Haartsen heeft Peking op het oog Okonedo, De Munik en Melki geblesseerd Weer een KPN MobielPlus-punt. Ik wil me in de kijker roeien 17 poeier uit Schoondijke wil in 2008 deelnemen aan Olympische Spelen I Methadon in urine Brandt wellicht uit 'pot beige' Roeier Lievens zesde op WK Zege zusjes Nijsse in Aardenburg Fraaie zege Ingmar Vermeulen Quick Step zonder Davitamon uitslagen agenda €0,-- Gratis Nokia 66101' woensdag 11 augustus 2004 - Schoondijke. bin. mstiek en rustig dorPie LZeèuws-Vlaander en. Geboor- Lnd van Jaap Haartsen. En tuitgelezen plek voor de sinds jaren in Eindhoven woon de roeier om na elf zware iden eens even rustig op i te komen. [He: seizoen zit erop. einde- v constateert Haartsen (26) it een tevreden zucht als hij jhet terras van zijn ouderlijk Jis een bakkie koffie serveert. Het is heel mooi, maar ook erg mg en zwaar geweest. Dan is É- lekker om eens even een jaand uit te kunnen blazen. ioewel, laat dat duidelijk zijn, e Zeeuws-Vlaming geen enkel cvaar had gemaakt als zijn eiaoen nog een paar weken lan ge: had geduurd Dat zou im- cers hebben betekend dat hij in lihene van de partij was ge- reest En de Olympische Spe- ja? Tja, daar wil elke zichzelf especterende topsporter toch tflieen keer aan meedoen. j!aar voor Athene zat dat er eg niet in", zegt Haartsen, die lerceisport pas vijf jaar gele ien ontdekte via zijn studie echmsche natuurkunde in Eind- loven „Als je goed naar het deelnemersveld van de Spelen fcjkt, valt op dat er heel veel acht jaar of iets langer ;n, Dat is, tenzij je een uit- londerlijk talent bent, ook ze dig voor je een dergelijk niveau aankunt. Nou, dan heb ikdusnog even te gaan." Inderdaad. En als Haartsen dat jantal 'vlieguren' eenmaal heeft bereikt, staan de Spelen van Pe- kmg 2008 voor de deur. „Het zou heel erg mooi zijn om daar ztlfin de boot te zitten", dag droomt de boerenzoon uit Schoondijke. „Ik zeg niet dat ik daar de komende vier jaar hele nd voor ga, dat ik me uitslui- Sid op 2008 richt. Maar bij het raken van allerlei keuzes in de lemende jaren, zal Peking altijd in mijn achterhoofd zitten. Zal k steeds bekijken in hoeverre (ipoging de Spelen te halen, te verenigen is met andere zaken in mijn leven." Want alles leuk en aardig, maar er moet tezijnertijd bij Jaap Haartsen natuurlijk ook ge woon brood op de plank komen. „Of ik moet mijn studie wel heel erg lang zien te rekken", lacht de roeier, die vanwege zijn sport een eindje achter ligt op schema en over maximaal anderhalf jaar zijn bul hoopt te hebben. „Er zijn er genoeg die dat doen hoor, studeren is nu eenmaal het beste te combineren met een topsportloopbaan. Er zal ook niemand zijn die mij zegt wan neer ik klaar moet zijn met mijn studie. Ja, mijn ouders, ha, ha. Maar voor mezelf wil ik de stu die nu zo snel mogelijk afron den, het is wel mooi geweest." Daarom zou het ook maar zo kunnen zijn dat Haartsen over twee jaar niet meer roeit. „Het hangt er maar vanaf wat er op mijn pad komt. Ik zou kunnen gaan promoveren, dat valt ook weer goed te combineren met het roeien. Maar dat zie ik niet zo snel gebeuren. En tja, als ik tegen die tijd een goede baan kan krijgen, is de kans groot dat ik het roeien moet opgeven. Wei nig bazen zitten er immers op te wachten dat je veel afwezig bent vanwege je sport." Dan blijft het verre Peking wel iswaar onbereikbaar, maar kan Haartsen altijd nog terugkijken op een heel aardige carrière. Met als (voorlopig) hoogtepunt zijn deelname aan het WK voor niet-olympische nummers, twee weken geleden in het Spaanse Banyoles. Waar de Zeeuws-Vla ming in de lichte dubbelvier vijf de werd op de olympische roei- baan van Barcelona 1992. Puur genot „Een prachtige ervaring", vindt Haartsen. „Eerder dit jaar de den wij ook al mee aan een we reldbekerwedstrijd in Luzern en werden daar derde. Maar het WK is toch weer net iets specia ler. Nog wat meer aandacht, al lemaal weer net wat grootser van opzet. Heel mooi om mee te mogen maken." Een beloning ook voor alle gele verde inspanningen. Want top- roeier, zo maakt de trainingsin tensiteit van Jaap Haartsen wel duidelijk, word je niet zomaar. „De laatste jaren train ik twaalf keer per week. Ja, dat is wel even wat anders dan toen ik vijf jaar terug voor de lol met deze sport begon. Toen was het twee keer per week een beetje pedde len en daarna lekker een biertje drinken. Ook leuk." Maar Haartsen bleek behalve aan de bar in het clubhuis, ook op de roeibaan een talent. Hij kwam bij de Eindhovense roei vereniging Theta al snel in een serieuze trainingsgroep en stoomde steeds sneller op in de vaart der volkeren. Ook al om dat hij vlot besmet raakte met het roei- en trainingsvirus. „Voor ik naar Eindhoven ver huisde, had ik er werkelijk nooit aan gedacht om te gaan roeien. Maar nu zou ik niet meer zonder willen, ik heb er echt een passie voor gekregen. Ook voor trainen, daar ben ik echt gek op. Ik vind het heerlijk om te merken dat je door het leveren van arbeid progressie kunt boe ken." En progressie, zo stelt de 26-jari- ge Haartsen, valt er voor hem nog genoeg te boeken. „Op de dag dat ik constateer dat ik niet meer vooruitga, stop ik acuut met roeien. Maar ik ben er abso luut niet bang voor dat dat mo ment snel komt. Op technisch, maar zeker ook op fysiek gebied kan ik nog veel winnen. Roeien is een duursport en daarin lig gen de topjaren voor een sporter meestal zo rond zijn dertigste le vensjaar Reken dan maar uit hoeveel ik op lichamelijk vlak nog kan groeien." Veel, daar is geen telraam voor nodig. Misschien wel voldoende om de Spelen van Peking te ha len. Maar vooralsnog is Jaap Haartsen slechts toeschouwer bij een Olympiade. „Zaterdag reizen we met een groep van zo'n dertig man van mijn club Theta naar Griekenland", kijkt hij verlekkerd vooruit naar het tripje naar het land van de ouzo en sirtaki. „Skiffeur Dirk Lip- pits en twee leden van de vier zonder stuurman. Karei Door mans en Juri de Groot, zijn na melijk clubgenoten. We gaan hen, en natuurlijk ook de ande re Nederlandse roeiers, aanmoe digen." nu onze sportredactie IRUSSEL - De methadon in de irine van wielrenner Christop- k Brandt die na twee positieve «acties bij dopingcontroles uit it Ronde van Frankrijk werd ge- ftt,zou wel eens afkomstig kun- ien zijn van de beruchte 'pot klge'. Dat schrijft Dr. Renno Boelandt in het medisch vak- tbd De Huisarts dat vandaag «rschijnt. Be 'pot beige' is een geheime do- pingcocktail die gemaakt wordt coor Belgische verzorgers. Vol tas Roelandt bevat de cocktail sn aantal stimulerende midde len een aantal narcotica. Roe- landt is voorzitter van het depar tement Topsport van het Bel gisch olympisch en interfede raal comité. Brandt reageerde positief bij de controles na de etappes van 5 en 9 juli. Beide keren werden in zijn urine sporen van methadon gevonden. Volgens de renner was de metha don afkomstig van voedingssup plementen. Bij de samenstelling daarvan zou iets fout gelopen zijn. De Belg werd na het incident door zijn wieler ploeg Lotto-Domo ontslagen. Op maandag 16 augustus moet hij voor de tuchtcommissie van de Belgische wielerbond ver schijnen. ANP Jaap Haartsen: nu toeschouwer, in 2008 kandidaat-deelnemer. door Bauke Boersma SCHOONDIJKE - Jaap Haartsen kiest ko mend seizoen voor een ander onderdeel dan het niet-olympische nummer de lichte dubbelvier. De roeier uit Schoondijke op teert daarbij voor de skiff, een solonum mer, of de twee zonder stuurman, beiden wel olympische onderdelen. „Ik wil me bij de bondscoach in de kijker roeien", legt Haartsen (26) uit. „En dat gaat nu eenmaal beter in een zogenaamd kleiner nummer. Want je kunt wel in een vier- of een achtmansboot zitten en daar mee goed presteren, dat zegt nog niets over je eigen individuele vermogen. Het is dan moeilijk aanwijsbaar wat nu precies jouw aandeel in het succes is. Op een klei ner nummer is dat duidelijker." Uiterlijk in december van dit jaar wil Haartsen, lid van een talentenontwikke lingsgroep binnen de Nederlandse roei- bond, spijkers met koppen hebben geslagen. „Dat wil zeggen dat ik dan, in het geval ik voor de twee zonder kies, ook foto Wim Kooyman een partner moet hebben gevonden. Ik heb daarvoor al een mogelijke kandidaat op het oog, een clubgenoot, maar het kan ook goed zijn dat ik voor de skiff kies. Dat moet de komende tijd vorm krijgen." Het betekent dat Haartsen dan wel een olympisch nummer gaat roeien. „Totnog toe had ik niet het vereiste niveau om voor Nederland op een olympisch nummer uit te komen. De lichte dubbelvier was daar om een alternatief, omdat ik dan kans maakte op het WK in Spanje. Maar nu wordt het tijd voor een stap vooruit." goor Peter Snelders IERNEUZEN - In een vriend- Jfbappelijk duel speelde Hoek gisteravond gelijk (1-1) tegen de Belgische nationale derdeklas ser Maldegem. Drie spelbepalen- despelers, Charly Okonedo, Pie- 'er de Munnik en Nejim Melki, sielen al in de eerste helft met spierblessures uit. Terneuzen seas duidelijk een maat te groot 1001 Axel en won met 0-5. SKS Maldegem-Hoek 1-1: Een levendige duel met twee aan el kaar gewaagde teams. De kan sen werden vrij aardig verdeeld, vandaar ook dat Hoek-leider Wim Jansen na afloop sprak van een terechte uitslag. Toch zal Hoek niet geheel tevreden te rugblikken op dit duel, want drie spelers moesten met een spierblessure vroegtijdig het strijdperk verlaten. Dat waren Charly Okonedo, Pieter de Mun nik en Nejim Melki. Zij waren er nog wel getuige van dat Don- go Nokouko voor de de thuis ploeg in de tiende minuut 1-0 scoorde. Een gelijkwaardig Hoek bleef goed partij geven en kreeg in de 42 e minuut loon naar werken toen Cristof Dewis- pelaere met een fraai plaatsbal letje 1-1 liet aantekenen. Na rust werden bij beide teams ver schillende wissels doorgevoerd. Dit had overigens geen invloed op het krachtsverschil, want bei de teams bleven aan elkaar ge waagd. Kort voor tijd was Da vid Destorme nog dicht bij de winnende treffer voor Hoek. Axel-Temeuzen 0-5: „We heb ben onze stinkende best gedaan, maar we waren simpelweg enke le maten te klein. Dat hadden we echter al ingecalculeerd", al dus Axel-trainer Eric Rijckaert. Axel probeerde wel, maar kon het doel van Terneuzen nauwe lijks bedreigen. Bij rust was het reeds een gelopen koers (0-3). Voor Terneuzen scoorden Hila ry Chukwugbo (2x), Jarno Wae- beke (2x) en Marco Faassen. Zeeland Sport-Zaamslag 0-2: Aan het spelbeeld was te zien dat Zaamslag enkele klassen ho ger speelt, maar toch bood de thuisploeg bij vlagen goed tegen stand. Zaamslag was echter wel gevaar lijker en drukte dat ook uit in twee treffers. In de eerste helft opende Jacco den Hamer de sco re. Diezelfde speler liet ruim na rust ook 0-2 noteren. Koewacht-SDO'63 8-1: Een een zijdig duel waarin het kwali teitsverschil duidelijk naar vo ren kwam. Bij rust was het 4-0 door treffers van Jacky Lambert (2x), Danny Vlassenrood en Bram Cornelissen. Na de pauze liet laatstgenoemde speler ook 5-0 en 6-0 aantekenen, voordat een eigen doelpunt 7-0 op het scorebord bracht. De spreek woordelijke eer werd gered door Stefan van Damme. Jacky Lam bert bepaalde tenslotte de eind stand op 8-1. AZW 2-Hoofdplaat 3-2: Een technisch beter AZW 2 had een vrij groot veldoverwicht en won dan ook verdiend. De ploeg nam via Richard Wullems de leiding, maar zag Hoofdplaat na een de fensieve fout nog voor de pauze POZNAN - Roeland Lievens is tijdens het wereldkampi oenschap tot 23 jaar in het Poolse Poznan zesde gewor den. De roeier uit IJzendijke, sinds enige tijd studerend in Delft, deed dat in de lichte vier zonder stuurman. Met zijn bootgenoten Sem Alberga, Wim Bakker en Paul Dre- wes haalde Lievens, de jongere broer van de tegenwoor dig in Eindhoven studerende Floris Lievens die vorig jaar op het WK tot 23 jaar nog zo goed presteerde, keurig de finale bij de senioren B. Maar daarin kon het kwartet roeiers geen potten breken. De zesde en laatste plaats was het deel van de Nederland se equipe, ruim twintig seconden achter winnaar Duits land. Italië werd tweede, Canada pakte de bronzen me daille. Denemarken en Frankrijk bleven Lievens en zijn maten ook nog voor. AARDENBURG - De zusjes Annemarie en Sonja Nijsse van TV Biervliet staan altijd garant voor strijd in de toer nooien. Ze beten zich ook in het dubbel 6 van het Kikker- toernooi in Aardenburg na een kansloze 0-6-verlies in de eerste set weer vast in hun tegenstandsters, Feldner/Agten. Op karakter wonnen ze de tweede en der de set: 6-4 7-5. Judith Versluis en Miriam de Gijsel gaan ook door in het dubbel 6. Ze waren met 6-3 en 6-4 de baas over het duo Marie Baas en haar dubbelpartner Fleerak- ker. In het enkel 4 bij de mannen zorgde Wesley van Noord, afgelopen zondag nog finalist in IJzendijke, voor een mooi resultaat tegen Norbert van Riel. Hij won met 6-3 en 6-2. In het mannen dubbel kenden Robin de Witte en Tom Huis in het 3-schema en Eric Hensen en Bert Dut- ree in het 5-schema zoals verwacht geen problemen om de volgende ronde te bereiken. PHILIPPINE- Ingmar Vermeulen heeft in het enkel 6 van het Mosselkrauwertoernooi in Philippine een fraaie over winning behaald op Frank de Kam. De Temeuzense make laar zegevierde in twee sets met 6-4 en 6-3 en speelt in de kwartfinale tegen favoriet Peter van Limmen of Arno de Visser. De leden van de wedstrijdcommissie van dit toernooi heb ben het als speler zwaar te verduren. Eerder werd Marco van Avermaete al uitgeschakeld in zijn enkelspel, nu was het de beurt aan wedstrijdleider Abdon Pieters. Mark Maes bezelde zijn lot in twee sets, 6-3 6-4. Maes speelt in de kwartfinale nu tegen de Temeuzense tennisser in op mars, Joffrey Serkedakis. Emmy Blackman, inderdaad de moeder van de drie Zeeuwse topspelers Duncan, Dono van en Dylan, kan zelf ook een aardig balletje slaan. Sa men met de jeugdige Bas Dingenouts schakelde ze in het gemengd dubbel 6 de combinatie Wilsje Weeren en Ben Claaszen uit met 6-1 en 6-3 en plaatsten zich daardoor voor de halve finale. BRUSSEL - Quick Step, de hoofdsponsor van de Bel gische wielerploeg Quick Step-Davitamon, heeft besloten de samenwerking met cosponsor Davitamon per 31 de cember 2004 te beëindigen. Dat heeft Unilin Flooring, de eigenaar van het merk Quick Step, dinsdag in Brussel be kendgemaakt. langszij komen door Nicky Ver- meere. Na rust liep de thuis ploeg uit naar 3-1 door Jeroen den Doelder en opnieuw Richard Wullems. In de laatste minuten scoorde Alf Waatjes 3-2. Sportprijsvragen Lucky Day. 11-14-15-19-21-22-23-27-30-36-38-43-45 -50-54-68-71-73-75-76. (onder voorbehoud) Aardenburg, Kikkertoernooi. VD 6: Versluis/de Gijsel-Baas/Fleerakkers 6-3 6-4, Nijsse/Nijsse-Feldner/Agten 0-6 6-4 7-5. ME 4: Wesley van Noord-Norbert van Riel 6-3 6-2, B. Bentley-Remco Dhont 6-1 1-6 7-5. ME 6: Frank van Ee- nennaam-Stefan Heising 6-1 6-2, R. Sprangers-Eric de Rijcke 6-3 6-3, Tristan de Sutter-Marc van Ooijen 6-2 3-6 6-4, Rudi Smet-Johan van Leeuwe 6-1 6-1, Mare Standaert-A. Overbeek 6-2 6-0, Eric Lison-D. Duivenbode 6-3 6-0. MD 3: De Witte/Huis-Van den Hout/de Hoogh 6-4 6-4. MD 5: Hensen/ Dut- ree-Sap/Dekker 6-2 6-0. MD 6: Van Leeuwen/Verbeke-De Rechter/de Rech ter 6-3 6-4. GD 6: Neve/de Gijsel-De Witte/Boogaard 6-2 6-2, Vinje/ Willem- sen-Baas/Feldner 6-1 6-1. Philippine, Mosselkrauwertoer nooi. ME 6: Mark Maes-Abdon Pieters 6-3 6-4, Ingmar Vermeulen-Frank de Kam 6-4 6-3. GD 6: Blackman/ Dingen- outs-Weeren/Claaszen 6-1 6-3. Champions League Derde voorronde, eerste wedstrijd CSKA Moskou (Rus) - Glasgow Ran gers (Sch) 2-1 (1-1). 4. Wagner 1-0, 37 Novo 1-1, 46. Jarosik 2-1. Scheidsrech ter: Wegereef (Ned). Aantal toeschou wers: 18.000. Returns op 24/25 augustus. Amstel Cup, eerste ronde UNA-FC Den Bosch 0-9 (0-4). Doel punten: Schulp 3, Biekman 2, Cas, Van den Ouweland, Powel, Van de Laak. Bijz. Doelman De Ligt (UNA) krijgt rood na hands in 10e minuut. Babberich-FC Volendam 0-3 (O-O). Doelpunten: Ketting 2, Bridji. AFC - Stormv./Telstar 0-2 (O-O). Doel punten: Kantelberg, Lettinga. Ter Leede-NAC Breda 0-3 (0-3). Doel punten: Zonneveld 2, Engelaar. ACV-FC Groningen 1-5 (0-3). Doel punten FC Groningen: Krstev, Van Ges- sel, Matthijs, Luirink, Sedoc. 1930 GSV '28-Fortuna Sittard 0-3 (O-O). Doelpunten: Taihuttu 3. De Graafschap-Harkemase Boys 4-0 (O-O). Doelpunten: Haklander 2, Ax, De Graef. Bennekom-Veendam 0-7 (0-2). Doel punten: Hamming 4, Buurmeijer, Pan der, Hoogeveen. Ajax (amateurs)-FC Zwolle 0-3 (0-1). Doelpunten: Zuurman, Berger (straf schop), Jochemsen. Heracles Almelo-Sporting Maroc 9-1 (2-1). Doelpunten Heracles: Quansah 3, Sluyter, Roelofsen, Hoog- ma, Reekers, Jansen, Tamerus. Westlandia-FC Eindhoven 2-2 n.v. (1-1/0-1). Eindhoven wint na straf schoppen (3-1). Doelpunten FC Eindho ven: Tychon, Van Gils. Woensdag Westkapelle. Krekenloop. Aanvang: 19.30 uur: 2.7 km en 5.4 km. Inschrijven: Ridderkerklaan te Westkapelle. Voetbal Vriendschappelijk: Breskens-Nieuw- dorp, HW'24-FC Nieuwkerken, Schoon- dijke-Cadzand, Goes - Jong RBC (19.00 uur), Verseke- SSV'65. Indien met anders vermeld aanvang 19.30 uur. (Advertentie) Vanaf €75r extra bundeltegoed. Bij een KPN MobielPlus abonnement* Met camera Lichtgewicht (87 gram), 300 uur standby-tijd Handsfree, polyfone beltonen, geïntegreerde FM-radio Wereldwijd te gebruiken dankzij triband-technologie Met het KPN MobielPlus abonnement krijg je alle voordelen in één. Toch is dit abonnement nu blijvend voordeliger. Te koop bij www.kpn.com, 0800-0105, Primafoon en alle bekende telecomwinkels. KPN MobielPlus. Het alles-in-één-abonnemen Nu blijvend voordeliger. Primafoon www.kpn.com 0800-0105 altijd dichtbij Vraag naar de voorwaarden. 'ugbo maakte de 2-0 voor Terneuzen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39