Invloed op ziekenhuiste beperkt m:i" §aan bouwen PZC Q Zeeland wacht een goede graanoogst BEZORGERS M/V Giro 999 Schouw en-Duiv eland voelt zich niet in staat tot belangenbehartiging inwoners Manege Aquadelta W' SAMEN VOOR DARFUR Help de vluchtelingen van Soedan woensdag 28 juli 2004 '12 door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil een vinger in de pap bij grote veran deringen binnen het ziekenhuis. Tot nu toe hebben overheden en patiëntenorganisaties nauwe lijks invloed op de gang van za ken binnen de ziekenhuizen. Een slechte zaak, vindt wethou der G. Houtekamer. „Het kan niet zo zijn dat een eventuele fusie tussen de Ooster- scheldeziekenhuizen en het zie kenhuis Walcheren kan plaats vinden zonder de gemeenten te raadplegen", aldus Houteka mer. Hij doelt daarmee op het eerder aangekondigde samen gaan van beide ziekenhuizen. Dat ging niet door. Ruim een jaar geleden heeft de minister van volksgezondheid een standstill afgekondigd voor kleine ziekenhuizen. Grote in grijpende veranderingen (waar onder fusies) binnen kleine zie kenhuizen mogen niet meer plaatsvinden tot de Tweede Ka mer de nieuwe wet toelating Graanveld met op de voorgrond vlasschoven aan de Tweede Verkorting bij Axel. foto Peter Nicolai door Cees Maas TERNEUZEN - Als de zon niet verstek laat gaan, begint deze week nog de graanoogst in Zeeland. Volgens J. van Waes van de ZL- TO belooft het een goede oogst te worden, maar hij heeft wel enige bedenkingen. „Want er zijn in de provincie nogal wat per celen platgewaaid door de stormen van kort geleden en dat graan, vooral tarwe, is verlo ren. Maar wat overeind is blijven staan, is van een goede kwaliteit", aldus Van Waes. „Voor een goede vorming van de graankor rel is droog en warm weer nodig. En een sta biel klimaat is wat dat betreft het beste voor de graanboeren. Vorig jaar hadden we dan ook een betere graanoogst omdat het weer gewoon beter was. Nu was het klimaat over een wat lange tijd te instabiel." De kwaliteit van de oogst zegt op zich wei nig over de opbrengsten voor de boeren. We reldwijd slinkt de voorraad graan, wat de prijs op drijft. De graanprijs is in de loop der jaren door de Europese Unie verlaagd naar het niveau van de wereldmarkt. En juist op die wereldmarkt loopt de tarwe- prijs op. Maar de akkerbouwers moesten vo rig jaar tandenknarsend accepteren dat de EU de export van tarwe blokkeerde. Profite ren van die prijsstijging was er voor de graanboeren met bij. Integendeel, Brussel gebruikte oude voorraden om de prijs in Eu ropa laag te houden. De boerenprijs was met 11 tot 12 euro per 100 kilo dezelfde als in 2002. „We moeten nog afwachten wat de graanprijs dit jaar gaat doen, maar echt op timistisch ben ik niet", zegt boerenvoorman Van Waes. zorginstellingen heeft aangeno men. Houtekamer vreest dat, zodra deze standstillsituatie wordt opgeheven, de fusiebesprekin gen opnieuw op de rol komen. „Het is niet ondenkbaar dat het oude idee dan weer wordt opge pakt." En dan ontstaat volgens de wet houder een probleem. Om de be langen van de inwoners in derge lijke situaties beter te kunnen behartigen wil de gemeente meer zeggenschap hebben. In de nieuwe wet staat te lezen dat gemeenten 'de mogelijkheid hebben om opmerkingen ken baar te maken', maar nergens staat omschreven dat de zieken huizen daadwerkelijk iets moe ten doen met die opmerkingen. En dat is onvoldoende, aldus de wethouder. Schouwen-Duive land staat hierin niet alleen. De gemeente -Oss heeft een initia tief genomen om met meerdere gemeenten de Kamerleden te be naderen om de gemeenten een zwaardere rol toe te bedelen bij ingrijpende beslissingen over ziekenhuizen. Naast Schouwen-Duiveland gaat het dan om Hoogeveen, Noordoostpolder, Oldenzaal, Veghel en Oss. De situatie is voor Schouwen-Duiveland extra actueel, omdat een com missie van wijzen zich op dit mo ment buigt over de toekomstige positie van de drie ziekenhuizen in Zeeland. Deze commissie is ingesteld door de provincie Zee land en zal naar verwachting binnenkort met haar eindrap port komen. door Inge Heuff BRUINISSE - Manege Aquadel ta bij Bruinisse heeft de bouw vergunning binnen om een nieu we manege aan de overkant van de Groeneweg te gaan bouwen. Hierdoor komt er weer wat schot in de voltooiing van het naastgelegen resort Aquastaete. Waar nu manege Aquadelta ligt, zijn de hoofdentree en circa tachtig huizen van het vakantie park Aquastaete gepland. Met het verlenen van de bouwver gunning voor de nieuwe mane ge, die wordt verplaatst naar de overkant van de Groeneweg, lijkt er weer beweging te komen in de aanleg van het vakantie park. Een groot deel van resort Aquastaete, dat uiteindelijk uit 228 luxe vakantiewoningen gaat bestaan, is al gebouwden verkocht. Maar zolang de nieu we manege niet kan worden neergezet, ligt de bouw van deze fase van het vakantiepark tijde lijk stil. De vergunning voor de nieuwe I manege heeft vertraging opgelo- j pen door een bezwaar van een omwonende. Inmiddels wordt er gewerkt aan een wijziging van het bestemmingsplan voor hel terrein van de huidige manege. Als die procedure is afgerond, kan de bouwvergunning voorde verdere bouw van het vakantie park aangevraagd worden. T. Verharen, directeur van re sort Aquastaete, wil geen ter mijn noemen waarop hij denkt dat de bouw zal worden hervat, Die is afhankelijk van de s: heid waarmee de gemeente Schouwen-Duiveland het be stemmingsplan kan wijzigen. KRANT VOOR ZEELAND In Middelburg zoeken wij Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt; Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken. De minimumleeftijd is 15 jaar. Blijvende ontwikkeling begint bij onderwijs Daarom helpt Edukans kinderen in ontwikkelingslanden naar school Helpt u mee? Giro 515 Amersfoort www.edukans.nl omdat onderwijs écht helpt edukans Postbus 1492 3800 BL Amersfoort NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. VLUCHTELING www.helpdarfur.nl GEMEENTE GEWIJZIGDE VASTSTELEING BESTEMMINGSPLAN RIJKSWEG N57 EN RONDWEG SEROOSKERKE NOORD Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dal gedurende 4 weken, vanaf 29 juli 1/111 25 augustus 2004, in hei gemeentehuis, Traverse I te Domburg, tijdens openingsuren ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 7 juli 2004 gewij zigd vastgestelde bestemmingsplan Rijksweg N57/rondweg- Serooskerke Noord. Buiten kantooruren ligt het plan in deze periode tevens elke donderdag van 16.00 uur tot 19.00 uur ter inzage Het vastgestelde bestemmingsplan heeft betrekking op hel gedeelte van Rijksweg N57, gelegen lussen de Veerscdam en de gemeentegrens Vecre-Middclburg. In het bestemmingsplan is ook het tracé van de rondweg Serooskerke Noord, een nieuwe verbinding lussen Rijksweg N57 en de Oostkapelse- weg opgenomen. Hel bestemmingsplan is gebaseerd op hei tracé dat de minister van Verkeer en Waterstaat op 27 decem ber 1994 voor Rijksweg N57 heeft vastgesteld en op het tracé dat op 29 februari 2000 door Gedeputeerde Staten van Zeeland is vastgesteld voor de Rondweg Serooskerke Noord Ten opzichte van hel ter visie gelegde ontwerp heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan gewijzigd vastgesteld. Het gaat hierbij concreet om de volgende aanpassingen/aan vullingen: Plankaarten a. het aangeven van een geluidswal ten behoeve van de woning Vrouwenpolderseweg 69; b. het verruimen van de verkeersbestemming van de rond weg Serooskerke Noord tussen de Molenweg en de aan sluiting op de N57, voor de aanleg van een voet- en fiets pad aan beide zijden van de rondweg; c. het opnemen van een kleine verruiming van de verkeers bestemming en het intekenen van fietspaden en een over steekplaats voor fietsers ter plaatse van de rotonde Ooslkapelsewcg rondweg Serooskerke Noord; d. hel verruimen van de verkeersbestemming voor de verlen ging van de geluidswal tussen de begraafplaats en de N57 aan de noord- en zuidzijde van de begraafplaats en het ver schuiven van de tunnel met toegang om ruimte te maken voor deze verlenging; e. het aangeven in de ondergrond van de plankaart van de aansluiting van het fietspad, dal is geprojecteerd langs de oostzijde van de N57 tussen de rotonde nabij Vrouwenpolder en de Dorpsdijk. op het fietspad Veere- Vrouwenpolder achter de woningen Dorpsdijk 67 - 75; f. hel aanpassen van de verkeersbestemming voor de ver schuiving van de voorgestelde rotonde te Vrouwenpolder, inclusief de aansluiting op de Polredijk; Planvoorschriften g. het aanpassen van artikel 6 in verband met de opname van een geluidswal bij de woning Vrouwenpolderseweg 69; h. het aanpassen van artikel 6. lid 1 d, onder I. in verband mei de verhoging van de geluidswal bij de begraafplaats Ie Serooskerke van 2,5 meter naar 3,5 meter; Plantoelichting i. het toevoegen van een hoofdstuk: "Bij de vaststelling aan gebrachte wijzigingen"; j. het opnemen van zinsneden over de geluidswal bi) Vrouwenpolderseweg 69; k. het toevoegen van zinsneden met betrekking tot hel aan ie leggen fietspad tussen de Molenweg en N57 (noord- en zuidzijde); 1. het aanpassen van zinsneden met betrekking tot de verlen ging en verhoging van de geluidswal bij de begraafplaats te Serooskerke en het draaien van de tunnel ter plaatse; m. het vermelden van de verbreding van de tunnel in de Vrouwenpolderseweg onder de N57 te Serooskerke; n. hel aanpassen van zinsneden met betrekking tot de tiet- structuur aan de oostzijden van de N57 bij de kern Vrouwenpolder; o. het toevoegen van zinsneden over de aanpassing van de rotonde te Vrouwenpolder; p. het aanpassen van zinsneden met betrekking tot de archeo logische vindplaats bij de rondweg Serooskerke Noord; q. het toevoegen van een zinsnede over het aanbrengen van een oversteekplaats over de rondweg Serooskerke Noord voor fietsers en voetgangers ter hoogte van de Molenweg, r. het aanpassen van de zinsneden met betrekking tot de mogelijkheid van ruiters met paard om van de (fiets)tun- nels gebruik te mogen maken; s. het aanpassen van zinsneden met betrekking tot het fiets- verkeer bij de rotonde rondweg Serooskerke Noord/Oostkapelseweg; t. het aanpassen van zinsneden met betrekking tot het ophef fen van de voorgenomen knip in de westelijke parallelweg tussen de Ri jkebuurtweg en de Lepelstraat ten gunste van liet landbouw verkeer; u. hel vermelden van het verschuiven van de fietsiunnel ter plaatse van de Gapingseweg: v. het aanpassen/actualiseren van de toelichting op enkele ondergeschikte punten. Gedurende de in de aanhef genoemde termijn kunnen schrif-j telijk bedenkingen worden ingediend bij Gedeputeerde Statén van Zeeland, Postbus 6001. 4330 LA te Middelburg door: - diegene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar heeft gemaakt; - iedere belanghebbende die aantoont dat hij redei lijkcruijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van <k Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdig zijn zienswijze bil de gemeenteraad kenbaar te maken; - iedereen die bedenkingen heeft tegen de door de gemeen teraad bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen in hel bestemmingsplan. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan is tevens in k zien op de gemeentelijke website, www.veeie.nl Domburg, 28 juli 2004 Burgemeester en wethouders van Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12