>zc rovincie trekt bij waterschap in PZC Oceaan oversteken kan iedereen Bedrijven dragen niet bij in aanpak overlast langs spoor ZOMERACTIE! Campinggasten tevergeefs in actie voor eigenaar PZC 11 eeuwse Eilanden verhuurt deel nieuw kantoor in Middelburg agenda Trailer met speedboot gestolen Aanhouding na mishandeling Mannen aangehouden voor diefstal VVD Goes wil gladde paden Oplossing voor natte woonwagen Skimborfest in Haamstede Adverteerders, let op onze 5 X ADVERTEERDERSVOORDEEL dinsdag 10 augustus 2004 [IDDELBURG - I)e provincie aai een deel van het nieuwe wa- ïschapskantoor lang het Ka- aal door Walcheren huren, lok het nieuwe waterbedrijf rides krijgt een plek in het ge duw. Met deze laatste huur- ers is het waterschapspand zo pedals vol. [ei nieuwe waterschapskantoor Adert zijn voltooiing. Nog een iaand en het personeel van het aterschap Zeeuwse Eilanden ,atover naar het nieuwe pand. [et de ingebruikname zijn ook overige gebruikers bekend. Voorwaardelijke itraf voor bezit ,als paspoort DDDELBURG - Een veertigja- ige inwoner van de Afrikaanse laat Benin heeft gisteren een oorwaardelijke gevangenis- haf van drie maanden gekre- en van politierechter B. Doore- raard Boekhout. Ie illegaal in Nederland verblij dde man probeerde op 1 april feu dit jaar met een vals pas- oortaan een sofinummer bij de lelastingdienst in Goes te ko nen Hij gebruikte hier ook een ris formulier bij en gaf een val- L naam op. De man was vijf ir geleden naar Nederland ge- amen en had asiel aange- taagd. Hij probeerde met wer- en in zijn onderhoud, en dat an zijn kinderen in Afrika, te borzien. Om aan werk te ko- ïen, gebruikte hij de valse pa lieren. asielaanvraag is inmiddels (gewezen en hij staat op de no- ninatie om te worden terugge- tuurd naar Benin. Daarom leg- rechter Doorewaard Boek hout geen onvoorwaardelijke slstraf op - de opsluiting zou 3e uitzettingsprocedure kunnen loorkruisen, - maar een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden. S1REEKACTIVITEITEN REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Madia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RonMagnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Eax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Zo krijgt een afdeling van de provincie een deel van de vijfde verdieping van het pand tot haar beschikking. Op dezelfde etage huurt het nieuwe water bedrijf Evides, waarin Delta deelneemt, een aantal vierkante meters. Tot slot komt het projectbureau Zeeweringen in het nieuwe pand, verspreid over de derde en vijfde etage. Dit gezamenlij ke project van Rijkswaterstaat en de Zeeuwse waterschappen huurde ook in Goes al een ge bouw bij het kantoor van het wa terschap. Met de nieuwe huurders is het aantal vierkante meters bijna op, vertelt D. Steijn-Laing, woordvoerder van Zeeuwse Ei landen. „Er is nog een klein deel over, maar we gaan niet meer ac tief op zoek naar nieuwe huisge noten." In het verhuren van de overtollige ruimte slaagt het wa terschap overigens beter dan de gemeente Middelburg. Het nieuwe stadskantoor, pal naast het waterschapskantoor, kampt nog immer met een lege vierde toren. Steijn-Laing legt uit dat het ook een uitdrukkelij ke eis van de algemene vergade ring was om huurders voor de ruimte te vinden. „En dus zijn we er extra hard achteraan ge gaan." De verhuizing van het personeel van het waterschap staat van 3 tot en met 12 september op het programma. Als alles goed gaat, kunnen op 13 september de me dewerkers op hun nieuwe stek aan het werk. Overigens hebben de verhuismedewerkers en it- mensen (computersysteembe heerders en dergelijke) al kun nen oefenen. Al eerder verhuis de het laboratorium van het wa terschap van Sluiskil naar het nieuwe onderkomen langs het Kanaal. De reden van de vroeg tijdige verhuizing lag in het feit dat het pand in Sluiskil niet lan ger kon worden gehuurd. Niet alle huisgenoten verhuizen meteen met het waterschap mee. Evides verhuist later in sep tember. De provincie trekt pas begin volgend jaar in het nieu we pand. Het projectbureau Zeeweringen maakt wel gelijktijdig met het schap de overstap. OOMBURG - Sint Willibrorduskapel en rpskerk, 20.30 uur: Openstelling voor aichtiging; IDDELBURG - Markt en Plein 1940: «nis; Bboerderij Schellach, Prooyense- 26, 19.00 uur: Excursie en kaas yen; IOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch fieum, 16.30 en 19.00 uur: Roofvogel- Camping Pekelinge, 19.00 uur: Mrsteiling circus Bongo; IST-SOUBURG Palazzoli Huis, M-11.00 uur: Yoga; IER00SKERKE - Camping Olmen- t!d, 16.00 uur: Ringrijden; VLISSINGEN Welzijnscentrum Coonelaan, 13.30 -16.30 uur. Schaak- Këtei! schaakclub Vlissingen; ten Hof, 16.15 uur: Power yoga; Lan- teenweg en bunkerterrein, 16.00 uur Speelstad voor kinde- mvan6toten met 12 jaar; [ROUWEPOLDER Pompstation Ko- igmEmmaweg 22, uur: Vertrekpunt excursie door ormalig waterwingebied Oranjezon: OUTELANDE Langstraat, 13.00 - CO uur: Markt. Claudia en Andries Warns op hun zeilboot Crossroads in de jachthaven van Wemeldinge. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Ze zijn terug, Andries en Claudia Warns. Van een jaar zeilen. Over de Atlantische Oceaan naar het Caribisch gebied. En vice ver sa. Alsof ze net een tochtje over de Oos- terschelde hebben gemaakt, zo ontspan nen zitten ze erbij op het achterdek van hun zeilboot Crossroads. „De oceaan overzeilen", zegt Andries (43), „dat kan iedereen." Vergeten zijn de problemen rond de bouw van een werkloods achter hun wo ning tussen Oud-Sabbinge en Lewe- dorp. Dat was ook al in 1992. Vergeten zijn de uren en uren die in de bouw van hun zeilboot - naar een ontwerp van Van de Stadt uit Wormerveer - zijn ge stoken. De missie is volbracht. Een jon gensdroom van Andries is werkelijk heid geworden. „Ik trok er als kind al in een Piraatje op uit." En toch, die uitspraak over de oceaan, dat iedereen die kan overzeilen. Dat lijkt nogal overdreven, zeker na een vei lige terugkeer in de thuishaven, in de jachthaven van Wemeldinge. Het is niet overdreven, bewijst het logboek dat Andries en Claudia (37) van hun reis bij hielden via internet (www.copper- wire. nl/crossroads). Al op de heenreis, september 2003, van Portugal naar Madeira, noteert Andries: 'Als je schip windkracht vijf op de Noordzee kan hebben en je hebt een lie ve vrouw zoals ik, stop dan nu met le zen en vertrek morgen'. En iets verderop: 'Ik wil de boel niet kleineren en heb ook ontzag voor de zee, maar ons gaat het tot nu toe goed af.' Tot in de puntjes hebben ze hun tocht voorbereid, met alle mogelijke naviga- tieapparatuur aan boord, een zender/ ontvanger voor de korte golf en een Imarsat-satellietverbinding. Vooraf hebben ze meerdaagse zeilreizen gemaakt. „Dat was met opstappers", vertelt Claudia. „Die heb je niet voor het uitkiezen. Het is toch beter met z'n tweeën. Je weet wat je aan elkaar hebt." Schijnveiligheid Alleen waren ze toch niet, op de grote Atlantische Oceaan. Onderweg hebben ze niet veel schepen gezien, maar de oversteek is populair, vooral onder En gelsen. Een Engelsman is zo slim ge weest daarvoor een organisatie op te zet ten, de Atlantic Rally for Cruisers (ARC). Tweehonderd zeilschepen deden eind vorig jaar mee, uit Las Palmas. „Schijnveiligheid biedt die rally", vindt Andries. „Je moet het uiteindelijk op zee toch zelf doen." Claudia en Andries zeilden met verschil lende Nederlandse boten op. Op 5 de cember 2003 vierden ze samen, via de kortegolf zender/ontvanger Sinter klaas. Twee dagen daarvoor vond Andries drie vliegende vissen in het gangboord. Claudia schrijft in het internet-log- boek: 'Oh ja Andries heeft 's avonds drie vliegende vissen in het gangboord gevonden en dit digitaal vastgelegd, ze snel overboord gegooid, omdat hij bang was dat ik zou gaan kokkerellen en hij ze dan moest opeten!' Want hoewel ze niet voor elkaar onder doen met het zeilen, 's nachts elkaar steevast na drie uur wacht aflossen, in de gewone werkverdeling verandert wei nig. Uit het logboek, door Andries: 'Ik had me voorgenomen meer te gaan koken. Het blijft beperkt tot een broodje camembert tussen de middag. Claudia doet verder de ivas en het koken en ik doe de klusjes, dus begin geen reis in de hoop dat het rollenpatroon zal om draaien.' foto Mechteld Jansen Met de wind in de rug naar het Cari bisch gebied - in november en decem ber is dat vaak zo - duurt de oversteek exact achttien dagen, twee uur en tweeëentwintig minuten. De terugreis eind mei, begin juni 2004 gaat nog vlot ter, in veertien dagen en tien uur. De wind helpt opnieuw. Papierwerk Van eiland naar eiland 'hoppen' ze in de Cariben, met overal veel papierwerk van de douane, maar ook: Tobago, 29 december 2003, 'Je waant je in een paradijs. Omringd door rotsen vol met bomen, waarvan de luchtwortels in het water hangen, uit zicht op een hagelwit strandje waarin een zoet waterbeekje uitloopt, op de rot sen pelikanen die opvliegen en zich ver volgens naast de boot als een baksteen naar beneden laten vallen om met een bek vol vis weer op te vliegen. We zei den al tegen elkaar: wat hebben we toch een zwaar leven op de boot! Terug in Nederland roepen de verplich tingen weer. Claudia heeft voor de reis ontslag genomen bij het laboratorium van Hoechst. Ze gaat solliciteren. Andries gaat als zelfstandig decor- en interieurbouwer opnieuw aan de slag bij Van de Rest Nautic Wemeldinge. „Een pak opdrachten ligt al klaar, maar het stressen wil ik zo lang mogelijk uit stellen." door Wout Bareman TERNEUZEN - De provincie hoeft absoluut niet te rekenen op financiële steun van het be drijfsleven bij het oplossen van de zogeheten 'achterlandproble- matiek' van de Westerschelde Container Terminal (WCT). Dat heeft een eigen onderzoek van de Statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ) uitgewezen. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) vindt dat het bedrijfsleven moet meehelpen om met name de hin der (verkeersoverlast, geluids hinder) langs het Zeeuwse spoor terug te dringen. „Een bijdrage is gerechtvaardigd, als je ziet welke mogelijkheden de WCT biedt voor het bedrijfsleven hier", zei Van Waveren onlangs. „Dan moet men niet mauwen over extra kosten voor maatrege len in het achterland." Fractievoorzitter M. Stoffels van de PvZ doet Gedeputeerde Staten in een toelichting op schriftelijke vragen de suggestie aan de hand te rade te gaan bij het Rijk en bij het Antwerps Ha venbedrijf. Want volgens hem profiteert vooral Antwerpen van 'een goed gesitueerde en ge accommodeerde voorhaven', ze ker als de grens van dé uitdie ping van de Westerschelde is be reikt. En mocht het Rijk niet thuis geven, dan moeten de re serves van Delta maar worden aangesproken. „Op die manier komt het geld van de Zeeuwen weer terug bij diezelfde Zeeuw en", meent Stoffels. Overheidstaak Hij wil van het college weten waarom het een financiële bij drage van het bedrijfsleven voor het treffen van extra maatrege len in het achterland gerecht vaardigd vindt. Bovendien wil Stoffels antwoord op de vraag waarom het bedrijfsleven in de buidel moet tasten, terwijl infra structurele voorzieningen een pure overheidstaak zijn. Stoffels is ook benieuwd waar om GS het bedrijfsleven niet rechtstreeks hebben aangespro ken over financiële steun, maar dat via de media hebben ge daan. Stoffels acht het zinvol het bedrijfsleven te betrekken bij vooroverleg over projecten op infrastructureel gebied. „Maar wat de financiering van kosten betreft, ook al vallen die buiten de ramingen, is het be drijfsleven in onze optiek geen partij." Dat geldt volgens hem ook voor de bouw van een tun nel onder het Kanaal Gent-Ter- neuzen bij Sluiskil. ARNEMUIDEN - Tussen zaterdagavond en gistermiddag kwart voor twee is vanaf de parkeerplaats op Oranjeplaat in Amemuiden een boottrailer met daarop een speedboot weggenomen. Het gaat om een grijze boottrailer van het merk Free wheel met een waarde van enkele duizenden euro's. Op de trailer lag een witte speedboot van het merk Mariah. type SX8. De speedboot heeft een waarde van vele duizen den euro's. VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag rond half drie een 31-jarige man uit Vlissingen aan de Sottegem- sti-aat in zijn woonplaats aangehouden wegens mishande- ling. De man had even daarvoor op straat een 25-jarige vrouw uit Vlissingen mishandeld. De aanleiding voor de mishan deling lag in de relationele sfeer. NIEUWERKERK - Op een parkeerterrein aan De Waal in Nieuwerkerk zijn in de nacht van zondag op maandag door de politie vier mannen aangehouden op verdenking van diefstal. De vier mannen, twee van 21 jaar, een 36-ja- rige en een 44-jarige, zijn allen afkomstig uit Litouwen. In hun auto trof de politie inbrekerswerktuigen aan. GOES - De WD-fractie in de gemeenteraad van Goes heeft vragen gesteld over de verharding van het pad door het sportpark Het Schenge. Zonder dat de fractie er ook maar iets over heeft gelezen, bleek het pad plotseling opnieuw verhard en niet met een gladde asfaltlaag, zoals de fractie al eerder heeft ver zocht, maar met fijn grind. De VVD wil weten waarom het pad niet, zoals breed gedragen werd in de raad, ge schikt is gemaakt om te skeeleren. ZAAMSLAG - De vochtproblemen in de woonwagen van de familie Jansen-Bak uit Zaamslag moeten voor de win ter zijn opgelost. Dat zegt wethouder A. van Waes naar aanleiding van klachten die de familie had over het ge brek aan medewerking bij de gemeente om het probleem op te lossen. Het gezin Jansen-Bak ziet de komende win ter met angst en beven tegemoet, temeer omdat de eenjari ge zoon Christiaan lijdt aan ernstige bronchitis. Los van die gezondheidsproblemen zijn ook de financiële proble men gegroeid. Om het natte huis in de winter warm te stoken, is zo'n 400 tot 500 kubieke meter gas per maand nodig, een veelvoud van wat gebruikelijk is. „Enkele ambtenaren die zich met de kwestie bezighouden zijn momenteel op vakantie", zegt de wethouder, „maar zodra die terug zijn maken we een afspraak om een oplossing te vinden." De wethouder noemt eind van deze maand als termijn. „De gemeente is het er mee eens dat er iets moet gebeuren", vervolgt Van Waes. „Het verschil is dat wij een oplossing hebben aange boden in de vorm van een verbouwing, waar het gezin niet mee akkoord wilde gaan." De ambtenaar telde zestien plaatsen (al één te veel dus) op het 'gewone' deel van de cam ping, om achter een schuur nog eens vijf caravans aan te tref fen. Die stonden er in verband met een paardenkamp. De con clusie van de gemeente: 21 plaat sen. Vijf te veel dus. Dat ging er bij de toeristen niet in. „De gemeente wil de cam ping gewoon kapot maken", riep een wouw. „Belachelijk, zo als jullie de eigenaren van klei ne campings het leven onmoge lijk maken", viel een ander haar bij. Loco-secretaris H. Doddema was niet onder de indruk. „Het is niet de gemeente die uw fijne plekje om zeep helpt, maar de ei genaar van de camping zelf door zich niet aan de regels te houden. Wat u stelt, is de omgé- keerde wereld." Uiteindelijk zagen de meeste gasten in dat ze weinig tegen het verhaal van de gemeente hadden in te brengen. door Rob Paardekam WISSENKERKE - Gewapend met een petitie trokken acht gas ten van minicamping De Klomp hoeve in Kamperland gisteren naar het gemeentehuis van Noord-Beveland om het op ne men voor eigenaar J. Klompe. Die kreeg van de gemeente een fikse boete, omdat een ambte naar bij een controle 21 plaat sen heeft geteld, terwijl een mi nicamping er maar 15 mag heb ben. De acht boze campinggas ten betoogden gisteren dat de ge meente verkeerd heeft geteld. Ook kleine tentjes, waar kinde ren of honden in slapen, zouden zijn meegeteld. Zo is de gemeen te volgens hen tot 21 plaatsen ge komen. De ambtenaar die verantwoorde lijk was voor de telling, veegde die theorie van tafel. „Ik tel al leen de caravans en de campers. Als daar een tentje bi] staat, doe ik daar echt niet moeilijk over." Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - Lief hebbers van skimboarding kun nen zaterdag hun hart ophalen tijdens het Skimfest 2004. Tij dens dit evenement worden wed strijden gehouden en zijn er de monstraties en gratis clinics voor de onervaren skimboarder. Skimboarden is met een dunne plank glijden over het water langs de vloedlijn. De sport wint de laatste tijd enorm aan populariteit. Deelnemers aan het evenement kunnen hun eigen skimboard meenemen, maar er is ook een aantal planken beschikbaar om te proberen. Het skimfest 2004 is zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur op het strand bij het Vuurtorenpad in Haamstede. De PZC is het regionale medium bij uitstek, maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij de 'zomeractie'. Plaats binnen 5 verschijningsdagen uw 2e advertentie en kies uw voordeel. Meer weten? Neem contact op met het verkoopteam bij u in de buurt! Midden Zeeland Zeeuws Vlaanderen E-mail: zomeractie@pzc.nl Tel.: 0113 - 315520 Tel.: 0114-372772

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11