Vïeer koophuizen starters nodig PZC Richten op de toren van Kattendijke Strandpaviljoens krijgen webcam Circus kan niet staan op zompig terrein -11 ïï)A Vlissingen wil aandacht voor jonge mensen Celstraf voor dreigen met wapen Bromfietsers bekeurd op Jaagpad Afscherming strand Katseveer Veelpleger moet de cel in Diefstal uit hotelkamer Lekke band in café Popeye agenda donderdag 19 augustus 2004 gfAhyan der Sluis JSSINGEN - De gemeente jingen moet meer woningen uwen voor starters. Dat stelt CDA-fractie in een reactie op Woonvisie Vlissingen (5-2010. Volgens de chris- iJeraocraten is er een enor- behoefte aan goedkope op. en huurwoningen. Het col- -e tan B en W wil vooral dure ben bouwen. de economische opleving ïjaren negentig zijn de koop- Bingen zo in prijs gestegen Vze te duur zijn geworden veel mensen. Huurwonin- voor starters zijn vaak moei tevinden, terwijl driekwart de jongeren die zelfstandig wonen op zoek is naar een Jirhuis. Starters willen gemid- 140.000 euro betalen voor ikoopwoning of 345 euro aan oningvoorraad leveer acht procent van de singse woningvoorraad be at uit goedkope koopwonin- (koopprijs onder de hon- rdduizend euro). Het grootste e van de huurwoningen be- zich daarentegen wel in klasse goedkoop en/of betaal- fin dit jaar onderzocht een trzoeksinstituut van de mische Universiteit Delft woonwensen van de Vlissin- i Uit die studie kwam onder naar voren dat er weinig «eren onder de 25 jaar zijn, een eigen woning hebben, meeste van hen huren. Uit onderzoek bleek verder dat rters relatief vaak in een proning beginnen. Gemid- d waren ze iets jonger dan 27 r. Maar liefs driekwart van starters op de woningmarkt illeenstaand. Jongeren kopen jeswoningen of een flatje zon- lift. De huidige verkoop- irde an hun huis bedraagt iddeld 118.500 euro. Star wonen in Lammerenburg, middengebied en de binnen- i kW stelden de Woonvisie on- (erk houdt activiteitendag voor kinderen «ELISKERKE - De Sa- op-Weg-gemeente Biggekerke en Meliskerke houdt op 4 september in Meliskerke een activiteiten dag en een vrijmarkt. De opbrengst is bedoeld voor een voedselproject voor straatkinderen in Ad dis Abeba in Ethiopië. Behalve de vrijmarkt, is er nog van alles te doen, zoals pony rijden, broekhangen, ?n workshop haarknippen irondrtitten per sjees. De actie begint om negen uur 5 morgens en is om drie wir's middags afgelopen. beoactie WALCHEREN ïoitenruststraat 18 Postbus 8070 *330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 [ax: 0118-493009 B-mail; redwalch@pzc.nl van der Sluis (chef) "'dia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Bon Magnee Boen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Te|: (0113)315500 [3X- (0113)315669 Email; redactie@pzc.nl 'NTERNET "ww.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Bezorgklachten: °800-0231231 °Pmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; tot 12.00 uur langs vast. Het college kwam tot de conclusie dat de komende tien jaar vooral dure woningen gebouwd moeten worden, om dat Vlissingen verhoudingsge wijs veel rijtjeswoningen heeft. Vrijstaande woningen en twee-onder-één-kappers zijn met name in Paauwenburg te vinden. Door veel dure huizen te bouwen, kunnen andere men sen weer doorstromen, aldus het college. Het CDA houdt er een andere mening op na. De fractie wijst op het onderzoek, dat de basis was voor de Woonvisie. Ruim duizend personen geven daarin te kennen de komende twee jaar te willen verhuizen naar een zelfstandige woning. Volgens de christen-democraten ontstaat zo een probleem. Hu ren is moeilijk door de enorme vraag, kopen is moeilijk door de sterk gestegen prijzen. De opstel lers van het woningbehoefte-on derzoek geven aan dat het pro bleem voor de starters zo groot is dat het bouwen voor de door stroming alleen geen oplossing is. Een oplossing zou kunnen zijn het direct bouwen voor star ters. Het CDA is teleurgesteld dat het college die aanbeveling niet overnam. Een idee om tegemoet te komen aan de wensen van Vlissingse starters is het bouwen van zoge heten rug-aan-rug-woningen of Verandawoningen. Deze huizen zijn met de achter- en zijkanten aan elkaar gebouwd. Alleen aan de voorkant heeft de bewoner een veranda en/of tuintje. Daar door kunnen meer huizen op een kavel worden gebouwd. Op een stuk grond van 21 bij 23 me ter (normaal gesproken voldoen de voor één vrijstaand huis of een twee-onder-één-kapwoning kan een projectontwikkelaar acht Verandawoningen neerzet ten. De gemiddelde prijs be draagt 95.000 euro. Het CDA wil dat de Woonvisie behandeld wordt in een commis sievergadering, zodat de ge meenteraad een uitspraak kan doen over het bouwen voor star ters. Met negenhonderd leden is de Goese Golf Club een van de grootste sportverenigingen in de regio. door Rob Paardekam GOES - Een Nederlandse golfheld. Daar zit golfminnend Nederland op te wachten. „Zo iemand als Pieter van den Hoogenband bij het zwemmen of Bar ney bij het darts", zegt Rinus Verbeek van de Goese Golf Club. „Je zag dat hun sporten er na de successen ineens een berg nieuwe beoefenaars bij kre gen." Met bijna negenhonderd leden, waarvan tien procent uit jeugd bestaat, ziet de toekomst er van de jubilerende golf vereniging rooskleurig uit. Veel leden, een fraai clubhuis en een mooie baan. „Natuurlijk speelt chauvi nisme daarbij een rol, maar ik vind het één van de mooiste die ik heb gezien", zegt Verbeek. „De hoogteverschillen, de waterpartijen en het weidse uitzicht ma ken er toch wel iets heel bijzonders van." Dat fraaie uitzicht heeft ervoor gezorgd dat de kerktoren van Kattendijke het richtpunt is geworden voor golfers die afslaan op de eerste hole. Verbeek: „On langs stond hij in de steigers. Dat maak te het een stuk moeilijker." Volgens Verbeek heeft zijn vereniging geen last van het imago dat golf een sport voor de rijken is. De Goese Golf Club zou zich zelfs kenmerken door een brede samenstelling. „Juist omdat wij een jonge vereniging zijn die groot is geworden in een tijd waarin golf onder heel de bevolking po pulair werd." Ook het feit dat ze bij de vereniging niet aan ballotage doen, speelt mee. Verbeek: „Bij ons is ieder een welkom." Onderhoud De prijzen (975 euro per jaar voor vol wassenen) maken golf wel tot een sport die niet voor iedereen is weggelegd, maar volgens Verbeek kan het niet an ders, omdat het onderhouden van de baan veel geld kost. Graeme Rutjes, ex-profvoetballer en nu directeur van de Goese Golf, dat de baan exploiteert, valt hem bij. „Kijk, als je vijftig keer op een jaar komt golfen, kost het negentien euro per keer. Je bent meestal een uur tje of vier bezig: dan kom je dus op vijf euro per uur. Is dat nou duur?" Tsja, als je het zo bekijkt is zelfs midgetgolf duurder. Het mooie van golf is volgens Rutjes de verrekening van de handicaps. „Die van mij is 21,6", zegt hij. „Terwijl Ri nus 18,3 heeft. Dat betekent dat ik er meer slagen over mag doen." Is het dan niet erg om te verliezen van iemand die eigenlijk slechter heeft geslagen, maar door zijn hogere handicap toch wint? „Welnee", zegt Rutjes. „Want je speelt in feite niet tegen de ander, maar tegen jezelf of beter gezegd: tegen je eigen handicap. Daar verlies je dus ook van. Niet van je tegenspeler. Eigenlijk kun je het beter een medespeler noemen, want ik ken geen andere sport waarbij men sen zo vriendschappelijk met elkaar over de baan lopen." Hole-in-one Een hole-in-one hebben beide heren nog nooit geslagen, maar dat vinden ze ook met belangrijk. Verbeek: „Natuur lijk zegt iemand wel eens dat hij er een heeft geslagen, maar dan heeft natuur lijk net niemand het gezien. Dan telt het eigenlijk niet, vind ik." Rutjes: „Dat is natuurlijk wel het leuke van golf. Iemand heeft eens gezegd: hij foto Willem Mieras speelde 8 slagen, hij dacht 7, hij wenste 6 en hij schreef 5. Ik wil maar zeggen: als je voor jezelf een rondje maakt, ben je je eigen scheidsrechter: prima toch?" De Goese Golf Club is in tien jaar tijd uitgegroeid tot één van de grootste sportverenigingen in de regio. De teller staat nu op negenhonderd leden en wat Verbeek betreft kunnen er nog een paar honderd bij. „Natuurlijk moet je een maximum stel len, anders krijg je te veel mensen op de baan, die elkaar alleen maar ophou den." Beregening Die baan (achttien holes en negen korte re oefenholes) verkeert volgens hem in zeer goede staat sinds vorig jaar de laat ste grote investering is gedaan. Ver beek: „In sommige groene stukken lag nog geen voorziening voor beregening, waardoor er kale plekken ontstonden. Dat is nu verholpen." Het tienjarig bestaan van de vereniging wordt gevierd met een feestweek, die volgende week dinsdag begint met een wedstrijdje 'dames nodigen heren uit'. De dagen erna volgen onder meer de cross country, de vrienden- en vriendin- nendag en de strijd om de zilveren brug-trofee. door Melita Lantinq RENESSE - Forse tegenslag voor circus Renz Berlin. Het cir cus heeft deze week zijn tenten opgeslagen in Renesse. Maar door een zompig terrein en een zwalkende gemeente heeft het circus zijn eerste avondvoorstel ling niet kunnen geven. „Dat is een grote teleurstel ling", zegt toumeemanager R. Heybeek. „We kregen dinsdag ochtend toestemming van de ge meente om hier te staan. Toen zijn we aan het bouwen gegaan. Plotseling kwamen er 's mid dags twee mannen van de ge meente die zeiden dat we weg moesten. We kregen géén toe stemming meer." Regen De problemen zijn ontstaan door de overvloedige regen, afge lopen maandag. Het terrein waar het circus oorspronkelijk zijn tenten zou opslaan is zo nat, dat de wagens tot de assen in de modder wegzakken. De di rectie van het circus heeft con tact gezocht met de gemeente en gevraagd of ze op het transfe rium konden staan. Die toestem ming kwam vlot, maar werd een paar uur later weer ingetrok ken. Omdat het de circusdirectie toch wel graag de tenten in Re- nesse wil opbouwen, is naar al ternatieve locaties gezocht. Maar die bleken niet geschikt. De ene was te klein en de ande re had een ondergrond van be ton. „Dat kan niet, want we moe ten pinnen in de grond slaan voor de tent. Toen zeiden ze van de gemeente tegen ons dat wij toestemming moesten vragen aan de omwonenden. Wij moes ten handtekeningen ophalen en als de omwonenden het goed vonden, mochten we blijven staan op het transferium. Maar toen was het al dinsdagmid dag." Het gevolg was dat de geplande voorstelling van dinsdagavond niet door kon gaan. „Dat kost natuurlijk veel geld. Laten we eerlijk zijn, wij zijn gewoon een bedrijf met veel mensen en die ren." Gisterochtend heeft de directie opnieuw gesproken met gemeen- Dc ruimte op het transferium in Renesse is beperkt; daarom is de tent over twee bomen heen gebouwd. foto Dirk-Jan Gjeltema te en na wat heen en weer ge praat is uiteindelijk toestem ming verleend. Op het gemeente huis was gistermiddag geen wet houder aanwezig die commen taar kon geven. Wethouder T. Croné is met va kantie en zijn plaatsvervanger R. van de Wekken was niet be reikbaar. Desgevraagd legt amb tenaar G. Benou uit dat het cir cus niet op het transferium mag staan omdat er een afspraak ligt met omwonenden dat het ter rein alleen voor parkeren wordt gebruikt. Na enig aandringen geeft hij toe dat de gemeente eerst toestemming heeft gege ven om het volgens weer in te trekken. „Dat was te voorba rig." Hij vindt het niet vreemd dat omwonenden schriftelijk toe stemming moeten verlenen aan het circus. „In de vergunning staat altijd dat het circus de be woners moet informeren." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 35-jarige asielzoeker voor bedreiging met de dood zestien maanden gevangenisstraf opgelegd. De man, af komstig uit Montenegro, liep regelmatig met een wapen op zak in het Middelburgse asielzoekerscentrum omdat er; spanningen waren tussen hem en een groep Albanezen. De situatie escaleerde toen hij op 26 april dit jaar zijn wa pen richtte op drie Albanezen en hen met de dood bedreig de. Een kogel trof een auto. De schade aan de auto, 1073 euro, moet hij vergoeden. VLISSINGEN - Bij bromfietscontroles op het Vlissings Jaagpad tussen Vlissingen en Middelburg en de President Rooseveltlaan in Vlissingen zijn gisteren tien bromfiet sers bekeurd. Acht personen kregen een bon voor het rij den op een fietspad, twee voor te hard rijden. Tussen twee uur 's middags en negen uur 's avonds werden 150 brom fietsen gecontroleerd. De controle werd gehouden na diverse klachten van over last van brommers. GOES - Voor het strandje bij Katseveer heeft Rijkswater staat gisteren een extra afscherming gemaakt voor bad gasten. Een lijn met gele ballen is evenwijdig aan het strand getrokken. De markering is aangebracht vanwege de ingebruikname van het doorlaatmiddel in de Zand- kreekdam, de nieuwe spuisluis tussen het Veerse Meer en de Oosterschelde. Bij het in- en uitlaten van water via het doorlaatmiddel neemt de stroming voor het strandje van Katseveer toe. De lijn met gele ballen moet strandbezoe- kers daarvoor waarschuwen. Eerder had Rijkswaterstaat al zo'n lijn gelegd direct voor de ingang tot het doorlaat middel, dat ervoor moet zorgen dat de waterkwaliteit van het Veerse Meer verbetert dankzij de inbreng van Ooster schelde-water en door een grotere doorstroming. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- mei] er heeft gisteren een 31-jarige veelpleger uit Vlissin gen conform de eis veroordeeld tot zes weken gevangenis- straf. Officier van justitie H. den Hartog vond het buiten gewoon triest dat de Vlissinger in de fout blijft gaan. „De reclassering noemt hem een kansarme veelpleger", zei de officier. De man voelde zich volgens de officier pissig toen hij op 1 juli in Vlissingen een telefooncel vernielde. Daarnaast werd hij beschuldigd van opzetheling van een gsm-telefoon. Raadsman C. de Wit moest toegeven dat het leven van zijn cliënt bestaat uit vallen en opstaan. Nadat hij op 13 april uit de gevangenis was ontslagen, raakte hij opnieuw verslaafd aan verdovende middelen. De Wit pleitte voor een deels voorwaardelijke straf, maar voor de politierech ter was het een kwestie van afrekenen. VLISSINGEN - Uit een kamer van een hotel aan de Boule vard Bankert in Vlissingen is gisteren een computer gesto len. De diefstal werd gepleegd tussen 10.00 en 19.00 uur. ling maakt met de camera ligt wel voor de hand. B en W vin den dat ook niet erg. Mensen hebben specifieke redenen om naar de internetpagina van een strandpaviljoen te kijken. Wanneer en waar de webcams; geplaatst worden is nog niet dui delijk. Het Veerse college hecht er waarde aan dat van elke bad plaats met een Blauwe Vlag (Vrouwenpolder, Oostkapelle, Domburg, Westkapelle en Zoute- lande) beelden te zien zijn. „Het strand van Vrouwenpolder heeft al een webcam", zegt de VW-promotiemedewerker. „Daar hoeven we dus geen web cam meer te plaatsen." Dishoek zou in dat verband een logische plaats zijn. Als het aan de regio VW ligt, wordt zo snel mogelijk overge gaan tot de plaatsing van de ca mera's. De medewerker hoopt dat het nog dit seizoen lukt, maar tekent daar tegelijkertijd bij aan dat nog niet met alle geïnteresseerde paviljoenhou ders is gesproken. door Ab van der Sluis DOMBURG - Weten wat voor weer het is op de Walcherse stranden? Misschien dit jaar al, maar anders voor de start van het nieuwe toeristenseizoen in 2005 moet het mogelijk zijn om via internet live-beelden te zien van de Walcherse kust. De regio VVV Walcheren en Noord-Beve land heeft het plan opgevat om op vijf strandpaviljoens web cams te plaatsen. De regio VW heeft samen met de Stichting Strandexploitatie Walcheren een strand website (www.vvvwnb.nl/strand.) ont wikkeld. Daarop staan adressen van strandcabineverhuurders, een lijst met evenementen, waar wel of niet gevliegerd mag wor den, de watertemperatuur en de bereikbaarheid van de stran den. De internetpagina zal in de loop van de tijd verder worden uitgebreid met informatie. Strandsite Een ander idee is om op een aan tal strandpaviljoens webcams te plaatsen, die op de strandsite worden aangesloten. „Achterlig gende gedachte daarbij is", ver telt een promotiemedewerker van de WV, „dat mensen met een kunnen zien wat voor weer het is. In Zeeland, en dan met name langs de Walcherse kust, is het toch vaak mooier weer dan elders in Nederland. Men sen gaan vaak af óp de weersver wachtingen. Met een webcam kunnen ze meteen zien wat voor weer het is op Walcheren." De regio VW heeft met succes aangeklopt bij de gemeente Veere voor subsidie. B en W be sloten onlangs het idee finan cieel te steunen met 2750 euro. De andere helft moet opge bracht worden door de strandpa viljoens die een webcam gaan plaatsen. Koppeling Het is beslist niet de bedoeling dat de strandpaviljoens reclame gaan maken voor hun eigen zaak. De naam van het pavil joen zal wel worden vermeld, zo dat bezoekers van de website in één oogopslag zien om welk strand het gaat. Openingstijden, aanbiedingen of het menu mo gen niet aangegeven worden. Dat de paviljoenhouder via zijn eventuele eigen site een koppe- VLISSINGEN - De Tilburgse band, de Lekke Band, zal zon dag in café Popeye aan de Nieuwendijk in Vlissingen optre den. De Lekke Band is een pruikrockband, die rock-covers speelt en ook covers van Abba aandurft. De band staat borg voor een wervelende show. Het optreden begint om 22.00 uur. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG Molenwater, 8.00-18.00; Folkloristische dag met o.a. ringrijden; Vismarkt. 9.00 -16.00 uur: Kunst- en an tiekmarkt. Koorkerk, 13.00 uur: Middaggebed; Lange Jan, 15.00 uur: Miniconcert met Anko Vleugel op orgel; Wandelkerk, 13.30 uur: Start Middel burgs Kerkepad, wandeling o.l.v. een gids langs diverse kerken, VLISSINGEN Petruskerk, 9.30 uur: 55+ yoga; WESTKAPELLE Markt. 19,00-21.00 uur: Kinderactiviteit met het thema wa ter; Zeedijk, bij de tank, 22.30 uur: Groot vuurwerk; ZOUTELANDE - Muziektent, 20.00 uur: Concert Luctor et Emergo;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11