Het hart zei ja, maar de geest nee PZC Brazilië kampioen van Zuid-Amerika Boogerd zit thuis tijdens criteriums Thomas Voeckler is ook populair in Boxmeer PSV en Van Bommel botsen over transfer Van der Lem ontslagen na verlies Transfer Trabelsi niet afgerond Angst voor rellen bij oefenduel Bonfrère weigert persconferentie Rob Witschge in beeld bij Oranje Mare Overmars stopt en pakt leven in Nederland weer op Politie houdt Vandenbroucke van zelfmoord af dinsdag 27 juli 2004 ].(j CHENGDU - Gerard van der Lem is na de uitschakeling van Saudi-Arabië in het toernooi om de Azië Cup in Chi na ontslagen als bondscoach. De ploeg verloor met 1] van Irak. Van der Lem belandde tijdens de persconferen tie na het duel in een verhitte discussie met journalists Een van hen drong aan op het vertrek van de coach. E® Saudische afgevaardigde van de voetbalbond maakte bet ontslag daarna officieel. Saudi- Arabië verloor in China tweemaal en speelde een keer gelijk. De drievoudig wu. naar van de Azië Cup werd met een punt laatste in groen C. Van der Lem is de dertiende coach in tien jaar die wordt ontslagen door de Arabieren. ANP/RTR AMSTERDAM - De overgang van Hatem Trabelsi naarl Arsenal is nog niet definitief. De medische keuring van cel speler is nog niet afgerond. „De medische keuring duuit bij Arsenal ongeveer tweeënhalve dag," zegt Trabelsi's zaakwaarnemer Franklin Sedoc. „Vrijdag begon de keu ring en in het weekend ligt alles stil. Als de doktoren klaar zijn, kunnen de handtekeningen worden gezet.' Tegen het Engelse Sky Sports gaf Arsenal-trainer Arsene Wenger aan dat er 'een probleempje' was. maar volgens Sedoc is van enig oponthoud geen sprake „Bij Robin van Persie duurde de keuring net zo lang." GPD HENGELO - De vriendschappelijke voetbal wedstrijd tus sen FC Twente en Heracles Almelo, die volgende wees woensdag in Beckum zou worden gespeeld, gaat met door. Het risico op rellen wordt te groot geacht, nadat sup porters via internet elkaar uit hadden gedaagd. Zaterdag misdroegen fans van FC Twente zich nog in het Duitse Rees voor en na het vriendschappelijke duel met Oberhau- sen. De Duitse politie pakte zeven Tukkers op. GPD PEKING - Jo Bonfrère, bondscoach van Zuid-Korea, heeft gisteren geweigerd een verplichte persconferentie bij te wonen. Zuid-Korea staat aan de vooravond van de beslissende wedstrijd tegen Koeweit in het toernooi om de Azië Cup. De reden voor de afwezigheid van de Neder landse trainer is onbekend. De kans is groot dat hem een disciplinaire straf van de Zuid-Koreaanse voetbalbond te wachten staat. Zuid-Ko rea heeft tegen Koeweit nog een punt nodig om de kwart finales te bereiken. ANP/RTR ZEIST - Rob Witschge is door Marco van Basten en John van 't Schip gepolst om assistent bij het Nederlands elftal te worden. Witschge heeft het voorstel in beraad. „Eris mij gevraagd of ik interesse heb. Maar volgens mij benii niet de enige kandidaat voor die functie." Witschge (37) is een generatiegenoot van Van Basten en Van 't Schip. Hij groeide ook op in de jeugdopleiding van Ajax, waarvoor hij in 1986 debuteerde. Een jaar later won hij met Ajax de Europacup II. In 1989 werd hij inter national, in hetzelfde jaar ging hij naar Saint Etienne h 1991 keerde hij terug in de eredivisie bij Feyenoord. GPD door Govert van Veen ROOSENDAAL - Hij woont er vlakbij, winkelt er en be zoekt er restaurants. Michael Boogerd trouwde er boven dien. Maar zelfs in Roosen daal willen ze hem dit jaar niet in het criterium. Of be ter: maken ze een andere keu ze. „Waarom? Dat zou ik ook wel eens willen weten." Twee keer won hij de Draai van de Kaai, in 1998 en in 2002. Michael Boogerd heeft veel fans in Roosendaal en omstreken. Graag had hij er gereden, op 2 augustus. Maar ze hebben hem niet gecontrac teerd. Geen enkel criterium heeft hem gecontracteerd. Hij begrijpt er niks van. „De dag na de rustdag werd me ver teld dat er voor mij geen enke le belangstelling was van de criteriums. Dat moet je dan accepteren. En ook dat er zelfs geen organisatie was die over de prijs wilde onderhan delen." Boogerd zegt het vreemd te vinden niet benaderd te zijn om te rijden in Roosendaal, Boxmeer en Wateringen. „Die criteriums rijd ik altijd, of in elk geval meestal. Voor dat ik twee jaar geleden op La Plagne won. waren de con tracten met die drie koersen al rond. Normaal doe je dan nog iets bij je vraagprijs. Maar dat heb ik toen niet ge daan. In het wereldje zeggen ze dan dat je voor een dergelij ke geste later altijd beloond wordt. Maar daar heb ik nu niks van gemerkt. Dat ze me nu niet willen omdat ik een slechte Tour heb gereden, wil erbij mij niet in." Frustratie Boogerd zegt begrip te heb ben voor de moeilijke tijden waarmee het gros van de crite riums te maken heeft. Maar ook dat hij het veel te ver vindt gaan dat er bedragen (tien- tot vijftienduizend euro per renner) naar buiten zijn gebracht. „Ik heb het idee dat criteriums hun frustratie nu gaan botvieren op twee ren ners, op Dekker en mij. Onze goede naam wordt te grabbel gegooid. Alsof het onze fout is dat het economisch mis schien minder gaat met die koersen. Er komen bepaalde bedragen in de krant, we wor den afgeschilderd als geldwol ven, maar er is ons nooit ge vraagd of we in prijs willen zakken. Dat zou ik zeker voor Roosendaal wel hebben over wogen. Ik rijd, pardon ik rééd, daar altijd graag." Over de drie partijen die be- ti'okken zijn bij het afsluiten van de criteriumcontracten „Het criterium heeft mij no dig, ik heb het criterium no dig en samen hebben we Ger ry van Gerwen (promotor red.) nodig. Ik maak mezelf nog altijd wijs één van de po pulairste Nederlandse wiel renners te zijn, word tweede in de Gold Race en in Luik-Bastenaken-Luik. sta tweede in de wereldbeker Telt allemaal niet. Maar ik denk toch dat er meer mensa voor mij naar de koers komen dan voor een andere, wel ge contracteerde, Nederlander" I Bloedend hart John Hertogh van de Draa; van de Kaai verklaart 'mei bloedend hart' te hebben be sloten Dekker en Boogerd thuis te laten. „We accepte ren een renner voor een be paald bedrag, of niet. Sjoeme-j len doen we niet, onderhande-1 len ook niet. De keuze is nu eens niet op Boogerd geval len, omdat we geld wilden overhouden om nog iets spe ciaals te kunnen doen. En wj hebben nooit een geldbedras naar buiten gebracht. Overi gens: niet wij praten met de renners over een contract, da: doet Van Gerwen. Wij mógen dat niet eens." Het bureau Cy cling Service van Gerry van Gerwen regelt alle contracten voor de criteriums en voor nog veel meer koersen. De wielermakelaar: „Na het NK verstuur ik de basislijsten naar de criteriums. Met ren ners en bedragen. Daar komt. afhankelijk van de prestaties in de Tour, iets bij of er gaat iets af. Voor Boogerd heb ik geen enkele aanvraag gehad De comités weten dat ze het recht hebben een lager be drag te bieden voor een ren ner waarin ze toch geïnteres seerd zijn. Maar zelfs dat is nooit gebeurd." GPD door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV weigert mee te werken aan een snel ver trek van Mark van Bonimei. De club wil de aanvoerder tot en met de voorrondewedstrijden van de Champions League in Eindhoven houden. Pas na 25 augustus mag hij verkassen. Maar Van Bommel wil zo snel mogelijk weg. Voorzitter Harry van Raaij maakte gisteren ech ter bekend dat PSV in een voor lopige deal met Borussia Dort mund overeenkwam dat een transfer pas na 25 augustus aan de orde kan zijn. Van Bommel reageerde verbaasd. „Ik weet niets van een dergelijke af spraak of clausule. Waarom zou ik niet eerder weg mogen?" De aanvoerder heeft nog een contract van een jaar bij PSV. Lang leek het er op dat hij deze zomer zou worden verkocht aan Borussia Dortmund. PSV bereik te een akkoord over een transfer- prijs van vijf miljoen euro. De Duitse club schortte de transfer echter op, omdat een van de commissarissen de aankoop te genhield. De club kampt met fi nanciële problemen en moet voor transfers goedkeuring krij gen van de licentiecommissie van de Duitse voetbalbond. Van Bommel hoopt dat de club zich alsnog meldt. „Ik heb altijd gezegd dat ik PSV wilde verla ten voor een grotere club. Dort mund is zo'n club." Interesse van Everton, waarvan in de En gelse media sprake is, neemt Van Bommel niet serieus. „Die club is niet groter dan PSV." Wat de speler betreft, worden zijn ambities alsnog snel gereali seerd. „Het lijkt me niet ideaal als ik nog een jaar bij PSV moet blijven. Het is niet zo dat ik me zelf niet meer kan motiveren, maar sportief wil ik hogerop. Ik begrijp dat de club aan de cen ten denkt, voor mij staat ambi tie op de eerste plaats." Van Bommel vreest dat hij moei lijker integreert bij een nieuwe club als PSV hem tot eind augus tus vasthoudt. „De competitie in Duitsland begint 7. augustus. Tegen de tijd dat ik daar terecht zou kunnen, zijn er al drie of vier wedstrijden gespeeld. Lijkt me niet prettig als ik dan nog moet uitvogelen hoe ze spelen en wat mijn rol daarin is." GPD ANTWERPEN - Met betraande ogen laadde Sarah Pinacci gis termiddag twee grote reistassen in haar auto en vertrok met haar dochtertje Margaux. „Ik denk dat het sprookje uit is", zei een buurman, nadat de stoppen bij Sarahs partner, de Belgische wielrenner Frank Vanden broucke, waren doorgeslagen. VDB dreigde zelfmoord te ple gen. De politie en een arts kon den hem op andere gedachten brengen. „We hoorden Sarah om hulp schreeuwen", verklaar de een buurvrouw. „Frank riep terug, daarna volgde een knal. Of het een schot was of een deur die hard werd dichtgeslagen weet ik niet. We hebben onmid dellijk de hulpdiensten gebeld." Politie, ambulance en een me disch interventieteam waren snel ter plaatse. Een tiental zwaar bewapende agenten pro beerde tot bij de woning te ko men. Artsen praatten intussen op de renner in. Eerst via gsm, later in de woning zelf. Ze kon den de renner overtuigen om met hen mee te gaan. Waarom de renner plots zo door het lint ging, is onduidelijk. Hij kreeg onlangs opnieuw ver plicht rust wegens knieproble men. „Een lichte tendinitis", zei Vandenbroucke daar afgelopen weekeinde zelf over. „Het ge volg van de zware inspanningen die ik tijdens een hoogtestage in Livigno leverde, gecombineerd met de krachttraining om mijn spiermassa te vergroten." Daardoor werd zijn geplande co meback, deze week in de Ronde van Portugal, onmogelijk en komt ook zijn deelname aan de najaarsklassiekers in het ge ding. Misschien deed dat de em mer overlopen. Volgens de poli tie en het gerecht heeft hij geen strafbare feiten gepleegd, wat er op wijst dat hij niemand heeft bedreigd. VDB beschikte over een wapenvergunning. Jef Brouwers, de psycholoog van Vandenbroucke, was gister avond op weg naar zijn patiënt „Frank heeft me 's middags nog gebeld. Volgens mij moet je de oorzaak zoeken bij twee mensen die samenleven." „Ik heb al dagen geen contact meer met mijn renner gehad", zei Fassa Bortolo-ploegleider Giancarlo Ferretti. „Ik kan geen vertrouwen meer hebben in Frank. Er zal een gesprek vol gen tussen ploeg en sponsor, waarna we een conclusie moe ten trekken." GPD door René Dons DEN HAAG - Dat hij op het EK in Portugal in actie kwam,was een klein wonder. Want de rech terknie speelde Mare Overmars al veel langer parten. Toch kwam het besluit van de 86-vou- dig international om met onmid dellijke ingang een punt achter zijn voetballoopbaan te zetten gisteren als een verrassing. Overmars maakte in Spanje be kend dat hij zijn nog één jaar doorlopende contract bij FC Bar celona inlevert. De 31-jarige aanvaller ziet bovendien af van door slijtage in de rechterknie bijna geen kraakbeen meer. Ve len hadden hem al afgeschre ven. Toch kwam hij op het EK nog in actie voor Oranje. In de halve finale speelde hij tegen Portugal zijn laatste interland. Overmars gaf gisteren in Barce lona tekst en uitleg en keerde la ter op de dag al naar Nederland terug. De komende dagen regelt hij zijn verhuizing om zich daar na uit de voetballerij terug te trekken. „Hij heeft met zijn fa milie in en rond Epe het nodige onroerend goed en wat horecage legenheden, daarmee gaat hij zich nu bezighouden. Mare wordt zakenman. Ik zie hem niet zo snel in de voetballerij te rugkeren", aldus zijn zaakwaar nemer Rob Jansen. Zware beslissing De stervoetballer, die behalve voor FC Barcelona ook voor Ar senal, Ajax, Willem II en Go Ahead Eagles uitkwam, heeft vo rige week het bestuur van FC Barcelona over zijn besluit inge licht. „Ik ben naar Barcelona ge weest en heb daar langdurige ge sprekken met hem gehad", licht Jansen toe. „Het was een zware beslissing, want Marc is pas 31 jaar en wilde nog heel graag. Het hart zei ja, maar de geest zei nee. Mare heeft zich loyaal opgesteld. Hij levert zijn con tract in zonder om schadeloos stelling te vragen. Dat stellen de club en de supporters op prijs." „Mare is altijd een prettige per soonlijkheid gebleven, is nooit in noemenswaardige conflicten betrokken geraakt en heeft al tijd overwogen zijn loopbaan uitgestippeld. Alleen is daar jammer genoeg te vroeg een ein de aan gekomen. Toch reken ik hem tot de succesvolste voetbal lers aller tijden." Overmars begon zijn profcar- rière in 1987 bij Go Ahead Eag les, daarna stapte hij over naar Willem II. In Tilburg speelde hij zich in één seizoen in de kijker, waarna Ajax hem overnam. In Amsterdam was Overmars on der trainer Louis van Gaal zeer succesvol. Met Ajax behaalde hij landstitels, de KNVB-beker en won hij in 1995 de Cham pions League en de wereldbe ker. In 1997 verruilde Overmars Ajax voor Arsenal. In Engeland won hij de FA Cup en werd hij landskampioen. In de zomer van 2000 ging met een vijfjarig con tract bij Barcelona zijn droom wens in vervulling. De transfer gaf hem het stempel van duur ste Nederlandse speler ooit. Bar celona betaalde tachtig miljoen gulden voor hem. In 1993 debu teerde Overmars in Oranje. Hij maakte alle grote toernooien mee tot en met het afgelopen EK in Portugal. In 86 interlands scoorde hij zeventien keer. GPD al zijn rechten ten opzichte van mi T 7* 11 1 1 Tl de speler de supporters van Bar- celona voor de steun in de afge lopen jaren. „Hier spelen was als kind altijd een droom van me en dat heb ik vier jaar mo gen beleven. De reden dat ik stop is dat ik fysiek niet meer in staat ben nog een goede speler voor FC Barcelona te zijn. Ik ben ervan overtuigd dat de club aan het begin staat van een nieu we, succesvolle periode. Ik wens mijn medespelers, de technische staf, het bestuur en speciaal de supporters het allerbeste." Overmars was de afgelopen twee seizoenen amper meer in staat een hele wedstrijd te spe len. De trainers Frank Rijkaard en Henk ten Cate deden in het voorbije seizoen nog twintig keer een beroep op hem, meestal als invaller. Ook de komende competitie zat er geen basis plaats meer in. Overmars heeft BOXMEER - Thomas Voeckler, de nieuwe lieveling van wielerminnend Frankrijk, stond gisteravond al voor de start van het profcriterium Daags na de Tour in Box meer in het middelpunt van de belangstelling. En tijdens de koers ontpopte de Frans man zich tot één van de smaakmakers. Maar winnen deed Voeckler, die tijdens de Tour lange tijd de gele trui droeg, niet. Die eer was weggelegd voor de Nederlander Servais Knaven. Hij was samen met Voeckler vooruit en maakte het in de sprint vak kundig af. Achter het leidende duo won de Duitser Zabel de sprint van een groepje. Max van Heeswijk werd vierde, Mare Lotz vijfde. foto Gerard Damoiseaux/ANP Felbevochten overwinning tegen Argentinië na strafschoppen door Sven Remijnsen DEN HAAG - De voetbalklassieker van Zuid-Amerika is geëindigd in een Brazili aans feest. Het elftal van bondscoach Carlos Alberto Parreira versloeg in Lima de eeuwige vijand Argentinië in de finale van de 41e Copa América. Na de regulie re speeltijd was de stand 2-2. De Brazilia nen namen de strafschoppen beter en kroonden zich daarmee voor de zevende keer tot Zuid-Amerikaans kampioen. Het recordaantal eindzeges (veertien) bleef in handen van Argentinië en Uru guay, dat eerder het duel om de derde plaats met 2-1 won van Colombia. Met de nederlaag in de finale kreeg Argenti nië niet de felbegeerde revanche voor het verlies in juni in het onderlinge WK-kwa- lificatieduel. Onder aanvoering van een ontketende Ronaldo, die drie strafschop pen raak schoot, won Brazilië toen met 3-1. De superspits ontbrak op het toernooi in Peru. evenals Ronaldinho, Roberto Car los en Kaka. Bondscoach Carlos Alberto Parreira dacht ook zonder zijn topspe- lers kampioen te kunnen worden. Spits Adriano (Inter) groeide tijdens het toer nooi met zeven doelpunten uit tot topsco rer. „Er is geen land dat zoiets kan", zei Parreira na het bereiken van de finale. „Pas tien dagen voor het toernooi begon nen we met trainen. Sommigen hadden een maand niet gespeeld en waren uit vorm. Wij hebben weer de grootsheid van het Braziliaanse voetbal aange toond." Argentinië trad op oorlogssterkte aan. Spits Javier Saviola begon veelbelovend met drie goals tegen Ecuador, maar stond sindsdien droog. Zuid-Amerikaans voetballer van het jaar Carlos Tevez, de jeugdige aanvaller van Boca Juniors, nam zijn leidende rol over. Met twee fraaie vrije trappen hielp hij zijn land de kwartfinale en de halve finale te overle ven. Zonder de geblesseerde Saviola en spelmaker D'Alessandro, maar met de van een schorsing teruggekeerde verdedi gingsleider Avala begon Argentinië sterk aan de eindstrijd in Lima. De Argentijnen domi neerden vanaf de aftrap en zetten de Bra zilianen met succes vast op eigen helft. Na twintig minuten kwam Argentinië aan de leiding na een fout van Luisao op Kily Gonzalez. De Inter-spits benutte zelf de toegekende strafschop: 1-0'. Met het laatste balcontact van de eerste helft maakte Luisao zijn eerdere fout goed. De verdediger kopte raak uit een vrije trap van Alex: 1-1. In de tweede helft leek het duel lange tijd af te gaan op een strafschoppenserie, maar drie minuten voor tijd bracht inval ler César Delgado de Argentijnen op 2-1. De aanvaller van het Mexicaanse Cruz Azul dacht de winnende gemaakt te heb ben, tot Adriano drie minuten in blessu retijd toesloeg: 2-2. Het was het laatste balcontact van de tweede helft. De Brazi lianen vierden feest voor de Argentijnse bank, waar het tot een handgemeen kwam. De politie moest de gemoederen bedaren. Koelbloedig Zo werden strafschoppen alsnog noodza kelijk, omdat de Copa América geen ver lengingen kent. D'Alessandro en Heinze misten de eerste twee namens de Argen tijnen, terwijl de Brazilianen Adriano. Edu, Diego en Juan koelbloedig bleven. Met 4-2 werd de serie gewonnen. Voor Marcelo Bielsa had de mislukte Co pa América-campagne niet op een slech ter moment kunnen komen. De bonds coach van Argentinië is omstreden in ei gen land sinds hij weigerde de eer aan zichzelf te houden na het WK-echec van 2002; de Argentijnen werden in de eerste ronde uit het toernooi geknikkerd. Met een deuk in het vertrouwen kan Bielsa nu naar Athene, waar Argentinië de te kloppen ploeg is in het olympisch voet baltoernooi. GPD Terwijl doelman Julio Cesar en zijn ploeggenoten de overwinning in de Copa Ameri ca bejubelen, worden de Braziliaanse voetbalhelden bedolven onder groen-gele snip pers. foto Henry Romero/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16