Lucassen preses dartsfederatie PZC Als haar droompaard maar gezond blijft op ape fronten Eenhoorn wint Krappen wil toch doorgaan met darten Rugbyers in competitie met Belgen 21 joesenaar wil met nieuw bestuur organisatie van de sport veranderen K in teken Dressuuramazone Carola Paauwe voorlopig al blij met een goede proef op het ZK machtsstrijd an ruiters T' Enkel blijft De Boer hinderen Nicky Butt naar Newcastle United Bar^a begint trip met nederlaag Gebrselassie loopt in Amsterdam Van Haperen directeur KNAU vrijdag 30 juli 2004 rRauke Boersma fliSSlNGEN - Ze is, zo geeft jzelf toe, zo veranderlijk als wweer. Desondanks leek het g|uit van Karin Krappen om ujin 2005 te stoppen met dar- a definitief. Maar geheel vol- haar wispelturige natuur, de Vlissingse van dat voorne- jo afgestapt. Krappen voor al haar afscheid van de inter zonale dartssport nu in 2007. 5 mocht van Francis Hoense- laar (een van de andere interna tionale dartstoppers uit Neder land) nu nog niet stoppen", ver telt Karin Krappen over de aan leiding tot de nieuwste verande ring van koers. „Zij heeft veel op mij ingepraat en uiteindelijk ging ik overstag. We hebben af gesproken dat we er beiden in 2007 mee ophouden." Om het zo lang te kunnen uit houden, moet er voor Krappen wel wat veranderen. Vooral in geldelijke zin. Want de reden voor de Vlissingse om oorspron kelijk in 2005 te willen stoppen, was voornamelijk gelegen in de financiële sfeer. Met ingang van volgend jaar heeft de dartssport namelijk niet langer de A-status bij de nationale sportkoepel NOCNSF. Waarmee Krappen een belangrijke inkomstenbron verliest. Krappen: „Ik zal selec tiever zijn in mijn toernooikeu- ze. De dure tripjes kunnen er niet meer vanaf. Ik zal het dich ter bij huis moeten houden. Krappen heeft er na vijf weken zomerstop zin in het dartssei zoen te hervatten. Dit weekein de gaat ze voor een rankingtoer- nooi naar het Engelse Kettering. Morgen speelt de Vlissingse er een demonstratietoernooi voor het goede doel, waarna het zon dag om het 'echie' gaat. „Ik heb stevig doorgetraind. Dus ik moet er goed kunnen spelen." Dat moet ook wel. Want Krap pen wil snel zekerheid over haar deelname aan de World Darts Championship, de voormalige Embassy, in januari in het En gelse Frimley Green. Om recht streeks toegang te krijgen, moet de Vlissingse bij de eerste zes staan op de lijst die wordt opge maakt over de beste acht indivi duele rankingresultaten. Mo menteel staat ze daarop vijfde. Lukt dat niet, dan zijn er in ok tober play-offs ter verdeling van de resterende tickets. eeft hnrBauke Boersma ipES - Carl Lucassen is be- ijemd tot voorzitter van de na sale dartsfederatie. De 55-ja- j»e Goesenaar, voorlopig ook preses van de Zeeuwse dart- gratie, moet in zijn nieuwe actie zorgdragen voor een her- micturing van de organisatie adedartssport in Nederland. vinden van een nieuwe voor eer werd noodzakelijk nadat Wut van- den Berge in maart dit jaar opstapte. Er be- bij de vele dartsfederaties i.Vederland veel weerstand te- tde plannen van het toenma- bestuur, waarna Van den ggé de eer aan zichzelf hield. Zinterim-commissie ging ver- aan de slag en Lucassen an daarin zitting namens de sawse dartsfederatie, uiteindelijk hebben zich maai* enig mensen gemeld om zit- ig te nemen in een nieuw te innen bestuur", vertelt Carl Kassen over de ontwikkelin- 3 sinds maart. „Daarom zijn meeste mensen uit de inte- l-commissie aangebleven en si ik op verzoek van velen Sirzitter geworden." ïtonoom •eerste prioriteit van Lucas sen de zijnen is een herstruc- iermg van de organisatie van idartsfederatie. „Wij willen er 'bond van maken, waarbij el- ihuidige afdeling wel groten els autonoom blijft", zo ont- wvt de Goesenaar de plannen ffihet nieuwe bestuur. „Nu is het zo dat we eigenlijk maar 26 leden hebben: de voorzitters van de diverse federaties. Maar een individuele darter is dus geen lid van de nationale federatie." Dat heeft zo zijn nadelen, zegt Lucassen. „Als wij in aanmer king willen komen voor bepaal de subsidiestromen, kun je niet met een handjevol leden aanko men. Ik sprak met Erica Terps tra van NOCNSF en die zei: 'Carl, je hebt maar een paar le den, wat wil je nou? Zelfs de bes te Nederlandse darter, Van Bar- neveld, is geen lid van je club'. Daarom willen wij een bond worden, waar alle 43.000 dar ters in Nederland lid van zijn." Dopingwetgeving De plannen van het nieuwe be stuur worden tijdens de algeme ne ledenvergadering op 27 sep tember ter goedkeuring voorge legd aan de leden. Daarnaast zijn Lucassen en consorten be zig te onderzoeken hoe de darts- sport wellicht toch in aanmer king kan blijven komen voor de A-status bij NOCNSF. Nu houdt die status per 2005 op te bestaan voor de darters. Lucassen: „Een belangrijk strui kelblok daarbij is de dopingwet geving. Wij zouden dan net als de wielrennerij, die een eigen do- pingreglement hanteert, een uit zonderingspositie willen. Want bij een sport als darts is het, om maar een voorbeeld te noemen, toch echt niet de bedoeling om het gebruik van alcohol te ver bieden. Als je dan een toernooi organiseert, kun je er donder op zeggen dat heel veel darters weg- Goesenaar Carl Lucassen, de nieuwe voorzitter van de Nederlandse dartsfederatie, gooit zelf ook graag een pijltje. foto Willem Mieras blijven. Logisch, want darten is en blijft een kroegsport." Vanwege zijn nieuwe functie is Lucassen driftig op zoek naar een nieuwe voorzitter van de Zeeuwse dartsfederatie. „Nor maliter heb je daar drie maan den de tijd voor, vanwege moge lijke belangenverstrengeling. Maar het is voor de betrokken fe deraties ondoenlijk zo snel nieu we bestuursleden te vinden. Daarom zijn we overeengeko men dat 15 januari de deadline is. Ik heb iemand op het oog en hoop dat die persoon.toehapt." ibrLucien Roelandt RIJSWIJK - De enkelblessure die Frank de Boer opliep tij dens het EK in Portugal blijft de voetballer hinderen. Hij vreest niet op tijd fit te zijn om volgende maand met zij,n nieuwe club Al-Rayyan aan de voorbereidingen op het nieuwe seizoen te beginnen. „Mijn nieuwe teamgenoten komen op 9 augustus naar Nederland om zich voor te be reiden op het seizoen, maar het is twijfelachtig of ik daar bij kan zijn", aldus De Boer op de website van Icons. „Ik word bijna iedere dag behandeld aan mijn enkel, maar het gewricht reageert er niet erg goed op. Ik zal geduld moeten hebben." ANP NEWCASTLE - De Engelse middenvelder Nicky Butt heeft zijn jarenlange trouwe dienst bij Manchester Uni ted opgegeven voor een vierjarig contract bij Newcastle United. Dat maakte de club uit de Premier League, waar Patrick Kluivert komend seizoen in de spits staat, giste ren bekend. Met de transfer is naar verluidt een bedrag van 3,8 miljoen euro gemoeid. Butt (29) speelde al vanaf 1991 bij Manchester United en kwam in die periode uit in 387 wedstrijden. Hij is in prin cipe ook vaste keus voor het Engels elftal, maar een knie blessure hield hem deze zomer weg van het Europees kam pioenschap in Portugal. ANP/RTR SUWON - Barcelona is een oefentrip in Azië begonnen met een nederlaag. In het duel met de Zuid-Koreaanse club Suwon Blue wings verloor de ploeg van trainer Frank Rijkaard met 1-0. Barcelona speelt tijdens de perio de in Azië later ook nog in Japan en China. De landgenoten van Real Madrid verblijven eveneens in Azië. Real won gisteren in Tokio de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Japanse club JEF United Ichihara met 3-1. Guti, Raul en Solari scoorden voor de Spanjaarden. ANP/RTR AMSTERDAM - Haile Gebrselassie doet zondag 17 okto ber mee aan de ING Amsterdam Marathon. De Ethiopi sche atleet komt die dag voor de tweede keer in zijn loop baan in actie op de marathon. Hij maakte in 2002 in Lon den zijn debuut (2.06.35). Na de Olympische Spelen in Athene stopt Gebrselassie (31) met baanwedstrijden en richt hij zich op de (halve) marathons. De marathon van Amsterdam behoort sinds dit jaar tot de Golden League, de hoogste 'divisie' voor wegwedstrij den. ANP NIEUWEGEIN - Het uniebestuur van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) benoemt Rien van Hape ren per 1 augustus tot directeur. De 52-jarige Van Hape ren was sinds 1 april al aangesteld als ad interim. Wegens de positieve ervaringen heeft de KNAU besloten tot definitieve benoeming over te gaan. Van Haperen volgt Geert Hekkert op, die de functie van directeur in maart naast zich neerlegde. Hij verschilde te veel van in zicht met het bestuur over het toekomstige beleid. ANP KEL - Een aantal Zeeuwse (ringruiters zal met gemengde noelens afreizen naar de pro- Male kampioenschappen in •Heer Abtskerke. Sommigen hen bewaren geen goede her- neringen aan de titelstrijd. ai jaar terug haalde in het i aid-Bevelandse gehucht een i root aantal de eindstreep niet. k de jeugd is voor de gevestig- 13.05 corde niet geruststellend. Een du- Mal jonge Zeeuwse ruiters 89 Htm de aanloop naar de titel- i]d bewezen klaar te zijn voor - i strijd. Een gevecht om de 4 Kit tussen de routiniers en de stormende jeugd ligt in de ■-.2 der verwachtingen, dub- ide klasse ZZ verdedigt Ilyo «4 iLooszijn titel. Met de uitslui- 'i van Cindy Perdaen (omdat a» organisatie haar inschrijving 3^ 5dag te laat ontving) is de re- B4j Snd kampioen al verlost van concurrent. Maar daarmee es* üet voor de stylist uit Hulst, 05 smet Nadir en Valk's Kasan- ptvee ijzers in het vuur heeft, skst geen kat in het bakkie. moet eerst Dennis Evertse id5: van zich zien af te schud- Li' j. De zeventienjarige ruiter if fNieuw en St. Joosland wordt ven- pr de kenners beschouwd als nde07311 Sr°°tste talenten van *land. Bovendien heeft Evert- den met de ruin Zemo's Lover een ard onder het zadel dat een .jl N parcours aankan. iï in de klasse Z spitst de vjft Jjd zich toe op de gevestigde 'Ljjtëen de jeugd. Ilyo de Loos 'Jgt hier de steun van Sandy pik- Exter, Piet Huige en Bram iket ittel. Maar ook Dennis Evert- j ïeetzich door enkele leeftijd- ■cU-oten gesteund. Met Carolein Plasse, Stephan Meijers, Ja obsen en zus Michel- Evertse heeft de jeugd stuk stuk kandidaten, die in '?!z'in om het vaandel van de afó ?egarde over te nemen. 6-1 Mue van Sabben, Kim Hui- |.j on Anouk Kort zijn de jon- rn-i die in de klasse M klaar Jjj jan om de oudjes aan de kant ^huiven. In de klasse L zal s|rijd ongetwijfeld gaan tus- i: !.de dertienjarige Wilma Stou- de vijftienjarige Chayen- door Roeland van Vliet HEINKENSZAND - In de laatste vijf proeven waarin Carola Paauwe meereed, kwam ze als beste uit de bus. Maar dat wil volgens de 23-jarige dressuuramazo ne uit Yerseke niet zeggen dat ze morgen ook Zeeuws kampioen wordt in de klasse Zl. Ze houdt graag een paar slagen om de arm. „Ik ben al blij als ik met My Dream een goede proef rijd." Paauwe is niet zo zeer bescheiden, ze wil echt wel winnen in 's-Heer Abtskerke. In de afgelopen jaren heeft ze echter ge leerd voorzichtig te zijn met voorspellin gen. Ze kan nu wel van de daken gaan schreeuwen dat ze de Zeeuwse titel pakt, maar er kan nog zoveel misgaan. Met My Dream heeft ze nu wel een mooie en gezonde hengst, maar blijft dat ook zo? Paauwe: „Ik heb de laatste tijd zo mijn ups en downs gehad. Eerst had ik Lorenzo, maar die werd erg ziek en kreeg zelfs verlammingsverschijnselen. Hij was pas zeven. Daar kon ik niet mee verder in de sport. Toen kocht ik de driejarige Rendez-Vous, maar die kreeg ik niet 'za delmak'. Daar heb ik dus nooit wedstrij den mee kunnen rijden. En daarna kreeg ik Reality. Met hem dacht ik eindelijk een goede te hebben. Dat is 'm, dacht ik. Maar hij kreeg een soort artrose aan zijn rug. Ik kon er echt niet meer op rijden. Nu staat-ie in de wei, pas zes jaar oud." Met My Dream - de naam geeft ai aan hoe verzot ze op de elfjarige Ca- bochon-zoon is - denkt Paauwe een goed paard voor de toekomst te hebben, maar dat zegt ze alleen nog maar op fluister toon. „Als je zwaar dressuur rijdt, is dat ook een aanslag op zijn benen. Het is ze ker niet zo dat je bij dressuur minder kans maakt op blessures. Daarom moet je heel voorzichtig zijn", legt ze uit. Haar trainer Remi Kulik, tevens de vorige eige naar van het paard, zegt het krachtiger: „Als je niet oppast, kun je een paard bin nen één dag kapotrijden." Ingereden Paauwe kreeg My Dream in mei onder haar hoede en went langzaam aan hem. „Het voordeel is dat hij elf is en al goed ingereden. Daar heb ik ook voor geko zen: ik wilde niet weer een jong paard op leiden en dan weer een jaar thuiszitten. Ik wilde verder in de sport. Vandaar ook dat ik bijna meteen wedstrijden ben gaan rijden met My Dream." Maar Paauwe voelt zich nog niet hele maal één met haar aanwinst. Dat ligt aan haar, weet ze. „Ik moet bepaalde dingen afleren. Bij My Dream hoef ik minder te sturen dan ik gewend ben. Dit paard heeft een stuk lichtere hulp nodig. Maar het gaat nog steeds niet vanzelf." Op het Zeeuws kampioenschap, dat van daag begint en waarop ze morgen in ac tie komt, is de inwoonster van Yerseke één van de favorieten in de klasse Zl. Zelf ziet ze dat niet zo, ze vindt iedereen even kansrijk. „Je wilt zo goed mogelijk rijden, maar je bent tijdens die zes minu ten van zoveel factoren afhankelijk. My Dream is een hengst, dus wordt- ie niet afgeleid door een merrie? Rijd ikzelf goed? Wat vindt de jury ervan? Dat kun je van tevoren allemaal niet goed inschat ten." Ze vervolgt: „Ik weet dat Elze-Sophie Wiskerke mij als haar concurrente ziet, maar ik denk niet op die manier. Ik ga naar het kampioenschap om goede proe ven te rijden." Toch, zo geeft ze uiteindelijk toe, wil ze wel winnen. Of tweede worden. Dan mag ze naar het Nederlands kampioenschap in Ermelo. En haar streven is in de ko mende jaren met My Dream furore te ma ken, net als ze ooit deed met haar pony King. Daarmee werd ze verschillende ke ren Zeeuws kampioen en werd ze tweede op het NK. Maar dan moet haar droompaard wel ge zond blijven. Carola Paauwe wil morgen in de klasse Zl van het Zeeuws kampioenschap dressuur best winnen, maar de amazone uit Yerseke wil met My Dream vooral een goede proef rijden. foto Willem Mieras van onze sportredactie AMSTERDAM - De beste vier rugbyclubs van Nederland spe len komend seizoen een competi tie met de topvier van het Bel gische rugby. Voor Nederland treden HRC uit Den Haag, Cas- tricum, Diok uit Leiden en As- crum uit Amstelveen aan, de eerste vier plaatsen haalden in de ereklasse. Het is de bedoeling dat die on derlinge strijd de komende ja ren het Eurocuprugby gaat ver vangen, Vier speeldata zijn gere- beide landen elkaar één keer ontmoeten. De als hoogste eindi gende Nederlandse ploeg speelt dan tegen het hoogst geplaatste Belgische team een finale, Het is niet de bedoeling dat deze com- van de ereklasse. In de nationa le rugbybond bestond al enige tijd onvrede over de bestaande Eurocup, die had moeten uit groeien tot een met voetbal ver gelijkbare Europese bekerstrijd. laag", zegt een bondswoordvoer- der. Een eerder idee om een volledi ge Nederlands-Belgische compe titie met tien clubs op te zetten, is door de ledenvergadering van tafel geveegd. „Op deze manier spelen de Nederlandse clubs op een behoorlijk niveau ook eens tegen andere tegenstanders", al- van onze sportredactie HAARLEM - Dat de uitslag van het benefietduel tussen Neder land en Italië gistermiddag slechts bijzaak was, wist ieder een. De 9-2-zege op de eeuwige rivaal, daags na de 3-1-neder- laag in de Honkbalweek, lever de bondscoach Robert Een hoorn niet alleen een goed ge voel op, maar ook een cheque van 11.500 euro voor de Stich ting DaDa. Eenhoorn werd er stil van toen hij het voor het goede doel opge haalde bedrag mocht onthullen. „Dit slaat alles." De wedstrijd stond geheel in het teken van Stichting DaDa, die zich inzet voor betere kinder- zorg in Nederland. Eenhoorn, die gisteren zijn contract met de honkbalbond met vier jaar ver lengde tot en met de Olympi sche Spelen van 2008, is sinds kort ambassadeur van de stich ting. De bondscoach wilde iets doen voor het goede doel nadat vorig jaar zijn zoon overleed aan de gevolgen van een slepen de ziekte. Iedere bezoeker moest drie euro entree betalen. Er waren zeker tweeduizend toeschouwers. Ook de vrijwilligers van de Honkbal- week deden wat ze konden om geld in te zamelen. Zo spaarden de chauffeurs van de pendelau to's, die het publiek van het par keerterrein naar het stadion brengen, hun fooien de hele week op. Giften van bezoekers leverden bovendien nog eens 1400 euro op. „Daar word ik stil van", gaf Eenhoorn toe. „Het is geweldig dat zo veel mensen er mee bezig zijn." Derek Jeter Het bedrag van 11.500 euro is nog voorlopig, want op de websi te van de Haarlemse Honkbal- week is een veiling gaande voor een gesigneerd en ingelijst shirt van Derek Jeter, korte stop van de New York Yankees. Het hoog ste bod was gistermiddag 800 eu ro; de komende twee weken gaat de veiling nog door. Ondanks het bijzondere karak ter van het evenement had Een hoorn zich toch ook gericht op de wedstrijd tegen de Italianen. „Laat ik vooropstellen dat het resultaat niet het allerbelang rijkste was, maar als je woens- je de dag erna niet weer verlie zen. Ook al is het een benefiet wedstrijd." Zijn spelers deden een duit in het zakje door de con current in de eerste drie innings met acht runs te vermorzelen. Het werd 9-2. Over het getoon de spel was Eenhoorn tevreden. „Maar als het 8-0 staat, gaan je gedachten toch naar andere din gen uit. Ik heb stiekem een paar keer gekeken naar de tribunes. Je wilt toch weten hoe veel men sen er binnen zijn." Athene Voor de Otympische Spelen in Athene laat Eenhoorn maxi maal acht in Amerika spelende honkballers overvliegen. Dat blijkt uit een lijst van 32 spelers die hij bij NOCNSF heeft inge diend. De bondscoach moet zijn definitieve selectie van 24 sa menstellen uit die 32 namen. Grote onbekende in het groepje van acht mogelijke nieuwko mers is Wladimir Balentien. De twintigjarige rechtshandige bui- tenvelder speelt bij Wisconsin Timbier Rattlers, het single A-team van de Seattle Mari ners. Dat Ivanon Coffie (binnenveld), Eugene Kingsale (buitenveld) en Chairon Isenia (catcher) tot die acht behoren is geen verras sing. De drie deden al mee tij dens het WK vorig jaar in Cuba. Ook de werpers Alexander Smit en Ferenc Jongejan (hersteld van een rugblessure) worden ver wacht. Verrassender is het moge lijke debuut in Oranje van Rick van den Hurk. De negentienjari ge werper doet het goed bij Jupi ter Hammerheads dat deel uit maakt van de Florida Mar- lins-organisatie. Van den Hurk staat echter sinds 13 juli op de disabled list' en is dus gebles seerd. Yurendell de Caster maakt de acht vol. Het Nederlands pu bliek maakte vorig jaar tijdens het EK en Olympisch kwalifica tietoernooi al kennis met de An tilliaan die op het tweede en der de honk kan spelen. Opvallend genoeg ontbreken de namen van Vince Rooi en Dan ny Rombley op de lijst voor de Spelen. De twee spelers van Bre vard County Manatees (single A, Montreal Expos) maakten wel deel uit van de selectie voor het laatste EK en OKT, maar kunnen Athene op hun buik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21