Antonius koopt grond Domeinen PZC PZC Capriolen met 600 vierkante meter stof Verplaatsing van vismijn serieuze optie Kiezen tussen de bus of boot naar Breskens Op plek woonzorgcentrum Kloosterzande ontstaat nieuwe wijk agenda m n Vakantiegevoel in Triniteit Jonge dieven (9) aangehouden Man belandt in greppel Zoutelande Bezwaarden mogen kerk gebruiken €45,- maandag 9 augustus 2004 flnrFrank van Cooten [LOOSTERZANDE - Er zit jhot in de nieuwbouw van roonzorgcentrum Antonius in [loosterzande. De plannen voor iet nieuwe complex hebben vas- e vorm gekregen. Antonius heeft een lap grond gekocht van Domeinen voor de bouw van het lieuwe zorgcentrum en zorgwo- üngen. Op de plek van het hui- lige Antonius komen twintig ouffkavels. lirecteur M. van den Kieboóm loopt dat in mei volgend jaar ne> de bouwwerkzaamheden an het nieuwe gebouw begon nen kan worden. Het nieuwe An- onius moet dan medio 2007 jaar zijn. De nieuwbouw lijkt helemaal Ket op het huidige Antonius. De wat strenge architectuur naakt plaats voor frivole ver- pnngende gevels in verschillen- e kleuren met Franse kapjes net dakkapellen. intonius kiest bewust niet voor Qleen maar zorgappartemen- STREEKACTIVITEiTEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Kaarten en biljarten; BRESKENS - Vuurtoren, 19.00 uur; Natuur-zomerwandel- tocht; CADZAND - BAD - Winkelgalerij Boulevard de Wielingen, 1230-21.00 uur: Zomermarkt; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBOkoersbal en biljarten; HEIKANT - Café du Commerce, 14.00uur: Kaarten; HOOFDPLAAT Oude stadhuis, 19.00uur: Natuur fietstocht; HULST - Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten; De Lieve, 13.00 uur. Open cen- 13.30uur: Jeu de boules; KOEWACHT - De Vlaschaard, 1300 uur: Biljarten; SAS VAN GENT - Sint Albert, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; De Vlaanderen, 20.00 uur Bingo; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koersbal en bowls. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ivww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ten. „Er blijft altijd een aantal mensen dat aangewezen wil blij ven op een vorm van beschermd wonen. We hebben wel moeten vechten voor 45 plaatsen binnen de muren van het zorgcentrum. Maar het is ons gelukt", zegt Van den Kieboom. Antonius blijft hiermee dus een klein verzorgingshuis 'oude stijl' houden. In dit verzorgings huis komt onder meer een res taurant, een Belgisch café en een mortuarium van Dela. Ook worden 59 zorgappartemen- ten gebouwd. Daarvan komen er 35 in Kloosterzande en 24 in Vogelwaarde. „Dat doen we in het kader van spreiding van de zorg", zegt Van den Kieboom. „Deze zorg moet echter wel te exploiteren zijn. Daarom bouwen we geen appartementen in bijvoorbeeld Ossenisse of Walsoorden. Vogel waarde is qua inwonertal het tweede dorp van de oude ge meente Hontenisse. Daarom worden in dit dorp de apparte menten gebouwd." Van den Kieboom weet nog niet op welke plek deze appartemen ten komen. „In eerste instantie was in Vogelwaarde een locatie aan de Wilgenstraat in beeld. Daar is echter te weinig grond omdat de brandweerkazerne blijft staan. Daarom wordt met de gemeente gezocht naar een andere plek." Seniorenwoningen Bij het nieuwe Antonius in Kloosterzande worden twaalf se niorenwoningen gebouwd. En Stichting Curamus bouwt daar nog een aantal groepswoningen voor dementerende ouderen bij. Het huidige Antonius en de aan leunwoningen worden gesloopt. Op de vrijkomende plek komen twintig bouwkavels in de vrije sector. Deze kavels worden uitgegeven door de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouw vereniging (RZVW) in Axel. De ze corporatie wordt ook de eige naar van het nieuwe Antonius en de zorgappartementen. Anto nius huurt het complex van de woningbouwvereniging. Met de uitgifte van de bouwka vels in de vrije sector ontstaat dus een nieuwe wijk in Klooster zande met een mix van zorg- en particuliere woningen. De nieu we wijk wordt ontsloten door de Groenendijk en de Kerklaan. Een ander groot voordeel van de bouw van het nieuwe Antonius op een andere plek is dat het hui dige woonzorgcomplex pas wordt gesloopt als de nieuw bouw klaar is. „We kunnen het de mensen niet aandoen twee keer in korte tijd te verhuizen. Daarnaast is tijde lijke huisvesting onbetaalbaar", meent Van den Kieboom. Kamermuziek op rockconcert iillSSINGEN - Ga er maar aan itaan. Op het heetst van de dag loom Bellamypark proberen ilat te spelen. Het lukte de Vlis- ingse formatie Big Chief Sugar inet een mengeling aan blues- en rodenummers nog heel aar- De band stond gistermid- geprogrammeerd tijdens lethorecafestival in Vlissingen (jat van vrijdagavond tot en met gisteravond duurde. De hoofd- ictsvan het festival stonden za terdagavond op de planken. Ach- ereenvolgens speelden de Zeeuwse band Surrender en de land zonder Banaan. Surrender ie na afloop over de ge- luidsmetingen die gemeente Vlis- met decibelmeters tij dens het concert uitvoerde. Het -geluidsniveau moest volgens de band zodanig beperkt blijven, dal een rockconcert werd gere duceerd tot kamermuziek. Vliegers in allerlei vormen, kleuren en figuren kleuren de lucht boven het strand van Cadzand-Bad. door Frank Gijsel CADZAND - BAD - Prachtige witte wolken tegen een felblauwe hemel. Vlie gers in alle kleuren en vormen schitte ren onder de hete zon. Het leek wel een oer-Hollandse ansichtkaartLhet Vlieger feest dit weekend op het strand van Cadzand - Bad. Een hagedis, koe of vleermuis wapper den in de wind. Ze werden vooral op za terdag geflankeerd door een grote hoe veelheid andere vliegers in alle soorten en maten: éénlijns-, stunt- en powervlie- gers en kites. De eigenaren probeerden stevig in het strandzand te blijven staan, want de wind probeerde telkens weer de baas te zijn. „Je bent lekker bui ten en het geeft een gevoel van vrijheid. Die combinatie van vrijheid en span ning is mooi", vertelde Jan Backx, een autoriteit op het gebied van vliegeren en al jarenlang trouw deelnemer aan het feest. Aanvankelijk leek het zaterdag alle maal wat minder te worden. De wind had 's morgens nog niet voldoende kracht, maar rond het middaguur kwam een lekker zeebriesje opzetten, waardoor een grote hoeveelheid vlie gers die dag het luchtruim kon kiezen. Het was een fleurige zwerm. Dat vliege ren leuk kan zijn, bleek in Cadzand - Bad overduidelijk. Vrolijke gezichten bij de vliegeraars en toeristen, die rus tig liggen te bakken onder de koperen plóert. Zondag was het allemaal wat minder door de aflandige wind. Daardoor wa ren de risico's voor de vliegeraars toch wat groter en moest voorzichtiger te werk worden gegaan. Voorzitter Jan Verduin van Vliegers- port Vereniging Cadzand - Bad was blij met dit weer. Het was in het verleden wel eens minder. Twee jaar gelden moest alles afgeblazen worden door een enorme hoosbui. Dit weekend was het één groot feest. „Vooral zaterdag was het prima. Het was veel drukker dan normaal. Tot 's nachts waren de ferven te vliegeraars in de lucht. Helaas had den we met een naar bericht te maken. Deze week ovexieed een lid van het be kende Stackteam. Hierdoor kon de de monstratie trickvliegeren niet door gaan. We hebben daarom besloten om een aangepast programma met een ge dempte sfeer af te werken." Verduin was niet te spreken over de samenwer king met de Belgen. „We hebben al hei- haalde malen geprobeerd te overleggen over dat. en wat blijkt? Ook dit weekein de is in Knokke een vliegerfestival." Kas Horn uit Opdam en zijn maat Toon Hannink uit Monnickendam waren za terdagmorgen vanuit het noorden om vier uur in de ochtend naar Zeeland ge reden voor het beoefenen van hun pas sie. „Dat hebben we er graag voor over, want de locatie hier is prima met op de achtergi'ond dat scheepvaartverkeer." Horn liet vol trots zijn fraai beschilder de Samurai vlieger naast een oerdegelij ke Hollandse Beemsterkoe vliegen. „In Japan en Indonesië worden de Samurai- foto Wi.m Kooyman vliegers gebruikt om vliegergevechten mee uit te voeren. Zo trokken verschil lende dorpen tegen elkaar ten strijde." Het Peter Lynnteam Vliegerop uit Den Haag was voor het tweede jaar met haar megavliegers naar Cadzand afge zakt. Het team is genoemd naar de Nieuw-Zeelander Lynn die bekend staat als dé bouwer en ontwerper van éénliners in de wereld. Enkel op bestel ling wordt geleverd. De vele malen uit vergrote Trillobite, een prehistorisch beest, heeft heel wat bekijks. Niet voor niets: Voor de aanschaf van dit grote speeltje betaal je al gauw vijfduizend euro. Het hoge prijskaartje zit volgens teamlid Henk Bulder vooral in de hoe veelheid stof. „Voor de Trillobite is maar liefst zeshonderd vierkante meter stof nodig." De Trillo was voor de meeste strandbe- zoekers een kleine nachtmerrie. In een straal van enkele tientallen meters om de reus was het strand verlaten. Begrijpelijk, als je af en toe de staart van het beest in je gezicht krijgt. Rond drie uur werd het monster uit de lucht gehaald en konden de badgasten daar weer wat ruimer liggen. door Ron Magnée VLISSINGEN - Help! De Prin ses Maxima is uit de vaart. Op de dag dat iedereen met het fiets- voetveer naar de overkant wil, heeft de dame panne. Het resul taat: een bijna honderd meter lang lint van wachtende passa giers die de keuze hebben: ne men wc de boot of nemen we de bus? Het is zaterdag. Warm en een beetje heiig. Nét geen weer om op het strand te gaan liggen. Maar zeker ook geen tempera- tuur om binnen te blijven. Dus stappen veel mensen op de fiets om een stukje te gaan rijden. Aangekomen bij het fietsvoet- veer in Vlissingen - zo rond de klok van half drie - krijgt de tocht een minder voorspoedig verloop. Bij de terminal staat een enorme rij wachtende passa- giers. Onder het afdak staan de gelukvogels klaar die straks op de Prins Willem-Alexander kun nen stappen - de boot die nog wel vaart. Even verderop staan nog eens tientallen mensen in de volle zon achter een dik hek werk. Deze gekooide groep is minder fortuinlijk. Aan hen straks de keuze: nog een uur wachten op de volgende boot of in de bus stappen die door de tunnel naar Breskens rijdt. Maar zo ver is het nog niet. Eerst meex't de Willem-Alexan der af bij de terminal. De Vlis- singer H. Dellebeke is één van de gelukkigen die straks aan boord kan. ,,Wij hebben niet zo lang hoeven wachten. Zo'n twin tig minuten", relativeert hij. De visserijfeesten zijn het einddoel van de trip. Hij verwacht dezelf de avond weer net zo eenvoudig terug te kunnen naar Vlissin gen. Lachend: ..En nee, we heb ben geen voorzorgsmaatregelen genomen. Nou ja, ik heb mijn portemonnee bij me." De passagiers uit Breskens zijn inmiddels allemaal van boord en de wachtenden met eindbe stemming Breskens schuifelen de boot op. Medewerkers van ex ploitant BBA dirigeren chagrij nig de passagiers het dek op. „Nee, wij zeggen niks", vertelt er één knorrig. „Wij hebben het altijd al gedaan." Een ander me dewerker van de Brabantse bus onderneming is iets mededeelza mer. Hij vertelt dat inmiddels Duitse technici de Prinses Maxi ma onder de loep nemen. Wan neer de dame weer in de vaart wordt genomen, is onbekend. Ondertussen is de boot bijna vol. „Nog elf man", knettert het door de BBA-walkie-talkies. Een medewerker opent het zwa re hekwerk waarachter de ge kooide passagiers wachten en telt elf man die alsnog mee mo gen. Daarna gaat het traliewerk weer dicht, voor de neus van een groep wachtende Arnemuidena- ren. „Ze hadden die oude boten nooit aan Italië moeten verko pen", oordeelt één van hen. De Prins Willem-Alexander vaart weg van de terminal, met het kleine achterdek tjokvol met passagiers. J. van der Heij de uit Helmond kijkt vanachter het dikke hekwerk hoe de boot lang zaam vaart begint te maken. „We hadden het wel in de krant gelezen", vertelt hij gelaten. „Maar we staan op de camping in Groede, dus we moeten wel." Passagiers moeten achter gesloten hekken een uur wachten op de veerboot Vlissingen-Breskens. foto Ruben Oreel Vader en zoon Fliers, exploitan ten van de friettent bij de termi nal, zijn ook niet blij met de chaos bij de boten. Kunnen pas sagiers normaliter op hun ge mak een frietje eten, nu lopen ze gehaast richting boot of bus. „Ze weten niet wanneer precies de bussen vertrekken en durven dus niets te kopen", vertelt va der. „Ach, rustig is het niet", re lativeert zijn zoon. „En we moe ten nog tot tien uur vanavond." Nadat de boot uit het zicht is verdwenen, kunnen de tiental len wachtenden kiezen: nog een uur wachten op de volgende boot of de bus naar Breskens ne men. Het overgrote deel kiest er voor in de paarse wagen van bus maatschappij TCR plaats te ne men. Vrolijk begroet chauffeur J. de Jonge zijn passagiers. „Het ritje duurt een klein uurtje", legt hij uit. „We rijden met vier bussen zolang als dat nodig is." Er rijdt zelfs een volgwagen mee om de fietsen te vervoeren. Even later start De Jonge zijn bus. De groep Arnemuidenaren blijkt eieren voor zijn geld te hebben gekozen. Vanachter de ruiten zwaaien ze vrolijk naar buiten, op weg naar de visserij feesten in Breskens. TERNEUZEN - In buurtcentrum 't Schelpenhoekje in de Terneuzense wijk Triniteit vond zaterdagavond voor de vijfde keer de Beachparty plaats. Zo'n vijfenzeventig buurtbewoners genoten van een gezellig en muzikaal sa menzijn. „Het aantal bezoekers is voor ons niet belang rijk. Het gaat erom dat de mensen die komen een gezelli ge avond hebben en dat is zeker het geval. Het is bedoeld om de mensen die niet op vakantie gaan toch een activi teit aan te bieden en een beetje vakantiegevoel te geven", aldus initiator van het buurtcentrum, Bennie de Krijger. Een zandvloer waar de bezoekers blootsvoets konden dan sen en verschillende palmbomen gaven het buurthuis een Caribische sfeer. De zomerse temperaturen deden er nog een schepje bovenop. De aanwezigen genoten bovendien kijkend, luisterend en meedansend van het optreden van het Vlissingse duo J&J Two Men Company Band. VLISSINGEN - Twee zeer jonge daders (9) van een groep van drie zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag tijdens de Midzomemachtmarkt in Vlissingen betrapt op dief stal. Twee agenten zagen omstreeks half twee !s nachts een groep jongens hard rennen over de boulevard. Vanuit het publiek werd geroepen dat drie van hen een paar gsrn's hadden gestolen. De agenten konden na een korte achtervolging de jongens aanhouden. De verdachten betroffen twee jongens van ne gen uit Den Haag en Gilze-rijen en een jongen van vijf tien uit Den Haag. De jongens van negen zijn niet straf rechtelijk vervolgbaar en werden na een berisping aan hun ouders overgedragen. De vijftienjarige is aangehou den. De gsms zijn teruggegeven aan de rechtmatige eige- ZOUTELANDE - Een 23-jarige fietser uit Etten-Leur is in de nacht van vrijdag op zatei'dagochtend gewond ge raakt toen hij in een greppel belandde. Op de Noordendol- fer in Zoutelande reed hij rond half vier op de rotonde toen hij moest uitwijken voor een taxi die hem voorbij i-eed. Hiex'bij kwam de man in een anderhalve meter diepe sloot te vallen. De man klom op eigen kracht uit de sloot en i-eed naar een camping in de buurt. Daar werd een am bulance gebeld omdat de man een paar keer buiten be wustzijn x-aakte. Ook klaagde de man over pijn in zijn nek. Van de taxi zijn verder geen gegevens bekend. SINT-ANNALAND - De gi'oep Nederlandse Hei-vormden in Sint-Annaland die niet is meegegaan in de nieuwe fu- siekerk, de Protestantse Kerk in Nedex-land (PKN), mag de dorpskerk blijven gebruiken. De kerkenraad van de lo kale PKN-gemeente heeft dit besloten, ondanks dat een kleine meerderheid van de eigen leden het medegebruik van de kerk afwees in een enquête. De kerkenraad is daai'van afgeweken om de verhoudin gen in het dorp niet op schex-p te zetten. Het tijdstip waar op de nieuwe Nederlandse Hervormde gemeente in her steld ver-band de kerk mag gebruiken, is nog punt van dis cussie. De dienst zou al om 8.15 uur moeten beginnen en daar heeft de herstelde gemeente moeite mee. Kerkleden zal 16 augustus worden gevraagd wat zij ervan vinden. gebakende plannen. Het is een blauwdruk voor de toekomst. Het college wil de vismijn en het visserijmuseum verplaatsen om de Kaai een meer toeristische en recreatieve functie te geven. Ook bestaat dan de mogelijk heid de jachthaven uit te brei den richting de Kaai. Uitbreiding Met de uitbreiding van de jacht haven richting de Kaai ziet De Rechter een mogelijkheid het visserijmusem toch op de Kaai te houden. „Er zal een nieuw jachthavengebouw aan de Kaai moeten komen. Dat zou ook een prima onderkomen voor ons kunnen zijn." Ook de vismijn krijgt een toeris tische functie waarbij de toerist het hele visserijgebeuren kan volgen. Voor de toerist komt ook een aparte klok, waarbij de ze zelf zijn ris kan mijnen. Voorzitter J. de Bliek van visse rij vereniging Ons Belang in Breskens heeft wel oren naar een toeristische functie voor de vismijn. „Met de mijn willen we streven naar een invulling waarbij de geinteresseerde toerist en het ei gen volk een kijkje kan worden geboden in de visserij. Vanaf de vangst en de afslag tot een con- sumentgereed product. Het doet me deugd te weten dat ook de ge meente Sluis daarvoor enthou siast is." De Bliek benadrukt wel dat de mijn in de toekomst wel een ech te vismijn blijft. door Frank van Cooten BRESKENS - De gemeente Sluis heeft grote toeristische plannen met de vismijn en het havengebied in Breskens. Het opvallendste onderdeel is een verplaatsing van de vismijn en het visserijmuseum van de Kaai naar de Middenhavendam. Wethouder L. Leentfaar maakte deze 'blauwdruk voor de toe komst' zaterdag bekend tijdens de Visserijfeesten in Breskens. Voor voorzitter J. de Rechter van het risserijmuseum komt een mogelijke verplaatsing naar de Middenhavendam als een complete verrassing. „Daar is met ons nooit over ge sproken. Wij gaan in ieder geval niet akkoord met de verplaat sing. De Kaai is dé toeristische plaats van het havengebied. Daar hoort het museum thuis. We zullen met de gemeente daar nog eens driftig over praten." Gesprek Wethouder Leentfaar begrijpt de reactie van De Rechter. Dat het bestuur van het risserij museum van niets weet, is wel licht een terecht punt van kri tiek. Feit is wel dat iets met het ha vengebied moet gebeuren. Bin nen het college is daar al een tijdje over gesproken. Ik vond het nu de tijd en de geschikte plaats de plannen naar buiten te brengen. Het zijn natuurlijk nog geen af- Advertentie) APK KEURING VOOR SLECHTS VOORDELIG DOOR DE KEURING Voor een onofhankelijke APK Keuring van oulo benl u bi| Profile Tyrecenler oan hel luiste adres Bi| Profile Tyrecenter kunt u al!i|d geheel vrijblijvend uw oulo loten controleren. Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw onderhoudsbeurten PROFILE PASSIE TOT IN IEDER DETAIL lm Hi KOLE - LUCTOR Hvghorsluys 2 Tel: 0115 - 61 39 oo 4 Tel: 0114-31 40 Traiuportwog 9 Tel: 0117 - 45 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29