Vogelwaarde behoudt kazerne PZC PZC Op de camping is 't nu rustiger dan ooit ^HWhshb niets van inperking strand Kapelle pakt scherpe Japanse oesters aan 11 Nieuwe huizen voor Lamswaarde yeiligheid gaat voor besparing, vindt Hulster gemeentebestuur Pallets gestolen agenda Naaktrecreanten snappen Drankrit eindigt in de sloot Sporter bestolen in Sluis Schade door rijden onder invloed Verkeerschaos door ongeval Greenpeace naar Vlissingen Auto in brand in Oost-Souburg Bibliotheek Axel verkoopt boeken PZC Kleintjes woensdag 11 augustus 2004 Crank van Cooten UsWAAKDE - Goed nieuws ■ooi Lamswaarde. Het dage- liiksgemeentebestuur van Hulst ut met de laatste fase van 1,1 bestemmingsplan woning- Lu in het zuid-oostelijk deel na het dorp. De grondprijs is vastgesteld op 95 euro per vier- kute meter. In Lamswaarde is veel vraag naar nieuwe woningen. „Dat we met de procedure zijn begon nen, wil nog niet zeggen dat di rect gebouwd kan worden. Maar als uiteindelijk gebouwd mag worden, kan direct worden be gonnen", zegt wethouder E. de Deckere. R. van Bunder pleit al een tijd voor ruimere woning- bouwmogelijkheden in zijn dorp voor jongeren en ouderen. Volgens hem zijn Lamswaarde en veel andere dorpen slaap- dorpjes aan het worden, waar voor de jonge generatie geen woongenot meer is. Zonder de bouw van nieuwe woningen voorspelt Van Bunder een zeer snelle vergrijzing van het dorp, een achteruitgang van het vere nigingsleven en een teruglopend aantal leerlingen van de basis school en peuterspeelzaal. Lamswaarde putte hoop uit de reconstructie van de verpauper de Achterstraat. Na sloop zou den in deze straat nieuwe hui zen worden gebouwd. Het pro ject is echter voorlopig van de baan omdat, het te duur is. Om toch nieuwe huizen te laten bou wen begint het college met de laatste fase van het bestem mingsplan. De gemeente put hoop uit de nieuwe woonvisie van de provincie waarin kansen staan voor woningbouw in de kleinere dorpen. Naast het plan in Lamswaarde wil het college ook snel met de laatste fase van de woningbouw aan de Zoute- dijk in Kloosterzande beginnen. ri^nr Frank van Cooten VOGELWAARDE - Vogelwaar de blijft een volwaardige brand weerpost houden. Het dagelijks pmeentebestuur van Hulst geeft de voorkeur aan veiligheid boven een bezuiniging. luist zit. net als zoveel andere neenten. in een financieel las- parket. De gemeente heeft al i forse bezuinigingsoperatie oorgevoerd, maar dat is nog lang met genoeg. De raad moet i! najaar knopen doorhakken rer nieuwe bezuinigingen om ot een aanvaardbare begroting 005 te komen. Een van de moge lijkheden om flink te besparen, s het afstoten van gemeentelij- 5gebouwen. Het Hulster colle- ekeek daarom kritisch naar on to meer de brandweerkazer nes. In de gemeente staan er mo- uenteel vier: in Nieuw-Namen, ^Hukt, Kloosterzande en Vogel- „Het kost een hoop jeld deze brandweerposten open te houden. Daarom is de logelijkheid onderzocht de ka- e in Vogelwaarde af te sto- Toch hebben we besloten lat niet te doen, omdat anders Ie veiligheid in het geding tornt. Bij brand in Vogelwaarde fin de directe omgeving zou tende brandweerauto's te ver loeten rijden. Daarom hebben jebesloten de kazerne in Vogel open te houden", aldus (Advertentie) JEUGDORKEST NEDERLAND rigent: JURJEN HEMPEL rcsolist: IVO JANSEN Robert Zuidam Prokofjev, Rachmaninov feeing 10,-INFO: 0118-623650 redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax. 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 Email: redactie@pzc.nl INTERNET Wwv.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231 231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur menten. Samen met de gemeen te wordt een andere plaats ge zocht. Behalve de brandweerka zernes komen meer gemeentelij ke gebouwen in aanmerking voor afstoten, zoals het voorma lige gemeentehuis in Klooster zande. Van de voormalige ge meentehuizen in onder meer Biervliet, Clinge en Graauw zijn woonhuizen gemaakt. Afstoten van het gemeentehuis in Kloosterzande zou een optie kunnen zijn. Maar dan moet wel vervangende huisvesting wor den gezocht voor de afdelingen die nu nog in dit gebouw zijn ge huisvest." Gemeentelijke dorps huizen zouden eventueel gepri vatiseerd kunnen worden. „Dat moet de gemeente natuurlijk wel geld opleveren. Als de ge meente bijvoorbeeld subsidie aan geprivatiseerde dorpshui zen blijft geven, heeft deze ope ratie geen zin. Er moet wel een meerwaarde zijn", zegt De Deck- ere. Hij benadrukt dat het uit eindelijk de raad is die de kno pen moet doorhakken. Jmdat de brandweerkazerne an de Wilgenstraat blijft staan, I directeur M. van den Kie- Bomvan woonzorgcentrum An- onius in Kloosterzande op zoek aareen andere plek in het dorp lorde 24 nieuwe zorgapparte- OEK - Van een achterplaats indeLangestraat in Hoek zijn er pallets weggenomen, edaders moeten hebben toege- tussen zondagochtend 1.00 uur en maandagochtend 00 uur. De familie Clauss uit Vlaardingen vermaakt zich prima op De Sandt Plaet, voorheen bekend als jongerencamping De Wildhof door Raymond de Frel RETRANCHEMENT - Herdershond Rambo hoeft 's nachts zijn hok niet meer uit, nachtwaker Ron Woudenberg ligt deze zomer elke nacht thuis te snur ken en eigenaar Flor Vriends zet nu da gelijks al om 19.15 uur - in plaats van 3.00 uur- koers naar huis. Sinds dit jaar is alles anders op camping De Sandt Plaet in Retranchement, beter bekend als de voormalige jongerencamping De Wildhof. Vriends gooide begin dit jaar het roer volledig om. Stond zijn camping De Wildhof decennia lang bekend als dé jongerencamping van Zeeuws-Vlaande ren, met De Sandt Plaet richt hij zich op jonge gezinnen en senioren. Dat was vooral een zakelijke beslissing. De reisjes naar Spanje, Italië en Turkije worden immers steeds goedkoper. Voor een jongerencamping is in Nederland nog maar weinig toekomst, ondervond Vriends. En dus dropt de discobus deze zomer geen feestvierende jongelui meer voor zijn camping, zijn de nachtelijke uren van veel gasten daardoor een stuk aangenamer dan voorheen en ogen de twee voormalige jeugdvelden nu als keu rig opgeruimde terreinen. „Dit is echt een enorme overgang. Zo'n rust...dat had ik mij nooit kunnen voorstellen. De camping is nu ook veel makkelijker te runnen. Je hoeft het huisreglement bij voorbeeld niet zo vaak meer uit te leg gen. En ik heb deze zomer nog geen telefoontjes gekregen van gasten, die 's nachts vanwege geluidsoverlast de slaap niet konden vatten. Dit is echt een verademing. Op deze manier kan ik makkelijk honderd jaar worden", ver telt Vriends. De in Utrecht woonachtige nachtwaker Woudenberg, die het op de camping schopte van branieschopper tot vaste kracht, gaf vorig jaar aan het na tien jaar welletjes te vinden. Toch vond Vriends hem bereid dit jaar nog stand-by te staan. Voor het geval zich nog onwetende jongeren naar het ter rein zouden begeven. Maar Wouden berg hoefde tot nu toe niet op te draven. „De eerste zes maanden na de koerswij ziging hielden we nog het telefoonnum mer van De Wildhof aan. De telefoon stond toen nog roodgloeiend voor reser veringen op het jongex-enterrein. Die hebben we allemaal doorverwezen naar andere campings. De enige jongeren die we nu nog op de camping hebben, zijn jonge stelletjes. Maar die komen natuur lijk niet om te beesten. Ja, hooguit met zijn tweeën", grapt Vriends. Feesten Een naamsverandering was gezien het imago van De Wildhof noodzakelijk, schatte Vriends in. „Ik wilde echt af van het beeld van feesten en beesten en drank en drugs. Je kreeg ook steeds meer te maken met jongeren die gezien hun leeftijd nog niet in een disco te recht konden. Dus gingen ze zich verve len, wat weer vandalisme in de hand werkte. Daarom wilde ik per se een an dere naam. Dat betekende dus ook een nieuwe website, een nieuw telefoonnum mer, kortom: de bereikbaarheid werd - foto Wim Kooyman anders. Ik had voor aanvang van de zo mer maar zeven reserveringen. Voor het hele seizoen! Dankzij de WV Zeeuws-Vlaanderen en doorverwijzin gen van collega's staat de camping deze weken toch nog vol." Disco Vaste campinggasten reageren overwe gend positief op het verdwijnen van het jongerenterrein. Slechts een enkeling betreurt het dat er 's nachts geen leven meer in de brouwerij is. Vriends: „Het heeft veel meer voordelen dan nadelen. Wel is het een gemis dat we deze zomer geen recreatieteam heb ben. Dat werd altijd gedaan door het Evangelisatie- en Recreatie-team, maar die club richt zich vooral op jongeren. Zij hebben hier daarom ook niets meer te zoeken. Volgend jaar staat er gelukkig een nieuw team. Tegen die tijd is de voorma lige disco ook omgeturnd tot recreatie ruimte." Ongetwijfeld is Vriends dan zelf ook al wat meer gewend aan zijn nieuwe cam ping. „Het gebeurt nog meer dan eens dat ik de telefoon opneem met: Goede middag, Camping De Wildhof!" STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG Schutterslocatie, 19.00 uur: Schieting voor toeristen; AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten, Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal. Kaarten en biljarten; 13.45 uur: Fietsclub: BRESKENS - Centrum en Spuiplein, Dolle woensdag met braderie en optre dens; EMMAPOLDER Bezoekerscentrum, 18.30 uur: Excursie door Verdronken Land van Saeftinge; HENGSTDIJK - Recreatiecentrum De Vogel. 20 30 uur: Bingo; HOOFDPLAAT Schapenboerderij Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Open cen trum: KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW-NAMEN Café Sint Cecilia, 19.30 uur Bingo; Bezoekerscentrum Saeftinge, 18.30 uur: Vertrekpunt excur sie Verdronken land van Saeftinge; NIEUWVLIET Parking frituur 't Ge maal aan de Zeedijk, 19.30 uur: Excur sie in Verdronken Zwarte Polder, OOSTBURG - Centrum, Avondbraderie met muziek; Trekpaardenmelkerij Nor- tier-Buyze, 10.30-16.00 uur: Open dag; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; RETRANCHEMENT - NH kerk, 20.00 uur: Zomeravond concert; SAS VAN GENT - Sint Albert, 13.00 uur: Quiltpatchwork, haken, borduren en frivolité voor dames; biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op de staande wip. door Raymond de Frel GROEDE - De vaste bezoekers van het naaktstrand in Groede begrijpen niet waarom 'hun ter- rem' vorige week door het plaat sen van borden is verkleind tot twee strandvakken. Vorige week vrijdag werden op het strand bij Groede borden ge plaatst, waarmee wordt aange geven waar het naaktstrand be gint en eindigt. Dat komt neer op twee strandvakken van elk ongeveer honderd meter. Offici eel hebben de naaktrecreanten anderhalf strandvak tot hun be schikking, maar oogluikend werd toegestaan dat zij bij druk te wat meer zand opeisten. „Ik kom al meer dan vijftien jaar op dit naturistenstx-and. In het begin was anderhalf strand vak ruim voldoende, maar er ko men elk jaar meer mensen bij. Sinds tien jaar gebruiken we bij drukte al een derde strandvak Daar waren nooit problemen over. Zelfs de voormalige burge meester van Oostburg G. Noor dewier gaf ons in een gesprek aan geen bezwaar te hebben te gen het gedogen van die uitbrei ding", vertelt A. de Coessemae- ker uit Brugge, die als woord voerder van de naturisten op treedt. Afgelopen weekeinde werden naaktrecreanten die zich bega ven buiten het gebied binnen de borden, verzocht zich naar het aangegeven naaktstrand te ver plaatsen. „Wij hebben drie jaar geleden onder bezoekers een enquête ge houden. Uit driehonderd inge vulde fonnulieren bleek dat er zelfs behoefte is aan een vierde strandvak. Bij hoogwater is het huidige naturistenstrand im mers veel te klein. Wij zouden graag in oostelijke richting uit breiden. Maar we hebben het vermoeden dat zakelijke belan gen meespelen bij de inperking van ons strandgedeelte. Zo zou het kunnen zijn dat de nabijgele gen camping De Napoleonhoe ve, die dit jaar is overgenomen door de Molencaten Groep uit Hattem, een naaktstrand niet ziet zitten", suggereex-t De Coes- semaeker. Die suggesties verwijst parkma nager E. de Goeijen van De Na poleonhoeve dix-ect naar het land der fabelen. „Ik was niet eens op de hoogte van deze be lichten, maar wij willen dat strand juist behouden. Van de voi'ige eigenaar - A. Boomert, red. -, hebben wij begrepen dat de naturisten zelfs een belangrij ke doelgroep zijn voor ons be drijf." Te laat Ook wethouder L. Kamphuis (toerisme en recreatie) kan kort zijn over het vermoeden van za kelijke belangen. „Die box-den zijn onder vex-antwoordelijkheid van de gemeente Sluis ge- SAS VAN GENT - Een 53-jarige automobilist uit de ge meente Terneuzen is maandag om 18.45 uur op de Di'ie- kwartweg met zijn auto een (droge) sloot ingereden De man verkeerde onder invloed van alcohol. De blaastest toonde aan. dat hij drie keer meer alcohol op had dan is toegestaan. De man raakte niet gewond. Hij kreeg een pro ces-verbaal voor het dronken rijden. SLUIS - Een 29-jarige man uit de gemeente Sluis is maan dagavond bestolen van een tiental euro's en een GSM. De man had zijn spullen op het sportcomplex in een kluisje gedaan en was gaan spoi-ten. Toen hij terugkwam ontdek te hij de diefstal. TERNEUZEN - Op de Chui-chillaan in Terneuzen is maandag om 21.58 uur een 46-jarige automobilist uit Ter- neuzen aangehouden voor di'onken rijden. Hij had ruim drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken Zijn rijbewijs is ingenomen. Bij het uitrijden uit een par keerplaats aan dezelfde weg beschadigde hij een gepar- keerde auto. SINT LAURENS - Als gevolg van een botsing tussen twee auto's op de Wilgenhoekweg/Noorddoi-psweg bij Sint Laurens is gistermiddag een flinke file ontstaan Rond kwart over twaalf botste een 49-jarige man uit de gemeente Kapelle op de auto van een 21-jarige vrouw uit Veex-e. Zij stond op de Wilgenhoekweg om linksaf te slaan rich ting Noorddorpsweg. De Kapellenaar x-eageex*de te laat en botste achterop. De vrouw werd met nekklachten door een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlis- singen. Na behandeling mocht zij naar huis. De brandr weer Vlissingen/Middelburg moest uitrukken om het weg dek schoon te spuiten. Tijdens het opi*uimen werd het ver keer over één baan geleid, waardoor aan weerszijden lan ge files ontstonden. VLISSINGEN - De milieuorganisatie Gx-eenpeace is van daag met een voorlichtingsteam aanwezig bij Rescue Vlis singen. Per rubberboot gaan medewerkers de badgasten informeren over de problemen van de Noordzee, zoals in tensieve visserij, vervuiling en onveilig scheepvaartver keer. De Gx-eenpeace-medewerkers, die per rubberboot naar het evenement komen, zijn te herkennen aan het knalgele spandoek met de tekst 'Steun de Noordzee' en een metei-sgrote houten dolfijn. Mensen kunnen hun zor gen over en betrokkenheid bij de Noordzee op een groot bord schrijven. Rescue Vlissingen duurt van 12.00 tot 20.00 uur op de boulevards en het strand. OOST-SOUBURG - Door nog onbekende oorzaak is giste- i'ochtend rond acht uur in Oost-Soubui'g de voorkant van een personenauto uitgebx-and. Niemand x-aakte gewond. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Nog maar pas bezorgen scherpe Japanse oes ters bezoekers van het nieuwe strandje bij Wemeldinge last, maar de gemeente Kapelle gaat al over tot actie. Met een hijs kraantje zullen zoveel mogelijk oesters worden weggehaald. Vorige week vrijdag kwam de eerate melding binnen van een strandbezoeker die zich aan de oesters had vex*wond. In het weekeinde volgden meer geval len, waarop besloten werd een waarschuwingsbord te plaatsen. Dat is gisteren gebeurd. Strand- bezoekers wordt aangeraden bij afgaand water (bad)schoenen te dragen vanwege 'scherpe ste nen'. „Ja, daar bedoelen we die oesters mee", zei één van de ge meentewerkers die het bord vastschroefden. Alleen een bord is niet genoeg, oordeelde het dagelijks bestuur van Kapelle gisterochtend. Het nieuwe strandje is speciaal voor het bungalowpark Oesterbaai aangelegd. De bezoekers van het strandje verwachten een gastvrijere ontvangst dan vlijm scherpe schelpen. Kapelle gaat daarom nog deze week de oes- ters zoveel mogelijk laten weg halen met een kraantje.. Bij het 'oude' Wemeldingse strandje is het veilig, stellen de Kapelse broers Erik en Jan Hen drik Guiljam die gisteren on danks het regenachtige weer de de Oosterschelde indoken. Zo voortvarend als Kapelle pakt Goes het oesterprobleem niet aan. Wel heeft Goes een waar schuwingsbord geplaatst bij het strandje van Katseveer. „Het treffen van maatregelen tegen die Japanse oesters is een zaak van Rijkswaterstaat", aldus de Goese burgemeester D. van der Zaag. „Het is onze taak de mem sen te waarschuwen. Dat doen we nu." De Japanse oesters lijken steeds verder op te rukken. Bij Roels- hoek liggen dit jaar opvallend veel Japanse oesters op de vloed lijn. De gemeente Tholen waar schuwt al enkele jaren op hét strandje bij Gorishoek voor oes ters. (Advertentie) plaatst. Vorig jaar stonden er ook borden, maar die waren plots verdwenen. Het enige waarvoor ik het boetekleed wil aantrekken, is dat de nieuwe borden er wat te laat zijn neerge zet. Maar dat er sprake zou zijn van zakelijke belangen is echt flauwekul." AXEL - In de bibliotheek van Axel vindt vrijdag 10 september de jaarlijkse verkoop van afge schreven boeken plaats. Vanaf 13.30 uur staat het boeken kraam bij de ingang van de bibliotheek. Daar zijn jeugdboe ken te vinden, en zowel informa tieve als romans. Ook voor de volwassen lezers is er volop keus uit ontspannende en infor matieve boeken. De verkoop ein digt om 19.00 uur. Kijk op de advertentiepagina's Personeel op zaterdag. Ga naar www.pzc.nl Plaats zelf een advertentie op www.kleintjesmarkt.nl in de krant én op internet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37