ampingboer woest op gemeente c PZC PZC Koffieshop moet ook aan wiet komen Goede zaken op midzomernachtmarkt Duo Lous/Verhage mist slechts één ring in sjezenwedstrijd b 13 een boerenontbijt na onenigheid over hercontrole kampeereenheden Geet )ronken man tuin in Agressieve man aangehouden Gay Party Natuurgebied terrein vogels Flinke buit en schade bij inbraak Vernielers bushokje aangehouden Jongetje zwaargewond Inbreker op heterdaad betrapt Scooterdieven aangehouden Uiendief zaterdag 7 augustus 2004 [AMPERLAND - j. Klompe, ,oer en minicampinghouder dakbij recreatiegebied de ichotsman in Kamperland, leeft elke samenwerking met de remeente Noord-Beveland opge legd. De afspraak om bij Klom- )e%) 11 september een boeren- mtbijt te houden voor nieuwe mvoners van Noord-Beveland, fervalt. [lompe is woedend op de ge- jeente. „Vorige week kwam de REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur gemeente op de minicamping Klompehoeve tellen of er te veel kampeereenheden stonden, en ze hebben grove fouten ge maakt. In plaats van de eenhe den hebben ze de personen ge teld. Nu kreeg ik gisteren een hercontrole - let wel, omdat ze zelf administratieve fouten heb ben gemaakt - en werden alle eenheden meegeteld die op het punt stonden te vertrekken. Er is zelfs een tentje als kampeer- eenheid meegeteld, dat door gas ten voor de hond is opgezet. Ik krijg de indruk dat de gemeente mij wil treiteren. Welnu, dan ga ik me niet meer voor hen uitslo ven." Paarden Klompe organiseert al jaren eens per jaar een boerenontbijt om al het goede van Noord-Be veland onder de aandacht te brengen. Deze week nog besloot de gemeente om deze keer de Noord-Bevelanders uit te nodi gen die het afgelopen jaar in de gemeente zijn komen wonen. „Mooi niet, dus" zegt Klompe, „ze zoeken zelf maar een mooi plekje en goede producten bij el kaar. Ik sloof me ook elk jaar uit voor de fiets- en mentocht, maar daar schei ik ook mee uit. Op onze camping hebben we voorzieningen voor paarden en ik ontvang daarom ook vaak groepen met paarden. De ge meente telt nu niet de groepen, maar de personen. Ze kunnen er van uitgaan dat ik niemand meer aanneem, waarmee dus een van de sterke punten van Noord-Beveland wegvalt. Op de Klompehoeve kun je namelijk als paardensporter terecht in een landelijke omgeving in een agrarische sfeer. Op mij moeten ze bij de gemeente Noord-Beve land niet meer rekenen." Geen uitzondering Bij de gemeente Noord-Beve land zijn ze niet te vermui-wen. Loco-secretaris H. Doddema vindt dat de gemeente streng moet zijn. „Het is waar, Klompe is goud waard als het gaat om cultuur en recreatie in de ge meente. Maar hij mag niet de conclusie trekken dat hij zich daarom niet aan de regels hoeft te houden. Alle minicampings moeten de regels respecteren en dan we kunnen voor Klompe geen uitzondering maken omdat zijn boerenontbijt zo lekker is. Anderen zouden dat opvatten als corruptie en dat zou het ook zijn." Doddema hoopt met Klompe tot overeenstemming te kunnen ko men, maar Klompe verwacht niet dat dat zal lukken. „Ik krijg een boete van 4000 euro omdat de gemeente stomme fouten maakt. Daar word ik niet erg toeschietelijk van." - De politie heeft in zijn woning in Axel gisteravond een (7-jarige man aangehouden. Jfij was even daarvoor met zijn luto een tuin aan de Buitenweg Axel ingereden en daarna „opgereden. Bij aanhouding leek dat hij ruim twee maal de jegestane hoeveelheid alcohol ad gedronken. Zijn rijbewijs is ïgenomen en proces-verbaal is pgemaakt. VL1SSINGEN - In een winkel aan de Gildeweg in Vlissingen is gistermiddag uur een 51-jarige Middelburger aangehouden. De man werd om kwart voor vijf door winkelpersoneel ver acht om zijn tas open te maken imdat het vermoeden bestond lat hij daarin spullen uit de win tel had gestopt die niet waren nd. Daarop werd de nan agressief en pakte de werk- lemerbij de keel. Hij is overge- Iragen aan de politie. GOES - Tommy's Gay Friendly (Party presenteert vrijdag 10 sep- lember het feest Sextember in Me Sake. Het feest begint om 22.00uur en duurt tot 04.00 uur. WESTDORPE - Wandelpaadjes zal Staatsbosbeheer niet aanleg gen in het nieuwe natuurgebied je Westdorpe-Noord. Duizenden vogels rusten en foerageren in de twee jaar geleden gegraven kreek en het daaromheen gele plas-drasgebied. foerageer- en rusteiland bij is specifiek voor de aangelegd. Het plas-dras- perfect in de provin plannen voor het opzetten een ecologische hoofdstruc tuur in de regio, Het natuurgebied tussen Kapit- lelstraat en Autricheweg blijft foor wandelaars en fietsers ver boden gebied. Maar vanaf de Zeedijk kunnen vogel- en na tuurliefhebbers op hun gemak lepelaars, kluten, en vele soor- :enganzen en eenden bekijken. In een lóods in Vlake werd in 1991 een grote hennepkwekerij ontdekt en vervolgens ontmanteld. door Harmen van der Werf GOES - Wat is het softdrugsbeleid in Nederland toch krom, verzucht de Zuid- Bevelandse eigenaar van een zaak die apparatuur voor het kweken van wiet verkoopt. Gebruik van softdrugs wordt gedoogd. Via koffieshops mag het in kleine hoeveelheden worden verkocht, maar hoe de wiet binnenkomt Dat is in duisternis gehuld. De Zeeuwse politie deed deze week een inval in een woonhuis aan de Kasteel straat in Vlissingen en legde de hand op tien kilo hasj en wiet plus een groot aan tal voorgedraaide joints. De woning, in gericht als kantoorruimte, was 'ge woon' een bevoorradingspunt voor kof fieshops. Ook verkopers van Nederwiet, Purple Power, Thai en Super Crystal moeten tenslotte ergens hun spullen vandaan halen. Is het niet via 'slinkse' wegen uit het buitenland, dan wel uit de eigen pro vincie. Vorige maand meldde de politie nog een forse toename van het aantal ontmantel de hennepkwekerijen in Zeeland, van zesendertig in de eerste vijf maanden van 2003 tot éénenvijftig in dezelfde pe riode dit jaar. Vooral in de Oosterschel- deregio waren er veel ontdekt en leegge ruimd. Zo vreemd is dat niet. Apparatuur voor het kweken van wiet is her en der in Zeeland te koop, op vier plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen, oissinp twee plek ken in Goes, in Vlgen en zelfs in een dorp als Kapelle. Op korte termijn komt er ook nog een 'homegrow-shop' in Rilland, speciaal gericht op de Bel gische markt. „Dat zulke winkels mogen bestaan?", herhaalt de eigenaar - 'geen naam in de krant, alsjeblieft' - van een Zuid-Beve- landse winkel de vraag. „Natuurlijk klinkt dat raar, zoals het hele Neder landse softdrugsbeleid krom is. Ik maak vaak de vergelijking met een fiet senmaker. Die verkoopt opvoersetjes voor brommers, terwijl bekend is dat je daar niet mee mag rijden." Homegrow-shops zijn volledig inge richt voor het kweken van wiet. Ze ma ken daar helemaal geen geheim van. „Apparatuur die ik aanbied is legaal", vertelt de Zuid-Bevelander. „Chrysan ten- en tomatenkwekers gebruiken die Spullen ook. Tuinders komen af en toe ook bij mij wat kopen, als andere zaken dicht zijn." Stekjes Zijn assortiment bestaat uit lampen, pompen, afzuiginstallaties, voeding en kweekbodems. Plantgoed of stekjes voor wiet mag hij niet in huis hebben. „Een maand of drie geleden had ik wel stekjes staan voor de handel. Die zijn door de politie in beslag genomen. Nu is het afwachten wat de rechtbank doet. Je kunt een vriendelijke rechter treffen en dan loopt het met een sisser af. Voor hetzelfde gelfl krijg je een stevige boete of zelfs celstraf." Verkoop voor zelfkweek van wiet is de foto Willem Mieras opzet van de homegrow-shops. De Zuid-Bevelander heeft onder zijn klan ten echte liefhebbers van hasj. Door zelf te kweken besparen ze behoorlijk wat geld. En er zijn mensen die zelf gaan kweken, omdat ze softdrugs als medicijn gebruiken. Verleidelijk „Maar", steekt de winkeleigenaar niet onder stoelen of banken, „de scheidslijn tussen kweken voor eigen gebruik en handel is niet zo scherp." Het is mede door het dubbelhartige softdrugsbeleid ook wel erg verleidelijk een loods of huiskamer met enkele lampen en kweek- bakken in te richten. De Zuid-Bevelander rekent uit de losse pols voor: „Vier lampen met een vermo gen van elk zeshonderd watt. Als je het goed doet, levert dat per lamp na een kweekperiode van tien tot elf weken twaalfhonderd gram wiet op. Eén gram brengt 2,5 tot 2,7 euro op. Dat is dus bruto ruim drieduizend euro. Doe je het netjes en betaal je de energierekening aan Delta, dan kom je over drie maan den uit op een extra inkomen van zeker tweeduizend euro." door Ron Maqnée VLISSINGEN - Marktkooplie den deden gisteren weer uitste kende zaken tijdens de jaarlijk se Midzomernachtmarkt. Van het Wooldhuis tot aan het stand beeld van Michiel de Ruijter stonden de verkopers stand aan stand hun waar aan de man te brengen. Opvallend was dat de marktlieden wel veel dezelfde producten verkochten. Rond de klok van acht uur open de wethouder P. van der Maden van de gemeente Vlissingen de speciale avondmarkt. Hij benadrukte daarbij de enor me populariteit van het evene ment. „De markt is een gewel dig succes. We doen 'm maar één keer per seizoen, maar we zouden de markt makkelijk meerdere keren kunnen organi seren, zoveel aanvragen krijgen we binnen." Kanonschoten Hierna was het tijd om de 21e editie van de Vlissingse markt met enkele kanonschoten te ope nen. De wethouder wist met het schiettuig de omgeving van de Sardijntoren in de rook te zet ten, waarna de markt officieel van start ging. Van alles werd er aan de man gebracht: tassen, air- brush-tatoeages, pannen die niet kunnen aanbakken, de idea le blikopener („Voor als u reu ma of artrose heeft. Of als u linkshandig bent") of won- der-inlegzolen. („Nooit meer pijn aan de voe ten. Bij eeltlekken, likdoorns, platvoeten en ga zo maar door.") Opvallend was dat veel kramen dezelfde attributen ver kochten die op een reguliere markt ook te verkrijgen zijn: on dergoed, T-shirts en heel veel scoubidou-touwtjes. De markt werd afgesloten met een groot vuurwerk vanaf een ponton vanaf de Westerschelde. Vanochtend wordt de markt op geruimd, zodat de boulevard vandaag weer toegankelijk voor verkeer is. NIEUWERKERK - Bij een inbraak in een speciaalzaak in elektrische apparaten en elektrotechniek in Nieuwerkerk in de nacht van donderdag op vrijdag is aanzienlijk wat schade aangericht. De daders verschaften zich even voor half vier toegang tot het pand door met een bijl de ruiten in te slaan. Bij de diefstal werden voornamelijk dvd-toestellen en te levisies met platte beeldschermen buit gemaakt. De da ders hebben tussen het afgaan van het alarm en het tijd stip dat de eigenaar van het bedrijf arriveerde hooguit vijf minuten de tijd gehad om hun slag te slaan. De winkel moest vrijdagochtend gesloten blijven wegens het onderzoek van de technische recherche, het opruimen van de glasscherven en herstelwerk aan de beschadigde pui. NOORDWELLE - De politie kreeg in de nacht van don derdag op vrijdag rond kwart over drie van een getuige de melding dat drie jongens aan de Kuijerdamseweg in Noordwelle bezig waren een bushokje te vernielen. De politie heeft de drie jongens uit Limburg later aange houden. De arrestanten bekenden direct de vernieling ge pleegd te hebben. De drie jongens, twee van zeventien jaar uit Weert en één leeftijdgenoot uit Ell, worden door gestuurd naar HALT. RENESSE - Op het afgesloten gedeelte van de Vroonweg in Renesse is gistermiddag omstreeks half vier een 10-ja- rig Duits jongetje gewond geraakt. De jongen kwam met zijn fiets over de grote zandhoop die er ligt opgeslagen. Hij zag een hek te laat, viel en raakte zwaargewond aan zijn gezicht en zijn knie. Het kind is met de ambulance overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. VLISSINGEN - Een 31-jarige man uit Tegelen is gister morgen op heterdaad betrapt bij een inbraakpoging in een woning aan de Troelstraweg in Vlissingen. De eige naar van de woning betrapte de inbreker om kwart over vier. De dief ging er vandoor en de bewoner zette de achtervol ging in. De inmiddels ingeschakelde politie hielp mee met de zoekactie. De inbreker is uiteindelijk aangehouden in de bosjes van de Martin Luther Kingstraat. TERNEUZEN - Op aanwijzing van een getuige konden af gelopen donderdag een 15- en een 18-jarige Terneuzenaar worden worden aangehouden die een scooter wilden ste len in de Frederik van Eedenstraat in Terneuzen. De ge tuige had gezien dat een groepje van vijf of zes personen aan de scooter aan het rommelen waren. Hierop verwittig4 de hij de politie, die direct naar het groepje is gaan zoe ken. Op het moment dat de groep de politie in het oog kreeg; vluchtten drie personen en bleven twee personen staan. Deze twee zijn ingesloten. De scooter is door de politie in beslag genomen. door Sandra van de Vreugde OOSTKAPELLE - Esther Lous en Adrie Verhage hebben de winst gegrepen in de jaarlijkse sjezenwedstrijd in Oostkapelle. Het koppel stak vijftig ringen en bleef Janette de Witte en Krijn Poppe (47 ringen) en Su zanne Wondergem en Adrie Buys (46) voor. Aan de wed strijd deden elf combinaties mee. Er waren 51 ringen te ste ken. De boerenronde werd gewonnen door Jan Jobse, die rondge stuurd werd door zijn dochter Joyce. Dit koppel was duidelijk aanwezig als er iets bijzonders gewonnen kon worden, want toen de speciaal gefabriceerde jubileumring tevoorschijn kwam, waren ze er ook weer bij. Zowel het koppel Jobse als ook Suzanne Wondergem en Adrie Buys staken alle zes de jubileum- ringen in de vorm van het getal vijftig. Na de kamp kwam Su zanne Wondergem als beste ste ker uit de bus. In Zoutelande waren de presta ties donderdag, net als het hele seizoen weer van hoog niveau. Kampioen Diana Wisse stak alle 22 ringen en er waren zes deelne mers met maar één gemiste ring. De laatste concurrent voor het kampioenschap die afviel was Job Wisse die zijn enige misser in de 21e beurt noteerde. Er wa ren acht deelnemers met acht van de acht ringen op de bekers, waaronder ook de eerste beker winnaar van de dorpswedstrijd Adrie Boogaard. Hij kon dit kunststukje niet herhalen en viel af op de 26 mm. ring. Er wa ren twee toppers die overbleven op de 10 mm. ring. Diana Wisse, weer eens ouderwets goed op dreef, stak deze kleinste ring en won de dubbel in Zoutelande. Lout Vos moest zoals al eerder dit jaar tegen Diana het onder spit delven en tevreden zijn met de tweede beker. De derde be ker was voor een andere topper, Rian Janse. Een spannende kamp om de pol lepel maakte een einde aan deze mooie wedstrijd waar het pu bliek weer massaal op af was ge komen. Twaalf deelnemers begonnen aan de kamp en toen de 20 mm. ring werd gebruikt bleven er nog drie rijders over. Adrie de Visser, Ranni Wisse en wederom Lout Vos mochten het gaan pro beren. Voor de eerste twee rij ders was de ring te klein, maar na een wat minder seizoen in 2003 lijkt Lout Vos weer hele maal terug van weggeweest, want hij stak de 14 mm. en won daarmee de pollepel met de bij behorende fles jenever en een paar gele klompen. De agenda van de Z.R.V. ziet er als volgt uit: vrijdag 6 augustus sjezenrijden in Biggekerke van 16.00 tot 20.30 uur. Zaterdag 7 augustus ringrijden Dorpsplein Koudekerke van 8.00 tot 17.30 uur en in Domburg op de Markt van 7.30 tot 18.00 uur. Sjezenrij den afdeling Gapinge in Seroos- kerke Torenstraat van 11.00 tot 17.30 uur. MIDDELBURG - Een veertigja rige Middelburger is donderdag avond betrapt bij het stelen van uien van een stuk land. Een toe vallig passerende politieman heeft de man aangehouden. (Advertentie) i de Midzomernachtmarkt schuifelen over de Vlissingse boulevard. foto Ruben Oreel Zaterdag 7 augustus Grootscheepse Kunstveiling Van de schilderijen die gemaakt zijn tijdens de Schildersweek Domburg van 16 t/m 23 mei 2004. Locatie: Theaterzaal De Parel, Schelpweg 2, Domburg. Kijktijd: 12.00 tot 14.00 uur. Aanvang veiling: 14.00 uur. U bent van harte welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47