PZC Parkeerplan invaliden van tafel Er is veel fluit in de Zak Vierdaagse levert 2871 euro op voor ziekenhuis Zambia gehandicapte blijft in gemeente Vlissingen betalen ussen vier en iijf jaar cel voor ankovervallers Laatste puntjes op de i bij kantoor waterschap anrijding bril op sterkte gratis OPTIEK b.v. Nieuwe nachtzaak beperkt open Wegen Paauwenburg weer open Rijverbod voor Duitser Gewonden bij aanrijding zeeuwse almanak Hoofdpijn factie: 0113-315649 prtvw.pzc.nl Sail:redactie@ pzc.nl Sus 31,4460 AA Goes ■\eitentie-exploitatie: rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; •«uWS-Vlaanderen: 0114-372770; Üüonaal: 020-4562500. jonderdag 29 juli 2004 editie Walcheren 01SSINGEN - Het plan om ld parkeren voor gehandicap- iS in Vlissingen helemaal gra- lc maken, gaat voorlopig in jfijskast. Het gemeentebestuur «pte dat met de nieuwe aan- ivoor heel Walcheren één sys- aatiek zou ontstaan. Maar ülhet nieuwe plan zou juist in jfffalcherse gemeente een an- jnregeling gelden. gemeente presenteerde on- jgs een plan om het parkeren cpr invaliden in Vlissingen ge el kosteloos te maken. Of ie- indz'n wagen nu bij een gewo- parkeerplaats of bij een spe- ile invalidenparkeerplaats a zetten, de gehandicapte be- airder zou niets hoeven te be- Dat is uniform aan de re- ér,g die Middelburg hanteert, geacht Vlissingen. Het gemeen- jetuur zette het plan op de van de raadsvergade- 2gvan vanavond, jantwoordelijk wethouder P. ■s der Maden van Vlissingen jrfl nu toe; de informatie in et raadsvoorstel blijkt niet te toppen. „Het is alweer achter- ald, Het raadsvoorstel stond tg jaar al op de agenda en is Baangehouden. Nu komt het Hg op de agenda." En zoals Kwel vaker gaat: in de tussen- jd is het een en ander veran- zd In Middelburg moeten be iers van een gehandicapten- fteerkaart sinds dit jaar geld de parkeermeter doen op het ment dat ze de auto op een ge ne parkeerplaats zetten. Een ifciale gehandicaptenparkeer- aats is nog wel gratis. De ge- ;nte Veere hanteert weer een dere variant: zowel op de ge- IDDELBURG - De drie over- illers die begin april de Rabo- ink in Kruiningen beroofden jn gisteren veroordeeld tot spectievelijk vijf, vierenhalf vier jaar gevangenisstraf, torzitter R. Reinarz van de iidelburgse rechtbank oor- dde dat het drietal zich iuldig heeft gemaakt aan een tl zware vorm van criminali- ens haar hebben de drie al maar aan het eigen gelde- igewin gedacht en in het ge- A geen rekening gehouden i de gevolgen van hun daad »r het personeel van de bank idesamenleving. „Door uw da- Si voelen mensen zich onvei- hield ze de drie voor. personeelsleden ondervin- 8 volgens haar nog zeer lang gevolgen van die overval. Hebben enorme angsten uit gaan." fee van de drie daders dron- m de vroege ochtend van 7 ri de bank binnen via een wone als op de speciale parkeer plaatsen moeten invaliden beta len. Met de variant die Vlissingen voorstond, zouden alleen al op Walcheren drie verschillende systemen naast elkaar bestaan. Terwijl het juist de bedoeling was om tot één regeling voor heel Walcheren te komen. Overigens hanteert de gemeente Schouwen-Duiveland wel het beleid dat het parkeren voor in validen zowel bij gewone par keerplekken als bij de speciale gehandicaptenplaatsen gratis is. Overeenstemming Het Vlissingse gemeentebestuur heeft inmiddels het voorstel van de agenda van de raad afge haald. Eerst moet er overeen stemming komen tussen de Wal- cherse gemeenten, zo vindt Van der Maden. „We gaan nu in eer ste instantie met de wethouders van de andere gemeenten en de invalidenbonden rond de tafel zitten om uniformiteit te krij gen." En dat is belangrijk, want dikwijls klagen gehandicapte automobilisten over onduidelijk heid. „Vaak denken mensen dat parkeren gratis is, leggen mis schien ter goeder trouw de ge- handicaptenkaart neer, en zien bij terugkomst dat ze een prent hebben gekregen. Zo'n tien pro cent van de bezwaarschriften die wij binnen krijgen, heeft dan ook te maken met de invali deparkeerplaatsen." Van der Maden hoopt dat in de toekomst een uniform beleid in MIDDELBURG - Het nieuwe kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden in Middel burg is bijna klaar. Deze week zijn bouwvakkers bezig met het aanbrengen van stuk ken kademuur. De stukken muur worden vanaf een bootje in het Kanaal door Walche ren op hun plaats gehesen. Tegelijkertijd leggen metselaars de laatste hand aan de gevel van het gebouw. Ze vul- Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelborddat voor de ze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft gekre gen. De dobbelsteen brengt ons van daag op Station-Oost. We ma ken een ritje met de stoomtrein Goes-Borsele. ar wachtten ze tot het perso- *1 aniveerde, dat vervolgens jpd en onder bedreiging 8 een vuurwapen werd ge togen de kluizen en de geld- tomaat te openen, nvan de personeelsleden was echter in geslaagd het stil te activeren zodat de over las buiten, met hun buit van mille, werden opgewacht de politie. Hun uitkijk -d toen ook gearresteerd. weken geleden eiste de sder van justitie celstraffen 'zes en vierenhalf jaar voor Amsterdamse daders van 'J Spectievelijk 25, 41 en 27 jaar. *moet het drietal schadever- betalen aan de slachtof- sendebank. ^ESSE - Op het parkeerter- B Zeeuwse Stromen, aan de v'an Renesseweg in Renesse, "I gistermiddag even voor «uur een aanrijding plaats. 19-jarige automobilist uit ippel en een 25-jarige bestuur- uit Zierikzee die beiden de parkeerplaats reden, daar met elkaar in bot- hierbij werd het voertuig a de man ongeveer een meter flinks geschoven. We auto's raakten zwaar be- Een luide stem klinkt door de trein: „Dames en heren, we na deren station Hoedekenskerke. Om tien over half één vertrekken we weer naar Goes." De conduc teur loopt alle coupés af om zijn mededeling te doen, want een ge luidsinstallatie, nee, die hebben ze niet in de stoomtrein. Het zou ook niet passen in een trein die in alles de jaren dertig uit straalt. Niet alleen de trein trou wens. Ook de machinisten en de conducteurs dragen passende kle ding en zelfs de treinkaartjes zijn authentiek. Al die nostalgie gaat snel verloren als je naar buiten kijkt en de wind molens ziet en de voorbij razende auto's op de snelweg, maar het is toch vooral de fraaie natuur in de Zak van Zuid-Beveland die de aan dacht trekt. Ook die van de kleine Julian, die samen met zijn ouders op de plu chen bankjes van de eerste/tweede klasse zit (in de derde klasse zijn de bankjes van hout). De jongen heeft het steeds maar over een fluit. „Mama, fluit. Mama, fluit", roept hij de hele tijd, waarop zijn moeder steeds zegt. „Ja jongen, straks blaast de conducteur weer op zijn fluitje." Pas later wordt duidelijk waarom de jongen zich zo onbegrepen voelt. „Hij heeft het helemaal niet over een fluit om op te blazen, maar over het 'fluit' aan de bo men! zegt zijn vader ineens. Maar Julian kan geen 'r' uitspre ken en dus worden de appels en de peren fluit in plaats van fruit. De trein voert haar reizigers behal ve langs boomgaarden ook langs ganzen, kippen, schapen, paarden, uitgestrekte uienvelden en te veel bloemen, planten en bomen om op te noemen. „Mooi hoor, die Zak van Borsse- le", zegt Dinie uit het Groningse Leek. Zij en haar man hebben al in De stoomtrein Goes-Borsele is nog helemaal authentiek. ontelbaar veel stoomtreinen in Ne derland en het buitenland gereden. „Als we ergens zijn waar er in de buurt één rijdt, gaan we mee. Je ziet de mooiste landschappen, komt op plaatsen waar je anders niet komt, ze rijden altijd op tijd en je bent zeker van een zitplaats. Nu zitten we op een camping in Hoogerheide en dachten we: laten we die stoomtrein in Goes eens ne men." Het valt de Groningers - van oor sprong overigens Friezen - niet te gen. „Het is niet zozeer de natuur die het bijzonder maakt", zegt Di nie. „Die is mooi hoor, maar niet fraaier dan ergens anders. Het zijn de dingen er omheen. Die prachti ge goederenloods bij het beginpunt bijvoorbeeld. Zoiets hebben we nog niet vaak gezien." In Hoedekenskerke, waar de trein een uurtje stopt, halen een paar mensen hun fiets uit de trein om hun weg daarop te vervolgen. De meeste andere reizigers lopen in optocht naar het Wienkeltje van Wullempje, dat is ingericht als een snoepwinkeltje uit de jaren dertig en tevens een klein museumpje her bergt. Het uur vliegt om. Nadat een paar mensen nog even de dijk hebben beklommen en de kinderen een ritje hebben gemaakt op de mi- nispoorbaan, gaat de stoomtrein terug naar Goes. Onderweg valt het een vrouw op dat de trein soms vlak langs hui zen rijdt. Ergens tussen Nisse en 's-Graven- polder scheert hij zelfs rakelings langs een woning. „Ik zou het zon nescherm aan kunnen raken", zegt een vrouw, die zich afvraagt of om wonenden geen last hebben van de trein. Ze wordt meteen van een ant woord voorzien, want even verder op staat een vrouw vanuit haar tuin enthousiast naar de passa giers te zwaaien. „Dat zou ze niet doen als ze een hekel aan ons had", lacht de conducteur, die ver telt dat er nauwelijks wordt ge klaagd. Waarom zouden de mensen ook. De trein komt een paar maanden per jaar niet meer dan vier keer foto Willem Mieras per dag voorbij (twee keer heen, twee keer terug) met een snelheid, die de kopjes op tafel niet zal doen schudden. Alleen vijf bewoners uit Hoedekenskerke zijn weieens naar de rechter gestapt, omdat ze het langdurig puffen van de stoom trein als hinderlijk ervaren. „Tja, dat kan hè", stelt de conducteur koeltjes vast. „Maar ik weet zeker dat de meeste mensen het mooi vin den dat wij een stukje historie in stand houden." Exact volgens de dienstregeling komt de trein om tien voor half twee weer in Goes aan. Julian wil niet uitstappen. „Nog een keer", roept hij, Maar dat feest gaat niet door. „Een andere keer jongen", zegt zijn moeder, maar dan komen de tranen. Mama is niet onder de indruk en Julian moet gewoon de trein uit. Zijn vader probeert hem te lijmen met een ijsje. „Heb je daar zin in?" Julian toont een bre de grijns en knikt van ja. Dat heeft hij weer mooi voor elkaar gekre gen. Rob Paardekam I friSfe Il li 4?s vanaf FOCUS NIEUWE BURG 9 bij aankoop van een complete bril! MIDDELBURG TEL. 0118-625310 heel Zeeland gaat gelden. „Dat zou heel mooi zijn. Maar laten we eerst proberen Vlissingen, Middelburg en Veere op één lijn te krijgen." Dat zou kunnen betekenen dat Vlissingen inbindt en dat gehan dicapten op sommige plekken toch moeten gaan betalen. Van der Maden. „Dat zou kunnen, maar dat is speculeren." len de laatste lege randjes met bruine bakstenen. De medewerkers van het water schap verhuizen op 12 september vanuit Goes naar Middelburg. Het nieuwe kantoor is ontworpen door Taco Tuinhof van Rothuizen Van Doorn 't Hooft Architecten. Sa men met het stadskantoor moet het gebouw een nieuwe impuls aan het Middelburgse stationsgebied geven. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Café 't Schuttershof in Middelburg is niet van plan om het uiterste uit de nieuwe nachtvergun ning te halen. Het café mag volgens de vergunning tot vijf uur open zijn. Volgens eigenaar P. Roodenburg wordt van af komend weekeinde gewerkt met eenrichtingsverkeer. Dat betekent dat klanten tot kwart over twee binnen mo gen. Horecapersoneel kan met een speciale pas vanaf half drie binnen. „We stoppen om vier uur met tappen, zodat de mensen rustig naar buiten kunnen. We zitten op een kwetsbaar punt en we hebben hele goede buren. Die rela tie willen we niet verstoren." De nachtvergunning van het café is geldig tot 1 januari 2006. VLISSINGEN - De wegen rond het nieuwe winkelcen trum Paauwenburg in Vlissingen zijn weer opengesteld voor al het verkeer. Een deel van de Alexander Gogelweg, de Van Hogendorpweg en de Paauwenburgweg is een paar maanden gesloten geweest in verband met wegwerk zaamheden. Er werden onder meer verkeersdrempels ge plaatst en in de rijbaan maakten de klinkers plaats voor asfalt. DOMBURG - Een 20-jarige Duitse automobilist heeft gis terochtend vroeg een proces-verbaal en een rijverbod ge kregen van twee uur. De man werd om vijf uur aangehou den tijdens een alcoholcontrole op de Van Voorthuijsen- straat in Domburg. Uit de blaastest bleek dat hij twee maal zo veel had gedronken als toegestaan. Eerder die avond werd om half twaalf een 59-jarige Mid delburger op de Noordweg in Oostkapelle betrapt op rij den onder invloed. Hij kreeg een rijverbod van een uur en een proces-verbaal. KOUDEKERKE - Een 78-jarige Vlissingse automobiliste en een 54-jarige persoon uit Nuenen zijn gistermiddag ge wond geraakt bij een ongeval op de Middelburgsestraat in Koudekerke. De Vlissingse reed even voor één uur over de Middelburg sestraat, komende uit de richting van Middelburg. Zij kon niet tijdig stoppen toen een voor haar rijdende 63-ja- rige automobilist uit Nuenen voor het overige verkeer moest afremmen. De 78-jarige vrouw werd met nek- en borstklachten naar het ziekenhuis gebracht. De 54-jarige inzittende van de andere auto, eveneens afkomstig uit Nuenen, klaagde ook over nekpijn, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. De au to's raakten zwaar beschadigd. doorValeska Nastaly OOST-SOUBURG - „Het was behoorlijk pittig, maar bere- leuk", zegt Wim de Schipper uit Oost-Souburg. Hij heeft vorige week de Vierdaagse van Nijme gen helemaal uitgelopen. Dat was nodig voor zijn doel: geld in zamelen voor een vrouwenzie kenhuis in Zambia. De stand tot nu toe: 2871 euro en 22 cent. Slapeloze nachten heeft hij nog van zijn verblijf in Nijmegen. „Je doet zoveel indrukken op. Er komt echt heel veel op je af." De Schipper heeft er geen enke le keer over gepiekerd om te stoppen met zijn 160 kilometer lange tocht. „Je wilt geen ge zichtsverlies lijden tegenover de sponsors. Maar hetgeen waar voor ik het allemaal doe. het hos pitaal in Chilonga, heeft me de geest gegeven om door te zet ten." De ambulanceverpleegkun- dige van beroep loopt over van enthousiasme voor het werk dat in het Zambiaanse ziekenhuis wordt verricht. „Ik ken de men sen die zich ervoor inzetten. Ik weet waar het geld aan wordt uitgegeven en ik ben op de hoog te van de problematiek. Het leeft gewoon en daarom wil ik me ervoor inspannen om spon sors te werven. Dat is het minste wat ik kan doen." Het Our Lady's hospital in Chi longa zet zich in voor zwangere vrouwen. Die krijgen bij de be valling vaak last van zwanger schapsfistels, een ziekte die van wege de goede voeding in Neder land niet voorkomt. De gemeen schap in Zambia verstoot deze vrouwen. Het ziekenhuis pro beert door voorlichting en de juiste behandeling van de pa tiënten dit probleem te voorko men. Omdat het ziekenhuis alle middelen zelf moet betalen, heeft het constant geldgebrek. De vader van Pauline Bors- boom, een arts die in het zieken huis werkt, heeft daarom een stichting opgezet die het zieken huis financieel steunt. Het geld dat De Schipper inzamelt, is be stemd voor die stichting. Afschuwelijk Wat De Schipper zich het meest aantrekt, is de reactie van de Zambiaanse bevolking op de zie ke vrouwen. „Dat iemand ver bannen wordt, is fysiek en psy chisch' afschuwelijk. Voor dat probleem zet ik me in." De Schipper staat versteld van het succes dat hij heeft met zijn sponsoractie. „Ik had gerekend op een kleine 300 euro en dat blijkt bijna 3000 euro te worden. Blijkbaar spreekt het probleem andere mensen ook aan." De Souburger heeft besloten om tot 7 oktober door te gaan met het zoeken naar geldschieters voor het ziekenhuis Op die da tum is de arts die in het Our La dy's Hospital werkt met verlof. De Schipper wil haar op een voorlichtingsavond in het bij zijn van sponsors het ingezarïiel- de geldbedrag overhandigen. Het gesprek ging over het Franse verwijt dat Nederlan ders op vakantie al hun leef tocht uit hun eigen land mee nemen. Volgens de doorsnee Fransman liggen de Neder landse caravans en koffers- bakken vol met aardappelen, kaas, pindakaas en ander broodbeleg. Als ik naar Frankrijk ga moeten er beslist tivee dingen mee", sprak een van de ge sprekspartners. „Om te begin nen koffie, want van die Fran se koffie krijg ik toch zo'n hoofdpijn. En verder gaan er altijd een paar flessen jenever in de koffer. En toen begreep hij niet waar om zijn collega's in luid scha terlachen uitbarstten. Hoofdpijn van de koffie, het zal wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9