Slavernij was swaer stuck Hulpdiensten geven demonstraties PZC 14 bezoektijden PZC 'EV'EJt OMZIEVt agenda geslaagd marktbericht cursussen Aankondiging politiecontroles woensdag 28 juli 2004 Zeeland Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, 4382 EE Vlissingen .tel.(0118)425000 dag.: 15.00-20.00 uur Bezoek: Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur. afd. Psychiatrie dag. 19.00-20,00 uur en woe, za en zo 14.00-16.30 uur. afd. IC/CCU en Stroke Unit CVA dag. 15.00 -16.00 en 19.00-20.00 uur. Oosterscheldeziekenhuis 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel.(0113)234000 dag 13.00-13.45 en 18.30-19.45 uur Afdeling A/B (kinder/kraamafdeling): dag. 14.30-19.30 uur Afdeling H (IC/MC): dag. 11.00-11.30, 14.00-14.30 en19.00-19.30 uur Lindenhof revalidatie 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113)236236 ma t/m vrij: 14.00-21.00 uur zat en zon. 12.00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101 4481 PM Kloetinge, tel. (0113) 267000 woe, zaten zon: 14 00-21.00 uur ma, di, do en vrij: 18.30-21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie de Honte Wielingenlaan 2 4535 PATerneuzen, tel. (0115) 688000 Afd. Al, A2, Bi. B2, Cl, Obstetrie en Gynaecologie dag. 14.30-1600 en 18.30-20.00 uur; afd. Psychiatrie ma, di, do en vrij 18.00-20.00uur, woe, weekeinde, feestdagen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag. 14.30-15.15 en 19.00-20.00 uur. Kinderafd. 14.00-19.00 uur Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6 4501 AJ Oostburg, tel. (0117) 459000 dag. 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dïrksland Stationsweg 22 3247 BW Dirksland, tel. (0187) 607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45-19.30 uur, zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom, tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30-20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8 4661 AA Halsteren, tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Rotterdam AZR-Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40 3015 GD Rotterdam, tel. (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektij den van alle afdelingen) AZR-Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam, tel. (010) 4636363 Bezoektijden ouders: 07.00-12.00 uur Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 uur afd. Verloskunde: dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur Voor partner/echtgenoot: 09.00-12.00 en 15.00-21.00 uur. AZR-Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam, tel. (010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Brugge Ruddershovelaan 10 tel. (0032)50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Brugge Sint Lucaslaan 29 tel. (0032)50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel.(0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen Wilrijkstraat 10 2650 Edegem tel. (0032)3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00-20.00 uur. weekeinde en feest dagen 14.00-20.00 uur Afd. Bi (cardiologie) dag. 16.00-17.30 en 18.30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14 30 en 19.00-19.30 De Provinciale Zeeuwse Courant - waarin opgenomen de Middelburg- sche, Vlissingsche.Goesche en Bres- kensche Courant, Vrije Stemmen en de Zienkzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich niet bindt aan levensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromin gen of partijen. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt- naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bron nen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), Bridge, Deutsche Presse Agentur DPS, Agence France Presse (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Press-Photo Agency (EPA) door Huib Uil Onlangs was zijn naam weer te lezen in verband met de start van de acti viteiten rond de herdenking van het aan deel van de Zeeuwen, of beter gezegd: de Walchenaren, in de slavenhandel. Dominee Godefridus Udemans was een van de eerste predikanten, die tot een standpunt kwam ten aanzien van het houden van slaven. De geleerde predi kant deinsde er niet voor terug om moei lijke kwesties te behandelen aan de hand van de bijbel. Ook is het vierhon derd jaar geleden dat hij zich verbond aan de gemeente van Zierikzee. Udemans had belangstelling voor de koopvaardij en visserij. Mede omdat de economie van Zierikzee steunde op de ze twee activiteiten. Hij wilde voor hen die hierin hun werk vonden ook herder en leraar zijn. Een van de werken, die daaruit voortkwam, was het boek Gees- telyck roer van 't coopmansschip. Het is een uitvoerige verhandeling waarin de Zierikzeese dominee allerlei kwesties aan de orde stelde, die in relatie staan met de vaart en handel op Indië. Vooral de ethische kant van de economie kwam aan bod. Aan de hand van de bij bel probeerde hij antwoorden te geven op moeilijke vragen. Ook over de slavernij formuleerde hij voorzichtig zijn mening. Udemans vond het een 'swaer stuck'. Slechts het kopen en houden van heidense slaven achtte hij geoorloofd. Ze moesten evenwel goed behandeld worden. Indien ze over gingen tot het christelijk geloof, moes ten ze na zeven jaar worden vrijgelaten. Verlossing Alle overige vormen van slavernij wees hij af. in het bijzonder de slavenhandel zoals bedreven door Spanje en Portu gal. Met nadruk wees Udemans erop dat er behalve lichamelijke slavernij ook geestelijke slavernij is. De zonde maakt de mens geesteüjk tot een slaaf waarvan alleen verlossing mogelijk is door het werk van Gods zoon, Jezus Christus, zo vond hij. De wieg van Godefridus Comelisz. stond in Bergen op Zoom. Zijn geboorte jaar is niet precies bekend. Het kan 1581 of 1582 zijn geweest. Zijn vader en grootvader waren kuipers. Vader Corne- Afbeelding van predikant Godefridus Udemans. lis Hendricks was een gezien man en bracht het tot onder meer bui'gemees- ter. Godefridus nam later de familie naam Udemans aan. Hij ging theologie studeren, vermoede lijk in Leiden. Het Latijn beheerste hij uitstekend. Hij was goed thuis in de klassieke schrijvers en de kerkvaders. Daarnaast kende hij Hebreeuws, Grieks, Frans en Engels. De talentvolle jongeman deed al op jeug dige leeftijd zijn eerste preek voor de classis Tholen en Bergen op Zoom in 1599. De broeders hoorden met verwon dering deze talentvolle jongeman en dankten God voor de gaven waarmee Godefridus was bedeeld. Het was de ge meente van Haamstede en Burgh, toen nog gecombineerd, die nog hetzelfde jaar een beroep op hem uitbracht. Met vaste hand leidde Udemans de ge meente door de problemen die er wa ren. Wekelijks kwam de kerkenraad bij een. Was er niets bijzonders te verhan delen, dan werd de kerkorde doorgeno men en oude kerkenraadsnotulen op nieuw gelezen. Op die wijze kwamen vroegere besluiten in herinnering. Ten slotte wisselden de broeders van gedach ten over de gehouden preken. Zo kon den ze met vrucht de stof omzetten in hun werk onder de gemeenteleden. Nadere Reformatie Godsvrucht in de praktijk van alledag brengen, dat was een van de kenmerken van Udemans en geestverwante colle ga's. Deze beweging wordt ook wel de Nadere Reformatie genoemd. Na de Re formatie was een verdere verdieping noodzakelijk. De kerk, de overheid en het volk moesten zich gebonden weten aan Gods woord. In die weg kon sprake zijn van een waar geloof. De talenten van de nog jonge predikant bleven niet onopgemerkt. In 1602 mocht Zierikzee een derde predikant be roepen waarvoor de keus op dominee Udemans viel. Van alles deed de ge meente van Haamstede en Burgh eraan om haar predikant te behouden en dat was de reden dat het tot 1604 duurde voordat hij intrede deed in Zierikzee. Daar had Udemans een veel omvangrij ker arbeidsveld, maar hij kwam er ook tot volle ontplooiing. In 1618-1619 was Zierikzeese dominee een van de Zeeuwse afgevaardigden naar de synode van Dordrecht. Hij had er een werkzaam aandeel, want naast de theologie was hij ook bekwaam in het kerkrecht. Bekendheid kreeg Udemans vooral door zijn publicaties. Zo schreef hij een verhandeling over het Hooglied van Sa lomo. De daarin opgenomen vertaling van dit boek werd later gebruikt voor het vertalen van de bijbel, de zogenaam de Statenvertaling. Vooral de kantteke ningen daarin gaan terug op het werk van Udemans. Na een werkzaam leven overleed hij in 1649. Anne Verbruggen uit Lamswaarde heeft aan het Albeda college in Rotter dam haar diploma in de richting helpen de welzijn behaald Aan het ROC Zeeland, cluster econo mie, afdeling administratie, zijn de vol gende personen geslaagd Administrateur Hassan Al Hamidi, Goes; Menno Antheunisse, Vlissingen; Sipke Bakker, Vlissingen; Nathalie Bekkers, Goes; El len van Belzen, Arnemuiden, Christina van Belzen, Arnemuiden; Ellen Bruijn- zeel. Sint Annaland; Remco van Dijken, Nieuwerkerk; Leonie van der Doe, Waar de; Richard van Doeselaar, Middelburg; Thomas Groenewoud, Middelburg; Re- nee Groenleer, Westkapelle; Geeske Ha melink, Nieuwvliet; Anita van der Heij den. Vlissingen; Margreet de Hoogh, Stavenisse; Michel Janssen, Kruinin- gen; René de Koster, Kruiningen; Maris de Looff, Kamperland; Lonneke Ludol- phij, Vlissingen; Nelleke Nieuwenhuij- zen, Lewedorp; Rini van der Perk, Goes; Christiaan Schouwenaar, Zierikzee; Ka- jal Soekhai, Goes; Maya van der Velde, Oostkapelle; Arjan Vos, Vlissingen. Administratief juridisch medewer ker openbaar bestuur M'Hamed Belhajji, Goes; Edith Berg huis, Breskens; Vivian van Bon, Kapelle; Rukiye Dogan, Middelburg; Arno van Eek, Vlissingen; Souverein van der Gaag, Vlissingen; Sten van Kruiningen, Yerseke, Marlies Kulik, Vlissingen; Su zanne Lievense, Middelburg; José Meij er, Middelburg; Marian Rouw, Wol- phaartsdijk; Christina Torna, Middel burg; Ozan Turkdogan, Middelburg; Pa trick van de Velde, Wemeldinge; Gea Venhuizen, Zierikzee; José Vos, Middel burg. Administratief juridisch medewer ker zakelijke dienstverlening Marlies Kulik, Vlissingen; José Meijer, Middelburg. Administratief Medewerker Samiya Abdi Mumin, Middelburg; Lia na Andreasian, Middelburg; Kelly de Clerck, Aardenburg; Amadou Diallo, Vlissingen; Sergio Fernandes, Middel burg; Arewik Hakopjan, Middelburg; Ghada Ibrahim Ahmed, Goes; Nema Ibrahim Mohamed, Oost-Souburg; Ma- mïna Jemima, Middelburg; Alberto Leo- nel Conde Morgado, Middelburg; Josec- lenes Marques, Goes; Antonio Noa, Middelburg; Max Qadirzadeh, Vlissin gen; Ceylan Tuinder, 's-Heerenhoek; An- gelique Verlinde, Sint Kruis; Rong Rong Wu, Vlissingen; Rianne van Zweden, Middelburg. Algemeen beveiligingsmedewerker Karin van Beek, Krabbendijke; Hans van Belzen, Middelburg; Loes de Bock, Kloe tinge; Dennis Bron, Oostburg; Frank van Diepen, Zierikzee; Youssef Dinar, Goes; Pascal Jasperse, Vlissingen, Nico le van Liere, Goes; Crum van der Lin den, Vlissingen; Peter van der Linden, Vlissingen; Guy Midavaine, Oostkapel le; Jeffrey Nijssen, Nieuww- en Sint Joosland; Castro Pedro, Goes; Patrïcq Rijk, Goes; Michael Risseeuw, Ossenis- se; Bas Roelans, Kloosterzande; Emily Schuuring, Vlissingen; Michael Seg- boer, Zoutelande, Renée van Vaarde- gem, Westkapelle; Lenneke Zwart, Mid delburg. Assistent orde en veiligheid Miquel Akihary, Oost-Souburg; Stepha nie van Assche, Terneuzen; Matthias Bassie, Oostkapelle; Vicky Becude, Bres kens; Rian van Beek, Wemeldinge; Ni- gel Beenakker, Hansweert; Jango Boer, Bruinisse; Davy de Booij, Middelburg; Rick van den Boomgaard, Wolphaarts- dijk; Walter Brakman, Middelburg; Mo- niek Corbijn, Gapinge; Arco van Dix- hoorn, Yerseke; Randall Duijndam, Vlis singen; Sander Feijtel, Goes; Roland Ha- melijnck, Breskens; Roland van Heil, Oost-Souburg; Dimitri Henry, Aarden burg; Nicole Jacobs, Vlissingen; Bart Ja- link, Kamperland; Thijs Kodde, Oostka pelle; Bart Kostense, Ovezande; Elisa beth van 'i Leven, Krabbendijke; Ivar Lievense, Vlissingen; Joeri Maas, Wol- phaartsdijk; Martijn Meijdam, Nieuw- dorp; Robbert de Meyer, Zierikzee; Lies BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aange sloten bij een CISAC-organïsatie zijn geregeld met Beeldrecht te Amstel veen. VLISSINGEN - De Vlissingse boulevards staan woensdag 11 augustus in het teken van de vierde editie van Rescue Vlissin gen. Belgische en Nederlandse hulpdiensten geven reddingsde monstraties. De organisatie wil met Rescue Vlissingen kennis en ervaring op het gebied van hulpverlening en veiligheid op en rond het wa ter uitwisselen. Dat gebeurt on der meer met voorlichtings stands. gezamenlijke oefeningen en demonstraties. Het evene ment moet jongeren ook enthou siast maken voor het vak van hulpverlener. Tijdens de dag geven de verschil lende hulpdiensten regelmatig demonstraties. Het publiek kan toekijken bij het bestrijden van een ongeval met beknelling door brandweer en ambulance, het redden van drenkelingen met een reddings helikopter, duikdemonstraties door brandweerduikers en een aanhouding door politie en ma rechaussee. Het publiek kan meevaren in een reddingboot, zelf een begin nende brand blussen, een kijkje nemen in de brugsimulator van de Zeevaartschool, de verschil lende reddingshelikopters van dichtbij bekijken en een sympo sium bezoeken met als onder werp Hulpverlening bij Water ongevallen. Aan bod komen onder meer: hulpverlening bij overstromin gen, het duikprotocol Zeeland en de Automatische Externe De fibrillator. Rescue Vlissingen duurt van 12 tot 20 uur. Het symposium wordt gehouden in de Pieter Vijn zaal van het maritiem insti tuut De Ruyter op de Boulevard Bankert en begint om 12.15 uur. Peeman, Oostburg; Jordi Pik, Goes; An- gelique Plaza Wentink, Middelburg; Mi lan de Pooter, Zaamslag; Chris de Regt, Kloetinge; Eric de Ridder, Vlissingen; Daniël Schillemans, Vlissingen; Walter Servaas, Oosterland; Suzanne Traas, Goes; Stefan Verduin, Kruiningen; Den- nis Verhage, Oost-Souburg; Mandy Ver- mue, Arnemuiden. Bedrijfsadministratief medewer ker/commercieel administratief me dewerker Ersin Arslan, Middelburg; Parwana Azar, Oost-Souburg; Wesley Buur, Krui ningen; Elif Qelik, Middelburg; Ruth Dos Santos, Vlissingen; Munir Imamdi, Mid delburg; Nathalie Joosse, Nieuw- en Sint Joosland; Shao Kai Qu, Vlissingen; Wijinder Ramphal, Middelburg; Loren zo Wannee, Vlissingen. Beveiliger Marco Karreman, Goes; Eddy Rent meester, 's-Heerenhoek. Boekhoudkundig medewerker Ellen van Belzen, Arnemuiden; Ranco Bogaard, Sluis; Ellen Bruijnzeel, Sint-Annaland; Davy Deurloo, Middel burg; Miehiel Flipse, Koudekerke; Mar co van Gessele, 's-Heerenhoek; Anita van der Heijden, Vlissingen; John van Hemert, Vlissingen; Margreet de Hoogh, Stavenisse; Cecilia Jangbaha- dour, Vlissingen; Cagla Karahan, Mid delburg; Lonneke Ludolphij, Vlissingen; Linh Nguyen, Goes; Anneleen Niewen- huijse, Kapelle; Mario de Nooijer, Arne muiden; Ronald de Pan, Goes; Linda Ruissen, Lewedorp; Christiaan Schou wenaar, Zierikzee; Jethro Sohilait, Kloe tinge. Commercieel medewerker bank- en verzekeringswezen Irene Bisoen, Middelburg; Sjoerd den Dekker, Goes; Erik Delfos, Vlissingen; Valdemar Frank, Vlissingen; Hilde Fran se, Nieuwdorp; Alexandra Lebedeva, Vlissingen; Angélique Meijer, Vlissin gen; Gigi Noziglia, Middelburg; Dave Scheurwater, 's-Heerenhoek; Jacco van Schouwen, Domburg; Annemieke Schrijver, 's-Heer Arendskerke; Nico Swemmer, Goes; Sander van de Velde, Vlissingen. Commercieel medewerker marke ting en communicatie Tamara Focke, Middelburg; Melissa Fre- deriksz, Goes; Nhu Tran, Goes. Directiesecretaresse/management assistent Sanne van Aspert, Middelburg; llja Be- rendsen, Groede; Margriet Kan-Boon, Kerkwerve; Lisette van Boven, Oost-Souburg; Elma de Buck, Oostka pelle; Dorothee Lammerts-van der Heij den, Noordgouwe; Sarena van Hengel, Scharendijke; Jill Honig, Burgh-Haam- stede; Miriam Jongerius, Vlissingen; Sudha Katkar, Goes; Elisabeth Koop man, Goes; Bonnie de Lijser. Breskens; Liesbeth Meijer. Wemeldinge; Ellen van de Pas-Neels, 's-Heer-Hendrikskinde- ren; Linda de Nooijer, Arnemuiden; Ele- ne Oreel, Zoutelande; Leonie Priem, Goes; Lindsay Sanstra, Oost-Souburg; Kim Schaier, Goes; Mariella Suurmond, Oost-Souburg; Wendy Temmerman, Oost-Souburg; Andréa van der Veeke, Krabbendijke; Hetty van Veelen, Middel burg; Nicole Veerhoek, Nisse; Chantal Vergouwen, Vlissingen; Melissa Ver- sluys, Wolphaartsdijk; Sabine Verwei, Goes; Angelique Weststrate, Goes. Medewerker vrede en veiligheid Jeremy van Aalst. Oost-Souburg; Al- lard Drijfhout, Oostkapelle; Jacky Gide- onse, Serooskerke (W); Monique Har- togs. Sint Philipsland; Niels Hazenoot, Middelburg; Jacqueline Katsman, Ove zande; Sjaak van der Leer, Krabbendij ke; Jimmy de Lijser, Breskens; Davie McNelly, Middelburg; Casey Okker, Ou- werkerk; Jolien Oorthuijs, Middelburg; Maurice van der Reest, Goes; Maurice Robbe, Middelburg; Ferry Sabandar, Oost-Souburg; Robin Tilroe, Goes; Hen ry Tuinman, 's-Gravenpolder; Dennis Vader, Middelburg; Dave Vermeer, IJzendijke; Pieter Vlasblom, Oost-Sou burg; Frank Waverijn, Yerseke, Secretaresse Mariska van Aartsen, Ritthem; Imane Barddid, Vlissingen; Hannie van Belzen, Arnemuiden; Elma Boogaard, Aagteker- ke; Margriet Kan-Boon, Kerkwerve; Kim Croes, Oost-Souburg; Lisanne Dooge, Vlissingen; Eva van den Driest, Aagte- kerke; Stefanie Geleijnse, Arnemuiden; Doret Gosman, Middelburg; Selina Grootjans, Arnemuiden; Ylona van He mert, Arnemuiden; Mariska de Jonge, Middelburg; Marloes Koopman, Vlissin gen; Chantal de Leeuw, Goes; Priscilla Niemantsverdriet, Vlissingen; Leonie Priem, Goes; Meryem Razani, Middel burg; Nellie Schrijver, Yerseke; Johan na Smit, Middelburg, Mariella Wagen aar, Waarde; Cindy Wattel, Kloetinge; Monica van der Weele, Goes; Ka-Po Yu, Middelburg. Secretarieel medewerker Lydia Bijnagte, Kapelle; Chantal Corne lls, Breskens; Marina Dingemanse, Ar nemuiden; Ilse van Dommelen, Vlissin gen; Wilma van de Guchte, Kapelle; Esmeralda Hart, Vlissingen; Freshta Ho- tak, Ovezande; Naomi de Jong, Dreischor; Marieke de Leeuw, Rilland; Femke van Nispen, IJzendijke; Rachelle van Oosten, Dreischor; Chantal de Pree, Goes; Ester Roose, Wolphaartsdijk; An neke de Ruiter, Vlissingen; Trudy Suij- kerbuijk, Oostburg; Olga Verbrugge, Terneuzen; Linda de Winter, Goes. Sociaal juridisch medewerker Adriana van Belzen, Arnemuiden; Ri- chella van Driel, Vlissingen; Kaoutar Fe- krane, Goes; Leoni Keerssemeeckers, Vlissingen; Daphne Schrier, Koudeker ke. Sociaal juridisch medewerker ar beidsvoorziening en personeels werk Martijn Braaksma, Strijen; Marianne Feij, Middelburg; Daniëlle Jumelet, Zie rikzee; Hayat Rifaq, Middelburg. Sociaal juridisch medewerker-so ciale zekerheid Pinar Bulut, Rilland; Suzanne Haers, Middelburg; Katrien van Kerckhoven, Kloosterzande; Sylvana Lilipalij, Middel burg; Aaliyah van de Ree, Goes; Cindy Reijnoudt, Colijnsplaat; Loes van Sab- ben. Goes. Systeembeheerder midden- en kleinbedrijf Jacco Kwaak, Oost-Souburg. Districtsmanager Stephan den Herder, Middelburg. Eerste verkoper Denis Francke, Zoutelande; Mirelle de Pagter, Vlissingen; Erik Rejack, Goes. Exportmedewerker buitendienst Chirihan Mouha, Vlissingen. Filiaalbeheerder Isabelle Anfray, Schore; Sinead Arloff, Vlissingen; Joanne Buijs, Oost-Sou burg; Marien Buitendijk, Kloetinge; Pas cal Cocquyt, Goes; Bouschraa Elhrouz, Oost-Souburg; Lisette van der Horst, 's-Gravenpolder; Cynthia Jansen, Vlis singen; Alex Joosse. Middelburg; Men no Koppejan, Goes; Jacco van de Kreeke, Yerseke; José van Leeuwen, Vlissingen; Hakan Metin, Middelburg; Erik Paardekooper, Kapelle; Martine Pol, Middelburg; Inge Reinderts, Vlissin gen; Marvin Schipper, Middelburg; Escha Tamhatu, Oost-Souburg; Simone van Thiel, Goes; Evelien Verschelling, Breskens; Joanny Vijge, Middelburg; Marjolein Vleugel, Wemeldinge. Hoofd magazijn Marcel Alexander, Veere; Nazma Kas- mi, Middelburg; Jeanine Moerdijk, Nieuwdorp; Pieter Roelse, Zoutelande; Arjen Schoe, Westkapelle; Reinier Snoeijenbos, Middelburg; Mark Trim- pe, Vlissingen; Anika Vermue, Nisse; Dennis de Vilder, Goes; Roel Willem- se,Domburg. Ondernemer groothandel Edwin Constandse, Middelburg; Simon Corbijn, Middelburg, Laura van Dorp. Middelburg; Rinus Griep, Middelburg; Stephan den Herder, Middelburg; Gert-Jan Meijer, Zoutelande; Lander van Oosterhout. Wolphaartsdijk; Bart van Remortel, Clinge; Annemarie van de Velde, 's-Gravenpolder; Roel Willem- se, Domburg. Ondernemer/manager detailhandel Bas Boone, Aagtekerke, Mike Bottinga, Goes; Raoul Corbijn, Oostkapelle; Wij nand Eïjke, Goes; Ilse Eijke, Goes; Mar tijn Fraanje, Kapelle; Matthijs Geldof, Grijpskerke; Michel Groenescheij, Arne muiden; Joy Hitijahubessy, Middel burg; Sharlinda Inacio, Vlissingen; Eric de Jonge, Zierikzee; Janneke Kole, Goes; Victor de Lange, Koudekerke; Luc van de Logt, Middelburg; Petrit Malliqi, Zierikzee; Martijn Minderhoud, Dom burg; Marieke Moens, Middelburg; Bas Paauwe, Middelburg; Stephanie Fie- ters, Veere; Johanneke van der Slikke, Goes; Thomas Vermeire, Aardenburg; Rudi van Vlierden, Kapelle; Jaap Vreug- denhil, Goes; Nicole van 't Westeinde, Kloetinge; Bas Wisse, Kamperland; Jaap Zandee, 's-Gravehpolder, Opslag medewerker/orderpicker Wim Gideonse, Middelburg, Dennis van de Kerckhoven, Oostkapelle; Coert de Munck, Middelburg; Rudi Nuijten, Goes; Olav van de Visse, Heinkenszand. Verkoopmedewerker Alicia Admiraal, Zierikzee; Ljnda van Beek, Kapelle; Wim Dekker, Grijpskerke; Pascal Dierkx, Goes; Nona Dominïcus, Kruiningen; Sekander Ehsan, Vlissin gen; Delinya Foe, Middelburg; Rebecca Gommers, Zierikzee; Joan Hoekman, 's-Gravenpolder; Meivin Hoppers, Zie rikzee; Veroniek Hulsman, Middelburg; Kavita Jhagroe, Vlissingen; Daniëlle de Jong, Domburg; Christian de Keijzer, Zonnemaire; Prisca Kitoya, Middelburg; Yoni Klemann, Vlissingen; Cynthia Koo- man, Goes; Suzanne de Kreek, Middel burg; Corina Kriekaard, Yerseke; Mar lies Krijger, Borssele; Lisette van Liere, 's-Gravenpolder; Chantal de Looff, Kort- gene; Patricia Maljaars, Zoutelande; Marjolijn Moens, Middelburg; Leendert de Nooijer, Arnemuiden; Ruben Otte, Oosterland; Shanna Pattipeilohy, Mid delburg; Daniël Pieters, Oost-Souburg; Rajkumar Poetai, Oost-Souburg; San- der Post, Vlissingen; Stadó de Queljoe, Oost-Souburg; Michel Rodermond, Oost-Souburg; Marisa Rodrigo, Middel burg; Daniël Schijf, Goes; Salina Schip per, Middelburg; Marije Smid, 's-Hee- renhoek; Ruby Snijders, Middelburg; Wouter Swaneveld, Middelburg; Liza Toerse, Ritthem; Carmen van der Wee- Ie, Goes; Andrea Wiskow, Vlissingen; Wendy van de Woestijne, Middelburg. Vertegenwoordiger Lein Labruijère, Middelburg; Yoni Ley- ting, Middelburg; Elvira Nanuru, Oost-Souburg; Alex Radulescu, Aarden burg. Winkelassistent Laxhmi Bishesar, Goes; Martine Bosse- laar, Goes, Leyla Cebeci, Middelburg; Mariama Diallo, Vlissingen; Herlander Francos Quinganga, Vlissingen; Anne mieke Hannewijk, Heinkenszand; Lan Huynh, Goes; Chiel Kwinkelenberg, Kortgene; Corné Louws, Middelburg; Gerard Mieras, Heinkenszand; Abbas Moradi, Vlissingen; Hatice van Riet, Goes; Atiti Roemeratoe, Oost-Souburg; Wendy Schoolmeester, 's-Heer Arends kerke; Kemo Sukic, Middelburg; Susan- ne Vogel, Zonnemaire. EVENEMENTEN GRIJPSKERKE - Imkerij Poppendam- me, 14.00 - 17.00 uur: 'Het trekpaard in het gareel', demonstratie stichting Het werkend trekpaard Zeeland; HEINKENSZAND - Bezoekerscentrum schaapskooi. 11.00 - 16.00 uur: Open voor bezichtiging; RITTHEM Fort Rammekens, 13.00 - 17.00 uur: Open voor bezichtiging. FILMS BERGEN OP ZOOM - Roxy, Spider- man 2: 13.45 en 20.00 uur; Back to Ga- ya: 16.15 uur; Shrek 2 (nl): 13.30 uur; Shrek 2 (eng): 20.00 uur; Harry Potter 3 (nl): 15.30 uur; Cinemactueel, Shrek 2 (eng): 18.45 en 21 15 uur; Shrek 2 (nl): 13.45 uur; Spi- derman 2: 13.45, 18.45 en 21.15 uur; Harry Potter 3 (nl): 13.45 uur; Harry Pot ter 3 (eng); 18.45 uur; The Day after To morrow: 21.15 uur; HULST - De Koning van Engeland, Per sonal Velocity: 20.30 uur; Spiderman 2: 13.30, 16.00 en 20.00 uur; Mean Girls: 13.30, 15.30 en 19.30 uur; Mindhunters: 21.30 uur; The Two Brothers: 16.00 uur; Shrek 2 (eng): 20.00 uur; Shrek 2 (nl): 13.30 en 16.15 uur; The Day after To morrow: 20.00 uur; Harry Potter 3 (nl): 13.30 uur; Harry Potter 3 (eng): 16.00 en 20.00 uur; Paniek op de prairie: 14.00, 16.00 en 17.45 uur; MIDDELBURG - Schuttershof, Russian Ark. 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Shrek 2 (nl): 14.00 uur; Back to Gaya: 16.00 uur; Harry Potter 3 (eng): 19.00 uur; VLISSINGEN - Cine City, Chasing Liber ty: 16.15 uur; Spiderman 2: 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Paniek op de prairie (nl): 13.45 en 16.15 uur; Mean Girls: 13.45, 19.00 en 21.45 uur; Two Brothers (nl): 16.15 uur; Mindhunters: 19.00 en 21.45 uur; Ladykillers: 19.00 uur; Shrek 2 (eng): 13.45,16.15,19.00 en 21.45 uur; Shrek 2 (nl): 13.45 en 16.15 uur; The Day after Tomorrow; 13.45, 19,00 en 21.45 uur; Harry Potter 3 (nl): 13.30 en 16.15 uur; Harry Potter 3 (eng): 19.00 en 21.45 uur; Troy: 21.45 uur; ZIERIKZEE Fizi theater, Spirited Away: 14.00 uur. TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Sint Baafskerk, 13.00 - 17.00 uur: Werk van diverse kunste naars uit diverse landen (t/m 22/8); ARNEMUIDEN - Museum Arnemui den, 13.30 - -16.30 uur: zestigjarige be vrijding Arnemuiden (t/m 30/10); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11.00 - 17.00 uur: 'Alaska van noord tot zuid', foto's (t/m 23/8); BRUINISSE - Visserijmuseum, 14.00 - 17.00 uur: Aquarellen van Ad Kikkert (t/m 30/9); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, 13.30 - 16.30 uur: Lia Stouten, grafiek (t/m 14/8); De Burghse Schoole, 11.00 - 16.00 uur: Zeeuwse schoolplaten en kinderboe ken, ringburgwallen en handwerken (t/m 30/10); Hervormde Kerk, 13.30 - 17.00 uur: 'Uit het Burgelijk Etsboek', kleuretsen van Joke Blok (t/m 31/7); CADZAND-BAD Bezoekerscentrum 't Zwin, 10.00 -17.00 uur: 'Cadzand Vlin- derland', vlinders en libellen; DOMBURG - Duingalerie, 11.00 - 21.00 uur: Carina Kaan en Frans Bianchi, schil derijen, en Jeannine van Landschoot, beelden (t/m 8/8); Galerie Het Noorderlicht, 14.00 - 18.00 uur: Kunst in Domburg (t/m 5/9); Galerie Art Aurum, 11.00 - 13.00 en 15.00 - 19.00 uur: Sieraden, Ineke Otte en Ariane Hartmann (t/m 28/8); Marie Tak van Poortvliet Museum, 13.00 - 17.00 uur: 'Moen! Mies Elout- Drabbe, Tussen Toorop en Mondriaan' (t/m 7/11); DREISCHOR Museum Goemanszorg, 10.00 - 17.00 uur: 'Tijd van spelen', speelgoed van weleer (t/m 30/10); GROEDE - Franse Kerk, 13.00 - 17.00 uur: 'Schilderen is de kleur van mijn bloed', werk van Edward William Karna- bi; GOES - Lunchcafé Stadhuis, 9.00 - 18.00 uur: Mozaieken, Will de Vries (t/m 31/7); GRIJPSKERKE - De Osseberg, 14.00 - 17.00 uur: Keramiek, sieraden, schilde rijen en etsen, Dahlia v.d. Burg, Anat Eyal, Jet Naftaniel, Lika Tov en Ellen Roos (t/m 7/8); HEINKENSZAND - 't Kunstuus, 13.00 - 18.00 uur: Wieteke Hendrikx, schilde rijen en beelden (t/m 31/7); HENGSTDIJK - Heilige Catharinakerk, 14.00 - 17.00 uur: 'Westerschelde-wa- ter-land' (t/m 1/8); HULST - Streekmuseum De vier Am bachten, 14.00 - 17.00 uur: 'Door de ogen van de Duitse bezetter' (t/m 4/9); HOOGELANDE - Kapel van Sint Maar ten, 12.00 - 17.00 uur: Frida van Over- beeke, beelden, en Frans Dingemanse, aquarellen (t/m 31/7), KAPELLE - Fruitteeltmuseum, 13,00 - 17.00 uur: 'Echt fruit', realistische fruit- kunst door negen schilders (t/m 25/9); KATS - Zeeuwse Rozentuin, 10.00 - 17.00 uur: Beelden van Sjoerd Buis man, Mathilde Cuijpers, Nicolas Dings, Bart Kelholt en Albert Verkade (t/m 31/8); KRUININGEN Gemeentehuis, 8.30 - 12.00 en 13.00-16.00 uur: 'De zilte tuin', foto's van het Zeeuwse landschap (t/m 26/8); MELISKERKE - Odulphuskerk, 13.30 - 16.30 uur: 60 Jaar bevrijding van Wal cheren (t/m 11/9); Zijdemuseum, 10.00 - 17.30 uur: 'Zeeuws Meisje 2004', ontwerpen door studentes Amsterdam Fashion Institute (t/m 28/7); MIDDELBURG - Bree 17, 11.00 - 17.00 uur: 'Kunst op kamers', werk van diver se kunstenaars (t/m 2/8): Centrum Beeldende Kunst (Balans 17), 9.00 -17.00 uur' Werk van Marloes Bou- man (t/m 19/8); De Drukkerij, 9,00 - 18.00 uur: 'Vechten en varen in de 17de eeuw' (t/m 28/8) 'Aderen', foto's van Kadir van Lohuizen (t/m 21/8), 'Plenty to go on' (4e serie), werk van Ludmila Kalmaeva; 'De Direc tiekamer, werk van Zeeuwse kunste naars en schilders die in Zeeland heb ben gewerkt; Kabinetten van de Vleeshal, 13.00 - 17.00 uur: Bregje de Heer, ruimtelijke in stallaties (t/m 5/9); Kunsthandel Th. Laurentius, -10.00 - MARKT GOES Uien: Plantuien (direct rooien) oogst 2004 5,00-6,00. Hooi en stro, oogst 2004: Weidehooi 1e kwaliteit 75,00-85,00; roodzwenk gro te pakken 30,00-37,50 gesneden; tar- westro per ha los 75,00-90,00 kk; En gels raaigras 30,00-37,50 gesneden; veldbeemd 40,00 - 47,50. TERNEUZEN Spraakafzien of liplezen, door de af deling Zeeland van de Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden, vanaf woensdag 25 augustus, tien lessen, steeds om 19.30 uur. 17.00 uur: 'Huizen van Ver.' Hendrick de Keyser, fotos van interieurs (t/m 31/7): Synagoge, 12.00 - 16.00 uur: 'Still dreaming about peace'. Lika Tov en Jet Naftaniels (t/m 12/8); De Vleeshal, 13.00 -17.00 uur: De werke lijkheid, samengesteld door Bas Heijne installaties en stillevens (t/m 5/9; Wandelkerk, 10.30 - 17.00 uur: 'Still dreaming about peace', Lika Tov en Jet Naftaniels (t/m 12/8); Zeeuws Archief, 9.00 - 17.00 uur: 'Ge boeid door het Zeeuwse slavernijverle den' t/m 8/1); Zeeuwse Bibiliotheek, 10.00 - 21.00 uur: 'De kaarten van Kuyper'. topografische kaarten Zeeland 1865-1874 (t/m 31/71, Werk van Mies Elout-Drabbe (t/m 28/81; Josina Buijs, Schilderen in textiel (t/m 28/8); Zeeuws Museum, 11.00 -17.00 uur: 'Ge weven geschiedenis', Zeeuwse wandta pijten 1593-1604 (t/m 12/9); 'Geïnspi reerd door het Zeeuwse licht', schilde rijen uit eigen collectie (t/m 24/10); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Museum, 11.00 - 16.00 uur: Walcheren breekt de golven, acrylschilderijen van B. Vlasblom (t/m 31/10); 'Alice in Won derland' (t/m 31/10): OUWERKERK - Museum Watersnood, 13.00 - 17.00 uur: 'Getekend', foto's, te keningen en gedichten naar aanleiding van de watersnoodramp (t/m 1/11 RENESSE - De Blikvanger, 1400 17.00 uur: 'Toen was roken nog heel ge woon' (t/m 31/8); SINT ANNALAND - De Meestoof, 14.00 - 17.00 uur: 'Visie op Tholen', schilderijen; 'Het ondergoed in de loop der tijden'; 'Stavenisse in beeld' (t/m 1/11); SLUIS - Raadskelder, 14.00 -17.00 uur: Salvador Dali (t/m 15/8); TERNEUZEN - Gemeentehuis, 9.00 - 17.00 uur: Objecten van Paul Kamper en keramiek van Marion Kamper (t/m 6/8); Grote Kerk, 9.30 - 16.30 uur: Foto's en gedichten Deborach Antonia (t/m 4/9); VEERE - Grote Kerk, 11.00 - 17.00 uur: 'De passie van Dora Dolz', schilderijen en glasobjecten (t/m 1/9); De Schotse Huizen, 12.00 - 17.00 uur: 'Sfeer in Veere', foto's van stichting Sta- fief (t/m 29/8); 'Zeeuwse juwelen', werk van Marga Plasse-van Dijk en Han v.d. Broeke (t/m 29/8); 'Kleur-rijk gekleed' (t/m 7/11); VLISSINGEN - Sint Jacobskerk, 13.30 - 16.30 uur: Overzichtsexpositie Bulgaar se schilder Christo Popkostadinov (t/m 7/8); Zeeuws Maritiem Muzeeum, 10.00 - 17.00 uur: Noordzeekusten 1830-1930 gezien door de ogen van schilders uit Denemarken, Nederland Duistland en Noorwegen (t/m 9/1); 'Weelderige dames ander zeemansge- luk', tekeningen van Jan Sanders (t/m 10/10); WEMELDINGE - Museum 't Waskot, 10.00 - 17.00 uur: Opelminiaturen en -speldjes (t/m 30/7); WESTDORPE - De Baeckermat, 10.00 20.00 uur: Aquarellen Magda Roelofs (t/m 31/7); IJZENDIJKE Streekmuseum, 13.00 17.00 uur: 'Oorlog in het land van Cad zand in 1604', stripverhaal van Floris Balthasar (t/m 31/8), Historie van de PSD (t/m 31/10); ZIERIKZEE - Burgerweeshuis, 11.00 - 17.00 uur: Zomertentoonstelling 'Neder landse Plastiek' (t/m 29/8); Galerie Alexandra,11.00 - 17.00 uur: 'Zo mertentoonstelling,.. Katten' (t/m 29/8); Galerie Beddeweeg, 11.00 - 17.30 uur: Fred Mutebi, kleurhoutdrukken en ten toonstelling van oude Amerikaanse saxofoons; Nieuwe Kerk, 10.00 - 16.00 uur: Fotos van de liefste plekjes van Schou- wen-Duiveland (t/m 14/8); Stadhuismuseum, 10.00 - 17.00 uur: Werk van Teja van Hoften (t/m 29/8): ZOUTELANDE - Bunkermuseum (duin overgang Tien torens), 13.00 - 17.00 uur: Atlantikwall en operatie Cerberus (t/m 13/10). HULPCENTRA Alarmnummer: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 0118-615551 of 0900-0767 (dag en nacht bereikbaar). Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118-469869 (dag en nacht bereikbaar). Hulp- en advieslijn Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 0118-467003 (ma., wo. en vr. 9.00-12.00 uur), Kindertelefoon Zee land, tel. 0800-Ó432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Advies Meldpunt Kindermishande ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384. Ouders van Drugsverslaafden Zeeland, tel. 0118-623817 (dag. 10.00-22.00 uur); Palazzoli Huis, Voor mensen met kan ker, tel.0118-413932 Dierenambulance Dierenbescherming afd. Noord- en Midden-Zeeland, tel. 0900-7673437. GOES - De politie kondigt een aantal verkeerscontroles aan voor de komende weken. Er zullen alcoholcontroles wor den gehouden op 2 augustus van 13.30 tot 23.00 uur op Schou- wen-Duiveland (ook een gordel controle), in de nacht van 7 op 8 augustus tussen 19.30 en 5.00 uur in West-Zeeuws-Vlaande ren, in de nacht van 20 op 21 au gustus tussen 19.30 en 5.00 uur in Reimerswaal en Kapelle, en in de nacht van 27 op 28 augus tus tussen 19.30 en 5.00 uur op Walcheren. Gordelcontroles zullen plaats vinden op 11 augustus van 8.00 tot 17.30 uur in Zeeuws-Vlaan deren, op 19 augustus van 13.30 tot 23.00 uur in Zuid-Beveland (ook alcoholcontrole), op 31 au gustus van 8.00 tot 17.30 uur op Tholen en in Reimerswaal. Tot slot radar/snelheidscontro les: deze zullen worden gehou den op 9 augustus van 8.00 tol 17.30 uur in West-Zeeuws- Vlaanderen. op 12 augustus van 8.00 tot 17.30 uur in Zuid-Beve land, op 17 augustus van 8.00 tot 17.30 uur in West-Zeeuws- Vlaanderen, op 18 augustus van 6.00 tot 15.30 uur in Oost- Zeeuws-Vlaanderen, op 23 au gustus van 8.00 tot 17.30 uur op Schouwen-Duiveland, op 25 au gustus van 6.00 tot 15.30 uur op Walcheren, op 31 augustus van 6.00 tot 15.30 uur op Tholen en op 1 september van 6.00 tot 15.30 uur in Zuid-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14