Personele problemen Palladium Benzineoorlog in Vlissingen PZC PZC Nomaden rijden nooit verkeerd Waterschap begint met baggerklus 11 Welzijnsstichting heeft moeite om vrijwilligers te vinden df. Workshop Inbreker in Brabant gepakt Bijen dood door omgooien kast Parkeren Grevelingendam duurder Reeks inbraken in Oud-Vossemeer Terreinrolstoelen bij strandtenten Kop-staart aanrijding in Goes weekenddiensten vrijdag 6 augustus 2004 [VLISSINGEN - De Vlissingse welzijnsstichting Palladium heeft grote moeite met het vin den van voldoende vrijwilligers voor haar wijkcentra. Vaak be ginnen vrijwilligers enthousiast, .'naar haken weer snel af. Direc teur P. Gillissen van de Stich ting Palladium: ..Vrijwilligers werk is niet vrijblijvend." Seem bijvoorbeeld de situatie jij het Souburgse jongerencen- [nun Multi Culti. Al eerder hoest het centrum een tijd zijn [euren sluiten wegens het weg- jallen van een jongerenwerker, üulti Culti ging later weer open, met behulp van vrijwilli- ters en op afroep beschikbare leroepskrachten. Juist de veelal ongere vrijwilligers toonden zich in het begin heel enthou siast. Maar al snel nam de ani mo om in het centrum te werken af. Volgens Gillissen een bekend beeld. „Van een vrijwilliger wordt 'geëist' dat hij op bepaal de tijdstippen aanwezig is. Als het slecht weer is en er is niks te doen in de stad, melden zich vaak veel vrijwilligers. Maar als het weer beter wordt, en er zijn activiteiten in de stad, hoor je (Advertentie) Advertentie ijj Dames maal 43/45 Heren 47/50 schoenen voor GROTE maten ST.ADRIAANSTRAAT 5 GOES REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur vaak: 'Goh daar zou ik ook wel heen willen'." En zo is het lastig om voldoende medewerkers te werven. De werkwijze van Palladium zelf is ook al langer onderwerp van debat. Dat gebeurde nadat er klachten naar buiten waren gekomen over het Vlissingse wel zijnswerk. Buurthuis werkers waren ontevreden over Palla dium en niet alle activiteiten sloegen aan. De fractie van GroenLinks eiste dat Vlissingen meer inspraak kreeg bij de rol van Palladium. Vrijwilligers van buurthuis de Paraplu in de Vlissingse wijk Paauwenburg zegden zelfs de samenwerking met de welzijnsorganisatie Pal ladium op. Volgens Gillissen moet de situatie met de vrijwilli gers ook niet worden opgebla zen. „Natuurlijk moet je com mentaar kunnen leveren. Daar moet over gepraat worden. Maar daar moet je niet meteen mee naar de PZC lopen." Volgens Gillissen is de onvrede onder vrijwilligers ook te verkla ren door het toegenomen aantal regels. „De drank- en horeca- wet, of het rookverbod. Het lijkt er soms op alsof wij die regels opleggen. Maar als er gerookt wordt, en er komt een bekeu ring, wie moet die dan betalen?" Toch wordt de situatie bij Palla dium beter, zo voorspelt Gillis sen. „Er zijn twee parttime be roepskrachten aangenomen en dat is een grote stap voor waarts." Met de nieuwe krach- ten hoopt Gillissen de centra zo veel mogelijk open te kunnen houden. „Natuurlijk niet alle da gen. Maar we zullen er zeker naar streven om zo weinig moge lijk gesloten te zijn." Vanaf sep tember gaan de centra weer open. Op de vraag of er voldoen de vrijwilligers zijn om de tent open te houden, antwoordt Gil lissen resoluut: „Natuurlijk! Als er een vraag komt om één avond per week open te zijn, dan zoe ken we voor één avond vrijwilli gers. En als de mensen meer wensen hebben, dan zou ik zeg gen: kom eraan meewerken." aïóe\aQeï VLISSINGEN - De stichting Ma joraat 55+ uit Vlissingen houdt op 24 en 26 augustus een creatie ve workshop. Belangstellenden moeten zich vooraf aanmelden op 0118-471103. De workshop .duurt van 9.00 tot 17.00 uur. De jrijeenkomst van stichting Majo raat 55+ wordt gehouden aan de VanHogendorpweg 58a in Vlis singen. Annelies en Rinus van der Klooster met hun 'woning op wielen'. door Esme Soesman CAPELLE - Een grote passagiersbus in plaats van tere narcissen. Als de gele ko los met de naam Grenzeloos opduikt in het gras langs de N59 ter hoogte van Ca- pelle komt het allemaal goed. Annelies en Rinus van der Klooster kondigen met hun woning op wielen sinds een jaar of drie de zomer op Schouwen-Dui- veland aan. De wintermaanden brengt het tweetal al bussend door in warmere streken. Zomers wonen zij op het 'mooi ste plekje van Schouwen-Duiveland'. De bus die een dikke drie jaar geleden nog dienst deed als een bus voor perso- neelsvervoer in de Noord-Brabantse ge meente Lith staat in de zomermaanden steevast geparkeerd op trekkerscam ping De 4-sprong bij Capelle. Luifeltje ervoor, een bankje en twee luie stoelen. Uitzicht op de N59 en de dorpen Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Dreischor niet al te ver weg. Was het nog toegestaan in Nederland dan zou den Annelies en Rinus van der Klooster (beiden 57) wild kamperen. Maar het huidige stekje bevalt goed. „Het is het mooiste stukje van Schouwen-Duive land. En alles wordt voor ons onderhou den", grijnst Annelies met een blik op de akkers om haar heen. Jarenlang hadden zij en haar echtge noot een eigen zaak in Zierikzee. En, ge durende een jaar of twintig, gebruikten zij hun vrije tijd om te kamperen. Toen hun laatste camper niet goed beviel, werd het kant-en-klare kampeermiddel ingeruild voor een bus. Daar waren vrij dag nog passagiers mee vervoerd, zater dag bracht het Zierikzeese koppel hem naar Zeeuwse bodem. Zondag was de bus van voren naar achteren gestript. Klaar om geheel naar eigen wens inge richt te worden. Een lekker bed, twee makkelijke stoelen en een tafeltje met tv. Een keukentje, sanitair, vrolijk ge bloemde gordijnen en ramen aan alle zij den. Je hebt weinig nodig als je als no maden leeft, schetst Annelies. Want het 'camperen' in vakanties werd al snel in geruild voor een volcontinue globetrot- tersbestaan. De zaak werd overgedaan aan een zoon. De woning verkocht en andere bezittingen - grotendeels - afge stoten. Het was Rinus die met dat plan op de proppen kwam. Een moedige be slissing? „Ach, het is uiteindelijk maar één keer ja zeggen", zegt Annelies ach teraf. Buschauffeur In de zomermaanden wordt steevast Schouwen-Duiveland aangedaan. De tijd daar wordt benut om familie (zo nen, schoondochters, kleinkinderen en moeders) te zien en andere contacten te onderhouden. Rinus werkt bovendien gedurende twee maanden als buschauf feur voor de Taxicentrale Renesse foto Mechteld Jansen (TCR). In het najaar trekt het tweetal naar het zuiden toe. Vorig jaar werden Frankrijk, Spanje, Portugal en Italië doorkruist. Voor komende winter staat een oversteek naar Marokko op het pro gramma. Maar niks hoeft. „We zien wel. We rijden nooit verkeerd." Dat is het mooie aan het vrije bestaan waarvoor het tweetal gekozen heeft, al hebben ze dat wel - erkent Annelies - moeten leren. Aanvankelijk hadden de Van der Klooster's de neiging zoveel mo gelijk in korte tijd te willen doen. Maar dat hou je niet vol als je doorlopend 'campert'. Ze doen het nu wat rustiger aan, al is vier dagen op dezelfde plaats nog altijd wel het maximum. En ook wat dromen betreft zit de dynamiek er bij het zwer vende duo nog altijd in. Zo willen ze ooit nog (het liefst met het trouwe beest je Grenzeloos) een paar jaar rondtrek ken door Amerika. Want zin om zich te settelen hebben Annelies en Rinus voor alsnog niet. „Het gaat bij ons hooguit kriebelen omdat we hier wel weer eens weg willen." door Ron Maqnée VLISSINGEN - Sinds kort woedt in Vlissingen een kleine benzineoorlog. De komst van twee onbemande stations in de stad hebben de prijzen danig on der druk gezet. Voor oplettende tankers is al snel euro's voordeel te halen. Althans, voor degene die niet geïnteresseerd is in Air- miles, baddoeken en wasbeur ten. Vooral in de President Roose- veltstraat woedt de strijd hevig. Niet zo vreemd ook: drie tankstations kunnen zo'n beetje bij elkaar in de kassalade kij ken. Vooral de gloednieuwe Ag- ri Sneltank-pomp van eigenaar CZAV maakt het bont. Bij deze onbemande pomp krijgt de automobilist 'tot 12 cent kor ting', zo staat op een niet te missen, feloranje bord te lezen. Dit resulteert in een prijs van 1,17 euro voor een liter euro 95. Ter plekke helpen twee medewerkers van de Agri Sneltank-pomp de klanten met het 'touch-screen'-betaalsys- teem waarbij met plastic geld kan worden betaald. „Zelfs ie mand van 85 kan het", verze kert één van hen. Het Vlissingse station is overi gens niet de eerste onbemande Agri Sneltankpomp, „Tot voor kort hadden we een bemand tankstation in Goes", legt J. Nijsse van CZAV uit. Die heb ben we omgevormd tot een Agri Sneltank. Het liep geweldig goed. Het blijkt dat mensen toch in de eerste plaats voor de prijs kiezen." Mocht de lezing van Nijsse kloppen, dan zijn de druiven voor de Shellpomp aan de overkant zuur. Hier moet de tanker anderhalve cent meer neerleggen voor een liter euro loodvrij maar krijgt daar wel weer de bekende Airmiles bij. Commentaar wil de exploitant van het Shell-tankstation niet le veren. Eerst luidt de lezing dat hij te druk is met de administra tie („Kan het morgen niet?") De tweede uitleg is veel eenduidi ger: „Geen commentaar. Belt u het perscentrum in Alphen aan den Rijn maar." De Esso dan, een stuk verderop aan de Presi dent Rooseveltlaan. Ook hier is de benzine anderhalve cent duurder dan bij de jongens van Agri Sneltank. Maar exploitant T. Nederstigt benadrukt als een echte verkoper dat klanten bij hém beter af zijn dan bij Agri Sneltank. „Daar krijg je geen spaarpunten en geen stempels voor een gratis wasbeurt. Bij ons krijg je altijd méér." Nijsse van de CZAV wordt er niet warm of koud van. „Zegeltjes en spaaracties zijn gewoon een sigaar uit eigen doos. Ik ben blij dat we die al jaren geleden afge schaft hebben." Overigens geeft Nederstigt van de Esso toe dat hij, sinds de opening van het on bemande station in zijn straat, gedaald is met de benzineprijs. „We willen de afstand met de concuiTent klein houden." Naast benzine en diesel is bij de Agri Sneltank overigens ook LPG te krijgen.Volgens Nedër- stig't van de Esso een gevaarlij ke en illegale praktijk. „Er vindt daar verkoop van LPG plaats bij een onbemand tankstation. Dat is levensgevaar lijk." Nijsse geeft toe dat LPG aan de man wordt gebracht. .Maar we verkopen alleen een beperkt aantal uren, als er toe zicht is. Nu lopen er ook twee man van ons rond. We voldoen gewoon aan de geldende re gels." Niet overal is de benzineoorlog zo hevig als bij de Roosevelt laan. Even verderop, aan de Sloeweg, verkopen de pompen van Total en Esso benzine met korting, zij het minder dan bij de concurrenten aan de Presi dente Rooseveltlaan. De Total haalt vijf cent van de advie sprijs af en noteert 1,23,9 euro op de borden - los van andere kortings- of spaaracties. Bij de borden van Esso staat te lezen dat euroloodvrij voor 1,18,9 eu ro per liter van eigenaar wisselt. En dan is er nog de pomp van benzineboer Tango. Autobezit ters die een ritje naar bedrijven terrein Vrijburg ervoor over heb ben, kunnen hun tank daar la ten vollopen voor 1,17,5 euro per liter. In de Paul Krïgerstraat verhandelen Total en Shell benzine. Op de borden hier respectievelijk 1,20,5 en 1,18,5 per liter. Maar de goed koopste van Vlissingen lijkt de nieuwe Pin &Go-pomp van auto bedrijf Murre aan de Gerbran- dystraat. Tankers betalen hier 1,16,9 - eentiende cent minder dan bij de stunters van Agri Sneltank. „Twaalf cent korting op adviesprijs", legt H. Murre van het bedrijf trots uit. Vreemd genoeg is hij niet blij met de prij zenoorlog. „Het zou wat gestruc- tureerder kunnen, dan houden we er allemaal wat aan over." Verdienen doet hij ook niet veel meer aan de benzine. „Alleen nog door de grote volumes. En het levert wel extra traffic voor het bedrijf op." Overigens daalt de benzine bij Agri Sneltank in de loop van de dag in prijs. Bij een tweede controle blijkt de prijs gezakt naar 1,16,8. Nu is deze pomp weer de goedkoop ste, om precies te zijn eentiende goedkoper dan bij Murre. Deze laatste heeft er wel een verkla ring voor: „Oh, dan hebben ze natuurlijk bij mij gekeken. Een rondje langs de stations rijden, dat doe ikzelf ook nog wel eens." GOES - De regiopolitie Brabant heeft een 24-jarige man zonder bekende woon- of verblijfplaats opgepakt, die er van wordt verdacht inbreken te hebben gepleegd in onder meer Yerseke, Oud-Vossemeer, Kloetinge en Arnemui- den. De politie in Goes, die de man voor verhoor vasthoudt, ve- moedt dat hij minstens dertien inbraken tussen 15 mei en eind juni op zijn naam heeft staan. Bij de inbraken stal de man bankpassen, waarmee hij dezelfde nacht nog geld ging pinnen. KLOETINGE - Onbekenden hebben een bijenkast op een terrein aan de Oostmolenweg in Kloetinge omgegooid. Hierdoor zijn twee raampjes kapot gegaan en hebben an dere bijenvolken een deel van het in de kast aanwezig bij envolk (naar schatting zo'n 300) doodgestoken. ZIERIKZEE - Parkeren op de Grevelingendam en de Kab- belaarsbank wordt volgend jaar duurder. Het natuur- en recreatieschap De Grevelingen verhoogt de tarieven met 17,5 procent. Automobilisten betalen straks maximaal vier euro per dag. Dat is nu nog drie euro veertig. Een sei zoenvergunning gaat 35 euro kosten (was 29,50). Sinds 1997 waren de prijzen niet verhoogd. Dat had te ma ken met de hoge kosten die daaraan verbonden zijn. Het Grevelingenschap heeft nu echter nieuwe parkeerautoma ten aangeschaft die vanuit een centrale computer worden aangestuurd. Daarmee is het een stuk gemakkelijker ge worden om de tarieven aan te passen en hieraan zijn ook geen extra kosten meer verbonden. OUD-VOSSEMEER - In de nacht van woensdag op don derdag zijn in Oud-Vossemeer vier inbreken gepleegd. In de Martin Luther Kingstraat, de John F. Kennedystraat en de Patrijzenweg moeten de inbrekers zijn binnengeko men in de tijd dat de bewoners op bed lagen. Ze doorzoch ten telkens de hele onderverdieping en hadden het ge munt op geld, video-apparatuur, gsm's en camera's. ZIERIKZEE - Zes strandpaviljoens krijgen aanstaande maandag de beschikking over een speciale terreinrolstoel, Met deze rolstoel kunnen mindervaliden het strand op. De strandrolstoelen zijn aangeschaft in het kader van het project voor toegankelijkheid van de Schouwse stranden. Eerder zijn al zes duinovergangen breder gemaakt om het strand toegankelijk te maken. GOES - Op de Wulfaertstraat in Goes reed woensdaga vond rond kwart voor acht een 23-jarige Goesenaar ach terop de auto van een 18-jarige plaatsgenoot. De 18-jari- ge bestuurder moest plotseling remmen. De 23-jarige hield niet genoeg afstand en botste op het voertuig voor hem. Beide auto's raakten beschadigd. zaterdag 7 en zondag 8 augustus 2004 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel.(0118)644301. zondag: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. A. A. v. d. Male en Huisman, Duinweg 59, Zoutelande. tel. (0118) 561282. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Walcheren R. Claessen, Langeviele 47, Middel burg, tel (0118) 650510 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21,30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118)633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Kor te Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118)637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a,Vlissingen, tel. (0118) 470717. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Stromenwijk -T Zand, Lange- vieleweg 81, Middelburg, tel. (0118) 635565. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel 0118-684000. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het water schap Zeeuwse Eilanden begint deze maand met het baggeren van sloten en watergangen. Door regelmatig te baggeren (één keer in de acht jaar) blijft de waterbodem op diepte en kan de doorstroming van water gegarandeerd worden. Het baggerwerk wordt uitge voerd met hydraulische graaf machines, die de specie op een strook langs de waterloop leg gen. Op plaatsen waar mogelijke ver ontreiniging in de waterbodem is, is het slib al onderzocht. Als verontreiniging in de klasse 3 of 4 wordt gevonden, dan wordt de baggerspecie opgeladen en afge voerd naar een slibdepot van het waterschap. Verplichting Eigenaren, pachters of gebrui kers van percelen naast de wa terlopen zijn verplicht om de machines op hun grond toe te la ten. Zij moeten ook de l uitspreiden of opruimen. Voor het baggeren is het van groot belang dat de machines aan één stuk kunnen doorgaan Daarom vraagt Zeeuwse Eilan den om gewassen langs de ka- velsloten zo vroeg mogelijk te oogsten en obstakels weg te ha len, zodat een rijstrook voor de baggermachines beschikbaar is. Om schade aan eigendommen te voorkomen, verzoekt het water schap grondgebruikers om over de sloot hangende takken af te zagen en afrasteringen te ver plaatsen, die het werk kunnen belemmeren. Rioleringen en drainages mogen niet in de sloot uitsteken, maar moeten in het talud zijn weggé- werkt. Er wordt gebaggerd op Schou wen-Duiveland, Tholen, Walche ren en Noord- en Zuid-Beve land. De Walcherse plaatsen zijn: Wal cheren: Blauwpoortseweg, Ma- riekerkseweg, Poppendamme, Meinersweg, Middelburgse straat, Strandweg, duinen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11