ipzc Heinkenszand krijgt zorgwijkje PZC PZC Een pond boerenboter voor gebakjes op het huwelijksfeest Boerenontbijt in Colijnsplaat 11 fweede fase nieuwbouw Over de Dijk begonnen Brand in Fouwwagen romfietser rijgt bekeuring agenda Winkeldief aangehouden Boetes voor bromfietsster Fietser rijdt kind (5) aan Stuurgroep Leefbaarheid Hulst Kattenhater actief in Vogelwaarde weekendiensten 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 13 augustus 2004 i^ieke van der Jagt EINKENSZAND - De gemeen- e Borsele is begonnen met het ouwrijp maken van de tweede 3<e Over de Dijk in Keinkens- and. Het bestemmingsplan, ten f^len van de Kraaijendijk, rordt voor een aanzienlijk deel gevuld met zorgwoningen en ^voorzieningen. je woonstichting R&B wonen, ie ook het woonzorgcentrum lijkstede in de eerste fase van et plan heeft ontwikkeld, pakt et in de tweede fase nog groter vooral diverser aan. In de jdwesthoek van het plan ko- Hen. behalve 31 huurapparte- enten met een huur van bijna 10 euro. 22 koopappartemen- in twee complexen, zes pa o-koopwoningen en drie rol- oehvoningen, de laatste ook teen huurprijs van 500 euro. alle woningen is het moge tot in verschillende mate irgin te kopen, waarbij de in- astructuur, net als in Dijkste- voor rekening komt van de raaijert in samenwerking met i thuiszorg. jeuw voor Heinkenszand zijn [24 verpleeghuisplaatsen, ver zorgd door de SVRZ, die wor- en ondergebracht in vier REDACTIE BEVELANDEN7THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 [E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE onspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tot (0113)315500 Fax: (0113)315669 Email: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl B«orgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge wende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur groepswoningen. In de hele ge meente Borsele zijn nog geen verpleeghuisplaatsen. Mensen die op dat soort zorg zijn aange wezen moeten naar Poelwijck in 's-Heer Arendskerke of naar Ter Valcke of Ter Weel in Goes. In hetzelfde buurtje zullen acht wooneenheden voor verstande lijk gehandicapten worden ge bouwd, onder de vlag van 't Gors. In het woonzorgcomplex wordt ook een huisartsenprak tijk gevestigd en een dagopvang centrum voor verstandelijk ge handicapte kinderen. Eind september vindt de aanbe steding van het plan plaats en R&B verwacht begin volgend jaar met de bouw te kunnen be ginnen. Dan kunnen ook de kopers van de kavels in de rest van Over de Dijk II aan de gang. Projectont wikkelaars nemen de patiowo ningen onderlangs de Kraaiend- ijk voor hun rekening, plus een aantal goedkopere huurwonin gen en een rij twee-on- der-een-kapwoningen. De ge meente Borsele geeft zelf 48 ka vels uit voor verschillende wo ningtypen waaronder een rij boerenwoninkjes van het type dat ook aan de Stenevate is ge bouwd. Volgens wethouder M. Vermue, is de gemeente al meer dan de helft van de kavels kwijt. Ook voor de huurappartemen- ten in het woonzorgcomplex is de belangstelling enorm groot. C. Krijger van R&B Wonen heeft meer dan honderd belang stellenden genoteerd voor de 31 appartementen. Hoopvol De gemeente en R&B hopen dat met de verschuivingen naar Over de Dijk, met name naar de zorgwoningen en de koopwonin gen voor starters, elders in de ge meente goedkope huurwonin gen vrij zullen komen. Borsele kampt, net als andere gemeen ten, met grote beperkingen als het gaat om het ontwikkelen van sociale huurwoningen. Volgens Vermue stemmen de cij fers echter hoopvol. „Van alle kopers in Over de Dijk II, tot nu toe. komt de helft uit de gemeen te Borsele, en daarvan 90 pro cent uit Heinkenszand." Aansluitend aan het voltooide deel van Over de Dijk wordt een waterpartij met een parkachtige omgeving geschapen, waarin vijf appartementencomplexen van elf stuks worden gebouwd. Twee daarvan komen bij het zorgcomplex. Loodrecht daarop komt een dubbele rij vrijstaan de woningen op grote kavels in een geheel dat omzoomd wordt door dubbele rijen bomen. De blokken daaromheen zullen vol gens de richtlijnen voor duur zaam bouwen in oost-west-rich ting worden ingedeeld. De meest oostelijke blokken wor den iets vooruitgeschoven in de tijd. In het noordoosten van het plan is nog een transportbedrijf dat moet worden verplaatst. IOSTKAPELLE - In Oostkapel- op een camping aan de Land- lelersxveg. is brand uitgebro- een vouwwagen. en 43-jarige man uit Druten ilde iets opwarmen op het gas- elletje toen plotseling brand itstond. e man liep bij het ongeluk tandwonden op aan armen en nen. Hij is met een ambulance rgebracht naar het zieken- s. Van de vouwwagen is niet 1 meer over. gasfles van het kookstelletje indanks de hitte gelukkig ontploft. IDELBURG - Op de Bier- in Middelburg is gister- rond omstreeks 19.30 uur een 1-jarige bromfietser uit list-Souburg staande gehou wen bekeurd. i bromfietser had geen helm i zijn hoofd, Hiervoor kreeg een bekeuring. Ook bleek t de bromfiets niet verzekerd as en dat er geen gele plaatjes ide brommer zaten. Voor deze ie overtredingen heeft de man Ekeuringen gehad. Verder was i bromfiets opgevoerd en had j man geen bromfietscertifi- t bij zich. De bromfiets werd het verkeer genomen en ordt pas teruggegeven als de ian een verzekeringsbewijs an laten zien en gele platen op ibrommer plakt. De Faria-Clowns hebben geen ander doel dan kleur te brengen in het vaak saaie leven in het verpleegtehuis. door Jeroen Jumelet GOES - Verschrikt kijken de ouderen in Unit 1 van verpleegtehuis Ter Weel op als ze gestommel bij de deur van hun woonkamer horen. Opeens staan er drie clowns met rode neuzen en felgekleurde kleren binnen. Twee vrouwen stoten el kaar aan en kijken een beetje bedenke lijk. Iederéén kijkt eigenlijk een beetje bedenkelijk. De dame die met haar rollator naar bui ten wil, staat opeens in het middelpunt van de belangstelling. Alle drie de clowns begroeten haar hartelijk en ge ven haar een bloem van papier-maché. „Ik ga net kaarten halen, we gaan kaar ten", zegt ze. De clowns zijn al weer ver derop, bij de rest van de aanwezige ouderen. Plechtstatig wensen ze het he le gezelschap om beurten een goede mid dag. De eerst wat meewarige gezichten veranderen als een van de clowns op de tafel klimt om een mevrouw een hand te geven en een mannelijke clown zingt dat hij iedereen wel een zoen zou willen geven. Een mevrouw roept lachend: „Dienkt er om óh. Nou, op m'n 'and dan." Als ze haar zoen te pakken heeft, stoot ze haar haar buurvrouw aan: „Da's een kérel óh." De buurvrouw proest het uit en zegt dat ze hem dan maar weg had moeten sturen. De clowns maken met iedereen een praatje en hebben er zelf evenveel ple zier van als het publiek. Een van de clowns vindt een bril en probeert die, tot groot vermaak van iedereen, aan Jan en alleman te slijten. „Is die bril van u? Van u dan?" Niemand neemt hem aan. Dan houdt de clown hem zelf maar. Na een uurtje gekkigheid te heb ben uitgehaald, nemen de clowns weer even omstandig afscheid. De drie clowns die gisteren in Ter Weel waren, werken voor de stichting Faria- Clowns. „Die stichting zet zich in voor ouderen", zegt clown Patrick. „Voor veel oudere mensen is het leven in een verpleegtehuis erg saai en grijs. Door middel van onze clown-act proberen wij daar verandering in te brengen." Manon Buijsman van Ter Weel is en thousiast over de clowns. „Vooral in de zomermaanden proberen we als ver pleegtehuis wat leuks te doen. In een jaar hebben we natuurlijk Sinterklaas en Kerst, maar de zomermaanden zijn een beetje leeg. Elke maand hebben we een actie van een speciale werkgroep. Die acties zijn eigenlijk gericht op het foto Willem Mieras personeel maar nu hebben we iets met elkaar. Dit is leuk voor de mensen maar ook voor het personeel." De Faria-Clowns zijn een zusterorgani satie van de Clini-Clowns. „De Cli- ni-Clowns zijn echt bedoeld voor kinde ren, wij juist voor ouderen. En dat is wat mensen ook gelijk denken als ze óns zien binnenkomen.", zegt clown Evelien. Volgens Patrick is er altijd even een ontdooimoment nodig voor de ouderen. „Maar dan stellen ze het meest al erg op prijs." Volgens de clowns heb ben vooral demente ouderen last van verveling. „Ze doen de hele dag niets. Als wij komen is dat weer eens wat an ders." De clowns zijn het er over eens dat hun werk voortkomt uit een soort passie of roeping. „We zijn graag bezig met ouderen." En hup, daar gaan ze weer. Na een kor te pauze zetten de clowns de rode neu zen weer op en struikelen de volgende woonkamer weer binnen. door Jeroen Jumelet GOES - Ze waren elkaar al in 1937 op de jeugdvereniging van de Gereformeerde kerk tegenge komen. Maar omdat er aan het begin van de oorlog 'geen aardig heid aan was' om te trouwen, wachtten Pieter van der Wiele en Maria van der Wiele-Hanne- wijk tot 1944 om met elkaar in het huwelijksbootje te stappen. Nu zijn ze allebei zevenentach tig jaar oud en gisteren waren ze zestig jaar getrouwd. De bruid woont inmiddels in ver pleegtehuis Ter Valcke, waar haar man haar elke dag komt op zoeken. Rustig vertelt de bruide gom hoe ze in augustus 1944 zijn getrouwd. „Het was een maand na D-day dus we dach ten dat het wel kon. Eerder durf den we het niet aan, want in die tijd moesten veel jonge mannen naar Duitsland om te gaan wer ken. Via kennissen ben ik aan een pond boerenboter gekomen waar de bakker gebakjes mee kon maken. Het feest, groot was het niet hoor, hebben we in de bovenzaal van de Prins van Oranje gevierd." Het echtpaar ging vervolgens in wonen bij de oma van de bruide gom. „Wij woonden in de voor kamer en oma in de achterka mer", zegt Van der Wiele. „En dat ging prima, we hebben nooit grote ruzies gehad. Wel eens een meningsverschil over wat de pot schafte, maar dat liep nooit hoog op. Je moest wat in die tijd." De twee kregen een zoon en drie dochters. „We hebben met iedereen gelukkig een heel goede verhouding", merkt Van der Wiele op. „Dat is niet van zelfsprekend tegenwoordig." Van der Wiele werkte na zijn hu welijk als magazijnmedewerker bij een grossierderij in levens middelen. In de avonduren deed Pieter van der Wiele en Maria van der Wiele gisteren het zestigjarig huwelijksfeest. TIannewijk vierden foto Willem Mieras hij een studie boekhouden. Daar door kon hij zijn baan als maga zijnmedewerker al gauw opge ven om als boekhouder te gaan werken. „Ik heb bij verschillen de notariskantoren in de regio gewerkt." Van der Wiele had er niet snel genoeg van, hij werkte door tot hij 73 was. „Mijn laat ste baas kon geen personeel vin den dus hij vroeg me of ik niet wilde blijven." Zij vrouw verhuist binnenkort binnen Ter Valcke. Ze gaat in de nieuwe vleugel wonen die net klaar is. „Daar ben ik blij om", verzucht ze. „Het toilet met ie dereen delen is verschrikke lijk." Haar man beaamt dat. „Ze slapen nu met z'n vieren op een kamer. Als er dan iemand snurkt, houdt die de rest uit de slaap. Na de verhuizing heeft ze haar eigen kamer dus dat is wel een hele vooruitgang." Elke dag maakt Van der Wiele thuis boterhammen klaar die hij samen met zijn vrouw 's avonds opeet. „Tussen de middag krijg ik Tafeltje-Dek-Je van het Gast huis. Daar krijg ik ook twee keer in de week huishoudelijke hulp van. En de tuin, daar zorg ik zelf voor." STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM -Sint Gertrudis- kerk, voormalige Synagoge en de Ge vangenpoort, 13.00-16.30 uur: Opengesteld voor be zichtiging; COC-café De Soos, 22.00 uur:Vrijdaga- vondcafé; COLIJNSPLAAT Haven. 14.00 uur: Colijnsplaatse dagen waterfestijn en di verse kinderspelen, 19.00 uur: Historische rondleiding door Colijnsplaat; Kinderdisco in de Vismijn; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So ciëteit; KLOETINGE - Geerteskerk, 13.30-16.00 uur Open voor bezoekers; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groe ne Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- 17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltuinen met Orangerieplanten en waterpartijen geopend voor publiek; SINT-ANNALAND - De Meestoof, 14.17 uur: Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld; Havenplein en omgeving, 15.00 uur: Kermis; Havenzicht, Voorstraat 56, 21.00 uur: Sangria Night; VLAKE - Sequoiahof. 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur Sociëteit; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Ver trek rondvaart op de Oosterschelde. GOES - In Goes is, in een winkel op het Molenplein, een 38-jarige Middelburger aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De man werd omstreeks 18.00 uur aange houden door winkelpersoneel omdat hij goederen onder zijn overhemd verstopt zou hebben. In totaal had de man voor een tiental euro's aan boodschappen weggenomen. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - De politie heeft gistermiddag een 24-ja- rige Middelburgse bromfietsster twee maal bekeurd. Agenten troffen de vrouw in de Vrijlandstraat op een bromfiets waar een verzekeringsplaatje op zat van het jaar 2000. Ook had de vrouw geen bromfietscertificaat en zat het kinbandje van haar helm los. De vrouw had een klein kind voor zich op de brommer zitten dat geen helm op had, terwijl de rem van de brommer ontbrak. Ook was de brommer niet voorzien van gele plaatjes. De vrouw heeft een bekeuring gekregen voor het niet verzekerd hebben van de brommer, en het niet in het bezit zijn van een bromfietscertificaat. SLUIS - Op de Heilleweg in Sluis zijn gistermiddag rond één uur twee personen gewond geraakt. Een 48-jarige wielrenner uit Stekene reed over het fietspad zag in een onoverzichtelijke bocht een vijfjarig jongetje over het hoofd. De man reed met zijn fiets over het jongetje heen en vloog hierdoor over de kop. De wielrenner was even buiten be wustzijn, maar kwam snel weer bij. Hij had schaafwon den over zijn hele lichaam. Het jongetje had een schaaf wond op zijn buik en been. Beiden werden naar het zie kenhuis vervoerd, daar bleken de verwondingen mee te vallen. HULST - De gemeente Hulst heeft de ambtelijke stuur groep Leefbaarheid in het leven geroepen. Deze stuur groep, waar ambtenaren en de wethouders E. de Deckere en B. Pauwels zitting in hebben, is opgericht om vlotter te kunnen reageren op zaken, wensen en vragen met betrek king tot de wijk- en dorpsraden in de gemeente. Wat er in de stuurgroep wordt besproken, blijft achter gesloten deu ren. Enkel raadsleden mogen de verslagen inzien. VOGELWAARDE - In Vogelwaarde is een kattenhater ac tief. Aan Rapenburg werd Bram, de kater van de familie Verbrugge, zwaar ziek aangetroffen. Hij werd met spoed naar de dierenarts in Hengstdijk gebracht die een vergifti ging met landbouwgif constateerde. Bram kreeg meteen tegengif en een infuus en is inmiddels aan de beterende hand. De familie Verbrugge heeft aangifte gedaan bij de politie en is nog erg aangedaan door het voorval. „Als mensen last hebben van de kat van een ander, spreek de eigenaar er dan op aan, maar doe niet zo laf om gif te gaan strooi en", zegt Darlien Verbrugge. zaterdag 14 en zondag 15 augustus 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpoïderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen). Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland H. S Heijers, Hoofdstraat 77, Kortgene, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)220034. Voor geheel Tholen: van zat. 08.00-zon. 24.00 uur:H. de Nieuport, A. Cuijpstraat 25, Bergen op Zoom, tel. 0164-239383. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartstenpraktijk Mosselman, Verboom, Boer: B.J. Boer, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113)561290. Praktijk voor gezelschapsdieren: L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend- spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: A. de Putter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Het jaarlijk se Boerenontbijt van de Noord- Bevelandse boeren, de onderne mers, het verenigingsleven en de gemeente, wordt dit jaar op Proefboerderij Rusthoeve in Co lijnsplaat gehouden. Tijdens het Boerenontbijt, een initiatief van de landbouworga nisaties, de Plattelandsvrouwen en de gemeente Noord-Beve land, presenteren alle organisa ties in de gemeente zich terwijl een ontbijt van streekproducten wordt genoten. De eerste vier ontbijten werden gehouden op de Klompehoeve en het was de bedoeling daar ook het lustrum te vieren. Vori ge week ontstond echter een con flict tussen Klompe, die ook een mini-camping heeft, en de ge meente die te veel kampeereen- heden telde. Klompe zag van al le medewerking af en de gemeen te ging op zoek naar een andere locatie. Het werd de Rusthoeve, de proefboerderij die eigendom is van de ZLTO en bovendien de thuisbasis is voor de Noord-Be- velandse Natuurvereniging Ak kerleven. De Rusthoeve, die regelmatig open dagen verzorgt voor uiteen lopende agrarische aangelegen heden, is goed toegerust om een club van rond de honderd men sen te ontvangen. De gasten zullen worden bezig gehouden met korte toespraken en informatie vanuit het vereni gingsleven. (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25