PZC Gent koopt Oude Vismijn terug t SCHERVEN BRENGEN SOMS GELUK, MAAR GOLFKARTON VAKER. Aanvaring op Kanaa Gent-Terneuzen Schouwen mikt op Sociaal Akkoord Nieuwe invulling historisch pand nu zaak gemeente College Schouwen hervat bezoeken aan wijken Geen regenjas is pech hebben tijdens Oude Jan H88k woensdag 11 augustus 2004 door Wout Bareman GENT - De Vlaamse musicalpro ducer Geert Allaert is eindelijk verlost van de historische Oude Vismijn tegenover het Graven steen in Gent. Hij zag de afgelo pen jaren geen kans de financie ring rond te krijgen voor een multifunctioneel complex in het negentiende-eeuwse gebouw. De stad Gent heeft het gebouw nu voor bijna 900.000 euro te ruggekocht. Allaert was ook de man die in het jaar 2000 het gemeentebe stuur van Terneuzen een prach tig plan voor de bouw van een nieuw theater voortoverde. Toen de gemeente op het punt stond met hem in zee te gaan, lekte uit dat de topman van het Vlaamse concern Music Hall op het punt stond een soortgelijk theater in Gent te verwezenlij ken (het Capitole). Omdat het ge meentebestuur twee vergelijkba re theaters in de Kanaalzone te veel van het goede vond, werden de contacten met Allaert verbro ken. In Gent boterde het al snel ook niet tussen de producent en het stadsbestuur. Nadat de stad hem het Oude Vismijncomplex had verkocht voor 1,2 miljoen euro, zag hij geen kans binnen de afgesproken en later bijgestel de termijn het complex om te bouwen tot een multifunctio neel centrum met horecabestem- ming, zalen en een audiovisueel spektakel. Na veel gekrakeel over subsidies liet het stadsbe stuur de zaak enige tijd rusten. Nu is besloten de Oude Vismijn terug te kopen en alsnog vaart te zetten achter een nieuwe in vulling. Allaert is volledig van het toneel verdwenen; de stad is op zoek naar een nieuwe project ontwikkelaar, die direct vol gend jaar aan de slag gaat in de oude, industriële hallenconstruc tie. Verantwoordelijk schepen Christophe Peeters maakte giste ren opgelucht bekend dat zich al direct drie belangstellenden hebben gemeld. Het geld dat Al laert bij de verkoop opstreek, is onmiddelijk doorgesluisd naar een hypotheekmaatschappij, die hem eerder anderhalf miljoen verstrekte voor verwezenlijking van zijn plannen. door Esme Soesman ZONNEMAIRE - Met een be zoek aan Zonnemaire hervatten burgemeester en wethouders dinsdag 7 september de reeks kernbezoeken op Schou- wen-Duiveland. Die reeks werd eerder dit jaar ruw onderbroken door het ver trek van vier wethouders. Nu het dagelijks gemeentebestuur weer op volle sterkte is, krijgt de serie na de zomervakantie "een vervolg. Er staan in 2004 nog vijf bezoe ken op de agenda. Tijdens deze bijeenkomsten proberen college leden antwoord te geven op vra gen die - vooraf - door dorps raad en inwoners zijrvgesteld. Ook is er ruimte voor discussie over eventuele toekomstige be leidsontwikkelingen. De aftrap voor de reeks kernbe zoeken wordt dinsdag 7 septem ber gegeven in Zonnemaire. Daar staat een bijeenkomst ge pland in het dorpshuis aan de I.M. van der Bijlstraat 10. Vragen kunnen tot uiterlijk 16 augustus per e-mail pethy maris@sc.houwen-duiveland.nl) worden ingeleverd. Noordwelle staat op de rol voor dinsdag 28 september. De publieke bijeenkomst wordt die dag gehouden in het dorps huis aan de Smidsweg. Vragen voor dit kernbezoek kunnen tot uiterlijk 24 augustus worden doorgemaild naar voorgenoemd adres. Het weer zat niet echt mee tijdens de derde etappe van de Tour de Oude Jan. door Melita Lanting NEELTJE JANS - Stromende re gen en een aardig windje. Het zat de deelnemers de derde etap pe van de Tour de Oude Jan niet mee. Om twee uur gistermiddag werd op Neeltje Jans het start sein gegeven. Aan deze zeven daagse fietstocht voor jongens tussen de tien en vijftien jaar doen honderdzeven kinderen Op het programma staat een rit. van vijfentachtig kilometer. Van Neeltje Jans via Noord-Be veland en Goes naar Bergen op Zoom. Vlak voor de start lopen de kinderen nog kris kras door elkaar. „Meneer, kan ik nog bij mijn tas om mijn regenjas te pakken?" „Nee, dat kan niet meer. Haal maar een plastic zak bij de truck", zegt Anton Jan sen. Hij is een van de organisato ren van deze tocht. „We hadden ze vanochtend nog zo gewaar schuwd", lacht hij. „Neem nu een regenjas mee. Maar ja, altijd zijn er weer een paar die dat ver geten." Danny Lenstra uit Veere is één van de Zeeuwse deelnemers. Hij fietst bij Wielervereniging Theo Middelkamp en heeft al veel er varing. „Ik vind het heel leuk om mee te doen, want ik vind fietsen heel leuk." Danny heeft een licentie en rijdt normaal ge sproken regelmatig wedstrijden. Alleen dit jaar is het er niet vaak van gekomen. „Ik had het te druk met school." Ook Kevin Tuns (Vlissingen) en Jonathan Waskeduinkerken (Goes) zijn van de partij. Ze zijn clubgeno ten van Danny en ook gek op fietsen. Maar vandaag kijkt Jo nathan bedenkelijk naar de lucht. Hij ziet de regen niet zo zitten. „Neuhhh", klinkt het sip. Toren Even later stapt Jonathan de bus in. „Ik heb heel erg eczeem en de regen is daar niet goed voor. Dan krijg ik allemaal wondjes." Hij vindt het erg jam mer dat hij niet mee kan doen. Zeker omdat de etappe van van daag door zijn woonplaats gaat. De Tom- de Oude Jan bestaat 45 jaar en dankt de naam aan de to ren van de startplaats Velp. De tocht is bedoeld voor alle jon gens die fietsen leuk vinden. Een racefiets is niet verplicht en hier en daar zie je inderdaad een deelnemer op een gewone fiets. De kinderen fietsen elke dag ongeveer negentig kilome ter en maken daarnaast uitstap jes. 's Avonds zijn er wedstrijd jes. De hele tocht wordt bege leid door vrijwilligers, zoals Jar- no Veerhoek uit Ritthem. „Ik heb zes jaar als renner meege daan aan de tocht en ben nu vrij williger." Veerhoek fietst de tocht mee en houdt de kinderen onderweg in de gaten. Ook de vijf motoragenten die de kara vaan begeleiden en een arts zijn vrijwilliger. De tocht eindigt za terdag weer in Velp, waar nog een ploegentijdrit op het pro gramma staat. door Wout Bareman SLUISKIL - Bij een aanvaring gisterochtend op het Kanaal Gent-Terneuzen zijn het vracht schip Tor Flandria (33.652 ton; 193 meter) en de zandzuiger Scelveringhe (116 meter) bescha digd. De Tor Flandria liep een klein gal op ter hoogte van het achterschip, de zuiger een gat en deuken in de boeg. De Tor Flandria, die een lijn dienst Onderhoudt tussen thuis haven Göteborg en Volvo Gent, was omstreeks kwart over vijf 's ochtends afgevaren richting sluizen van Terneuzen. Ter hoog te van Sluiskil werd de opvaren de Scelveringhe door zuiging naar het zeeschip toegetrokken. De zandzuiger ramde met de bakboord-boeg de Tor Flandria aan bakboordzijde. De Scelveringhe kwam door de klap even tegen de glooiing van het kanaal terecht, maar kon vervolgens direct op eigen kracht naar de Autrichefe i op de Axelse Vlakte, iets vero op, varen en daar afmeren,jt loop van de ochtend begon: medewerkers van scheept De Schroef uit Sluiskil met het provisorisch diejj van het gat. De Tor Flandria wachtte op palen in de Buitenhaven inI neuzen de komst van de Sche vaartinspectie af. Die stelde: schade aan enkele ballastte vast. Later op de dag kreeg! schip toestemming de reis v volgen. Een woordvoerder van rede Den Herder uit Yerseke1 wachtte dat de zandzuiger* daag de reis naar Gent kan* volgen. De Scelveringhe, mei werd opgeleverd door pyard K. Damen in dinxveld-Giessendam, daar een lading zand bij zand- en grindhandelfe I leyn aan het Middendok. Des terpolitie onderzoekt de pitr ze oorzaak van de aanvaring. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland hoopt met deelname aan het Sociaal Akkoord in aanmerking te ko men voor geld van de provincie voor de aanpak van knelpunten op de arbeidsmarkt. De provincie heeft daar tot en met 2008 jaarlijks een budget van 450.000 euro voor beschik baar. Het dagelijks gemeentebe stuur wil extra aandacht beste den aan de aanpak van de jeugd werkloosheid. Bij de besteding van het budget is sprake van co-financiering. Daarbij neemt de provincie veer tig procent van de kosten voor een project voor haar rekening en in enkele gevallen vijftig pro cent. Het betekent voor de ge meente dat zij bij een eventuele aan waag om projectsubsidie ook zelf ruim de helft van heil nodigde geld beschikbaar stellen. Tot nu toe kon de gemeentel? de aanpak van knelpuntai de arbeidsmarkt een doen op bijdragen van heli; in het kader van de wet Wé Inkomen. Voorbeelden zijn het lokaal arbeidsmarkt!; leid en het project seizoena beid. Nu die financier® stroom verandert, geldt hei! ciaal Akkoord met de provis als alternatief. Er is c cie veel aan gelegen specité problemen op de arbeidsraas structureel aan te pakken. Sp ciek daarvoor wordt jaarif het budget van 450.000 euroi schikbaar gesteld. Thema's: extra aandacht krijgen zwakke groepen op de arbü markt, combinatie arbeid zorg, vergrijzing en de aarè ting onderwijs/ arbeidsmaè -■ s»aai Karton lijkt zo gewoon. Maar dat is het niet. Want het is het puurste natuurlijke verpak kingsmateriaal dat we kennen. Het is er in alle soorten en maten. En voor allerlei dingen en doelen. Of we nu zes glazen heel willen houden of zes vazen, er is altijd wel een kartonnen ver pakking voor te vinden. Of te maken. En dat maken, ook dat is het mooie van golfkarton, doen we van oud papier. Daarom is karton niet alleen veilig voor vazen, maar ook voor het milieu. o> v Steeds weer plezier van karton en papier. EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON, T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN, VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12