Richting lichte muziek PZC 27 woensdag 18 augustus 2004 swb Stumphius, Wöpke en Boer in Veere Twee van oorsprong in Vlis- singen geboren musici con- (erteren zondag in de Grote Jerkin Veere: de sopraan Anne- IeerStumphius en de pianiste jlarianne Boer. Zij worden aan- evuld met de cellist Peter löpke, die in Berlijn werd gebo- ten en de echtgenoot is van An- legeer. De in Amsterdam wo onde Marianne is vaker te ho- 0im deze provincie, wat niet jjrect gezegd kan worden van jnnegeer. die met haar man voont en werkt in München, vaar zij zich met name toelegt gpde opera. jnnegeer Stumphius studeerde het Rotterdams Conserva- jn en volgde masterclasses JjElly Ameling, Elisabeth Iwarzkopf en Gérard Souzay. ^debuteerde in 1987 als Fiordi- igi in de opera buff a Cosi fan jifevan Mozart. Verder was zij cder meer te horen als Donna üvira in Don Giovanni van Mo- crt. First Lady in Die kberflöte, wederom van Mo at. Marzelline in Fidelio van leethoven, Kate Pinkerton in ydame Butterfly van Puccini a Echo in Ariadne auf Naxos ren Richard Strauss. Ook is zij dief als zangeres op het gebied ran kamermuziek. Cellist Peter Wöpke studeerde randeHochschule für Musik Hans Eisler en haalde cum lau- jezijn staatsexamen. Als één ran de winnaars van het muziek- toncours Prager Früling kreeg ij de mogelijkheid om drie jaar unhet conservatorium van Moskou te studeren. Als 24-jari- 5werd hij solocellist in Leipzig nvervolgens de jongste solist ar.deBayerische Staatsopera. ilssolist en leraar in master- lasses bereist hij de hele we- eld. Zijn cello is een Giovanni irancino uit 1699. Hananne Boer studeerde piano lanhet Conservatorium van Am- lerdam. Zij behaalde in 1992 aar diploma Uitvoerend Musi- usen won in 1993 de eerste njsop het Jacques Vonk Piano tours. In 1994 werd haar als mlistde Zilveren Vrienden van het Concertgebouw kend. In 1999 trad zij op jhet Brabants Orkest en in 12 slaagde zij voor het docto- i examen Musicologie aan de jksuniversiteit van Utrecht. Iiunphius, Wöpke en Boer tre- m zondag op in de Grote Kerk nVeere, aanvang 17.00 uur. Het zal je maar gebeu ren. Je studeert af aan de muziekschool in Terneu- zen en je ontvangt meteen de cultuurprijs van de ge meente. Het overkwam flui tiste Karin Basting. Van avond treedt zij met het en semble New Venture Cons ort op in de Nederlands Her vormde Kerk in Groede. Wanneer een leerling zijn lessen op een muziek school met succes afrond, heeft hij of zij het zogenaamde D-di- ploma op zak. Is de musicus in spé bijzonder getalenteerd, dan komt daar de aantekening 'met lof' bij. Nog daarboven zit de 'graad van uitmuntendheid'. Die krijg je pas als je de belofte in je draagt dat je instrumentale capaciteiten te zijner tijd het aardse gaan ontstijgen. De van oorsprong Zeeuwse Karin Basting is er zo eentje. Ze ontving in 1992 de felbegeerde graad aan de muziekschool van Terneuzen. De gemeente vond dat zo bijzonder dat ze Basting een concert in het Zuidlandthea- ter aanbood en haar de 'cultuur prijs' van de gemeente Terneu zen toekende. Basting ging in Utrecht stude ren bij Abby de Quant. Al tij dens haar studie vormde ze met medestudenten diverse kamer- muziekensembles. Ze speelde bij het Xenakis Ensemble en ver vulde een gastrol bij Amster dam Sinfonietta. Het New Venture Consort is een trio dat behalve Basting bestaat uit violiste Tessa Badendoop en pianist Jean van Vugt. De pia nist is de spil van het ensemble. Zijn composities - door Basting omschreven als licht en spranke lend - staan centraal in de con certen van de groep. Van Vugt is werkzaam als componist en pro ducer. Hij was verantwoordelijk voor de productie van alle Bach-cantates uit de Kruid vat-serie en werkte samen met musici als Alfred Brendel en Wibi Soerjadi. Hij componeert tonaal, zoals hij het zelf zegt. Zijn composities gaan richting lichte muziek, terwijl de archi tectuur van de stukken gewor teld is in de klassieke traditie. De communicatie met het pu bliek is één van zijn belangrijk ste drijfveren. Naast de composities van Van Vugt speelt het ensemble mu ziek van Fauré, Schumann en Beethoven. Douwe Eisenga Het New Venture Consort treedt vanavond op in de hervormde kerk in Groede, aanvang 20.00 uur. ROTTERDAM Cineboards. Werk van Rotterdamse film- en videomakers wordt geprojec teerd op de Pathé bioscoop, wo. t/m di. Schouwburgplein - in de avond. Ben Jerry's Pleinbios. Er wordt ge keken naar het (inter)nationale en bij zondere filmaanbod van Europa's grootste openluchtbioscoop, wo. t/m zo. en di. Museumpark - Tegen het vallen van de avond. 32ste Internationale ESTA Conferen tie. Cello Octet Conjuncto Ibérico o.l.v. Elias Arizcuren. wo. de Doelen, Jurriaanse Zaal - 20.15 uur. Watermuziek - de muziek vaart weer. De Rotterdamse componist, dichter en zanger Peter Goedhart brengt zijn Watermuziek, wo., do.,vr., ma. en di. Aanlegsteiger rest. Leipzig - 20.00 uur; zo. 14.00 uur. Cirque Eloize. Muziek, dans, acroba tiek en poëzie, in afwisseling met on gewone, de fantasie prikkelende cir cusnummers. wo. t/m zo. Nieuwe Luxor Theater -19.30 uur. 32ste Internationale ESTA Conferen tie. Matangi Kwartet, do. de Doelen, Jurriaanse Zaal - 20.15 uur. Rotterdams Straatfestival. Het Schouwburgplein is vrijdag een spek takelplein door de wervelende act van de Franse groep Plasticiens Volants. Zaterdag en zondag strijden straatartiesten om de Gouden Straat kei. vr., za. en zo. Binnenstad. 32ste Internationale ESTA Conferen tie. Haydn Jeugd Strijkorkest o.l.v. Ben de Ligt m.m.v. Simone Lamsma - viool. vr. de Doelen, Jurriaanse Zaal - 20.15 uur. Concert Populaires. Van Rossi tot Rossini, za,.Grote- of St. Laurens- kerk - 16.00 uur. Orgelcyclus. Concert Populaire door Geert Bierling. za. Grote- of St. Lau- renskerk - 16.00 uur. Podium uitvoering. Op het buitenpo dium: licht-klassiek, jazz, wereldmu ziek, koormuziek enz. za. en zo.Boeg- klep van de Scheepsbrug -15.00 uur. SkateSwing. Swingen op je skates bij de grootste openlucht rollerdisco. Hits uit alle decennia rollen voorbij, zo. Museumpark -14.00 uur. Zomerpodium. Tot. en met 29 augus tus zal Zomerpodium voor de voorlo pig laatste maal te beleven zijn in het Museumpark. Het park gaat op de schop. zo. Museumpark -14.00 uur. Fire of Anatolia. Een voorstelling die ruim honderd dansers op het podium brengt met een boeiende, kleurige, zeer gevarieerde staalkaart van Turk se folkloristische dans. di. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur. Orgelcyclus. Orgel Anders: Jazz!! met Jasper van 't Hof (orgel) en Eric Vloeimans (trompet), di. Grote- of St. Laurenskerk - 20.00 uur. ANTWERPEN Voorstellingen in het Openluchtthea ter Rivierenhof: A-vonden, rockcon- cert in eigen taal door De Kreuners, support Sarah, wo. 20.30 uur; Rob de Nijs, begeleidt door de Pur Sang Band, do. 20.30 uur; Fanfares, drie fanfares maken samen één grote fan fare, support de film Brassed Off, vr. 20.30 uur; Prettig Klassiek, concert door het klarinettenkwartet Arghul, zo. 11.00 uur Voorstellingen in het kader Zomer van Antwerpen: Bal Moderne, dansen door de hele stad, wo. do. en za.; De Zonsondergang, dagelijks Schelde- kaai 14; Muziek in de wijk op Ant werpse pleintjes,Ndillaan, wo. Gevan genis 18.00 uur, do. De Coninckplein 18.00 uur, vr. Dageraadsplaats 19.00 uur, za. Botermarkt-Zandvliet 19.00 uur, zo. Kroonplein 14.00 uur, Amounsulu, di. Hof De Biest 19.00 uur; Violetstraat 35, voorstelling zon der spelers in een verlaten huis, dage lijks, behalve ma. 11.00 - 23.00 uur; MartHa! Tentatief, toneelstuk over de oorlogswaanzin door Theater Anti- goné, wo. t/m za. en di. Atheneum Rooseveltplaats 21.00 uur; Dromen aan de Schelde: Droomfilms, wo. t/m zo. Hangar 19A 21.00 uur; Les Arts Sauts met Ola Kala, trapezewerkers, vr. t/m ma. Kempenstraat 21.00 uur; Cirque lei met Secret door Johann Le Guillerm, theatervoorstelling, wo. do. ma. en di. Scheldekaai 28 20.00 uur Dralion. Theatrale voorstelling met een fusie van Chinese circustraditie en een avant-garde benadering, gesi tueerd rond Dralion, draak en leeuw, door Saltimbanco. do. vr. za. en di. Vlaamse Kaai 20.00 uur, za. ook 16.00 uur, zo. 13.00 uur Ruud Dijkstra legde niet alleen de bouwwijze en vorderingen van de nieuwe fiets- en voetveren Vlissin- gen-Breskens voor zijn werkgever fo tografisch vast, maar zag ook de onge looflijk mooie motieven bezijden dit onderwerp, zoals staal, beton en mooie bloemen tegen industriële ach tergronden of roest, verfresten en ge verfde pokken. Deze serie, die tevens zijn afscheid van De Schelde mar keert, is onder de titel Een beetje Schelde in de kerk tot en met 25 sep tember te zien in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Geopend op woensdag, donderdag en zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur, op zaterdag 11 september (Open Monumentendag) van 10.00 tot 17.00 uur. Geen titel heet de foto-expositie die van morgen tot en met 6 oktober is uitgestald in het kantoor van de nota rissen Sauer en Oonk in Vlissingen. De tentoonstelling is samengesteld door Anda van Riet en negen van haar cursisten bij het MIKV (Kuipers poort) in Middelburg. Te zien van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.45 tot 17.00 uur. Tot en met 2 oktober is bij galerie 't Artistieke Hoekje in Goes werk te zien van verschillende kunstenaars. Het betreft olieverf van Reinier de Munck, vormgeving in klei van Gerdi Zwaan, sieraden van Geje, olieverf en objecten van Pleunie, Afrikaanse kop pen in keramiek van Jan Davidse, Afrikaanse trommeltjes van Bert den Dunnen en keramiek van Milly Oele. Eén van de foto's op de groepsexpositie in het kantoor van de notarissen Sauer Oonk in Vlissingen. Geopend op donderdag van 10.00 tot 20.30, vrijdag van 10.00 tot 17.30 en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Peter Sijnke, stadsarchivaris van Mid delburg, zal vrijdag een inleiding hou den bij de opening (20.30 uur) van de expositie van de in 2001 overleden Middelburgse fijnschilder Piet Rijken in Galerie Kats in Kats. Hij is ere-ex- posant van het Kunstspoor Noord-Be veland. De tentoonstelling duurt tot en met 5 september en is te zien van donderdag tot en met zondag van 12.30 tot 17.30 uur. Een unieke tentoonstelling van heden daagse kunst uit Suriname is te zien in Galerie De Praktijk in Wissenker- ke. Het betreft schilderijen van Doret- te Oehlers, Humphrey Tawjoeram, Anand Binda, Ron Flu en Soeki Iro- dikromo en beelden van Jhunry Uden- hout. Geopend op donderdag, vrijdag en za terdag van 14,00 tot 17.00 uur. Van zaterdag tot en met 18 septem ber wordt in de Bewaerschole in Haamstede een expositie gehouden van keramische objecten van Anneke Coppoolse. Daarin wil zij de schoon heid van de natuur in organische of geabstraheerde vorm tot uiting bren gen. In haar werk ligt de nadruk op beweging. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 In galerie G achttien 88 in Baarland zijn van zaterdag tot en met 12 sep tember onder de titel Schrijven in Beelden aquarellen en tekeningen te zien van Tanneke Barendregt, Tevens zijn er beelden van Geert Hulshof. In het werk van Barendregt wordt het menselijk bestaan in kaart gebracht. Het ritme wat haar werk kenmerkt, toont ze eveneens in de landschapste keningen die zij rond het dorp Nisse maakte. Hulshof maakt zijn ritme voelbaar in gegoten beelden door dy namische accenten te plaatsen in de zoektocht naar de tastbaarheid van het verschijnsel mens. Geopend op za terdag en zondag van 11.00 tot 17.00 Tijdens de laatste Kunst- en Natuur- route van 2004 zijn zaterdag de aqua rellen van Wemeldinge nogmaals te bewonderen. Naar aanleiding van het thema Tonen heeft aquarellist Henk Bisschop zijn dorp centraal gesteld. Daarnaast zijn ook andere werken te zien, zoals bloemen, landschappen en dieren, in atelier Karibu. Bovendien hebben tientallen ateliers, privéwo- ningen en tuinen in historisch Wemel dinge hun deuren geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Het hart van de route is de Dorpsstraat met typische Zeeuwse architectuur en een imposante rij lei linden. De groep Triskell brengt Ierse en Keltische muziek te gehore in de Maartsenkerk om 11.00, 14.00 en 16.00 uur. Galerie Haamstede, Kunst geen Kunst, heeft na een korte zomerslui- ting de deuren in Burgh-Haamstede weer geopend. Enerzijds is er het werk van de schilders Arris Tijsseling en Greet van Beers, anderzijds dat van de keramisten Margreet Huis man en Anne Breel. Het is vooral de rijkdom aan kleuren die het werk van Tijsseling zo aantrekkelijk maakt, ter wijl ook Van Beers heel veel kleur in haar ori ëntaals aandoende taferelen verwerkt. Keramiste Huisman heeft inmiddels landelijke bekendheid ge kregen met haar varkens en het werk van Bx-eel is vol humor. Daarnaast is er nieuw werk van vaste exposanten. De expositie loopt tot 30 september en is geopend van donderdag tot en met zatei'dag van 11.00 tot 17.00 uur en tijdens Rondje Kunst op de laatste zondag van de maand van 12.00 tot 17.00 uur. Vanaf vrijdag tot en met 2 september zijn in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven schilderijen en te keningen te zien van Haagse schil- dei-s. Zo is er wei'k van Herman Heuff, die in Zierikzee en Dan Haag werkte, en van Meindeid Volkers en zijn vrienden. De natuur is meestal het uitgangspunt. 18 t/m 24 augustus WOENSDAG Het Bedrijf v/h Het Zijdemuseum viert het 10-jarig bestaan met een optre den van Het Bedrijf v/h. Dat gebeurt met een doorlopende museale, muzikaal theatra le zoektocht naar de oorpsrong van onze fantasie, aan de hand van een ï-ariteitenkabinet met één van de onbekendste en uniekste collecties op het gebied van verbeelding. De col lectie werd samengesteld uit de nalatenschap van de familie Houtman. De theatrale tentoonstelling is getiteld Zijdelinxs. •Zijdemuseum, Meliskerke, 13.30 tot 16.30 uur Staatscircus Het Staatscircus van Moskou-Holiday staat in Bruinisse. Het circus telt een groot aantal topartiesten uit Rusland, Po len, Duitsland, Roemenië, Frankrijk en Nederland. •Manege Aquadelta, Bruinisse, 16.30 uur Duo Cant'Arpa Het duo Cant'Arpa geeft een Zomeravondconcert. Het duo bestaat uit de sopraan Maidët Kaasschieter en de harpiste Lenie de Meij en vertolkt naast liederen met origine le harpbegeleiding ook liederen met - van oorsprong - piano begeleiding. Het programma vermeldt werken van Purcell, Fauré, Barber, Satie, Croft, Britten en Bernstein. •Dorpskerk, Oostkapelle, 20.00 uur Orgelconcert VVim Diepenhorst geeft een orgelconcert. Deze van Goeree-Overflakkee afkomstige organist zal het fraaie Van Vulpenorgel in zijn eeuwenoude kast bespelen. Hij bi'engt werken ten gehore van J. S. Bach, J. L. Krebs, J. G. Walther, A. van Kerckhoven en H. Distier. Wim Diepen horst is onder meer organist van de Oude Lutherse Kerk en de Ronde Lutherse Kerk in Amsterdam. •Grote of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven, 20.00 uur Zomeravondconcerten In West-Zeeuws-Vlaanderen worden weer Zomeravondcon certen aan Zee gegeven. Deze keer treedt het kameimuziekensemble New Venture Consoi't op. Dit gezelschap bestaat uit de uit Zeeland afkom stige Karin Basting op fluit, Jean van Vugt op piano en Tes sa Badenhoop op viool. Ze spelen werken van G. Fauré, J. van Vugt, Ph. Gaubert en A. Dvorak. •Hervormde Kerk, Groede, 20.00 uur Trio Animato Het Trio Animato geeft een concert. Het trio bestaat uit Liesbeth Mielen op dwarsfluit, Jerome van Hoecke op klarinet en Paul Heesbeen op contrabas. •Dorpskerk, Domburg, 20.30 uur Desafinado In eet-café Desafinado zijn er regelmatig concerten. Deze keer staat er een optreden van Jazz Sessie Band op het programma. •Eet-café Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Het Bedrijf v/h Het Zijdemuseum viert zijn jubileum met Het Bedrijf v/h. Zie woensdag. •Zijdemuseum, Meliskerke, 13.30 tot 16.30 uur Lange Jan Project Een minieconcert past in 't kader van het Lange Jan Project. Deze keer speelt Anko Vleugel op orgel. •Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur VRIJDAG Jonathan Kooman Jonathan Kooman geeft een middagpauze-orgelbespeling. Hij werd geboren in 1980 en kreeg zijn eerste orgellessen van Jos Voge. Veivolgens ging hij naar het Br-abants Consern vatoiïum in Tilburg, waar Bram Beekman zijn docent orgel is. Als oi'ganist is Kooman verbonden aan de PKN-kerken in Tiel en Ochten. Op het programma staan werken van Buxte- hude, Böhm, Stanley, Viei'ne en Langlais. •Sint Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur Het Bedrijf v/h Het Zijdemuseum viert zijn jubileum met Het Bedrijf v/h. Zie woensdag, 's Avonds is er een muzikale verkenning langs de fantasie met een 'heusche inleiding met lichtbeel den' over één van Houtma's bizarre reizen. •Zijdemuseum, Meliskerke, 13.30 tot 16.30 uur •Zijdemuseum, Meliskerke, 19.30 tot 21.30 uur Rondje Markt Rondje Markt wordt voor de tiende keer gehouden. Zo treden de Dekzwabbers met als gast Heimwee Maik van Lamekketa vanaf 20.00 uur op in café Du Commerce. De Flying Dixies spelen vanaf 22.00 uur op het podium op de Markt. The Louisiana Swamp Paraders is speciaal opgericht met het oog op het 10-jarig jubileum en zal optreden in alle deelnemende horeca-etablissementen rond de Markt en ten slotte Blue Rhytm 4 speelt vanaf 22.00 uur in grand-café De Graanbeurs. •Rondom Markt, Terneuzen, 20.00 uur Orgelfestival Het Zeeuws-Vlaams orgelfestival wordt gehouden onder aus piciën van de Stichting Historische Kerkorgels. Het vierde concert wordt gegeven door de organist Ad van de Wege uit Terneuzen met medewerking van Sabine de Groote uit Hulst op dwarsfluit. •Hervormde kerk, IJzendijke, 20.00 uur Adrie Oosterling Adrie Oosterling brengt zijn theaterprogramma De Puzzel. De puzzel die leven heet, bestaat uit vele stukjes. In deze kleinkunstvoorstelling bekijkt Oosterling een aantal van die puzzelstukjes. Voor de begeleiding van zijn zang gebruikt Oosterling vleugel en Indisch harmonium. •De Twee Duiven, Groede, 20.00 uur Freek de Jonge Freek de Jonge geeft een voorlees voorstelling. Hij doet dit ter vooi'bereiding op zijn nieuwe show De Ver grijzing, die uitsluitend in Amsterdam wordt gespeeld. Hij doet twee vei'schillende voorstellingen op één avond. •Theater De Wegwijzer, Nieuw- en St. Joosland, 20.15 uur Mosselrockcafé Als opwarmertje voor Mosselrock is er het Mosselrockcafé. Daar wordt men ontvangen door 'the woman in i-ock' van de band Wannabee. Deze Walcherse coverband speelt nummers van onder andei'en Anouk, Sas Jordan en Pink. •Parkeerterrein bugalowpark, Yerseke, 21.30 uur ZATERDAG Gastbeiaardconcert Anne Kroeze geeft een gastbeiaardconcert. Hij werd geboi-en (1975) in Stadskanaal en studeerde orgel en kerkmuziek aan het conservatorium in Zwolle en aan de Nedei'landse Beiaai'dschool in Amersfoort. Hij speelt wer ken van Edvard Grieg, Johann Sebastian Bach, John Blow, Arthur Meulemans en Marcel Siebers. De aanbevolen luistei"-' plaats is het Bellamypark. •St. Jacobstoren, Vlissingen, 12.00 uur Het kamermuziekensemble New Venture Consort, met vlnr Jean van Vugt (piano), Tessa Badenhoop (viool) en Kaiin Basting (fluit).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27