Blauwe Ruis in de tegenaanval PZC PZC De boot of de bus, dat is de vraag Simon de Pagter neemt revanche in Koudekerke Burgemeester speelt vuil spel, menen initiatiefnemers poppodium Dia's kijken in slot Haamstede Niet-studenten mogen ook in kamers Bagijnhof Big Chief Sugar houdt zich kranig agenda Jonge dieven (9) aangehouden Man belandt in greppel Zoutelande Nieuwe kotter Breskens Op hoofd geslagen Met slok te veel op in de berm Alzheimercafé in 't Gasthuis maandag 9 augustus 2004 jjnnr Ron Maqnée MIDDELBURG - De initiatief nemers van poppodium Blauwe Huis zijn kwaad dat ze niet de derde nachtvergunning in Mid delburg hebben gekregen. In een vijf kantjes lange brief aan de gemeenteraadsleden van Mid delburg verwijten ze burgemees- Ier Schouwenaar ervan een poli tiek spelletje te spelen. De felbegeerde ontheffing om tot vijf uur open te blijven ging -naar café 't Schuttershof. De ini tiatiefnemers van het poppo dium Blauwe Ruis laten het er met bij zitten. Met een lange bnef aan Middelburgse raadsle den maakt één van hen, A. Leen- dertse. zijn ongenoegen duide lijk over het besluit om café 't Schuttershof een nachtvergun ning te verlenen. Volgens Leen- dertse is er sprake van politiek REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET wvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur teer je dus dat de derde nacht vergunning in de binnenstad toch echt wel te veel overlast veroorzaakt en trek je hem in." De exploitatie van het toekom stige Blauwe Ruis is voor een groot deel afhankelijk van de omzet in de nachtelijke uren. Daarom zijn de initiatiefnemers erop gebrand een nachtvergun ning te verkrijgen. Blauwe Ruis, genoemd naar een nummer van Blofis een initiatief van de eige naren van café Rooie Oortjes en Paskal Jakobsen, de zanger van de band. Het besluit waartegen de initia tiefnemers van Blauwe Ruis age ren. stamt van twee weken te rug. Toen besloot het gemeente bestuur van Middelburg dat ca fé 't Schuttershof in Middelburg het derde horecabedrijf wordt dat in het weekeinde tot vijf uur 's ochtends open mag zijn. Bur gemeester K. Schouwenaar be toogde dat hij bij de toekenning van de derde nachtvergunning louter naar het vraagstuk van de openbare orde had gekeken. En met de capaciteit van café 't Schuttershof - zo'n 250 man - zou aan de behoeften tegemoet worden gekomen, zo liet Schou wenaar weten. .Het lijkt erop dat de Blauwe Ruis. café 't Schuttershof, omwonenden en ook u- als raad het slachtoffer worden vaneen merkwaardig politiek spelletje van de burgemeester", zo schrijft hij. „Waarom ver leen je een nachtvergunning aaneen café waarvan je weet dat de toegang totaal on geschikt is en voor veel pro blemen gaat zorgen, terwijl je een beter alternatief hebt?" Zo komt de toegang uit op een smal steegje (de Schuttershof straat), wat voor veel overlast zorgt, betoogt Leendertse. In de brief schermt hij tevens met een aantal besluiten en adviezen waarin duidelijk wordt ge maakt dat Blauwe Ruis geschik ter is als nachtzaak dan café 't Schuttershof. Slechte locatie Volgens Leendertse kan er dan ook maar één reden zijn om 't Schuttershof een vergunning te verlenen, namelijk om 'm, na verloop van tijd, weer wegens overlast in te trekken. „Je ver leent een nachtvergunning op een slechte locatie, en de over last en dus ook de klachten ko men vanzelf. Na een jaar consta- BURGH-HAAMSTEDE - In de keldergewelven van Slot Haam stede worden op de dinsdaga vond en woensdagochtend tot eind augustus diavoorstellingen gegeven. Aan de hand van de dia's wordt de geschiedenis verteld van het slot en de omringende natuur. Na afloop van de presentatie kunnen de bezoekers een kijkje nemen in de ridderzaal, waarbij een gids uitleg zal geven. De dia voorstellingen op de dinsdaga vonden 10, 17, 24 en 31 augus tus beginnen om 19.00 uur. Op de woensdagochtenden 11, 18 en 25 augustus beginnen de pre sentaties om 10.30 uur en om 11.300 uur. Belangstellenden dienen zich vooraf aan te mei denbij de VW, 0900-2020233. Passagiers moeten achter gesloten hekken een uur wachten op de veerboot Vlissingen-Breskens. door Ron Magnée Help! De Prinses Maxima is uit de vaart. Op de dag dat iedereen met het fietsvoet veer naar de overkant wil, heeft de dame panne. Het resultaat: een bijna honderd meter lang lint van wach tende passagiers die de keuze hebben: nemen we de boot of nemen we de bus? Het is zaterdag. Warm en een beetje heiig. Nét geen weer om op het strand te gaan liggen. Maar zeker ook geen temperatuur om binnen te blijven. Dus stappen veel mensen op de fiets om stuk je te gaan rijden. Aangekomen bij het fietsvoetveer in Vlissingen - zo rond de klok van half drie - krijgt de tocht een minder voorspoedig verloop. Bij de ter minal staat een enorme rij wachtende passagiers. Onder het afdak staan de ge- lukvogels klaar die straks op de Prins Willem-Alexander kunnen stappen - de boot die nog wel vaart. Even verderop staan nog eens tientallen mensen in de volle zon achter een dik hekwerk. Deze gekooide groep is minder fortuinlijk. Aan hen straks de keuze: nog een uur wachten op de volgende boot of in de bus stappen die door de tunnel naar Breskens rijdt. Maar zo ver is het nog niet. Eerst meert de Willem-Alexander af bij de termi nal. De Vlissinger H. Dellebeke is één van de gelukkigen die straks aan boord kan. „Wij hebben niet zo lang hoeven wachten. Zo'n twintig minuten", relati veert hij. De visserijfeesten in Breskens zijn het einddoel van de trip. Hij ver wacht dezelfde avond weer net zo een voudig terug te kunnen naar Vlissingen. Lachend: „En nee, we hebben geen voor zorgsmaatregelen genomen. Nou ja, ik heb mijn portemonnee bij me." De passagiers uit Breskens zijn inmid dels allemaal van boord en de wachten den met eindbestemming Breskens schuifelen de boot op. Medewerkers van exploitant BBA dirigeren chagrij nig de passagiers het dek op. „Nee, wij zeggen niks", vertelt er één knorrig. „Wij hebben het altijd al gedaan." Een ander medewerker van de Brabantse busonderneming is iets mededeelzamer. Hij vertelt dat inmiddels Duitse techni ci de Prinses Maxima onder de loep ne men. Wanneer de dame weer in de vaart wordt genomen, is onbekend. Oude boten Ondertussen is de boot bijna vol. „Nog elf man", knettert het door de BBA-wal kie-talkies. Een medewerker opent het zware hekwerk waarachter de gekooide passagiers wachten en telt elf man die alsnog mee mogen. Daarna gaat het tra liewerk weer dicht, voor de neus van een groep wachtende Arnemuidenaren. „Ze hadden die oude boten nooit aan Italië moeten verkopen", oordeelt één van hen. De Prins Willem-Alexander vaart weg van de terminal, met het kleine achter dek tjokvol met passagiers. J. van der Heijde uit Helmond kijkt vanachter het dikke hekwerk hoe de boot langzaam vaart begint te maken. „We hadden het wel in de krant gelezen", vertelt hij gela ten. „Maar we staan op de camping in Groede, dus we moeten wel." foto Ruben Oreel Vader en zoon Fliers, exploitanten van de friettent bij de terminal, zijn ook niet blij met de chaos bij de boten. Kun nen passagiers normaliter op hun ge mak een frietje eten, nu lopen ze ge haast richting boot of bus. „Ze weten niet wanneer precies de bussen vertrek ken en durven dus niets te kopen", ver telt vader. „Ach, rustig is het niet", rela tiveert zijn zoon. „En we moeten nog tot tien uur vanavond." Nadat de boot uit het zicht is verdwe nen, kunnen de tientallen wachtenden kiezen: nog een uur wachten op de vol gende boot of de bus naar Breskens ne men. Het overgrote deel kiest ervoor in de paarse wagen van busmaatschappij TCR plaats te nemen. Vrolijk begroet chauffeur J. de Jonge zijn passagiers. „Het ritje duurt een klein uurtje", legt hij uit. „We rijden met vier bussen zo lang als dat nodig is." Er rijdt zelfs een volgwagen mee om de fietsen te vervoe ren. Even later start De Jonge zijn bus. De groep Arnemuidenaren blijkt eieren voor zijn geld te hebben gekozen. Van achter de ruiten zwaaien ze vrolijk naar buiten, op weg naar de visserijfeesten in Breskens. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Ook niet-stu- denten kunnen zich inschrijven voor een kamer in het Bagijnhof in Middelburg. Het complex was oorspronkelijk alleen be doeld voor studenten van de Roosevelt Academy. Nu er nog kamers over blijven, worden de criteria versoepeld. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - NK kerk, 20.00 uur: zangavond: MIDDELBURG - Markt en Plein 1940: Kermis; OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, 10.30 uur: Verwonderwereld, excursie o.l.v. door heemtuin Hortus Ze- landiae; VLISSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha tha yoga en om 10.45 uur 55+ yoga; Langeleenweg en bunkerterrein, 9.00 - 16.00 uur: Speelstad voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar; Hotel Arion, 19.15 uur: Zomeravond- bridge; WESTKAPELLE Badstrand, 10.00 12.00 uur: Luchtkussen; Markt, 16.00 -16.45 uur: Voorlezen; ZOUTELANDE - Muziektent, 19.00 uur: Kindertheater strand. Het verbouwde Bagijnhof biedt plaats aan ongeveer 180 studen ten. De Roosevelt Academy heeft vooralsnog niet meer dan 140 belangstellenden toegela ten. Het gaat om woningen met tien of zestien kamers met een ge meenschappelijke keuken en leefruimte. Elke kamer is gestof feerd en heeft een wastafel. De huurprijs bedraagt ongeveer 175 euro per maand, afhanke lijk van de grootte van de ka mer. Ondanks het feit dat ook niet-studenten aanspraak kun nen maken op de kamers, wor den de plekken toch bij voor keur aan studenten toegewezen. De verhuur van de panden is in handen van Woongoed Middel burg. Het complex kent een roerige ontstaansgeschiedenis. Tot me dio vorig jaar woonden nog regu liere huurders in het Bagijnhof. Februari vorig jaar deelde Woongoed mee dat de bewoners binnen een half jaar hun wonin gen moesten verlaten. Een deel toonde zich strijdvaardig en wei gerde in eerste instantie hun wo ningen te verlaten. Pas na aan bieding van een goed alternatief verlieten zij de panden. VLISSINGEN - Ga er maar aan staan. Op het heetst van de dag een loom Bellamypark proberen plat te spelen. Het lukte de Vlissingse formatie Big Chief Sugar in een thuiswedstrijd met een mengeling aan blues- en rocknummers nog heel aardig. De band stond gistermiddag geprogram meerd tijdens het horecafestival in Vlissingen dat van vrijdagavond tot en met zondagavond duur de. De hoofdacts van het festival stonden zater dagavond op de planken. Achtereenvolgens speel den de Zeeuwse band Surrender en de Band zon der Banaan voor een vol Bellamypark. Surrender klaagde na afloop van het concert over de geluidsnietingen die gemeente Vlissingen met decibelmeters tijdens het concert uitvoerde. Het geluidsniveau moest volgens de band zodanig be perkt blijven dat een rockconcert werd geredu ceerd tot kamermuziek. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Twee zeer jonge daders (9) van een groep van drie zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag tijdens de Midzomemachtmarkt in Vlissingen betrapt op dief stal. Twee agenten zagen omstreeks half twee 's nachts een groep jongens hard rennen over de boulevard. Vanuit het publiek werd geroepen dat drie van hen een paar gsm's hadden gestolen. De agenten konden na een korte achtervolging de jongens aanhouden. De verdachten betroffen twee jongens van ne gen uit Den Haag en Gilze-rijen en een jongen van vijf tien uit Den Haag. De jongens van negen zijn niet straf rechtelijk vervolgbaar en werden na een berisping aan hun ouders overgedragen. De vijftienjarige is aangehou den. De gsms zijn weer terug gegeven aan de rechtmatige eigenaar. ZOUTELANDE - Een 23-jarige fietser uit Etten-Leur is in de nacht van vrijdag op zaterdagochtend gewond ge raakt toen hij in een greppel belandde. Op de Noordendol- fer in Zoutelande reed hij rond half vier op de rotonde toen hij moest uitwijken voor een taxi die hem voorbij reed. Hierbij kwam de man in een anderhalve meter diepe sloot te vallen. De man klom op eigen kracht uit de sloot en reed naar een camping in de buurt. Daar werd een am bulance gebeld omdat de man een paar keer buiten be wustzijn raakte. Ook klaagde de man over pijn in zijn nek. Van de taxi zijn verder geen gegevens bekend. BRESKENS - De plaatselijke vissersvloot van Breskens is vernieuwd. De familie Fenijn heeft een nieuwe Bres kens 14 aangeschaft. „Het getuigt van moed, vertrouwen in de toekomst en eigen vakmanschap om deze stap aan te durven", aldus voorzitter J. de Bliek van visserij vereni ging Ons Belang in Breskens. „Gelukkig zijn er nog altijd ondernemers die vooruit en met de tijd mee willen en wil len investeren in de continuiteit van het bedrijf." RENESSE - Een achttienjarige jongen uit Ridderkerk heeft vrijdagavond op de Hogezoom in Renesse hoofdlet sel en schrammen opgelopen als gevolg van mishande ling. Volgens de politie zat de jongen samen met anderen o'p een bankje op de Hogezoom toen hij zonder aanleidirig plotseling van een jongen die op het bankje was toegelo pen een klap met een bierflesje op zijn hoofd kreeg. KATTENDIJKE - Een 19-jarige automobilist uit de ge meente Goes is zaterdagochtend rond vijf uur met een slok te veel op in de berm van de Kattendijksedijk be land. Omstanders probeerden de auto weer op de weg te krijgen, maar dat mislukte. Tegenover surveillerende agenten verklaarde de automo bilist de macht over het stuur te hebben verloren. Uit een blaastest bleek dat hij twee keer zoveel alcohol had gé- dronken dan is toegestaan. De Goesenaar kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod van vier uur. door Sandra van de Vreugde BIGGEKERKE - Een mooi par cours en goed weer voor mens en dier zorgden ervoor dat de verwachtingen hoog gespannen waren, voor het sjezenrijden op Biggekerke. Deze keer geen verrassingen in de einduitslag maar alleen geves tigde namen. De koppels Rudi Brasser en Karien Dominicus, Marije Schrijenberg en Remco Heijboer en Jannie en Niek Lous, gingen vrijdag lange tijd gelijk op zonder een enkele mis ser. Slechts één missertje voor zowel Marije als Jannie bleek fataal, want Karien Dominicus liet geen enkele ring hangen. Met 80 van de 80 ringen werd zij samen met Rudi Brasser kampioen. Bij de boerenronde was het Niek Lous die als enige alle vier de ringen van 26 mm. meenam en deze prijs won. Twaalf van de zestien koppels kwalificeerden zich voor de pollepelkamp. De strijd werd op de 14 mm-ring be slist, in het voordeel van Marije Schrijenberg en Remco Heij boer, ze staken twee van de drie ringen in. Zaterdag reed de afdeling Ga- pinge een sjezenwedstrijd in Serooskerke. Er waren 9 sjezen- combinaties en deze konden ie der 96 ringen steken. Eén kop pel stak alle ringen: Simone van de Driest en Ab Paauwe. Vdbr de pollepel werd een aantal ron des gereden op alle verschillen de formaten die beschikbaar zijn bij het ring- en sjezenrij den. Het duo Moniek Corbijn -Wim Maljers won de pollepel. Koudekerke In Koudekerke nam Simon de Pagter zaterdag revanche voor de wat mindere resultaten eer der dit seizoen. Hij moest daar voor wel Arjan Bosgra verslaan in de kamp om het dagkam pioenschap, maar deze miste al op 32 mm, dus dat was een mak- je voor De Pagter. Anders ver liep het in de bekerkamp, waar bij beide rijders uiteindelijk weer samen overbleven voor de bekers 1 en 2. Bosgra was nu wel goed op dreef en stak de 14 mm-ring, die deze keer voor Si mon de Pagter te klein was. De derde beker was voor Lianne de Visser. In de kleine finale won Marcia van Dijke de eerste be ker, voor Ria Minderhoud. Ja^p Vos won de derde beker. Simon de Pagter maakte het succes voor hem op deze dag compleet door de afsluitende pollepgj- kamp ook te winnen. Domburg In Domburg was Coen Minder houd weer onverslaanbaar, zo wel in het dagklassement, waar bij hij als enige alle dertig rin gen stak, maar ook in het och- tendbekerklassement en het ré guliere bekerklassement. Hij won in beide gevallen de eerste beker. We kunnen hier genist spreken van de beste ringlijder van Domburg op dit moment en gezien zijn leeftijd kunnen \ye daar nog jaren van genieten. De tweede beker was voor Coen Murk. Met 29 ringen in het dag klassement en de jeugdbekér drukte dit jonge talent ook weer zijn stempel op de wedstrijd. De derde beker werd gewonnen door Chiel Maranus. Martijn Minderhoud won na eep spannende kamp de pollepel en het mooist versierde paard was van Denise Klap. Voorzitter Ko-Jan Provoost werd in het zonnetje gezet van wege zijn 25-jarig jubileum als ringrijder. Agenda Z.R.V. Dinsdag 10 augustus ringrijden af deling Gapinge, Olmenveld van 16.00 tot 20.00 uur Woensdag 11 augustus Ringrijden camping De Pekelinge afdeling Oostkapelle van 18.30 tot 21.00 uur en op Camping de Boomgaard, afdeling Westkapelle van 15.00 tot 19.00 uur. MIDDELBURG - In 't Gasthuis in Middelburg wordt zaterdag 14 augustus een Alzheimercafé gehouden. Naast veel informatie over cfc ziekte, is er ook tijd voor cul tuur en ontspanning. De stich ting Het Walchers Costuum showt een aantal Zeeuwse kle derdrachten. Jan en Jopie Min- naard uit Heinkenszand vertel len twee Zeeuwse verhalen. Het café is geopend van 14.30 töt 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9