S3 40 Een ballenknijper is fout PZC SIN INGLE W7 Bullo wil imago van De Kast kwijt DJ Krush klinkt mysterieus Be Yourself kabbelt lekker De hippies zijn weer terug Dance Valley viert jubileum zaterdag 7 augustus 2004 O-zone - Dragostea Din Tei (ma-ia-haha) (1) Counting Crows Bief - Holiday In Spain (2) - Anastacia - Sick Tired (5) Lange Frans Baas B Ft B - Mop- e(3| Ali B Ft Brace - Ik Ben Je Zat (8) 'Nina Sky-Move Ya Body (4) - Freestylers - Push Up (11 012 - How Come (18) 9 Maroon5 - This Love (6) K3-Liefdeskapitein (7) The Black Eyed Peas - Let's Get It Started (13) 12. Haiducii - Dragostea Din Tei (ma-ia-hii) (9) .Kelis- Trick Me (10) 14 Hoobastank - The Reason (15) 15 Nelly Furtado - Forca (14) 16 Jojo - Leave (get Out) (20) 17. Milk Sugar - Let The Sunshine (21) 18. Shapeshifters - Lola's Theme (16) 19. Boris - M.s.g. (12) 20. Mario Winans Ft Enya/p.di -1 Don't Wanna Know (17) 21 Blue - Bubblin (34) 22. Mylo - Drop The Pressure (24) 23. Outkast-Hey Ya! (23) 24. Shifty - Slide Along Side (28) 25. Dj Tiësto - Love Comes Again 122) 26. Usher-Burn (25) 27. Linkin Park - Breaking The Habit |(26) 28. Theo Maassen - Doodsbedrei- ging (-) 29. Evanescence - Everybody's Fool 19) 0. Narcotic Thrust -1 Like It (29) 1. Seether Ft. Amy Lee - Broken (-) 2. Avril Lavigne - My Happy Ending 33. Maria Mena - You're The Only One (30) 34. Do - Love Is Killing Me (27) 35.The411 - On My Knees (33) 36.3 Doors Down - Away From The i Sun(38) 37. Junior Jack - Stupidisco (37) 38. Lenny Kravitz - California (40) ■39. Sensation - The Anthem 2004 '(36) 40. Bad Candy - (you Are) Not My Fat her!-) I Counting Crows - Films About Ghosts-The Best Of. (1) 2. Anastacia - Anastacia (2) 3.JamieCullum - Twenty Some thing (3) 4. Red Hot Chili Peppers - Live In Hy- I tie Park 5. Maroon5 - Songs About Jane (9) 6.Guns 'n Roses - Greatest Hits (6) 7 Norah Jones - Feels Like Home (11) 8,The Black Eyed Peas - Elephunk (5) 9 Keane - Hopes And Fears (8) 10. Boris-Rely On Me (4) II Nelly Furtado - Folklore (10) 12, Angie Stone - Stone Love (14) 13. Do-Do (7) 14 Usher-Confessions (16) 15. Tiësto-Just Be (12) 16 Simon Garfunkel - The Best Of (20) 17. Alicia Keys - The Diary Of Alicia Keys (13) 18. Kane-February (15) 19 Ultimate Dirty Dancing - Original Soundtrack (17) 20.JossStone-Soul Sessions (18) 21.D-12-D-12 World (21) 21 Evanescence - Fallen (22) 23. Zucchero - Zucchero Co (19) 24 Dido-Life For Rent (24) 25. Blof - Live 2004 (26) 26 Van Halen-The Best Of (28) 27. The Corrs - Borrowed Heaven (23) 28. Prince - Musicology (25) 29. Van Dik Hout - Een Handvol Zon licht (37) 30 N.e.r.d. - Fly Or Die (27) 31 Treble - No Trouble (40) 32. Bebel Gilberto - Bebel Gilberto 133) 33. Outkast - Speakerboxxx (36) 34 Faithless - No Roots (31 35 Lenny Kravitz - Baptism (29) 36 Kelis-Tasty (34) 37. Celine Dion - A New Day...live In Las Vegas (30) 38 Pearl Jam - Live At The Benaroya Hell-Oct 2(0) 39.The Lion King - Het Nederlandse Cast Album (35) 40 Avril Lavigne - Under My Skin (-) Vier leden van De Kast gaan verder onder de naam Bul lo. De vraag is natuurlijk: waar om De Kast opheffen als je toch ffeer een nieuwe band begint? Toetsenist Kees Bode geeft uit leg- „We zijn natuurlijk niet voor niets gestopt met De Kast, «'e wilden onder die druk van daan. Er was een enorm ver wachtingspatroon. Daar konden we niet aan voldoen. Mensen ble ven toch hangen aan het gezicht ean Syb en de successen uit het verleden. Na een jaar knokken n de nieuwe bezetting waren venog niks opgeschoten." Jaarom maken de bandleden *n nieuwe start met Bullo. ?f> is de naam van een 'oerle- ')ke buldog' uit een café op Ter- «chelling. December vorig jaar 'af De Kast daar een onaange- tondigd concert en de band was 'oboren, Het repetoire van Bul- is nog niet precies bekend, naar het wordt een mix van Ne- erlands-, Fries- en Engelstali- !enummers. GPD Jongeren volleyballen voor strandpaviljoen De Zeemeeuw in Retranchement. foto's Camille Schelstraete Heerlijk bruinen in de zon, zwemmen in de zee of met vrienden volley ballen. Dat zijn de voor naamste bezigheden van jongeren aan de Zeeuwse kust. Want waar kun je nu beter zijn, als de zon hoog aan de strakblauwe hemel staat? In Vlissingen, Renes- se en Retranchement genie ten jongeren in ieder geval volop van strand en zee. Wat een geluk. Eenmaal een plekje gevonden tus sen de jongeren op het Nolle- strand in Vlissingen, blijkt er geen betere plaats te zijn. Ik lig namelijk naast een groepje jon ge fotomodellen. Tenminste dat beweren ze zelf. De belangrijk ste bezigheden van Remon, An dy, Len, Yordi, Jeremy en Je remy zijn dan natuurlijk ook: meisjes versieren. Zo mag ik ook bij ieder van hen best even op de handdoek zitten. Maar ze doen nog meer dan al leen maar meisjes versieren. „We zonnen, gaan ijsjes eten, voetballen, zwemmen...", somt Andy (12) op. „Of we vermoor den een kwal, met een grote steen", valt Len (13) bij, die ooit eens in zijn neus is gebeten door zo'n weekdier. „We voetballen ook, dan oefenen we trucjes met elkaar.", vertelt Yordi (13). Aangezien de jongens graag een meisje aan de haak willen slaan, weten ze natuurlijk ook hoe je er cool uit moet zien op het strand. Andy roept meteen: „Als je maar geen ballenknijper draagt! Dat is echt fout. Ieder een draagt een langere zwem broek, tot boven de knie." En hoe moeten meisjes eruit zien? „In bikini, maar zonder mag ook wel", vindt Jeremy (12). Bikini's zijn inderdaad in, en het liefst in vrolijke kleurtjes en met allerlei figuurtjes. „Je ziet vooral veel halterbikini's", vindt Joanna (24) „En het valt me op, dat bijna niemand meer topless zont", vult Manon (24) haar vriendin aan. Veronique (16), stranÖwacht bij het badstrand Vlissingen, vindt het opmerkelijk dat niemand meer een badpak draagt. „Zelfs oudere vrouwen en meiden die wat molliger zijn lopen in biki ni. Het is tegenwoordig niet erg Catamaranzeilles. om je buik te laten zien. Nie mand houdt zijn buik nog in, of houdt zijn hand ervoor." Volgens Ilse (17), wc-juffrouw in Vlissingen, liggen mensen minder topless en trekken ze sneller een kledingstuk aan als ze naar het strandpaviljoen lo pen. „Het is eigenlijk heel dwars. Bij de gewone kleding zie je dat alles steeds bloter wordt, en juist op het strand zijn mensen meer aangekleed.", vertelt ze. „Ik was vorige week in Vrouwenpolder op het strand. We gingen iets eten in het paviljoen. Toen ik om me heen keek, zag ik dat wij de eni ge waren die in bikini zaten. An deren op het terras hadden alle maal kleren aangetrokken. Dat zag je vroeger nooit." Relaxte sfeer Op het terras van strandpavil joen Panta Rhei bij het Nolle- strand, zitten inderdaad veel mensen met kleren aan. Of ze hebben een hempje of een broek aangetrokken. Enkele mannen daarentegen zitten gewoon in hun zwembroek. Een muziekje zorgt voor een re laxte sfeer op het terras. Eige naar Willem-Jan Buijs (36) vindt muziek het sterke punt van de strandtent. „Elke zondag speelt hier een band, en dat is vaak op het hele strand te ho ren. Dat geeft gezelligheid. Vo rig jaar hadden we ook door de week boxen op het strand staan, maar dat vond niet iedereen leuk. Dus nu draaien we alleen in het paviljoen muziek." De Brabantse Michel (20), die de volgende dag op het Zeeuwse Stromenstrand in Renesse ligt, lijkt het juist een hele verbete ring als er harde muziek op het strand gedraaid zou worden. Hij is samen met een hele groep vrienden en vriendinnen uit Roosendaal naar Renesse geko men. Waarom? „Hier liggen veel jongeren en daarom is het hier gezellig", zegt Michel. „Maar het is ook wel een beetje saai. We liggen alleen maar in de zon en af en toe zwemmen we wat", vindt zijn vriend Tim (21). „Het zou wel leuk zijn als er loungemuziek gedraaid zou wor den." oppert Henk (21). „Maar dan moet er ook een dansvloer komen", volgens Michel. Kees Heyboer, eigenaar van strandtent Blasa Bloesa in Ren esse vindt dat echter geen goed idee. „Wij draaien zelfs hele maal geen muziek. Niet ieder een heeft daar behoefte aan. Wij willen een strandpaviljoen zijn voor iedereen." Pal voor Blasa Bloesa liggen gro te groepen jongeren te genieten van de zon. Sommigen hebben zelf maar een radio meegeno men. Zo ook Tatjana (16), Rik (17) en Talita (16). Ze liggen on der een parasol te luisteren naar hun favoriete muziek. Wat doen zij op het strand? „Zonnen en een beetje kletsen, soms gaan we zwemmen of ten nissen, maar meestal luieren we", vertelt Tatjana uit Renes se. Het is opvallend dat veel jon geren in Renesse vooral op hun handdoek liggen. Waarschijn lijk rusten ze een beetje uit van het stappen. Rik lijkt ook diep verzonken in dromenland. Hij merkt in ieder geval niet dat zijn schouders roder en roder worden. Een heel ander tafereel is te zien bij strandpaviljoen De Zee meeuw in Retranchement. Daar, net buiten Cadzand en ylakbij natuurgebied 't Zwin, worden veel watersporten zoals windsur fen, kitesurfen en catamaranzei len beoefend. Er hangt ook een volleybalnet waar jongeren naar hartelust een balletje kun nen slaan. Op het water is een aantal catamaranzeilers actief. Surfers en kitesurfers zijn ner gens te bekennen, waarschijn lijk omdat er slechts een zacht windje staat. Langs de vloedlijn is een groep je jongens aan het skimboarden. Mertijn (14) uit Terneuzen legt uit hoe je dat moet doen. „Je gooit je board op het water en dan spring je erop." Hij doet het voor en terwijl hij op de plank staat, glijdt hij een heel eind over het water. Timothy (10), ook afkomstig uit Terneuzen, zegt dat het niet gemakkelijk is. „Je kan het, of je kan het niet." Dennis (13) uit Tilburg laat een aantal tricks (trucjes) zien. „Je kan zig-zaggen, springen, draaien, remmen en bijvoor beeld met één hand het water aanraken", vertelt hij. „Het is belangrijk dat er maar een heel dun laagje water onder je bord zit. Anders zak je weg. En als er te weinig water is, dan blijf je steken in het zand." Dennis vindt watersporten erg leuk. Hij heeft een paar dagen geleden een catamaranzeilles ge had bij de zeilschool naast strandpaviljoen de Zeemeeuw. „Catamaranzeilen is elke dag weer anders. De ene keer is er meer wind dan de andere keer en de zee is altijd anders. Dat maakt het afwisselend", vertelt Mark (18), instructeur bij de ca tamaran zeilschool. „Het is leuk werk. Aan het eind van de les zijn de mensen altijd blij." Erik Schijve (45), de eigenaar van de surfschool, heeft daar een verklaring voor. „Water heeft een enorme aantrekkings kracht op mensen. De zee geeft rust, veel meer dan het bos." Even later merk ik dat Erik ge lijk heeft. Samen met Rik (15), instructeur in opleiding, glijd ik over het water. Heerlijk relaxed... Lieneke Fieret Jaku staat voor kalm en vre dig. Misschien dat de Japan ner Hideaki Ishii, alias DJ Krush, de fluit in het ope ningsnummer rustgevende en meditatieve krachten toedicht. Samen met de elektronische drum-'n-bass werkt het in ieder geval vervreemdend. De instrumentale klankpaletten van de veertiger zijn overwe gend groots, donker, dreigend en mysterieus. Hij wordt tien jaar na zijn debuut nog steeds gezien als dé Aziatische even knie van dj's zoals Shadow en Spooky. De overeenkomsten zijn daar, maar de producer, remixer en dj weet met zijn draaitafels toch een oorspronkelijk geluid temid den van hiphop, filmische trip hop en relaxte ambient te creë ren. Ditmaal laat hij zich bij staan door rappers (onder wie Aesop Rock) en traditionele Ja panse muzikanten op piano, saxofoon en banjo. Het roept op sommige momenten even sterke herinneringen op aan Dead Can Dance (The Beginning) als aan Tricky (Nosferatu). DJ Krush treedt op tijdens Lowlands in Biddinghuizen. Peter van der Heide DJ Krush - Jaku (Sony) 63.47 min. De podia zijn dicht. Het is tijd voor de zomerfesti vals. Jerry Fish The Mudbug Club zijn op 14 augustus de af sluiter van Waterpop in het Zuid-Hollandse Wateringen. Hun cd Be Yourself is net als de gratis zomerfestivals: niet hoog dravend of vooruitstrevend, maar warm, gezellig en geva rieerd. Jerry Fish is Gerry Whelan, de voormalige zanger van jaren-ne- gentig-rockband An Emotional Fish. Tegenwoordig put hij los jes uit de blues, jazz, soul en rbck-'n-roll. Meestal vrolijk, soms een tikje melancholisch maar altijd met een prettig kab belende onderstroom. Versterkt door de zonnige blazers geeft dat een voortdurende zwoelheid die het meest doet denken aan Willy DeVille. Het album was al een grote hit in thuisland Ier land, waar de band bekroond is als beste country/roots-artiest. Om ook buiten de landsgrenzen echt populair te worden, is Be Yourself net iets te vrijblijvend. Het is aangename en eerlijke muziek die hoorbaar met veel plezier is gemaakt. Niets meer, niets minder. Maaike Borst Jerry Fish The Mudbug Club - Be Yourself (Rubyworks) 41.48 Het mag weer deze zomer. Schoenen uit, bloemen plukken en luisteren naar de bij en. De hippies zijn terug. Nu de zomer eindelijk is losgebroken, komen The Bees met de perfecte soundtrack. Free the Bees is een uitbundige popplaat die doet denken aan alles uit de jaren zes tig- Inderdaad: vrijheid en blijheid. Maar ook: perfecte popliedjes, rijke arrangementen, zwoele Mo to wn-soul en swingende funk. Deze jongens van het Isle of Wight smijten met stijlen. Ze doen het met hetzelfde gemak als het Amerikaanse Ween, maar dan met minder flauwe hu mor en meer gevoel. Op hun veel geprezen debuut Sunshine hit me klonken ze nog bescheiden, nu worden alle troeven op tafel gesmeten. De popclichés ook: het lijkt op The Kinks, The By- rds, The Beatles (Free the Bees is opgenomen in de Abbey Road-studio) en nog veel meer. Het grote verschil met al die an dere retro-bandjes is dat The Bees behalve een liefde voor oude muziek ook over veel ta lent beschikt. Dat maakt Free the Bees tot een heerlijk speels plaatje. Maaike Borst The Bees - Free the Bees (Vir gin) 44.07 min. Het is vandaag feest in Spaarnwoude. In deze plaats, vlakbij Amsterdam, vindt dit jaar voor de tiende keer Dance Valley plaats. Een jubileum. „Het wordt een hele aparte editie. Zonder meer de mooiste ooit. We hebben echt heel veel geïnvesteerd in ambi ance, special effects en aankle ding", vertelt Brian Bout, direc teur van het dance festival. De eerste keer, in 1995, kwamen achtduizend bezoekers naar het festival. Sindsdien bleven de be zoekersaantallen groeien. Vol gens Bout was dat al zo vanaf het begin. „Na die eerste keer verdubbelde het aantal bezoe kers meteen. Er is niets mooier dan zoveel mensen het Dance Valley gevoel te geven." In 2001 waren dat er zelfs 90.000, een enorme mensenmas sa die met de ingezette logistiek niet te verwerken bleek. Voor velen eindige het festival in een urenlange voettocht in de regen. Bout: „We zijn daarna in over leg met de gemeente Velsen te rug gegaan naar 3Q.000. Sinds dien bouwen we elk jaar lang zaam op." Dit jaar zullen 50.000 mensen het terrein bevolken. Eigenlijk minder dan Bout begin dit jaar voor ogen stond, maar de politie gooide roet in het eten. Met het Recreatieschap Spaarnwoude was al overeengekomen om Dan ce Valley om te toveren in een driedaags festival met camping- terrein. Een soort Lowlands van de dance. De gemeente Velsen was echter tegen en de politie bleek op zo'n korte termijn niet in staat voldoende personeel vrij te maken. Geen ramp aldus Bout: „Dan komt die camping er gewoon volgend jaar. We stre ven dan naar 60.000 bezoekers. Dat is voor ons ook het maxi mum. Het moet niet te massaal worden. We moeten wel het Dan ce Valley gevoel bewaren." Woodstock Wat is nou precies dat Dance Valley gevoel? „Een prachtige locatie en ambiance bij de enige heuvels in de buurt van Amster dam. En het publiek! Dat maakt dit het Woodstock van de dance. Er komen alle soorten mensen, .van jong tot oud. Je ziet hier ver schillende generaties rondlo pen." Nederland is volgens Bout toon aangevend in de wereld van de dancemuziek. Bout: „De dj top komt hier vandaan. Ook qua fes tivals lopen we voorop. We gaan Dance Valley dan ook naar het buitenland exporteren." Theo Ploeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33