Het schrikbewind van Bastiaanse Dellaert verrast alle favorieten PZC PZC Twaalf doelpunten bij Koewacht-HVV'24 Halsteren geeft Oostkapelle klop 15 Wielrenner uit Hoogerheide boekt in Burgh-Haamstede zesde seizoenzege Successen Vinokoerov en Arvesen Voeckler verlengt zijn contract Spijkerman grijpt zilver op EK Melchers in generale race achterin Brons De Vries op EK skeeleren Wagenaar tweede op NK Toernooizege Nonnekes in Roden maandag 9 augustus 2004 Xe 91 r Ranke Boersma (HGH-HAAMSTEDE - Veel- gender kon het eigenlijk 'a gijna honderd meter voor .finish ging Wilfried Bastiaan- -jf a| recht overeind op zijn fiets Uen, trok zijn trui kalm recht i slak op zijn gemak de han- n de lucht in. Want hoe zijn er medevluchters ook hun best 'den. de Brabantse wielrenner as zaterdag in Burgh-Haamste- weer eens niet te kloppen. 'f larmee behaalde Bastiaanse '(bij benadering, de Braban- f is de tel een beetje kwijt) j"|j I zege in zijn wielerloop- 13 jan En alweer de zesde in het (pende seizoen. De postbe- ibte voert een schrikbewind het amateurpeloton. „Geluk- ig was ik vandaag eindelijk er in staat te winnen", sprak pause zaterdag. „Ik was !n et een paar weekjes kwijt, kon irj |er potten breken. Waarom at was, weet ik eigenlijk niet." aar in de straten van Burgh- 1 fcjamstedewas hét weer terug. hoe! Des te onbegrijpelijker ,t geen van de andere renners de vijf man sterke kopgroep n' poging deed de Brabander roegtijdig te lozen. „Nou", zei istiaanse, die dit jaar ook al in Hl nt Janssteen en Westdorpe >n, óver het kwartet Edward phout, Nico Vuurens, Ri- aidSlabbekoorn en Bert Dek- er. .ze hebben het wel gepro- eerd Maar inderdaad, ik kan iet zeggen dat er achter die po- 41 ngen echt veel overtuiging at Snsarm a iis draaide het na tachtig kilo- ïeler uit op een sprint. Met een te. fraaie als voorspelbare af- Dop. Want wie Bastiaanse mee- eemt naar de meet, mag zich ijl lij voorbaat kansloos, of op zijn Ést kansarm, weten. 'erwijl de wielrenner uit Hoo- erheide toch al 33 jaar is en inlicht allang voorbijgestreefd f^admoeten zijn door de jongere arde. „Maar op een enkele uit- nndenng na zijn die jonge, ta- atvolle jongens er niet" stelde Wilfried Bastiaanse houdt in de eindsprint de concurrentie met alle gemak achter zich. Bastiaanse. „Het is niet voor niks dat het deelnemersveld overal steeds verder afkalft. Nog niet zo lang geleden moest je snel inschrijven als je in een koers wilde meedoen, anders was je te laat. Nu kun je bijna overal op het laatste moment nog terecht." „Overal, ook vandaag hier in Burgh-Haamstede, staan bedui dend minder renners aan de start dan enkele jaren terug. En we zijn de laatste jaren in Neder land zo'n twintig koersen kwijt geraakt. Gewoon, omdat er geen animo meer voor is." Daardoor kunnen de 'oudjes' doorgaans nog regeren in het pe loton. „Het is mijn generatie die het beeld bepaalt", weet Basti aanse. „Vandaag zie je toch ook weer jongens als Francois Fran se en Arnold Stam (beide deel uitmakend van de oorspronkelij ke kopgroep van tien man) lan ge tijd vooraan. Dat zijn ook be paald geen jonkies te noemen. Het zou inderdaad niet verkeerd zijn als er jonge jongens zouden opstaan, die ons eens op de don der geven. Maar ze zijn er niet." De oorzaak van de vergrijzing van het amateurwielerpeloton, is de Brabander wel duidelijk. „De jeugd is veranderd", stelde hij zaterdagavond klip en klaar. „Er zijn heel veel andere dingen die hun interesse hebben, wiel rennen trekt de jongeren kenne lijk niet meer zo." Vooral niet omdat een wielren ner die enigszins wil meetellen in het peloton, het nodige moet doen en laten voor zijn sport. Zo als Bastiaanse, die jaren geleden zelfs besloot maar 28 uur per week te willen werken zodat hij meer tijd voor de wielrennerij overhield. Dat betaalde zich uit in al zo'n 130 zeges. „Ik was bij lange niet goed ge noeg om hier te winnen", onder streepte nummer twee Edward Farenhout, onlangs nog win naar in Kortgene, de suprematie foto Marijke Folkertsma van Bastiaanse. „Ik ben allang blij dat ik tweede kon worden." Zoals Nico Vuurens, de uiteinde lijke nummer diie (voor Richard Slabbekoorn uit Kapelle), ver heugd was dat hij eindelijk eens op het podium in Burgh-Haam stede stond. „Het was zwaar", zei de renner uit Meerkerk. „Ik heb geprobeerd alleen weg te ko men, maar het parcours had daarvoor te veel stilstaande bochten. Het kon bijna niet an ders dan een sprint worden." VOGTSBURG - De Kazak Alexandre Vinokoerov heeft de Regio Tour gewonnen. In cle vijfde en laatste etappe over 177,1 kilometer tussen Herbolzheim en Vogtsburg verdedigde de wielrenner van T-Mobile zijn leidende posi tie in het klassement. Het laatste dagsucces ging naar de Fransman Nicolas Vogondy. De Noor Kurt-Asle Arvesen won de Ronde van Denemar ken. In de afsluitende en zesde rit over 195 kilometer van Taastrup, gewonnen door Jimmy Caspar, naar Frederiks- berg kwam zijn koppositie niet in gevaar. ANP/AFP NANTES - De Franse wielrenner Thomas Voeckler heeft zijn contract bij de ploeg La Boulangere tot en met 2006 verlengd. Voeckler was de revelatie van de laatste Ronde van Frankrijk en reed ruim anderhalve week in de gele trui. Het team krijgt na dit seizoen een nieuwe hoofdspon sor. Binnenkort wordt de opvolger bekendgemaakt. Syl- vain Chavanel vertrekt naar Cofidis. ANP/AFP OTEPAA - Bertine Spijkerman heeft bij de Europese kam pioenschappen wielrennen een zilveren medaille vero verd bij de wegwedstrijd in het Estse Otepaa. De Neder landse moest na een race over 113,6 kilometer in de mas sasprint de Zweedse Monica Holler voor zich dulden. Het brons was voor cle Frangaise Nathalie Tirard Collet. ANP BOCHUM - Mirjam Melchers is in haar laatste wedstrijd voor de Olympische Spelen in de achterhoede gefinisht. De wielrenster van Farm Frites Hartol eindigde in de Gi ro Sparkasse over 73 kilometer in het Duitse Bochum als 27e. Leontien Zijlaard-Van Moorsel en Anouska van dei- Zee, die met Melchers cle wegploeg vormen in Athene, lie ten de race schieten. ANP GRONINGEN - De Nederlandse skeelerploeg heeft het EK in eigen land besloten met zeven medailles. Zaterdag volgde de laatste van Elma de Vries, die op de marathon brons pakte. De medailleoogst - vier keer zilver, drie keer brons - stemde bondscoach Desly Hill tevreden. „Al had ik er graag goud bij gehad." ANP ZOETERMEER - Jaco Wagenaar is zaterdag in zijn leef tijdscategorie tweede geworden op het NK mountainbi- ken voor nieuwelingen in Zoetermeer. De renner uit Yer- seke kon lang in het spoor blijven van de oersterke Niels Wubben uit Naaldwijk, maar moest hem kort voor het ein de laten gaan. Wagenaar, clie uitkomt voor het team Bee- bikes, hield Jelmer Jubbega uit Havelte achter zich. Bart Maas uit Hansweert eindigde in dezelfde categorie op een vierde plaats. Britta Schoe uit Vrouwenpolder kwam als eerste over de finishlijn bij de meisjes van 11 en 12 jaar. Erwin de Visser uit Domburg was het sterkst in de catego rie 8-10 jaar. Milan Vader werd daarin zesde. 'GOES - Een weekje vakan tie in New York heeft de Goese tennisser Alexander Nonnekes goed gedaan. Gisteren won hij het Roder Journaal REO Ópen in het Drentse Roden. De twintigjarige Nonne kes. die als tweede ge plaatst was, versloeg in de finale de als eerste geplaats te Boy Westerhof met 6-2 3-6 7-5. Zaterdag was hij in de halve finale te sterk st voor Arno Otter- De Goesenaar won datduelmet6-0 6-4. iTot twee weken geleden zat het de Goesenaar in het enkelspel niet echt mee de ze zomer In het dubbelspel kwam hij op verschillende toernooien wel ver, maar in zijn eentje had hij weinig succes. Na een toernooi in heiden ging hij er even een weekje tussenuit. Inde vijf partijen van afge lopen week in Roden gaf hij maar één set weg. SPORTREDACTIE Stationspark 28 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 Email: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) hits Bakker (coördinator zuid) koen de Vries (coördinator midden) RudyBoogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 AA GOES Tel (0113)315500 Fax: (0113)315669 ■hail: redactie@pzc.nl 'NTERNET wwv.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Peter Snelders BRESKENS - Roel Dellaert van De Bruinvis verraste zaterdag al le favorieten op de 3000 meter vrije slag tijdens de Havenwed strijd langebaan zwemmen in Breskens. Alle aandacht ging vooraf uit naar Niek de Ridder. Charles Potin en Jeroen Dellebe- ke, maar de zwemmer van de Sasse club stal uiteindelijk de show. Hij sprintte ze er in het slot allemaal uit. Van meet af aan streed het vier tal Dellaert, De Ridder, Potin en Dellebekezij aan zij. Volgens in gewijden was het wachten op het moment dat Niek de Ridder en Charles Potin hun medevluch ters achter zich zouden laten. Na het eerste keerpunt, na 500 meter, was er van een demarra ge nog geen enkele sprake. En ook tijdens de rest van de race bleef het viertal bijeen. Het moest dan maar in de laatste 500 meter gebeuren, zo dacht men. Maar het verschil kwam er niet of nauwelijks. In het laatste stuk moest Jeroen Dellebeke als eerste afhaken en in de slotfase gaf ook Charles Po tin zich gewonnen. Maar Niek de Ridder slaagde er niet in om de strijdlustige Roel Dellaert los te gooien. Hij moest zelfs erva ren dat die net iets eerder aan tikte dan hem. Het verschil be droeg nog geen halve seconde. En dat na 3000 meter. „Ik kan geen andere verklaring vinden dan dat Niek tactisch niet goed heeft gezwommen", zei de teleurgestelde ZCK-trai- ner Ko Koekkoek. „Hij en Char les Potin hadden al veel vroeger in cle wedstrijd van die andere jongens weg moeten zwemmen. Ze hebben volgens mij maar wat liggen 'spelen' in de veron derstelling dat het allemaal wel Ryan Verplanke rondt een boei, op weg naar de overwinning op de 3000 meter schoolslag. foto Wim Kooyman goed zou komen. Maar als de fi nish in zicht komt en ze liggen nog goed, dan krijgen jongens als Roel Dellaert vleugels. Dan kunnen ze net iets meer dan nor maal." De 65e Haven wedstrijd, één van de oudste zwemwedstrijden in Nederland, staat alleen open voor Zeeuwse zwemmers. Door de Zeeuwen en voor de Zeeuw en, is het motto bij de organise rende vereniging Schelde- stroom. „Dat moeten we maar zo houden ook", zei de tevreden voorzitter Bob Vastenhout. „Er is belangstelling genoeg vanuit de andere provincies, maar we houden het Zeeuws. We staan er voor om onze zwemmers in een rechtstreekse confrontatie zon der inmenging van buitenaf strijd te laten leveren." Boegbeeld Scheldestroom beleefde een ge slaagde dag. De weersomstan digheden en de watertempera tuur waren ideaal (ruim 22 gra den) en men had twee jubilaris sen binnen de gelederen. Boeg beeld Adrie Vinke werd 65 jaar en zijn zoon Tonny zwom zijn 25e havenwedstrijd. Een jaar eerder bereikte Arjan Dekker van ZCK reeds die mijlpaal. Als klap op de vuurpijl had Schelde stroom na afloop een lid op de hoogste trede van het erepo dium staan. Dat was Ryan Ver planke. Zij vocht daarvoor op de 3000 meter schoolslag een verbeten duel uit met Stephanie Rombout van ZC Koewacht. Laatstgenoemde vertrok als een speer en dook direct in de slip stream van René Oudenaarde. Gezien het geringe aantal deel nemers zwommen op dit num mer de mannen en de vrouwen samen. Het duurde even voordat Ryan Verplanke aansluiting kreeg. Maar toen de finish in zicht kwam, bleek de gerouti- neerde zwemster iets meer fysie ke inhoud te hebben dan haar elf jaar jongere concurrente. Op hetzelfde nummer bij de mannen was René Oudenaarde van Zeelandia een klasse apart. Hij had aan de finish bijna drie minuten voorsprong op de num mer twee, Thijs den Hamer van Scheldestroom. Op de drieduizend meter vrije slag was Carmen de Ridder on genaakbaar. Al vrij snel nam zij de leiding en gaf die niet meer uit handen. Stilletjes werd in huize De Ridder gehoopt op een drieslag. Winst voor Niek en Carmen en een tweede plaats op de drieduizend meter voor Daisy. Maar Niek werd tweede en Daisy, aan de leiding in de strijd om de Zeelandbeker, moest door een fysiek ongemak de strijd staken. „Toen ik de 2000 meter naderde, kreeg ik een geweldig stekende pijn on der mijn ribben. Ik kon me nau welijks meer bewegen. Even speelde ik met de gedachte om wat rust te nemen en het dan nog eens te proberen, maar de pijn was zo hevig dat dit geen nut had." Op dat moment zwom Daisy de Ridder op de tweede plaats. Door deze opgave komt haar eer ste plaats in het klassement in gevaar. Komende week gaat ze op vakantie en zal daardoor naar alle waarschijnlijkheid de wedstrijd in Middelburg moeten missen. „Als je twee wedstrij den mist, val je weg uit het klas sement. Misschien dat we iets eerder naar huis komen. Dan kan ik toch nog voor die titel gaan." van onze sportredactie TERNEUZEN - De voetballers van Koewacht en HVV'24 heb ben een spectaculaire oefenwed strijd afgewerkt, met een opmer kelijk scoreverloop. Koewacht-HVV'24 6-6: HVV'24 kon op een bliksemstart bogen. Binnen achttien minuten leidde de ploeg met 0-3. Daarna viel de concentratie weg. Na de pauze herstelde Koewacht zich knap. Die ploeg boog de achterstand om in een 6-4-voorsprong. In de slotfase trok HVV'24 de stand alsnog gelijk. Scoreverloop: Jeroen Claessens 0-1, Hans van Damme 0-2, Kana da Rosa Ber nardo 0-3, Lorenzo d'Hondt 1-3, Bram Comelissen 2-3, Johnny Lensen 2-4, Bram Comelissen 3-4, Jacky Lambert 4-4, Bram Comelissen 5-4, Jorn Acke 6-4, Jeroen Claessens 6-5, Jordy Bak ker 6-6. Axel-Oostburg 5-2: Scorever- loop: Siem Gans 1-0, Bas Caste- leijn 1-1, Randy Zandstra 2-1, Siem Gans 3-1, Jarmo Gieling 4-1, Joram Scheele 5-1, Bas Cas- teleijn 5-2. RIA W.-Graauw 2-0: In de eer ste helft kon Graauw vrij aardig tegenstand bieden. Na rust was de thuisploeg duidelijk sterker. Voor de pauze scoorde Steven Koster 1-0 en na rust legde Ka- dir Akmese de eindcijfers vast. Hontenisse-Sluiskil 2-2: In de 40e minuut liet Jocheni Roels 1-0 noteren en op slag van rust zorgde Dave de Booy voor 2-0. Na de doel wisseling waren de rollen omgedraaid en kwam een sterker Sluiskil verdiend op ge lijke hoogte. Jasper van Houcke tekende met een kopbal voor 2-1. Niels Bauwens liet in de 65e minuut vanaf vijfentwintig meter 2-2 aantekenen. Clinge-Corn Boys 4-3: Clinge was over de gehele wedstrijd wat beter. Voor Clinge scoorden Jan de Visser en Dennis de Block twee keer. Voor Corn Boys nam Stefan Burbach twee treffers voor zijn rekening. Xa- vier Hei-man scoorde één keer. van onze sportredactie TERNEUZEN - Zaterdag-eer steklasser Oostkapelle moest za terdag een ruime nederlaag in casseren in een oefenduel met zondag-eersteklasser Halsteren. In Halsteren werd het 5-2. Halsteren-Oostkapelle 5-2: Oost- kapelle-trainer Karl Vergouwen benutte het duel vooral om zijn nieuwe spelersgroep aan het werk te zien. Het elftal dat hij de eerste helft opstelde was goed opgewassen tegen Halste ren (2-1), na rust was Oostkapel le, met tal van omzettingen, dat wat minder. Voor Oostkapelle scoorden Micha Lekawael en Wilfred Schipper. Hoek-Evergem 5-1: Al in de der de minuut kwam Hoek op voor sprong door een eigen doelpunt van Bram Segers. De Belgen maakten vlak voor rust gelijk: 1-1. David Destorme (2x), Sam Ysebaert en Hairam Collin maakten er na rust 5-1 van. VCK-Dauwendaele 0-1: VCK en Dauwendaele kwamen zaterdag voor de eerste keer in deze voor bereiding in actie en dat had zijn weerslag op het niveau van de wedstrijd. Van echt goed voetbal was nog geen sprake en veel doelkansen creëerden beide ploegen zich ook niet. Robin van de Velde maakte in de eer ste helft de enige treffer. Bruse Boys-Tholense Boys 3-4: Halverwege was het al 2-2, uit eindelijk werd het 3-4 voor de bezoekers. Jan-Peter Dekker en Leon Bal bezorgden Bruse Boys na amper een kwartier spelen een 2-0-voorsprong, maar nog voor de rust brachten Moerad Ti- hana en Michael de Jong de stand weer in evenwicht. In de tweede helft bracht George Ge luk Bruse Boys opnieuw aan de leiding, maar daarna trok Tho- lense Boys de wedstrijd naar zich toe. Jaben Kortland en Moe rad Tihana maakten er 3-4 van, Sersookerke-SSV'65 2-3: Ber nardo Wattel bracht de thuisclub in de eerste helft op voorsprong, maar door een te gentreffer van Dennis van de Welle werd het nog voor de rust 1-1. Pim Bruins en opnieuw, Dennis van de Welle gaven SSV'65 in de tweede helft wat meer lucht, maar toen Frank Al- laart de achterstand van 1-3 te rugbracht naar 2-3 werd het nog even spannend. Patrijzen-Hoek 2 3-1: Gert-Jan Hamelink opende al vroeg in de wedstrijd de score voor de bezoe kers, waarna Nigel Homes de ruststand op 1-1 bepaalde. In de. tweede helft schoten Arjen Ver burg (met een streep van dertig meter) en Gabriel Sappulete Pa trijzen voorbij Hoek. Yerseke-Krabbendijke 1-3: Yer- seke werd zaterdag hard met de neus op de feiten gedrukt. Het vertrek van een aantal basis krachten heeft de ploeg geen goed gedaan. Ard-Jan Verburg zorgde al in de eerste helft voor 0-1, waarna het in de tweede helft 0-2 werd door een doel punt van Martijn van de Berge. Christian van der Poel bracht de achterstand daarna nog wel terug naar 1-2, maar veel hielp dat niet. Niet veel later bepaal de Danny Weber de eindstand op 1-3. Goes-Hulsterloo 8-1 (4-1): Goes was duidelijk enkele maten te groot voor Hulsterloo. Bij rust was het reeds 4-1. Bij 4-0 teken de Dieter Marin voor de enige treffer van de bezoekers. De pro ductie van Goes werd verzorgd door Patrick Ketting (2x), Maar ten Griep (2x), Koen Wisse, Ste fan Scholten, Rick de Punder en Niels Paardekooper. Domburg-RCS 2-2: Het verhaal was simpel: in de eerste heft was RCS beter, in de tweede helft Domburg. Yoessef Afkir en Martin Janse zorgden voor 0-2. Mick Vujovic en Wilco van Eijze- ren voor 2-2. Vlissingen-Groen Wit 6-3: De thuisploeg had een geslaagde ontmoeting met het Bredase Groen Wit. Voor rust was Vlis- singen al wel sterker, maar bij rust stond het nog gelijk: 3-3. In de tweede helft kwam Vlissin- gen wel goed uit de verf. De doelpunten voor de thuisclub werden gemaakt door Roepesh Bhagola (2x), Lunven Vermeer, Ngefu Sambi, Pim van der Vlies en Rodi Uranie. De Meeuwen-RCH 2-1: De gas ten uit Heemstede kwamen in het begin van de tweede helft op voorsprong. Daarna zorgde Jan Pieter de Vries er met twee tref fers voor dat het oefenduel ge wonnen werd. Zeelandia Middelburg-Zierik- zee 0-4: Zierikzee, dat al vaker getraind had dan de thuisploeg, kwam voor rust op een 3-0-voor- sprong. Serge Berrevoets (2x) en Michel Winkels zorgden voor de doelpunten. Na rust maakte Tho mas Vos de vierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15