QBELISOL mm erreurspoor leidt naar Brabant Patrouilles in Irak beperkt Oranjeploeg in medailleregen Raad van State tegen dubbel belasten vut ;A ■J Wie arresteert in Roosendaal verdachte van bloedbad Madrid estaurant oor katten nazomer (eitiral.nl JERANDA TOSCANA ommen bij ilia Berlusconi www. nazomer fyeAtival.nl <^7 Maoïsten rukken op in Nepal Suikerbiet niet rendabel meer Marco van Basten gematigd tevreden 15 Google verlaagt richtprijs aandelen wmtm HflHm Nobelweg 2124 Goes (naast McDonalds), ma V vr open 10.0017.30. za 10.00 -16.00 uur l* ,11 SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN EN BUITENDEUREN in pvc. alu en hout 300 m; showroom Vraag naar onze thuisblijversactie 24° 15 Buien naderen kil veel wolkenvelden en vooral van- vond toenemende kans op regen- en „weersbuien. Maxima rond 24 graden. I6e jaargang no. 195 nderdag 19 augustus 2004 nummer €1,20 vintin Lazaroms IOSENDAAL - Een arres- lieteam heeft gistermor- vroeg een van terroris- verdachte Marokkaan ngehouden in een woning de Markt in Roosen arrestant wordt verdacht betrokkenheid bij de trein- ulagen in Madrid op 11 ut dit jaar. waarbij 191 men net leven lieten. De Spaanse nngzond gisteren onmiddel- terreurdeskundigen naar Ne- iar.d om de verdachte te iden- ceren. de man uit Roosendaal wer- na het doorzoeken van twee Gingen nog acht anderen aan baden, onder wie zeven ille- Die zijn overgedragen de Vreemdelingendienst. ff YORK - Kattenbezitters [«wYork kunnen sinds giste- hun huisdieren mee uit eten men naar het eerste poezenres- Heow Mix Café' in de buurt Tunes Square staan voor de istijgertjes gerechten op de irt als 'kalfsfilet Meow' en Het is een recla- stunt van een kattenvoerfa- iant, ANP/DP A HUM. oaugt/m 12 sept 2004 <1090033 000 33 neater op locatie in Zeeland iopera SWEETHEART COME ;3pdeWestkappelse Zeedijk '•a30augt/m wol sept 3 en za 4 sept 7 en wo 8 sept •'10 en za 11 sept jiMO Westkapel Ie Domburg jC 22,50 Advertentie Eén arrestant is vastgezet op verdenking van drugsdelicten. Er is beslag gelegd op 600 xtc-ta- bletten en een halve kilo cocaï ne. Bij de nachtelijke actie van de Nationale Recherche zijn tiental len politiemensen ingezet. De binnenstad van Roosendaal werd hermetisch afgegrendeld. "«mg 2a, MIDDELBURG Tel. 0118-633000 re-vr9.00-17.00 uur, za 10.00-16.00 uur Volgens een woordvoerder van het Landelijk Parket in Rotter dam, dat zich bezighoudt met de bestrijding van terrorisme in Nederland, waren er aanwijzin gen dat 'een of meer internatio naal gesignaleerde verdachten van de aanslagen op 11 maart 2004 in Madrid in Nederland verblijven'. Het spoor leidde daarbij naar Roosendaal. De po litie trok gisteren voor dag en dauw naar de Roosendaalse Markt om de verdachte Marok kaan aan te houden. Naast de re chercheurs van de Nationale Re cherche werden een arrestatie team en de Mobiele Eenheid in geschakeld. Eerst werd in een aanpalend pand waar kamers worden ver huurd een aantal mannen van buitenlandse afkomst gearres teerd, waarschijnlijk om te voor komen dat een van hen alarm zou slaan. Vervolgens drong het arrestatieteam even na drie uur de bovenwoning binnen, waar de gesignaleerde Marokkaan zich zou ophouden. Daarbij werd de woning beschoten met traangasgranaten, waarna de man kon worden overmeesterd. Volgens bekenden van de van terrorisme verdachte Marok kaan is de man in Nederland ge boren. Een aantal jaren nadat hij met zijn familie was terugge keerd naar Marokko, dook hij weer op in Nederland. GPD WE - Bij de villa van de Itali- isc premier Berlusconi op dinië zijn twee bommen aan- Iroffen. De politie ontdekte explosieven enkele uren na- Bcrlusconi zijn Britse ambts wol Blair had ontvangen. anonieme beller had isdagavond bij een krant voor twee explosieven gewaar- iiwd. Hij zei dat de bommen >r Berlusconi waren bedoeld, claimde namens de Proletari- e Kernen voor het Communis te bellen. ANP/AFP/RTR Advertentie Leontien Zijlaard-Van Moorsel (rechts) en Pieter van den Hoogenband bezorgden het Nederlandse kamp gisteren de eerste twee gouden medailles. foto's ANP/EPA van onze sportredactie ATHENE - Twee keer goud, één keer zilver en één keer brons. Het was gisteren een top dag voor de Nederlandse spor ters bij de Olympische Spelen in Athene. Wielrenster Leontien van Moor sel (tijdrit) en zwemmer Pieter van den Hoogenband (100 me ter vrije slag) prolongeerden hun olympische titel. Dat lukte judoka Mark Huizinga niet, hij mocht een bronzen medaille op halen. Edith Bosch haalde als eerste Nederlandse judovrouw een zilveren medaille. En meer Nederlands succes is op komst. Mia Audina is zeker van zilver. De badmintonster behaalde een klinkende over winning op de als eerste ge plaatste Chinese Gong Ruina 11-4 11-2. Het is voor het eerst in de Nederlandse historie dat Nederland een olympische bad- mintonmedaille gaat halen. Au dina speelt vandaag om 13.00 uur de finale, tegen wederom een Chinese. Leontien van Moorsel fietste in Athene in de tijdrit naar een vierde gouden medaille. Haar val van zondag tijdens de weg wedstrijd had voor Van Moor sel geen ernstige gevolgen, behalve dat ze tijdens de tijdrit te maken kreeg met enorme hoofdpijn. Er rest haar nog één olympisch optreden: de invidue- le achtervolging. Pieter van den Hoogenband won het koningsnummer van het zwemmen, de 100 meter vrije slag, in een bloedstollen de race. De Zuid-Afrikaan Ro land Schoeman had een zeer snelle start, maar de Nederlan der tikte uiteindelijk als eerste aan. Hij prolongeerde daarmee zijn olympische titel, in een tijd van 48.17. Op de tatami was Edith Bosch dichtbij het goud, maar ze verloor de finale in de categorie tot 70 kilo met ïppon van de Japanse topfavo riete Masae Ueno. Huizinga verloor zijn olympische titel in de categorie tot 90 kilo. In de tweede ronde dolf hij het onder spit tegen de Zuid-Koreaanse wereldkampioen Hwang. Via de herkansingen behaalde hij uiteindelijk brons. Het succes van de hockeyvrou- wen gaat ook verder, na een 4-1 zege op de Duitsers. ANP pagina 18 ik ben een heel gelukkig mens dag van uitersten voor Bosch historische daad VDH (Advertentie) To auS t/m 12 sept 2004 bet 0900 33 000 33 theater op locatie in Zeeland toneelstuk DE ORANJE KASUARIS bij het N.H. kerkje van Uzendijke wo 1 t/m za 4 sept wo 8 t/m za 11 sept 20ul5 Markt Uzendijke 17,50 (Advertentie) door Jaco van Lambalgen DEN HAAG - De Nederlandse militairen in Irak verlaten hun bases alleen als dat hoogst nood zakelijk is. „Het aantal verplaat singen is tot een minimum be perkt", zei gisteren de woord voerder van minister Kamp (De fensie). Gisterochtend kwamen de vijf militairen in Nederland aan die zaterdag bij een aanval van Ira kezen zwaargewond raakten. Wachtcommandant Severs kwam daarbij om „Het is duide lijk dat je na zo'n incident eerst onderzoekt wat het beeld is en dat je voorzichtig aandoet tot dat helder is", aldus de zegs man. De bataljonscommandant ter plaatse bepaalt welke patrouil les en ritten beslist uitgevoerd moeten worden en welke voer tuigen en wapens de militairen daarbij gebruiken. Overdag Het is niet zo dat de militairen helemaal niet meer in open jeeps rijden, zoals militaire bon den en verontruste familieleden hebben bepleit. Wel verplaatsen zij zich meer in groepen en zo veel mogelijk overdag. Ook wor den de transporten zwaarder be schermd. De Nederlanders rijden nog wel steeds patrouilles. Er waren gis teren geen beschietingen bij Ne derlandse bases in Irak, maar de situatie blijft gevaarlijk, aldus de woordvoerder. Minister Kamp maakt zich zor gen over de informatievoorzie ning aan de Nederlandse troe pen. Vóór de soevereiniteitsover dracht twee maanden geleden zorgde Nederland zelf voor in lichtingen over de veiligheid, maar sindsdien is Defensie daar voor grotendeels afhankelijk van de Iraakse veiligheidsdien sten. „Dat gaat niet altijd snel en dat (Advertentie) vertrek 27 aug. 2 weken halen 1 betalen" vertrek september v.a. tel.nr.020 577 5300 www.flybrazil.it Maoïstische rebellen in Ne pal hebben gisteren alle toe gangswegen naar de hoofd stad Kathmandu afgesne den. Het gaat om de eerste blokkade van de stad sinds de maoïstische opstandelin gen acht jaar geleden hun strijd tegen de monarchie be- C gonnen. w Ze moeten er vanaf volgend jaar minder verbouwen en krijgen er nog veel minder geld voor ook. De suikerbieten zullen voor de Zeeuwse boeren geen zekere bron van in komsten meer zijn. Volgens Joris van Waes, bestuurder van de ZLTO, krijgen de akkerbouwers straks voor de bieten nauwelijks meer dan de kostprijs meer. „En daar kun je niet voor telen." Het Nederlands voetbal elftal heeft gisteren de eer ste oefeninterland onder bondscoach Marco van Bas ten met 2-2 gelijkgespeeld tegen Zweden. De bonds coach toonde zich tevre den: „We zijn een nieuw proces begonnen en ik denk dat we op de goede weg zijn." Google heeft de richtprijs van zijn aandelen waarmee het naar de beurs wil, flink verlaagd. Aanvankelijk mikte 's werelds meest gebruikte internetzoekmachine op een in troductieprijs van 108 tot 135 dollar per aan deel. Dat is nu tussen de 85 en 95 dollar, zo maakte de directie gisteren bekend. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio 8c Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12 en 13; Sport: 15, 16, 17 en 18; Economie: 19 en 21 van onze redactie binnenland DEN HAAG - De Raad van Sta te is kritisch over het kabinets plan om vut- en prepensioenre gelingen fiscaal onaantrekkelijk te maken. Dat hebben goed inge voerde bronnen gisteren gezegd. Het hoogste adviesorgaan van de regering valt onder meer over de dubbele belastinghef fing: vanaf 2006 moet zowel over de premie als de uitkering van de vut belasting worden be taald. Het doel om ouderen langer te laten werken kan ook zonder fis cale maatregelen bereikt wor den, meent de Raad van State. Het college zet vraagtekens of ouderen door deze regeling meer gaan werken. Minister De Geus van Sociale Zaken erkende in een reactie dat het afschaffen van vut en prepensioen niet de enige maat regel is om de participatie van oudere werknemers te bevorde ren. Als voorbeeld noemde hij dat bij werkgevers een cul tuuromslag moet plaatsvinden. Ondanks de kritiek van de Raad van State op het wetsvoorstel ziet De Geus geen alternatief. Volgens CD A-bewindsman is de Raad al langer tegen een dubbe le belastingheffing. Hij zei een goed overgangsrecht voor be staande gevallen belangrijker te vinden dan een 'rechtzinnige be- lastingleer'. Bovendien worden mensen met een vut-regeling in de overgangsperiode tot en met 2011 maar voor de helft belast. Het kabinet kan de opvatting van de Raad van State negeren en het voorstel naar de Kamer sturen. Minister Zalm (Financi ën, WD) zei het stuk nog te moe ten lezen. Voor de vakbeweging waren de kabinetsplannen in mei reden het sociaal akkoord met het ka binet op te zeggen en af te zien van loonmatiging in 2005. ANP (Advertentie) baart mij zorgen", zei Kamp gis teren. De landmacht heeft voor vandaag een aantal woordvoer ders van thuisfrontorganisaties op het crisisbeheersingscentrum van het ministerie uitgenodigd. Briefing Een van hen is de Groningse Jac queline Donkers, die op internet een site begon van verontruste familieleden. De genodigden mo gen een briefing bijwonen, waai de informatie over de verschil lende crisisbeheersingsoperaties besproken wordt. „Op die manier hopen we hen een beetje gerust te stellen", zei een woordvoerder van Defensie De bevelhebber van de land macht, generaal Urlings, had gis teren telefonisch contact met Jacqueline Donkers. „Dat was een goed gesprek", aldus de Gro ningse. „Ik denk dat wij dezelf de mening hebben over de veilig heid van de mensen daar." Eer der deze week liet het ministerie nog weten geen behoefte te heb- I ben aan contact met mevrouw Donkers. GPD pagina 5 Al Sadr zou strijd Najaf willen staken j KRANT VOOR ZEELAND Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14.50 Ik geef daarbij éénmalig toestem- Voor automatische incasso si (postlbankrekemngnummef I I I I I I I PZC bv gaat rotgvuldig om met persoonsgegevens Ir ireft u nadere informatie aan snzmssussssso11 van onderstaand rekeningnummer (proef geld! eenmalig binnen zes maanden) J Noteert u mij voor een abon nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daama wil ik betalen- D per maand met automati sche incasso 19,45) O per kwartaal met automa tische incasso 56,60) per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis. 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1