Jeugdige ruiters houden stand Kick and rush op het strand PZC Abe Kuijl pakt twee titels ,4lleen op leermeester Jack Neefs staat geen maat in Nisse 19 Van de Ven heerst ook in Wemeldinge Prima rentree Van Lunteren Succes voor mountainbikers De Klerk verliest in dubbelspel Goverse snel op zomerijs Dubbele winst voor Stokman uitslagen EBSsmaeaee* Vijfde plaats voor Oppeneer Veldman 56e op EK laser maandag 26 juli 2004 swb rfnnrLucien Roelandt jjlSSSE - De derde editie van jonipin De Weel groeide afgelo pen weekeinde uit tot een groot succes. Kwaliteit en kwantiteit jingen tijdens het driedaags hip pisch evenement op de landerij en van de familie Huige in Nisse tand in hand. Positief was ook Je opvallende rol die de Zeeuw se jeugd in dit sterk bezette deel nemersveld opeiste. De Lewedorpse puber Anouk Kort schreef met Loday de fina le van de klasse M op haar 'naam. De net vijftien jaar gewor- Chayenne Wiskerke toonde ach met Robbedoes de beste in ie eindronde van de klasse L. In- gnd Jakobsen uit het Walcherse gerooskerke eiste in de finale van de klasse B met Sieni de eer voor zich op. Dit tot genoegen van de Brabantse prof ta ex-international Jack Neefs, fle man die als trainer van de meeste Zeeuwse jongeren aan ie wieg stond van deze positie- leontwikkeling. De ruiter uit Rucphen bleek ove- ngens in Nisse niet uitsluitend anwezig om zijn pupillen nog aan het werk te zien. Hij Von namelijk de finales van de Üasses Z (met Blom's Prins) en ZZlmet Blom's Parodie). ;=ck Neefs: ..Het is leuk om te sea dat die jongens en meiden goed doen en dat ik daaraan een steentje heb mogen bijgedra- Maar uiteindelijk moeten je het in de ring toch zelf doen. Daarnaast moeten ze zeven da- n per week met de paarden be- zijn Zeeland beschikt over ;ren die dat kunnen opbren- en over de juiste mentaliteit ikken." |öuders r de ouders heeft de Braban- r ook niets dan goeds te zeg- n: „Als er een aantal jaren te- hier een goed paard rond werd het verkocht. Nu judt men ze vast. Of ouders ko- i een goed paard als hun kind talent beschikt. Vandaar die positieve ontwikkeling. iVant niet alleen de winnaars "WEMELDINGE - Sinds lange tijd stond Rinus van de Ven weer eens achter het starthek tijdens een Zeeuwse clubwedstrijd. De j Vlissinger maakte zaterdag zijn naam in Wemeldinge meer dan waar: hij won de 125cc-klasse. [Rinus van de Ven kan door [nationale en internationale I'verplichtingen zich nog I maar weinig laten zien op I de Zeeuwse circuits. Tij- dens de clubwedstrijden I van de Mc de Sproeier in Wemeldinge, waar de 125cc door het grote aantal deelnemers in tweeën werd gesplitst, stelde hij zijn kan didatuur al in de serie door met een voorsprong van liefst 35 seconden op Mar lon Merisson te finishen. De andere serie werd ge wonnen door Joeri van Lie- re, die na vier ronden cle kop overnam van Johnny Gijssel en die niet meer af stoncl. In de finale liet Johnny Gijssel nog maar eens zien dat hij één van de snelste starters is. Maar hij werd onmiddellijk fel aangeval len door Freddie Blaas, Da ve de Jong en Twan van Diere. Rinus van de Ven deed het even rustig aan bij de start en kwam als zes de door. Maar na zes ron den vond de Vlissinger het genoeg en nam de leiding over om daarna per ronde enkele seconden weg te lo pen van zijn concurrenten. ■Jacco Sonke die lang stand hield in de kop schakelde zichzelf uit door een iets te wilde sprong. Gijssel hand- 'naafde zich keurig op de I tweede plaats gevolgd door twee oudgedienden Fred- II die Blaas en Erik van der j Rekken. Bi] de 250/500cc is er nog j'steeds niemand die Casper Ovaa serieus weet te bedrei gen. Willem Jaap Janse pro beerde ook zaterdag nog ften het wiel van Ovaa te houden, maar moest de Souburger toch laten gaan. Gok in de tweede manche gmg Ovaa direct na de start aan de leiding en ook nu stond hij de koppositie Qiet meer af. van deze finales, maar ook met Carolein van de Plasse, Dennis en Michelle Everste, Cindy Per- daen, Wilma Stouten, Stephan Meijers, Annelore Willeboer en Hilde Huige zit Zeeland goed. Zij beheersen de basis. Dat biedt perspectief voor de toe komst." Met het inhuren door de organi satie van de bekende Belgische parcoursbouwer Mare Vygh kre gen die jonge Zeeuwen alle gele genheid de beweringen van hun leermeester te bewijzen. Want het werd al vanaf de eerste dag duidelijk; wie de basis niet be heerste, had op de technische en selectief gebouwde parcoursen op Jumping De Weel niets te zoe ken. De opgave van Vygh bleek voor de meeste Zeeuwen echter geen probleem. In bijna alle ru brieken meldden zij zich voor de barrage. Ook in de wedstrijd Brabant-Zeeland toonden de 'thuisrijders' aan dat ze er bij ho ren. Het Zeeuwse team hield in het basisparcours de balans keu rig in evenwicht. Ook in de bar rage toonde Cindy Perdaen zich met Mumbo de gelijke van Jack Neefs met New Sonnevack. Neefs was in de beslissende ron de echter een fractie sneller dan Cindy Perdaen en bracht daar mee de enorme wisselbeker voor een jaartje in Brabantse handen. Knuppel Ook in de finale van de klasse Z dwongen de Zeeuwse amateurs de Brabantse profs tot het uiter ste. Dennis Evertse, die met Oblige het progressief met barra ge al op zijn naam schreef, gooi de nu met Red Buil als eerste starter met een foutloze rit en een bijzonder scherpe tijd van 42.51 meteen de knuppel in het hoenderhok. Alleen Jack Neefs (42.17) en Geert Moerings (42.28) waren net iets sneller én foutloos. Het snelheidsrecord werd nog wel gebroken door Ca rolein van de Plasse met Delta Mossel Oase (40.73), maar zij liep vier strafpunten op. Van de Plasse: „Ik heb niet eens gehoord dat Oase die balk raakte en hoorde ook niets val len. Ik keek naar de klok en progressief belandde de combinatie uit Sas van Gent op de vierde plaats. dacht dat ik gewonnen had. Maar daarna keek ik naar de fa milie aan de kant en die deed niks. Toen dacht ik: wat is er mis gegaan?" Ook in de finale van de klasse B ging de overwin ning aan de neus van Carolein van de Plasse en Delta Mossel Solovely voorbij. Als laatste Ondergrond vormt struikelblok bij beachsoccertoernooi Scharendijke door Euqène de Kok SCHARENDIJKE - Hoogstand jes, individuele acties of mooi combinatievoetbal waren er za terdag niet te zien tijdens het be achsoccertoernooi op het strand bij Scharendijke. De deelnemen de ploegen bedienden zich, nood gedwongen, van een extreme vorm van kick and rush. De Tul- lepetoaners uit Roosendaal ble ken daarin het meest bedreven en wonnen de derde editie van het toernooi. De tactiek voor een partij strandvoetbal openbaart zich za terdag al snel op de drie velden die zijn uitgezet op het strand voor beachclub Perry's. Zodra een keeper de bal in handen krijgt, wordt die zo ver mogelijk naar voren gegooid, in de hoop daar het hoofd van een medespe ler te vinden. De ondergrond wordt in ieder geval zo veel mo gelijk vermeden. Als de bal toch in het mulle zand belandt, is het zaak om hem zo snel mogelijk met een stiftje weer omhoog te krijgen richting één van de ploeggenoten. Briljante schaarbewegingen of vlammende afstandschoten, die spelers soms in gedachten lijken te hebben, resulteren slechts in een lading opstuivend zand. „Met voetbal heeft het weinig te maken", zeggen spelers van Sou- burgse Boys, een ploeg die voor namelijk bestaat uit voetballers van RCS. „Je kunt nog zo'n goe de voetballer zijn, maar hier zie je dat niet terug", verduidelijkt Kasimier Snoek, die het toer nooi samen met zijn ploeggeno ten van ZSC'62 Leon Weeda, Martin Kiesenberg en Barrv Dorreman heeft georganiseerd. „Een individuele actie kun je niet maken want de bal blijft lig gen in het zand. Als je al een kans krijgt, moet je direct schie ten. Verder is het een beetje vechtvoetbal." De af en toe felle duels in het mulle zand kunnen nare gevol gen hebben, weet Marco Schroe- vers van SV Walcheren. „Den nis de Rijke hebben we vorig jaar met vier man over de dui nen moeten dragen", herinnert hij zich. „Hij had al last van zijn enkel, maar wilde toch mee doen. Hij scoorde in één van de eerste potjes een schitterende goal in de kruising, maar kort daarna moesten we hem van het veld dragen. Hij heeft het hele Kim van Veen (midden) probeert de bal te bemachtigen voordat Jeroen Krijnen (links) van het winnen de Tullepetaoners uit Roosendaal hem weg kan tikken. foto Marijke Folkertsma seizoen niet mee kunnen spelen met Walcheren. Ik geloof dat hij over twee weken aan zijn enkel wordt geopereerd." Vriendenclubje De Walchenaren lieten zich door het voorval niet afschrik ken en stonden dit jaar weer aan de start. „Natuurlijk", rea geert Schroevers. „Op het strand voetballen is één van de leukste dingen die er is. We zijn hier ook met een vriendenclub je." Over de prestaties van zijn ploeg is hij niet te spreken. „De afgelopen twee jaar stonden we in de finale en nu spelen voor de plaatsen 11 en 12." Het beachsoccertoernooi mag zich in een groeiende populari teit verheugen. Dit jaar steeg het aantal teams van acht naar twaalf, „We kregen dit jaar veel aanmeldingen en ik had al een aantal toezeggingen gedaan, dus hebben we besloten om op drie in plaats van twee velden te spelen", zegt Snoek. „Er moet een hoop worden geregeld, maar het is leuk om te doen. Verder staan er maar weinig mensen op in het dorp om iets te organise ren." Met één opblaasbaar veld, waar van de boardings door jeugdige strandbezoekers als springkus sen worden gebruikt, en twee dj's die de duels met house- en rockmuziek begeleiden, hebben de organisatoren wat extra's proberen toe te voegen aan het evenement. De deelnemers lij ken het te waarderen. „Ik had nog nooit van het toernooi ge hoord, maar wat ons betreft is het voor herhaling vatbaar", zegt Jeroen Krijnen, één van de spelers van zondag-vierdeklas ser Roosendaal die uitkomt voor de Tullepetaoners. De Brabanders zijn onvoorbe reid en onwetend op het strand verschenen. „Geoefend hebben we niet. Het is de eerste keer dit jaar dat ik op het strand ben", zegt doelman Tim Kerseboom. „Je moet een beetje geluk heb ben", volgens Krijnen. „Als je de bal voor je voeten krijgt, moet je direct op het doel schie ten. Een één-tweetje behoort hier niet tot de mogelijkheden." De Tullepetaoners, genoemd naar de plaatselijke carnavals vereniging, blijkt het strandvoet bal aardig te beheersen en reikt tot de finale. Daarin spelen ze te gen de winnaar van vorig jaar-: Surfshop Jonker van organisato ren Snoek, Weeda, Kiesenberg en Dorreman. De Brabanders ko men snel op voorsprong, maar Kiesenberg schiet de Schou- wenaren, na één van de weinige, geslaagde individuele acties op gelijke hoogte. Nog geen minuut later komt Jon ker op voorsprong, maar als de, Tullepetaoners op gelijke hoog te komen moeten strafschoppen de beslissing brengen. Op Beck- ham-achtige wijze schiet Leon Weeda de derde penalty hoog over. In tegenstelling tot de En gelsman mag de voetballer uit Scharendijke met recht de schuld geven aan de kwaliteit van de ondergrond. door Sven Bakker KOUDEKERKE - Abe Kuijl is er op het Stoofwei-toernooi in Koudekerke met de ti tel in het mannenenkelspel 5 vandoor ge gaan. De tennisser uit Middelburg was in de finale met drie sets te sterk voor Ruben Hen- drikse: 6-2 0-6 6-4. Ook in het dubbelspel was Kuijl succesvol. Samen met zijn partner Arjan Heeres ver sloeg hij Marcel Baljeu en Eric Leijbers in twee sets: 6-1 7-6. Marjan Leijnse en Saskia Plummen gingen bij het vrouwendubbelspel in de 5-categorie met de titel aan de haal. In de eindstrijd wonnen zij met 6-4 5-7 6-4 van Erna Masius en Madelaine van Kempen. De overwinning bij het gemengddubbel was voor het duo An ouk Ilic/Henri Guingo. Met de setstanden 6-3 6-3 werden Ria en Vincent van de Meij- den aan de kant geschoven. Maarten de Witte schreef het mannenenkel 6 op zijn naam, terwijl Anouk Ilic haar twee de zege boekte in het damesenkel. Het man- nendubbel was een prooi voor Jos Wiggers/Maarten de Witte, bij de vrouwen waren het Saskia Plummen en Connie de Ridder het dubbelspel in de zesde categorie wonnen. Het gemengddubbel ging naar Stannie Pongajow en Hans de Roover. Westhoek De finaleronde bij het Westhoek-toernooi in Burgh-Haamstede is verregend. Een aantal wedstrijden kon gisteravond nog gespeeld Cindy Perdaen had in Nisse met Mumbo het geluk niet aan haar zijde. Door een pechfoutje op de laatste hindernis van de barrage ZZ foto Mechteld Jansen starter kwam zij één tel te kort om Yvonne Jakobsen met Sieni van de leiding te verdringen. GOES - Ricardo van Lunteren heeft een geslaagde ren tree in de boksring gemaakt. Tijdens een meeting in het Duitse Solingen versloeg de bokser van DOS Vlissingen Zakaria Benmioun. Het ging om een wedstrijd bij de se nioren, nieuwelingklasse middengewicht (tot 75kg). Van Lunteren, die de laatste anderhalf jaar de voorkeur gaf aan zijn studie, zette in de eerste ronde zijn tegenstan der onder druk. In de tweede ronde kwam hij veelvuldig door met series hoeken en opstoten. Hierna sloeg de ver moeidheid toe, maar de voorsprong van Van Lunteren kwam niet meer in gevaar. Hij werd winnaar op punten, met een score van 5-0. Telman Arakelian uit Serooskerke bokste zijn vijfde wed strijd, dit keer tegen Tiran Martschian. Het was een partij in de C-klasse junioren middengewicht (75 kg). Na een moeizaam begin maakte Arakelian in cle tweede ronde meer gebruik maken van zijn langere reach en scoorde vaak met zijn linkse directe. Toch eindigde de wedstrijd onbeslist. Arakelian behield wel zijn ongeslagen status. GROESBEEK - Johan Oosterhuis is bij een mountainbike wedstrijd in Groesbeek vierde geworden. De Vlissinger kwam uit bij de 11-12 jarigen. Thomas Oosterhuis reed in de categorie 9-10 jarigen de gehele wedstrijd aan de lei ding, maar moest in de laatste ronde de kop afstaan we gens materiaalpech. Desondanks eindigde hij toch als tweede. Niels van de Boomgaard werd derde in deze klas se. Maurice van de Berg uit Goes legde bij de 13-14 jari gen beslag op een vijfde positie. GOES - Voor Simone de Klerk zit het EK tafeltennis voor de jeugd in Boedapest erop. De speelster van SAR ging in de derde ronde van het dubbelspel onderuit. Samen met haar partner Nicky Zetsen verloor ze met 3-1 van het Duitse duo Michajiova/Zhan: 7-11, 5-11, 11-6, 11-13. In de tweede ronde had het Nederlandse duo nog gewonnen. De Noren Andersen/Nilsen werden met 3-0 (11-7, 11-6 en 12-10) verslagen. Daarna was het Duitse duo Michajlova/Zhan te sterk. Simone de Klerk kwam uit bij de meisjes kadetten. ERFURT - Patrick Goverse uit Kapelle verbleef afgelo pen week met de gewestelijke schaatsselectie op trainings kamp in het Duitse Erfurt. Als afsluiting werd deelgeno men aan de internationale zomerwedstrijden. Goverse zet te op de 5000 meter zijn derde tijd ooit neer door 7.04,0 te rijden. Deze tijd was goed voor cle tweede plaats. Op de 500 meter realiseerde hij een tijd van 42 seconden. UTRECHT - Stefan Stokman van AV'56 uit Goes heeft tij dens de Rob Druppers Meeting in Utrecht twee eerste plaatsen behaald. Bij het kogelstoten kwam hij tot een worp van 13 meter en 1 centimeter, ruim onder zijn per soonlijk record. Op de speer had Stokman voldoende aan 34 meter en 2 centimeter voor de overwinning. worden, de overige partijen staan voor van avond op het programma. Bij tennisvereniging TenNISSE in Nisse wordt deze week het eerste lustrum van het Nisse Open gevierd. De tennisclub heeft tachtig leden, maar is er toch in geslaagd om een kleine honderd koppels - het Nisse Open is een dubbeltoernooi - aan zich te binden. Samen zijn die goed voor 145 wedstrijden. Het is een hele klus om die 145 wedstrijden in te delen, met maar twee banen beschik baar. Dat beaamt ook Joost Sprinkhuizen van de toernooileiding: „Maar het is ons wel gelukt om de planning rond te krijgen. Om dat we maar twee banen hebben, moesten we afgelopen weekeinde al een aantal par tijen afwerken. Daarbij ondervinden we wel concurrentie van enkele andere toernooien." Wemeldinge. Clubcross. 250/500cc, 1e manche: 1. Casper Ovaa; 2. Willem Jaap Janse; 3. Freddy Roelofs; 4. Maurits Wouters 5. André Ja- cobsen. 2e manche: 1Casper Ovaa; 2. Willem Jaap Janse; 3. Maurits Wouters; 4. André Jacobse; 5. Freddy Roelofs. Daguitslag: 1.Casper Ovaa; 2, Willem Jaap Janse; 3. Maurits Wouters; 4. Fred dy Roelofs; 5. André Jacobsen. 125cc, 1e serie: 1. Joeri van Liere; 2. Johnny Gijzel; 3. Twan van Liere; 4. Jacco Son ke; 5. Erik van de Wekken. 2e serie: 1 Rinus v d Ven; 2 Freddy Blaas; 3. Mar lon Merison; 4. Bart Kuzee, 5. Joeri v Stee. Finale: 1. Rinus v d Ven; 2. John ny Gijsel; 3. Freddy Blaas; 4. Erick v d Wekken; 5. Twan v Liere. Veteranen, 1e manche: 1. Gert Huisman; 2. Pieter Moelker; 3. Rinus van Dommelen; 4. Peter Roelfos. 5. Herman Hoek. 2e man che: 1. Gert Huisman; 2. Pieter Moel ker; 3. Rinus van Dommelen; 4 Peter Roelofs; 5. Jos Anthomssen, Daguit slag: 1. Gert Huisman; 2. Pieter Moel ker; 3. Rinus van Dommelen; 4. Peter Roelofs; 5. Jos Anthonissen 85cc, 1e manche: 1. Mark Boot; 2. Stefan Hage; 3. Steven Ovaa. 2e manche: 1. Mark Boot; 2. Johnny van Eekelen; 3. Stefan Hage; 4. Steven Ovaa; 5. Rik Pijnen. Daguitslag: 1. Mark Boot; 2. Stefan Ha ge; 3. Johnny van Eekelen; 4. Steven Ovaa; 5. Luuk Dybala. 65cc, 1e man che: 1. Arthur van Stel; 2. Angelo van Zuilekom; 3. Björn Oreel. 2e manche: 1. Arthur van Stel; 2. Angelo van Zuile kom; 3. Collin de Pee; 4. Björn Oreel; 5. Gian Carlo Buijs Daguitslag: 1. Arthur van Stel; 2. Angelo van Zuilekom; 3. Col lin de Pee; 4. Björn Oreel; 5. Gian Carlo Buijs. Mini, 1e manche: 1. Piet van Herk; 2. Jorony Roose; 3. Jordan van Maaren. 2e manche: 1. Jorony Roose; 2. Piet van Herk; 3. Jordan van Maaren. Daguitslag: 1 Jorony Roose; 2. Plet van Herk; 3. Jordan van Maaren. Ovezande. Spes Nostra Ovezande. Blokschieting. Wip 1C. de Jonge Soranus II, Marcel Ro bin Hood. Wip 2: J. Vermeule Edele Handboog (winnaar), J. Buysrogge Zee- landia, A. Rentmeester Willem Teil. Wip 3: L. Rentmeester Willem Teil (win naar), D. Boonman Willem Tell, J. Vermeule Edele Hand boog, B. Glerum Diana. Wip 1.1e Hoofdvogel: H. Koens Zeelan- dia; 2e Hoofdvogel: H. Franse Willem Teil; 3e Hoofdvogel: P. Verbart Willem Teil; 1e Zijvogel: J. Verbart Willem Teil; 2e Zijvogel: C. Jeremiasse Zorgvlied; 3e Zijvogel: Jean Robin Hood; 4e Zij vogel: M. J. Verdonk Jac.v.Beieren; 1e Kal: B.de Jonge Spes Nostra; 2e Kal: L. Rentmeester Willem Teil; 3e Kal: D. GOES - Nieuweling Casper Op peneer is gisteren bij een wieler wedstrijd in het Belgische Herze- le op een vijfde plaats geëin- digd. De Vlissinger, die lid is van Theo Middelkamp, moest het in de massasprint afleggen. De koers ging door de Vlaamse Ai-dennen. De afstand bedroeg 66 kilometer. Er waren 40 deel nemers. De ander renners van Middelkamp, Jordan Vleugel, Thijs van der Horst en Mark Je remiasse werden respectievelijk 24e, 28e en 34e. Boonman Willem Teil; 4e Kal: Marcel Ro bin Hood. Wip 2: Ie Hoofdvogel D. VerdonkJac.v. Beieren; 2e Hoofdvogel Loting; 3e Hoofdvogel: Patr. Oosthoek Vrije Schutters; 1e Zijvogel: J. Verbart Willem Teil; 2e Zijvogel: P. Vette Conordia; 3e Zijvogel: H. Franse Willem Teil; 4e Zijvogel: P. de Putter Co ncordia; 1e Kal: P. Nagelkerke Eensge zindheid; 2e Kal: Patr. Oosthoek Vrije Schutters; 3e Kal: H. Franse Willem Teil; 4e Kal: Loting. Kwadendamme. Pyramideschieting Wip 1. 1e BlokH. Schipper Victoria, 2e Blok J. Vermeule Edele Handboog, 3e Blok T. Baart Terneuzen, 4e Blok H. Hoogst- rate ADLM, 5e Blok R. Wisse Terneu zen, 6e Blok P. J. Oosthoek Vrije Schut ters, 7e Blok P. J. Oosthoek Vrije Schut ters, 8e Blok R. Wisse Terneuzen. 9e Blok J Harinck Diana, 10e Blok R. Klippel Doel naar Hoger. 11e BlokC. de Jonge Soranus. 12e Blok P. Repkes Vic toria, 13e Blok D. ElegeertTerneuzen, 14e Blok P. Repkes Victoria, 15e Blok R. Klippel Doel naar Hoger. Total Cup. Jeugdtrofee Stan Kopmels Victoria, Lady'strofee Desirée Elegeert Terneuzen. Eindtrofee Peter Repkes Vic toria Wip 2:1e Hoofdvogel R. Klippel Doel naar Hoger, 2e Hoofdvogel J. de Jon ge ADLM, 1e Zijvogel L. van Dïj- ke ADLM, 2e Zijvogel A. ElegeertTerneu zen, 3e Zijvogel J. KopmelsVictoria, 4e Zijvogel loting, 1e Kal P. Repkes Vic toria, 2e Kal loting, 3e Kal loting, 4e Kal loting. 's-Heerenhoek. Wip 1. Hoofdvogel 1H. Franse W. Teil Ove zande, Hoofdvogel 2: R. Klippel DNH Wo Iphaartsdijk; zijvogel 1: M. K, Joosse E. Handboog Oudelande, zijvogel 2: Sj. Raas Victoria Kwadendamme; zijvo gel 3: Jean Robin Hood Putte, zijvogel 4: C. Jeremiasse Zorgvliet Ellewoutsdijk, Kali: C. Jeremiasse Zorgvliet Elle woutsdijk, Kal 2: J. Rentmeester W TellOvezande, Kal 3: G. Beyens St. Amands, Kal 4: J. Rentmeester W. Teil Ovezande. Wip 2: hoofdvogel 1J. Rentmeester W. Teil Ov ezande, hoofdvogel 2: M. Steensens St. Amands, zijvogel 1: M. Wisse Terneu zen, zijvogel 2: Sj. Raas Victoria Kw adendamme, zijvogel 3: J. Rentmeester W. Teil Ovezande, zijvogel 4: Yannick BeyensSt. Amands, Kal 1: C. Hamelink Soranus Heinkenszand; Kal 2: Krista St. Amands, Kal 3: Bart Franse W. Teil Ovezande. WARNEMUNDE - De Middel burgse zeiler Erwin Veldman is als 56e geëindigd op het Euro pees kampioenschap laser in het Duitse Warnemunde. Na de eerste zeven races, die van maandag tot en met vrijdag werden afgewerkt, stond de twintigjarige nog 77e. Daardoor moest hij zaterdag op de finale dag starten in de silver fleet, de B-groep. Alleen de eerste veer tig zeilers kwamen tijdens de laatste twee wedstrijden nog uit in de gold fleet. Veldman kwam op de slotdag uit op een 21e en een 23e plaats in de B-groep. Daarmee steeg hij nog naar de 56e plek in het overall-klassement. Hij was daarmee de zesde Nederlander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19