'rovincie trekt bij waterschap in PZC Oceaan oversteken kan iedereen ZOMERACTIE! Rechter heeft handen vol aan overlast Sint Annaland PZC Campinggasten tevergeefs in actie voor eigenaar leeuw se Eilanden verhuurt deel nieuw kantoor in Middelburg LeLBURG - De provincie L,teen deel van het nieuwe wa- jschapskantoor lang het Ka uai door Walcheren huren, lok het nieuwe waterbedrijf ides krijgt een plek in het ge- K" uïV Met deze laatste huur- js is het waterschapspand zo led als vol. agenda i krijgt boete voor tonen vals aarbewijs nsV, Adverteerders, let op onze TEERDERSVOORDEEL Trailer met speedboot gestolen Forse partij sigaretten gestolen Mannen aangehouden Tachtig uur voor agressie Oplossing voor natte woonwagen Diefstal uit auto Geen steun bedrijfsleven voor WCT-problematiek dinsdag 10 augustus 2004 bil n Oi jjifRnn Maqnée etmeuwe waterschapskantoor ider. zijn voltooiing. Nog een rc' aanden het personeel van het jtersc'nap Zeeuwse Eilanden at over naar het nieuwe pand. et de ingebruikname zijn ook overige gebruikers bekend. krijgt een afdeling van de ."forincie een deel van de vijfde [dieping van het pand tot aar beschikking. Op dezelfde age huurt het nieuwe water- drijf Evides, waarin Delta dneemt, een aantal vierkante Iers tyjectbureau bt slot komt het projectbureau «weringen in het nieuwe nd. verspreid over de derde i rijfde etage. Dit gezamenlij- e project van Rijkswaterstaat n de Zeeuwse waterschappen uurde ook in Goes al een ge- iiwbij het kantoor van het wa lschap [et de nieuwe huurders is het ta STREEKACTIVITEITEN GOES Leger des Heils, 9.00-12.00 uur 113,00-15.00 uur: Verkoop kleding en leubelen, RK Maria Magdalenakerk, j.OO -12.00 uur: Zomerconcert 2004 Hoge stemmen, Angel voices; Kan- 13 30 - 16.30 uur: Biljart voor uderen, Grote kerk, 13.30 uur: Carillon- speling door Sjoerd Tamminga; Reva- "liecentrum De Lindenhof, 16.45 - ,,,5 uur: bewegen voor Astma- en r ODP-patiënten, kapelle De Vroone, 9.15 uur: Yoga; 130uur; Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- SaoÉTlNC REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 «60 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail; redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 i Postbus 31 4460 AA goes Te|: (0113)315500 Fa)c (0113)315669 1 E-mail; redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231 231 °P maandag t/m vrijdag ge- borende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur aantal vierkante meters bijna op, vertelt D. Steijn-Laing, woordvoerder van Zeeuwse Ei landen. „Er is nog een klein deel over, maar we gaan niet meer ac tief op zoek naar nieuwe huisge noten." In het verhuren van de overtollige ruimte slaagt het wa terschap overigens beter dan de gemeente Middelburg. Het nieu we stadskantoor, pal naast het waterschapskantoor, kampt nog immer met een lege vierde to ren. Steijn-Laing legt uit dat het ook een uitdrukkelijke eis van de algemene vergadering was om huurders voor de ruimte te vinden. „En dus zijn we er extra hard achteraan gegaan." De verhuizing van het personeel van het waterschap staat van 3 tot en met 12 september op het programma. Als alles goed gaat, kunnen op 13 september de me dewerkers op hun nieuwe stek aan het werk. Overigens hebben de verhuismedewerkers en it-mensen (computersysteembe heerders en dergelijke) al kun nen oefenen. Al eerder verhuis de het laboratorium van het wa terschap van Sluiskil naar het nieuwe onderkomen langs het Kanaal. De reden van de vroeg tijdige verhuizing lag in het feit dat het pand in Sluiskil niet lan ger kon worden gehuurd. Niet alle huisgenoten verhuizen meteen met het waterschap mee. Evides verhuist later in sep tember. De provincie trekt pas begin volgend jaar in het nieu we pand. Het projectbureau Zee weringen maakt wel gelijktijdig met het schap de overstap. INGE - Geerteskerk, 13.30 - 1600uur. Open voor bezoekers; wemeldinge - De Wemel, 13.00 uur; Sociiteit; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Sis,20.00 uur: Klaverjassen. DDELBURC - E 38-jarige vvoner van Hcllevoetsluis is »or de politierechter veroor deeld tot een boete van 450 euro regens het varen met een vals aarbewijs ij voer 15 juli vorig jaar met snelle boot over het Veerse teer Bij controle bleek hij een als Engels vaarbewijs bij zich hebben - een document dat E] van zijn broer had geleend, laaraaast gaf de man een valse aam op. Ie man verklaarde niet te we- dat het om een vals bewijs mg, zijn broer verklaarde later lt hij dat wél wist. !k document is verbeurd ver- Claudia en Andries Warns op hun zeilboot Crossroads in de jachthaven van Wemeldinge. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Ze zijn terug, Andries en Claudia Warns. Van een jaar zeilen. Over de Atlantische Oceaan naar het Caribisch gebied. En vice ver sa. Alsof ze net een tochtje over de Oos- terschelde hebben gemaakt, zo ontspan nen zitten ze erbij op het achterdek van hun zeilboot Crossroads. „De oceaan overzeilen", zegt Andries (43), „dat kan iedereen." Vergeten zijn de problemen rond de bouw van een werkloods achter hun wo ning tussen Oud-S'abbinge en Lewe- dorp. Dat was ook al in 1992. Vergeten zijn de uren en uren die in de bouw van hun zeilboot - naar een ontwerp van Van de Stadt uit Wormerveer - zijn ge stoken. De missie is volbracht. Een jon gensdroom van Andries is werkelijk heid geworden. „Ik trok er als kind al in een Piraatje op uit." En toch, die uitspraak over de oceaan, dat iedereen die kan overzeilen. Dat lijkt nogal overdreven, zeker na een vei lige terugkeer in de thuishaven, in de jachthaven van Wemeldinge. Het is niet overdreven, bewijst het logboek dat Andries en Claudia (37) van hun reis bij hielden via internet {www.copper- wire.nilcrossroads). Al op de heenreis, september 2003, van Portugal naar Madeira, noteert Andries: 'Als je schip windkracht vijf op de Noordzee kan hebben en je hebt een lie ve vrouw zoals ik, stop dan nu met le zen en vertrek morgen'. En iets verderop: 'Ik wil de boel niet kleineren en heb ook ontzag voor de zee, maar ons gaat het tot nu toe goed af. Tot in de puntjes hebben ze hun tocht voorbereid, met alle mogelijke naviga- tieapparatuur aan boord, een zender/ ontvanger voor de korte golf en een Imarsat-satellietverbinding. Vooraf hebben ze meerdaagse zeilreizen gemaakt. „Dat was met opstappers", vertelt Claudia. „Die heb je niet voor het uitkiezen. Het is toch beter met z'n tweeën. Je weet wat je aan elkaar hebt." Schijnveiligheid Alleen waren ze toch niet, op de grote Atlantische Oceaan. Onderweg hebben ze niet veel schepen gezien, maar de oversteek is populair, vooral onder En gelsen. Een Engelsman is zo slim ge weest daarvoor een organisatie op te zet ten, de Atlantic Rally for Cruisers (ARC). Tweehonderd zeilschepen deden eind vorig jaar mee, uit Las Palmas. „Schijnveiligheid biedt die rally", vindt Andries. „Je moet het uiteindelijk op zee toch zelf doen." Claudia en Andries zeilden met verschil lende Nederlandse boten op. Op 5 de cember 2003 vierden ze samen, via de kortegolf zender/ontvanger Sinter klaas. Twee dagen daarvoor vond Andries drie vliegende vissen in het gangboord. Claudia schrijft in het intern et-log boek: 'Oh ja Andries heeft 's avonds drie vliegende vissen in het gangboord gevonden en dit digitaal vastgelegd, ze snel overboord gegooid, omdat hij bang was dat ik zou gaan kokkerellen en hij ze dan moest opeten!' Want hoewel ze niet voor elkaar onder doen met het zeilen, 's nachts elkaar steevast na drie uur wacht aflossen, in de gewone werkverdeling verandert wei nig. Uit het logboek, door Andries: 'Ik had me voorgenomen meer te gaan koken. Het blijft beperkt tot een broodje camembert tussen de middag. Claudia doet verder de was en het koken en ik doe de klusjes, dus begin geen reis in de hoop dat het rollenpatroon zal om draaien.' foto Mechteld Jansen Met de wind in de rug naar het Cari bisch gebied - in november en decem ber is dat vaak zo - duurt de oversteek exact achttien dagen, twee uur en tweeëentwintig minuten. De terugreis eind mei, begin juni 2004 gaat nog vlot ter, in veertien dagen en tien uur. De wind helpt opnieuw. Papierwerk Van eiland naar eiland 'hoppen' ze in de Cariben, met overal veel papierwerk van de douane, maar ook: Tobago, 29 december 2003, 'Je waant je in een paradijs. Omringd door rotsen vol met bomen, waarvan de luchtwortels in het water hangen, uit zicht op een hagelwit strandje waarin een zoet waterbeekje uitloopt, op de rot sen pelikanen die opvliegen en zich ver volgens naast de boot als een baksteen naar beneden laten vallen om met een bek vol vis weer op te vliegen. We zei den al tegen elkaar: wat hebben we toch een zwaar leven op de boot! Terug in Nederland roepen de verplich tingen weer. Claudia heeft voor de reis ontslag genomen bij het laboratorium van Hoechst. Ze gaat solliciteren. Andries gaat als zelfstandig decor- en interieurbouwer opnieuw aan de slag bij Van de Rest Nautic Wemeldinge. „Een pak opdrachten ligt al klaar, maar het stressen wil ik zo lang mogelijk uit stellen." (Advertentie) door Ron Magnée MIDDELBURG - Politierechter B. Doorevvaard Boekhout had gisteren zijn handen vol aan jon geren die zich schuldig hadden gemaakt aan vechtpartijen en overlast in Sint Annaland. De rechter kon het niaar niet vatten dat bij tijd en wijle de halve Thoolse politiemacht naar het dorp moest uitrukken om de or de te handhaven. In eerste instantie moest een 25-jarige inwoner van Sint Phi- lipsland zich melden bij de rech ter voor zijn rol in twee vecht partijen. Zowel op 5 oktober als op 30 november van het vorig jaar had de Fliplander er in Sint Annaland stevig op los gemept- Vooral bij de laatste vechtpartij ging het er zó hard aan toe dat getuigen vreesden voor het le ven van het slachtoffer. „We dachten dat ze 'm koud gingen maken", verklaarden zij. Het is dat de vriendin van het slachtof fer er tussenin sprong, zodat er ger werd voorkomen. Maar het slachtoffer had even goed dood kunnen zijn, zo bendrukte Offi cier van Justitie A. Flikweert Volgens rechter Doorewaard Boekhout behoort Sint Anna land naast dorpen als Arnemui- den en Bruinisse tot de plaatsen „waar het tot de plaatselijke folklore behoort om af en toe eens stevig te gaan meppen." De Fliplander, die al twee eerdere veroordelingen op zijn naam heeft staan en nota bene een stu die psychosociaal werk in Die- men volgt, kreeg een straf van 240 dienstverlening. „En reali seert u, de volgende keer, ont vangt u een gevangenisstraf", al dus Doorewaard Boekhout. Even later verscheen een twin tigjarige Tholenenaar ter zit ting. Ook hij had zich in Sint An naland misdragen. Op 21 decem ber van het vorig jaar beledigde en bedreigde bij een opstootje een aantal politieagenten. „Ik maak je kapot" en „Ik weet ie mand die zó een kogel door je kop jaagt", waren slechts enkele van de bedreigingen die hij aan het adres van de politie uitte. Bo vendien maakte hij aanstalten om de dienders te lijf te gaan. De politie gebruikte uiteindelijk de wapenstok om de Tholenaar in bedwang te houden. Intussen waren tientallen mensen bij het opstootje komen kijken. De offi cier van Justitie wees erop dat de schermutselingen in het dorp veel politie-inzet kostten. De politierechter vond eigenlijk een gevangenisstraf gepast, maar veroordeelde de Thole naar uiteindelijk tot een werk straf van 40 uur. Zijn maat, een 34-jarige man uit Bergen op Zoom die ook bij de schermutse lingen betrokken was, kreeg een werkstraf van zestig uur. De PZC is het regionale medium bij uitstek, maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij de 'zomeractie'. Plaats binnen 5 verschijningsdagen uw 2e advertentie en kies uw voordeel. Meer weten? Neem contact op met het verkoopteam bij u in de buurt! Midden Zeeland Zeeuws Vlaanderen Tel.: Tel.: 0113 - 315520 0114-372772 ARNEMUIDEN - Tussen zaterdagavond en gistermiddag kwart voor twee is vanaf de parkeerplaats op Oranjeplaat in Arnemuiden een boottrailer met daarop een speedboot weggenomen. Het gaat om een grijze boottrailer van het merk Freewheel met een waarde van enkele duizenden eu ro's. Op de trailer lag een witte speedboot van het merk Mariah, type SX8. De speedboot heeft een waarde van ve le duizenden euro's. ZIERIKZEE - Bij de Aldi-supermarkt in Zierikzee is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De dieven gingen er vandoor met een grote partij sigaretten. De exacte omvang van de schade is bij de politie nog niet be kend. NIEUWERKERK - Op een parkeerterrein aan De Waal in Nieuwerkerk zijn in de nacht van zondag op maandag door de politie vier mannen aangehouden op verdenking van diefstal. De vier mannen, twee van 21 jaar, een 36-ja- rige en een 44-jarige, zijn allen afkomstig uit Litouwen. In hun auto trof de politie inbrekerswerktuigen aan. MIDDELBURG - Een twintigjarige Tilburger heeft giste ren bij verstek een werkstraf van tachtig uur gekregen. Op 5 september van het vorig jaar sloeg en schopte hij zonder aanleiding een Vlissinger op de Wickenburg in Vlissingen. De Tilburger was al eens eerder door de kin derrechter veroordeeld. ZAAMSLAG - De vochtproblemen in de woonwagen van de familie Jansen-Bak uit Zaamslag moeten voor de win ter opgelost zijn. Dat zegt wethouder A. van Waes naar aanleiding van klachten die de familie had over het ge brek aan medewerking bij de gemeente om het probleem op te lossen. Het gezin Jansen-Bak ziet de komende win ter met angst en beven tegemoet, temeer omdat de eenjari ge zoon Christiaan lijdt aan ernstige bronchitis. Los van die gezondheidsproblemen zijn ook de financiële proble men gegroeid. Om het natte huis in de winter warm te sto ken, is zo'n 400 tot 500 kubieke meter per maand nodig, een veelvoud van wat gebruikelijk is. „Enkele ambtena ren die zich met de kwestie bezighouden zijn momenteel op vakantie", zegt cle wethouder, „maar zodra die terug zijn maken we een afspraak om een oplossing te vinden." „Het verschil is dat wij een oplossing hebben aangeboden in de vorm van een verbouwing, waar het gezin niet mee akkoord wilde gaan." KOUDEKERKE - In een auto die geparkeerd stond op een parkeerplaats bij Dishoek in Koudekerke is gistermid dag tussen 13.30 uur en 17.30 uur ingebroken. Uit de auto is geluidsapparatuur met nog onbekende waarde wegge nomen. Het totale schadebedrag is nog onbekend. door Rob Paardekam WISSENKERKE - Gewapend met een petitie trokken acht gas ten van minicamping De Klomp- hoeve in Kamperland gisteren naar het gemeentehuis van Noord-Beveland om het op ne men voor eigenaar J. Klompe. Die kreeg van de gemeente een fikse boete, omdat een ambte naar bij een controle 21 plaat sen heeft geteld, terwijl een mi nicamping er maar 15 mag heb ben. De acht boze campinggas ten betoogden gisteren dat de ge meente verkeerd heeft geteld. Ook kleine tentjes, waar kinde ren of honden in slapen, zouden zijn meegeteld. Zo is de gemeen te volgens hen tot 21 plaatsen ge komen. De ambtenaar die verantwoorde lijk was voor de telling, veegde die theorie van tafel. „Ik tel al leen de caravans en de campers. Als daar een tentje bij staat, doe ik daar echt niet moeilijk over." De ambtenaar telde zestien plaatsen (al één te veel dus) op het 'gewone' deel van de cam ping, om achter een schuur nog eens vijf caravans aan te tref fen. Die stonden er in verband met een paardenkamp. De con clusie van de gemeente: 21 plaat sen. Vijf te veel dus. Dat ging er bij de toeristen niet in. „De gemeente wil de cam ping gewoon kapot maken", riep een vrouw. „Belachelijk, zo als jullie de eigenaren van klei ne campings het leven onmoge lijk maken", viel een ander haal bij. „En dat terwijl De Klomp hoeve zo'n fijne plek is." Loco-secretaris H. Doddema was niet onder de indruk. „Het is niet de gemeente die uw fijne plekje om zeep helpt, maar de ei genaar van de camping zelf door zich niet aan de regels te houden. Wat u stelt, is de omge keerde wereld." Mallemoer Uiteindelijk zagen de meeste gasten in dat ze weinig tegen het verhaal van de gemeente hadden in te brengen. Toch toon de één vrouw zich onverzette lijk. „Ze willen de camping echt naar de mallemoer helpen", bleef ze volhouden. Overigens stelt de gemeente dat ze al drie keer is geconfronteerd met Duitse vakantiegangers die van de eigenaar van de camping te horen hebben gekregen dat hij vol zit en dat ze maar naai de gemeente moeten gaan. „Heel vervelend, want wij kun nen die mensen ook niet hel pen", aldus een woordvoerster. Klompe geeft toe dat hij de men sen doorstuurt. Als hij ze niét meer mag plaatsen, moet de gé- meente het maar doen. vindt hij. De campingeigenaar heeft elke samenwerking met de gemeente inmiddels beëindigd. Zo zal hij. na vele jaren, niet meer het boe- renontbijt voor nieuwe inwo ners organiseren. Bij de gemeen te hebben zich inmiddels al en kele gegadigden gemeld om het stokje over te nemen. TERNEUZEN - De provincie hoeft absoluut niet te rekenen op financiële steun van het be drijfsleven bij het oplossen van de zogeheten 'achterlandproble- matiek' van de Westerschelde Container Terminal (WCT). Dat heeft een eigen onderzoek van de Statenfractie van de Par tij voor Zeeland (PvZ) uitgewe zen. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) vindt dat het bedrijfsleven moet meehelpen om met name de hin der (verkeersoverlast, geluids hinder) langs het Zeeuwse spoor terug te dringen. „Een bijdrage is gerechtvaardigd, als je ziet welke mogelijkheden de WCT biedt voor het bedrijfsleven hier", zei Van Waveren onlangs. Fractievoorzitter M. Stoffels van de PvZ doet GS in een toe lichting op schriftelijke vragen de suggestie aan de hand eerst maar eens te rade te gaan bij het Rijk en bij het Antwerps Haven bedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35