Gent koopt Oude Vismijn terug SCHERVEN BRENGEN SOMS GELUK, MAAR GOLFKARTON VAKER. Ka PZC Schade bij aanvaring op kanaal De kinderen zijn) vaak de dupe 00 Nieuwe invulling historisch pand nu zaak gemeente Tomatenteler strijdt tegen muziekverbod m m woensdag 11 augustus 2004 door Wout Bareman GENT - De Vlaamse musicalpro ducer Geert Allaert is eindelijk verlost van de historische Oude Vismijn tegenover het Graven steen in Gent. Hij zag de afgelo pen jaren geen kans de financie ring rond te krijgen voor een multifunctioneel complex in het negentiende-eeuwse gebouw. De stad Gent heeft het gebouw nu voor bijna 900.000 euro te ruggekocht. Allaert was ook de man die in het jaar 2000 het gemeentebe stuur van Terneuzen een prach tig plan voor de bouw van een nieuw theater voortoverde. Toen de gemeente op het punt stond met hem in zee te gaan, lekte uit dat de topman van het Vlaamse concern Music Hall op het punt stond een soortgelijk theater in Gent te verwezenlij ken (het Capitole). Omdat het ge meentebestuur twee vergelijkba re theaters in de Kanaalzone te veel van het goede vond, werden de contacten met Allaert verbro ken. In Gent boterde het al snel ook niet tussen de producent en het stadsbestuur. Nadat de stad hem het Oude Vismijncomplex had verkocht voor 1,2 miljoen euro, zag hij geen kans binnen de afgesproken en later bijgestel de termijn het complex om te bouwen tot een multifunctio neel centrum met horecabestem- ming, zalen en een audiovisueel spektakel. Na veel gekrakeel over subsidies liet het stadsbe stuur de zaak enige tijd rusten. Nu is besloten de Oude Vismijn terug te kopen en alsnog vaart te zetten achter een nieuwe in vulling. Allaert is volledig van het toneel verdwenen; de stad is op zoek naar een nieuwe project ontwikkelaar, die direct vol gend jaar aan de slag gaat in de oude, industriële hallenconstruc tie. Verantwoordelijk schepen Christophe Peeters maakte giste ren opgelucht bekend dat zich al direct drie belangstellenden hebben gemeld. Het geld dat Al laert bij de verkoop opstreek, is onmiddelijk doorgesluisd naar een hypotheekmaatschappij, die hem eerder anderhalf miljoen verstrekte voor verwezenlijking van zijn plannen. bouwvakkers dagelijks de radio aan hadden. Maar toen bij war mer weer de ramen van de kas sen open gingen, meldden de om wonenden ook overlast van de daar spelende radio's. Ook werd er geklaagd over het intercom systeem waarmee de ongeveer veertig medewerkers van Agro- care worden gewaarschuwd dat het pauze is. Mede-eigenaar L. Verkade van Agrocare vindt het verbod 'niet reëel'. „Wij'hebben ook kassen in Maasdijk en Leidschendam en daar horen we nooit klachten over muziek. En de kassen in Leidschendam liggen pal naast een woonwijk. Na de zomervakantie buigt de gemeente Reimerswaal zich over de kwestie. door Inqrid Huibers RILLAND - Tomatenkweker Ag rocare uit Rilland verzet zich te gen een verbod op radiomuziek in de kassen van het bedrijf. Daartoe is een bezwaar inge diend bij de gemeente Reimers waal. Die is bezig met een aanpassing van het Besluit Glastuinbouw om met name geluidsoverlast in de toekomst formeel te kunnen bestrijden. Daarmee wil de ge meente tegemoet komen aan klachten van de bewoners de Middenhof, aan de rand van het kassengebied. In eerste instantie richtten de klagers zich vooral op-' een bouwlocatie van Agrocare waar SLUISKIL - Bij een aanvaring gisteroch tend op het Kanaal Gent-Terneuzen zijn het vrachtschip Tor Flandria (33.652 ton; 193 meter) en de zandzuiger Scelveringhe (116 meter) beschadigd. De Tor Flandria liep een klein gat op ter hoogte van het achterschip, de zuiger een gat en deuken in de boeg. De Tor Flandria, die een lijndienst onderhoudt tussen thuishaven Göteborg en Volvo Gent, was omstreeks kwart over vijf 's ochtends afgevaren richting sluizen van Terneuzen. Ter hoogte van Sluiskil werd de opvarende Scelveringhe door zuiging naar het zeeschip toegetrokken. De zandzuiger ramde met de bakboord-boeg de Tor Flandria aan bak boordzijde. De Scelveringhe kwam door de klap even te gen de glooiing van het kanaal terecht, maar kon vervolgens direct op eigen kracht naar de Autrichehaven op de Axelse Vlakte, iets verderop, varen en daar afmeren. In de loop van de ochtend begonnen medewerkers van scheepswerf De Schroef uit Sluiskil di rect met het provisorisch dichten van het gat. De Tor Flandria wachtte op de palen in de Buitenhaven in Terneuzen de komst van de Scheepvaartinspectie af. Die stelde ook schade aan enkele ballasttanks vast. Later op de dag kreeg het schip toestemming de reis vervolgen. Een woordvoerder van rede rij Den Herder uit Yerseke verwachtte dat de zandzuiger vandaag de reis naar Gent kan vervolgen. De Scelveringhe, die in mei werd opgeleverd door Shipyard K. Damen in Hardinxveld-Giessendam, moet daar een lading zand afleveren bij zand- en grindhan- del Kesteleyn aan het Middendok. De water- politie onderzoekt de precieze oorzaak van de aanvaring. foto Wim Kooyman door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Gescheiden ouders hebben weinig moge lijkheden om de omgang met hun kinderen af te dwingen. Johan Traas uit Middelburg helpt ouders in hun juridi sche strijd. Vorige week hebben actie voerders de deuren van het kantoor van de Raad voor de Kinderbescherming in Mid delburg dichtgekit. Traas had daar niets mee te maken, zegt hij. De actie is opgeëist door 'Fathers for Justice'. Volgens die actiegroep zijn de recht banken en de raad er schul dig aan dat sommige vaders, en in een enkel geval ook moe ders, geen contact hebben met hun kinderen. Traas zelf heeft zijn dochter ook twee jaar niet gezien. Het contact werd verbroken na dat hij werd beschuldigd van misbruik. „Mijn ex-vrouw zei dat ik psychisch niet in orde was. Toen zei ze dat ik aan de drugs was en aan de alcohol. Toen kwam ze met het magi sche woord. Dan staat alles stil in Nederland." Tijdens het onderzoek werd het con tact met zijn dochter verbro ken. Hij is wij gesproken en vorig jaar zag hij zijn dochter weer terug. Traas adviseert tegenwoordig andere ouders die zijn verwik keld in een strijd om de om gang met de kinderen. Drie keer per week kunnen ze via de nieuwsgroep 'gescheiden vaders' op internet vragen aan hem stellen. „Ik ga met ze mee naar de raad, ik beoordeel rapporten. Dat is vrijwilligerswerk. De meeste mensen zijn straatarm geprocedeerd." Hij helpt iedereen, behalve als duidelijk is dat er inder daad misbruik in het spel is. „Dat zou de goede naam van gescheiden vaders aantas ten." Het systeem in Nederland klopt niet, vindt hij. De niet-verzorgende ouder m soms jarenlange juridische vechten leveren om een k...u te kunnen zien. „Het ene ml ment mag je voor je kind zo gen, het andere moment bu je een weekendvader. Er wor den beslissingen achter je rug om genomen. Sommige ouders weten niet eens waar hun kind op school zit, soms komen ze er achter dat hun kind ineens gedoopt is." Ouders die gezag hebben over hun kinderen hebben ret op informatie. Maar een vi. zoek om informatie wordt vaak niet beantwoord, vertelt Traas. „Het ergst zijn de scho len. Als je er tien neemt, is er misschien een halve die het goed doet. Het is steeds het-1 zelfde probleem, je krijgt te horen dat ze het eerst e.._ aan de moeder vragen. Het kost meestal een half j j voor je een dossier bovenwa ter hebt, soms moet je z dreigen met een kort geding," Wraak Vaak zijn het vaders die hun kinderen niet meer zien n_ een scheiding, maar ook moe- ders krijgen er mee te maken. Waarom doen ouders elkaar dat aan? „Het heeft te maken met wraak, denk ik. Met het niet kunnen verwerken van de echtscheiding. Het is net of ze op deze manier controle op je willen houden." „Sinds 1998 heeft bijna elke ouder gezag over zijn kinde- j ren. Maar hoe kun je g over je kind uitoefenen als je het niet ziet? Je bent afhanke lijk van de grillen van de ver zorgende ouder." Ook al zi_ er afspraken, het komt voor dat die worden geschonden, dat het weekendje bij vader ineens wordt afgebeld bijvoor beeld. De oplossing? „Voorde scheiding erdoor gaat, a op papier zetten, eventueel met hulp van een bemidde laar. Co-ouderschap is voor kinderen, de meest ideale si tuatie. Dan kunnen ze vrij tus sen de ouders bewegen." Karton lijkt zo gewoon. Maar dat is het niet. Want het is het puurste natuurlijke verpak kingsmateriaal dat we kennen. Het is er in alle soorten en maten. En voor allerlei dingen en doelen. Of we nu zes glazen heel willen houden of zes vazen, er is altijd wel een kartonnen ver pakking voor te vinden. Of te maken. En dat maken, ook dat is het mooie van golfkarton, doen we van oud papier. Daarom is karton niet alleen veilig voor vazen, maar ook voor het milieu. A/\ «O en Steeds weer plezier van karton en papier. EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON, T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN, VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38