Mobilofoon voor reddingsbrigade Geen seconde rust voor het team PZC PZC Jaarlijkse avondmarkt brengt sfeer in Bruinisse Gemeente Veere legt boetes op aan belastingzondaar 13 Gemeente Schouw en-Duiv eland zorgt voor oplossing Ideeënmarkt voor veiliger verkeer Zeeland Workshop sacrale dans in Zaamslag Mannen aangehouden in Domburg Vernielers bushokje aangehouden Man breekt been bij aanrijding Vrouw rijdt tegen portier Fietsster gewond aan hoofd Inbreker op heterdaad betrapt Auto gestolen Uiendief Agressieve man aangehouden zaterdag 7 augustus 2004 |,hnr Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De I jirandreddingsbrigade Wester- I schouwen (SRB) beschikt naast ecu aantal portofoons nu voor je post Jan van Rcnesseweg ook over een waterdichte mobilo foon. Daarmee is het 'gat' in de communicatie tussen reddings- post en reddingsboot gedicht. Enige tijd geleden sloeg de strandreddingsbrigade alarm. Op velschillende punten langs het door de post Jan van Renes- peweg te bewaken strand - een stuk van zo'n tien kilometer - MIDDELBURG - Het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid 1 Zeeland (ROVZ) houdt in okto ber een ideeënmarkt om te ko men tot nieuw beleid voor de verdere verbetering van de ver- J keersveiligheid in de provincie. De markt is bedoeld als inventa- redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur bleek communicatie tussen de reddingspost en de reddings boot problematisch. Op verschil lende locaties langs het stuk strand tussen de stormvloedke ring en de vuurtoren was de ver binding uitermate slecht. In de buurt van de vuurtoren viel deze zelfs helemaal weg. SRB-vice-voorzitter P. Duijzer sprak van een 'zorgelijke situa tie' en kaartte het probleem aan bij de gemeente Schouwen-Dui- veland. Duijzer drong aan op aanschaf van een waterdichte mobilofoon om het communica tieprobleem uit de wereld te hel pen. Het nadeel dat een mobilo foon vast gemonteerd dient te worden, wilde de SRB voor lief nemen. Wethouder A. Croné rea geerde niet onwelwillend op het verzoek, maar wilde alvorens knopen door te hakken eerst be kijken of het communicatiepro bleem van de SRB ook anders - lees: goedkoper - opgelost kon worden. De gemeente moet, zo betoogde Croné, in deze tijd van bezuinigingen op de kleintjes let ten. Croné vroeg bij verschillende le veranciers offertes aan voor een waterdichte mobilofoon. Dat le verde volgens C. Ammerlaan van de afdeling Ruimte en mi lieu van de gemeente uiteinde lijk een aantrekkelijke aanbie ding op. „Zonder dat daarbij af breuk is gedaan aan de kwali teit van de apparatuur", aldus Ammerlaan. Positief Gezien het feit dat het hoogsei zoen inmiddels in volle gang is en het wanne weer veel volk naar het strand lokt. werd snel actie ondernomen. De mobilo foon is inmiddels gemonteerd in de onlangs in gebruik genomen nieuwe boot. De apparatuur is getest en voldoet aan de ver wachtingen. Duijzer: „Tot dus verre zijn de ervaringen posi tief. We hebben overal goed be reik." Duijzer hoopt dat op ter mijn ook voor de posten Wilhel- minahoeve (Renesse) en Roton de (Westenschouwen) een mobi lofoon beschikbaar komt. „Daar om is het wel goed om nu in de praktijk te kunnen ervaren hoe deze mobilofoon zich houdt in het dagelijks gebruik." ij uemami is ucuuciu aia mvcma- 4 risatie van gedachten die leven ij bij de verschillende partijen die bij het verkeersveiligheidsbe- leid betrokken zijn. Het huidige meerjarenplan ver keersveiligheid loopt volgend jaar op zijn einde. Adviesbureau Korbee Hovelynck heeft op dracht gekregen een nieuw meer jarenplan en werkplan 2005 te maken. Momenteel worden de relevante beleidsnota's en de verkeersveiligheidsstatistieken De analyse richt zich op het be staande beleid, accentverschui vingen en het te verwachten toe komstige beleid. Verkeersveiligheid staat hoog Op de agenda in Zeeland. In het Provinciaal Verkeers- en Ver voersplan staat het streven om het aantal verkeersslachtoffers structureel verkleinen tot maxi maal 32 verkeersdoden en drie honderd ziekenhuisgewonden in ZAAMSLAG - Op zondag 29 au gustus wordt er van 10.30 uur tot 17.00 uur in de boeren schuur van de familie Boogerd in Zaamslag een workshop Sa crale Dans gegeven. I Deze dansvorm is te vergelijken met meditatie-in-beweging: met volledige aandacht doen wat je doet. Het gaat meer om inner- I lijk werk dan om prestaties en I mooie danspasjes. De dansvor men zijn niet moeilijk en laten alle ruimte voor de eigen bele ving. De workshop wordt gege- I ven door Désirée Sorgedrager en Gerdi Preger en is voor ieder een toegankelijk, met en zonder i danservaring. Meer informatie: 0114-682999 en 0115- 561277. Uit blauwe vuilniszakken knutselen de kinderen ridderkostuums. En ook zijn zwaard heeft deze ridder al paraat. door Melita Lanting RENESSE - De hele dag zwermen groepjes kinderen om Yoery, Stéphanie, Martine en Kim heen. Het recreatie team van camping de Julianahoeve in Renesse is razend populair. De vier zijn (bij wijze van spreken) dag en nacht in touw om de kinderen te vermaken. Een enorme klus, maar ze doen het met groot plezier. „Geen twee dagen zijn hetzelfde en dat maakt het leuk." Het is tegen tien uur 's ochtends als de eerste kinderen zich melden bij de vro lijk gestreepte circustent. „Hallooooo" klinkt het plotseling en een tiental kin deren stuift op Yoery af. Hoogste tijd voor de ochtenddans. 'Bump en jump' heet het officieel, maar het is eigenlijk gewoon een half uurtje uitrazen op mu ziek van onder meer kabouter Plop. „Steek je handen in de lucht", en hup, daar gaan meer dan honderd armpjes omhoog. De hele dag staat in het teken van rid ders en daarom gaan de kinderen ridder kostuums maken. „Hier heb je een blau we zak. Daar knip je drie gaten in. Eén voor je hoofd en twee voor de armen", legt Martine uit. De kleine Baiki krijgt het niet voor elkaar. „Moet jij maar doen", beslist hij en schuift zijn zak naar een ander. Martine is bezig met ge kleurd papier. „Ik moet een logo ma ken. Weet jij wat een logo is?" vraagt ze. Ze besluit dat ze een grote M op haar pak maakt. „De M van Martine." Alle kostuums moeten een grote R op de borst krijgen. „Want ridder Rick moet ons wel kunnen herkennen", vertelt Martine. „Steffie, Steffie, kannst du das ma- chen?", en Stéphanie helpt weer even. De vier leiders krijgen geen seconde rust. Altijd zit er wel eentje aan een arm of shirt te trekken. Diverse tranen moeten gedroogd, want er wordt heel wat gestruikeld in de tent. „Laat eens zien, kan je die knie nog bewegen? Niets aan de hand, ga maar verder spe len." Tegen twaalven loopt de tent leeg en is er even pauze voor het team. „We wor den wel goed in de gaten gehouden hoor", vertelt Kim. „Ze staan ons 's och tends al op te wachten bij de douche en wisten mij zelfs te vertellen wat ik giste ren bij de snackbar had besteld." Ze vindt het niet erg want 'het hoort er bij'. „Het gaat zelfs zo ver dat sommige kinderen helemaal niet meer mee willen naar het strand. Ze willen de hele dag bij ons spelen", vertelt Stéphanie. Werken in een recreatieteam is een in tensieve vakantiebaan. Zes dagen in de week, van 's ochtends tien tot s avonds tien. Met altijd een ochtend- middag en avondprogramma. „We doen veel voor de kinderen tot een jaar of twaalf. Maar daarnaast organiseren we ook ac tiviteiten voor oudere kinderen en vol wassenen", vertelt Stéphanie. Ze is de leidster van het team en de enige die een opleiding in het toerisme volgt. „We organiseren bijvoorbeeld volgende week een zeskamp, waar ook volwasse- foto Marijke Folkertsma nen aan deelnemen. Sommige mensen nemen hiervoor zelfs speciaal vrij. Maar we houden ook een spooktocht voor twaalf jaar en ouder. Dat is heel realistisch en daaraan doen ook de veer tien- en vijftienjarigen aan mee. Die groep bereik je niet zo vaak." De dag wordt voor de allerkleinsten om zeven uur 's avonds afgesloten met het schatertheater. Twee typetjes (gespeeld door Kim en Martine) halen op een klein podium allerlei capriolen uit. Tot slot nog een liedje voor het slapen gaan en de vaders en moeders kunnen de kin deren meenemen. Voor de iets grotere kinderen is het dan nog niet afgelopen. Zij gaan (met hun ridderkostuums aan) in optocht naar het sportveld, voor het grote ridder- ringsteekspel. Met een skelter moeten ze daar een bezemsteel in een hoepel ste ken. Als er aan het begin van het spel slecht geluisterd wordt,"grijpt Youri in. „Daar blijven staan en als jullie niet luisteren, zal ik kindjes weg moeten sturen", klinkt het streng in het Duits en het Ne derlands. Dat helpt, want niemand wil weggestuurd worden. door Ali Pankow BRUINISSE - Ruim negentig procent van de leden van de Bru- se Ondernemersvereniging doet mee met de jaarlijkse avond- markt op de eerste vrijdag in au gustus. Het gaat hen er in de eer ste plaats om met dit evenement Bruinisse te promoten. Een avondmarkt is anders dan een weekmarkt, heeft de erva ring de afgelopen jaren geleerd, 's Avonds wordt er vooral ge slenterd en en passant eens iets gekocht. De weekmarkt is veel meer bedoeld voor het gericht boodschappen doen. S. Bal van het Duivelands Meu belhuis was vijf jaar geleden één van de initiatiefneemsters. „Ik had zo'n avondmarkt gezien op vakantie en vond dat zoiets in Bruinisse ook maar eens moest komen", zegt de onder neemster. Zij heeft de belang stelling voor de Bruse Avond markt in de loop der jaren zien groeien: zowel qua enthousias me van de middenstand als qua het bezoekersaantal. Bal geeft aan dat er wordt ge streefd naar een zo gevarieerd mogelijk aanbod. De branches die niet door de eigen onderne mers uit Bruinisse zijn vertegen woordigd, zijn derhalve aange vuld met ambulante handelaren van buitenaf. De Bruse avondmarkt biedt naast kraampjes met koopwaar nog andere trekpleisters. Zo kunnen kinderen rondritjes ma ken in karretjes die door bokjes worden voortgetrokken en loopt er clown rond. Het marktterras biedt een pri ma pleisterplaats voor wie het slenteren even wil onderbreken. De zangers van het Bruinisser Visserskoor oogsten bijval met hun zeemansliederen tijdens een concert op de muziektent. Bij het scheiden van de markt komen veel bezoekers bijeen op het parkeerterrein bij de AH-su- permarkt. Daar geeft de Bruse jeugdbrandweer een demonstra tie. (Advertentie) Zaterdag 7 augustus Grootscheepse Kunstveiling Van de schilderijen die gemaakt zijn tijdens de Schildersweek Domburg van 16 t/m 23 mei 2004. Locatie: Theaterzaal De Parel, Schelpweg 2, Domburg. Kijktijd: 12.00 tot 14.00 uur. Aanvang veiling: 14.00 uur. U bent van harte welkom. DOMBURG - Een negentienjarige man uit Vught en een achttienjarige man uit Schoten zijn donderdagnacht in Domburg aangehouden voor diefstal en een poging een ar restant te bevrijden. De man uit Vught stal een fles drank achter de bar van een Domburgs café. Hij werd in een po litieauto gezet om naar het bureau te gaan. De man uit Schoten opende het portier zodat de arrestant kon ont snappen. Daarop werd ook hij aangehouden. NOORDWELLE - De politie kreeg in de nacht van don derdag op vrijdag rond kwart over drie van de melding dat drie jongens aan de Kuijerdamseweg in Noordwelle bezig waren een bushokje te vernielen. De politie heeft de drie jongens later aangehouden. Zij bekenden direct de vernieling. De drie jongens, twee van 17 jaar uit Weert en één van 17 uit Ell, worden doorgestuurd naar HALT. SLUISKIL - Een 34-jarige bromfietser uit Terneuzen is gistermiddag in Sluiskil gewond geraakt bij een aanrij ding met een bus van Connexxion. Het ongeval gebeurde rond kwart voor drie op de krui sing Kanaalzicht-Eilandstraat. De bromfietser stak vlak voor de bus de weg over. De buschauffeur probeerde hem te ontwijken door hard te remmen, maar kon niet voor komen dat de bromfietser werd geraakt. De man is met een gebroken been en lichte andere verwondingen met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Terneu zen. HULST - Op de Stationsweg in Hulst is gistermiddag een vrouw gewond geraakt. Een 63-jarige vrachtwagenbe stuurder uit Hulst opende het portier van zijn vrachtwa gen op het moment dat de vrouw voorbij fietste. Het por tier raakte het stuur van de fiets en de vrouw kwam ten val. Ze is met een hoofdwond overgebracht naar het zie kenhuis. Na behandeling kon ze huiswaarts keren. VLISSINGEN - Op de Oranjedijk in Vlissingen is vanmid dag om 16.45 uur een 50-jarige Vlissingse vrouw met haar fiets gevallen doordat een spelende hond plots voor haar wiel sprong. De vrouw liep een hoofdwond op en is voor onderzoek met de ambulance overgebracht naar het zie kenhuis. VLISSINGEN - Een 31-jarige man uit Tegelen is donder dagnacht op heterdaad betrapt bij een inbraakpoging in een woning aan de Troelstraweg in Vlissingen. De eige naar van de woning betrapte de inbreker om kwart over vier. De dief ging er vandoor en de bewoner zette de achtervol ging in. De inmiddels ingeschakelde politie hielp mee met de zoekactie. De inbreker is uiteindelijk aangehouden in de bosjes van de Martin Luther Kingstraat. Naast de kramen had de Avondmarkt diverse andere publiekstrekkers in petto: een rondritje met de bokkenkar, bijvoorbeeld. foto Marijke Folkertsma door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Veere gaat boetes opleggen als bewoners of ondernemers de ge meentelijke belastingen niet be talen of sjoemelen met de aangif te. Veere loopt regelmatig inkom sten mis doordat mensen verzui men de gemeentelijke belastin gaangifte op te sturen of omdat ze het biljet foutief invullen. Zo moest bijvoorbeeld het aangifte biljet voor de toeristenbelasting 2003 ingediend zijn op 31 janua ri 2004. In de tweede week van februari waren 125 biljetten nog niet ingediend, waaronder die van een paar grote bedrijven. De gemeente zegt dat ze hier door niet alleen geld is mis gelo pen, het kost ze zelfs extra geld. Er moeten voor die onderne mers geschatte aanslagen wor den gemaakt. Die bedragen wor den gebaseerd op de aanslag van het voorgaande jaar of op gemiddelden, maar zijn wel ho ger dan wanneer de aangifte cor rect en op tijd is gedaan. Als de ondernemer later alsnog de aan gifte doet, wordt het uiteindelij ke bedrag verrekend met de eer dere aanslag. Hondenbelasting Niet alleen ondernemers in de toeristensector ontduiken be wust of onbewust de belasting. Ook de hondenbelasting, preca- riobelasting en de heffing van bijvoorbeeld bouwleges, zorgen voor problemen. Bij bouwleges komt het voor dat de opgegeven bouwkosten lager zijn dan de werkelijke bouwkosten. Het ge volg is dat de leges lager zijn dan ze in werkelijkheid moeten zijn. En om de precario- en hon denbelasting vast te stellen, houdt de gemeente regelmatig controles en nacontroles. De gemeente had geen mogelijk heden om nalatige belastingbe- RENESSE - Aan de Rampweg in Renesse is gistermiddag een personenauto gestolen Het gaat om een zwarte Volkswagen Po lo. De geschatte waarde van de auto bedraagt ruim 7000 euro. talers of indieners van opzette-- lijk onjuiste aangiften te bestraf fen. Daarom zijn nu aanvullen-^ de beleidsregels opgesteld. ET kunnen twee soorten boetes wor den opgelegd: de verzuimboetes voor lichte overtredingen en ver- grijpboetes voor ernstige nala tigheden zoals opzet of grove schuld. Wie te laat na een aanmaning een aangiftebiljet indient, kan een verzuimboete krijgen van; maximaal 750 euro. De hoogte hangt af van het bedrag dat dé belastingplichtige te weinig' heeft betaald. Inwoners die op zettelijk onjuist aangifte doen, kunnen een vergrijpboete krij gen van minimaal 500 euro of 50 procent van het bedrag van de belastingaanslag. In het geval van grove schuld, bedraagt de boete minimaal 250 euro of 25 procent van de aanslag. De gemeente wil met deze be leidsregels bereiken dat de aan- giftemoraal, zoals het college dat noemt, verbeterd wordt eri dat het niet meer nodig is om ge schatte aanslagen te sturen eir die vervolgens te verrekenen met de definitieve aanslag. MIDDELBURG - Een veertigja rige Middelburger is donderdag avond betrapt bij het stelen van uien van een stuk land. Een toe vallig passerende politieman heeft de man aangehouden. De Middelburger krijgt proces-ver baal. VLISSINGEN - In een winkel aan de Gildeweg in Vlissingen is gistermiddag om kwart voor vijf een 51-jarige Middelburger aan gehouden. De man werd door winkelperso neel verzocht om zijn tas open te maken, omdat het vermoeden bestond dat hij daarin spullen uit de winkel had gestopt die niet waren afgerekend. Daarop werd de man agressief en pakte de werknemer bij de keel. Hij is overgedragen aan de poli tie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53