Libéma bouwt derde hal eerder overlast van R0 Actie Kater komt erg laat Met vakantie? PZC Vervroegde uitbreiding Zeelandhallen nodig voor VNG-congres BcSSCStFHRt VFGCS Rommelmarkt in Poortvliet Beurs uit tas Gemeente heel geld gestoken i tv-programma VERRAS E E VU ANDER MET UW KRANT donderdag 19 augustus 2004 door Frank Balkenende GOES - Recreatieconcern Libé ma wil al in februari beginnen met de bouw van een derde hal naast de Zeelandhallen in Goes. Dat is noodzakelijk om in juni het congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) onderdak te kunnen bie den. Libéma en Goes tekenden in juni een intentieovereenkomst voor overname en exploitatie van de Zeelandhallen. Het re creatieconcern neemt de hallen over, krijgt de grond in erfpacht en neemt de exploitatie op zich. Ook bouwt Libéma er een derde hal bij (op het bestaande par keerterrein) én renoveert het be drijf de twee bestaande hallen. Daarnaast verrijst er een com plex waarin een luxe bioscoop met drie zalen, een fitnesscen trum, een wokrestaurant en een golfwinkel een plaats krijgen. Aan de zuidkant komt een ver hard parkeerterrein met 1400 vakken. De plannen worden in fasen uit gevoerd. Het tijdpad is inmid dels veranderd met het oog op het VNG-congres dat in juni in Zeeland plaatsvindt. Het aan vankelijke doel was eerst de be staande hallen renoveren, het parkeerterrein aan te leggen en dan in de zomer van 2005 de der- POORTVLIET - De Ontmoe- tingskerk in Poortvliet houdt za terdag 21 augustus een rommel markt, gelijktijdig met de brade rie in het dorp. De markt begint om 13.00 uur aan de Stoof straat 7. De helft van de opbrengst gaat naar een project voor onderwijs voor werkende kinderen in Pe ru. De rest van het geld dat de rom melmarkt opbrengt, wordt gesto ken in de uitbreiding van de Ont- moetingskerk. de hal en het vertiercomplex te bouwen. Volgens wethouder S. van 't Westeinde is die volgorde door voortschrijdend inzicht ver anderd. „We wilden voor het VNG-congres eerst een grote tent op het bestaande terrein neerzetten, maar gaandeweg kwamen we tot de conclusie dat je beter direct die derde hal kunt neerzetten, zodat je in de zomer de bestaande hallen kunt renoveren. Onderwijl kunnen je activiteiten dan gewoon door gaan in de nieuwe hal." Goes ziet het VNG-congres als een mooie 'doorstart' van de Zee landhallen en er is de gemeente veel aan gelegen goed voor de dag te komen. Libéma heeft ook voorkeur voor een snelle bouw van de derde hal. Als in februari wordt begonnen, kan die vlak voor het congres klaar zijn. Dat geldt eveneens voor het par keerterrein en de nieuwe aftak king van de rotonde, waarmee de Zeelandhallen een directe toe gangsweg krijgen. Voor de bouw van de derde hal is een ruimtelijke procedure nodig, die inmiddels in gang is gezet en een half jaar in beslag neemt. Milieueffectrapport Omdat Libéma verwacht dat de Zeelandhallen in de nieuwe si tuatie per jaar 200.000 bezoe kers trekken en het commerciële complex nog eens 150.000 bezoe kers per jaar, wordt nog beke ken of een milieueffectrappor tage nodig is. Een nieuwe milieuvergunning is met het oog op het grotere aan tal verkeersbewegingen zonder meer noodzakelijk. Ook afspraken over de exploita tie veranderen. De huidige ex ploitant Interexpo heeft een con tract tot 15 juni 2005, maar is be reid al per 1 januari het stokje door te geven aan Libéma. Het recreatieconcern moet Interex po wel betalen voor werk dat al is gedaan en voor gederfde in komsten. Beide partijen gaan daarover in onderhandeling. De gemeente zal Interexpo in elk ge val vooruitbetaalde huurgelden teruggeven. Een vakantieganger maakt zich klaar voor een minuutje draaien om het effect van alcohol te beproeven; de duizelbaan is een onderdeel van de campagne 'De kater komt later', die gisteren Renesse aandeed. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq RENESSE - De landelijke cam pagne 'de kater komt later' doet sinds gisteravond officieel Zee land aan. Op de valreep - de meeste jongeren gaan inmiddels weer naar huis - krijgen jeugdi ge toeristen voorlichting over al coholmisbruik. Het ziet er wat treurig uit. Ver stopt achter een groot luchtkus sen staat een klein groepje geno digden bij elkaar op het activi teitenplein in Renesse. Hier wordt het officiële startschot ge geven voor de campagne. Officieel, want het voorlichtings team is al sinds zaterdag actief. Een quiz over drankmisbruik, discussies over het eigen gedrag en een 'duizelbaan' moeten jon geren bewust maken van hun ge drag. De duizelbaan ziet er indruk wekkend uit. Een groot lucht kussen, daarop een stoel die een minuut lang rondjes draait en daarna zo snel mogelijk onder een poortje door en aan een bel trekken. Wankel Vier jonge meiden willen het wel proberen. Ze zijn samen met vader en moeder op vakan tie en kruipen één voor één op het luchtmatras. „Het voelt het zelfde als drank op", zegt Elisa. Ze staat na afloop nog wat wan kel aan de rand van de baan. Ook haar zus Sabrina loopt als of ze een stevige borrel op heeft. „Het is wel leuk", constateert ze. De actie Kater komt Later is overigens niet de enige actie te gen alcoholmisbruik. De horeca en campings in Renesse, de ge meente, politie en verslavings zorg hebben aan het begin van het seizoen de handen ineen ge slagen en hebben een groot aan tal maatregelen genomen om drankmisbruik tegen te gaan. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes zet binnenkort een hoorzitting op touw voor bewoners van de Bessestraat in Goes-Zuid. Een aantal bewoners heeft proble men met de uitrit van het ROC, dat in september het nieuwe schoolgebouw aan de Fruitlaan betrekt. Het Regionaal Opleidingen Cen trum (ROC) ontvangt na de zo mer 1500 studenten in Goes, waar een groot aantal opleidin gen is samengebald. Docenten en studenten die met de auto, brommer, scooter of fiets ko men, kunnen het scholencom plex bereiken via de Besse straat. Daar is bewust voor geko zen, omdat een uitrit op de druk ke Fruitlaan te gevaarlijk is. Hoewel voorheen ook scholen waren gevestigd aan de Besse straat (Ter Welle, Zuidwest hoek), vreest een aantal bewo ners voor verkeersoverlast. In een brief aan de gemeente, on dertekend door vijftien bewo ners, zeggen ze 'furieus te zijn over het feit dat het de bedoe ling is alle verkeersstromen via de Bessestraat te leiden'. Dat de gemeente de straat inricht als dertig-kilometer-zone ervaart de groep allerminst als een op lossing. Het gaat niet zozeer om snelheid, als wel om een toena me van het verkeer. Het wordt de bewoners te druk in de Besse straat. Bovendien zijn ze bang dat mobiele studenten veel la waai veroorzaken. Vooral de plaats van de uitrit, naast de oude Zuidwesthoek, is mikpunt van kritiek. „We denken vooral aan tientallen stinkende en her- riemakende scooters en brom- ZIERIKZEE - Uit de schouder tas van een 31-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duiven- land is gistermiddag tijdens het winkelen in Zierikzee de porte monnee weggenomen. In de portemonnee zaten een paar honderd euro en diverse pasjes. mers. Ook kan dat zorgen onveilige verkeerssituaties, u hier tegenover willen nen?", schrijven ze in dei aan de gemeente. De bewn dreigen de gemeente zelfj een gang naar de Raad van te. Wethouder M. 't Hart zegt binnenkort een hoonjt wordt gehouden voor de va ruste bewoners. Een moet nog worden geprikt h meente zal voor die tijd ij ken of een andere uitrit ta lijk is, maar persoonlijk a wethouder nauwelijks afa tieven. ZIERIKZEE - De gem; Schouwen-Duiveland is Ij cieel betrokken bij RTL4-programma Naulic 1 ion. Dat blijkt uit de beantm ding van vragen van Alert!-fractie. De gemeente heeft een com getekend voor 8000 euro,a heeft het bedrag vervolg© ten ophoesten door het beo leven en brancheorganisata „Ik vind dit een kwalijke; en ik snap het niet", zegt fa voorzitter H. Koopman Alert! De fractie heeft h: over dergelijke invêsteringei ker gezien de enorme bezifa gen die de gemeente stat wachten. „Ik moet nog mei: fractie overleggen, maanw men hier zeker op terug',! Koopman. Uit de beantwoording van college blijkt dat een aflet» van het programma 52.0ööi kost. Daarvan is 16.000 era taald door het Bureau voor! risme Zeeland, de provincie, bedrijfsleven en de branched nisaties. Uit de beantwoon blijkt verder dat Zeeland i maal te zien is in de seriea! ringen. De gemeente heeftm af inzage gehad in hetstó heeft het goedgekeurd. Op nevenstaande bon kunt u als abonnee aangeven wat u met de krant wilt doen gedurende uw afwezigheid. Bezorgen bij de buren of familie in uw omgeving, per post opsturen naar het vakantieadres (binnen Nederland) of waardebonnen voor losse nummers. De bon kunt u in een gefrankeerde envelop sturen naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes. U kunt ook het formulier op de website invullen www.pzc.nl (kopje 'abonneren'). De bon dient uiterlijk 2 weken vóór de ingangsdatum binnen te zijn. Alleen volledig ingevulde bonnen kunnen worden verwerkt. Wilt u meer informatie, bel de afdeling Lezersservice: 0800-0231231 (gratis). Ter voorkoming van onjuiste adressering, kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. i 1 e-mail: 1 1 j maakt gebruik van één van de nevenstaande aan te kruisen vakantieservicemogelijkheden in de periode (minimaal 1 week) 3 datum: t/m datum: Geldt niet voor bezorging op campings en bungalowparken, hiervoor kunt u waardebonnen aanvracf Straat: nrJ Postcode: Woonplaats: Vakantieservice-antwoordformulier Naam: Voorletter(s): m/v Straat: nr: Postcode: Woonplaats: Telefoon: D ander bezorgadres in Zeeland (gratis service). Deze optie geldt nietvo# bezorging op campings en bungalowparken, hiervoor kunt u waardebonnen aanvragen D waardebonnen voor krant op vakantieadres in Zeeland (gratis) D postverzending Nederland 0,50 per dag) restitutie abonnementsgeld 5,00 in rekening) Tijdelijk bezorg- of vakantieadres Naam: Naam hotel:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14