Gent koopt Oude Vismijn terug 404041 PZC ARDI KEUKENS BV cw ndeifiulh Strijd om omgangsregeling dupeert kinderen Aanvaring op Kanai Gent-Terneuzen Permanente bewonin Oranjeplaat onzeker Nieuwe invulling historisch pand nu zaak gemeente Ploegen en oude tractoren in Wilhelminadorp De voordeligste keukenspecialist! VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN woensdag 11 augustus 2004 door Wout Bareman GENT - De Vlaamse musicalpro ducer Geert Allaert is eindelijk verlost van de historische Oude Vismijn tegenover het Graven steen in Gent. Hij zag de afgelo pen jaren geen kans de financie ring rond te krijgen voor een multifunctioneel complex in het negentiende-eeuwse gebouw. De stad Gent heeft het gebouw nu voor bijna 900.000 euro te ruggekocht. Allaert was ook de man die in het jaar 2000 het gemeentebe stuur van Terneuzen een prach tig plan voor de bouw van een nieuw theater voortoverde. Toen de gemeente op het punt stond met hem in zee te gaan, lekte uit dat de topman van het Vlaamse concern Music Hall op het punt stond een soortgelijk theater in Gent te verwezenlij ken (het Capitole). Omdat het ge meentebestuur twee vergelijkba re theaters in de Kanaalzone te veel van het goede vond, werden de contacten met Allaert verbro ken. In Gent boterde het al snel ook niet tussen de producent en het WILHELMINADORP - Aan de Zeeuwse Ploegkampioenschap- pen doen zaterdag 21 augustus ongeveer veertig regionale ploeg- kampioenen mee. De winnaar mag volgend jaar meedoen aan het Nationaal Kampioenschap Ploegen. Tege lijk met de Ploegkampioen- schappen wordt de Dors- en Stoppeldag van de Oldtimer Trekker en Motorenclub gehou den. De oude landbouwwerktuigen staan vanaf 10.00 opgesteld langs de Kooiweg, even ten oos ten van Wilhelminadorp. De Zeeuwse Ploegkampioen- schappen beginnen om 12.00 stadsbestuur. Nadat de stad hem het Oude Vismijncomplex had verkocht voor 1,2 miljoen euro, zag hij geen kans binnen de afgesproken en later bijgestel de termijn het complex om te bouwen tot een multifunctio neel centrum met horecabestem- ming, zalen en een audiovisueel spektakel. Na veel gekrakeel over subsi dies liet het stadsbestuur de zaak enige tijd rusten. Nu is besloten de Oude Vismijn terug te kopen en alsnog vaart te zetten achter een nieuwe in vulling. Allaert is volledig van het to neel verdwenen; de stad is op zoek naar een nieuwe projectont wikkelaar, die direct volgend jaar aan de slag gaat in de o.ude, industriële hallenconstructie. Verantwoordelijk schepen Chris- tophe Peeters maakte gisteren opgelucht bekend dat zich al di rect drie belangstellenden heb ben gemeld. Het geld dat Allaert bij de ver koop opstreek, is onmiddelijk doorgesluisd naar een hypo theekmaatschappij, die hem eer der anderhalf miljoen verstrek te voor verwezenlijking van zijn plannen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Gescheiden ouders hebben weinig mogelijk heden om de omgang met hun kinderen af te dwingen. Johan Traas uit Middelburg helpt ouders in hun juridische strijd. Vorige week hebben actievoer ders de deuren van het kantoor van de Raad voor de Kinderbe scherming in Middelburg dicht- gekit. Traas had daar niets mee te maken, zegt hij. De actie is opgeëist door 'Fathers for Justi ce'. Volgens die actiegroep zijn de rechtbanken en de raad er schuldig aan dat sommige va ders, en in een enkel geval ook moeders, geen contact hebben met hun kinderen. Traas zeli heeft zijn dochter ook twee jaar niet gezien. Het contact, werd verbroken nadat hij werd beschuldigd van mis bruik. „Mijn ex-vrouw zei dat ik psychisch niet in orde was. Toen zei ze dat ik aan de drugs was en aan de alcohol. Toen kwam ze met het magische woord. Dan staat alles stil in Nederland." Tijdens het onder zoek werd het contact met zijn dochter verbroken. Hij is vrijge sproken en vorig jaar zag hij zijn dochter weer terug. Traas adviseert tegenwoordig andere ouders die zijn verwik keld in een strijd om de om gang met de kinderen. Drie keer per week kunnen ze via de nieuwsgroep 'gescheiden va ders' op internet vragen aan hem stellen. „Ik ga met ze mee naar de raad, ik beoordeel rap porten. Dat is vrijwilligers werk, De meeste mensen zijn Als de moeder wil dwarsliggen, heeft de gescheiden vader vaak het nakijken als het «m omgang met de kinderen gaat. foto Ruben Oreel straatarm geprocedeerd." Hij helpt iedereen, behalve als dui delijk is dat er inderdaad mis bruik in het spel is. „Dat zou de goede naam van gescheiden vaders aantasten." Het systeem in Nederland klopt niet, vindt hij. De niet-verzorgende ouder moet soms jarenlange juridi sche gevechten leveren om een kind te kunnen zien. „Het ene moment mag je voor je kind zorgen, het andere moment ben je een weekendvader. Er wor den beslissingen achter je rug om genomen. Sommige ouders weten niet eens waar hun kind op school zit, soms komen ze er achter dat hun kind ineens ge doopt is." Ouders die gezag hebben over hun kinderen hebben recht op informatie. Maar een verzoek om informatie wordt vaak niet beantwoord, vertelt Traas. „Het ergst zijn de scholen. Als je er tien neemt, is er misschien een halve die het goed doet. Het is steeds hetzelfde pro bleem, je krijgt te horen dat ze het eerst even aan de moeder vragen. Het kost meestal een half jaar voor je een dossier bo ven water hebt, soms moet je zelfs dreigen met een kort ge ding." Vaak zijn het vaders die hun kinderen niet meer zien na een scheiding, maar ook moeders krijgen er mee te maken. Waar om doen ouders elkaar dat aan? „Het heeft te maken met wraak, denk ik. Met het niet kunnen verwerken van de echt scheiding. Het is net of ze op de ze manier controle op je willen houden." Gezag „Sinds 1998 heeft bijna elke ouder gezag over zijn kinderen. Maar hoe kun je gezag over je kind uitoefenen als je het niet ziet? Je bent afhankelijk van de grillen van de verzorgende ouder." Ook al zijn er afspra ken, het komt voor dat die wor den geschonden, dat het week endje bij vader ineens wordt af gebeld bijvoorbeeld. De oplossing? „Voor de schei ding erdoor gaat, alles op pa pier zetten, eventueel met hulp van een bemiddelaar." Het om gangsrecht in het strafrecht op nemen, is voor Traas geen op tie. „Het is voor een kind na tuurlijk behoorlijk trauma tisch als mama in de-gevange nis komt. Co-ouderschap is voor kinderen de meest ideale situatie. Dan kunnen ze vrij tus sen de ouders bewegen." Ouders die niet getrouwd zijn, moeten het gezag van de vader laten vastleggen, vindt Traas. „Een ongehuwde vader heeft, zelfs als hij zijn kinderen heeft erkend, geen rechten, maar hij moet bijvoorbeeld wel alimen tatie betalen. „De kinderen zijn de dupe. Het systeem dat wordt toegepast is triest." door Wout Bareman SLUISKIL - Bij een aanvaring gisterochtend op het Kanaal Gent-Terneuzen zijn het vracht schip Tor Flandria (33.652 ton; 193 meter) en de zandzuiger Scelveringhe (116 meter) bescha digd. De Tor Flandria liep een klein gat op ter hoogte van het achterschip, de zuiger een gat en deuken in de boeg. De Tor Flandria, die een lijn dienst onderhoudt tussen thuis haven Göteborg en Volvo Gent, was omstreeks kwart over vijf 's ochtends afgevaren richting sluizen van Terneuzen. Ter hoog te van Sluiskil werd de opvaren de ScelVeringhe door zuiging naar het zeeschip toegetrokken. De zandzuiger ramde met de bakboord-boeg de Tor Flandria aan bakboordzijde. De Scelveringhe kwam door de klap even tegen de glooiing van het kanaal terecht, maar kon vervolgens direct op eigen kracht naar de AutrichejL op de Axelse Vlakte, iets vJ op, varen en daar afmeren! loop van de ochtend b medewerkers van De Schroef uit Sluiskil'"!^ met het provisorisch l van het gat. De Tor wachtte op de palen ii tenhaven in TerneuzendeL van de Scheepvaartinspecij Die stelde ook schade aani le ballasttanks vast. Latere dag kreeg het schip ming de reis vervolgen, woordvoerder van rederij Herder uit Yerseke verra dat de zandzuiger vanda^ reis naar Gent kan vera; De Scelveringhe, die werd opgeleverd door Ship K. Damen in Hardinxv sendam, moet daar eer zand afleveren bij zi grindhandel Kesteleyn Middendok. De waterpolitie onderzo! F precieze oorzaak van deer K ring. door Ron Maqnée ARNEMUIDEN - Permanente bewoners van het recreatiecom plex Oranjeplaat bij Arnemui- den leven tussen hoop en vrees. Onduidelijk is of zij ook in de toekomst twaalf maanden per jaar in hun woningen mogen ver blijven. Binnenkort moet het ge meentebestuur van Middelburg de knoop doorhakken. Op dit moment zijn 18 van de 64 woningen van het gebied perma nent bewoond. Deze situatie is al tientallen jaren zo, sinds de oprichting van Oranjeplaat. Of de bewoners ook in de toekomst permanent in hun woningen mo gen verblijven, is onbekend. Vol gende maand zit een delegatie van Oranjeplaat rond de tafel met wethouder H. Kool-Blok land om te praten over de toe komst van het terrein. De aanleiding tot de commotie is het beleid van minister i ker van Vrom. De bera vrouw wil dat gemeenteniii ken in welke mate recreate ningen permanent word® woond. In een brief heeft i ker dringend opgeroepen 4 formatie voor 20 september het ministerie door te Vervolgens wil de bei vrouw dat de bewoners n complexen nog voor hete van het jaar weten waar ze toe zijn. Taboe Het betekent niet dat perma te bewoning meteen taboes de recreatiecomplexen, ft voorwaarden kunnen ges ten de bestemming wijzige 'recreatie' naar 'wonen'. Ook kunnen de partijen een tussenoplossing kiezen] een persoonsgebonden bes king af te geven aan de pi nente bewoners. heeft uit diverse kleur combinaties. Inclusief koelkast, schouw, kookplaat, oven, multiplex werkblad en spoelbak. Maxi-line hoekkeuken met extra berg ruimte in de onderkasten en decoratieve elementen. Compleet met korvenkast, carrouselkast, regaalkast, combimagnetron, koelkast, afwasautomaat, kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma t/m Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur (Tevens 's avonds geopend op afspraak) Afbeeldingen Kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage. HELP HEI GELUK 'N Op het eerste gezicht is 't misschien ver van uw bed: kinderen die te maken krijgen met een verstoorde thuissituatie en daardoor in aanraking komen met jeugdhulpverlening. Maar wist u dat het vandaag de dag maar liefst 1 op de 20 kinderen in Nederland overkomt? Nu bestaan er gelukkig allerlei vormen van hulp en zorg. Vele mensen zetten zich elke dag in om deze kinderen toch een toekomstperspectief te bieden Er is echter één probleem dat ook zij meestal niet kunnen oplossen: voor de dingen die écht kleur brengen in een kinderleven is vaak geen geld. Net als hun leeftijdgenootjes, zouden al die kinderen met minder kansen 't prachtig vinden om bijvoorbeeld lid te zijn van een sportvereniging. Of eens samen op zomerkamp te gaan. Of wat spulletjes te hebben om hun "eigen" kamertje in te richten. Kinderhulp is het fonds dat zich al 40 jaar inzet om zulke kinderdromen in vervulling te laten gaan. Helpt u 'n handje? NATIONAAL. FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 741 I HS Deventer, tel.: 0570 - 61 I 899, fax: 05s(0 - 645 602 Internet: www.kinderhulp.nl, e-mail: info@kinderhulp.nl V GIRO DEVENTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 30