Commotie aan vooravond ZK PZC Weer een KPN MobielPlus-punt. €0,-* Hapoel Tel Aviv laat Kloetinge zweten Luteijn bijt zich stuk op parkoersrecord •17 Vijftien ruitercomhinaties schrijven zich te laat in en worden geweigerd Derde plek lerèse van Lare in Frankrijk Arjan Beije dicht bij eindzege in stratenloopcircuit Gratis NEC N400i WK turnen 2007 in Stuttgart Zuid-Korea in kwartfinale Belgische spits Smolders naar RBC Vitesse akkoord met Vreven Obodai toch niet naar Spelen uitslagen Driesetter in Biervliet in nachtelijke uren agenda woensdag 28 juli 2004 irRoeland van Vliet GOES - Voor het begin van de Zeeuwse kampioenschappen dressuur en paardenspringen is ^commotie ontstaan rond de in- <hrijving van een aantal combi- aties. Volgens de organisatie - 3 handen van paardensportver- siiging De Paardebloem uit floetinge - waren er vijftien te bal met aanmelden en mogen ie dit weekeinde niet meedoen. Iheo Perdaen, de vader van de met toegelaten Cindy Perdaen uil Zandstraat, vindt dat het be stuur van De Paardebloem een machtsspelletje heeft gespeeld. Volgens Louis Reijnierse, voor ster van De Paardebloem, was te volgen procedure duide- jlt Wie in Heinkenszand aan S ZK mee wilde doen, moest idiuiterlijk 10 juli aanmelden. Dat kon door middel van het in- ffnden van de startcoupon óf een telefoontje naar secre tins Ron Pltnjmers, als de start- coupon nog onderweg was. Seijnierse: „Wij hebben dit jaar expres een deadline gesteld voor ie aanmeldingen. De reden daar- ..oor is dat we vorig jaar een raar starts hadden in de verkeer- 2 categorie. Dat wilden we dit aar voorkomen, door alles voor ste laten controleren door het xcdsbureau in Ermelo. Die heb- jÈö daar even tijd voor nodig, nndaar die sluitingsdatum. Bij schrijvingen zijn niet mogelijk." een behoorlijk aantal rui ters (springen én dressuur) te laat was, vindt Reijnierse jam- ,Het is vervelend, maar lit was al heel lang bekend dat op 10 juli de inschrijvingen bij ics binnen moesten zijn. Het helder in het vraagpro- ramma (wedstrijdkalender)." jat bestrijdt Theo Perdaen niet. ïaar hij was met zijn dochter jndy, die had willen uitkomen de klassen Z en ZZ bij het enngen. de tweede week van ili op een concours in Duits and en vergat de startcoupon in ie sturen. :n: „Toen ik op 12 juli de secretaris opbelde, kreeg ik te toren dat, we Cindy niet meer konden inschrijven. Dat kon toch nooit op één of twee dagen vallen, dacht ik. Toen heb ik naar Ermelo gebeld en daar de den ze niet moeilijk, maar het bestuur hield voet bij stuk. Erg jammer, want wat is de paarden sport in Zeeland hier nu mee ge diend?" Theo Perdaen ziet in de opstel ling van De Paardebloem een machtsspelletje. Zijn dochter was te laat en mag niet mee doen, maar bij een andere springruiter werd het volgens hem door de vingers gezien. „Nee, ik ga geen naam noe men." Louis Reijnierse weet dat het hier Ilyo de Loos uit Hulst betreft. „Hij had zijn startcou pon inderdaad niet op tijd opge stuurd, maar belde zijn inschrij ving wel op die 10e juli door. Daarmee voldeed hij aan de ei sen." Pact Afgelopen weekeinde probeerde een aantal springruiters tijdens Jumpin De Weel in Nisse een ac tie op touw te zetten voor de ge dupeerde collega-sporters. Ze wilden één blok vormen: óf ie dereen zou aan het ZK deelne men óf helemaal niemand. Een sportief gebaar, volgens Per daen. Het pact hield uiteindelijk geen stand. „Gelukkig maar", stelt Reijnierse. „Dat riekte naar chantage. Reijnierse, die met de situatie in zijn maag zit, heeft inmiddels in gezien dat de opzet van de in schrijving niet gelukkig is. Hij wil voor volgend jaar met het re giobestuur van de KNHS om de tafel en proberen een ander sys teem te bedenken. Léon Phernambucq, voorzitter van het regiobestuur, ziet daar wel iets in. „De manier waarop het vorig jaar ging, was niet ide aal. We hadden toen vijftien fou tieve starts en aan het einde van het kampioenschap moest nog ie mand gediskwalificeerd wor den, terwijl die meedeed om de titel. Dat was pijnlijk. Maar bij de procedure van dit jaar kun nen we natuurlijk achteraf ook vraagtekens zetten. We zullen dus een oplossing moeten vin den voor volgend jaar." Zuur Phernambucq benadrukt dat de fout bij de ruiters ligt. „In de re gioraad, waarin alle verenigin gen vertegenwoordigd zijn, is het vraagprogramma met de sluitingsdatum besproken en goedgekeurd. Iedereen wist er dus van. En ook is in de regio raad al vaker gesproken over de manier waarop met name springruiters zich voor concour sen inschrijven. Het is bekend dat ze daar nogal makkelijk in zijn. Ze gaan er vanuit dat ze toch wel mee kunnen doen. De ze keer is dat dus niet het geval. Het is zuur, maar De Paarde bloem staat in z'n recht. Dit is, denk ik, een goede les voor ieder een." IHIEMBRONNE - Terèse van tore uit SJuis heeft in het Fran se Thiembronne de derde plaats iehaald op de loodzware duat- Miover 6 km lopen, 30 km fiet- '0 en 3 km lopen. 55-jarige Van Lare noteerde tijd van 1 uur 39 minuten en S seconden skwam op ruim vijf minuten a winnares Emmanuela Mer- binnen en op slechts 47 se inden van de nummer twee, Horance Thietard. Ferry Alfons (derde van links) zorgt voor verwarring in de defensie van Hapoel Tel Aviv. door Jan Daqevos KLOETINGE - Twee oefenduels tegen profclubs in vier dagen tijd. Het bleek wat te veel van het goede voor Kloetinge. De Bevelandse eersteklasser hapte gister avond in de ontmoeting met Hapoel Tel Aviv in de tweede helft naar adem. Het resultaat was ernaar. Na een dragelijke ruststand (0-2) werd het 1-8. Kloetinge speelde afgelopen zaterdag in Kats tegen Bnei Yehuda Tel Aviv (1-5) en moest gisteravond op het kunstgrasveld van het Wesselopark aantreden tegen stadgenoot Hapoel. De formatie van trainer Dolf Roks speel de in de eerste helft bij vlagen aardig en kon veertig minuten achterin de nul hou den. Dat was mede te danken aan goed keeperswerk van Joan van Belzen, die en kele keren redding bracht op afstands schoten. Net voor rust was hij echter kansloos op schoten van Eduardo Passos en Ibe Zito Ogabona. De laatste werd af gelopen seizoen clubtopscorer metelf goals. Na de pauze verving de van De Meeuwen overgekomen Danny de Vries doelman Jo an van Belzen. Hij moest al meteen in de eerste minuut capituleren, toen Albert Avi Knafo na de aftrap zag dat de keeper iets te ver voor zijn doel stond: 0-3. Nadat Kfir Edri voor 0-4 had gezorgd, leefde Kloetinge nog even op. Uit een scherpe vrije trap van Jeffrey Frijters kopte Niels Kole raak: 1-4. Hoog tempo Daarna was het gedaan met Kloetinge, dat gisteravond verschillende spelers we gens vakantie moest missen. De foto Dirk-Jan Gjeltema thuisclub kon het hoge tempo niet meer aan en werd flink op de pijnbank gelegd. Het werd uietindelijk 8-1 via treffers van Albert Avi Knafo, Ruslan Shakurov (2x) en Kfir Edri Kloetinge-Hapoel Tel Aviv 1-8 (0-2). 40. Eduardo Passos 0-1, 43. Ibe Zito Ogabona, 56. Albert Avi Knafo 0-3, 49. Kfir Edri 0-4. 54. Niels Kole 1-4. 57. Albert Avi Knafo 1-5, 65. Ruslan Shakurov 1-6, 69. Kfir Edri 1-7, 77. Ruslan Shakurov 1-8. Gele kaarten: Sar- fati en Yossef Rosen (beiden Hapoel Tel Aviv). ScheidsrechterSjaak Uilterhoeve ('s-Gravenpolder). Aantal toeschouwers' 300. door Wim de Vos NIEUWVLIET - In 1993 zette de Belgische atleet Eric van Nevel een prachtig parkoers record (39.23 minuten) neer tijdens de Sinte Pierloop in Nieuwvliet. Tegenwoordig is deze loop opgenomen in de cy clus van Zomerlopen. Oost burger Sjaak Luteijn deed gis- teravond opnieuw een aanval op het record van Van Nevel. Luteijn beet zich bij de wed strijd over 11,5 kilometer ech ter wederom stuk op die tijd. Hij realiseerde een tijd van 10.41. »Na de eerste ronde (er moes ten drie omlopen worden gelo- N zat ik nog onder het sche ma van de recordtijd, maar in de tweede ronde kreeg ik een terugval. Toen verloor ik te ceel tijd en ondanks dat ik in deslotronde mijn ritme terug son pakken, kon ik niet meer onder de recordtijd geraken", •ertelde Luteijn later. Overigens was Luteijn van mening dat er geen sprake ion zijn van een recordverbe- toring, omdat het parkoers ands 1993 enigszins gewij ld is, „De ronde is, schat ik, au 50 meter langer. Dat bete kent dus dat we nu 150 meter meer lopen dan Van Nevel destijds. Maar ook al als we die afstand van destijds had den gelopen, dan nog zou ik met onder die tijd zijn uitge komen." Belangrijker vond Sjaak Lute ijn dat zijn vorm weer goed is. Voor hem zijn deze lopen niet meer dan een training. „Vorige week heb ik in Cad- zand de korte afstand gelo pen en nu dus de lange, maar het zal zeker bij deze twee blijven", aldus Luteijn. Zijn volgende grote opdrachten zijn de Tilburg Ten Miles be gin september en een paar we ken later de Dam-tot-Dam-loop. „Daar wil ik presteren. Ik ga nu eerst met vakantie, daarna me voorbereiden op die twee lopen en dan ga ik alweer rus tig vooruitkijken naar het veldloopseizoen." Drie kilometer In Nieuwvliet duurde het niet echt lang voordat Luteijn de rest van de concurrenten van zich had afgeschud. Daarvoor had hij slechts drie kilometer nodig. Toen plaatste de Zeeuws-Vlaming een tempo versnelling die door niemand kon worden beantwoord. Eric Cappon eindigde knap twee de. Bij de vrouwen ging de over winning naar de Duitse Silke Besen. Sandra de Block uit Hulst won de middenafstand (7800 meter) bij de vrouwen. De korte afstand (3900 meter) leverde bij de mannen een ze ge op voor Jan Elfrink uit Groede en bij de vrouwen was Claudine Goethals uit Aardenburg de snelste. HAAMSTEDE - Arjan Beije kan vanavond in eigen huis de winst in het PZC-straten- loopcircuit veiligstellen. Als de atleet van Delta Sport de winst pakt in de Bombokaal- loop in Haamstede wordt hij onbereikbaar voor de concurrentie. Beije heeft na drie wedstrijden 899 punten en morste tot nu toe slechts één punt. Dat was in de stratenloop van Westkapelle waar Wim Nieuwkerk de sterkste was. De win naar van de eerste editie van het circuit, Mi- quel van Tongeren (Dynamica), staat nu op de tweede plaats met een schier onoverbrug bare achterstand van zes punten. Zeeuws crosskampioen Theo Rabout (Wielingen) volgt op acht punten en Niels Koole kijkt te gen een achterstand van. tien punten aan. Na de Bombokaalloop volgt alleen nog de Boulevardloop in Vlissingen. Bij de mannen H40 is de strijd nog niet ge streden. Wim Vos (Dynamica) en Wilko de Vos (AV'56) voeren de ranglijst aan maar de winnaar van vorig jaar, Rachid Guigui (AV'56) en Mauricio Gonzales (Dynarhica) doen nog nog volledig mee om de eindover winning. Chantal Koole-Maat (Dynamica) is de ver rassende lijstaanvoerder bij de vrouwen. Vooraf had iedereen zijn geld op Karin Bas- tian (Dynamica) gezet. De winnares van vo rig jaar is momenteel echter niet in goeden doen. De Hotel Bombokaalloop over een afstand van 9.9 kilometer begint vanavond om 19.30 uur op de Ring van Haamstede. Advertentie Vanaf €75," extra bundeltegoed. Bij een KPN MobielPlus abonnement.* VGA-camera (640 x 480) met flitslicht voor foto's en video's Toegang tot i-mode™ diensten (nieuws, weer, sport, ringtones, etc.) Videodiensten bekijken, opnemen en versturen MMS en e-mail Mobiel bankieren Met het KPN MobielPlus abonnement krijg je alle voordelen in één. Toch is dit abonnement nu blijvend voordeliger. Te koop bij www.kpn.com, 0800-0105, Primafoon en alle bekende telecomwinkels. ir de voorwaarden. KPN MobielPlus. Het alles-in-één-abonnement Nu blijvend voordeliger. Primafoon* www.kpn.com 0800-0105 altijd dichtbij i-mode en het i-mode logo zijn merken of geregistreerde merken van NTT DoCoMo. Inc. in Japan en andere landen. MOUTIER - Het wereldkampioenschap turnen van 2007 worden in Stuttgart gehouden. De Internationale gym- nastiekfederatie FIG gaf de Duitse stad de voorkeur boven de andere kandidaten. Parijs en Aarhus. In Stutt gart kunnen de turn(st)ers in dat toernooi de plaatsen voor de Olympische Spelen van Peking (2008) veiligstel len. ANP PEKING - Zuid-Korea en Jordanië hebben gisteren de kwartfinales bereikt van het voetbaltoernooi om de Azië Cup in China. De Zuid-Koreanen wonnen in Jinan met 4-0 van Koeweit en eindigden als eerste in groep B. Jorda nië hield in Peking de Verenigde Arabische Emiraten op 0-0 en dat was voldoende om de tweede plaats in groep B te behouden. Zuid-Korea, met de Nederlander Jo Bonfrère als bonds coach, maakte tegen Koeweit voor het eerst in het toer nooi een solide indruk. Bij rust leidde de nummer vier van het WK 2002 al met 3-0. Lee Dong-gook scoorde twee keer. De andere treffers kwamen op naam van Cha Du-ri en Jung-hwan Ahn. ANP/RTR ROOSENDAAL - RBC Roosendaal heeft de Belgische spits Tim Smolders ingelijfd. De voetbalclub uit de eredi visie liet gisteren weten dat de 23-jarige Smolders voor vier seizoenen heeft getekend in Roosendaal. De spits is afkomstig van Club Brugge. ANP ARNHEM - Vitesse heeft een akkooVd bereikt met verde diger Stijn Vreven. De 31-jarige Belg kan een meerjarig contract tekenen bij Arnhemse club. Vreven is na de Aja- cieden Richard Knopper en Abubakari Yakubu en reser vedoelman Gino Coutinho van PSV de vierde nieuweling in de spelersgroep van Vitesse. Alleen Vrevens huidige club Kaïserslautern kan nog roet in het eten gooien. Vreven heeft een doorlopend contract en weet niet zeker of hij zonder transfersom mag vertrek ken. Om die reden willen de speler en Vitesse geen com mentaar geven op de komst van de 31-jarige verdediger. Vreven, die gisteren in het geheim al medisch werd ge keurd, wordt de opvolger van Tim Cornelisse. Die werd deze zomer verkocht aan FC Utrecht. GPD AMSTERDAM - Trainer Ronald Koeman van Ajax kan tijdens de competitiestart toch beschikken over Anthony Obodai. De 21-jarige middenvelder uit Ghana meldde zich gisterochtend op het trainingsveld in Amsterdam. De landskampioen had er op gerekend dat Obodai naar zijn geboorteland zou reizen om zich voor te bereiden op dë Olympische Spelen van Athene. „Maar de tickets lagen niet klaar. Het was niet goed geregeld", laat de Afrikaan via de website van Ajax weten. „Ik heb gebeld en gezegd dat ik in Amsterdam blijf." Obodai is niet van plan later alsnog naar Ghana te vertrekken. „Het is jammer dat ik de Olympische Spelen mis, maar mijn prioriteit ligt bij Ajax." GPD Nieuwvliet. Derde Zomerloop, 11700 meter. Mannen: 1. Sjaak Lute ijn (Oostburg) 40.41, 2. Eric Cappon (Zuidzande) 41.51, 3. Thierry Begeijn (B) 44.41, 4. Cees Kruit (Waddinxveen) 45.35. Vrouwen: 1. Silke Besen (D) 54.01, 2. Marjo Buzeijn (Aardenburg) 55.22, 3. Annemieke Dobbelaere (B) 57.01. 7800 meter, mannen: 1 Christopher Geicke- (D) 28.IS, 2. Nitin Klapwijk (Zaamslag) 28.59, 3. Matti Buysse (B) 30.10, 4 Dirk Christiaens (B) 30 17, 5. Hugo Walemans (B) 30.42 Vrouwen: 1. Sandra de Block (Hulst) 32.01. 2. An- nick de Laere (B) 32.44, 3. Christianne Vermorken (Nieuwvliet) 35.28. 3900 meter, mannen: 1. Jan Elfrink (Groede) 13.54, 2. Gijsbert Bruines (Meerkerk) 5.36, 3. Edwin Mabelis (Nieuwvliet) 15.50, 4. Stefan Krijnen (Oostburg) 16.41, 5. Frank Bron (Oost burg) 1649 Vrouwen: 1 Claudine Goethals (Aardenburg) 18.55, 2. Elisa beth Sticker (D) 19.20, 3. Rebecca Saeij (B) 19.23. Jeugd, 1500 meter. Jongens: 1. Ru ben Goethals (Aardenburg) 5.35 Meis jes: 1. Kimberly Nieuwkerk (Bergam bacht) 6.08. 750 meter, jongens: 1. Midas de Vrie- se (B) 3.31Meisjes: 1Laura Besen (D) 3.39. Lucky Day. 2-9-12-21 -22-23-31-41 -42-48-49-50-52- 56-57-58-64-74-77-79. (onder voorbehoud) Biervliet. Open Haringtoernooi. VD 6: Becu/Van Doorn-Van Damme/Van Strien 6-1 3-6 6-2, VD 7: De Bock/ Ver meer-Van Lare/Zegers 6-1 6-7 6-2, VD 8: Van de Bossche/van Opdurp- BIERVLIET- Het sterke duo Ab Dieleman en Willy Swartile ge dijt ook prima op het kunstgras van tennisvereniging Biervliet. De spelers van Gravelsteps uit Schoondijke plaatsten zich in het dubbel 6 van het Open Ha ringtoernooi, na een spannende driesetter die in de nachtelijke uurtjes werd afgewerkt, voor de kwartfinale. Dieleman en Swartile kenden te gen Paul Kuhlmann en Abi van Lare een sterke start. In de eer ste set was er geen houden aan en wonpen ze gemakkelijk met 6-2. Kuhlmann en Van Lare, ook goed op elkaar ingespeeld, krabbelden in de tweede set te rug en sleepten er zelfs nog winst uit in de tiebreak. Hier door moest een derde set de be slissing brengen en hierin maak ten de goed serverende Swartile en de vooral aan het net niet te passeren Dieleman geen fouten meer. Het Gravelsteps-duo zege vierde met 6-2 en speelt nu in de kwartfinale tegen de als tweede geplaatsten Carlo de Gijsel en Joel van Overloop. OverbeekeA/erschueren 7-5 6-3, MD 6: Van LeeuwenA/erbeke-Koster/Praas 6-2 4-6 6-2, Dieleman/Swartile-Kuhlmann/ van Lare 6-2 6-7 6-2, MD 7: Jansen/Vermeulen-Dekker/van Minnen 6-1 4-6 6-2, Hamers/Hamers- Raaymakers/Roetenberg 6-2 6-3, De Coussemaeker/Tellier-Fokke/Willemsen 6-4 6-4, Neve/van Strien-De Cousse- maeker/Tellier 6-2 6-4, MD 8: Van den Bunder/Poppe-Overbeeke/Verschueren 6-0 7-5, GD 6: Kersten/Kersten- Doens/Neve 6-7 7-6 6-0. Terneuzen. Vliegende Hollander- toernooi. VE 5-6: Machteld Fraan- je-Martine Simonse 3-6 7-6 6-3. Marian van 't Root-Lilian de Jong 6-0 0-6 6-4, ME 3: Bart van de Sande-Guido Tol- hoek 6-2 6-2. Tom Huis-Menno Leeu wenburg 6-2 6-4, Vladimir Kyse- la-Alexander Bauwens 6-0 4-6 6-0, Maar ten Lijftogt-Bernd van Quekelberghe 6-1 6-4. ME 4: Mart Flikweert-Rene van Gassen 6-1 6-1, Ruben Joos-Tristan de Sutter 6-1 6-2, Tim Poppe-Jeroen Vers- traeten 6-1 6-2, ME 5: Nick Strij- donk-Gertjan Louweret 6-4 6-4, Bernd van Broekhoven-Hessel Hamelink 6-1 6-0, Jeroen Alliet-Desire de Schepper 3-6 6-4 6-1, Kevin de Rooij-Eric Houg 6-4 7-5, Dimitri Bouman-Nick Strijdonk 7-5 6-4, Ruben Haverbeke-Joffrey Serke- dakis 6-1 6-3, Mart Flikweert-Danny Van- tricht 6-2 6-1, ME 6: Nicky Samijn-Arno de Visser 6-0 6-0, Mark Maes-Marco van Boven 7-5 2-6 6-0, Eric Sponse- lee-Nicky Samijn 6-3 6-2, Roald Teunis- sen-Henk van de Voorde 6-2 6-2, Davy de Waal-Werner de Rooij 6-0 6-2, ME 7: Han Stevens-Hans van Sonderen wo. Wim Sinke-John de Seyn 6-2 6-1 ME 8: Dennis Lauret-Hans Verboom 6-0 6 1. Tonnie Willems-John Obrie 6-0 6-0, MD 5: De Waal/van der Ze- ijst-Baumgarte/Rouw 6-4 7-5, Van Broekhoven/De Maagt-De Roij/de Rooij 6-0 6-4, MD 6: Kriekaard/Matthijssen- Van Tiel/van de Akker 6-3 4-6 6-1, MD 7: Meijer/Faas-Holtslag/Mulder 6-3 6-2, MD 8: Ysebaert/van de Vrede-De Burger/Pardon 6-4 6-0, GD 3: Henkelman/Stroosnijder-De Witte/Huis 7-5 6-2, GD 5: Fraanje/Hoek-Adam/de Rijk wo, GD 6: Van Loo/Vermeulen-Bonsel/Stam 6-2 opga ve, Van der Schelling/Vermeulen-Van der Hooft/Lauret 6-4 6-0, GD 7: Tommel.'Coers-De Rooij/de Witte 3-6 7-6 7-5, Du Puy/du Puy-Van der Vliefvan Beest 3-6 7-6 6-3. Walraven.ljsebaert-Van Megen/de Vrjps 6-1 6-2, Eyke/de Zeeuw-Verhoeven/vafi de Velde 6-2 7-5. Peking (Chn). Azië Cup, groep B: Zuid-Korea - Koeweit 4-0 (3-0). 25. Lee Dong-gook 1-0, 41 Lee Dong-gook ?-0, 45. Cha Du-ri 3-0, 76. Ahn Jung-hwan 4-0. Jordanië - Verenigde Arabische Emira ten 0-0. Eindstand: 1 Zuid-Korea 3-7, 2. Jordanië 3-5, 3. Koeweit 3-3, 4, Vere nigde Arabische Emiraten 3-1. Zuid-Ko rea en Jordanië geplaatst voor kwartfi nales. Vriendschappelijk. FC Dordrecht-Roda JC 0-3 (0-1Sco reverloop; Kone 0-1, Cristiano 0-2. Ser gio 0-3. Woensdag Atletiek Bombokaalloop. Vierde wedstrijd PZC-stratenloopcircuit. Afstand. 9.9 km. Aanvang 19.30 uur. Trimloop 3.3 km en 6 6 km. Aanvang: 18.45 uur. Inschrij ven: Hotel Bom, Ring te Haamstede Voetbal Vriendschappelijk. Hulsterioo-KSK Klinge Aanvang: 19 30 uur. H0TCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39