Geschil vertraagt bouw Spinne Actie Kater komt erg laat Met vakantie? VERRAS EEN lezers schrijven Zorg Rommelmarkt op braderie in Poortvliet Jongeren prat< over integratie in Zeeland Begindatum neerzetten winkelcentrum Goes nog onzeker Gemeente Schouwen stak geld in tv-programma NDER MET UW KRANT donderdag 19 augustus 2004 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZ( schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De rei tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nit de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschri Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen w< niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorde redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Ovi weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Naar aanleiding van een bericht in de PZC van vrijdag 13 septem ber het volgende: gemeente Bor- sele gefeliciteerd met zo'n mooi uitbreidingsplan. Als alles wordt gerealiseerd zoals het ge tekend is, dan zullen veel ge meenten jaloers zijn. Bij het zorggedeelte plaats ik wel vraag tekens. Als bewoner/eigenaar van een appartement in Dijkste- de hoop ik dat de zorg in het nieuwe complex beter is dan bij ons.« Dijkstede heeft ook de naam van 'Wozoco Dijkstede' maar de zorg moet je er wel zoe ken. Persoonlijk heb ik telefo nisch om hulp gevraagd bij de zorgverlener 'De Kraayert' te Le- wedorp. Toen ik deze belde om hulp kreeg ik een vriendelijke mevrouw aan de lijn die vroeg mij nog niet waarvoor of waar om ik hulp nodig had, maar zei: 'Meneer, u moet uw kinderen bellen en als die niet thuis zijn de dokter'. Ik ben gelukkig nog samen met mijn vrouw, maar o wee als je alleenstaand bent. Als medebewoner is het verboden om hulp te bieden, aan medebe woners, in welke vorm dan ook. Dus lekkere hulp dacht ik zo, laat die 'zo' maar uit Wozoco weg. De zorg voor de openbare ruimtes berust ook bij 'De POORTVLIET - De Ontmoe- tingskerk in Poortvliet houdt za terdag 21 augustus een rommel markt, gelijktijdig met de brade rie in het dorp. De markt begint om 13.00 uur aan de Stoof straat 7. De helft van de opbrengst gaat naar een project voor onderwijs voor wer kende kinderen in Peru. De rest van het geld dat de rommel markt opbrengt, wordt gestoken in de uitbreiding van de Ontmoe- tingskerk. Kraayert', maar zoals he gaat zal het niet lang stand den. Eventuele opmerki hierover worden niet in dan genomen en schriftelijke vr of mededelingen worden nie accepteerd. Mijns inziens v het hoog tijd dat er over de ste vier jaar eens een ges komt, waar alle betrokken tijen hun zegje kunnen doei dat de vele hinderpalen o ruimd kunnen worden. I doet leven, en misschien zelfstandig wonen. J. Schi} Kamillepl Heinkens, GOES - De Jonge Social: uit Zeeland houden maand september een debat over he derwerp 'Integratie in Zeela Die verloopt volgens de Zet se PvdA-jongeren in onze vincie moeizamer dan elde: het land. Als voorbeeld noemen ze de len' tussen allochtone en tochtone jongeren op de C Markt in Goes van enige tij< leden. Het lijkt de Jonge S< listen zinvol om jongeren uit schillende bevolkingsgro eens over het onderwerp t< ten discussiëren. Het debat is er vooral voor ge mensen bedoeld, maar zal ook burgemeester D. vat Zaag van Goes aanschuiven zal iets vertellen over de intc tie in zijn gemeente. Om het maal wat minder zwaar te ken, komt ook de rapgroep suz optreden met een spe^ voor deze gelegenheid gesc ven nummer. Het debat begint om 19.30 in het stadhuis aan de C Markt. Inschrijven kan via e-mailc zeeland@js.nl. door Frank Balkenende GOES - Supermarktketen Lidl, woningbouwcorporatie RWS en Marsaki, projectontwikkelaar van drie woningbouwverenigin gen, willen op korte termijn met de bouw van het winkelcentrum De Spinne in Goes beginnen. De Goese wethouder M. 't Hart had gisteren een overleg met al le betrokken partijen. Daaruit bleek dat iedereen staat te trap pelen, zegt 't Hart. Een aan vangsdatum valt echter nog niet te noemen. Lidl, die voor het plan De Spinne als projectont wikkelaar optreedt, en de aanne mer die het winkelcentrum bouwt, hebben nog steeds een fi nancieel geschil over de aan- neemsom. Om die reden werd het project dit voorjaar uitge steld. Over een maand komen de betrokken partijen weer samen om te zien hoe de vlag er dan bij hangt. De gemeente Goes had in een overeenkomst met Lidl 1 juli als harde begindatum gesteld. Lidl haalde dat niet en verspeelde op papier een aantal wensen dat de gemeente bereid was in te willi gen. Het ging daarbij om de kosten verdeling, uitruil van gronden en aanleg van extra parkeer plaatsen. Wethouder 't Hart is niet van plan Lidl nu het vuur aan de schenen te leggen. Hij onder streept dat de gemeente ook be lang heeft bij een aantal zaken in de overeenkomst. „In elk ge val is duidelijk dat de bouw doorgaat, alleen de begindatum weten we nog niet. De intentie is er om snel te beginnen." Op verzoek van de gemeente zul len Lidl en Marsaki het bouwrij pe terrein, waarop inmiddels on kruid welig tiert, fatsoeneren en een bouwbord plaatsen. Lidl nam in 2003 de huidige su permarkt in De Spinne over. Daar zat eerst de C1000. Toen bleek dat een particuliere inves teerder (een familiebedrijf) door omstandigheden de metamorfo se van het verpauperde winkel centrum niet rond kreeg, pakte Lidl het project op, samen met Marsaki en de gemeente. Lidl werd begin dit jaar eigenaar van het totale winkelcentrum, waarvan een deel is gesloopt ten gunste van de nieuwbouw. Wo ningcorporatie RWS heeft inder tijd ook een, aantal huizen afge broken om ruimte voor het pro ject te scheppen. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is finan cieel betrokken bij het RTL4-programma Nautic Vis ion. Dat blijkt uit de beantwoor ding van vragen van de Alert!-fractie. De gemeente heeft een contract getekend voor 8000 euro, maar heeft het bedrag vervolgens la ten ophoesten door het bedrijfs leven en brancheorganisaties. „Ik vind dit een kwalijke zaak en ik snap het niet", zegt fractie voorzitter H. Koopman van Alert! De fractie heeft.twijfels over dergelijke investeringen, ze ker gezien de enorme bezuinigin gen die de gemeente staan te wachten. „Ik moet nog met mijn fractie overleggen, maar we ko men hier zeker op terug", stelt Koopman. Uit de beantwoording van het college blijkt dat een aflevering van het programma 52.000 euro kost. Daarvan is 16.000 euro be taald door het Bureau voor Toe risme Zeeland, de provincie, het bedrijfsleven en de brancheorga nisaties. Uit de beantwoording blijkt ver der dat Zeeland drie maal te zien is in de serie afleveringen. De gemeente heeft vooraf inza ge gehad in het script en heeft het goedgekeurd. Het plan voorziet in een com plex met op de begane grond winkels en daarboven vijf bouw lagen met veertien koopapparte menten en achttien huurapparte- menten. De woningen zijn voor al bedoeld voor senioren. Ondui delijk is wat er met de winkel panden achter de kavel gebeurt. Lidl doet principieel geen mede delingen over haar bedrijfsbe leid. Een vakantieganger maakt zich klaar voor een minuutje draaien om het effect van alcohol te beproeven; de duizelbaan is een onderdeel van de campagne 'De kater komt later', die gisteren Renesse aandeed. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq RENESSE - De landelijke cam pagne 'de kater komt later' doet sinds gisteravond officieel Zee land aan. Op de valreep - de meeste jongeren gaan inmiddels weer naar huis - krijgen jeugdi ge toeristen voorlichting over al coholmisbruik. Het ziet er wat treurig uit. Ver stopt achter een groot luchtkus sen staat een klein groepje geno digden bij elkaar op het activi teitenplein in Renesse. Hier wordt het officiële startschot ge geven voor de campagne. Officieel, want het voorlichtings team is al sinds zaterdag actief. Een quiz over drankmisbruik, discussies over het eigen gedrag en een 'duizelbaan' moeten jon geren bewust maken van hun ge drag. De duizelbaan ziet er indruk wekkend uit. Een groot lucht kussen, daarop een stoel die een minuut lang rondjes draait en daarna zo snel mogelijk onder een poortje door en aan een bel trekken. Wankel Vier jonge meiden willen het wel proberen. Ze zijn samen met vader en moeder op vakan tie en kruipen één voor één op het luchtmatras. „Het voelt het zelfde als drank op", zegt Elisa. Ze staat na afloop nog wat wan kel aan de rand van de baan. Ook haar zus Sabrina loopt als of ze een stevige borrel op heeft. „Het is wel leuk", constateert ze. De actie Kater komt Later is overigens niet de enige actie te gen alcoholmisbruik. De horeca en campings in Renesse, de ge meente, politie en verslavings zorg hebben aan het begin van het seizoen de handen ineen ge slagen en hebben een groot aan tal maatregelen genomen om drankmisbruik tegen te gaan. Vakantieservice-antwoordformulier Naam: Voorletter(s): m/v Straat:nn Postcode: Woonplaats: Telefoon: e-mail: maakt gebruik van één van de nevenstaande aan te kruisen vakantieservicemogelijkheden in de periode (minimaal 1 week) datum: t/m datum: Op nevenstaande bon kunt u als abonnee aangeven wat u met de krant wilt doen gedurende uw afwezigheid. Bezorgen bij de buren of familie in uw omgeving, per post opsturen naar het vakantieadres (binnen Nederland) of waardebonnen voor losse nummers. De bon kunt u in een gefrankeerde envelop sturen naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes. U kunt ook het formulier op de website invullen www.pzc.nl (kopje 'abonneren')- De bon dient uiterlijk 2 weken vóór de ingangsdatum binnen te zijn. Alleen volledig ingevulde bonnen kunnen worden verwerkt. Wilt u meer informatie, bel de afdeling Lezersservice: 0800-0231231 (gratis). Ter voorkoming van onjuiste adressering, kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. Naam hotel: Geldt met voor bezorging op campings en bungalowparken, hiervoor kunt u waardebonnen aanvragen Straat: nr: Postcode: Woonplaats: ander bezorgadres in Zeeland (gratis service). Deze optie geldt niet voor bezorging op campings en bungalowparken, hiervoor kunt u waardebonnen aanvragen. D waardebonnen voor krant op vakantieadres in Zeeland (gratis) D postverzending Nederland 0,50 per dag) D restitutie abonnementsgeld 5,00 in rekening) Tijdelijk bezorg- of vakantieadres Naam:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28