Veere legt wanbetalers boete op PZC PZC Koffieshop moet ook aan wiet komen Goede zaken op midzomernachtmarkt Speelstad Vlissingen klaar voor kinderen 13 Wie sjoemelt met gemeentelijke belastingen kan rekening op een bon Duo Lous-Verhage mist slechts één ring Ideeënmarkt veilig verkeer Fietsster valt door spelende hond Agressieve man aangehouden Dubbel pech voor Vlissinger Man betrapt bij stelen uien Wielbouten gestolen van auto Flinke buit en schade bij inbraak Jongetje zwaargewond zaterdag 7 augustus 2004 innr Miriam van den Broek JOMBURG - De gemeente /eere gaat boetes opleggen als jewoners of ondernemers de ge- neentelijke belastingen niet be- alen of sjoemelen met de aangif- e. feere loopt regelmatig inkom- iten mis doordat mensen verzui- nen de gemeentelijke belastin- «aangifte op te sturen of omdat 'e het biljet foutief invullen. Zo noest bijvoorbeeld het aangifte- >iljet voor de toeristenbelasting 1003 ingediend zijn op 31 janua- i 2004. In de tweede week van ebruari waren 125 biljetten nog liet ingediend, waaronder die ran een paar grote bedrijven. - }e gemeente zegt dat ze hier- i: loor niet alleen geld is mis gelo- jen, het kost ze zelfs extra geld. I; Cr moeten voor die ondeme- ners geschatte aanslagen wor- ien gemaakt. Die bedragen wor- len gebaseerd op de aanslag ran het voorgaande jaar of op ;emiddelden, maar zijn wel ho- ;er dan wanneer de aangifte col lect en op tijd is gedaan. Als de ondernemer later alsnog de aan- doet, wordt het uiteindelij- ke bedrag verrekend met de eer- ko Y ;vo da REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder I Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur kunnen twee soorten boetes wor den opgelegd: de verzuimboetes voor lichte overtredingen en ver- grijpboetes voor ernstige nala tigheden zoals opzet of grove schuld. Wie te laat na een aanmaning een aangiftebiljet indient, kan een verzuimboete krijgen van maximaal 750 euro. De hoogte hangt af van het bedrag dat de belastingplichtige te weinig heeft betaald. Inwoners die op zettelijk onjuist aangifte doen, kunnen een vergrijpboete krij gen van minimaal 500 euro of 50 procent van het bedrag van de belastingaanslag. In het geval van grove schuld, bedraagt de boete minimaal 250 euro of 25 procent van de aanslag. De gemeente wil met deze be leidsregels bereiken dat de aangiftemoraal, zoals het col lege dat noemt, verbeterd wordt en dat het niet meer no dig is om geschatte aanslagen te sturen en die vervolgens te verre kenen met de definitieve aan slag. door Sandra van de Vreugde OOSTKAPELLE - Esther Lous en Adrie Verhage hebben de winst gegrepen in de jaarlijkse sjezenwedstrijd in Oostkapelle. Het koppel stak vijftig ringen en bleef Janette de Witte en Krijn Poppe (47 ringen) en Su zanne Wondergem en Adrie Buys (46) voor. Aan de wed strijd deden elf combinaties mee. Er waren 51 ringen te ste ken. De boerenronde werd gewonnen door Jan Jobse, die rondge stuurd werd door dochter Joyce. Toen de speciaal gefabriceerde jubileumring tevoorschijn kwam, waren ze er ook weer bij. Zowel het koppel Jobse als ook Suzanne Wondergem en Adrie Buys staken alle zes de jubileum- ringen in de vorm van het getal vijftig. Na de kamp kwam Su zanne Wondergem als beste ste ker uit de bus. In Zoutelande waren de presta ties donderdag, net als het hele seizoen weer van hoog niveau. Kampioen Diana Wisse stak alle 22 ringen en er waren zes deelne mers met maar één gemiste ring. De laatste concurrent was Job Wisse die zijn enige misser in de 21e beurt noteerde. Er waren acht deelnemers met acht van de acht ringen op de bekers, on der wie de eerste bekerwinnaar van de dorpswedstrijd Adrie Boogaard. Hij kon dit kunststuk je niet herhalen en viel af op de 26 mm-ring. Twee toppers ble ven over op de 10 mm-ring. Dia na Wisse, weer eens ouderwets goed op dreef, stak deze kleinste ring en won de dubbel in Zoute lande. Lout Vos moest zoals al eerder dit jaar tegen Diana het onderspit delven en tevreden zijn met de tweede beker. De derde beker was voor een ande re topper, Rian Janse. Een span nende kamp om de pollepel maakte een einde aan deze mooie wedstrijd. Twaalf deelne mers begonnen aan de kamp en toen de 20 mm-ring werd ge bruikt bleven er nog drie over. Adrie de Visser, Ranni Wisse en Lout Vos mochten het gaan pro beren. Vos stak de 14 mm en won daarmee de pollepel. De agenda van de Z.R.V.: zater dag 7 augustus ringrijden Kou- dekerke van 8.00 tot 17.30 uur en in Domburg van 7.30 tot 18.00 uur. Sjezenrijden afdeling Gapinge in Serooskerke van 11.00 tot 17.30 uur. Hondenbelasting Niet alleen ondernemers in de toeristensector ontduiken be wust of onbewust de belasting. Ook de hondenbelasting, preca- riobelasting en de heffing van 'bijvoorbeeld bouwleges, zorgen voor problemen. Bij bouwleges komt het voor dat de opgegeven bouwkosten lager zijn dan de 'erkelijke bouwkosten. Het ge- w is dat de leges lager zijn 'dan ze in werkelijkheid moeten feijn. En om de precario- en hon denbelasting vast te stellen, houdt de gemeente regelmatig lontroles en nacontroles. Regels pe gemeente had geen mogelijk- 1 heden om nalatige belastingbe talers of indieners van opzette lijk onjuiste aangiften te bestraf- fen. Daarom zijn nu aanvullen- j de beleidsregels opgesteld. Er MIDDELBURG - Het Regio- naai Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) houdt in okto ber een ideeënmarkt om te ko men tot nieuw beleid voor verde re verbetering van de verkeers veiligheid in de provincie. De markt is een inventarisatie gedachten van de verschil lende partijen die bij het ver keersveiligheid betrokken zijn. Het. huidige meerjarenplan ver keersveiligheid loopt volgend jaar op zijn einde. Adviesbureau Korbee Hovelynck heeft op dracht gekregen een nieuw plan te maken. Momenteel worden de relevante beleidsnota's en de verkeersveiligheidsstatistieken geanalyseerd. De analyse richt zich op het bestaande beleid, ac centverschuivingen en het te ver wachten toekomstige beleid. In een loods in Vlake werd in 1991 een grote hennepkwekerij ontdekt en vervolgens ontmanteld. door Harmen van der Werf GOES - Wat is het softdrugsbeleid in Nederland toch krom, verzucht de Zuid- Bevelandse eigenaar van een zaak die apparatuur voor het kweken van wiet verkoopt. Gebruik van softdrugs wordt gedoogd. Via koffieshops mag het in kleine hoeveelheden worden verkocht, maar hoe de wiet binnenkomt Dat is in duisternis gehuld. De Zeeuwse politie deed deze week een inval in een woonhuis aan de Kasteel straat in Vlissingen en legde de hand op tien kilo hasj en wiet plus een groot aan tal voorgedraaide joints. De woning, in gericht als kantoorruimte, was 'ge woon' een bevoorradingspunt voor kof fieshops. Ook verkopers van Nederwiet, Purple Power, Thai en Super Crystal moeten tenslotte ergens hun spullen vandaan halen. Is het niet via 'slinkse' wegen uit het buitenland, dan wel uit de eigen pro vincie. Vorige maand meldde de politie nog een forse toename van het aantal ontmantel de hennepkwekerijen in Zeeland, van zesendertig in de eerste vijf maanden van 2003 tot éénenvijftig in dezelfde pe riode dit jaar. Vooral in de Oosterschel- deregio waren er veel ontdekt en leegge ruimd. Zo vreemd is dat niet. Apparatuur voor het kweken van wiet is her en der in Zeeland te koop, op vier plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen, op twee plekken in Goes, in Vlissingen en zelfs in een dorp als Kapelle. Op korte termijn komt er ook nog een 'homegrow-shop' in Rilland, speciaal gericht op de Bel gische markt. „Dat zulke winkels mogen bestaan?", herhaalt de eigenaar - 'geen naam in de krant, alsjeblieft' - van een Zuid-Beve- landse winkel de vraag. „Natuurlijk klinkt dat raar, zoals het hele Neder landse softdrugsbeleid krom is. Ik maak vaak de vergelijking met een fiet senmaker. Die verkoopt opvoersetjes voor brommers, terwijl bekend is dat je daar niet mee mag rijden." Homegrow-shops zijn volledig inge richt voor het kweken van wiet. Ze ma ken daar helemaal geen geheim van. „Apparatuur die ik aanbied is legaal", vertelt de Zuid-Bevelander. „Chrysan ten- en tomatenkwekers gebruiken die spullen ook. Tuinders komen af en toe ook bij mij wat kopen, als andere zaken dicht zijn." Stekjes Zijn assortiment bestaat uit lampen, pompen, afzuiginstallaties, voeding en kweekbodems. Plantgoed of stekjes voor wiet mag hij niet in huis hebben. „Een maand of drie geleden had ik wel stekjes staan voor de handel. Die zijn door de politie in beslag genomen. Nu is het afwachten wat de rechtbank doet. Je kunt een vriendelijke rechter treffen en dan loopt het met een sisser af. Voor hetzelfde geld krijg je een stevige boete of zelfs celstraf." Verkoop voor zelfkweek van wiet is de foto Willem Mieras opzet van de homegrow-shops. De Zuid-Bevelander heeft onder zijn klan ten echte liefhebbers van hasj. Door zelf te kweken besparen ze behoorlijk wat geld. En er zijn mensen die zelf gaan kweken, omdat ze softdrugs als medicijn gebruiken. Verleidelijk „Maar", steekt de winkeleigenaar niet onder stoelen of banken, „de scheidslijn tussen kweken voor eigen gebruik en handel is niet zo scherp." Het is mede door het dubbelhartige softdrugsbeleid ook wel erg verleidelijk een loods of huiskamer met enkele lampen en kweek- bakken in te richten. De Zuid-Bevelander rekent uit de losse pols voor: „Vier lampen met een vermo gen van elk zeshonderd watt. Als je het goed doet, levert dat per lamp na een kweekperiode van tien tot elf weken twaalfhonderd gram wiet op. Eén gram brengt 2,5 tot 2,7 euro op. Dat is dus bruto ruim drieduizend euro. Doe je het netjes en betaal je de energierekening aan Delta, dan kom je over drie maan den uit op een extra inkomen van zeker tweeduizend euro." door Ron Magnée VLISSINGEN - Marktkooplie den deden gisteren weer uitste kende zaken tijdens de jaarlijk se Midzomernachtmarkt. Van het Wooldhuis tot aan het stand beeld van Michiel de Ruijter stonden de verkopers stand aan stand hun waar aan de man te brengen. Opvallend was dat de marktlieden wel veel dezelfde producten verkochten. Rond de klok van acht uur open de wethouder P. van der Maden van de gemeente Vlissingen de speciale avondmarkt. Hij bena drukte daarbij de enorme popu lariteit van het evenement. „De markt is een geweldig succes. We doen 'm maar één keer per seizoen, maar we zouden de markt makkelijk meerdere ke ren kunnen organiseren, zoveel aanvragen krijgen we binnen." Hierna was het tijd om de 21e editie van de Vlissingse markt met enkele kanonschoten te ope nen. De wethouder wist met het schiettuig de omgeving van de Sardijntoren in de rook te zet ten, waarna de markt officieel van start ging. Van alles werd er aan de man ge bracht: tassen, airbrush-ta- toeages, pannen die niet kunnen aanbakken, de ideale blikope ner („Voor als u reuma of artro se heeft. Of als u linkshandig bent") of wonder-inlegzolen. („Nooit meer pijn aan de voe ten. Bij eeltlekken, likdoorns, platvoeten en ga zo maar door.") Opvallend was dat veel kramen dezelfde attributen ver kochten die op een reguliere markt ook te verkrijgen zijn: on dergoed, T-shirts en heel veel scoubidou-touwtjes. Een groot vuurwerk vanaf een ponton op de Westerschelde, sloot de markt af. Vanochtend wordt er opgeruimd, zodat de boulevard vandaag weer toegan kelijk voor verkeer is. VLISSINGEN - Een vijftigjarige Vlissingse liep gistermid dag een hoofdwond op toen ze op de Oranjedijk met haar fiets viel. Oorzaak was een spelende hond die plotseling voor haar wiel sprong. VLISSINGEN - In een winkel aan de Gildeweg in Vlissin gen is gistermiddag uur een 51-jarige Middelburger aan gehouden. De man werd om kwart voor vijf door winkel personeel verzocht om zijn tas open te maken omdat het vermoeden bestond dat hij daarin spullen uit de winkel had gestopt die niet waren afgerekend. Daarop werd de man agressief en pakte de werknemer bij de keel. Hij is overgedragen aan de politie. MIDDELBURG - Een 35-jarige automobilist uit Vlissin gen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag dubbel pech gehad. De politie hield hem om 2.10 uur aan op de Walcherseweg in Middelburg. Uit een ademanalyse bleek dat hij te veel had gedronken. Ook bleek dat de Vlissinger geen rijbewijs had. Hij kreeg twee processen-verbaal. MIDDELBURG - Een veertigjarige Middelburger is don derdagavond betrapt bij het stelen van uien van een stuk land. Een toevallig passerende politieman heeft de man aangehouden. De Middelburger krijgt procés-verbaal. KOUDEKERKE - Twaalf wielbouten zijn donderdag ge stolen van een auto die geparkeerd stond aan de Strand weg in Koudekerke. De overige vier bouten die nog aan de velgen vast zaten, waren voorzien van een slotje zodat de velgen niet gestolen konden worden. NIEUWERKERK - Bij een inbraak in een speciaalzaak in elektrische apparaten en elektrotechniek in Nieuwer- kerk in de nacht van donderdag op vrijdag is aanzienlijk wat schade aangericht. De daders verschaften zich even voor half vier toegang tot het pand door met een bijl de ruiten in te slaan. Bij de diefstal werden voornamelijk dvd-toestellen en televisies met platte beeldschermen buit gemaakt. De daders hebben tussen het afgaan van het alarm en het tijdstip dat de eigenaar van het bedrijf arriveerde hooguit vijf minuten gehad om hun slag te slaan RENESSE - Op het afgesloten gedeelte van de Vroonweg in Renesse is gistermiddag omstreeks half vier een 10-ja- rig Duits jongetje gewond geraakt. De jongen reed met zijn fiets over de grote zandhoop die er ligt opgeslagen:. Hij zag een hek te laat, viel en raakte zwaargewond aan zijn gezicht en zijn knie. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Speelstad Vlis singen, het jaarlijkse evenement voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar, is bijna klaar met de voorbereidingen. Vrijwilli gers zijn sinds maandag bezig het Bunkerterrein in te richten tot 'Mac Playtown', geïnspi reerd op Schotland. De organisa tie verwacht tussen de 350 en 400 kinderen. Hoewel het Bunkerterrein ko mend jaar bebouwd wordt met woningen en appartementen, blijft het grasveld één week in het jaar het domein voor Speel stad. „De gemeente heeft ons be loofd dat we ook na de bebou wing het terrein mogen gebrui ken", vertelt Karen Rolaff van Speelstad. Het Bunkerterrein heeft door de naderende bebouwing al veel van zijn oude charme verloren. „We missen de bossen", zegt Ro laff, „en we hebben aan grootte moeten inboeten, ongeveer een kwart. Als uitval mogen we de voetbalveldjes rondom gebrui ken." Speelstad komt door de bebouwing niet echt de proble men. „Nee, hoor. We zijn erg in ventief en passen ons graag aan." Thema dit jaar is Mac Play town. Een aantal medewerkers van Speelstad doet al twee jaar mee aan de Highlandgames in Oost-Souburg. Het idee werd ge boren om dit jaar voor Schot land als thema te kiezen. Hoefijzer Vanaf dinsdag zullen er elke dag diverse spelen worden ge daan die te maken hebben met de Highlandgames. Voorbeelden zijn hoefijzer gooien en met boomstammen werpen. Het on derwerp hamer gooien wordt niet uitgevoerd, omdat de ha^ mers in Speelstad alleen ge bruikt mogen worden om te tim meren. Er worden ruim twaalf contai ners hout aangevoerd voor de bouw van hutten. De kinderen kunnen een hamer van thuis meenemen of er eentje van Speelstad krijgen bij het maga zijn, dat is omgebouwd tot Mac- Giver. Aan het' einde week wordt weer de verkiezing voor schoonste hut gehouden. Andere activiteiten zijn: de Speelstadkrant (Daily Ness), waarin kinderen een stukje kun nen schrijven of een tekening kunnen maken. Aan het einde van elke dag krijgen ze de meest actuele editie mee naar huis. In de grote tent (MacArt) kan van alles gemaakt worden voor de hut. Verder is er een leeshoek en er kan geknutseld worden. Roofvogelshow De extra activiteiten dit jaar zijn: levend tafelvoetbal, levend sjoelen, boogschieten en op vrij dag om 14 uur een demonstratie van een roofvogelshow. Speelstad is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het evenement open van' 9 tot 15.30 uur. De Speelstadbus rijdt elke dag naar het Bunkerterrein. De tij den in Oost-Souburg zijn: Mid delburgsestraat bij het Ronde Putje (8.15), Oranjeplein (8.19) en het Zwaantje (8.22 uur). In Vlissingen rijdt de bus vanaf: Keersluis (8.27), Paul Krugerstraat/Bloemenlaan (8.30), Scheldestraat (8.32), Badhuisstraat/AbnAmro (8.36), Koudekerkseweg ter hoogte van het ziekenhuis (8.39), Alexander Gogelweg (8.43) en Alexander Gogelweg/Troelstraweg (8.47 uur). (Advertentie) Bezoekers aan de Midzomernachtmarkt schuifelen over de Vlissingse boulevard. foto Ruben Oreel Zaterdag 7 augustus Grootscheepse Kunstveiling Van de schilderijen die gemaakt zijn tijdens de Schildersweek Domburg van 16 t/m 23 mei 2004. Locatie: Theaterzaal De Parel, Schelpweg 2, Domburg. Kijktijd: 12.00 tot 14.00 uur. Aanvang veiling: 14.00 uur. U bent van harte welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13