Welzijnshuis weer onder vuur PZC PZC PZC Zaagartiesten zorgen voor spektakel Pluizende populieren worden gerooid Stoffenbeurs in Goes mag doorgaan .11 GroenLinks Vlissingen wil langere inspraaktijd (inderopvang zegt vertrouwen in penningmeester op loes krijgt malialaan Inbraak in bedrijfsauto Visspullen gestolen op camping Fietser rijdt kind (5) aan Kattenhater actief in Vogelwaarde Wateroverlast in wijk Tholen agenda weekenddiensten 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 13 augustus 2004 [pprFHith Ramakers GISSINGEN - De Vlissingse raclie van GroenLinks vindt lal het college van B en W in de vakantieperiode de burgers lan ger de tijd m°et geven om te rea- reren op plannen en nota's. Ook Jlcit de fractie ervoor dat het „Hcge informatiebijeenkom- sten die veel burgers aangaan lang van te voren bekend maakt. De fractie betreurt het dat de bijeenkomst over de veiligheid op de Westerschelde en over de ontwikkelingen binnen de Schel- deregio in de vakantie, op 27 au gustus, is gepland. „De deadline om jezelf in te schrijven voor de openbare bij eenkomst is bovendien vastge steld op 16 augustus", zegt A. Soplantila van GroenLinks. Wethouder C. de Keijzer rea geert dat de gemeente soepel om zal gaan met de inschrijfter mijn. „Burgers die zich na de sluitingsdatum aanmelden, moe ten ook nog deel mogen nemen. We moeten daarover niet te inge wikkeld doen." GroenLinks stelt dat de periode dat er in spraak gegeven mag worden op nota's verlengd moet worden in de vakantieperiode. „Zodat dui delijk is dat de betrokkenheid van burgers op prijs wordt ge steld. Ze moeten voldoende gele genheid krijgen om te reage ren." De partij geeft als voorbeeld de strandnota, die 10 juli wordt ge presenteerd werd door de ge meente. „Voor 11 augustus moe ten opmerkingen bij de gemeen te binnen zijn", stelt Soplantila. Dat is te krap, vindt GL. jnnrEsme Soesman JIERIKZEE - Het Welzijnshuis jgt opnieuw onder vuur. faders en personeel van de ilichting Kinderopvang Schou- ren-Duiveland zetten grote raagtekens bij de nieuwe orga- lisatie. Dat leidde eerder deze Keek tot het opzeggen van het «trouwen in de eigen penning- Heester. Voorzitter G.J. van der Salm van de Stuurgroep Wel- njnshuis zet een bemiddeling spoging op touw. üdernemingsraad. oudercom- siissie en personeel van de opvangorganisatie zijn het zat steeds met tegenstrijdige in- nnnatie te worden opge- cheept. Dat is in eerste instan ce wijten aan de gemeente, is et oordeel van ouders en werk- emers van de stichting. Tot op van vandaag ontbreekt et bijvoorbeeld aan duidelijk- eidover de financiële gevolgen an de fusie tot één welzijnshuis p Schouwen-Duiveland. Ook p andere vlakken heeft de ge- rekkige communicatie al tot ve- e frustraties geleid. De voor de etrokkenen 'plompverloren' be- oeming van ambtenaar J. Cou- tot directeur van het Wel- ijnshuis zorgde onlangs nog oor commotie. 'oor de Stichting Kinderop- is de maat nu vol. Maan- lag hebben personeel, ondeme- rad en oudercommissie {vertrouwen in penningmees- rW. Ginjaar opgezegd. Hij zat hens het kinderopvangbe- iur - dat zich achter hem Cft geschaard - in de Stuur- oep Welzijnshuis. De penning sster wordt onder meer een- flige en gebrekkige informa- OES - Je kon er op wachten: straat die wordt vernoemd aar Prinses Amalia. Goes heeft primeur op de Bevelanden. i het nog te bouwen Hof van Iranje prijkt straks een bordje met daarop de naam 'Amalia- ons toekomstige staats- loofd een eigen straat krijgt in ioes is niet meer dan logisch, imma, Wilhelmina. Juliana, katrix en Willem-Alexander lebben er tenslotte ook één. Wil- lelmina en Juliana overigens in Qoetinge. De Amalialaan komt n het Hof van Oranje: een pro- ectmet zeventig nieuwe wonin- en op het braakliggende ter- aan de Louise de Colig- ivlaan. Er komt overigens ook en Prins Claushof te liggen. REDACTIE I SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a j Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Pax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) I Piet «leemans I AliPankow Esme Soesman Melita Lanting I Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 ij 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 pax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12,00 uur tieverstrekking verweten, waar door personeel en ouders op een dwaalspoor zijn gebracht. Met deze daad leggen ouders en per soneel een bom onder de vor ming van het Welzijnshuis, stelt het managementteam van de kinderopvang. Personeel en ouders willen als serieuze ge sprekspartner worden be schouwd door de gemeente en ei sen antwoord op hun vele vra gen. Gebeurt dat niet dan wordt alsnog op fusie met Kinderop vang De Bevelanden aangedron gen in plaats van op samenvoe ging met Schouwen-Duiveland- se welzijnsorganisaties tot het veelbesproken Welzijnshuis. Van der Salm van de Stuur groep Welzijnshuis is niet van plan dat moment met zijn ar men over elkaar af te wachten. Hij doet een poging in het con flict te bemiddelen. De komende dagen wil Van der Salm zich een beeld vormen van de achter gronden en inhoud van het con flict. „Zodat ik sturing kan ge ven aan de bemiddelingspo ging." Inhoudelijk onthoudt hij zich vooruitlopend daarop van Commentaar. Ook Ginjaar zegt geen commentaar te willen ge ven op de kwestie. Eric Jonkman, Marco Mollink en Marty le Gray doen verbazingwekkende dingen met een motorkettingzaag. Le Gray jongleert er zelfs mee. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Vol gas vreet het vlijmscherpe zaagblad zich door het Douglas-naaldhout. Het gejank van de kettingzaag overstemt alles, zelfs de hardrock van AC/DC die uit de speak ers klinkt. De houthakkerroadshow zorgt op de Ring Promotie in Burgh-Haamstede voor spektakel. Rnu zaagartiest, Marcel Mollink de mo- torzaag in een stevig vastgezet stuk stam. In rap tempo tekenen zich de con touren van een uil af. De zaag neemt af wisselend grote happen uit het hout om vervolgens uiterst voorzichtig subtiele details in het houten vogellijf te kerven. Collega Eric Jonkman doet niet voor hem onder. Zijn kettingzaag glijdt door het hout als een mes door de boter en al snel wordt het voorwerp in wording her kend. „Het wordt een vogelhuisje", doet een man verslag aan zijn echtgeno te. Hetgeen klopt. Voor een massief houten Douglas-tafel- tje en een paar stoelen deinst het twee tal evenmin terug en als ze echt de tijd hebben wordt een boomstam omgeto verd tot nors kijkende adelaar. Met ge detailleerd verenkleed. En, zegt Jonk man trots, 100 procent met de ketting zaag gedaan. Aan de werkstukken die het tweetal maakte in het kader van het onlangs gehouden wereldkampioen schap chainsaw carving in het Ameri kaanse Pittsburgh is geen schuurpapier of houtbeitel te pas gekomen. Vergt veel machinebeheersing, maar dat is geen probleem voor Jonkman en Mollink. Beide kunnen bogen op jaren- - lange ervaring in de bosbouw. Toen het lastig werd in die branche nog een bo terham te verdienen werd uitgekeken naar een andere broodwinning. Jonk man: „Het begon eigenlijk tijdens voor de bosbouw onwerkbaar weer. Dan ga je wat proberen met de kettingzaag, je zaagt wat simpele figuurtjes. En zo groeit het verder. Van het een kwam het ander. Een keertje zagen op een jaar markt groeide uit tot optredens in bin nen- en buitenland. Bij het wereldkam pioenschap eindigden Jonkman en Mol link van de 175 deelnemers op de acht tiende plaats. Jonkman: „En we scoor den vooral zo hoog omdat we echt alles alleen met de kettingzaag doen. Het zaagartiestenduo heeft inmiddels een breed repertoire opgebouwd, varië rend van simpele zaken als eerder ge noemde stoeltjes en tafeltjes tot comple te totempalen. Jonkman: „Voor het soort show dat we hier in Haamstede doen gaat het vooral om snelheid. En waar we vroeger bij wijze van spreken een dag over deden kunnen we nu in vijf minuten." De houthakkersroadshow speelt zich veelal op straat af, maar Jonkman, Mol link en Le Gray vertonen hun kunsten ook binnen in discotheken of dorpshui zen. Zelfs bij een sjiek diner in het Deen se Horstens liet het duo de kettingzagen in actie komen en spoot het zaagsel over de gepocheer.de zalm en het bief stukje. In Burgh-Haamstede troffen Jonkman, Mollink en niet te vergeten showman Le Gray een heel ander pu bliek. Een publiek dat zich gewillig liet bespe len door Le Gray die met achtereenvol gens, toortsen, appels, messen, ketting zagen en combinaties van al die voor werpen jongleerde. Waarbij de jongleur het publiek bestookt met grappen en grollen. Ook Jonkman betrekt het publiek bij de show. De hebbedingetjes die tijdens de show worden gemaakt, worden via spel letjes verdeeld onder de toeschouwers. Peuter Koen uit het Brabantse Best 'wint' een stoeltje en een tafeltje. „Ik kan het niet dragen", bekent hij timide tegenover de vele koppen grotere Jonk man. Die toont zich de beroerdste niet. „Ik help je wel even", voegt hij de stralende Koen toe. Die knikt dankbaar. Voor hem kan de houthakkersroadshow niet meer stuk. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - De ge meente Schouwen-Duiveland zet het mes in 98 populieren aan de Roterij - op het bedrijventer rein - in Burgh-Haamstede. De bomen geven grote hoeveelhe den pluis af in het voorjaar en veroorzaken daarmee veel over last voor burgers en onderne mers in de buurt. Zeker drie bedrijven en een aan tal omwonenden hebben bij de gemeente geklaagd over de plui zen. die tientallen meters dooi de wind worden meegevoerd en zich overal innestelen. Een ge volg is dat ventilatoren bij de koelmachines van een in de buurt gevestigd horecabedrijf verstopt raken. Hoewel er nog geen schade claims zijn ingediend, bestaat die dreiging wel. De gemeente Schouwen-Duiveland ziet zich dan ook genoodzaakt de bomen te verwijderen en te vervangen door andersoortige exemplaren. De betrokken ondernemers zijn daarvan inmiddels op de hoogte gebracht. Het zaad van de popu- lus nigra, zoals de populieren- soort heet, lijkt een beetje op ka- toenvlokken. In het voorjaar, als de bomen in bloei staan, doet de pluizenoverlast zich gedurende een fiks aantal weken voor. Het is niet altijd even erg, volgens beleidsmedewerker P. Berre- voets van de gemeente. „Maar naarmate de bomen ouder wor den, wordt het wel steeds er ger." Met soms als resultaat 'een deken van pluis' in de omgeving van de Roterij. Najaar De kleine honderd populieren zijn rond een kwart eeuw oud en kunnen doorgaans zeker vijf tig jaar worden. Ze gaan in het najaar tegen de vlakte. De kap- vergunning, met herplantver plichting, is inmiddels verleend. Het is nog niet bekend wat er voor de populieren in de plaats komt. Overigens is het bedrijventer rein in Burgh-Haamstede niet de enige plek die geteisterd wordt door pluis, Hetzelfde ver haal speelt ook in Renesse, in de ZIERIKZEE - Uit een bedrijfsauto in Zierikzee zijn gister middag twee dozen met kleding gestolen. De diefstal vond plaats terwijl de chauffeur een bestelling bij een klant afleverde. Hij had zijn (afgesloten) bus geparkeerd in de Meelstraat. Toen hij terugkwam van de klant bleek de auto opengebroken. De waarde van de kleding is niet bekend. OUWERKERK - Op een camping in Ouwerkerk zijn woensdagavond visspullen gestolen. De spullen lagen ach ter de tent van een 56-jarige man uit Oosterhout. Toen hij later terugkwam was alles weg. De waarde van het visma- teriaal is niet bekend. SLUIS - Op de Heilleweg in Sluis zijn gistermiddag rond één uur twee personen gewond geraakt. Een 48-jarige wielrenner uit Stekene reed over het fietspad zag in een onoverzichtelijke bocht een vijfjarig jongetje over het hoofd. De man reed met zijn fiets over het jongetje heen en vloog hierdoor over de kop. De wielrenner was even buiten bewustzijn, maar kwam snel weer bij. Hij had schaafwonden over zijn hele lichaam. Het jongetje had een schaafwond op zijn buik en been. Beiden werden naar het ziekenhuis vervoerd, daar bleken de verwondin gen mee te vallen. VOGELWAARDE - In Vogelwaarde is een kattenhater ac tief. Aan Rapenburg werd Bram, de kater van de familie Verbrugge, zwaar ziek aangetroffen. Hij werd met spoed naar de dierenarts in Hengstdijk gebracht die een vergifti ging met landbouwgif constateerde. Bram kreeg meteen tegengif en een infuus en is inmiddels aan de beterende hand. De familie Verbrugge heeft aangifte gedaan bij de politie en is nog erg aangedaan door het voorval. ,,Als mensen last hebben van de kat van een ander, spreek de eigenaar er dan op aan, maar doe niet zo laf om gif te gaan strooien", zegt Darlien Verbrugge. THOLEN - Zo'n twintig procent van de bewoners van de wijk Dalempolder in Tholen-stad zegt grond waterover last te hebben. Dat blijkt uit een enquête die door de ge meente is gehouden. De gemeente kreeg de afgelopen jaren regelmatig klach ten vanuit de wijk. Door de enquête hoopte ze een goed beeld te krijgen van de omvang van de overlast. Twintig procent van de 250 huishoudens die reageerden, blijkt klachten te hebben. Het gaat dan over water in kruipruim tes, vochtproblemen in de woning en langdurige plasvor- ming in tuinen. De enquête wijst verder uit dat het regenwater bij hevige buien onvoldoende snel wordt afgevoerd. Daardoor ont staat plas vorming in achterpaden en plantsoenen. De ge meente gaat nu maatregelen bedenken die de overlast moeten terugdringen. Dat gebeurt de komende twee tot drie jaar. Tholen had hier al geld gereserveerd en ook het Rijk heeft onlangs subsidie toegekend. door Rob Paardekam GOES - De vorig jaar in op spraak geraakte stoffenbeurs in de Zeelandhallen in Goes kan 17 september gewoon doorgaan. Nieuwe bezwaren, van onder meer de Vereniging Zeeuwse Marktbelangen, zijn door de ge meente van tafel geveegd. De stoffenbeurs in de Zeeland hallen vindt twee maal per jaar plaats. Met veel succes, want je kunt er vaak over de koppen lo pen. Veel marktkooplieden en winkeliers zien dat met lede ogen aan. De Vereniging Zeeuw se Marktbelangen (VZM) heeft dan ook een klacht ingediend bij de gemeente, die een vergun ning voor het evenement heeft verstrekt. „De marktkooplieden ondervinden veel schade van de stoffenbeurs", zegt secretaris P. de Leeuw van de VZM. „Zelfs collega's op de markt in Middel burg merken dat ze zes weken voor de beurs al minder verko pen." Volgens de Leeuw ken merkt de stoffenbeurs zich door de verkoop van goedkope stof fen, die niet altijd van uitmun tende kwaliteit zijn. „Maar dat hoeft ook niet. Ze weten toch dat de mensen niet terug kun nen komen, want de volgende beurs is pas weer een half jaar later." De Leeuw stelt verder dat de stoffenbeurs helemaal geen beurs is. „Het is pure detailhan del", zegt hij. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE Hervormde kerk, 20.00 uur: Concert Trio Resonet in Gaudio; BURGHSLUIS - Haven, 18.30-21.00 uur: Natuurvaartocht over Oosterschel- de aan boord ms. Breeveertien: RENESSE - Centrum, 15.00-21.30 uur: Avondmarkt; Pretplaza, hele dag: Kermisattractie gla zen doolhof; Strandpaviljoen De Bran ding, 12.00 uur: Superheldentest; Kerkring, 14.30 uur: Luchtkussen en touwtrekbaan, Kerkring, 19.00 uur: Kindertheater; Manege Grol, 16.30 en 20.00 uur: Voor stelling staatscircus Moskou-Holiday; WESTENSCHOUWEN - Trampoline centrum, vanaf 10.15 uur: Skelteront dekkingstocht voor het hele gezin. zaterdag 14 en zondag 15 augustus 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. var 18.00 tot 8.00 uur. in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. Apotheken Apotheek "Zierikzee Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. (Advertentie) De populieren rond industriegebied De Roterij in Burgh-Haamstede worden gekapt omdat de van de bomen afkomstige pluizen veel overlast veroorzaken. foto Marijke Folkertsma omgeving Zeeasterweg. Aan de Stichting Renesse, die over een deel van de grond gaat. is inmid dels een kapvergunning ver leend. De gemeente Schouwen-Duive land heeft, voor het resterende stuk grond, nog een vergunning in aanvraag. Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31