Verlenging inspraaktij d bepleit PZC PZC Zaagartiesten zorgen voor spektakel Toekomst van cliëntenraden is in gevaar Groen licht voor vernieuwd Britannia 11 roenLinks Vlissingen wil aanpassing in vakantieperiode Dnmoetingsdag labestaanden n Palazzoli Huis Valcherse ykeelertocht agenda weekenddiensten Stuurgroep Leefbaarheid Hulst Kattenhater actief in Vogelwaarde Inbraak in bedrijfsauto Visspullen gestolen op camping Inbraak in bedrijfsauto Winkeldief aangehouden Ringrij-toppers doen het goed 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 13 augustus 2004 p^rPHith Ramakers fUSSlNGEN - De Vlissingse Actie van GroenLinks vindt at het college van B en W in de akantieperiodc de burgers lan- tr de tijd moet geven om te rea- tren op plannen en nota's. Ook |ejt de fractie ervoor dat het e]]ege informatiebijeenkom- Ko die veel burgers aangaan mg van te voren bekendmaakt. (fractie betreurt het dat de I0ST-SOUBURG - Het Palaz- )|j Huis in Oost-Souburg, (uiipunt voor mensen met kan- >r en hun naasten, houdt don- ;rdag 26 augustus een ontmoe- ngsmiddag voor nabestaan- lebedoeling is, hen de mogelijk- id te bieden elkaar te ontmoe- i en onder het genot van een opje koffie of thee ervaringen it te wisselen. De ontmoetings- liddag wordt gehouden van {00 tot 15.30 uur [et Palazzoli Huis is gevestigd Oost-Souburg, aan het Oran- plein 41 oor meer informatie of aanmel- ng tel. 0118-413932 of email llazzoli@zeela nd netnl IESTKAPELLE - Skeeleraars linnen morgen meedoen aan- plcheren on Wheels. e skeelertoertocht over Wal- leren begint om 16.30 uur bij aoljewerk in Westkapelle. elnemers kunnen kiezen uit ie afstanden: 25, 50 of 75 kilo ter. tocht staat onder auspiciën n de skeelerbond. Helmen b verplicht. redactie WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 I E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet wwv.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bfizorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur bijeenkomst over de veiligheid op de Westerschelde en over de ontwikkelingen binnen de Schel- deregio in de vakantie, op 27 au gustus, is gepland. „De deadline om jezelf in te schrijven voor de openbare bijeenkomst is boven dien vastgesteld op 16 augus tus", zegt A. Soplantila van GroenLinks. Wethouder C. de Keijzer rea geert dat de gemeente soepel om zal gaan met de inschrijfter mijn. „Burgers die zich na de sluitingsdatum aanmelden, moe ten ook nog deel mogen nemen. We moeten daarover niet te inge wikkeld doen." GroenLinks stelt dat de periode dat er inspraak gegeven mag worden op nota's verlengd moet worden in de vakantieperiode. „Zodat duidelijk is dat de be trokkenheid van burgers op prijs wordt gesteld. Ze moeten voldoende gelegenheid krijgen om te reageren." De partij geeft als voorbeeld de strandnota, die 10 juli gepresen teerd werd door de gemeente. „Voor 11 augustus moeten op merkingen bij de gemeente bin nen zijn", stelt Soplantila. Dat is te krap, vindt GL. Vergaderingen De partij constateerde meer za ken die voor verbetering vat baar zijn. De welstandscommis sie vergadert twee keer in de va kantie, op 19 augustus en 2 sep tember. Verder moeten belang stellenden zich voor 1 septem ber aanmelden voor een informa tiebijeenkomst over veiligheid in Vlissingen. De bijeenkomst wordt op 24 september gehou den. Inwoners die ideeën en sug gesties hebben voor de invulling van het Scheldeterrein, moeten die indienen voor 1 september. De Keijzer werpt tegen dat de gemeente de termijn voor in spraakreacties in de zomerperio de altijd al met twee weken ver lengt. „In de praktijk zijn er vol gens mij geen problemen. Ik hoor geen klachten dat mensen bijeenkomsten missen of te wei nig tijd krijgen voor inspraak reacties." Volgens De Keijzer hebben instanties dit seizoen een extra probleem, omdat de schoolvakantie voor Zuid-Ne derland laat begon. „Daardoor is het een langgerekte vakantie periode geworden. De eersten gingen weg eind juni en ik denk dat we pas in de eerste week van september compleet zijn." fflREEKACTIVITEITEN luw- EN SINT JOOSLAND - Zo* ifeest met om 18.00 uur Dikke ban- irace; LISKERKE -14.00-20.30 uur: Ringrij- nin Boerenkostuum; IDDELBURG - Ontmoetingscentrum iffioen, 19.00-23.00 uur: Inloopavond jongeren met onder meer tafel- «tbalen darts; OSTKAPELLE Zionskerk, 00-21.30 uur: Huisvlijttentoonstel- LISSINGEN Coosje stenstraat/Scheldeplein, 8.00-16.00 "Weekmarkt; Open Hof, 9.00 uur: Ha- yoga en om 10.35 uur Power yoga; mgeleenweg en bunkerterrein, *116.00 uur: Speelstad voor kinderen 16 tot en met 12 jaar; Plein Vierwin- i,Boeken- en kunstmarkt; Jacobskerk, 12.00 uur- Middagpauze- ge'bespeling door Erik-Jan van der fROUWENPOLDER - Oranjezon, 15 uui: Zomeravondexcursie voor- alig waterwingebied olv het Zeeuwse ndschap. IESTKAPELLE - Kasteel van Batavia, Puzzelrit voor auto, motor, ommer en fiets organisatie MAC de Kuwen; Eric Jonkman, Marco Mollink en Marty le Gray doen verbazingwekkende dingen met een kettingzaag. Le Gray jongleert er zelfs mee. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Vol gas vreet het vlijmscherpe zaagblad zich door het Douglas-naaldhout. Het gejank van de kettingzaag overstemt alles, zelfs de hardrock van AC/DC die uit de speak ers klinkt. De houthakkersroadshow zorgt op de Ring Promotie in Burgh-Haamstede voor spektakel. Gedecideerd zet oud-bosbouwarbeider, nu zaagartiest, Marcel Mollink de mo- torzaag in een stevig vastgezet stuk stam. In rap tempo tekenen zich de con touren van een uil af. De zaag wisselt grote happen uit het hout af met het ui terst voorzichtig in het houten vogellijf kerven van subtiele details Collega Eric Jonkman doet niet voor hem onder. Zijn kettingzaag glijdt door het hout als een mes door de boter en al snel wordt het voorwerp in wording her kend. „Het wordt een vogelhuisje", doet een man verslag aan zijn echtgeno te. Hetgeen klopt. Voor een massief houten Douglas-tafel- tje en een paar stoelen deinst het twee tal evenmin terug en als ze echt de tijd hebben wordt een boomstam omgeto verd tot nors kijkende adelaar. Met ge detailleerd verenkleed. En, zegt Jonk man trots, helemaal met de kettingzaag gedaan. Aan de werkstukken die het tweetal maakte in het kader van het on langs gehouden wereldkampioenschap chainsaw carving in het Amerikaanse Pittsburgh is geen schuurpapier of hout beitel te pas gekomen. Vergt veel machinebeheersing, maar dat is geen probleem voor Jonkman en Mollink. Beide kunnen bogen op jaren lange ervaring in de bosbouw. Toen het lastig werd in die branche nog een bo terham te verdienen werd uitgekeken naar een andere broodwinning. Jonkman: „Het begon eigenlijk tijdens voor de bosbouw onwerkbaar weer. Dan ga je wat proberen met de ketting zaag, je zaagt wat simpele figuurtjes. En zo groeit het verder." Van het een kwam het ander. Een keertje zagen op een jaarmarkt groeide uit tot optredens in binnen- en buitenland. Bij het we reldkampioenschap eindigden Jonkman en Mollink van de 175 deelnemers op de achttiende plaats. Jonkman: „En we scoorden vooral zo hoog omdat we echt alles alleen met de kettingzaag doen. Het zaagartiestenduo heeft inmiddels een breed repertoire opgebouwd, varië rend van simpele zaken als eerder ge noemde stoeltjes en tafeltjes tot comple te totempalen. Jonkman'. „Bij het soort show dat we hier in Haamstede doen, gaat het vooral om snelheid. En waar we vroeger bij wijze van spreken een dag over deden, kunnen we nu in vijf minuten." De houthakkersroadshow speelt zich veelal op straat af, maar Jonkman, Mol link en Le Gray vertonen hun kunsten ook binnen, in discotheken of dorpshui zen. Zelfs bij een sjiek diner in het Deen se Horstens liet het duo de kettingzagen in actie komen en spoot het zaagsel over de gepocheerde zalm en het bief stukje. In Burgh-Haamstede troffen Jonkman, Mollink en niet te vergeten showman Le Gray een heel ander pu bliek. Een publiek dat zich gewillig liet bespe len door Le Gray die met achtereenvol gens, toortsen, appels, messen, ketting zagen en combinaties van al die voor werpen jongleerde. Waarbij de jongleur het publiek bestookt met grappen en grollen. Ook Jonkman betrekt het publiek bij de show. De hebbedingetjes die tijdens de show worden gemaakt, worden via spel letjes verdeeld onder de toeschouwers. Peuter Koen uit het Brabantse Best 'wint' een stoeltje en een tafeltje. „Ik kan het niet dragen", bekent hij timide tegenover de vele koppen grotere Jonk man. Die toont zich de beroerdste niet. „Ik help je wel even", voegt hij de stra lende Koen toe. Die knikt dankbaar. Voor hem kan de houthakkersroadshow niet meer stuk. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Met de verbou wing van hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen in Vlissin gen kan worden begonnen. Deze week is de tweede bouwvergun ning onherroepelijk geworden. Er is geen bezwaar meer inge diend tegen deze jongste vergun ning, de enige die nog nodig is voor de uitbreiding van het ho tel. Dat bevestigde de gemeente Vlissingen gisteren. Ruim zes jaar geleden werd er voor de eerste keer over de in grijpende bouwplannen voor ho tel Britannia gesproken. Sinds die tijd hebben verschillende partijen bezwaar aangetekend tegen de sloop, uitbreiding en nieuwbouw. Het laatste bezwaar tegen de bouwvergunning werd eind april ingediend door de buren van Britannia - de vereniging van eigenaren van de flats Beste- vaer Schuttevaer. De vereni ging voorspelt dat er door de uit breiding parkeerproblemen zul len ontstaan. Zowel de bezoe kers van het hotel als de flatbe woners maken gebruik van de zelfde garageboxen. De buren vinden dat de entree van de ga rage bouwkundig moet worden aangepast. Medio juni verklaarde de com missie bezwaar- en beroepschrif ten het bezwaar ongegrond. Het college van B en W van Vlissin gen nam dat advies over. „Ver volgens heeft de vereniging geen beroep meer aangetekend bij de rechtbank en nu is de vergun ning onherroepelijk", verklaart W. Vael van de gemeente. Het toekomstige hotel en con grescentrum wordt uitgebreid van 35 naar circa 164 kamers. Het complex loopt trapsgewijs op van 53 naar 60 meter en zal ook vergader- en congreszalen en een restaurant krijgen. De ontwikkelingsmaatschappij van Britannia met Loostad BV als belangrijke initiatiefnemer voor de verbouwing, zei eerder pas met de sloop en de voorberei ding van de bouw te beginnen als alle benodigde papieren bin nen zijn. Dat is nu het geval. De bouwtijd van het vernieuwde ho tel Britannia is berekend op twee jaar, zaterdag 14 en zondag 15 augustus 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76, tel.(0118)644301. zondag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36. tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. zon, 23.00-ma. 8.00 uur:W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel (0118) 581271 Tandartsen Walcheren J. W. A. v. d. Heijden, Turfkaai 1, Middel burg, tel (0118)612738 Spreekuur 11,00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen.don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel-en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10 00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaïenburg 24-26, Vlissin gen, tel. (0118)466345. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. HULST - De gemeente Hulst heeft de ambtelijke stuur groep Leefbaarheid in het leven geroepen. Deze stuur groep, waar ambtenaren en de wethouders E. de Deckere en B. Pauwels zitting in hebben, is opgericht om vlotter te kunnen reageren op zaken, wensen en vragen met betrek king tot de wijk- en dorpsraden in de gemeente. Wat er in de stuurgroep wordt besproken, blijft achter gesloten deu ren. Alleen raadsleden mogen de verslagen inzien. VOGELWAARDE - In Vogelwaarde is een kattenhater ac tief. Aan Rapenburg werd Bram, de kater van de familie Verbrugge, ernstig ziek aangetroffen. Hij werd met spoed naar de dierenarts in Hengstdijk gebracht, die een vergif tiging met landbouwgif constateerde. Bram kreeg meteen tegengif en een infuus en is inmiddels aan de beterende hand. De familie Verbrugge heeft aangifte gedaan bij de politie en is nog erg aangedaan door het voorval. „Als mensen last hebben van de kat van een ander, spreek de eigenaar er dan op aan, maar wees niet zo laf gif te gaan strooien", zegt Darlien Verbrugge. ZIERIKZEE - Uit een bedrijfsauto in Zierikzee zijn gister middag twee dozen met kleding gestolen. De diefstal vond plaats terwijl de chauffeur een bestelling bij een klant afleverde. Hij had zijn (afgesloten) bus geparkeerd in de Meelstraat. Toen hij terugkwam van de klant bleek de auto opengebroken. De waarde van de kleding is niet bekend. OUWERKERK - Op een camping in Ouwerkerk zijn woensdagavond visspullen gestolen. De spullen lagen ach ter de tent van een 56-jarige man uit Oosterhout. Toen hij later terugkwam was alles weg. De waarde van het visma- teriaal is niet bekend. ZIERIKZEE - Uit een bedrijfsauto in Zierikzee zijn gister middag twee dozen met kleding gestolen. De diefstal vond plaats terwijl de chauffeur een bestelling bij een klant afleverde. Hij had zijn (afgesloten) bus geparkeerd in de Meelstraat. Toen hij terugkwam van de klant bleek de auto opengebroken. De waarde van de kleding is niet bekend. GOES - In Goes is, in een winkel op het Molenplein, een 38-jarige Middelburger aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De man werd omstreeks 18.00 uur aangehouden door win kelpersoneel omdat hij goederen onder zijn overhemd ver stopt zou hebben. In totaal had de man voor een tiental euro's aan boodschappen weggenomen. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. GAPINGE - De Gapingse ring- rijders reden dinsdag op Cam ping Olmenveld in Gapinge een korte wedstrijd van elf beurten. Zeven deelnemers staken alle ringen, maar Krijn Coppoolse stak de kleinste ring (10 mm.), voor zowel het dagkampioen schap, de pollepel als de kamp na de ommekeer op 26 mm. Op camping De Pekelinge in Oostkapelle stak Michiel Jozias- se 22 van de 22 ringen. Simon de Visser en Carin Fran- cke eindigden met 16 ringen op een gedeelde tweede plaats. Dit jaar wordt op iedere wedstrijd van deze vereniging de speciale jubileumring in de bus gehan gen. Een kamp na een omme keer op deze ring werd beslist in het voordeel van Carin Francke, die hiervoor Michiel Joziasse versloeg op de 14 mm. Agenda Z.R.V. Vandaag (vrijdag) ringrijden in klederdracht in de Torenstraat in Meliskerke van 14.00 tot 20.30 uur. Morgen (zaterdag) ringrijden in Ritthem, Dorps straat, van 8.00 tot 18.00 uur en in Nieuw- en St. Joosland tij dens de dorpsfeesten, Achter de Kerk van 8.00 tot 17.00 uur. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De continuï teit van de Walcherse cliëntenra den loopt gevaar. In de nieuwe wet Werk en Bijstand is bijvoor beeld vastgelegd dat alle bij standsgerechtigden een algeme ne plicht hebben om werk te aanvaarden. „We lopen het risi co", zegt voorzitter C. Clarijs van Middelburg, „dat mensen snel vertrekken." In Vlissingen volgen drie van de negen leden van de cliëntenraad een reïnte- gratietraject. Volgens voorzitter W. Altena is de kans groot dat de cliëntenraad straks alleen maar bestaat uit mensen boven de 57,5 jaar. omdat zij geen solli citatieplicht hebben. De Walcherse cliëntenraden ko men op voor mensen met een uit kering. Zij kunnen bij de raden terecht met ideeën, suggesties en klachten. De cliëntenraad ad viseert het college van B en W, gevraagd en ongevraagd. De Middelburgse cliëntenraad bestaat uit zeven personen. Voor het eerst sinds lange tijd heeft de Middelburgse organisa tie een volledige bezetting. „Een ongekende luxe", weet voorzit ter Clarijs. „Jarenlang hebben we ontzettend veel moeite ge had om mensen te krijgen. We stonden op een gegeven moment zelfs op het punt om onszelf op te heffen." De continuïteit is wel een pro bleem, stellen Clarijs en Altena. „Dat is altijd moeilijk", zegt de Vlissingse voorzitter. „Je werkt met vrijwilligers. Door de nieu we wetgeving merken we dat mensen zich minder snel aanmel den. Ze moeten ook een reïnte- gratietraject volgen." Hij ver wacht dat de animo voor de cliëntenraad in de toekomst be duidend minder zal zijn. Altena denkt dat zijn organisatie bin nen enkele weken tot maanden op zoek zal moeten naar een aan tal nieuwe leden. Clarijs schetst een ander pro bleem. „De cliëntenraad Middel burg bestaat uit bijstandsgerech tigden. Die mensen zitten na tuurlijk niet voor niets in de bij stand. Sommigen zijn ziek of hebben psychische problemen. Zij kunnen het werk in de cliën tenraad vaak niet combineren met hun eigen besognes. Het ver loop blijft daardoor groot." Van de zeven vrijwilligers zijn er slechts drie mensen die langer dan een jaar deel uitmaken van het adviesorgaan. De cliëntenraad Veere kampt al sinds de oprichting vier jaar ge leden met vacatures. Dat heeft deels te maken met de samen stelling. Zitting in de organisa tie hebben drie uitkeringsge rechtigden en drie personen, die maatschappelijke organisaties vertegenwoordigen. Met name de vakbonden laten het afweten bij de afvaardiging van een ver tegenwoordiger. Volgens voorzitter R. Maandag is het van groot belang dat een cliëntenraad goed voor de dag kan komen. Met een bestand van 160 uitkeringsgerechtigden in de gemeente Veere is het moei lijk geschikte kandidaten te vin den. Maandag heeft goede hoop dat de vacatures binnen afzien bare tijd worden ingevuld. Een oproep heeft twee kandidaat-le den opgeleverd. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11