Cijfers dorpshuizen onder vuur Actie Kater komt erg laat PZC PZC Horecaman roeit soms tegen stroom in jaco Marler Libéma wil nu al derde hal bouwen bij Zeelandhallen ;11 dorpsraden Oosterland en Noordgouwe eisen gebruik juiste gegevens gemeente heeft ;eld gestoken in iprogramma engelsportclub iert jubileum iet wedstrijd Wegen dicht voor 15 van Zeeland Bromfiets gestolen tijdens proefrit Portemonnee gestolen uit tas Automobilist schept bromfietser Veelpleger moet de cel in agenda donderdag 19 augustus 2004 fnrAIjPankow plKZEE - Volgens de dorps- tfcnvan Oosterland en Noord se worden de dorpshuizen ilun beider kernen heel wat in lever gebruikt dan de ge- ^te wil doen voorkomen. fcde dorpsraden maken be- par tegen de cijfers die de ge tale daarover presenteert, 6 omdat die gegevens cru- y kunnen zijn bij de toekom- y besluitvorming over het al bet voortbestaan van deze ac- biodaties. ^ERIKZEE - De gemeente chouwen-Duiveland is finan- tt\ betrokken bij het Kl-programma Nautic feion. Dat blijkt uit de beant- Kording van vragen van de |ert!-fractie. gemeente heeft een contract fckend voor 8000 euro, maar eit het bedrag vervolgens la- ophoesten door het bedrijfs- ren en brancheorganisaties, vind dit een kwalijke zaak iiksnap het niet", zegt fractie- orzitter H. Koopman van kt' De fractie heeft twijfels •dergelijke investeringen, ze- rgezien de enorme bezuinigin- die de gemeente staan te jchten. ..Ik moet nog met mijn jctie overleggen, maar we ko hier zeker op terug", stelt topman. de beantwoording van het siege blijkt dat een aflevering ie het programma 52.000 euro tei Daarvan is 16.000 euro be- aid door het Bureau voor Toe- me Zeeland, de provincie, het ftijlsleven en de brancheorga- aiies. Uit de beantwoording jkt verder dat Zeeland drie al ie zien is in de serie afleve ren. De gemeente heeft voor lage gehad in het script en éhet goedgekeurd. IERIKZEE - Hengelsportvere- iging Oosterschelde in Zierik- tviert het vijftigjarig bestaan lerdag 21 augustus onder «r met een jubileumviswed- ijd in de forellenvijver van re- ratieboerderij Van Langeraad iKerkwerve. wedstrijd staat alleen open ir leden van de HV Ooster- feelde die zich vooraf hebben gemeld. Er wordt tussen •i en 17.00 uur gevist. De Istrijd wordt afgesloten met onderlinge barbecue. In het lier van het gouden jubileum rit vervolgens op vrijdag 3 Dlember van 20.00 tot 24.00 een receptie annex feest end gehouden in restaurant Vierbannen in Ouwerkerk. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 ^oabzierikzee iel: 0111-454647 :ax: 0111 -454657 wnail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) RietKleemans AliPankow hme Soesman Melita Lanting (sport) centrale redactie Stationspark 28 postbus 31 ^60 AA goes Te'; (0113)315500 (0113)315669 Émail: redactie@pzc.nl Vernet "ww-pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ^orgkiachten: 0800-0231231 °Pmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; tó'erdagstot 12.00 uur De dorpsraad Oosterland schrijft het college van B en W het helemaal niet eens te zijn met de bewering dat de bezet tingsgraad van dorpshuis De Oosterhof maar matig is. Vol gens het jaarverslag van de dorpsraad bedroeg in 2003 de to tale bezetting 456 dagdelen, ver deeld over 40 gebruikers. Dat aantal gebruikersuren zou volgens de dorpsraad Ooster land nog groter zijn als de 'valse concurrentie' van seniorenwoon complex De Saele er niet zou zijn. De gemeenschapsruimte in dit centrum wordt met regel maat gebruikt door derden voor partijtjes en het vieren van ver jaardagen. De dorpsraad acht dit een onjuiste situatie, die de gemeente een halt moet toeroe pen, in overleg met wooncorpo- ratie Zeeuwland, eigenaar van De Saele. Akoestiek Een aardige inkomstenbron vormden in het verleden ook de kledingverkopen die toen nog in De Oosterhof waren toegestaan. Door het verbod van de gemeen te zelf op die zogeheten 'vliegen de winkels' is de bezettings graad wederom lager geworden. Verder voert de dorpsraad diver se redenen aan waarom andere locaties niet in aanmerking ko men om de activiteiten die nu nog in het dorpshuis plaatsvin den, daar onder te brengen. Zo wordt gewezen op het grote be lang van goede akoestiek, voor al voor de koren en de toneelver eniging die in het dorpshuis re peteren en optreden. De dorpsraad vestigt ook de aan dacht op de aanpandige peuter speelplaats, die volgens het be stuur onlosmakelijk met het dorpshuis verbbnden is. Accom modaties als kerkzaaltjes en der gelijke kunnen in de optiek van de dorpsraad geen passend alter natief bieden voor de facilitei ten van het dorpshuis. De dorpsraad van Noordgouwe uit vergelijkbare bezwaren in een brief aan het gemeentebe stuur. Ook binnen deze groepe ring heerst de vrees dat het ge meentebestuur straks op basis van een onjuiste inventarisatie drastische besluiten gaat ne men. Volgens de dorpsraad wordt er per week 34 uur gebruik ge maakt van de faciliteiten van het dorpshuis. Als daar de activi teiten van de aanpandige basis school De Springplank bij wor den opgeteld, komt de dorps raad op 41 uur per week. De dorpsraad acht het een ernstige tekortkoming van de gemeente dat de gebruikersuren van de yo- gagroep, de dartsvereniging en de Werkgroep Jeugd Noordgou we niet zijn meegeteld in de in ventarisatie. In het rapport 'Strategisch Accommodatiesbe- leid' concludeert de gemeente dat afstoten van het dorpshuis Noordgouwe voor de hand ligt. Volgens de dorpsraad is dat een conclusie die op onjuiste, dan wel onvolledige gegevens is ge baseerd. De brieven van de dorpsraden in Oosterland en Noordgouwe staan op de lijst van ingekomen stukken voor de gemeenteraad die op donderdag 26 augustus vanaf 19.30 uur vergadert in het gemeentehuis in Zierikzee. Jaco en Marlëne Geelhoed willen een wezenlijke bijdrage leveren aan de lijst van Zeeuwse muziekpodia. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Crosshead, Catfish, Frons! en shantykoor Neptunes. Het is slechts een korte opsomming van de groepen die het afgelopen jaar een op treden verzorgden in café Bommenede van Jaco en Marlène Geelhoed in Zonne,- maire. Een concert van de populaire Zeeuwse bluesband Surrender staat voor volgende week zaterdag op de agenda. „We willen een wezenlijke bij drage leveren aan de lijst van Zeeuwse muziekpodia", zegt Jaco. „Maar dat valt niet altijd mee", laat hij er met een zucht op volgen. Hij heeft het gevoel als horecaman soms krachtig tegen de stroom te moeten op roeien. „Niet dat ik wil zeuren of kla gen hoor, want we willen het vooral zelf. En ik wil ook geen lelijke dingen over de gemeente zeggen, want die heb ben we veel te hard nodig. Maar het vergt allemaal wel veel inspanning en het wordt je soms erg moeilijk ge maakt." Terugblikkend op de start verwijst Jaco Geelhoed naar de vele regels en ver plichtingen die op hem afkwamen. Hij en zijn vrouw namen café Bommenede in januari 2002 over van Kees van Doorn, die er 27 jaar uitbater was ge weest. Het jonge echtpaar had ambitieu ze plannen en heeft die inmiddels voor een deel ook verwezenlijkt. De aandui ding 'café' dekt derhalve niet meer de lading. Wie van een gezellige bruine kroeg houdt, vindt als vanouds wat hij zoekt, maar dat geldt inmiddels ook voor de (toevallige) passant die voor een simpele lunch of wat uitgebreidere maaltijd komt. De aanduiding 'petit res taurant' zou het etablissement beter passen. Verder is er de grote zaal onder het café gedeelte. Een locatie die tegen het talud van de dijk is gebouwd en uitstekend ge schikt te maken bleek als muziekpo- dium. „Bij de start wilden we natuurlijk alles maar meteen goed geregeld hebben. Met brandveiligheid en gebruikersver gunning enzo. We hebben er ettelijke duizenden euro's in geïnvesteerd, maar dan blijken sommige eisen ineens weer haaks op elkaar te staan. Dat is zo las tig", vertelt Geelhoed. Inspectie Als voorbeeld noemt hij de inspectie voor de gebruikersvergunning die bu reau Van Dijk in opdracht van de ge meente verricht. Geelhoed bracht alle gewenste voorzieningen aan en kreeg zijn gebruikersvergunning. Twee maan den later stonden de milieu-inspecteurs op de stoep en meenden dat sommige voorzieningen op een andere wijze aan gebracht hadden moeten worden. „Dan denk ik: was dan samen gekomen met die andere inspecteurs dan had ik het gelijk goed kunnen doen", zegt Geel hoed. Hij wil geen mopperaar worden, maar zijn enthousiasme van het eerste uur vertoont inmiddels wat krasjes. In sa- foto Dirk-Jan Gjeltema menwerking met andere organisaties op het dorp wil hij in juni 2005 een groot evenement in Zonnemaire laten plaats vinden. „Om dat goed te doen, is er on geveer een jaar voorbereiding nodig. Daarom vroeg ik twee maanden gele den al een vergunning bij de gemeente aan. Toen kreeg ik een standaard-ont- vangstbrief dat er over acht weken ant woord zou komen. Dat heb ik deze week gekregen: de gemeente kan pas na 25 februari 2005 een besluit nemen of die vergunning kan worden verleend. Nou, daar ga je dan met je jaar voorbe reiding." Voorlopig houden Jaco en Marlène Geel hoed de moed er toch in. Inmiddels heb ben ze ervaren dat er hard moet worden gewerkt om de live-muziekoptredens in café Bommenede op heel Schou- wen-Duiveland bekendheid te geven. Voor Jaco betekent het meerdere dagen posters plakken. „Voor het concert van Surrender zaterdag 28 augustus valt dat wel mee. Die groep brengt zijn ei gen fans mee." Marlène vult snel aan: „Dat geldt ook voor Desperado in het voorprogramma." Tenslotte is zij daar zelf de leadzangeres in. door Melita Lanting RENESSE - De landelijke cam pagne 'de kater komt later' doet sinds gisteravond officieel Zee land aan. Op de valreep - de meeste jonge ren gaan inmiddels weer naar huis - krijgen jeugdige toeristen voorlichting over alcoholmis bruik. Het ziet er wat treurig uit. Ver stopt achter een groot luchtkus sen staat een klein groepje geno digden bij elkaar op het activi teitenplein in Renesse. Hier wordt het officiële startschot ge geven voor de campagne. Actief Officiële, want het voorlichtings team is al sinds zaterdag actief. Een quiz over drankmisbruik, discussies over het eigen gedrag en een 'duizelbaan' moeten jon geren bewust maken van hun ge drag. De duizelbaan ziet er indruk wekkend uit. Een groot lucht kussen, daarop een stoel die een minuut lang rondjes draait en daarna zo snel mogelijk onder een poortje door en aan een bel trekken. Wankel Vier jonge meiden willen het wel proberen. Ze zijn samen met vader en moeder op vakan tie en kruipen één voor één op het luchtmatras. „Het voelt hetzelfde als drank op", zegt Elisa. Ze staat na af loop nog wat wankel aan de rand van de baan. Ook haar zus Sabrina loopt alsof ze een stevi ge borrel op heeft. „Het is wel leuk", constateert ze. De actie Kater komt Later is overigens niet de enige actie te gen alcoholmisbruik. De horeca en campings in Renes se, de gemeente, politie en ver slavingszorg hebben aan het be gin van het seizoen de handen in een geslagen en hebben een groot aantal maatregelen geno men om drankmisbruik tegen te gaan. GOES - In verband met de hardloopwedstrijd 15 van Zee land is zaterdag 21 augustus een aantal wegen in Goes tij delijk afgesloten. Tussen 10.00 en 22.00 uur is de Kattendijksedijk dicht tus sen het parkeerterrein van de Hollandse Hoeve en de af slag naar de Houtkade. De Hollandse Hoeve is gewoon be reikbaar voor verkeer. Tussen 15.30 en 18.30 is een groter gedeelte van de Kattendijksedijk afgesloten: tussen het parkeerterrein van de Hollandse Hoeve en de Krukweg. Tussen de Krukweg en de Stelleweg wordt een baan afge sloten voor verkeer. Verkeersregelaars leiden daar alles in goede banen. In dezelfde tijdspanne is er eenrichtingsverkeer op de Werflaan en de Noordhoeklaan. De Stelleweg is dan dicht tussen de Manneeweg en de Zomerweg, behalve voor be- GOES - Een onbekende man heeft gisterochtend een bromfiets gestolen van een rijwielhandel in Goes. Hij maakte een proefritje, maar bracht de brommer niet te rug. Het gaat om een rode Yamaha. ZIERIKZEE - Uit de schoudertas van een 31-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duivenland is gister middag tijdens het winkelen in Zierikzee de portemonnee weggenomen. De portemonnee, met daarin een paar honderd euro en di verse pasjes, werd weggenomen zonder dat de vrouw hier van iets merkte. SINT-PHILIPSLAND - Een man uit de gemeente Tholen is gistermiddag met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom, na een aanrijding op de N257 in Sint-Philipsland. Het slachtoffer wilde met zijn bromfiets de kruising met de N257 oversteken, maar zag een auto, bestuurd door een 36-jarige man uit de ge meente Tholen, over het hoofd. Hij werd geschept en raak te gewond. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- meijer heeft gisteren een 31-jange veelpleger uit Vlissin- gen conform de eis veroordeeld tot zes weken gevangenis straf. Officier van justitie H. den Hartog vond het buiten gewoon triest dat de Vlissinger in de fout blijft gaan. „De reclassering noemt hem een kansarme veelpleger", zei de officier. De man voelde zich volgens de officier pissig toen hij op 1 juli in Vlissingen een telefooncel vernielde. Daarnaast werd hij beschuldigd van heling van een gsm-telefoon. Raadsman C. de Wit moest toegeven dat het leven van zijn cliënt bestaat uit vallen en opstaan. Nadat hij op 13 april uit de gevangenis was ontslagen, raakte hij opnieuw verslaafd aan verdovende middelen. De Wit pleitte voor een deels voorwaardelijke straf, maar voor de politierech ter was het een kwestie van afrekenen. dag te komen. Libéma heeft ook voorkeur voor een snelle bouw van de derde hal. Als in februari wordt begonnen, kan die vlak voor het congres klaar zijn. Dat geldt eveneens voor het par keerterrein en de nieuwe aftak king van de rotonde, waarmee de Zeelandhallen een directe toe gangsweg krijgen. Voor de bouw van de derde hal is een ruimtelijke procedure no dig, die inmiddels in gang is ge zet en een half jaar in beslag" neemt. Een vakantieganger maakt zich klaar voor een minuutje draaien om het effect van alcohol te beproe ven; de duizelbaan is een onderdeel van de campagne 'De kater komt later', die gisteren Renesse aan deed. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende GOES - Recreatieconcern Libé ma wil al in februari beginnen met de bouw van een derde hal naast de Zeelandhallen in Goes. Dat is noodzakelijk om in juni het congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) onderdak te kunnen bie den. Libéma en Goes tekenden in juni een intentieovereenkomst voor overname en exploitatie van de Zeelandhallen. Het recreatieconcern neemt de hallen over, krijgt de grond in erfpacht en neemt de exploitatie op zich. Ook bouwt Libéma er een derde hal bij (op het bestaan de parkeerterrein) en renoveert het bedrijf de twee bestaande hallen. Daarnaast verrijst er een com plex waarin een luxe bioscoop met drie zalen, een fitnesscen trum, een wokrestaurant en een golfwinkel een plaats krijgen. Aan de zuidkant komt een ver hard parkeerterrein met 1400 vakken. Zomer De plannen worden in fasen uit gevoerd. Het tijdpad is inmid dels veranderd met het oog op het VNG-congres dat in juni in Zeeland plaatsvindt. Het aan vankelijke doel was eerst de be staande hallen renoveren, het parkeerterrein aan te leggen en dan in de zomer van 2005 de der de hal en het vertiercomplex te bouwen. Volgens wethouder S. van 't Westeinde is die volgorde door voortschrijdend inzicht ver anderd. „We wilden voor het VNG-con gres eerst een grote tent op het bestaande terrein neerzetten, maar gaandeweg kwamen we tot de conclusie dat je beter di rect die derde hal kunt neerzet ten, zodat je in de zomer de be staande hallen kunt renoveren. Onderwijl kunnen je activitei ten dan gewoon doorgaan in de nieuwe hal." Voorkeur Goes ziet het VNG-congres als een mooie 'doorstart' van de Zee landhallen en er is de gemeente veel aan gelegen goed voor de Milieueffectrapport Omdat Libéma verwacht dat de Zeelandhallen in de nieuwe si tuatie per jaar 200.000 bezoe kers trekken en het commerciële complex nog eens 150.000 bezoe kers per jaar. wordt nog beke ken of een milieueffectrappor tage nodig is. Een nieuwe milieuvergunning is met het oog op het grotere aan tal verkeersbewegingen zonder meer noodzakelijk. Ook afspraken over de exploita tie veranderen. De huidige ex ploitant Interexpo heeft een con tract tot 15 juni 2005. maar is be reid al per 1 januari het stokje door te geven aan Libéma. Het recreatieconcem moet Interex po wel betalen voor werk dat al is gedaan en voor gederfde in komsten. Beide partijen gaan daarover in onderhandeling. De gemeente zal Interexpo in elk geval voor uitbetaalde huurgelden terugge- STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE Centrum, 09-17 uur: Braderie Ring Promotie; KERKWERVE - Galerie Bellas Artes. 20.30 uur- Stalconcert met Annette Ju- melet (viool en Marien Stouten); Heer enkeet, 18.30 uur: Avondtocht met paar dentram naar natuurgebied Plan Ture luur; RENESSE - Strandpaviljoen De Strand tent, 12.00 uur: Piratenspelen; Kerkring, 14.30 uur: Piratenspelen; Kerkring. 19.00 uur: Kindertheater, Pretplaza, 20.00 uur: Concert Mens Best Friend bij Renesse-Live! Jacobuskerk, 20.00 uur. Concert Joost de Nooyer (orgel); SIRJANSLAND Knotwilgendreef, 19.00 uur: Excursie in natuurgebied Dijk- water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31