Contract inzet duikers uit Goes 'ZC Gemeente krijgt krappe voldoende PZC Fantasie te koop op kinderrommelmarkt Commissie zet strijd voor veilige weg in Dreischor voort Sa opheffen eigen teams vrijwillige brandweer Schouwen-Duiveland Plannen voor actie Mohawk op Small Sail Avondmarkt in Bruinisse agenda 0800 - 0231 231 (GRATIS) 11 mm Snorfietser bij aanrijding gewond Meer aanvragen leergeld Consultatiebureau scholieren Betrapt bij dumpen caravanwrak i rfnnr Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente I Schouwen-Duiveland gaat een I beroep doen op het duikteam van de brandweer in Goes. Met i het opheffen van de drie eigen duikteams van de vrijwillige brandweer begin dit jaar is op Schouwen-Duiveland een leem te ontstaan in de hulpverlening. j VLISSINGEN - Er zijn plannen om tijdens de Small Sail in Vlis- i singen aandacht te vragen voor de gezonken Noorse zeilboot Mo hawk II. Tijdens het maritiem evenement willen de initiatiefne mers geld ophalen voor het schip en zijn opvarenden. Of de inzameling ook daadwer- I kelijk doorgaat, is nog onbe- i kend, laat het Vlissingse raads- lid en voorzitter van het Zeeka- j dettenkorps N. Peters weten. „Ik heb met wethouder De Keij- i zer van Vlissingen gesproken en j dit zijn enkele van de ideeën die I spontaan op tafel kwamen." 1 Het plan is om tijdens de Small Sail (van 27 tot en met 29 augus tus) geld in te zamelen voor de scouts die bij de aanvaring met een Arnmuidse kotter tweeën halve week geleden persoonlijke bezittingen zijn verloren. Daar naast worden met de opbreng sten een deel van de bergings- kosten gedekt. „Dat is een verze- 1 keringskwestie, maar er zijn al tijd dingen die buiten de verze kering vallen", aldus Peters. De organisatie van Small Sail is nog niet ingelicht over de plan nen, laat staan dat er groen licht )s voor het initiatief. Peters ^preekt dan ook over de ideeën met een aantal slagen om de arm. Andere plannen zijn om en kele opvarenden van de Mo hawk II naar Small Sail te ha len. Zij zouden op een stand in formatie kunnen verstrekken over de Noorse zeilboot. BRUINISSE - De Onderne mersvereniging Bruinisse houdt vrijdag een avond- markt in het centrum van het dorp van 16.00 tot 21.00 uur. DeBruse middenstand ver zorgt zelf het aanbod aan handelswaar in de kramen. Verder staat er een rad van avontuur opgesteld en is er een optreden van het Brui- nisser Visserskoor. Voor de kinderen zijn er attracties als een springkussen, bokje rijden en een ballonnen clown. Er wordt een groot terras gecreëerd met li- ve-muziekoptredens. REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Het daadwerkelijk inzetten op of in het water van duikers van de brandweer behoort niet tot de basiszorg, maar dient wel op een of andere manier geregeld te zijn. Dat heeft consequenties voor de gemeente Schou wen-Duiveland. Om een garan tie te krijgen dat de duikers ook werkelijk mogen komen, dient de gemeente een overeenkomst aan te gaan met een of meer buurgemeenten. In de Bevelan- den bestaat een dergelijke rege ling. De gemeente Goes levert onder voorwaarden duikers aan door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een mooie defti ge brief hoeft niet. Snel reactie op vragen is veel belangrijker, vinden de inwoners van Schou wen-Duiveland. De burgers ge ven de gemeente Schouwen-Dui veland na eerder een zuinig vijf je te hebben uitgedeeld nu een krappe voldoende. Dat blijkt uit het 'klanttevreden- heidsonderzoek' van de gemeen te. Volgens de uitkomsten van het onderzoek scoort de gemeen te op zo'n beetje alle fronten be de omliggende gemeenten Borse- le, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland. De gemeente Schouwen-Duiveland doet nu slechts op basis van een monde linge toezegging mee met deze regeling. Duikers De duikers uit Goes zijn inmid dels ook al actief geweest in de ze regio. Om op die hulp te kun nen blijven rekenen moet de overeenkomst nu worden be krachtigd en de jaarlijkse bijdra ge van circa 3200 euro worden ter dan vorig jaar. Onderzoeks bureau SGBO van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten (VNG) peilde toen de mening van de burger over de gemeente en dat resulteerde in een 5,4 op het rapport. De gemeente komt nu uit op een 6,6. Wethouder personeel en organisatie G. Hou tekamer wil echter meer. „We zijn nu van 'twijfelachtig' naar 'voldoende', maar ik wil een acht op ons rapport. Hoewel zoals al aangestipt de burger op veel punten beter te spreken is over de gemeente is er, vindt Houtekamer, ook nog betaald. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor daar mee akkoord te gaan. Het besluit tot opheffing van de eigen duikteams in Bruinisse, Zierikzee en Brouwershaven kwam vorig jaar hard aan bij de betrokken brandweerlieden. De duikploegen waren in 1996 opge richt nadat in Bruinisse een au to te water was geraakt en de in zittende verdronk tijdens het wachten op de duikploeg uit Goes. De brandweerlieden van Schouwen-Duiveland moesten machteloos toezien. veel voor verbetering vatbaar. Van de ondervraagde burgers geeft meer dan een kwart aan dat ze het gevoel heeft door de gemeente van het kastje naar de muur te worden gestuurd. Een te hoog percentage, vindt Houte kamer. Ook komt het in zijn ogen nog te vaak voor dat briefschrijvers niet binnen de voorgeschreven twee tot drie dagen een ont vangstbevestiging krijgen toege stuurd. Ook dat moet beter, vindt Houte kamer. Hij hoopt dat te kunnen bereiken door de gemeentelijke In snel tempo werden toen duik ploegen geformeerd, duikers op geleid en materialen aange kocht. De praktijk wees uit dat gemiddeld twee a drie keer per jaar een beroep werd gedaan op de brandweerduikers. Volgens het gemeentebestuur staat dat niet in verhouding met de kos ten. De regels voor duikteams van de brandweer zijn inmid dels flink aangescherpt. Om daaraan te kunnen voldoen zou de gemeente structureel ruim 30.000 euro hebben moeten in vesteren. Daar heeft de gemeen- afdelingen zelf de regie te geven voor wat betreft het versturen van ontvangstbevestigingen. In .die ontvangstbevestigingen nieu we stijl komen dan ook naam en telefoonnummer van de behan delend ambtenaar en de termijn waarin de vraag of het verzoek van de burger wordt afgehan deld. Houtekamer wil af van de stan daard-antwoordbrief. „Een aan vraag voor een verbouwing is wat anders dan een simpele vraag om verlichting. Niet alles hoeft acht weken te duren." De burger heeft, vindt Houteka- te niet voor gekozen. In de visie van B en W hield de noodge dwongen opheffing van de duik teams een 'verantwoord risico' in. Ook brandweercommandant F. Pijnenborgh was weliswaar niet zo blij met de keuze van het ge meentebestuur, maar zei er wel mee te kunnen leven. Temeer daar de brandweerduikploegen tot nu toe alleen waren uitge rukt voor bergingswerk. Boven dien kan in deze regio ook een beroep worden gedaan op red dingsbrigades en de KNRM. mer, recht op duidelijkheid en snelheid. „De burger moet we ten hoe lang afhandeling van zijn brief duurt. Waarom het eventueel lang duurt. Hij moet weten bij wie hij terecht kan en er moet helder met hem of haar gecommuniceerd worden." Daarbij hoort indien nodig extra informatie over procedu res en vervolgprocedures. Gul den regels zijn wat Houtekamer betreft dat de gemeente zich te allen tijde dient te houden aan gemaakte afspraken en de 'klant' niet van het kastje naar de muur mag sturen. door Esme Soesman DREISCHOR - Bewoners van de Bogerdweg in Dreischor heb ben een bewonerscommissie in het leven geroepen. Deze zes koppen tellende club strijdt voor een verkeersveilige weg. Al langere tijd voeren buurtbewo ners actie tegen snelheidsdui vels en het vele zware verkeer. De commissie maakt zich sterk voor de leefbaarheid "van de buurt. Er wordt in de Bo gerdweg, waar een dertig kilo meterregime geldt, te hard gere den. Op piektijden is het er erg druk, ook met zwaar verkeer. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de veiligheid van de buurt, ook kan trillingsschade ont staan aan de aan de weg liggen de woningen. De commissiele den willen met verkeersveilig heidsorganisatie 3VO en de ge meente Schouwen-Duiveland om de tafel om te zien wat er aan deze problematiek is te doen. Eventuele maatregelen, is de achterliggende gedachte, kun nen dan worden meegenomen met de rioleringswerkzaamhe den die de Bogerdweg volgend jaar staan te wachten. De bewonerscommissie heeft in middels via een enquête de me ning van omwonenden gepeild. De vragenlijst is verspreid on der bewoners van de Boger dweg, Bogerdhof en Stoofweg. Onder meer aan de hand van de ingekomen reacties is een lijst met mogelijk te nemen maatre gelen opgesteld. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan de plaatsing van verkeersremmers, het aan passen van de entree's van het dorp en het omleiden van zwaar verkeer via de Zuid Langeweg. Ook wordt gehamerd op het uit voeren van goede snelheidscon troles. Aan de oprichting van de bewonerscommissie Houd de Bo gerdweg Leefbaar! is al het een en ander voorafgegaan. Begii) juni was de maat voor verschil lende buurtbewoners vol. Op lantaarnpalen werden posters geplakt en er werden t-shirts ge produceerd met een 30 kilome terbord erop. Deze impulsactie had wel wat reacties tot gevolg, maar heeft geen einde gemaakt aan het hard rijden. Door in commissieverband de strijd voort te zetten, moet er structu reel iets worden bereikt. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Slot Haamste de, 10.30 en 11.30 uur: Diavoorstelling over slot; Parkeerterrein De Golff, 9.30 - 12.30 uur: Start Fietstocht Dorcas voor hulpproject in Egypte: Slot Haamstede, 19.00 uur: Excursie Slotbos; BROUWERSHAVEN- Port Greve, 19.00 uur: Circus Bongo; Sint-Nicolaaskerk, 20.00 uur: Orgelcon cert Jacques van den Dool, BRUINISSE - Manege Aquadelta, 10.00 uur: Bruse Paerdedag; OOSTERLAND - Torenplein en Her vormde Kerk, 15.00 uur: Midzomermid dag- en -avondrommelmarkt; RENESSE - Centrum, hele dag: Kermis; Dorpshuis, 19.00 uur: Veiling kunst-an tiek en inboedel door veilighuis Birdie; Jacobuskerk, 19.00 uur: Wandeling naar en bezoek aan Slot Moermond; Strandpaviljoen Beachclub Perry's, 12.00 uur: Piratenspelen; Strandpavil joen De Branding: Tropische Toestan den; Strandpaviljoen C'est la Vie, 12.00 uur: Piratenspelen; Watermeter, 14.30 uur: Schattenjacht;19.00 uur: Kinder theater; Pretplaza, 20.00 uur: Mode show; SEROOSKERKE - Boerderij eind Prun- jeweg, 13.30 uur: Excursie Tureluur; ZIERIKZEE-Stadhuismuseum, 9.30 - 12.00 uur: Kinderprogramma; Eerste Weegje, 10.00 - 16.00 uur. Vlooienmarkt; (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen woensdag 4 augustus 2004 Alle koopwaar ligt uitgestald op een kleed. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Alleen de ninetales? Die kaart kost 1 euro 75. De jeugdige han delaren Marco Seijbel (10) en Toon de Bruyn (13) kijken de elfjarige tweeling Amanda en Michelle de Jonge vorsend aan. Het gaat er serieus aan toe op de kleden die tesamen de Zierikzeese Kin derrommelmarkt op de Balie vormen. Behalve Pokémonkaarten en een hele boel andere materialen is er ook verras sende fantasie te koop. In een toren van karton buigt de achtja rige waarzegger Boris Odinot uit Zierik zee zich over z'n schatkistje. „Kijk goed in m'n ogen", draagt hij zijn klant voor 25 eurocent op. Over zijn zonnebril tu rend maakt hij in gedachten de balans op, om vervolgens met een stalen ge zicht uitsluitsel te geven. „Ik denk dat je een goed leven krijgt. Maar ik kan ook een beetje gedachten lezen. Ik denk dat je journalist bent, die een stukje voor in de krant gaat maken", voegt hij - het opschrijfboekje zorgvuldig nege rend - aan zijn positieve berichtgeving toe. Het is om een uurtje of negen in de och tend al razenddruk aan de voet van de Zierikzeese Dikke Toren, de plek waar tijdens de zomerse Maritieme Dagen steevast kinderrommelmarkt wordt ge houden. Voor 5 euro kunnen jonge han delaren vier weken lang elke dins dagochtend een kleed uitspreiden met koopwaar. Voor 1 euro 50 bemachtig je voor één ochtend een plaats. Die prijzen zijn voor de vrienden Marco Seijbel en Toon de Bruyn reden om samen een stekje in te nemen. Het Zierikzeese tweetal heeft onder meer knikkers en scheepstouw in de aanbieding. Maar de meest gewilde koopwaar blijkt toch de grote stapel kleurige kaarten. Magie- Pokémon- en yu-gi-oh kaarten, wijzen de jongens op hun uitgestalde verzame ling. Het tweetal blijkt handelaar in hart en nieren. „Wat doen we?" overleg gen ze met elkaar over de prijs als er vanuit het winkelende publiek belang- Waarzegger Boris Odinot: „Kijk goed in m'n ogen." foto's Marijke Folkertsma stelling voor een kaart wordt getoond. Slechte kaarten kunnen voor tien of twintig eurocent de deur uit, maar voor een goede set zou je zo een euro of twin tig kunnen vragen - geven ze te kennen. Enorm hoog ja, maar dat geldt tenslotte ook voor de aanschafprijzen van nieu we exemplaren. Moeiteloos geven de jongens een gedetailleerde opsomming van wat er zoal in jeugdig verzamelland te koop is. Negen kaarten voor 4 euro 99. Een deck (50 stuks) kost 14 euro 99, een Japans pakje van vijf kost 2 euro 95. Voor een deckbox leg je 25 euro neer. Reëel of niet, de zussen Amanda en Michelle uit Brouwershaven zijn niet bereid het gevraagde bedrag voor de Pokémonkaart Ninetales zomaar even op te hoesten. Fluisterend overlegt het tweetal met elkaar om vervolgens met een tegenaanbod te komen. Marco en Toon voelen er op hun beurt niets voor om zo drastisch met hun prijs te zak ken. Als de dames op het punt staan hun rug naar de kraam toe te keren, wordt er op de valreep een compromis van 75 eurocent bereikt. Het zal Boris aan de overkant van het plein worst zijn. Hij zou best stinkend rijk willen worden van een ochtendje waarzeggen, lacht hij. „Maar ik denk niet dat het lukt". Het lijkt hem niet te deren. Zonder bij te betalen mag er ook nog even naar de stenen worden gekeken, waarin kinde ren kunnen zien wat ze volgend jaar aan het doen zijn. Vervolgens wordt het bovenste vakje uit het schatkistje ge wrikt. Daaronder blijkt een handvol hartjessnoepjes te liggen. Klanten mo gen er één pakken, besluit Boris min of meer ter plekke. Zijn vrijgevigheid uit zich daarnaast in nog wat extra wijze raad. „Je moet goed oppassen met leeu wen. En een prettige vakantie toege wenst." VROUWENPOLDER - Een 76-jarige snorfietser uit Zie rikzee is gistermiddag rond half zes in Vrouwenpolder ge wond geraakt bij een aanrijding. Een 40-jarige automobilist uit Margraten (D) die met zijn personenauto stilstond op de Faelweg, reed op een gege ven moment achteruit de rijbaan op. Hierbij liet hij de snorfietser niet voorgaan. De Zierikzeeënaar viel en kwam met zijn hoofd op de grond terecht. Hij is met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissin gen. VLISSINGEN - De Stichting Leergeld Vlissingen heeft vorig jaar 190 kinderen financieel kunnen helpen. In de meeste gevallen gingen het om bijdrages voor schoolreis jes, excursies of contributie voor een sportvereniging. Een jaar eerder hielp de stichting 150 kinderen. Volgens voorzitter I. van Gelder-Leenheer weten steeds meer men sen met een minimuminkomen de stichting te vinden. Leergeld zet zich in voor schoolgaande kinderen uit mini magezinnen. De vrijwilligers vinden dat zij gewoon moeten kunnen meedoen aan schoolreisjes en excursies, dat ze lid kunnen zijn een sportclub en een fiets hebben om naar school te gaan. „We betalen niets aan de ouders", zegt bestuurslid J. de Looff. „Het geld gaat rechtstreeks naar de clubs of naar de sportzaken waar kinderen voetbalschoenen kun nen halen." Ouders krijgen het geld niet, omdat er 'ande re dingen nodig zijn in een gezin', aldus de voorzitter. In vergelijking met andere Zeeuwse gemeenten wonen in Vlissingen veel uitkeringsgerechtigden, onder wie een groot aantal éénoudergezinnen. WISSENKERKE - De Noord-Bevelandse jeugdzorg kan worden verbeterd door het oprichten van consultatie teams voor basisscholen. Deze moeten in een vroeg sta dium leer- of psycho-sociale problemen van leerlingen sig naleren. Dat stelt ambtenaar W. Wolterbeek van de ge meente Noord-Beveland in een afstudeerscriptie die zij schreef in het kader van een opleiding aan de bestuursaca- demie. Ze gaat in het stuk uitgebreid in op de rol van de consultatieteams waar bijvoorbeeld organisaties als het maatschappelijk werk en de GGD in vertegenwoordigd zouden moeten zijn. Tegelijk met het signaleren van pro blemen moeten deze teams ook zorgen voor (kortdurende) hulp en eventuele doorverwijzing naar andere hulpverle ningsinstanties. Onderwijzers worden door de teams on dersteund in de omgang met probleemleerlingen. Noord-Beveland hoeft volgens Wolterbeek daarvoor niet opnieuw het wiel uit vinden. In verschillende Zeeuwse ge meenten zijn al consultatieteams actief. TERNEUZEN - Een 21-jarige Hulstenaar en een 22-jari- ge Terneuzenaar zijn gisteravond aangehouden nadat ze in de bossen bij de Eendrachtsweg in Zaamslag een cara vanwrak en hout gedumpt. Hierna waren zij in een perso nenauto, waarvan het kenteken geschorst bleek te zijn, weggereden. De politie, die gewaarschuwd was, trof de auto aan in de Serlippensstraat in de Terneuzen, waar de twee vervolgens werden aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33