Gentse Feesten aan plafond PZC Eerste boerenlandrit Werkend Trekpaard 14 bezoektijden PZC Stadsbestuurder Termont vindt 1,7 miljoen bezoekers genoeg agenda lezers schrijven Campers WCTI WCT II Gezondheid geslaagd donderdag 29 juli 2004 Zeeland Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, ■4382 EE Vlissingen tel. (0118) 425000 dag.: 15.00-20.00 uur Bezoek; Kinderafd ouders gehele •dag. overig bezoek 14.00-19.00 uur. afd Psychiatrie dag. 19.00-20.00 uur en woe. za en zo 14.00-16.30 uur. afd. IC/CCU en Stroke Unit CVA dag. 15.00 -16.00 en 19.00-20.00 uur. Oosterscheldeziekenhuis 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (01131234000 dag. 13.00-13.45 en 18.30-19.45 uur Afdeling A/B (kinder/kraamafdeling): dag 14.30-19.30 uur Afdeling H (IC/MC): dag. 11.00-11.30, 14.00-14.30 en19.00-19.30 uur Lindenhof revalidatie 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes. tel. (0113)236236 mat/mvrij: 14.00-21.00 uur zat en zon: 12.00-21 00 uur Emergis Oostmolenweg 101 4481 PM Kloetinge, tel. (0113) 267000 woe. zaten zon: 14.00-21.00 uur ma, di, do en vrij; 18.30-21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie de Honte Wielingenlaan 2 4535 PA Terneuzen, tel. (0115) 688000 Afd. A1, A2, BI, B2, C1Obstetrie en Gynaecologie dag. 14.30-1600 en 18.30-20.00 uur; afd. Psychiatrie ma, di, do en vrij 18.00-20.OOuur, woe, weekeinde, feestdagen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag. 14.30-15.15 en 19.00-20.00 uur. Kinderafd. 14.00-19.00 uur Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6 4501 AJ Oostburg, tel. (0117) 459000 dag. 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22 3247 BW Dirksland, tel. (0187) 607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45-19.30 u zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom, tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15:15 en 18.30-20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8 4661 AA Halsteren, tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Rotterdam AZR-Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40 3015 GD Rotterdam, tel. (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektij den van alle afdelingen) AZR-Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam, tel. (010) 4636363 Bezoektijden ouders: 07.00-12.00 uur Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 uur afd. Verloskunde: dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur Voor partner/echtgenoot: 09.00-12.00 en 15.00-21.00 uur. AZR-Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam, tel. (010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Brugge Ruddershovelaan 10 tel. (0032)50 452111 dag 14 00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Brugge Sint Lucaslaan 29 tel. (0032)50 369111 dag 14,00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 i tel.(0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen I Wilrijkstraat 10 2650Edegem tel. 10032)3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00-20.00 uur, weekeinde en feest- i dagen 14.00-20.00 uur Afd. B1 (cardiologie) dag. 16.00-17.30 en 18 30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14.30 en 19.00-19.30 De Provinciale Zeeuwse Courant - waarin opgenomen de Middelburg- sche, Vlissingsche.Goesche en Bres- kensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich niet bindt aan levensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromin gen of partijen. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt- naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bron nen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), Bridge, Deutsche Presse Agentur DPS, Agence France Presse (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Press-Photo Agency (EPA). door Wout Bareman GENT - Feestenburgemeester Daniël Termont is nog nauwe lijks bekomen van de hectiek. Maanden geleden al was hij da gelijks betrokken bij de voorbe reidingen van de Gentse Feesten en nu. een etmaal na de mara thon van tien dagen festiviteiten en randverschijnselen, is hij zichtbaar aan het einde van zijn latijn. Volgens officiële cijfers van de politie trok het 'kwali teitsvol cultureel volksfeest', zo als Termont het graag noemt, een kleine 1.7 miljoen bezoe kers. Iets meer 'massa' dan'vorig jaar. Termont spreekt tegen dat hij het allemaal nog grootser en spectaculairder wil en dat hij streeft naar twee miljoen bezoe kers. „Nee. deze Feesten zijn schitterend verlopen. Maar we zitten nu wel aan het plafond. We moeten het nu vooral zoeken in de verdieping, in de kwali teit. Het moet voor de Gente naars wel leefbaar blijven. Meer dan deze bezoekersmassa kan de stad niet aan. Als de feesten, die toch in de eerste plaats voor de Gentenaars zijn bedoeld, niet meer kunnen rekenen op voldoende draagvlak bij de be volking, zijn ze ten dode opge schreven. Nu al klagen veel men sen over nachtlawaai en vanda lisme. Gentenaars kunnen veel verdragen, maar er zijn gren zen. Termont blijft het benadruk ken: de Gentse Feesten is 'het grootste kwaliteitsvolle stadsfes- tival' van West-Europa. En voor al die kwaliteit moet worden be waakt. Laagdrempelig „Het evenement is gratis en daardoor laagdrempelig. We wil len absoluut niet op de elitaire toer. Maar we willen ook afreke nen met het achterhaalde beeld dat het een feest is van zuipen, schransen, overgeven en het in je broek doen." Van een uitbreiding van de Fees tenzone wil Termont niets we ten. Wel ziet hij nog mogelij khe- Volle terrassen tijdens de Gentse Feesten. den voor uitbreiding van het 'binnenspektakel' (cabaret, thea ter) en inschakeling van de buurtcentra. „Zo betrekken we er ook de wijken meer bij. Niet met hopen decibels, maar met kwaliteitsproducties. En verder begint ons streven om de activi teiten meer te spreiden over de hele dag vruchten af te werpen. De mensen nemen nu meer tijd voor een bezoek aan Gent en daarvan profiteren nu ook ande re ondernemers dan alleen de ho reca mee." Onderdeel van de nagestreefde kwaliteitsverbetering vormt een betere afstemming van het pro- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De heer Van Oost van camping Oase heeft gezorgd voor het transferium in Renesse. Een pri ma voorziening. In de PZC van 24 juli zegt hij dat wat hem be treft vanaf het komende seizoen de parkeerwachters ook moeten controleren of er mensen ille gaal in campers slapen op het transferium of op een van de an dere parkeerterreinen. De onder nemer vindt echter dat zulke il legale slapers gewoon moeten worden beboet. Er is door het Duitse blad Promobile in 2002 een studie geweest naar cam pers. Daaruit blijkt dat vooroor delen over campers moeilijk zijn uit te roeien. Er zijn vertegen woordigers uit de camping branche die bij een kampeer- autobezitter het beeld hebben van iemand die zijn maaltijd be reidt onder het genot van meege brachte waren van thuis. Om de volgende ochtend weer te ver trekken met achterlating van 'de schillen en de dozen'. Door slaggevend 'voor de acceptatie van een doelgroep in de toeris tische industrie zijn de bestedin gen van die doelgroep. De uit komsten van het onderzoek zijn niet mis: ruim 45 euro, zo bere kenden de onderzoekers, geeft de gemiddelde kampeerautobe- zitter uit, los van de ovemach- tingskosten en per persoon per dag. Het grootste voordeel hier van geniet de plaatselijke mid denstand. De heer Van Oost gunt dit kennelijk de midden stand niet, terwijl de campings overvol zijn en geen rekening houden met rondtrekkende cam pers. Een gemeente doet er dus verstandig aan een goede, niet te luxueuze overnachtingsplaats aan te leggen of aan te wijzen in plaats van bekeurend op te tre den. M. Slingenberg Prinses Beatrixweg 2 Wemeldinge Een opmerkelijk verhaal van Leen van Dijke in de PZC van gramma op de verschillende plei nen. Ieder plein zou zijn eigen stijl moeten kiezen. En daarbij is eenvoud geboden. Termont: „Als ik de ambities van de pleinorganisatoren hoor, dan moeten we ze temperen. Sommige optredens zijn niet geschikt voor de Gentse binnen stad. We moeten enige be scheidenheid aan de dag leggen. Voor een topgroep als Clouseau hebben we geen enkel geschikt plein. We moeten streven naar vijf pleinen die ieder een duidelijke, eigen identiteit heb ben. Sint-Jacobs, de Ko renmarkt, Polé Polé, het zaterdag 24 juli. Vooral de zin snede: ,,De stuifduinen bij de Kaloot zijn ontstaan op een in de jaren zestig door de mens op gespoten gebied. Dat' kunstje kun je opnieuw doen", betoogt Van Dijke. „Het is realistisch en haalbaar en past in de Europese regels." Is op zich om onpasse lijk van te worden. Kennelijk kent Van Dijke de Kaloot nog niet zo lang of is hij er destijds zelf nooit geweest. Het enige wat is opgespoten, (dat pas in 1967 is begonnen) is het traject zeedijk en de binnendijkse toe gangsweg. Zorgvuldig (dat deed men toen nog) zijn twee nooddij- ken aangelegd waartussen het zand voor het dijklichaam en de weg werd opgespoten. Op ver zoek wil ik hem en anderen wel aan de hand van beschikbare ge gevens de werkelijke situatie van dit strand tussen 1963 en 1967 tonen. Het trucje om er gens een strand op te spuiten om de natuurwaarden van de Kaloot te compenseren moet hij eerst maar eens aantonen. Wat dat betreft is hij ook niet op de hoogte van de morfologie en de dynamiek van de Westerschel- de. Immers, als het zo makkelijk was een strand te vormen, (de vooroevers zijn meestal te steil en de geulen te diep) dan waren Sint-Baafsplein en Beesten markt moeten een eigen profiel ontwikkelen." Termont wil betere afspraken maken over de veiligheid op de pleinen en ook de geluidsover last wordt drastisch aangepakt. En verder bindt hij de strijd aan met de beunhazen, die geduren de het tiendaagse feest in een leegstaand pand een horecagele genheid inrichten en er 'poen ko men scheppen'. De feestenburge meesters noemt hen 'mestke vers', die een harde aanpak ver dienen. De gebeurtenissen tijdens de 161ste Gentse Feesten worden er meerdere vergelijkbare stran den als de Kaloot. Kortom de Kaloot is niet te compenseren en dat hoeft ook niet. Als men verstandig de ruimten binnen het huidige industriegebied be nut, kan een containerterminal naar Zeeuwse behoefte ge creëerd worden. F.A.D. van Nieulande Scheldepoortstaat 56 Nieuw en Sint-Joosland Nu begint de hele procedure over de te bouwen Container Terminal opnieuw. Wat een ver spilling van gemeenschapsgeld! Gedeputeerde Staten en enkele lobbyisten hebben besloten van Zeeland een voorbeeldprovincie te maken. En dat gaat zo: meer jachthavens, meer vakantiepar ken. nog meer campings en ten slotte een twee kilometer lange kade voor containerschepen met torenhoge kranen en muren van containers. Dit alles om enkele honderden werklozen aan werk te helpen. Begrijpt men dan nog steeds niet dat met de opkomst van de computer het aantal werklozen nog nooit minder is geworden. Wat men ook verzint Of men leeft in droomland. foto Camile Schelstraete de komende weken verder geëva lueerd. Dan wordt ook gepoogd een beeld te krijgen van de herkomst van de bezoekers. Nu al is duidelijk dat naast hon derdduizenden Belgen ook tien duizenden Nederlanders en klei nere aantallen Fransen, Duit sers en Engelsen de Feesten be zochten. Een woordvoerster van het Bureau voor Toerisme: „Zeeuwen en Brabanders? Aan tallen hebben we nu nog niet, maar hun aantal groeit jaar lijks. Ik schat dat we er vele dui zenden op bezoek hebben ge had. Vooral veel Zeeuws-Vla mingen." Maar toch zal en moet men door- drammen met het promoten van deze terminal. Met dit mega project is het gedaan met de rust in Zeeland. Te hopen is dat alle gemeenten langs het spoor tijdig hun krachten bundelen en hun veto inleggen. Naast de don derende Cobelfret-autotreinen komt de invasie van container- treinen en containertrucks op de A58. Zeeland moet wakker worden. K. Bartusek Pr. Margrietstraat 103 Nieuw dorp Wat een idioterie om mensen die gezond zijn met een premie te belonen. Gezondheid is het grootste goed. Daarom zou het juist andersom moeten zijn. Mensen die gezond zijn, zouden premie moeten betalen voor de zieke medemens. Vraag welke mens dan ook 'wil je wat beta len voor je zieke medemensen, of wil je liever zelf ziek zijn?'. Het antwoord zal duidelijk zijn. Iedereen zou graag betalen als dat garantie voor gezondheid was. Dus de sterke voor de zwak ke, en niet andersom. Harry MZ Boer Westerzicht 445 Vlissingen BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aange sloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Beeldrecht te Amstel veen. Aan het ROC Zeeland, vestiging Middel burg zijn de volgende personen ge- Cluster horeca, toerisme en voeding, af deling brood en banket Allround brood- en banketbakker Richard Huisman. Aagtekerke. Assistent bakker Richard van Dalen, Goes; Marijn van Dijk, Nieuwdorp; Brenda Dirven. Middel burg; Marieke van de Graaf, 's-Graven- polder; Wim Koppejan, Meliskerke; Jan-Piet Nieuwenhuijse, Borssele; Wil- bert Poppe. Yerseke; Roy Proost, Elle- woutsdijk; Maurice Raas, Goes; Véroni- que Tanghe, Schoondijke; Youri Vro- mans, Koudekerke; Wim van der Wie len, Nieuwerkerk. Banketbakker Johnny Berk, Kapelle; Danielle Meijer, Ouddorp; Mariëtte Meijer, Goedereede. Brood- en banketbakker Reindert Floresteijn, Goes; Jan de Muijnck, Borssele; Bart van de Velde Heikant. Leidinggevende ambachtelijke bak kerij Tom van Bellen, Hengstdijk; Sebastiaan Everaers, Renesse; Mark Hakbijl, Zierik- zee; Hans Hameeteman, Ouddorp; Ri chard Huisman, Aagtekerke; Martin Kie- senberg, Zierikzee; Martien Klippel, Sta- venisse, Rene Zuijddijk, Wemeldinge. Afdeling Facilitaire Dienstverlening Medewerker facilitaire dienstverle ning Marloes Bijl, Burgh-Haamstede; Tom de Bont, Middelburg; Paul van den Dries, Heinkenszand; Daphne Duijve- laar, Bergen op Zoom; Henriët van Lin den Tol, Goes; Rob de Pagter, Oost-Sou burg; Rini Quist, Sint Annaland; Roos Romijn, Scharendijke; Jennifer Roth, Middelburg. Afdeling Horeca Gastheer/gastvrouw Ditsy den Besten, Middelburg; Kyra Kloet, Brouwershaven, Kenny Michiel- sen, Middelburg; Sarah Miermans. Ka pelle. Alinda Moes, Koudekerke; Shan- na Pool, Middelburg; Iris Verloo, Brui- Horeca ondernemer cafe/bar en fast food Maartje Anbeek, Middelburg; Heieen van Esbroek, Vrouwenpolder; Diana van Iwaarden, Arnemuiden; Maarten van Lobberegt, Geersdijk; Liset Slager, Brouwershaven; Marloes Strieker, Zou telande: Sander van Tongeren, Zoute- lande. Horeca-assistent Jolanda Dekker, Middelburg; Willemijn Franse, Driewegen; Matgosia Geijs, Goes; Nancy Jongerius, Goes; Leendert de Kam, Kamperland; Dennis Koot, Brouwershaven, Madeion van Liere, Ka pelle; Natasja Olierhoek, Goes; Frankie de Ridder, Vlissingen; Marin Simme- link, Vlissingen; Jacko van de Vrie, Ka pelle; Claire van Winkel, Middelburg. Horeca-ondernemer/-manager Kim Blommaert, Clinge, Bas van Burik, Goedereede, Bart van der Heijden, Rit- them; Marlon Lohnstein, Kortgene; Remco Louwerse, Scharendijke, Sjoerd Tanis, Vlissingen; Jerry Troy, Oostkapel- le; Patricia Willemsen, Schoondijke Sjoerd Alewijnse, Oost-Souburg; Mar lijn van den Beukei, Breskens; Bregt Blom, Koudekerke; Martijn Broerse, Goes; José Deleij, Vlissingen; Wesley Duinhouwer, Oosterland; Marien Flip- se, Zoutelande; Sven Groenendijk, We meldinge; Bart van der Heijden, Rit- them; Christian den Herder, Seroosker- ke (W); Wiebe Hioolen, Serooskerke (W); Rolf van Kann, Vlissingen; Marcel Kloet, Burgh-Haamstede; Dinne de Ko ning, Middelburg; Martijn Krakeel, Goes; Martijn van der Linden, Middel burg; Michelle Luijsterburg, Vlissingen; Daniël van Os, Vlissingen, Matthieu Osté, Zoutelande; Jessica Provoost, Vlissingen; Celina Robberegt, Kerkwer- ve; Rens Rodermond, Vlissingen; Jen nie van der Schoor, Biggekerke; Remco Seeder, Zierikzee; André Slaakweg, Goes; Jaco van der Sluijs, Oude-Tonge; Alexander Snoodijk, Kortgene; Bram Steyaert, Breskens; Jeroen Tanis, Vlis singen; Sjoerd Tanis, Vlissingen; Niels Verhage, Westkapelle; Davy Verkaart, Middelburg; Lucien de Visser, Middel burg; Yuri Vlassak, Middelburg; Conno van de Voorde, Oostburg; Jochem Voor- neveld, Oost-Souburg; Chris Wallaart, Vlissingen; J-P Westhoeve, Ouddorp; Bart de Witte, Vlissingen; Wendy de Zeeuw, Arnemuiden. Zelfstandig werkend kok Daniël Bouterse, Yerseke; Dennis Flik- weert, Zierikzee; Anthony Geerse, Vrou wenpolder; Edwin Ossewaarde, Wol- phaartsdijk; Nieko Pol, Vlissingen; Bart Rentmeester, Nieuwdorp; Raoul Rom- bouts, Vlissingen; Bauke Scherbeijn, Aardenburg; Michel Seen, Vlissingen; Tristan Snijders, Middelburg; Iman Soomers, IJzendijke. Afdeling Toerisme Zelfstandig werkend gastheer/ -vrouw Marieke van Liere, Goes. Medewerker reizen/toeristische in formatie Victor de Hullu, Vlissingen. Middenkaderfunctionaris recreatie Roeland van den Akker, Oost-Souburg; Pepijn Borgs, Vlissingen; Ada Geuze, Middelburg; Remo van Hengel, Renes se; Jacco Leijdekkers, Koudekerke; Ka ren Quist, IJzendijke; Indra Sturm, Vlis singen; Ferial de Wilde, Wilhelmina- dorp. Middenkaderfunctionaris reizen Bianca van Aken, Goes; Linda Al-mawal- di, Middelburg; Chantal Blanker, Middel burg; Karin Boone, Grauw; Inge Box hoorn, Tholen; Nicole Bruijnzeel, Sint Philipsland; Adhar D'huij, Middelburg; Tanneke Groenendaal, Hoek; Marleen Hoeksema, Middelburg; Siska Hooge- steger, Westkapelle; Annette van der Kooij, Vlissingen; Annechien Lauret, Philippine; Nona Lindenbergh, Goes; De- bora Lobbezoo, Krabbendijke; Mariska van der Meer, Vlissingen; Danielle Me lis, Westkapelle; Rhonda de Neef, Cad- zand; Jorg Ober, Serooskerke (W); Christel Pfauth, Middelburg; Jacqueline van Rosevelt, Vlissingen; Nina Schou wenburg, Nieuwdorp; Linda Touten- hoofd, Westkapelle; Anika van der Vel de, Vlissingen, Marjan de Vogel, Goede reede; Nathalie Vreeke, Domburg; Vera Weeda, Zierikzee; Marieke Weezepoel, Goes; Wouter Wensink, Biervliet; Linda van Wijngaarden, Middelburg; Anne- lien de Witte, Westkapelle; Joanna Wit te, Borssele. Middenkaderfunctionaris toeris tische informatie Bianca van Aken, Goes; Linda Al-mawal- di, Middelburg; Chantal Blanker, Middel burg; Karin Boone, Grauw; Inge Box hoorn, Tholen; Nicole Bruijnzeel, Sint Philipsland; Tanneke Groenendaal, Hoek. Marleen Hoeksema, Middelburg; Siska Hoogesteger, Westkapelle; Annet te van der Kooij, Vlissingen; Annechien Lauret, Philippine; Monique van de Lin de, Kloetinge; llona Lindenbergh, Goes; Debora Lobbezoo, Krabbendijke; Maris ka van der Meer, Vlissingen, Danielle Melis, Westkapelle. Rhonda de Neef, Cadzand; Jorg Ober, Serooskerke (W); Christel Pfauth. Middelburg; Nina Schouwenburg, Nieuwdorp; Linda Tou- tenhoofd, Westkapelle; Anika van der Velde, Vlissingen; Marjan de Vogel, Goedereede; Nathalie Vreeke, Dom burg; Vera Weeda, Zierikzee; Marieke Weezepoel, Goes; Wouter Wensink, Biervliet; Linda van Wijngaarden, Mid delburg; Annelien de Witte, Westkapel le Zelfstandig werkend medewerker Recreatie Daphne IJzer, Kortgene. Zelfstandig werkend medewerker reizen Callista Alting, Vlissingen; Roos Dok man, Middelburg; Inge Hoek, Hulst; Roos Houthuijs, Goes; Eline Jech, Zierik zee; Debora Kramer, Oostburg; Mandy Leenpoel, Kamperland; Sladana Momci- cevic, Sas van Gent; Natascha Serie, Hulst; Ginny Tevel, Veere; Diana Touten- hoofd, Westkapelle; Leonie Vogt, Goes. Zelfstandig werkend medewerker toeristische informatie Callista Alting, Vlissingen; Inge Hoek, Hulst; Roos Houthuijs, Goes; Eline Jech, Zierikzee; Debora Kramer, Oost burg; Mandy Leenpoel, Kamperland; Sladana Momcicevic, Sas van Gent; Na tascha Serie, Hulst; Ginny Tevel, Veere; Diana Toutenhoofd, Westkapelle. 1 EVENEMENTEN GROEDE - De Twee Duiven, 21.00 uur Voorstelling De puzzel door Adrie Oos terling; HEINKENSZAND Bezoekerscentrum schaapskooi. 11.00-16.00 uur: Open voor bezichtiging; MIDDELBURG lange Jan, 15.00 uur: Orgelconcert Gerard Boot; RITTHEM - Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; FILMS BERGEN OP ZOOM - Roxy, Spider- man 2: 20.00 uur; Shrek 2 (nl): 13.45 uur; Harry Potter 3 (nl): 13.45 uur; Shrek 2 (eng): 20.00 uur; Cinemactueel, Spiderman 2: 18.45 en 21.15 uur; Thunderbirds (nl): 13.45 uur; King Arthur: 13.45, 18.45 en 21.15 uur; Shrek 2 (nl): 13.45 uur; Shrek 2 (eng): 18.45 uur; Sneak: 20.30 uur; HULST - De Koning van Engeland, Per sonal Velocity: 20.30 uur; King Arthur: 16.00 en 20.00 uur; The Butterfly Effect: 20.00 uur; The Thunderbirds 13.30 en 15.30 uur, Spiderman 2: 16.00 en 20.00 uur; Mean Girls: 14.15 en 19.30 uur; Mindhunters: 21.30 uur; Shrek 2 (eng): 19.00 uur; Shrek 2 (nl): 17.00 uur; The Day after Tomorrow: 21.00 uur; Harry Potter (eng): 13.30 uur; Paniek op de prairie: 16.00 uur; MIDDELBURG - Schuttershof, Perso nal Velocity: 20.00 uur; VLISSINGEN - Cine City, King Arthur: 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Butter fly Effect: 21.45 uur; Thunderbirds: 13.45 en 16.15 uur; Spiderman 2: 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Paniek op de prairie: 13.45 en 16.15 uur; Mean Girls: 13.45, 19.00 en 21.45 uur; Two Brothers: 16.15 uur; Mindhunters: 19.00 en 21.45 uur; Shrek 2 (eng): 16.15,19.00 en 21.45 uur; Shrek 2 (nl): 13.45 en 16.15 uur; The Day after Tomorrow: 19.00 uur; Harry Potter 3 (nl) 13.30 uur; Harry Potter 3 (eng): 19.00 uur; Troy: 21.45 uur; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Galerichel, 13.00-18.00 uur: Theatraal Centraal, beelden en schilderijen van Jef de Cock (t/m 12/9); St. Baafskerk, 13.00-17.00 uur: Werk van diverse kunstenaars uit diverse lan den (t/m 22/8); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11.00-17.00 uur: Alaskavan noord tot zuid, foto's (t/m 23/8); BRUINISSE Visserij museum, 14.00-17.00 uur: Aquarellen van Ad Kik kert (t/m 30/9); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, 13.30-16.30 uur: Lia Stouten, Grafiek-(t/m14/8); De Burghse Schoole, 11.00 -16.00 uur: Zeeuwse schoolplaten en kinderboe ken, ringburgwallen en handwerken (t/m 30/10); Hervormde Kerk, 13.30-17.00 uur: Uit het Burgelijk Etsboek, kleuretsen van Jo ke Blok (t/m 31/7); CADZAND-BAD Bezoekerscentrum 't Zwin, 10.00-17.00 uur: Cadzand Vlin- derland, vlinders en libellen; DOMBURG - Duingalerie, 11.00-21.00 uur: Carina Kaan en Frans Bianchi, schil derijen en Jeannine van Landschoot, beelden (t/m 8/8); Galerie Het Noorderlicht, 14.00-18.00 uur: Kunst in Domburg (t/m 5/9); Galerie Pop, 9.00-17 30 uur: Henk Vier- veijzer, schilderijen (t/m 2/8); Galerie Art Aurum, 11.00-13.00 en 15.00-19.00 uur: Sieraden, Ineke Otte en Ariane Hartmann (t/m 28/8); Marie Tak van Poortvliet Museum, 13.00-17.00 uur: Moenl Mies Elout-Drab- be, Tussen Toorop en Mondriaan (t/m 7/11); DREISCHOR - Museum Goemanszorg, 10.00-17.00 uur: Tijd van spelen, speel goed van weleer (t/m 30/10); GROEDE Franse Kerk. 13.00-17.00 uur: Schilderen is de kleur van mijn bloed, werk van Edward William Karna- bi; GOES - Lunchcafé Stadhuis, 9.00-21.00 uur: Mozaieken, Will de Vries (t/m 31/7); GRIJPSKERKE - De Osseberg, 14.00-17,00 uur: Keramiek, sieraden, schilderijen en etsen. Dahlia v.d. Burg, Anat Eyal, Jet Naftaniel, Lika Tov en El len Roos (t/m 7/8); HEINKENSZAND - 't Kunstuus, 13-18 uur: Wieteke Hendrikx, schilderijen en beelden (t/m 31/7); HENGSTDIJK - H. Catharinakerk, 14.00-17.00 uur: Westerschelde-wa- ter-land (t/m 1/8); HULST - Streekmuseum De vier Am bachten, 14.00-17.00 uur: Door de ogen van de Duitse bezetter (t/m 4/9); HOOGELANDE - Kapel v. St. Maarten, 12.00-17.00 uur: Frida van Overbeeke, beelden en Frans Dingemanse, aquarel len (t/m 31/7); KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Echt fruit, realistische fruitkunst door negen schilders (t/m 25/9); KATS - Zeeuwse Rozentuin, 10.00-17.00 uur: Beelden van Sjoerd Buisman, Mathilde Cuijpers, Nicolas Dings. Bart Kelholt en Albert Verkade (t/m 31/8); KRUININGEN Gemeentehuis, 8.30-16.00 uur: De zilte tuin. foto's van het Zeeuwse landschap (t/m 26/8); MIDDELBURG - Bree 17, 11.00-17.00 uur: Kunst op kamers, werk van diverse kunstenaars (t/m 2/8): Centrum Beeldende Kunst (Balans 17). 9.00-17.00 uur: Werk van Marloes Bou- man (t/m 19/8); De Drukkerij, 9.00-21.00 uur: Vechten en varen in de 17de eeuw (t/m 28/8) Aderen, foto's van Kadir van Lohuizen (t/m 28/8), Plenty to go on (4e serie), werk van Ludmila Kalmaeva; De Direc tiekamer, werk van Zeeuwse kunste naars en schilders die in Zeeland heb ben gewerkt; Galerie 't Haentje te paart, 14.00-16.30 uur: Ronny Knippen, glasobjecten bin nen en buiten (t/m 12/8); Galerie Maritime, 12.00-18.00 uur: Rivie ren- en Binnenvaart (t/m 31/8): Galerie De Vier Gemeten, 12.00-18.00 uur: Zeeuwen op papier, aquarelle, crayons, grafiek en tekeningen (t/m 31/7); Galerie T, 11.00-16.00 uur: Dick van Bia men en Hendrik Elings, schilderijen R» ke v.d. Stoep, bronzen (t/m 28/8)- Kabinetten van de Vleeshal, 13.00-17(16 uur: Bregje de Heer, ruimtelijke install* ties (t/m 5/9); Kunsthandel Th. Laurentius. 1006: 17.00 uur: Huizen van Ver. Hendrickde' Keyser, fotos van interieurs It/m3im-. Synagoge, 12.00-16.00 uur: stiU dreaming about peace, Lika Tov en Je- Naftaniels (t/m 12/8); De Vleeshal, 13.00-17.00 uur; De werke- likheid, samengesteld door Bas H-im* installaties en stillevens (t/m 5/9; Wandelkerk, 10.30-17.00 uur; Still dreaming about peace, Lika TovenJ* Naftaniels (t/m 12/8); Zeeuws Archief, 9.00-17.00 uur: Gé boeid door het Zeeuwse slaverniiverit den (t/m 8/1); Zeeuwse Bibiliotheek, 10.00-21.00 uur De kaarten van Kuyper, topografische kaarten Zeeland 1865-1874 (t/m 31/7!" Werk van Mies Elout-Drabbe (t/m 284L Josina Buijs, Schilderen in textiel (t>, 28/8); Zeeuws Museum, 11.00-17,00 uur. Ge weven geschiedenis, Zeeuwse wandta pijten 1593-1604 (t/m 12/9); Gemsp*- reerd door het Zeeuwse licht, schilde, rijen uit eigen collectie (t/m 24/10); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch. Museum, 11.00-16.00 uur: Walcheren breekt de golven, acrylschilderijen van B. Vlasblom (t/m 31/10); Alice in Won. derland (t/m 31/10): OOST-SOUBURG Watertoren 12.00-17.00 uur: Boris Doempke, Rita Rohlfing en Achim Zeman, More co lour, more space (t/m 5/9); OUWERKERK - Museum Watersnooft 13.00-17.00 uur: Getekend, foto's, teke' ningen en gedichten n.a.v. de waters-' noodramp (t/m 1/11); PAAL - Atelier De Paaien, 13 00-1801 uur: Schilderijen en tekeningen in diver se technieken van Kris de Roover (t/m 29/8); SINT-ANNALAND De Meestoof, 14.00-17.00 uur: Visie op Tholen, schil derijen; Het ondergoed in dejoop der tij den; Stavenisse in beeld (t/m 1/11); TERNEUZEN Gemeentehuis, 9.00-17.00 uur: Objecten van Paul Kam per en keramiek van Marion Kamper (t/m 6/8); Grote Kerk, 9.30-16.30 uur: Foto's en ge dichten Deborach Antonia (t/m 4/9); VEERE - Grote Kerk, 11.00-17.00 uur De passie van Dora Dolz, schilderijen en glasobjecten (t/m 1/9); De Schotse Huizen, 12.00-17.00 uur: Sfeer in Veere, foto's van St. Stafief (t/m 29/8); Zeeuwse juwelen, werk van Marga Plasse-v. Dijk en Han v.d. Broeke (t/m 29/8); Kleur-rijk gekleed (t/m7/11); VLISSINGEN - Kunstcentrum Willem 3, zo 12.00-17.00 uur: H. van Boxtel en Loek Grootjans, aktuele kunst; St. Jacobskerk, 13.30-16.30 uur: Over zichtsexpositie Bulgaarse schilder Chris to Popkostadinov (t/m 7/8); Zeeuws Maritiem Muzeeum,. 10.00-17.00 uur: Noordzeekuslen 1830-1930 gezien door de ogen van schilders uit Denemarken, Nederland Duistland en Noorwegen (t/m 9/1); Weelderige dames ander zeemansge- luk, tekeningen van Jan Sanders (t/m 10/10); WEMELDINGE - Museum t Waskot, 10.00-17.00 uur: Opel miniaturen en speldjes (t/m 30/7); WESTDORPE De Baeckermat,- 10.00-20.00 uur: Aquarellen Magda Roe- lofs (t/m 31/7); Galerie 45, 13.00-17.00 uur: Zomerten- toonstelling en kunsttuin met werk van- diverse kunstenaars (t/m 29/8); WISSENKERKE - Galerie De Praktijk, 14.00-17.00 uur. Paul Jansen, portretten van boerderijdieren en schilderijen van. Arie Boers (t/m 30/7); IJZENDIJKE Streekmuseum, 13.00-17.00 uur: Oorlog in het land vafl Cadzand in 1604, stripverhaal van Rons Balthasar (t/m 31/8), Historie van d» PSD (t/m 31/10); ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zomertentoonstellini Nederlandse Plastiek (t/m 29/8); Galerie Alexandra,11.00-17.00 en 18.30-21.00 uur: Zomertentoonstel- lingKatten (t/m 29/8); Galerie Beddeweeg, 11.00-20.00 ug* Fred Mutebi, kleurhoutdrukken en ten toonstelling van oude Amerikaanse saxofoons; Nieuwe Kerk, 10.00-16.00 uur: Fotós van de liefste plekjes van Schouj wen-Duiveland (t/m 14/8); Stadhuismuseum, 10.00-17.00 uur. Werk van Teja v. Hoften (t/m 29/8): y HULPCENTRA 1 Alarmnummer: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee-, land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst Zeeland,' tel 0118-615551 of 0900-0767 (dagen nacht bereikbaar). Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 0118-469869 (dag en nacht bereikbaar). Hulp- en advieslijn Blijf van m'n lijf Zee land. tel. 0118-467003 (ma., wo. envr 9.00-12.00 uur) Kindertelefoon Zee land. tel. 0800-0432 (gratis), dag van 14.00-20.00 uur. Advies Meldpunt Kindermishande ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384. Ouders van Drugsverslaafden Zeeland, tel. 0118-623817 (dag. 10.00-22.00uur), Palazzoli Huis, Voor mensen met kan ker, tel.0118-413932 Dierenambulance Dierenbescherming afd. Noord- en Midden-Zeeland, t» 0900-7673437. bij nader inzien Ten onrechte is in de rubriek Expositn in de Uit-bijlage van woensdag fotogra fe Marjan Wijnberger-van 't Hoog uj Vlissingen genoemd als winnaarvande Kodak-Hasselblatt Open Award in -"000- Niet zij, maar haar leermeester Dies Groot uit Woerden won deze prestigieu-, ze prijs. Het concert van The Continentals Sin gers vanavond in Zierikzee wordt m te genstelling tot eerdere berichtgeving ut, de Gasthuiskerk gegeven en beginton) 19.30 uur. Via de Zandput rijden de wa gens via Gapinge naar Veere: waar op de Markt gestopt wordt bij de toren. Vervolgens gaat de rit over de Polredijk naar mane ge De Eendracht aan de Rijk?" buurtweg voor de lunch. Daar na gaat de tocht verder naar Vrouwenpolder waar halt wordt gehouden bij de toren. Over de Koningin Emmaweg gaat stoet naar het landgoed Zee duin, vervolgens naar Oostkapel- le en terug naar Serooskerke- De organisatie wil de boeren-; landrit laten uitgroeien tot een. provinciaal evenement. SEROOSKERKE (W) - De Stich ting Het Werkend Trekpaard houdt vandaag (donderdag) voor de eerste maal een boeren landrit. De tocht begint om 10 uur op het parkeerterrein van De Zandput in Serooskerke. De boerenlandrit wordt gereden met authentieke wagens, zoals een Zeeuws-Vlaamse phaeton, een Thoolse kapkar, een Wal- cherse verenwagen, een Zuid- Bevelandse menwagen en een Walcherse menwagen met Zeeuwse trekpaarden. De koet siers dragen klederdracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14