Pieter speelt spel met Amerikanen QK$p Lekkages en liefdes in het dorp PZC Hete Saharalucht is op weg naar Athene Oscar Camenzind betrapt op gebruik van epo Agassi wint Masters in Cincinatti Amerikaanse pers verwisselt coach Verhaeren en VDH Inge de Bruijn tevreden met één keer goud ATHENE 2004 Zware aderlating dressuurploeg Zege golfer Rod Pampling Fred Blankemeijer onderscheiden Porto stelt Fernandez aan als coad Shirt van Pele onder de hamer United moet Solskjaer lang missen ~T£cAój^ dinsdag 10 augustus 2004 van onze sportredactie ATHENE - Oud-wereldkampi oen wielrennen Oscar Camen zind heeft positief gereageerd bij een dopingcontrole. In de urine van de Zwitser werden sporen van epo gevonden. De wegrenner die in 1998 in het Limburgse Valkenburg de wereldtitel veroverde, is door de Zwitserse bond uit de olym pische ploeg verwijderd en ge schorst. Camenzind is ook op staande voet ontslagen door zijn ploeg Phonak. Hierdoor lijkt de carrière van de 32-jari- ge coureur voorbij. Hem wacht een schorsing van twee jaar in dien de contra-expertise een zelfde uitslag geeft. Camenzind moest een urinestaal inleveren op 22 juli, een trainingsdag. Tij dens de out-of-competi- tion-controle werd hij betrapt op epo-gebruik. Volgens de nieuwe reglementen gaat on middellijk na de eerste positie ve uitslag een schorsing in. Oscar Camenzind is professio neel coureur sinds 1996. Alle dopingcontroles bij wedstrij den leverden een negatief resul taat. Het ontslag van Camen zind bij Phonak is onherroepe lijk. Oscar Camenzind hulde zich gisteren in stilzwijgen. Hij is akkoord gegaan met zijn ver wijdering uit de Zwitserse olympische ploeg. Voor van daag heeft hij een persconferen tie aangekondigd. ANP CINCINNATI - André Agassi heeft het toernooi c Masters Series in Cincinnati gewonnen. De 34-jarigeV rikaan versloeg de Australiër Lleyton Hewitt met 6-3j, 6-2. Agassi stond voor het eerst sinds vorig jaar decen| f in een finale. De laatste titel van Agassi dateert van ap- 2003 in Houston. Hij behaalde toen zijn 58e succes h 46« witt was voor het eerst sinds zes maanden weer eensfi§ jei list. ANP/RTR door Arjen Vos ATHENE - Je kunt al jaren een van de beste zwemmers ter we reld zijn en in Athene twee gou den Olympische medailles ko men verdedigen, dat wil niet zeg gen dat buitenlandse zwemjour- nalisten je gezicht kennen. Terwijl Pieter van den Hoogen band nog onderweg was naar het perscentrum in Athene, zat zijn trainer Jacco Verhaeren gis termiddag al achter de tafel. Tot drie keer toe meenden Ameri kaanse verslaggevers dat ze met Van den Hoogenband in plaats van met Verhaeren te maken ATHENE - De Olympische Spe len van Athene zijn voor Inge de Bruijn geslaagd als ze één keer goud wint. Dat zei de drievoudig kampioe ne van Sydney 2000 gisteren in het atletendorp, enkele dagen voor haar eerste start. „Hoger dan toen kan niet. Natuurlijk ga ik op alle onderdelen voor de winst", zei De Bruijn, via een kort trainingskamp in Italië uit de Verenigde Staten naar de Griekse hoofdstad gekomen. „Maar beter dan destijds is ge woon niet mogelijk. Ik vind het al goed van mezelf dat ik hier weer sta. Alles wat ik nu win komt bovenop dat van toen. Als iets extra's." ANP hadden. „Pieter, may I ask you a question?", werd Verhaeren ge vraagd. „Yes, thank you", repli ceerde de trainer met een guile lach, om er later aan toe te voe gen: „Ik zie er blijkbaar nog goed uit." Ook Van den Hoogenband was daarna op dreef tijdens de pers conferentie, waarbij de titelver dediger op de 100 en 200 meter vrije slag een ontspannen in druk maakte. In Amerika draait al maandenlang alles om Mi chael Phelps, het wonderkind dat in Griekenland een emmer met gouden medailles wil ko men ophalen. Bijvoorbeeld op de 200 meter vrije slag, al jaren het op-een-na-meest-favoriete nummer van VDH. In de Vere nigde Staten geloven ze in een zege voor Phelps en vinden ze daarom ineens dat die 200 me ter veel belangrijker is dan de 100 meter, toch altijd het ko ningsnummer bij het zwemmen. „Ik ben opgegroeid met het idee dat het om de 100 meter vrij gaat, maar het is heel leuk dat mijn andere nummer, de 200 me ter, zo populair aan het worden is", grapte de Eindhovense zwemmer. Even later had hij nog een gein tje in petto. Gesteld werd door Amerikaanse journalisten dat Van den Hoogenband zich ge zien de loodzware tegenstand (naast Phelps ook Thorpe) wel niet meer zou focussen op de 200 meter vrij. „Nee, de 200 me ter vrij is niks voor mij. It's over", antwoordde Van den Hoo genband bloedserieus, en de Amerikanen schreven het klak keloos op. Derde Spelen Van den Hoogenband begint vrijdag aan zijn derde Spelen. Na de tweede, in Sydney, is zijn leven totaal veranderd. „Een paar dagen geleden zat ik sa men met Jacco buiten wat te drinken", vertelde hij. „Toen hadden we het erover dat het al lemaal zo snel gaat. De tijd vliegt als je plezier hebt. Ik zal Sydney nooit vergeten. Maar Sydney is voorbij. Ik focus me nu op dit toernooi. We zullen zien wat er gebeurt." Enige tijd geleden was er nog sprake van dat Van den Hoogen band na de Spelen naar het bui tenland zouden vertrekken. Een half jaartje trainen in Australië, dat leek hem en coach Verhae- ren wel wat. Voorlopig gaat dat echter niet door, verklapte Ver haeren gisteren. „We gaan eerst thuis maar eens een en ander op poten zetten. Het plan om naar het buitenland te gaan is op de lange baan geschoven. Wie weet komt het er van, maar het kan ook op de lange baan blijven." De onderhandelingen met Phi lips, hoofdsponsor van de zwem ploeg van Verhaeren en Van den Hoogenband, lopen nog. Het sponsorcontract loopt dit jaar af, maar de verwachting is dat het Eindhovense elektronicacon cern er een nieuwe periode aan plakt. Zondag komt Van den Hoogenband voor het eerst in ac tie in Athene. Die dag staan de series van de 200 meter vrij op het programma. Wellicht zwemt hij 's avonds ook nog de 4x100 vrije slag, maar alleen als de Ne derlandse ploeg de finale van dat nummer haalt. GPD ATHENE - Dressuurruiter Edward Gal gaat niet naar de Olympische Spelen. Zijn paard Gestion Lingh heeft zich ver stapt. Teamveterinair Hans van Schie concludeerde gisteren dat de blessure te ernstig is om volgen de week in actie te komen. In Athene behoorde Gal tot de medaille-kandidaten. Hij werd begin dit jaar tweede in de strijd om de wereldbeker, ach ter landgenote Anky van Gruns- ven. De ruiter uit Harskamp is boven dien nationaal kampioen. Recen telijk won hij met het Neder lands team zilver op de interna tionale wedstrijd van Aken. Imke Schellekens-Bartels uit Hóoge Mierde is, met de hengst Gestion Lancet, aangewezen als vervangster. De dochter van voormalig olympisch deelneem ster Tineke Bartels werd in com binatie met haar jonge paard aanvankelijk door bondscoach Bert Rutten nog te onervaren ge vonden. Wel won Schelle kens-Bartels recentelijk Grand Prix' in Hickstead en Rotter dam. Het is al de tweede keer in korte tijd dat Rutten een vervanging moet doorvoeren. Eerder moest ook Antoinette Falandt afzeg gen, wegens een kwetsuur van Jarwo. Naast Schellekens-Bar tels bestaat de formatie in Athe ne nu uil Anky van Grunsven/Salinero, Sven Rothenberger/Barclay en Mar lies van Baalen/Blom's Idocus. „We weten dat dergelijke din gen kunnen gebeuren, maar dat neemt niet weg dat de klap kei hard aankomt", zei bondscoach Bert Rutten in een eerste reac tie. „Er is sprake van een ver stuiking aan het been bij het paard, dat minimaal veertien da gen nodig heeft om te herstel len. Edward had z'n koffers al gepakt. ANP De twee Nederlandse azen op het Olympisch zwemtoernooi, Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruijn. foto Olaf Kraak/ANP Franse tumstertjes, mooie, lange Afri kaanse basketbalsters, gortdroge Ikea-mïnnende Zweden, vrolijke Neder landse hockeymeiden; het Olympisch Dorp van Athene is de afgelopen dagen volgestroomd. Op bezoek bij de Neder landers. doorWessel Penning ATHENE - Twee uur was het, in zo'n he te Griekse nacht, toen de gsm van de Ne derlandse official Marcel Sturkenboom van zich liet horen. „Het lekt hier", zei een zwemmersstem. Lekkage in de zwemmersflal! De Nederlandse zwemmers, die normali ter niet terugdeinzen voor een zwem bad vol water, belden dus met Sturken boom. Of hij een oplossing wist. Sturkenboom, een van de aanvoerders van de Nederlandse Olympische ploeg, kwam direct in actie en regelde wat han dige Grieken. Drie kwartier later had den de zwemmers weer droge voeten en lag hijzelf weer tussen de lakens. Pro bleem opgelost. „Niets bijzonders", zegt Sturkenboom. Kwestie van nieuwigheid, vindt Stur kenboom die tijdens een wandeling door het gloednieuwe Olympisch Dorp lyrisch vertelt over het door de Grieken uit de grond gestampte dorp voor 16.000 atleten en officials. Het is, zegt hij, misschien wel het mooiste Olympi sche dorp ooit. Het dorp, dat voor de Spelen van Athe ne is opgebouwd, heeft zelfs in de ver ste verte niets weg van het ruige, onhy giënische huttenkamp dat in het oude Griekenland voor de sporters werd op gebouwd, Nee, dit is een nieuwbouw wijk vol pril gras, wat magere boom pjes, wat winkeltjes en oneindige pro menades. Dit stuk Athene wordt over een maand of drie het oord voor woning zoekende Griekse arbeidersgezinnen, maar is nu nog het broeinest van jonge mensen in de bloei van hun sportieve le ven. Kijk er rond op een willekeurige mid dag en je ziet Olympiërs in alle maten: Olympisch dorp m Oppervlakte: 1.240.000 m: n 366 gebouwen 2.292 appartementen 1.814 kamers Capaciteit: 16.000 mensen anp/afp Kleine Franse tumstertjes, mooie lange Afrikaanse basketbalsters, onverschilli ge Chinese tafeltennissers, verveelde sporters uit Venezuela, stoere Griekse atleten, praatgrage Amerikanen, stille Belgen, luidruchtige Duitsers, gortdro ge Zweden, die, zo wil de overlevering, zelfs hier in Athene hun appartementen tot Ikeaatjes hebben omgetoverd en Ne derlandse hockeymeisjes die al tanden poetsend vanaf hun balkon het dorpsle ven aanschouwen Sporters die elkaar ontmoeten, sporters die mengen, de sportieve wereldwijde integratie - Sturkenboom geniet ervan. Hij vertelt dat in Olympische Dorpen immer liefdesrelaties ontstaan. „Vijf tienduizend mensen bijeen. Of in de Ne derlandse ploeg: 375 mensen zo dicht op elkaar. Dat is een prachtige voedings bodem voor mensen om de beslissing te nemen om met elkaar verder te gaan in het leven." Lotte en Chris Bruil bijvoor beeld, badmintonners én levenspart ners. Door de Olympische sport hebben ze elkaar gevonden en hier in Athene zijn ze er ook weer bij. Op deze middag fietsen ze vrolijk tussen alle andere sporters door. Op de door een sponsor beschikbaar gestelde oranje fietsen. Oranje en rood-wit-blauw domineren toch al in het dorp. Goed, een enkele Zweed heeft zijn blauwgeel over het bal kon gedrapeerd, maar de Nederlandse buurt is - met dank aan de immer sfeer- makende hockeyers - uitdagend en zelf verzekerd opgetuigd. Zo van: 'Hier zit ten wij'. De tweehonderd oranje fietsen van de ploeg doen de rest. In het hart van het dorp - bij de eetzalen - kan niemand voorbijgaan aan de groep Nederlan ders, want hun aanwezigheid zie je over al. Oranje fietsen met slot vastgeklon ken aan lantaarnpalen, het is een zeer Hollands beeld in hartje Athene. Sturkenboom ziet het tevreden aan: „Al lemaal zo'n oranje fiets, dat past in on ze teambuilding." En hij genoot al hele maal toen zondagmiddag top wielren ners als Boogerd en Dekker niet te be roerd waren om een stel Hollandse bad mintonners te helpen bij het in elkaar zetten van hun fiets. „Zoiets schept een band." Sturken boom is tevreden. Eenmaal in het dorp merken de sporters vrij weinig van de extreme veiligheidsmaatregelen, waar door ze hier onbevangen in het Olympi sche leven kunnen staan. Daarbij zijn de bedden goed en zijn lekkages voorals nog gelukkig slechts zwemmers overko men. Eigenlijk is alleen de Atheense hitte een probleem. Coach Marc Lammers van de Nederlandse hockeysters klaagt vanaf zijn balkon over de hitte. „Vanochtend om acht uur was het op het trainings veld al 28 graden!" In het clubje hock eyers dat op het heetste moment van de dag de gang maakt naar het trainings veld wordt ook diep gezucht. „Lekker trainen!" grijnst Teun de Nooijer cy nisch. Sturkenboom: „De airco? Die werkt goed. Te goed. Er wordt meer geklaagd over kou dan hitte. We hebben de spor ters geadviseerd de airco's uit te laten en de ramen open te doen." zie ook Olympische spelen-special op www.pzc.nl CASTLE ROCK - De Australische profgolfer Rod Pa®. IJ ling heeft in Castle Rock de PGA International op t.- /D naam geschreven. Pampling won het toernooi uit de Air? rikaanse Tour voor de Duitser Cejka en de Amerifeaa Pernice. De winnaar verdiende 900.000 dollar met eerste zege in tachtig toernooideelnames. ANP/AFP ROTTERDAM - Perschef Fred Blankemeijer van Feyf. noord is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-l4 sau. De 77-jarige oud-speler kreeg het lintje opgi door loco-burgemeester Janssens van Rotterdam. BI meijer is al 64 jaar onafscheidelijk verbonden met de! terdamse club. Van 1949 tot 1953 was hij actief alssp Daarna vervulde hij vele functies bij Feyenoord. Hij onder meer scout en leider van het eerste en tweede i en bekleedde diverse bestuursfuncties. Nu is hij nog chef. Met zijn 64 dienstjaren is Blankemeijer de langste;, tende voetbalmanager in Europa. ANP bl PORTO - FC Porto heeft Victor Fernandez aangesteldéP1 trainer. De Spanjaard, die eerder Celta de Vigo en Zaragoza onder zijn hoede had, tekent bij de Champ® League-winnaar een contract voor twee seizoenen. Fe- nandez is de opvolger van Luigi del Neri die het sleclö enkele weken als trainer van de Portugese topclub hield. Hem werd een slappe werkhouding verwete ANP/SID LONDEN - Het shirt dat de legendarische Braziliaans voetballer Pele op zeventienjarige leeftijd droeg tijd® de finale van het wereldkampioenschap in 1958 in Zie den, wordt in september geveild. Bij het WK in Zwede maakte Pele zijn debuut op het allerhoogste niveau, ted- finale won Brazilië met 5-2 van het gastland. Pelemaaks in het duel twee doelpunten. Door deze zege won Braz® voor het eerst de wereldtitel. Veilinghuis Christies ver wacht een opbrengst van 100.000 a 150.000 euro. ANP MANCHESTER - Manchester United moet de Noorse® ternational Solskjaer waarschijnlijk het gehele voetbal» zoen missen. De 31-jarige spits heeft een ernstige bless® aan de banden van zijn rechterknie. Solskjaer kwam te afgelopen seizoen ook al weinig in actie wegens een knit blessure. ANP/RTR van onze sportredactie ATHENE - Niets is zo verander lijk als het weer. Voorspelde het Griekse organisatiecomité vori ge week nog ideale weersomstan digheden tijdens de Spelen, gis teren kwam het weerbureau met een heel andere prognose. Zuidenwind voert het eerste weekeinde van de Spelen hete lucht uit de Sahara aan. Het zal 37 tot 39 graden Celsius wor den. Ook daarna blijft het vol gens de meteorologen warm, met een gemiddelde van 35 gra den. Twee honkballers van de Griek se ploeg hebben positief gerea geerd bij een dopingcontrole. Ze zijn van Grieks-Amerikaanse af komst en wonen en spelen in de VS. Volgens de Griekse krant Eleftherotypia gaat het om het gebruik van stanozolol, een spierversterker, en verboden vochtaf drijvers. Twee dagen geleden werd de Griekse olympische ploeg opge schrikt door de val van judoka Eleni Ioannou van het balkon van haar apartement in Athene Haar vriend werd door de poli tie ondervraagd en daarna vrij gelaten. Die vriend viel giste® van hetzelfde balkon. Hij isme' zware verwondingen opgeno men in hetzelfde ziekenhui; waarin Ioannou (20) in levend- vaar verkeert. Volgens ooggetui gen was er gisteren eerder sps- ke van een sprong dan van es val. Ivan Slavkov legt zijn functie in de Bulgaarse sport voorlopig neer. De 64-jarige Bul voorzitter van het national olympisch comité en preses vas de nationale voetbalbond. De Bulgaar raakte in opspiai als lid van het Internationa^ Olympisch Comité (IOC). In documentaire van de BBC sprak hij openlijk met journalsitendi: zich als managers uit de Engels zakenwereld voordeden, het kopen van stemmen vz IOC-leden. Slavkov was ookte trokken bij het omkoopschan daal rond de toewijzing van Winterspelen van 2002 aan Sa: Lake City. Hij gaat op vakantit en zal zich bezinnen op zijn ui in het Bulgaarse sportleven. (Advertentie) Heeft u ook zo'n zin om te genieten van een welverdiende vakantie aan een van de prachtige stranden die Turkije rijk is? Of kennis te maken met de gastvrijheid van de Turkse bevolking, de weelderige natuur, de veelzijdige excursiemogelijkheden en de gevarieerde Turkse keuken? Met deze goedkope prijzen wordt het nu wel heel erg aantrekkelijk! 8 dagen 3-sterren hotel in Marmaris Logies Ontbijt 8 dagen 3-sterren hotel in Bodrum Halfpension K3299A 8 dagen 3-sterren hotel in Marmaris Logies Ontbijt 8 dagen 3-sterren hotel in Alanya Halfpension 179,-) 8-daags arrangement Turkse Rivièra 3-sterren hotel All Inclusive HTC Reizen heeft extra capaciteit ingekocht voor de herfstvakantie! KIJK NU OP ONZE GEHEEL VERNIEUWDE WEBSITE www.htcreizen.nl (ip «1040-7504210

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 50