pzc Toevloed buitenlandse plukkers Wereld van verschil in een straat kt 1 k Beachboom brengt publiek in een trance Antiek-, curiosa- en verzamelmarkt 'ia project Seizoenarbeid meer dan duizend werkvergunningen aangevraagd GEOPEND BOUWVAK entrale keuken llévo niet aar Zierikzee Vliegen zijn gek op kliko's in de zomer 15 Met kind op brommer zonder rem Britannia kan vernieuwen Man lichtgewond bij brandje Boetes bij verkeerscontrole Nieuw'. Hertog Hoogstandjes zeeuwse almanak Klapstoelen ledactie: 0113-315649 SVY/.pZC' Sbus31,4460 AA Goes rivertentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; £naal: 020-4562500. rijdag 13 augustus 2004 Lflinus Antonisse waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland OES - Bij de komende fruit- ist komen in Zeeland meer duizend buitenlandse pluk- in actie. Ten opzichte van rgaande jaren is dat meer een verdubbeling. Het zijn oral mensen uit Polen, maar ik het aantal Roemenen neemt or de grote stijging van de tenlandse plukkers zijn ver diende oorzaken, zegt John l van de Zuidelijke Land- en nbouw Organisatie in Goes, angnjkste is de uitbreiding de Europese Unie met acht •-Europese landen. Ook het eek aan belangstelling bij Ne- landse jongeren en het in kor- i tijd moeten afwerken van pluk, spelen een rol. ids enkele jaren is, naar euws voorbeeld, een project izoenarbeid van kracht, opge- idoorLTO Nederland en het Dtrum Werk en Inkomen. Via (project werd het binnenha- van seizoenkrachten in de en tuinbouw vergemakke- Vorig jaar maakten zo'n (tig Zeeuwse bedrijven ge- van het project, goed voor 400 aanvragen voor te- (Advertentie) Natuurlijk tijdens de Vlashandel Moerstee Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge w 0113-341688 www.moerstee.nl orMelita Lanting werkstelling van mensen van buiten de EU. De aanmeldingstermijn voor plukkers sluit pas op 16 augus tus, zodat Bal nog geen com pleet beeld heeft van de situatie oogst-2004. Op grond van de ontwikkeling tot nu toe, schat hij dat het aantal van 400 aan vragen dit jaar royaal verdub belt, terwijl ook het aantal be drijven dat een beroep doet op het project, fors omhoog gaat; naar 120 tot 150. Door de uitbreiding van de EU is het makkelijker geworden voor bijvoorbeeld Polen, Tsje chen en Slovenen om in Neder land aan de slag te gaan. Er gel den nog wel twee jaar beperken- door Esme Soesman SCHARENDUKE - Prachtig uit gedoste mensen op een stukje af gezet strand. In de grond geprik te zonnebloemen, wolken geuri ge rozenblaadjes en pulserende muziek. De Sunset Beach Party, die gisteren werd gehouden op het strand bij Scharendijke, bracht de feestgangers moeite loos in trance. Hoewel de grijze lucht anders deed vermoeden, bleek de naam van de tiende editie van Beach boom opmerkelijk goed geko zen. Even voor negenen liet de zonsondergang een roze gloed over het feestende publiek neer dalen. Een stevig bewegende massa, waaronder velen die zelf ook alles uit de kast hadden ge haald om de zon hoe dan ook te laten schijnen tijdens het dan- ce-event. Op een steenworp afstand van de rimpelloze zee, nabij Beach- club Perry's aan de Brouwers- dam, beklommen zij het vierkan te hoofdpodium. Dresscode Glittertopjes en korte kleurige rokjes, kledingstukken opgetrok ken uit plastic zonnebloemen en allerlei fantasierijke zelfgefabri- ceerde hoofdtooien. Stuk voor stuk mensen die gehoor gaven aan de dresscode 'how do you ex perience a colorfull summer1?'. Vijf dj's loodsten, met master of ceremony Jessie K. aan het roer, de dansende menigte de late middag en avond door. Bennie Rodriques, Ronald Molendijk, Juanito, Serge V. en Nartarcia lieten de bodem trillen. Terwijl her en der op het 2500 vierkante meter grote terrein steeds weer iets anders bleek te beleven. Per cussie, een oesterman met zijn waar aan een riem om zijn lijf en een danser met diabolo. Met als één van de verrassende hoog tepunten een ware zee van ro zenblaadjes die over de feestgan gers werd uitgestrooid. Een heli copter vloog af en aan om vuil niszakken vol van het geurige spul boven het festivalterrein leeg te schudden. Blije mensen ERIKZEE - zorgorganisatie lévo heeft de bouwplannen or een nieuwe centrale keu- in Zierikzee afgeblazen, sar straks het eten wél wordt rtid is nog niet bekend, laar de maaltijden voor tafel- dek-je en de verzorgingshui- n komen in geen geval in ge- ar", zegt T. van Campen, voor- illervan Raad van Bestuur van Ivo. beslissing om geen Schouw- centrale keuken te bouwen bft voor een deel met kosten De maaltijden voor ta- t]e-dek-je zouden daardoor duur worden. „Dat speelt ar mij als maatschappelijk on- memer hartstikke mee", zegt a Campen. „Ik heb gehoord mensen besluiten minder i warme maaltijden eten om- te duur wordt. Dat is tl erg schrijnend." Mede daar- is volgens Van Campen be ien opnieuw naar de maaltijd- rciening te kijken. „Door in to verband te kijken kan de dprijs omlaag en dat is ook voor de prijs van de altijd van tafeltje-dek-je." k de gemeente Schou- n-Duiveland onderschrijft van een betaalbare altijdvoorziening. „Dat is basisvoorziening en die blij- wij subsidiëren", zegt wet- «ier G. Houtekamer. Hij dit er zeer aan dat de huidige Btie - met vrijwilligers die altijden rondbrengen - blijft landhaafd. „Vooral die socia- contacten zijn belangrijk, m een praatje of iemand die P°ogje in 't zeil houdt." Campen kan niet zeggen jar straks de maaltijden van- to komen. „We zijn in ge- fcs met bijvoorbeeld Zorg- m °P Walcheren. Maar het 'et gezegd dat we daar uitein- 'JK voor kiezen. Dat hangt af van de kwaliteit. Voor «ei halen we de maaltijden voorbeeld uit Eindhoven." fan Campen hoopt ook beter in f kunnen spelen op wensen uit r verschillende regio's. „We pion klantgericht gaan wer- r soort 'u vraagt wij aienWe willen beter inspe- j. °P de verschillende wensen p er Üggen. In de Westhoek ™en die wensen anders zijn r 'j Bruinisse." Voor de hui- Pe Medewerkers wordt naar gezocht. Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. De dobbelsteen brengt ons vandaag op de Kotterstraat in Tholen. De Kotterstraat stond een jaar of tien geleden te boek als het getto van Tholen: daar woonden de aso's. Volgens een medewerker van de woning bouwvereniging kon je toen standaard 'niet in de Kotter straat' boven een aanvraagfor mulier zetten. De gemeente stak zo'n 100.000 gulden in het op knappen van de buurt. Is het ooit nog iets geworden met de Kotterstraat? Op het eerste gezicht is dat moeilijk te beoordelen. Als je het doodlopende straatje in Tho- len-noord inrijdt, zie je werel den van verschil. Rechts voor aan staat een blok van zes hui zen. Ze lijken verlaten, of op zijn minst al jaren niet meer on derhouden. Het onkruid woe kert in de voortuintjes en een likje verf zou geen kwaad kun nen. Pas als je heel goed door de ramen naar binnen tuurt, zie je dat er nog iemand woont. De linkerzijde geeft een andere aanblik. Daar wordt het beeld bepaald door autoafdakjes voor de woningen. De verschillende kleuren verf maken het een bon te, maar niet onverzorgde, ker mis. Ook aan de beplanting in de tuintjes is veel aandacht be steed. Een stukje verder naar achteren kom je uit bij een pad dat langs de achterkant van de huizen voert. Een rij schuttingen ziet er nooit mooi uit, ook hier krijg je de indruk dat je door een ach- Bontgekleurde autoafdakjes bepalen het beeld aan de linkerzijde van de Kotterstraat. foto Willem Mieras terstandswijk loopt. Helemaal aan het eind van de Kotter straat ligt de Albert Heijn, ver der naar rechts een speelveldje met een skatebaan, die beklad is met graffiti. De Kotterstraat en omgeving is zo'n typische nieuwbouwwijk uit de jaren zeventig. Rijtjeshui zen staan er in een weinig speel se blokvorm. Er is amper afwis seling in bouwstijl. Dertig jaar nadat de huizen zijn gebouwd hebben ze alle nieuwigheid van een nieuwbouwwijk verloren. De rijtjeshuizen zijn verworden tot oudbouw. Toch is de aanblik niet overal treurig: de ene woning is een stuk netter dan de andere. Het lijkt alsof met name aan de huurhuizen weinig onderhoud wordt gepleegd. Eind 1993 kwam de Kotter straat op de politieke agenda van Tholen. Buurtbewoners klaagden over zwerfvuil, een ge brek aan veilige speelruimte voor kinderen, scheurende brommers en tal van andere kwalijke zaken. De woning bouwvereniging - toen nog Be ter Wonen, tegenwoordig Cast- ria Wonen - werd ervan beschul digd alle asocialen in de Kotter straat te proppen. De gemeente ging met een groep bewoners om de tafel zit ten om te kijken wat er aan schortte. Uiteindelijk kwam er 100.000 gulden op tafel voor het opknappen van het openbaar groen en de verlichting, het aan pakken van het zwerfvuil en het parkeerprobleem. Politie zou extra surveilleren. Een deel van de huurhuizen werd ver kocht. Volgens J. Droogendijk van Castria Wonen is het imago van de Kotterstraat sindsdien wel wat verbeterd. „Vroeger wilde niemand daar wonen. We maak ten onderling wel eens het grap je dat we net zo goed aanvraag formulieren konden laten druk ken met bovenaan in grote let ters 'niet in de Kotterstraat'. Ik heb het idee dat dat inmiddels wel is veranderd." De woningbouwvereniging heeft nu nog maar ongeveer de helft van alle huizen in bezit. OP BEZOEK POSTSTRAAT STAVENISSE €120 KOTTERSTRAAT THOLEN €100 PONTJE ANNAJAC0BAP0LDER STATION ZUID INKOMSTEN BELASTING BETAAL C200 de regels, maar aanzienlijk min der dan voorheen. Zo duurt het tussen mei en september geen elf, maar twee weken om een te werkstelling te regelen. met hun voeten in het zand en dwarrelende rozenblaadjes in hun haren, dansend op opwek kende muziek waar geen einde aan kwam. MIDDELBURG - De politie heeft gistermiddag een 24-ja- rige Middelburgse bromfietsster tweemaal bekeurd. Agen ten troffen de vrouw in de Vrijlandstraat op een brom fiets waar een verzekeringsplaatje op zat van het jaar 2000. Ook had de vrouw geen bromfietscertificaat en zat het kinbandje van haar helm los. De vrouw had een klein kind voor zich op de brommer zitten dat geen helm op had, terwijl de rem van de brommer ontbrak. Ook was de brommer niet voorzien van gele plaatjes. De vrouw heeft een bekeuring gekregen voor het niet verzekerd hebben van de brommer, en het niet in het bezit zijn van een bromfietscertificaat. VLISSINGEN - Met de verbouwing van hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen kan worden be gonnen. Deze week is de tweede bouwvergunning onher roepelijk geworden. Er is geen bezwaar meer ingediend te gen de jongste vergunning, de enige die nog nodig was voor de uitbreiding van het hotel. Dat bevestigde de ge meente Vlissingen gisteren. Het toekomstige hotel en congrescentrum wordt uitge breid van 35 naar circa 164 kamers. Het complex loopt trapsgewijs op van 53 naar 60 meter en zal ook vergader en congreszalen en een restaurant krijgen. De bouwtijd van het vernieuwde hotel Britannia is bere kend op twee jaar. OOSTKAPELLE - Een 43-jarige man uit Druten is gister middag gewond geraakt bij een brandje op camping De Pekelinge in Oostkapelle. Hij is met lichte brandwonden aan armen en benen overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De campinggast wilde iets opwarmen toen ineens brand ontstond bij de gasfles. Het vuur kon vrij snel worden ge doofd door andere gasten. De gasfles zelf ontplofte niet. Wel brandde de vouwwagen van de Drutenaar gedeelte lijk uit. MIDDELBURG - De politie heeft gisteren op de Schroe- weg in Middelburg gecontroleerd bij het stoplicht. Acht bestuurders negeerden het stoplicht en negen bestuurders maakten oneigenlijk gebruik van de busbaan. Ook in Goes, op de Deltaweg, werden bekeuringen uitgeschreven voor rijden door rood licht. Hier waren het er twee. In 's-Heerenhoek, op de N62, reden achttien bestuurders door het rode licht. Het publiek op de tiende editie van Beachboom had zelf ook alles uit de kast gehaald om de zon hoe dan ook te laten schijnen. foto Marijke Folkertsma De rest is verkocht. Volgens I. Burger, bewoonster van de aangrenzende Koningin Julia- nastraat heeft de verkoop van woningen weinig uitgehaald: „In de meeste gevallen kochten de oude bewoners het huis." Burger ziet het niet meer zo zit ten in de buurt. Ze heeft kinde ren van twee en vier jaar en die wil ze het liefst ergens anders laten opgroeien. Binnenkort gaat de familie verhuizen naar een koopwoning in de Machteld van Gelrestraat. In een nettere buurt, dichtbij een school. Ze woont vier jaar in de Koningin Julianstraat, maar heeft zich er nooit echt veilig gevoeld. Voor al de hangjongeren ervaart ze als bedreigend. A. de Krijger uit de Kotter straat is positiever. „De buurt is de laatste tijd echt verbeterd. De grootste aso's zijn pasgele den allemaal verhuisd. Er was hier een Marokkaan die altijd amok maakte. Een keer stak hij bijvoorbeeld een vuilnisemmer in de fik. Nu zit hij in de bak en volgens mij blijft hij daar nog wel een paar maanden. En de mensen met wij hij altijd ruzie had, zijn verhuisd naar Helle- voetsluis." De Krijger woont er al achttien jaar en nog altijd met plezier. „Ik kom oorspronkelijk uit Roosendaal. Dat vond ik altijd een erg drukke stad en in Tho len heb ik mijn rust gevonden. We zitten in een huurhuis en ik moet zeggen dat het altijd goed onderhouden is. Nee, we heb ben echt geen klagen. Ik zou hier voor geen goud meer weg willen." Een getto is de Kotterstraat niet meer; maar de duurste straat van het Monopoly-spel zal hij ook wel nooit worden. Freek Janssen ZIERIKZEE - De Stichting Lange Nobelstraat/Schuitha- ven Zierikzee houdt morgen een antiek-, curiosa- en verza melmarkt in de Lange No- belstraat en de Schuithaven. Het evenement wordt gehou den in samenwerking met Le Collectioneur in Middelburg. Er zullen 26 kramen staan op gesteld met een divers aan bod aan zaken als zinken tuin- attributen, kleine meubels, boeken, prenten, sieraden, lin- nengoeden mineralen. Verder is er een optreden van de groep Zeeuws Lef. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. (Advertentie) Elke smaak slechts tijdelijk verkrijgbaar! Hertog introduceert Hertog Hoogstandjes, een serie favoriete smaken van de ijsmakers. De smaak is iedere keer weer net even anders dan anders. Hoe dan ook het zijn altijd échte Hoogstandjes. De makers van Hertog willen u veel verschillende smaken laten proeven, daarom zijn de Hoogstandjes slechts tijdelijk verkrijgbaar. Het eerste recept is bananen roomijs met karamelsaus en stukjes pecannoot. Wanneer dit Hoogstandje op is komt het volgende Hoogstandje, maar dit recept is nog geheim. Hertog Hoogstandjes vindt u in de supermarkt verpakt in een gouden literbak. Ze gaan altijd goed voorbe reid op vakantie, die twee Middelburgers. De auto krijgt een extra beurt, de caravan ondergaat een grondige in spectie. Ook alles wat nodig is om het verblijf op de cam ping te veraangenamen, dient picobello in orde te zijn. Dus togen ze naar de kam peermiddelenwinkel om wat verouderde attributen te ver vangen. Dankzij de deskundi ge hulp van een vriendelijke verkoopster hadden ze in rap tempo een nieuw campingser vies en een andere tafel. De manier waarop de ver koopster twee stoeltjes aan prees, kon hen echter niet bij zonder bekoren. „Ze zitten heel prettig. Mijn opa en oma hebben ze ook." Ze zijn niet gezwicht, maar hebben de oude klapstoelen nog een kans gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29