Mondfluiten als kunst PZC Muziek op historische blokfluiten woensdag 4 augustus 2004 Het ensemble O Felici werd begin 1996 opgericht met als doel de uitvoering van poly fone driestemmige muziek op ko pieën van historische blokflui ten, van discant tot en met groot-bas. De naam O Felici ver wijst naar het instrumentale Ita- lo-Vlaamse 'O Felici occhi miei' wat 'O mijn gelukzalige ogen' betekent. In 1997 concerteerde het ensem ble in de reeks 'recitals jonge so listen', opgezet onder het toe zicht en de medewerking van het Provinciebestuur Oost-Vlaanderen. In 1998 volg de het trio les bij Michaël Scheck en Frank Agsteribbe aan het Koninklijk Vlaams Con servatorium te Antwerpen. Het ensemble werd geselecteerd voor de International Young Ar tist's Presentation en voorge steld aan het festivalpubliek in aanwezigheid van afgevaardig den van de internationale net werken voor oude muziek en on der begeleiding en coaching van de gerenommeerde Britse so praan Catherine Bott. Op het 36ste Festival Musica An- tiqua Brugge (1999) bracht het ensemble in samenwerking met de luitist Jan Van Outryve een programma met Italo-Vlaamse muziek uit de zestiende eeuw in het kader van de reis- en cul- tuurmarkt Overbruggen. In de herfstcyclus van het Festi val Musica Antiqua Brugge 1988 werkte het ensemble sa men met het vocaal ensemble Che bon eccho. Zij hadden reeds verschillende concerten met het Italo-Vlaam se programma: onder meer in 't Poorthuis te Peer, tijdens de Gentse feesten in de St. Michiels kathedraal, het blok fluitfestival Mechelen, cultuur project Diesegem Mortsel, de Leerheysconcerten Brugge en voor het Festival van Vlaande ren Mechelen. Het programma Amoureuse lie dekens en alderhande danserye werd tweemaal uitgevoerd in de Vlaamse opera. Het ensemble toert door heel Vlaanderen.-met programma Hendrik VIII en zijn muzikale passie in het kader van Jeugd en Muziek. Hoewel het ensemble O Felici ook in een grotere bezetting optreedt, be staat het blokfluittrio uit Nadia Bierinckx, Els Spanhove en Jan Devlieger. Blokfluittrio O Felici treedt van avond op in de hervormde kerk in Hoofdplaat (20.00 uur). Geert Chatrou: wereldkampioen kunstfluiten. Hij was gewoon een vro lijke fluiter. Maar toen Geert Chatrou uit Mierlo eind april van dit jaar we- reldkampioen kunstfluiten werd in het Amerikaanse Louisburg kwam daar ver andering in. Voordien gaf hij nooit concerten, nu treedt hij regelmatig op met orkesten met professionele musici. Zoals komende za terdag in Middelburg met de pianisten/organisten Ja cob Schenk en Marco den Toom en de hoboïste Nanet te van Nes. Geert Chatrou, geboren in 1969 in het Limburgse dorpje Sint-Odiliënberg, blijft er nuchter onder. „Dat het kunstfluiten heet, weet ik pas sinds een half jaar. Mijn vader liep altijd te fluiten, zolang als ik weet, ongeveer vanaf mijn derde ben ik hem gaan imiteren. Ik heb dat altijd mondfluiten ge noemd, dus niet op de vingers. Dat kan ik wel, maar dat mag geen naam hebben. Fluiten met getuite lippen, in Amerika noe men ze dat puckerwhistle. Mijn vader was erg georiënteerd op klassieke muziek, dus dat liep ik altijd mee te fluiten, Bach, Mozart en al die bekende na men." „Tijdens de feestdagen in decem ber liep ik weer te fluiten, soms tot genoegen, maar meestal tot ongenoegen van mijn omgeving. Toen mijn schoonzuster daar iets van zei, antwoordde ik, enigszins arrogant: als er een wedstrijd was, zou ik meedoen. Ze is op internet gaan zoeken en kwam tenslotte bij het wereld kampioenschap in Amerika te recht. Daar heeft ze me voor op gegeven. Ik kreeg een mailtje van de organisatie of ik een cd' tje wilde opsturen. Dat had ik uiteraard niet. Bij een vriend heb ik in een studio een en an der opgenomen en opgestuurd. Het resultaat was dat ik mocht komen en wereldkampioen werd." „Ik floot nooit exact de noten die op de partituur staan. Toen ik naar het wereldkampi oenschap ging, moest je echter precies een weergave geven van de fluit- of vioolpartij zoals de componist die heeft bedoeld. Ik had wel zoiets van, waar ga ik terecht komen. Hier in Mierlo heb je het kampioenschap ker senpit spuwen en ik was bang dat het een beetje in dat genre zou vallen. Maar in Amerika is het wel degelijk heel serieus. Daar zijn mensen professioneel kunstfluiter. Ik ben niet profes sioneel, al heb ik op dit moment veel optredens en kan ik er best wat mee bijverdienen." Geert Chatrou is van beroep so ciaal-psychiatrisch verpleegkun dige in een crisishuis in Eindho ven, een opvang voor mensen met een verslavings- en psychia trische problemen. Die zijn te groot om fluitend op te lossen, „maar het biedt wel een perfec te afleiding." „Ik ben opgegroeid met klassie ke muziek, maar op een gegeven moment ga je zelf popmuziek draaien. Ik fluit in principe al les mee. Ik ben mij aan het ver diepen in allerlei soorten mu ziek, want ik ga ook met het Ro senberg Trio optreden en houd me nu bezig met jazz. En ik moet zeggen, dat fluit geweldig weg. In wezen kan je alles flui ten, dat is het voordeel van kunstfluiten. Bij een instrument ben je gebonden aan de moge lijkheden en het bereik." Nog voordat hij naar Amerika ging, werd Geert Chatrou ge beld door K. Markus, die in de krant had gelezen dat hij mee deed aan het wereldkampioen schap. Of Rij wilde optreden in een concert in de Laurenskerk in Rotterdam? „Die man nam wel een risico, want hij had mij nog nooit gehoord en veronder stelde alleen dat ik goed kon fluiten. Maar het werd een mooi concert, met de concertpianist Jan Mulder en Anja van der Ma- ve, hoboïste bij het Rotterdams Filharmonisch Orkest. Een paar weken later belde hij weer, of ik interesse had om zoiets te doen in Middelburg. Het staat natuur lijk best leuk op een affiche, mensen worden nieuwsgierig, raken geprikkeld: wat krijgen we nou, een kunstfluiter? Maar ik heb het tot nu toe wel waar kunnen maken, het is meer dan een soort rariteitenkabinet." „Ik waak ervoor om op kermis sen hier in de omgeving te gaan staan. Er zijn een heleboel aan biedingen van kroegbazen. Maar dat doe ik niet, daar leent het zich ook niet voor. Ik maak al mijn hele leven muziek, vanaf mijn derde speel ik blokfluit en andere instrumenten. Als ama teur ben je gewend om veel te oefenen, maar ik werk nu in fei te alleen met professionele muzi kanten en die gaan er van uit dat je je muziekpapieren hebt. Dus dan speel je dat, zonder nau welijks te repeteren. Dat is wel een bijzondere ervaring. Maar het gaat goed, ik ken mijn stuk ken." Frans Doeleman Geert Chatrou, Jacob Schenk, Marco den Toom en Nanette van Nes treden zaterdag op in de Koorkerk in Middelburg, aan vang 20.00 uur. Het Blikmuseum De Blikvanger in Renesse viert het tienjarig bestaan zondag met een Fancy-Day, dat wil zeggen een open tuin-museumdag. Er zijn verschillende kraampjes met on der meer keramiek, glasgraveren, schilderijen, beschilderde eieren en zelfgemaakte kaarten. Ook een se- condhandkraam met boeken, curiosa en sieraden. En natuurlijk staat er een hele grote kraam met blikken. Zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Een aanvullend programma op de ten toonstelling Geboeid door het Zeeuw se slavernijverleden is de expositie Originele kralenmannetjes in het Zeeuws Archief. Tot en met 25 sep tember zijn de originele tekeningen van Ramon de Nennie te zien in Mid delburg. Het kralenmannetje leidt de ontdekkingsreizigers langs plaatsen in Middelburg die herinneren aan het Zeeuwse slavernijverleden. De Nen nie werkt sinds 1996 vanuit zijn ate lier bij de Middelburgse Atelier Stich ting als vormgever, ontwerper en il lustrator. Het Zeeuws Archief is geo pend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van Miniatuur Walcheren lo geert de oude Lange Jan, de toren van het Abdijcomplex, enkele weken in De Drvkkery in Middelburg. Het gaat hier om het eerste houten exem plaar dat door vrijwilligers 50 jaar ge leden werd gemaakt. De Drvkkery is geopend tijdens winkeluren. Tot en met 29 augustus kan men in atelier De Paaien in Paal/Grauw ken nis maken met het werk van Kris de Roover uit Hengstdijk. Hij toont schil derijen en tekeningen in diverse tech nieken. De thema's zijn vooral land schappen, de natuur en dieren. Te zien van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur. In de Catharinakerk in Zoutelande is donderdag van 14.00 tot 21.00 uur een expositie te zien van schilderijen van Willem Louws (1912-1990) uit Zoutelande. De kleine expositie Geïnspireerd door het Zeeuwse licht in het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen be staat uit schiderijen uit de eigen col lectie van Kunstkring het Zuiden (1919-1939). Veel Vlamingen vluchtten in de Eer ste Wereldoorlog naar Zeeland, zoals de Antwerpse schilder Gerard Ja cobs. In Vlissingen werd hij initiator van de Kunstkring van het Zuiden, die vanaf 1920 de beschikking had over een eigen tentoonstellingsruimte aan het badstrand. Daaraan kwam een einde door de Tweede Wereldoor log. Op de expositie is werk te zien van Frans Maas, Leendert van der Steen, J. G. Eernis en uiteraard Ger ard Jacobs. Tot en met 24 oktober te zien van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 en zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In de Vrijmetselaarslogé La Compag nie Durable in Middelburg wordt van maandag 9 tot en met zaterdag-14 au gustus de derde zomertentoonstelling gehouden, onder het motto Zomerre- ces-3. Het betreft werk van leden van de Lo ge en hun familie. Te zien op maan dag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 en donderdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Het kralenmannetje van Ramon de Nennie. ROTTERDAM Salsa Beach 2004. Elke donderdaga vond wordt het terras van het strand paviljoen op het Strand aan de Maas omgetoverd tot een dansvloer waar bekende Rotterdamse dj's je laten swingen. do. Leuvehaven 20.30-01.00 uur. Watermuziek - de muziek vaart weer Voor de vijfde keer brengt de Rotter damse componist, dichter en zanger Peter Goedhart zijn Watermuziek op authentieke locaties in het havenge bied van Rotterdam. Afvaart vanaf de Luxor-steiger aan de Rijnha ven-zijde. do. t/m za„ ma. en di. Aan legsteiger rest. Leipzig - 20.00 uur; zo. 14.00 uur. Cineboards. Elke avond wordt het werk van Rotterdamse film- en video makers geprojecteerd op de gevel van de Pathé bioscoop, vr. t/m di. Schouwburgplein - in de avond. Podium uitvoering. Op het buitenpo dium de Boegklep: licht-klassiek, jazz, wereldmuziek, koormuziek enz. za. en zo. Boegklep van de Scheeps brug -15.00 uur. Dag van de Romantische Muziek. Op zeven podia worden meer dan 45 con certen gegeven met klassieke en popu laire romantische muziek, zigeuner- muziek en opera-aria's. Bij slecht weer verplaatst naar 15 augustus 2004. zo. Park bij de Euromast - ope ningsconcert 12.00 uur; maanlichtcon cert 21.30 uur. SkateSwing. Elke zondag, swingen op je skates bij de grootste openlucht rollerdisco in Rotterdam, zo. Museum park - 14.00 uur. Zomerpodium. Tot en met 29 augus tus zal Zomerpodium voor de voorlo pig laatste maal te beleven zijn. Het park gaat op de schop. zo. Museum park -14.00 uur. Ben Jerry's Pleinbios. Na het inval len van de schemering wordt er 18 avonden lang gedronken, gegeten maar vooral gekeken naar het (in ternationale en bijzondere filmaan bod van Europa's grootste openlucht bioscoop. di. Museumpark - Tegen het vallen van de avond. Orgelcyclus. Meesters uit de St. Clothilde door Aart de Kort. di. Gro te- of St. Laurenskerk - 20.00 uur. Cirque Èloize. Het circus van de droom. Muziek, dans, acrobatiek en poëzie, in afwisseling met ongewone, de fantasie prikkelende circusnum mers. di. Nieuwe Luxor Theater - 19.30 uur. ANTWERPEN Voorstellingen in het Openluchtthea ter Rivierenhof: Bart Peeters in het Nederlands, supportact Podium Mo dern met Off the Record, wo. 20.30 H20/Aquatopia. Internationale wa- uur; Andalucia Personal, do. 20.00 uur; Klezmic Noiz, traditionele Jood se melodieën, aansluitend film The Pianist, vr. 20.30 uur; Baila Perez: Belle Perez in latinoverpakking, za. 20.30 uur; Ovidius Koperkwartet, klassiek concert, zo. 11.00 uur Voorstellingen in het kader Zomer van Antwerpen: Bal Moderne, dansen door de hele stad, wo. do. en za.; De Zonsondergang, dagelijks Schelde- kaai 14; Muziek in de wijk op Ant werpse pleintjes, Morena Sun, wo. Ge vangenis, do. De Coninckplein, vr. Dageraadsplaats, za. Botermarkt, zo. Kroonplein 19.00 - 22.00 uur; Violetst- raat 35, voorstelling zonder spelers in een verlaten huis, dagelijks, behalve ma. 11.00-23.00 uur; Groot Reperto rium - Spektakelmachines, dagelijks, behalve ma. Damplein, Antwerpen Dam Spoorwegemplacement 14.00 - 21.00 uur; Arcipelago Circo Teatro met Creature: Comedia dell'arte, wo. do. en vr. Scheldekaai 28, 20.00 uur; MartHa! Tentatief, toneelstuk over de oorlogswaanzin door Theater Anti gone, wo. t/m za. en di. Atheneum Rooseveltplaats 21.00 uur; Dromen aan de Schelde: Droomfilms, wo. t/m zo. Hangar 19A 21.00 uur; Les Arts Sauts met Ola Kala, trapezewerkers, vr. t/m ma. Kempenstraat 21.00 uur; Cirque lei met Secret door Johann Le Guillerm, ma. en di. Scheldekaai 28 20.00 uur ter-theatershow, wo. t/m za. Stads schouwburg 20.30 uur GENT Internationaal Orgelfestival. Orgel concert door Alessandro Bianchi uit Cantü - Italië, do. St. Baafskathe- draal 20.00 uur Orgelfestival aan de Lieve. Orgelcon cert. ma. Sint Stefanus-Augustijner- kerk 20.00 uur BRUGGE Festival van Vlaanderen: 41ste Festi val Musica Antiqua; Concours Klave cimbel en Pianoforte; Tentoonstelling Hallen Belfort: woensdag 10.00 - 18.00 uur. Klavecimbel en Pianoforteconcerten - Omtrent J.S. Bach Woensdag: Chris- tofori's gravecembalo che fa il piano e il forte, referaatrecital Dr. Denzil Wraight, Aline Zylberbach, klavecim bel, Auditiezaal Hallen Belfort 10.00 uur; Orgelrecital, laureatenconcert Marketa Reindlova Maude Grat- ton, Sint-Gilliskerk 11.30 uur; Finale Concours Pianoforte m.m.v. Peter De- spiegelaere en Karei Steylaerts, Con certgebouw 16.00 uur; Finale Con cours Klavecimbel door II Fondamen- to, Concertgebouw 20.30 uur. Donderdag: Recital op klavecimbel door Blandine Rannou, Ryelandtzaal 11.30 uur; Concerto in Dialogo: Can tates van J.S. Bach door Gaëlle Méchaly, sopraan en Amaud Marzo- rati, bariton en Les Folies Francaises, Beatrice Martin Patick Cohen-Ake- nine, Sint-Jacobskerk 20.30 uur. Vrijdag: Concert met werk van Mo- zart door de Salzburger Hofmusik, Ryelandtzaal 11.30 uur; Concert met werk van Telemann, Schiefferdecker, Keiser en Bach door de Akademie für Alte Musik Berlin, Concertgebouw 20.30 uur. Zaterdag: Trio's Ludwig von Beeetho- ven door het Tröndlin Trio, Ryelandt zaal 11.30 uur; Messe h-moll (Hohe Messe) van Bach, Concertgebouw 20.30 uur. Klinkers 2004.. Culturele zomerhappe- ning: t/m 7 augustus lmuziek en film onder de blote hemel. Riccardo Tesi Banditaliana, etnische Italiaanse muziek tussen traditie en vernieu wing, wo. Gruuthuuse 21.30 uur; Ma nuel Reyes uit Spanje, avant-gardisti- sche flamencodanser, vr. Gruuthuuse 21.30 uur; Benenwerk: Ballroom Bru- geoise, verschillende locaties vormen één grote dansvloer m.m.v. accordeo nist Ronnie Verbiest met Bal Muset te, Naragonio Trio met Folkie Ball Room, Ceux Qui Marchent Debout, .swordfish, fanfarefunk uit Frankrijk, No Jazz uit Frankrijk met Latin jazz en disco, Electro Coco en Bora Bora met Brazilian Beats, Street Stage met ballroom, Rosas met Bal Moderne, Tango Zero Dos met tango, Full Moon Stage met Llorca en Breakdan ce Stage door Hiphop Collectief Qua lity Flavours, za. vanaf 20.00 uur, dansinitiaties vanaf 18.30 uur. 4 t/m 10 augug WOENSDAG Staatscircus Het Staatscircus van Moskou-Holiday staat in Axel. Het circus telt een groot aantal topartiesten uit Rusland,J len, Duitsland, Roemenië, Frankrijk en Nederland. HetpR gramma is samengesteld door artistiek directeur Hans Ma: tens, en wordt gepresenteerd door Natacha Lijfering. De ra zikale omlijsting wordt verzorgd door het circusorkest on der leiding van de Pool Grzegorz Kaminieczki. •Evenemententerrein, Cadzand-Bad, 16.30 en 20.00 uur Circus Bongo Circus Bongo maakt de jaarlijke tournee door Zeeland. Verschillende artiesten vertonen hun kunsten. •Bungalowpark Portgreve, Brouwershaven, 19.00 uur Vier musici Vier musici geven een concert in de Dorpskerk. De sopraan Nel van den Broeke, Elly Bakker op blokfluit, Hildegard Moonen op viola da gamba en Jos Vogel op klav, cimbel brengen werken van Johann Sebastian Bach, Heine Schütz, Georg Friedrich Handel, Dario Castello en Dietnx Buxtehude. •Dorpskerk, Oostkapelle, 20.00 uur Orgelconcert Jacques van den Dool geeft een orgelconcert. Deze organist werd geboren in 1942 en is organist van d Grote Kerk in 's-Hertogenbosch. Zijn programma is voor een belangrijk deel gebaseerd op liederen, zoals variaties over Psalm 68, over het ondeugende lied Onder een linde groen van Sweelinck en over O Nederland let op uw saek, Deze drie liederen zullen door enkele aanwezigen ook zin gend worden verklankt. Voorts speelt Van den Dool een suite van bewerkingen ove Vater unser irn Himmelreich van Bach en Böhm en een suit van Boyvin. Na een preludium en Fuga van Micheelsen wordt het concert besloten met met een improvisatie over het Schouwse volkslied. •Grote of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven, 20.00 uur Zomeravondconcerten In West-Zeeuws-Vlaanderen worden Zomeravondconcertt, aan Zee gehouden. Deze keer treedt het blokfluittrio O Felici op, dat bestaat Nadia Bierinckx, Els Spanhove en Jan Devlieger. Op hetpr gramma staan werken van Adriaan Willaert, Joan Maria Ta so, Vincenzo Ruffo en William Byrd. •Hervormde Kerk, Hoofdplaat, 20.00 uur Desafinado In eet-café Desafinado zijn er regelmatig concerten. Deze keer staat er een optreden van Jazz Sessie Band op he programma. •Eet-café Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Middagpauzeconcert Er wordt een middagpauze-orgelconcert gegeven. Organist Wilmer de Jong uit Utrecht bespeelt het beroemd; De Rijckere-orgel uit 1782. •Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Lange Jan Project Een miniconcert valt in het kader van 't Lange Jan Project, Deze keer komt dat voor rekening van Rinus Goedhart op alt-saxofoon en Willy Gideonse-de Buck op orgel. •Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Staatscircus Hel Staatscircus van Moskou-Holiday staat in Axel. Zie woensdag. •Evenemententerrein, Cadzand-Bad, 16.30 en 20.00 uur Circus Bongo Circus Bongo maakt de jaarlijke tournee door Zeeland. Verschillende artiesten vertonen hun kunsten. •Camping Duinhoeve, Burgh-Haamstede, 19.00 uur Carillonconcert Het Lvsitanvs Beiaardduo geeft een carillonconcert. Het duo wordt gevormd door de zussen Ana en Sara Elias, Ze delen de titel van beiaardier van de nieuwe Carrilhaodt Pastorinhos in Alverca, Portugal en behaalden hun muziek- diploma aan het Instituto Gregoriano de Lisboa. In dezelfdfj stad studeerden beide voor mijningenieur. Ana behaaldein 2000 haar einddiploma beiaard aan de Koninklijke Beiaaid school Jef Denijn in Mechelen, waar Sara dit jaar haar eind diploma hoopt te bemachtigen. Zij studeert ook blokfluit aan het Koninklijk Conservartorium in Brussel. Ana en Sad spelen ieder eerst afzonderlijk drie composities en vervol gens vijf nummers als duo. •Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 19.30 uur VRIJDAG Marcel Breel Marcel Breel verzorgt een middagpauze-orgelbespeling. Hij woont weliswaar in Noorwegen, maar werd in 1970 in Goes geboren, waar hij aan de Zeeu wse Muziekschool de op leiding orgel volgde. Van 1990 tot 1995 studeerde hij aanh; Arnhems Conservatorium, voordat hij naar Noorwegen enr greerde. Met ingang van september is hij aangesteld als cantor-orgaj nist in het Duitse Quierscheid bij Saarbücken. Op het pro gramma staan werken van J. K. F. Fisher, L. N. Cléram- bault, G. Böhm, J. S. Bach en N. Bruhns. •Sint Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur Klederdrachtgroep De klederdrachtgroep Mooi Zeeland geeft een presentatie. Deze groep uit de gemeente Borsele telt ongeveer 80 leden en heeft in haar betrekkelijk korte bestaan (drie jaar) eenre putatie weten op te bouwen met haar interessante, dynami sche en originele optredens. Hoofddoel is en blijft het in stand houden van de Zeeuwse klederdrachten. •Het Vlaemsche Erfgoed, Groede, 12.00-17.00 uur Circus Bongo Circus Bongo maakt de jaarlijke tournee door Zeeland. Verschillende artiesten vertonen hun kunsten. •Camping Duinhoeve, Burgh-Haamstede, 19.00 uur Jan Vermeire Jan Vermeire geeft een orgelconcert. Hij is organist van de Sint Walburgakerk in Veurne (B) en voert werken uit van Brahms, Vaughan Williams, Distler, Messiaen, Roelstrate, Kesters, Part en Peeters. •Cuyperskerk, Sas van Gent, 20.00 uur Adrie Oosterling Adrie Oosterling brengt zijn theaterprogramma De Puzzel. De puzzel die leven heet, bestaat uit vele stukjes. In deze kleinkunstvoorstelling bekijkt Oosterling een aantal vandk puzzelstukjes, die de één volkomen onbekend voorkomen, maar de ander precies blijken te passen in de eigen puzzel, zoals onze opvoeding tot schijndemocratie, ons verlangen if mand te zijn, onze verdrongen hartstocht, uw persoonsge bonden budget en vriesdrogen in plaats van cremeren. Voo' de begeleiding van zijn zang gebruikt Oosterling vleugel en Indisch harmonium. •De Twee Duiven, Groede, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 24