Ook Stellwagen zet Vlissingen op de kaart Vervaet en De Vries blijven ongeslagen Nijpjes zorgt voor fraaie afsluiting uitslagen IJzendijke krijgt pak slaag van Terneuzen 2 agenda Alexander Nonnekes niet in halve finale NK Nederlands kampioen begint met bescheiden ambities aan damtoernooi Goes Boedapest. Grote Prijs van Honga rije, WK Formule 1Eerste vrije trai ning: 1. Michael Schumacher (Dui) Fer rari 1.21,552 (193,393 km/u), 2. Barrichel- lo (Bra) Ferrari 1.21,938, 3. Davidson (GBr) BAR-Honda 1.21,951, 4. Raikko- nen (Fin) McLaren-Mercedes 1.23,024, 5. Coulthard (GBr) McLaren-Mercedes 1.23,100, 6. Montoya (Col) Willi- ams-BMW 1.23,753,7. Panis (Fra) Toyo ta 1.23,827, 8. Briscoe (Aus) Toyota 1.24,108, 9. Trulli (Ita) Renault 1.24,124, 10. Button (GBr) BAR-Honda 1,24,140. Tweede vrije training: 1. Raikkonen (Fin) McLaren-Mercedes 1.20,884, 2. Mi chael Schumacher (Dui) Ferrari 1.21,009, 3. Montoya (Col) Willi- ams-BMW 1.21,185, 4. Coulthard (GBr) McLaren-Mercedes 1.21,203, 5. Panis (Fra) Toyota 1.21,352, 6. Sato (Jap) BAR-Honda 1.21,364, 7. Pizzonia (Bra) Williams-BMW 1.21,574, 8. Button (GBr) BAR-Honda 1.21,685, 9. Barrichel- lo (Bra) Ferrari 1.21,712, 10. Alonso (Spa) Renault 1.21,948. [Tennis Ede. NK. Kwartfinales: Marzolla - Haase 4-6 6-2 7-5 7-5, Van der Meer - Smit 2-6 6-3 5-7 6-4 6-2. Aardenburg. Kikkertoernooi. Vrou wen. VE 7: Nicole van der Hooft-Bren- dy Boogaard 6-2 6-4, A. Reesink-L. Bloe men 6-4 6-2, A, Reesink-Miranda van Breugel 6-2 6-3, Esther Vervaet-Nicole van der Hooft 6-2 1-6 6-2. VE 8: Evelien de Visser-Vera de Rooij 6-7 6-4 6-1, Karin Sluiter-V. van der Krabben 6-2 6-0. VD 3: De Witte/Simonse-Boo- gaard/Kruijen 6-4 7-6, Agten/Vliegen- Meijaard/de Wit 6-3 6-1. VD 6: Versluis/De Gijsel-Van Damme/Pari- daen 6-3 7-6, Musson/Dhont-Brenner/ Flikweert 5-7 6-1 6-2. VD 8: Baecke/Me- ijler-Dees/van dë Broecke 7-6 6-0. Mannen. ME 3: Bart Claeys-Christiaan Trapman 4-6 6-0 6-3. ME 4: Menno van den Hout-Peter Vis 4-6 6-3 6-4, Mart Flik- weert-Wesley van Noord 6-1 6-0, Mart Flikweert-Menno van den Hout 6-0 6-1. ME 5: Wesley van Noord-Mare Standae- rt 6-0 6-1, Steve van Hulle-Tom de Cler- ck 6-2 4-6 6-1. ME 6: Tristan de Sut- ter-R. Sprangers 6-3 6-3, Mare Standae- rt-P. van Es 6-3 6-1. ME 7: Johan van Leeuwe-Patrick Corijn 3-6 7-6 6-1, Den nis Sap-Jaap Quaars 6-3 6-2, Niek van Sprundel-Bruno van Deynse 5-7 6-3 7-6, Johan van Leeuwe-Niek van Sprundel 6-0- 6-2. ME 7 35+: Evert van Zan- ten-Herman de Baare 6-2 6-0. ME 8: Koen de Buck-G. de Croock 6-1 6-2, Er- win Ringoot-Cris Castelijn 6-1 6-1, Rob bie van de Wijnckel-Bart Rammelaere 6-2 6-2, Erwin Ringoot-W. van de Bekke 6-2 7-6. MD 3: Felius/Blackman-Van de Sande/Deij 6-3 6-1, Marteijn/Blackman- Niesen/Hendrikse 4-6 6-3 6-2, De Witte/Huis-Claeys/Clae.ys 6-1 6-3. MD 4: Van Hulle/Flikweert-Vis/Overbeek wo, Standaert/Stichelbout-Blom/Vis 6-1 6-3. MD 5: Hensen/Dutree-Haldermans/ Van Heelsbergen 6-2 3-6 7-5, Overbeek/ Van Es-Van Overloop/van Buchem 7-5 3-0 opgave. MD 6: Dekker/Sap- Duivenbode/van Buchem 6-3 6-0, De Jonge/Van Overloop-Evers/De Taeije 6-3 4-6 7-5. MD 7: Van de Wijnckel/ Quaak-Tellier/de Rechter 6-4 7-5. MD 7 35+: Raaymakers/Zeegers-Naessens/ Caen 4-6 6-1 6-2. MD 8: Van Zanten/ Kiewiet-Chiopparo/van de Bekke 6-7 6-1 7-5. Gemengd. GD 3: Leenhouwers/Mar- teijn-Van Hulle/Vliegen 7-6 6-4, De Wit/De Hoogh-Boogaard/Blom 6-3 7-5, Wolfert/Huis-Niesen/Simonse wo. GD 5 35+: Reesink/Maenhout-Van Eenen- naam/Van Brug 6-3 7-5, Reesink/Maen- hout-Swartile/Willemsen wo. GD 6: Snouwaert/Snouwaert-Van Ooijen/van Breugel 7-6 4-6 6-2, Dijkers/Arens- Neve/De Gijsel 6-1 6-3, Van Overloop/' Maenhout- Van Eenennaam/Dóens 6-3 6-0, Van Overloop/Maenhout-Dhont/ Brakman 6-3 6-4. GD 7: Van der Hooft/De Ryke-Quaak/De Visser 6-2 6-4, Veenman/Veenman-Geelhoed/Willem- sen 6-0 6-2, Dhont/Naessens-Martens/ zaterdag 14 augustus 2004 door Willy van Leeuwen PHILIPPINE - Marijke Vervaet en Georgette de Vries bleven ook in hun laatste poulewed strijd van het dubbel 6 ongesla gen en zijn daardoor in deze ca tegorie winnaars geworden van het Mosselkrauwertoernooi in Philippine. Ook Emmy Blackman en Anita Maas kregen in de eerste set al een fors verlies (6-1) te slikken, maar kropen in de tweede set uit het dal. Dankzij een 7-5-sco- re kwamen ze weer terug in de race, maar het mocht niet baten. Vervaet en De Vries waren hen in de derde set weer de baas met 6-3 en pakten zo de eerste prijs. De favorieten in het dubbel 7, Loes Eyke en Trees Geryl, start ten erg sterk tegen Judith Dinge- manse en Sandra Lambert en haalden de eerste set met 6-1 binnen. Daarna was er een om mekeer in de wedstrijd, want Dingemanse en Lambert waren daarna tweemaal de baas over het als eerste geplaatste duo. Met tweemaal 6-4 plaatsten Din gemanse en Lambert zich w de halve finale, waarin ze hev moeten menen tegen Stoffel Stofferis. In het gemengddubbel 6 den Cobi Naerebout en Abi Pieters een mooie prestatie dj niemand minder dan InekeV;: tricht en Paul Freyser in sets van zich af te schudt Naerebout en Pieters vornidi een goede combinatie, die® nig fouten maakte en in zo» de eerste als tweede set s slaagde de opslag van huntege standers te breken: 6-3 6-4. Tiebreak Tessa Lammens en Abi van li re schakelden een geplaaij combinatie uit. De als nummers twee uj schaalde Annelies de MulenS do Lokken waren er in de hu finale wel dichtbij, maarlor het niet voor elkaar de zegebj nen te halen. Lammens en Lare wonnen de tiebreak in, eerste set, moesten de twee set prijsgeven, maar stelden; de beslissende set orde op z ken:6-3. door Peter Snelders TERNEUZEN - Clinge won in een vriendschappelijk duel met forse cijfers (6-0) van Graauw. Ook in het Achiel de Bruyckere- toernooi bij Hoofdplaat konden forse scores opgetekend wor den. Terneuzen 2 won met 7-1 van IJzendijke en de voetballers van Aardenburg versloegen gast heer Hoofdplaat met 5-1. Clinge-Graauw 6-0 (3-0): De uit slag spi'ak voor zich. Slechts spo radisch kon Graauw voor ge vaar zorgen. Clinge was heer en meester en ook veel slagvaardiger. De doel punten van de thuisploeg kwa men op naam van Dennis de Block (2x), Peter Drumont (2x), Pascal Delforge en Jurgen Ras. Terneuzen 2-IJzendijke 7-1 (4-1): Het klassenverschil was duidelijk. Bij rust leidde Tem zen 2, dat vier eerste-elftala Iers en enkele A-junioren in| gelederen had, reeds met 4-li was de strijd beslist. Scoreverloop: Erik-Jan Naijj 1-0. Adri van Hanegem 1-1,j mon van der Hooft 2-1,1 Faassen 3-1, Timon van i Hooft 4-1, Jan-Willem Tang der 5-1, Tim Faassen 6-1, J van Ba kei 7-1. Hoofdplaat-Aardenburg (1-3): Aardenburg was over gehele lijn sterker. Alleen m eerste twintig minuten na n drong Hoofdplaat aan. Toen Aardenburg via een uitt 1-4 scoorde was de weersta bij de thuisploeg definitief- broken. Scoreverloop: Jellei Vreeze 0-1, Ex-ic de Rechter 1- Jelle de Vreeze 1-2, Aij Quaak 1-3, Jelle de Vreezei- Jurgen Hooreweghe 1-5. Martens 6-1 6-2. GD 7 35+: la Lison-Fleerakkers/Vermeire 6-2 i Hazen/Hazen-Van Sprundel/Cuelena 6-4 6-1, De Waele/Porreij-Lison'Lij 5-7 6-1 5-3 opgave, Agten/Agl Rijckaert/Rijckaert 7-5 6-1. GD 8: de Wijnckel/Boogaard-Van Huil;! Schoolmeester 6-3 6-2. Philippine. Mosselkrauwertd nooi. Vrouwen. VD 6: Vervasii Vries-Blackman/Maas 6-1 5-7 6-3.VD Berendsen/Berendsen-Susanna/IJsa ert 6-4 6-3, Dingemanse/Lairfo Eyke/Geryl 1-6 6-4 6-4. Mannen. Mi Marco van Boven-lvo de Zeeuw W Edwin Vermeulen- Wim Wille 6-31 Nicky Samijn-Ko Neels 6-3 6-3. MEI Bob Herrebout-Steven van Harn6-Otj Gemengd. GD 6: Naerebout/Pia Vantricht/Freyser 6J3 6-4, Lamir.; Van Lare-De Mul/Lokken 7-6 2-6 GD 7: Dingemanse/Bracke-Beffi sen/Berendsen 6-4 6-3, Pieters/S» Van Rattingen/Michielsen 6-4 6-3,0: nes/Stofferis-Pattyn/Pattyn 6-46-4 Middelburg. Deltatoernooi. f nen. Enkelspel. ME4: R. Maand;; Cremer w.o. ME5: F. Hendife- Graupner 6-3 6-3, J. Vos-A. de Pu 0-6 6-3 6-3. ME6: F. Benjamins'. Lourens 4-6 6-2 6-4. ME7: D Vers'; re-J. van Boxtel 6-1 6-2, V. vandüi den-C. Nieuwenhuize 6-1 6-1, J. All se-J.K. Ganseman 6-3 6-7 i ME7-35+: J. de Smit-B. Koster7-5? M. Roelse-H. Le Due 6-1 6-7 6-2 D belspel. MD6-35+: K. van Bete; Broerse-P. Koster/A. Langstraat &2f MD7-35+: L. van lersel/A Verdo» ten Hacken/J. de Vries 6-2 1-66-1 Vrouwen. Enkelspel. VE6: S P ch-C. Jobse 6-3 2-6 6-3. Gemengd! belspel. Gemengd. GD6-35+ Weststrate/S. van Waalwijk Doorn-L. Hoekstra/A.J. Hoekstra 6-1. GD7: M. de Vaan/R, Slagboo" Wagemaker/D. Vinkoert 2-6 6-0' GD7-35+: A. Zuydweg/I. van: Hooft-L. de Leng/T. de Leng 6-174 Baten/N. Klaasse-M. Contant/T.deJ» 0-6 6-3 7-5. Ronde van de Ain (Fra). Vierde® pe, Culoz - Belley: 1. Vasseuc 136,8 km in 3.15.36, 2. Arrieta(S|8 Dekker (Ned) 0.10, 4. Nuyens (Belli 5. Baguet (Bel), 6. Reyes (Spa).8 klassement: 1. Pineau (Fra) 1157; 2. Hoste (Bel) 0.12, 3. Van Goolenl: 0.14, 4. Renier (Fra) 0.26,5. DekkerCs 638S3HHI Vlissingen. Hogeschool Zeel* toernooi. Achtste ronde, belang', ste uitslagen: Lars Schrandortf-ft' Stellwagen remise, Krishnan Sa ran-Vyacheslav Ikonnikov remise,' rab Gagunashvili-Mikhel MchedlS remiseViorel lordachescu-Ramont ter 1-0, Tea Lanchava-Nicolai Ped;» remise, Reiner Odendahl-Markde» remise. Jon Ludvig Hammer-Rusts' simdhzanov 0-1, Georgis SW dis-Frans Konings 1-0, Alexander® tonov-Harmen Jonkman remise,'»6 ce Peek-Dirk Floor remise, Marei® se-Sven Stange 1-0, Schmidz-Peter Kalisvaart 0-1, L®! Dek-Ewoud van Hecke 1-0, Koosi mer-Simon Provoost 0-1. Voorlopige stand aan kop: LSI gen 7, 2. Sasikiran, Ikonnikov, Men»1 hvili, lordachescu, Schandorff a''®1 De Waal, Odendahl, Gagunashvili» leidis, Lanch.ava, Pedersen, zhanov allen 6. Zaterdag Voetbal TL-" Oefenwedstrijd: VCK-Vogeh^L (14.30 uur), Veere-Breskens (1835^ EDE - Alexander Nonnekes is er niet in geslaagd de halve fina le van het dubbeltoernooi van het NK te halen. Met zijix part ner Sander Koning verloor de Goese tennisser gisteren in drie sets van het als tweede geplaats te duo Marco Marzolla/Raoul Snijders: 2-6, 7-6, 6-3. Het duel kende twee hoofdstuk ken. Het eerste deel op het gra vel in de buitenlucht, waarna de regen spelbreker werd en de koppels hun toevlucht in de hal zochten. Daar ging het mis voor Nonnekes. „Toen we het gx-avel afgingen, stonden we er goed voor", zei Nonnekes nadat de domper een feit was. „We hadden de eerste set in de knip en in de tweede stond het 5-5." Waarmee de Goesenaar het spe len in de hal niet de schuld van het verlies wilde geven. „Al is het wennen om binnen te tennis sen, omdat we de laatste tijd slechts op gravel speelden. Maar dat geldt ook voor de tegenstan ders. In de hal werd het een lote rij en die liep voor ons ongun stig af." Voldaan Toch verliet Nonnekes Ede vol daan. „Nu heerst even de teleur stelling, omdat de nederlaag zo vers is. Maar al met al mag ik te vreden zijn. In de enkelkwalifi caties speelde ik goed en in de dubbel ging het ook lekker." door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Chantal Nijpjes schreef gisteren op het Vlissing- se Park Westduin met Maquire de Kür op muziek om de Alfonds Prijs voor paarden klas se Z2 op haar naam. Het hoge ni veau van de kür zorgde voor een fraaie afsluiting van de eerste dag van het concours hippique van de ruiterclub De Schelde- stad. Met Chantal Nijpjes kreeg de kür een vex-assende winnaar. De meex'derheid van het pubhek tip te Stephanie de Frel, die met Narwick een flitsende px-oef liet zien, als winnaar. Het oordeel van jux'ylid Piet Westveer beslis te' echter anders. „Beiden reden een bijzonder goede proef. Mis schien was de kür van Chantal iets minder flitsend dan die van Stephanie, maar zij had de ver zameling van haar paard beter voor elkaar. Maar het vex-schil was miniem. Ik dacht zelfs dat ze gelijk waren geëindigd", gaf het jurylid uit Kapelle als ver klaring voor zijn beslissing. Hoofdprijzen Met de ovex-winning in beide proeven voor de pony's in de klasse Ml en het springen bij de paax-den klasse B pakte Emily Wiskerke twee hoofdprijzen. De amazone uit Kapelle schreef met Sharon de eerste proef met het aansprekende totaal van 172 punten op haar naam. Ook de tweede proef van de Zuid-Beve- landse combinatie was er een uit het boekje. De waardex'ing van 169 punten was, evenals in de eerste proef, goed voor twee winstpunten. Én daar had de vijftienjarige amazone niet op gerekend. „Ik ben vorige week voor het eerst gestart in deze klasse. De teller staat nu al weer op zes winst punten. En dan te weten dat Sharon springgericht is gefokt. Toch lukte het springen niet erg. Dat lag overigéns niet aan Sharon, maar aan mij. Het klikt gewoon niet, maar in de dres suur doet hij alles voor me." Wat het springen betreft klikt het tussen Emily Wiskerke en haar paard Nirvana B duidelijk heel wat beter. In de barrage van de klasse B toonde ze zich met de negenjarige Voltaire- dochter de beste van de zes com binaties die zich voor de beslis sende ronde wisten te plaatsen. door Koen de Vries VLISSINGEN - Chessbase.com, een door schaakkenners hooggewaardeerde inter netsite, geeft het Hogeschool Zeeland- toernooi dezer dagen een groot compli ment. Bij de schaaktoernooien die deze week tot de drie belangrijkste van de we reld worden gerekend, hoort naast die van Moskou en het Engels kampioen schap volgens chessbase ook Vlissingen. Gezien de ontwikkelingen van de laatste weken is die kwalificatie niet alleen vlijend, maar waarschijnlijk ook terecht. Het tiende toernooi dat op Vlissings grondgebied gespeeld wordt, begon niet alleen prachtig dankzij de komst van de nieuwe wereldkampioen Rustam Kasim- dhzanov, het evenement lijkt ook in schoonheid te eindigen: gisteren, in de achtste en voorlaatste ronde, haalde de zevenjarige Daniel Stellwagen uit Soest zijn derde Grootmeesternorm Zestien zetten Hij mag daarom voortaan als GM door het leven en is daarmee de jongste scha ker ooit die die titel in Nederland mag voeren. Stellwagen was gisteravond als eerste klaar van de resterende favorieten op de eindzege. In de pai-tij tegen Groot meester Lars Schandorff nam hij na zes tien zetten het remisevoorstel van zijn Deense tegenstander aan en was hij bijna een titel rijker. Bijna, want na ingewikkelde berekenin- zich na de verassende nederlaag van don- dex-dag tegen Jan Werle niet opnieuw liet verrassen, was Stellwagen voor honderd procent zeker. De vroege vrede met Schandorff had aan vankelijk één nadeel. Het gaf de vijf ach tervolgers de gelegenheid op gelijke hoog te van koploper Stellwagen te komen. Daarin konden gisteravond echter alleen Jan Werle of Sex-gey Tiviakov nog slagen. Zij bestreden elkaar te vuur en te zwaax-d tot in de kleine uuxdjes. De overige con currenten speelden allen remise. Knap Middelburger Mark de Waal, gisteren Zeelands beste in het klassement met 5,5 uit 7, speelde gezien zijn rating (2269) knap remise tegen de Duitser Reiner Odendahl (2377), ook al omdat hij de zwart stukken hanteerde. De speler van Het Witte Paard uit Sas van Gent haalde drie punten uit de voorgaande drie par tijen en had daarom gehoopt op een stuntje tegen de Duitser. Achteraf gezien stuntte hij inderdaad, maar dat was omdat hij de hele partij te gen verlies aanhikte. De Waal is vandaag verzekerd van opnieuw een sterkere te genstander. Saillant detail: hij heeft even veel punten als wex-eldkampioen Kasim- dhzanov. Ook bij verlies maakt De Waal goede kans om als eerste Zeeuw te eindi gen. Slechts een enkele provinciegenoot kan hem nog achterhalen. Peter Kalis vaart en Simon Provoost zijn twee van de weinigen. door Jasper Harthoorn GOES - Kees Thijssen maakt zijn borst nat voor het Hiltex Zeeland Tournament. Op het sterk bezette damtoernooi in Goes, dat maandag in Sport- punt Zeeland van start gaat, re kent de tweevoudig Nederlands kampioen zichzelf niet tot de fa vorieten. „Er doen vijf wereld kampioenen mee. Het deelne mersveld is dus ijzersterk. Eerst maar eens kijken hoe ik de pou lewedstrijden doorkom." Thijssen (28), die het toex-nooi al eens won en ook nog eens twee de werd, speelt graag in Zee land. „Het is een leuk, maar ook zwaar toexmooi om te spelen. Er worden vaak twee wedstx-ijden per dag gespeeld, wat neerkomt op acht a negen uur dammen. Voxdg jaar was het daarbij ook nog eens gigantisch heet. Maar ik heb er weer zin in om te ko men spelen." Voox:al het sterke deelnemex's- veld van dit jaar spreekt de hux- dige Nederlands kampioen dam men aan. Met Alexei Tsjizjov, Alexander Schwarzman en Gun- tis Valnex-is staat de absolute we reldtop aan de start. Daarom zal Thijssen niet snel kiezen voor aanvallend spel. „Ik plan zorgvuldig waar ik mijn punten kan halen. Tegen de mindere dammers, voor zo ver je van minderen kunt spre ken, zal ik voor de winst gaan. Maar tegen mannen als Tsjizjov 'hoef je natuurlijk niet per se te winnen. Je moet je punten juist pakken tegen anderen. Tegen de echte zwaargewichten speel ik behoudender, maar wel met het oog op eventuele winstkansen." De dammer liet het toernooi in Brunssum, waar vandaag de laatste x'onde wordt gespeeld, schieten. „Het deelnemersveld was daar zo zwak, dat ik het geen uitda ging vond om mee te doen. In dat toernooi kan ik eigenlijk al leen maar verliezen, ieder verlo- x-en punt verslechtert mijn ra ting." Door en door In plaats daaxwan bereidt Thijs sen zich voor op het toernoox in Goes, dat maandag om 14.30 uur geopend wordt. „Ik analy seer al mijn partijen die ik deze zomer speelde. Daarnaast houd ik ook mijn tegenstanders in de gaten, maar het dam wereld je is klein. De meeste tegenstanders ken ik door en door." Op het Zeeland Tournament wordt ge werkt met het plusremise-sys teem. Dat wil zeggen dat degene die bij een remise meer stenen op het bord heeft dan de tegen stander een plusje krijgt. Bij een gelijke eindstand bepaalt het aantal plusjes wie er hoger ein digt. De puntentelling is inge voerd om het hoge aantal remi ses in het topdammen te vermin deren. Thijssen vindt dit soort maatre gelen alleen maar goed, al mag het van hem nog wel wat extre mer. „In een toernooi in Delft krijgt de speler die er in geval van remise het best voorstaat een halfpunt extra. Het belang rijkst is dat er wat aan al die re mises wordt gedaan. Als je nu een voordeeltje pakt, is dat lang niet genoeg voor de winst. Bij een puntentelling waar je bij een gunstige remise anderhalf punt krijgt, heb je toch een stok achter de deur." Thijssen ziet het binnenslepen van een remise uit een geslagen stelling niet als een charme van het spel. „Ik vind dat de betere dammer moet wox-den beloond. Als ik bijvoorbeeld drie dam men op het bord heb staan en mijn tegenstander maar één, dan wox-dt het toch remise om dat ik die ene dam niet kan pak ken. Bovendien heb ik het idee dat er dammers rondlopen die minder kwaliteiten hebben, maar toch vaak voor x-emise kun nen gaan omdat ze ex-gens nog een opening zien." Tijdnood Het is niet vreemd dat Thijssen de remiseregels liever anders ziet. Hij heeft namelijk vaak moeite partijen te beslissen. „Ik kan een goede opening spe len en krijg mijn stenen vaak in een goede stelling. Maar bij het technische deel van het dammen loop ik nog te vaak punten mis. Dan moet elke zet perfect zijn en kom ik vaak in tijdnood, waardoor ik mijn hoofd verlies. Vaak zien tegenstanders dan nog kans een remise uit het vuur te slepen. Ik speel vaak met het idee dat ik een goede stelling op het laatst toch wel weer zal ver pesten. Daarom moet ik er hard aan werken om in de eindfase mentaal sterker te wox-den. Want als ik meer een afmaker word, kan ik doorstoten naar de topdrie van de wereld." gen bleek dat alleen de jonge Noor Jan Ludvig Hammer vandaag zijn tegenstan der niet mocht, zijn, omdat Hammer te weinig ratingpunten op zou leveren. De kans was wel bijzonder klein, want om opponent van Stellwagen te mogen zijn, moest de jonge Hammer wereldkampi oen Kasimdhzanov verslaan. Toen die De zeventienjarige Daniël Stellwagen speelde gistex-avond op het HZ-toernooi remise tegen de Deen Lars Schandorff en is daardoor de jongste Nederlandse schaakgroot meester aller tijden. foto Vincent Jannink/ANP Als eex'ste stax-ter zette Wiskerke met een foutloze ronde en het fraaie stijlcijfer van vijftig pun ten meteen een prima resultaat neer. Een prestatie, waar de con currentie zich op stuk beet. Mickey Rooders wist met Ze- mo's Twister wel voor de twee de keer de nul op het strafblad te houden, maar kwam qua stijl drie punten tekort om de combi natie uit Kapelle van de eerste plaats te verdringen. In het springen klasse L grote maat bleek er tegen Mariëlle Niuwenhuis geen kruit gewas sen. De amazone uit Koudeker- ke eiste met TDN's Jumper de overwinning op en stuurde Gino naar de tweede stek. Marieke de Bax-t toonde in Vlissingen dat ze klaar is voor de Hippiade. De re gerend Zeeuws kampioene uit 's-Heer Abtskex-ke schreef met overmacht de klasse M spxïngen grote maat op haar naam. Kees Thijssen won al eerder het Zeeland Open, maar start nu met bescheiden ambities aan het sterkbezette damtoernooi in Goes. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 60