Vlaamse festivals voeren oorlog ZOMERACTIE! PZC Jeuk onder het gips door de hitte Tragel doet beroep op personeel om uit geldnood te komen Olievervuiling eist eerste slachtoffers 11 Eddy Wally topattractie op Boekweitfeesten Zuiddorpe Onbekende mishandelt man 'oncurrentie slecht voor bezoekersaantallen zandsculpturen -agenda Getuigen van botsing gezocht Schoenen aan in Wemeldinge VVD Goes wil gladde paden Brommerrijder krijgt drie boetes Boete voor vals vaarbewijs Tachtig uur voor agressie dinsdag 10 augustus 2004 van den Broecke lilDDORPK - Niemand min- |dan Eddy Wally zal acte de fence geven tijdens de Boek- Htfeestcn. Ileze worden zatcr- ,„11 en zondag 15 augustus ge ien in het dorpshart van riddorpe. De Vlaamse volks eer betreedt zal zondaga- Bd het podium. jBjerdagmiddag beginnen de Pfdaagse feesten met de Boek- weitloop. Het startschot klinkt om 14.00 uur. als de lopers voor respectievelijk de 3, 6 of 12 kilo meter vertrekken. Voor de jeugd is een route uitgezet van 1,1 kilo meter. 's Middags krijgt het publiek een demonstratie van wat hulp honden allemaal kunnen. Ver der wordt in 't Kaaike op een gi gantisch biljartlaken koersbal gespeeld, georganiseerd door de Stichting Welzijn voor Ouderen. De Axelse soloartiest De Ver wachting speelt vanaf 14.30 uur. 's Avonds is er vanaf 19.00 uur een jeugddisco. Sanrobi en DJ San zijn daarbij verantwoor delijk voor de muziek. Het Openluchtbal begint om streeks 21.00 uur en daarbij is ook het Vlaamse feestnummer Ronny Marino van de partij. De ze zanger en Sanrobi wisselen el kaar met hun shows af om het publiek te vermaken. Zondagmiddag zijn er vanaf 13.00 uur dansdemonstraties te zien van onder andere The Free Country Dancers, de Doggy Dan cers en streetdancers onder lei ding van Anneke Hamelink. Om 16.30 uur begint een taart-eet-wedstrijd. Wie zin heeft, mag kijken hoeveel taart hij of zij op kan. Los Donos, een band van eigen bodem, verzorgt tijdens deze 'Al- luf Oegst-feesten' de muzikale aftrap Het optreden vangt aan om 17.00 uur. Eddy's Combo neemt vanaf 19.30 uur het po dium over. Rond 20.30 uur is het dan einde lijk de beurt aan de Vlaamse en tertainer Eddy Wally. 'The Voi ce of Europe' belooft tijdens het optreden de zaal in vervoering te brengen met zijn grootste hits. De zanger, de zeventig al gepasseerd, moet de spetterende afsluiting worden van het twee daagse festijn in Zuiddorpe. Naast al deze activiteiten zal het sfeervolle dorpsplein twee dagen gevuld zijn met allerlei kraampjes, kennisattracties en een rommelmarkt. finrWout Bareman jjEBRUGGE - De zandsculp- urfeslivals in de Vlaamse kust- jneenten Blankenberge en Zee- fugge slaan elkaar naar het le- n.Nadat vorig jaar de Vlaam- miiiister Landuyt al tussen- eide moest komen, zitten de or- inisatoren elkaar nu opnieuw pars. En intussen lopen de be- êkersaantallen terug. 2001 kreeg het inmiddels ver aarde zandsculptuurfcstival het strand van Zeebrugge ncurrentie van een soortgelijk tival nauwelijks drie kilome- verderop bij Blankenberge. [e: leidde vorig jaar tot peste- als het verplaatsen van hlingaanwijzers. Bovendien erdeen tentoonstelling van ijs- uipturen in een speciale 'ijs- it' op het festival in Zeebrug- gesaboteerd. De stroomaggre- itea, die de temperatuur onder mespunt moesten houden, ïden onklaar gemaakt. De be- ïuldigende vinger werd direct de concurrentie in Blanken- erge gericht, maar bewezen ferd er niets. Nu staan de orga- satoren opnieuw tegenover el- aar Blankenberge probeert de errst te lokken met een fraai «festival met Italië als the- aiCiao Bella Italia, van Romei- c tot Renaissance), terwijl eebrugge grootser dan ooit uit- ak* met Hollywood als thema. aarde toeschouwersaantallen ipa.tot schrik van de organi- i'iren terug. En dat is niet al- redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) Wout Bareman Raymond de Fret René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tet:|0l13)315500 pax; (0113)315669 Email: redactie@pzc.nl internet www,pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Bezorgklachten: I 0800-0231231 °Pmaandag t/m vrijdag ge- f Arende de openingstijden; öterdagstot 12.00 uur leen te wijten aan het slechte weer van de eerste vakantiewe ken. „We zijn elkaar aan het doodknijpen", verzucht organi sator Francis Vandendorpe van het festival in Zeebrugge. Hij pleit nadrukkelijk voor samen werking met Blankenberge. „An ders is het voor één van ons of voor allebei het einde van het verhaal." Volgens hem bezoe ken de toeristen niet langer, zo als de afgelopen jaren wél ge beurde, beide festivals. Boven dien is het nieuwtje er een beet je af. Opnieuw zou er, volgens Vandendorpe, sprake zijn van sabotage door de concurrenten, zij het dat dit op een subtiele manier gebeurt. Door op de weg wijzers in de burnt van Zeebrug ge enkel te verwijzen naar 'een zandsculptuurfestival' zonder de plaats te noemen. Maar vol gen de bezoekers de wegaandui dingen dan rijden ze wel het fes- tivalterrein in Zeebrugge voor bij en komen ze terecht in Blan kenberge. Hij vindt het kinder achtig dat met Blankenberge niet valt te praten over samen werking. Organisator Georges Snauwaert van Blankenberge geeft toe dat daar een meningsverschil met het stadsbestuur van Brugge aan ten grondslag ligt. Hij baat een horeca-etablissement op de boulevard in Zeebrugge uit, maar krijgt sinds 2001 geen ver gunning voor het plaatsen van een ten-as. Precies dat jaar raak te hij nauw betrokken bij het concurrerende zandsculptuur festival in Blankenberge. Minis ter Landuyt probeerde dit jaar - vlak voor zijn aftreden - op nieuw te bemiddelen. Hij pleitte voor gezamenlijke promotie via het Vlaams Bureau voor Toeris me, maar opnieuw haakte Blan kenberge af. Het festival Hol lywood in Zeebrugge loopt nog tot en met zondag 5 september, Ciao Bella Italia in Blankenber ge sluit de hekken een week eer der. Vorig jaar trokken ze res pectievelijk 350.000 en 325.000 bezoekers; dit jaar waarschijn lijk beduidend minder. mEKACTIVITEITEN [H. - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: n biljarten; RVLIET Kaasboerderij De Vos aan Üetenaweg, 13.30 uur: Rondleiding; IDZAND-BAD Boulevard de Wielin- pl.00-18.00 uur: Antiekmarkt; S:0n Pico Bello, 10.00-18.00 uur: ïrcan Day, 1INGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO isdansen, zingen en biljarten; ÉDe Landbouw, 14.00 uur: Kaarten; - Kantine voetbalvereniging Bede, 19.30 uur: Zomerloop; ÜLST - De Lieve, 13.00 uur: Opencen- OEWACHT De Vlaschaard, 13.00 3 Ijarten. EUW-NAMEN - Cafe Sint Cecilia, Muur: Kaarten. jSEÏHSSE - Hof ter Nesse, 19 30 uur. robics. Centrum. 17.00 - 22.00 uur: Ofidmarkt, kantoor, 10.30 uur: Rondleiding orSluis met gids; INT-JANSTEEN De Warande, 13.00 r Kaarten; ERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: nastiek; 13.30 uur: Handwerken, en biljarten; 19.00 uur: Stijldansen knedance; Buurthuis De Hoeve, 9.30 Toga, 13.30 uur. Biljarten. Glazenwasser Glen van den Bos, die zijn bekken bij een val op zes plaatsen brak, probeert zich koel te houden met een ventilator. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Wie heeft het de afgelo pen dagen niet meegemaakt? Na een dag zwemmen en zweten op het strand, merk je 's avonds - ondanks een koude douche toch nog met het zweet op het voorhoofd - boven de lakens dat er on verhoopt nog wat zand tussen de tenen schuurt. Daar hebben de patiënten in het ziekenhuis geen last van, maar zij hebben in deze hitte te maken met heel andere ongemakken. Jeuk onder het gips, bijvoorbeeld. Zomaar een patiëntenkamer op ver- pleegafdeling C van het ziekenhuis in Temeuzen. Eén van de vier kamergeno ten wordt momenteel geopereerd, een ander is na een ingreep net terug op de zaal. „In de operatiezaal was het lekker fris, maar toen ik hier werd binnengere den, leek het wel of ik in een bakoven terechtkwam. De reuzel loopt zowat tus- foto Wim Kooyman sen je benen uit. Ik ben dan ook blij dat ik morgen weer naar huis mag", grapt Jo de Theije uit Koewacht. De Theije ligt vanwege zijn recente ope ratie nog half onder de dekens, zijn overbuurman Glen van den Bos uit Axel heeft de lakens nu absoluut niet nodig. Hij heeft zo zijn eigen dekentje. Van den Bos is sinds drie weken met bei de benen en tot aan zijn ribben inge pakt in kleurrijk gips. „De eerste dagen ging het nog wel. maar met deze hitte is het heel erg. Onder dat gips is het heel broeierig, je zweet constant. Echt, dit is afzien. Maar dat hadden de doktoren mij ook wel voorspeld", vertelt hij. Glazenwasser Van den Bos heeft zijn bekken op zes plaatsen gebroken na een val vanaf acht meter hoogte. Een venti lator biedt hem wat verkoeling, maar wat hem betreft mag buiten de tempera tuur snel zakken. Hoewel Van den Bos vanwege zijn 'stij ve pak' moeilijk uit de voeten kan, is rust houden nu zeker het parool. Dat geldt ook voor zijn kamergenoot Har- men Hofman uit Sluiskil. Boekje erbij, niet te veel bewegen, dan is de ellende wel te overzien. Andere mening Hofman zou vanwege de warmte het liefst met het raam open liggen, maar zijn kamergenoten zijn een andere me ning toegedaan, ,,'s Nachts is het met open raam goed te doen. Als je ramen en deuren gesloten houdt, wordt het zo duf. Maar als de andere kamergenoten vinden dat de boel dicht moet blijven, dan vind ik dat oké", zegt hij. De Theije: „Ze hebben hier een koelsys teem, maar dat werkt alleen als de deu ren en ramen gesloten blijven. Anders komt de warmte van buiten binnen. Je ligt met meer mensen op één zaal, dus moet je een compromis sluiten. Als blijkt dat het er met gesloten deuren en ramen ook niet koeler op wordt, doen we het weer anders." „Soms is het moei lijk te verkopen dat het juist met geslo ten ramen koeler wordt, maar echt, al leen dan werkt de klimaatbeheerser op timaal", weet zorgcoÖrdinator Jan Kats. In senioren-appartementencomplex De Weistede in Axel leidde een 'wel of niet raam open' -meningsverschil tussen twee bewoners vorige zomer tot een handgemeen. Dit jaar is het zover nog niet gekomen. „De mensen zijn wat ver draagzamer geworden", laat hoofd ex tramurale zorg J. Kuperus weten. TERNEUZEN - De politie is op zoek naar getuigen van een bot sing, die zich gistermiddag rond 15.20 uur voordeed op de krui sing Tractaatweg-Guido Gezel- lestraat in Temeuzen. Bij de aanrijding, waarbij twee personenauto's betrokken wa ren, vielen geen gewonden. Een 33-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen, die uit de richting van Terneuzen kwam, reed over de Guido Ge- zellestraat de kruising op. Daar kwam hij in aanrijding met de 35-jarige automobilist uit het Belgische Tielt. die hem van links naderde. Er was alleen ma teriële schade. Beide automobilisten reden vol gens eigen zeggen de kruising op bij groen licht. De politie is op zoek naar getui gen van de aanrijding. Zij kun nen zich melden op het politie bureau in Terneuzen of op tele foonnummer 0900-8844. door Frank van Cooten CLINGE - Het management van Stichting Tragcl doet een be roep op alle medewerkers om uit de financiële problemen te komen. Zo moet het ziektever zuim omlaag van acht naar vijf procent en worden zieke mede werkers in de meeste gevallen niet meer tijdelijk vervangen. Bij ongewijzigd beleid sluit de zorginstelling dit jaar af met een exploitatietekort van 500.000 euro. Dit tekort kan wel worden weggewerkt door een greep te doen uit de, reserves, maar het management kiest be wust niet voor deze mogelijk heid. „We maken ons absoluut geen zorgen over onze reservepo sitie, maar dat willen we graag zo houden", zegt algemeen direc teur B, Gebruers. „Daarom zijn maatregelen nodig. We kiezen niet voor de strategie van rustig achterover leunen. Ik doe een be roep op de verantwoordelijk heid van alle medewerkers. De ondernemingsraad staat achter de te nemen maatregelen. Mijn streven is het tekort van vijf ton geheel weg te werken, maar dat zal niet lukken." Ziekteverzuim Het ziekteverzuim moet terug naar een percentage van vijf pro cent. Met organisatie-adviesbu reau Falke en Verbaan wordt een plan van aanpak opgesteld. Naast dit plan wordt gekeken naar de oorzaken van het ziekte verzuim en voorkoming van ziekteverzuim, er wordt meer aandacht besteed aan fysieke en psychische belasting en hde mo gelijkheden van aanstellingen voor de duur van een jaar wor den onderzocht. „We willen met onze medewer kers de discussie aangaan over onder meer de vraag wat geldi ge redenen zijn om thuis te blij ven en welke niet. We maken bij voorbeeld mee dat een medewer ker zich ziek meldt omdat het kind ziek is. Maar dat is geen re den voor een ziekmelding." Voortaan wordt kritisch geke ken naar tijdelijke vervanging bij ziekte. Om de kosten te druk ken worden in de meeste geval len geen invalkrachten meer in gezet. Een oorzaak van de financiële problemen is dat er minder cliënten binnenkomen, en dus minder inkomsten. Er is daarom gedacht over het sluiten van een woning, maar dat idee is inmid dels van de baan. „De nabije toe komst ziet er rooskleuriger uit", zegt Gebruers. „Medio volgend jaar hebben we weer te maken AXEL - Een 43-jarige man uit Terneuzen is in de nacht van zondag op maandag op de Gentsevaart in Axel door een onbekende mishandeld. De onbekende man sloeg hem zonder enige aanleiding in het gezicht waardoor de man op de grond viel. De politie onderzoekt de zaak. WEMELDINGE - De wildgroei van Japanse oesters in de Oosterschelde wordt nu ook pijnlijk voelbaar aan de voet zolen. De gemeente Kapelle raadt badgasten op de strand jes in Wemeldinge aan om toch vooral niet zonder water schoenen te water te gaan. In het ondiepe water van de strandjes bij Oesterbaai en bij de Nieuwedijk, steken op veel plaatsen scherpe oesterschelpen uit het zand. GOES - De VVD-fractie in de gemeenteraad van Goes heeft vragen gesteld over de verharding van het pad door het sportpark Het Schenge. Zonder dat de fractie er ook maar iets over gelezen heeft, bleek het pad plotseling op nieuw verhard en niet met een gladde asfaltlaag, zoals de fractie al eerder heeft verzocht, maar met fijn grind. De WD wil weten waarom het pad niet, zoals breed gedra gen werd in de raad, geschikt is gemaakt om te skeeleren MIDDELBURG - Een twintigjarige Middelburger werd gisteren door politierechter B. Doorewaard Boekhout tot drie boetes veroordeeld: voor beschonken rijden, voor het op een onverzekerde brommer rijden en voor het niet kun nen tonen van een bromfietscertificaat. De man werd vorig jaar op 26 oktober aangehouden toen hij tegen een auto was gebotst. Hij bleek drie keer zoveel te hebben gedronken als is toegestaan. Daarnaast bleek hij noch over een verzekeringsbewijs noch over een brom fietscertificaat te beschikken. De man werd veroordeeld tot een totale boete van 435 euro. MIDDELBLTRG - Een 38-jarige inwoner van Hellevoet- sluis is gisteren door de politierechter veroordeeld tot een boete van 450 euro. De man voer 15 juli vorig jaar met een snelle boot over het Veerse Meer. Bij controle bleek hij een vals Engels vaarbewijs bij zich te hebben, een document dat hij van zijn broer had ge leend. Daarnaast gaf de man een valse naam op. De man ver klaarde niet te weten dat het om een vals bewijs ging; zijn broer verklaarde later dat hij dat wél wist. Het document is verbeurd verklaard. MIDDELBURG - Een twintigjarige Tilburger heeft giste ren bij verstek een werkstraf van tachtig uur gekregen. Op 5 september van het vorig jaar sloeg en schopte hij zonder aanleiding een Vlissinger op de Wickenburg in Vlissingen. De Tilburger was al eens eerder door de kin derrechter veroordeeld. door Wout Bareman LILLO - De olieverontreiniging in het natuurgebied Galgen schor op de Schelde bij Lillo is veel ernstiger dan het zich vori ge week liet aanzien. Het reser vaat ligt hemelsbreed op enkele kilometers van de Belgisch-Ne derlandse grens. De schorren op de Scheldeoevers zijn over vele kilometers besmeurd. Conservator Frank Wagemans van Natuurpunt Antwer- pen-Noord heeft inmiddels al verschillende slachtoffers van de olieverontreiniging op de schorren gesignaleerd. Het gaat om wilde eenden. Hij vreest dat het aantal besmeurde vogels snel verder zal oplopen, omdat zich in het gebied momenteel veel oeverlopers ophouden. De verontreiniging werd veroor zaakt door een incident bij het bunkeren van een zeeschip aan de kade van de Europaterminal, de containerkade van Hes- se-Noord Natie ter hoogte van de Zandvliet- en Berendrechts- luis. Bij de overslag van zware stookolie kwam door een fout een grote hoeveelheid in het wa ter terecht. Leek de schade aan het schorrengebied aanvanke lijk mee te vallen, nu is de smur rie over een groot aantal kilome ters aangetroffen. Wagemans: „We vernachten de komende da gen meer slachtoffers te vinden, zowel onder de watervogels als bij andere vogels. Aan de sporen te zien, houden die zich ook op tussen het zwaar aangetaste melkkruid, met het onvermijde lijke gevolg dat hun verenkleed wordt besmeurd." Natuurpunt brengt de olieslachtoffers voor behandeling naar het opvang centrum Socio in Deurne bij Antwerpen. ..Maar hoe meer de tijd vordert, hoe meer we besef fen dat deze verontreiniging on ze mogelijkheden overtreft." Wagemans heeft inmiddels een beroep gedaan op de Adminstra- tie Waterwegen en Zeewezen de situatie aan te pakken. Bij Rijks waterstaat Zeeland zijn nog geen meldingen binnengekomen van grensoverschrijdende olie verontreiniging, liet een woord voerder gisteren weten. De Bel gische waterpolitie heeft de zaak in onderzoek. (Advertentie) met een overbezetting. Dan is het niet verstandig nu een wo ning te sluiten. Ook gaat de bouw van nieuwe dagcentra ge woon door. Wellicht sluiten we een wat ouder dagcentrum maar dat is nog lang niet zeker." Om meer cliënten binnen te ha len, heeft Stichting Tragel ook mensen aangeschreven die mo menteel op de wachtlijst staan voor een nieuwe woning. „De woning is nog niet klaar maar wij vragen ze nu al, weliswaar even niet op de geplande plek, bij ons te komen wonen." Naast deze maatregelen bekijkt het management ook of vormen van ondersteuning waar geen in komsten tegenover staan, bij voorbeeld het zaterdagzwem- men, moeten worden beëindigd, dan wel dat er voortaan een fi nanciële bijdrage van de cliënt voor moet worden gevraagd. Ook wordt, met het oog op een mogelijk tekort in 2005, wel licht een bezuiniging per dagcen trum doorgevoerd. De verschil lende mogelijkheden en de gevol gen die een en ander heeft, wor den nu in beeld gebracht. Adverteerders, let op onze De PZC is het regionale medium bij uitstek, maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij de 'zomeractie'. Plaats binnen 5 verschijningsdagen uw 2e advertentie en kies uw voordeel. Meer weten? Neem contact op met het verkoopteam bij u in de buurt! Midden Zeeland Zeeuws Vlaanderen E-mail: zomeractie@pzc.nl Tel.: 0113-315520 Tel.: 0114-372772 5 X ADVERTEERDERSVOORDEEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47