Mogelijk rotondes Absdaalseweg PZC Friese Wouden SAMEN VOOR DARFUR Giro 999 Brillen en muskietennetten voor Afrika Dievegge moet onder behandeling blijven Ontheffing nodig voor houden geit I :12 Help de vluchtelingen van Soedan Soepele afwerking van verkeer rond Morres Woonboulevard Kampioenschap palingroken woensdag 28 juli 2004 door Emile Calon MIDDELBURG - Twee potten haring, twee tijdschriften, een paar kleine bolletjes kaas, wat thee, koeken, herenslips en wat lampen. Deze buit pikte een 49-jarige Belgische uit Deurne eind mei bij elkaar tijdens een dagje shop pen in Hulst. Ze deed toen vier winkels aan. In elke winkel kon ze haar zieke lijke neiging om te pikken niet onderdrukken, vertelde ze giste ren aan de Middelburgse politie rechter B. Doorewaard Boek hout. Kleptomanie Jaren geleden is ze al eens be handeld voor haar kleptomanie. Omdat ze het momenteel thuis erg druk heeft en in scheiding ligt, kan ze de neiging om te ste len nauwelijks nog onderdruk ken. Om die reden wordt ze we derom behandeld door een spe cialist. Officier van justitie G. Ooster- veld vond het opvallend dat de Belgische een blanco strafblad bezit. „Voor iemand met een zie kelijke neiging tot stelen toch iets heel bijzonders." Volgens de vrouw was ze ge woon nog nimmer betrapt. Ook had ze wel eens wat gestolen spullen teruggebracht. De officier vond dat ze i vrouw niet moest wegsturen met een boete. Kijkend naar al het goud dat ze droeg aan haar vingers, poi en hals zei ze: „Een boete kuntu immers zo betalen." Een werk straf van zestig uur, uit te voe ren in Nederland, vond ze dan ook een betere oplossing. De politierechter drukte de Bel gische op het hart contact te blij ven houden met haar behande laar. Hij legde haar een boete op van 400 euro en een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur. „Als stok achter de deur om mor gen niet de specialist af te bel len." door Frank van Cooten HULST - In tuinen van de dorpen in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren mogen niet langer zo maar geiten, schapen, herten en andere hoefdieren worden ge houden. Nogal wat bezitters van grote dorpstuinen hebben een geitje of schaapje lopen. Een enkele keer wordt wel eens een paard in een schuur in de be bouwde kom aangetroffen. Volgens wethouder E. de Deck- ere van de gemeente Hulst ko men klachten binnen van men sen die het geblaat van geitjes beu zijn. Aanwijzen Daarom wijst het college alle be bouwde kommen van de dorpen aan als plaatsen waar het verbo den is hoefdieren te houden „Dat wil helemaal niet zeggen dat deze beesten nergens meer in de bebouwde kom van een dorp gehouden kunnen wor den", zegt wethoude rDe Deck- ere direct. „De bezittere van de ze dieren moeten voortaan bij ons een ontheffing wagen, Bij die ontheffing kijken we bijvoor beeld of een geit of schaap geen overlast is voor derden." Ook wordt volgens De Deckere gekeken naar de plek waar hoef dieren grazen. „Er zijn immers altijd mensen die amok maken. Die zeggen last te hebben van het geblaat. Daar moeten we dus zorgvuldig naar kijken." Mensen die momenteel al een hoefdier in hun tuin laten rond lopen en geen ontheffing heb ben, moeten naar het gemeente huis om die aan te vragen. 28-7-1995 28-7-2004 GERARD V. D. BIJ Niet alleen vandaag in mijn gedachten. Liefs, Nelly Lieve Ma Afscheid nemen bestaat niet. Pa, Wendie, Patrick en Daan ArnoSlabbekoorn still very dear Uw blijken van medeleven, hetzij persoonlijk of schrifte lijk. die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder MARTINA DINGENA VAN GIEZEN-DE WITTE hebben ons goed gedaan. We zeggen u hiervoor hartelijk dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Middelburg, juli 2004 DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij u allen hartelijk danken voor het medeleven dat u ons heeft betoond bij het overlijden van onze geliefde man, vader en opa ARIE GOOSSEN De vle kaarten, brieven en alle andere blijken van mede leven hebben ons gesteund en goed gedaan. Nogmaals onze hartelijke dank daarvoor. J. Goossen-van Baardewijk Fam. van der Hooft-Goossen Klein- en achterkleinkinderen Axel, juli 2004 Tegen de allerbeste reis-prijsverhouding..-. met KRAS natuurlijk- INCLUSIEF: 3/4/5 dagen verblijf in Marathon Hotel verblijf in 2-persoonskamer dagelijk ontbijtbuffet Voordelige 3-/4-/5-daagse autoreizen naar Friesland Ontdek voordelig Friesland1 Dat kan nu want KRAS Ster- Vakanties heeft heerlijke 3-/4- en 5-daagse auto-arrangemen ten naar de Friese Wouden samengesteld In dit prachtige natuurgebied kunt u genieten van de mooie uitzichten, de rust en de pittoreske dorpjes Er zijn vele fietsroutes zodat u dit gebied heerlijk met de fiets kunt verkennen We selecteerden voor u het Marathon Hotel nabij het centrum van Drachten, waar u al voor de voordeelprijs vanaf slechts 59 p.p (4 dagen v.a.€ 75 p.p. en 5 dagen va.€ 89 p.p.) een 3-daagse reis kunt boeken. Bij deze prijs is zelfs het ontbijtbuffet inbegre pen! Gaat u ook naar het prachtige Fryslan? MARATHON HOTEL*** - DRACHTEN Oranjewoud, Daarnaast noemen we de Friese en Groningse hoofdsteden, beide liggen op ca, 30 minuten rijden vanaf Drachten. In Leeuwarden kunt u vele historische gevels bezichtigen en het mooie Fries Museum bezoeken. Groningen is de gezelli ge studentenstad met de Grote Markt. Een aanra der is het moderne Groninger Museum Ook Heerenveen is echt een bezoekje waard. Het Marathon Hotel is gelegen nabij het centrum van Drachten, in de luwte van de jachthaven. Het beschikt over een receptie, bar, en restaurant De kamers zijn voorzien van badkamer met douche en toilet, telefoon en tv Het hotel (één verdieping hoog) heeft geen lift maar de meeste kamers bevinden zich op de begane grond Er is gratis par keergelegenheid aan de achterzijde van het hotel. TIPS VOOR UITSTAPJES Drachten is gelegen m een geweldige omgeving van water, bos en heidevelden Ten noorden van het hotel liggen ver schillende meren zoals het Bergumer Meer, het meer bij Eernewoude en het Pikmeer bij Grouw. Het is mogelijk om een boot te huren en heerlijk een dag te gaan varen Vanuit uw hotel kunt u ook schitterende fietstochten maken langs de meren, maar ook door de bossen van Beetsterzwaag en Aankomstdata HZ 94.657 3 dgn vrijwel iedere vr. van 13/8 t/m 29/10 v.a.€ 59 pp. 4 dgn vrijwel iedere vr. van 13/8 t/m 29/10 v^. 75 p-p. 5 dgn vrijwel iedere ma. van 9/8 t/m 25/10 v.a. 89 p.p Toeslag per persoon: 1 -pk: 3-daagse reis 29,4-daagse reis 39.5-daagse reis 55 reserveringskosten 15 per boeking (verplicht), welkomstdiner 15 pp, (direct bij boeking opgeven). Exclusief; vervoer, niet genoemde maaltijden, reserve ringskosten, reis- en annuleringsverzekering, Vraag uit gebreide reisbeschrijving reisnummer HZ 94.657 KRAS rwi KRAS SterVakantiei-reisbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Amersfoort jjjj Apeldoorn. Arnhem, Baarn, Breda. Delft. Den Bosch, Den Haag. Eindhoven, IÜJ Hengelo, Nijmegen, Rotterdam. Steenwijk, Tilburg Utrecht, Venlo, Zwolle itf. www.helpdarfur.nl door Frank van Cooten HULST - Om het verkeer van en naar het 'nieuwe Morres' in Hulst in goede banen te leiden, worden op de Absdaalseweg wel licht twee rotondes aangelegd. Eén rotonde vervangt dan de verkeerslichten op de kruising van de Absdaalseweg met de rijksweg. Wethouder E. de Deckere (ver keer) zei dat gisteren naar aan leiding van een studie met be trekking tot de verkeersontslui- ting van het nieuwe woonthema- centrum. De studie is in op dracht van Morres uitgevoerd. -Het verkeer van Morres zal zich vooral concentreren op de Absdaalseweg. De hoofdingang komt immers aan de kant van het centrum te liggen. De hoofd ingang van Morres is nu nog aan de kant van de rijksweg. De Deckere wilde gisteren nog niet te veel ingaan op de uitkom sten van het rapport. „Het rap port wordt na de vakantie be sproken binnen het college. Ik kan me voorstellen dat we op de KERKWERVE - De open Zeeuw se palingrookkampioenschap- pen worden zaterdag 7 augustus gehouden bij recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. De 25 palingrokers komen van af 10.00 uur bijeen in het bos naast de forellenvijver van Van Langeraad. Zij krijgen ieder zes palingen om te roken. De drie beste exemplaren worden later op de dag gekeurd door een des kundige jury. De winnaar zal rond 16.00 uur bekend worden gemaakt. Naast de palingrookkampioen- schappen biedt de open dag van de stichting Miniatuur Spoorwe gen Kerkwerve diverse activitei ten op deze dag. Behalve de stoomtreinen op het bekende mi- niatuurspoor door het bos op de Weelweg, rijden er dit keer ook echte miniatuurstoomtractoren. Absdaalseweg een kleine roton de aanleggen voor de verkeersaf wikkeling van Morres. Maar dan nog kunnen de verkeerslich ten op de kruising tot files lei den. Daarom is het te overwe gen deze verkeerslichten te ver vangen door een grote rotonde. We moeten uiteraard nog over leggen met de provincie en Rijks waterstaat over de mogelijkhe den." Morres presenteerde een paar maanden geleden het plan voor de bouw van een woonthemacen- trum. Op een winkeloppervlak van zestigduizend vierkante me ter winkeloppervlak komen 25 tot 30 winkels op het gebied van wonen en vrije tijd. Moires en het gemeentebestuur sloten een intentieovereenkomst af over de realisatie van de nieuwe Morres Woonboulevard Hulst. Ook de provincie Zeeland is enthou siast over het plan. Moires voldoet ook aan een be langrijke wens van het gemeen tebestuur: de woonboulevard be ter betrekken bij de Hulster bin nenstad. Daarom wordt de hoofdingang aan de kant van de binnenstad gesitueerd. Het the macentrum licht zich primair op Zeeuws-Vlaanderen en het Belgische Waasland. Dit gebied omvat 400.000 consumenten. Di rect rond het themacentrum worden twaalfhonderd parkeer plaatsen aangelegd. door Wilma Valk IJZENDIJKE - Honderdduizen den afgedankte brillen, muskie tennetten, hoor- en scheerappa- raten verzamelde pater Jozef Cramers al. Hij verspreidt ze op nieuw in Afrika, waar de voor werpen levens aanzienlijk verbe teren of zelfs redden. Pater Cramers werkt al 44 jaar in de vissersplaats Keta in Gha na. Sinds 25 jaar is hij betrok ken bij het verspreiden van bril len in Ghana. „Ooit werkte hier een Neder lands echtpaar in een zieken huis in de buurt. Ik reisde elke week met een aantal dorpsbewo ners naar deze oogartsen. Het was een reis van vier uur en dan moesten we nog wachten in het ziekenhuis, een hele onderne ming. Toen het echtpaar terug ging naar Nederland, mochten wij de apparatuur overnemen. Ik had toen alleen nog maar een oculair, wat het bepalen van de sterkte van de benodigde glazen uiterst moeilijk maakte. Nu zijn we beter ingericht, we-hebben zelfs een slijpmachine om de gla zen aan te passen aan de montu ren. Uit alle brillen die we krij gen, verwijderen we heel voor zichtig de glazen. De monturen worden schoongemaakt en opge poetst en dan zoeken we voor on ze patiënten de juiste glazen met de juiste sterkte." Dubbelfocus Ondertussen brengt Jacques van Voorenberghe, een IJzendij- kenaar die de pater al 25 jaar terzijde staat, nog een doos bin nen: „Oh, voortreffelijk, dub belfocusglazen, die zijn onbe taalbaar." Van Voorenberghe heeft een groot aantal brillen en andere materialen voor de pater ingezameld. „Jammer genoeg ko men de mensen van de overkant de spullen niet meer brengen. De tunnel, he? Vroeger met de boot was het een leuk uitstap je." In september gaat er weer een container naar Afrika. Van Voor enberghe: „Alleen heb ik gebrek aan dozen, ik hoop dat mensen die nog brengen." Niet alleen brillen zijn nodig in Ghana, vooral muskietennetten zijn ook zeer gewild. „Bij ons sterven de meeste mensen en vooral kinderen aan malaria", aldus pater Cramers. „Eén steek kan al fataal zijn. Maar ik maak kieten zijn er immuun voor. De netten worden gedoopt in een vloeistof die voor een jaar mus kieten op een afstand houdt, daarna moet het opnieuw gebeu ren." Pater Cramers wordt momen teel in België aan staar geope reerd. Daarna gaat hij half sep tember weer terug naar Ghana, om de vijftig jaar vol te maken. Pater Cramers keurt een van de aangeboden brillen. foto Peter Nicolai tegenwoordig geen muskieten netten meer uit vitrage of oude stoffen, dat is pokkewerk! We bestellen nu een container tule, en die versturen we naar Afrika. Een meisje maakt daar twintig muskietennetten per dag. De netten zijn levensreddend, want chloroquine, een middel dat in het verleden prima hielp bij ma laria, is nu waardeloos. De mus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38