ROVfHCifiLE ZEEUWS! Éasramp België eist 15 levens Agent boet voor bonnentekort PZC lUS!" Aanslagen op ambassades Israël en VS in Tasjkent MATRASSEN LEDIKANTEN MEUBELS A :W hurbol reikt tot meer dan honderd meter hoogte WEGENS OPHEFFING nog 2 weken "Reclassering laat Wantoestanden onderzoeken PARTNERS Scouts nemen ravage op Ajax wint van Panathinaikos 24° Zomers I oroog en vrij zonnig, vanmiddag dieper landinwaarts wat meer bewolking. Matige noordwestenwind. [(6e jaargang no. 179 jiterdag 31 juli 2004 jsnummer 1,70 GRATIS JVC FLAT SCREEN 72 om* OP SPECTACULAIRE PÜMJSKfflBTÏüfiEEISy Jan Hop Chrysler Jeep Goes 01 13-250858 internet: www.pzc.nI mrPascaleïhewissen ^hingen - Bij een zwa- jegasexplosie in Gellingen, 15 kilometer ten zuidwes- tn van Brussel, zijn giste- Rnvijftien doden en 112 ge- tonden gevallen, van wie j34 ernstig aan toe zijn. het begin van de avond wa- snpas tien doden geborgen. On- jjr de doden zijn vijf brand- iserlieden. De Belgische pre fer Guy Verhofstadt sprak gis- wvond van een 'nationale i', de grootste catastrofe die fcgiein dertig jaar heeft getrof- jder de gewonden zijn politie- brandweermensen, werkne- Ksvan het industrieterrein en üs automobilisten die over de bijgelegen autosnelweg Brus- [■Doomik reden. Ze liepen rare brandwonden op door de ks verzengende hitte. De vele schtoffers zijn overgebracht ^■brandwondencentra in Bei en het noorden van Frank- alle echt waar, alles weg met gaslucht hing. Eenmaal ter plaatste ontplofte de onder grondse aardgasleiding. Moge lijk werd het lek veroorzaakt door werkzaamheden op het in dustrieterrein. Aan de pijplijn zelf werd volgens Fluxys, be heerder van de pijplijn, niet ge werkt. Op de Euronext Brussel werd het aandeel van de gas maatschappij gisteren geschorst tot maandag. De pijplijn die door Gellingen loopt is de groot ste van België en vervoert voor al Noors aardgas via de haven van Zeebrugge naar het noor den van Frankrijk. Ravage Door de ontploffing werd een krater van enkele meters diep geslagen. De ravage was enorm. Panden op het industrieterrein werden volledig verwoest. De knal was tot tientallen kilome ters in de omtrek voelbaar. Er ontstond een vuurbal van meer dan honderd meter hoog die tot ver in de omgeving te zien was. Mensen die op honderden me ters afstand waren, liepen brandwonden op. Meteen na de explosie werd rond het rampge bied een cirkel van tien kilome ter hermetisch afgegrendeld. De autosnelwegen Brussel-Doornik (E429) en de N7 (Halle-Edin- gen-Ath) werden afgesloten. Omwonenden kregen het advies ramen en deuren gesloten te hou den. Uit heel België en'het noor den van Frankrijk stroomden de hulpdiensten toe. Vijftig ambu lances, elf helikopters en het le ger werden ingezet om de slacht offers te bergen en de gewonden te verzorgen, pagina 4 gasexplosie is ook in Nederland mogelijk pagina 5 Eddy en Jean-Pierre keren niet terug variëteit aan brandwonden fhofstadt zei dat de dag van begrafenis van de slachtof- M, waarschijnlijk midden vol gde week, tot 'dag van natio- ile rouw' wordt uitgeroepen. die tijd hangen aan alle lenbare gebouwen de vlaggen pok. e oorzaak van de ramp 1 lijft het vooralsnog gissen. De landweer werd 's ochtends op roepen, omdat op het indus- ieterrein van het Waalse Gel agen, in de gemeente Ath, een TRECHT - Reclassering Neder- Jmd laat onderzoek doen naar in «gelijke wantoestanden bij de jj* iKoering van werkstraffen in Imersfoort en Utrecht. 1.30 (bi onafhankelijk accountskan- tor heeft daartoe maandag op- - Echt gekregen. De Reclasse- J ing wil weten of meldingen van llai ^'.afkopen van vonnissen, dief- ibd iaien handel in drugs en gesto- lo goederen kloppen. Niet al- ten gestraften, maar ook mede- jin 'erkers zouden zich hieraan Mdig hebben gemaakt, tij woordvoerster zei gisteren nj it interne onderzoeken tot nu fee geen enkel bewijs van mis- tanden hebben opgeleverd, focht toch blijken dat er straf fe feiten zijn gepleegd, doet (Reclassering aangifte. ANP De gasexplosie na de breuk van de pijpleiding heeft een grote krater geslagen op het industrieterrein in Gellingen. door Henk vanInqen DEN HAAG - Agenten die te weinig bonnen schrijven, wor den daarvoor bestraft. In het ui terste geval worden ze zelfs ont slagen. Dat zegt voorzitter Hans van Duijn van de Nederlandse Politiebond (NPB). Minister Remkes van Binnen landse Zaken en de politiekorp sen hebben afspraken gemaakt over het aantal bekeuringen dat jaarlijks moet worden uitge deeld. Haalt een korps het afge sproken quotum niet, dan krijgt het minder geld van het Rijk. Enkele hoofdcommissarissen, onder anderen die van Amster dam en Rotterdam, zien er streng op toe dat iedere agent zijn steentje bijdraagt. Komen ze niet aan driehonderd prenten per jaar, dan heeft dat volgens Van Duijn gevolgen. „Ze krijgen een slechte beoordeling of wor den overgeslagen bij promotie of salarisverhoging. In het uiter ste geval dreigt zelfs ontslag." In Amsterdam kreeg een agente een slechte beoordeling, omdat ze dertien bonnen uitschreef in een jaar dat ze, door omstandig heden, maar 34 dagen werkte. Ze had er 51 moeten uitdelen. Van Duijn vreest dat politiemen sen voor ieder wissewasje een bon schrijven om hun quotum te halen. „Ze gaan mogelijk voor uit werken of aan het einde van het jaar de schade inhalen. Dat is niet verstandig, want bij con statering van een overtreding moet een agent de vrijheid heb ben het met een waarschuwing af te doen." De voorzitter van de politiebond denkt dat de vroeger gehanteerde 'opfoklijs- ten terugkeren, waardoor agen ten steeds vaker schrijven om maar niet als minst bekeurende politieman op de lijst te staan. „Bovendien kan de minister de lat nog hoger leggen en dan ver- van onze redactie buitenland TASJKENT - Twee mensen zijn gedood en negen gewond ge raakt bij zelfmoordaanslagen Volgende week start onze PZC Nazomer Voordeelweek! Doe mee aan deze voordeelactie van PZC en ontvang kaarten voor het Zeeland Nazomer Festival met 50% korting! Elke dag maakt u kans op kaarten voor verschillende voorstellingen: Maandag: Sweetheart Come Woensdag: De Oranje Kasuaris Dinsdag: Diep in het Bos Donderdag: De Eend Variaties Voor meer informatie over het Zeeland Nazomer Festival kijkt u op: www.nazomerfestival.nl op de Amerikaanse en Israëli sche ambassades in Tasjkent, de hoofdstad van Oezbekistan. Ook ontplofte een bom bij het Openbaar Ministerie in de stad. Een moslimgroepering heeft de aanslagen opgeëist. Drie mannen, beladen met ex plosieven, bliezen zich op voor de ingangen van de twee ambas sades en het OM-gebouw. De slachtoffers zijn een politie agent en een bewaker die voor de Israëlische ambassade ston den. Volgens een Amerikaanse bron zouden de daders lid zijn van de Islamitische Beweging van Oezbekistan, die vijf jaar ge leden een mislukte moordaan slag pleegde op president Islam Karimov. Advertentie VACATURES Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 2e katern pagina 16 De aanslagen kwamen enkele dagen nadat Oezbekistan, een voormalige sovjet-republiek die bondgenoot is van de VS in de strijd tegen de terreur, vijftien aanhangers van de Al Qaeda-be- weging had aangeklaagd voor hun rol bij bomaanslagen waar bij in maart bijna vijftig mensen werden gedood. Karimov nam de laatste tijd har de maatregelen tegen radicale moslims in Oezbekistan die nau we banden zouden hebben met soortgelijke groepen in buur land Afghanistan. GPD/RTR (Advertentie) ECHTE MAKELAAR 0118 - 616617 Antwerpse Zoo wordt verbouwd Luxe appartementen veranderen aanzicht Nieuwendijk Wemeldinge Hoe is het met je homocysteine? Niek leert vechten bij strenge monniken Zes Noorse scouts zijn gis teren in Vlissingen aange komen om de Mohawk II schoon te maken. Ze hopen zo verdere schade aan het anderhalve week geleden na een aanvaring gezonken schip van de Noorse zeever kenners te voorkomen. De scouts hadden in elk geval één meevaller: de achterge bleven kle ding is groten- deels gered. dwijnt iedere nuance bij de be oordeling van een overtreding." Een woordvoerder van de Raad van Hoofdcommissarissen vindt de ophef over 'één individueel geval dat ik niet ken' erg over trokken. Hij stelt dat er werkaf spraken worden gemaakt en daaronder valt ook het uitdelen van prenten. „Als een agent zijn werk niet naar behoren doet, dan heeft dat consequenties. Dat lijkt me niet meer dan lo gisch." De woordvoerder denkt echter dat politiemensen niet al leen worden afgerekend op het aantal bonnen dat ze uitschrij ven. „Bovendien vragen we niet het onmogelijke. Iedere agent kan die anderhalve bon per dag makkelijk halen, want hij ziet dagelijks enkele tientallen straf bare feiten. Als hij overal op let, dan komt hij zelfs de straat niet uit." Het feit dat slechts een klein ge deelte van die overtredingen wordt beboet, zegt volgens de woordvoerder al voldoende over de reeds aanwezige nuance. Op- foklijsten zijn wat hem betreft dan ook 'absoluut niet aan de or de'. GPD pagina 4 commentaar Ajax is het eigen Amsterdam Tournament gisteravond met een zege begonnen. Het Griekse Panathinaikos werd met 3-2 verslagen door doel punten v$n Ibrahimovic en Sonck (twee keer). Het eerste duel tussen Arsenal en River Plate eindigde teleurstellend in 0-0. Robin van Persie (fo to) speelde een uur bij Ar senal, Dennis Bergkamp viel Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7 en 8; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 17 en 18; Reportage: 19, 20, 21, 22 en 23; Wonen: W1, W2 en W3; Trends: W5 en W6; Jong: W7; Reizen: W9 en W11 (Advertentie) Noteert u mij voor een abon- j nement Oe eerste twee j weken ontvang ik de krant J gratis. Daarna wil ik betalen; D per maand met automati- sche incasso 19.45) j per kwartaal met automa- tische incasso 56,60). per jaar met automatische j incasso 217,00) Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel met nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1