Ex-man keert zich tegen Jones Hoek laat ware gezicht niet zien Wat boven nog wil, lukt vanonder niet meer C.J. Hunter beschuldigt topsprintster van dopegebruik tijdens Spelen Sydney Stouten en Wiskerke op dreef in Nisse uitslagen Greene verliest van Portugees «16 Verlies Simone de Klerk op EK Ajax wil Van den Brom als coach Ferguson zet Heinze onder druk De Mos uitgeschakeld met VAE Albers testrijder voor Jordan door Pim van Esschoten DEN HAAG - De waarheid of leugens van een verbitterde ex-echtgenoot? Voormalig kogel stoter C.J. Hunter, tot 2002 ge trouwd met Marion Jones, heeft volgens enkele kranten in de Verenigde Staten tegenover jus titie getuigd dat de topsprint ster doping gebruikte voor, tij dens en na de Olympische Spe len in Sydney. Jones won daar drie gouden en twee bronzen me dailles. De dagbladen The Mercury News en de San Francisco Chro nicle citeren bronnen bij justitie in Califomië, die de omvangrij ke dopingaffaire rond de firma Balco onderzoekt. Volgens Hun- ter injecteerde Jones zichzelf met insuline, epo en groeihormo nen. Bovendien nam ze capsules met THG, een designer-steroïde. Soms hielp Hunter zijn echtge note bij het injecteren. Volgens Hunter was coach Tre vor Graham de spil in de le verantie van de verboden midde len. Dat besmet niet alleen Jo nes en Graham persoonlijk, maar ook de nieuwe generatie succesvolle sprinters (Justin Gatlin, Shawn Crawford, La- Tasha Colander) die hij onder zijn hoede heeft. Schoon schip Het Amerikaans olympisch co mité, de atletiekbond USA Track Field en dopingbureau Usada wilden in de afgelopen maanden juist schoon schip ma ken om met een smetvrije ploeg naar Athene af te reizen, waar over drie weken de Olympische Spelen beginnen. Tijdens de olympische trials eerder deze maand leek dat probleem zich vanzelf op te lossen, toen geen van de zes atleten die worden verdacht van een link met Balco zich kon plaatsen. Alleen Calvin Harrison kwalifi ceerde zich voor de 4x400-ploeg, maar hij wordt nog voor de Spelen gehoord. Met de getuigenis van Hunter is het probleem terug. NISSE - Met het einde van Jum ping Zeeuws-VIaanderen ver dween Zeeland van de nationale hippische kalender. Jumpin De Weel blijkt ondertussen een uit stekende vervanger. Dat werd gisteren op de eerste dag van het driedaags evenement in Nis- se duidelijk onderstreept door het groot aantal deelnemers. Jumping Zeeuws Vlaanderen had bij de ruiters een uitsteken de naam", vertelde wedstrijd coördinator Kees Willeboer. „Nu dat van de kaart is verdwe nen proberen wij een hoogwaar dig alternatief te creëren. Daar voor hebben we de internationa le parcoursbouwer Mare Vygh in de arm genomen, het terrein opgeknapt en geïnvesteerd in een parcours wat aan de interna tionale eisen voldoet. Door de wedstrijd met een dag uit te brei den kunnen de paarden nu twee parcoursen plus een finale rij den. Dat zijn investeringen die nu duidelijk hun vruchten begin nen af te werpen. Er komen nu gedurende die drie dagen bijna zevenhonderd combinaties aan de start." Voor de Zeeuwse deelnemers is Jumpin De Weel tevens de laat ste test voor de provinciale kam pioenschappen, die zaterdag in 's-Heer Abtskerke worden ge houden. Een test waaruit bleek dat het met de conditie van de favorieten wel goed zit. Wilma Stouten onderstreepte dit door zich met Stouten's Katinka de beste te tonen van de sterk bezet te klasse L De dertienjarige amazone uit Serooskerke stuur de in een zinderende barrage de Kimbal-dochter in 30.74 fout loos naar de finish. De VWO- leerlinge toonde zich daarmee een halve tel sneller dan de Bra bantse prof Geert Moerings met Twisther. Chayenne Wiskerke stelde eveneens haar kandida tuur voor de Zeeuwse titel. De veertienjarige Kruiningse ama zone stuurde Robbedoes naar een fraaie derde stek. „Dit is een leuke opsteker", stel de Wilma Stouten na afloop. „Ik reed Katinka vandaag weer voor het eerst na haar blessure en ze pakte goed aan. Maar of dat voldoende is voor het kam pioenschap durf ik niet te zeg gen. Chayenne heeft als interna tional bij de pony's enorm veel ervaring opgedaan. Zij heeft op internationale wedstrijden on der druk moeten presteren. En die ervaring mis ik natuurlijk." Jones staat sinds november vo rig jaar onder verdenking be trokken te zijn bij Balco, leve rancier van verboden middelen en fabrikant van voedingssup plement ZMA. Jones maakte re clame voor ZMA, maar ontkent eigenaar Victor Conté van Balco te kennen. Ook heeft ze keer op keer ontkend ooit verboden mid delen te hebben gebruikt. Tij dens een inval bij Balco in sep tember vorig jaar vonden recher cheurs echter logboeken met schema's voor het gebruik van dope, met de initialen MJ. Ook troffen ze een cheque a 7300 dol lar aan, afgeschreven van haar bankrekening. Het was echter niet haar handtekening onder de cheque. Jones is officieel (nog) niet in staat van beschuldiging gesteld. Dat geldt wel voor Tim Montgo mery, haar vriend en vader van zoon Monty. Hem hangt een le venslange schorsing boven het hoofd. De wereldrecordhouder op de 100 meter (9,78 seconden) faalde twee weken terug bij de olympische trials in Sacramento en plaatste zich niet voor Athe ne. Jones slaagde alleen bij het verspringen. Haar sprints over 100 en 200 meter oogden fut loos. Volgens Hunter heeft Trevor Graham zijn ex-echtgenote voor zien van epo, die hij kocht in Mexico, via een contact in Texas. Later betrok Graham de epo en andere producten bij Vic tor Conte's firma Balco. Het zou ook Graham zijn geweest die in 2000 de verboden middelen naar Sydney heeft gesmokkeld. Liegende idioot Graham heeft eerder ontkend ook maar iets met doping te ma ken te hebben. De advocaten van Jones, Graham en Conté zijn dan ook eensluidend in hun reactie. Ze zien Hunter, die zelf in de zomer van 2000 vier keer werd betrapt op het gebruik van nandrolon, werd geschorst en be sloot te stoppen, als een verbit terde man die met valse beschul digingen komt. Advocaat Ellerman van Conté zegt in The Mercury News zich te storen aan het voortdurend lekken van informatie en be grijpt niet dat justitie haar zaak baseert op de getuigenis van „een liegende idioot". „Hunter streeft zijn eigen zaak na, sinds Jones hem heeft verlaten", al dus advocaat Burton, die de topsprintster bijstaat. Volgens hem handelt Hunter uit wraak. Begin deze maand verscheen de autobiografie van Jones, 'Life in the Fast Lane'. Daarin schrijft ze dat Hunter haar nooit iets heeft gezegd over zijn gebruik van nandrolon. Hij vertelde haar wel dat hij stopte vanwege een knieblessure. „Hij verzweeg de waarheid voor me. Zijn eigen vrouw, de man die ik vertrouw de! Jones en Hunter gingen een half jaar na de Spelen van Syd ney uit elkaar. In zijn getuigenis bij justitie zou Hunter hebben gezegd dat hij boos is op Jones om de manier waarop zij hem in haar boek heeft neergezet. Na publicatie van het boek zou hij Jones hebben gedreigd voor de rechter te slepen, omdat ze de afspraak had geschonden dat de twee nooit kwaad over el kaar zouden spreken. GPD Utrecht. EK, vierde speelronde: En geland (ama) - Schotland 2-0. Engeland 212/7, Schotland 188. Stand: 1. Enge land 4-8, 2. Ierland 4-6, 3. Nederland 3-2, 4. Schotland 4-2, 5. Denemarken 3-0. de Wever-Machteld Fraanje 5-7 7-6 6-0, VE 6: Elsa van Silfhout-Marjan Dersant 6-2 6-4. VE 8: Natasja de Schoolmees- ter-Karin Sluiter 6-1 7-5. VD 6: Van Overloop/van Silfhout-Dersant/Dersant 6-3 4-6 6-2. VD 8: Polderman/Versluys Maes/De Schoolmeester 6-3 6-0 ME 7: Wouter Wensink-Patrick Corijn 6-1 6-4. ME 8: Bastiaan Apers-Alexander Elfrink 2-6 6-3 6-3, Camiel de Lo'oze-Dick van Heyst 6-2 6-3. MD 6+: Holtslag/De Rijk-Boogaard/Boureghda 6-1 6-1. MO 8: Van Hoeve/Provoost-Verschelling.' Van Voren 6-2 6-3. GD 3: Van den Dikkenberg/Marteijn-De Waele/Brouwer 6-2 6-3. GD 5: Fraanje/IJzerman-Van VaerenberghA/an Vaerenbergh 6-3 6-3 Terneuzen. K3-Animotoernooi. Fina les. ME 12: Gabriela van der Graaf-Sa- bine Hoffman 6-7 7-6 7-5. ME 14: Zins Monteiro-Lesley Kerkhove 6-3 0-6 6-4 JE 10: Dylan van den Hout-Devon Houg 6-3 6-2. JE 12: Wesley Vis ser-Niels Stratman 6-3 6-3. JE 14: Mar- tijn de Blaey-lvo Hu 2-6 6-3 6-3. China. Azië Cup. Jinan. Groep B: Zuid-Korea - Verenigde Arabische En» raten 2-0 (1-0). 41. Lee Dong-gook 1-fl 90. Ahn Jung-hwan 2-0. Rode kaart 55 Park Jae-hong (ZKo). Jordanië - Koeweit 2-0 (0-0). 90. KhaleC Sa'ed 1-0,90. Anas Al Zboun 2-0. Stand: 1. Jordanië 2-4 (2-0), 2, Zuid-Ko rea 2-4 (2-0), 3. Koeweit 2-3 (3-3), 4. Ver enigde Arabische Emiraten 2-0 (1-5). Oefenduels: VVV - Anderlecht (Bel)0-1 (0-1). VfL Osnabrück (Dui) - Vitesse 1-2 (1-1). Doelpunten Vitesse: Amoah. Jans sen. 't Peeske - De Graafschap 0-12 (0-5). Doelpunten: Van Beukering 5, Hak lander 4, Valeev, Van der Kruis, Ax. Mih- ci. Stare Jablonki (Pol). Mazuri Open World Tour beach. Mannen, hoofd toernooi eerste ronde: Kogel/Boers ma (Ned) - Heyer/Egger (Zwi) 2-0 (22-20 21-19), Laciga/Laciga (Zwi) - De Gruijten Ronnes (Ned) 2-0 (27-25 21-15). Herkansing, eerste ronde: Died mann/Scheuerpflug (Dui) - De Gruijter Ronnes 2-0 (21-17 21-154). Klingenthal. Ronde van Saksen Derde etappe, Leipzig - Klingenthal: 1 Rebellin (Ita) 181 km in 4.43.10,2. Wackernagel (Dui) 0.20, 3. Kastsjetskin (Kaz) 0.28, 4. Hoj (Den) 1.03, 5. Markus Zberg (Zwi), 6. Schreck (Dui), 18. Pronk (Ned) 2.23, 25. Sentjens INed) 3,29,31. Weening, 48. Van Dijk 4.46. Algemeen klassement: 1. Kastsjets kin 13.04.09, 2. Schreck 0.35. 3 Pfann- berger (Oos) 0.54, 4. Konecky (Tsj) 2.10, 5. Poitschke (Dui) 2.14, 6. Pronk (Ned), 10. Sentjens 4.36. Brescia. Brixia Tour. Eerste etappe: 1 Astarloa (Spa) 159 km in 3.54.11,2, Gentili (Ita), 3. lannetti (Ita), 4. Illiano (Ita) 0.03, 5. D'Aniello (Ita). PARIJS - Maurice Greene heeft gisteravond een nederlaag gele den bij de internationale atle tiekwedstrijden in Parijs, tel lend voor de Golden League. De olympisch kampioen van Sydney verloor op de 100 meter van de Portugees Francis Obik- welu. De Amerikaan, die zich onlangs bij de selectiewedstrij den in Sacramento plaatste voor Athene, kwam niet verder dan 10,14 seconden. Obikwelu no teerde 10,06. ANP zaterdag 24 juli 2004 David de Storme (links), één van de nieuwe aanwinsten van Hoek, snelt langs verdediger Alf Waatjes van de West-Zeeuws-Vlaamse selectie. door Frits Bakker HOEK - De argeloze kijker dacht dat Rieno van Oost gister avond terug was bij Hoek. Hij is blond, beweeglijk, een beetje springerig en altijd scherp voor de goal. De nieuwe, diepe spits is Christoph Dewispelaere, de gelijkenis met de vorige top schutter is opvallend. En wat nog belangrijker is voor het nieuwe Hoek: de dertigjarige Belg is een scorende spits. Dat was al te zien in het trainings partijtje tegen de selectie van West Zeeuws-Vlaamse voetbal lers. Hoek won met 3-1, Dewis pelaere maakte twee van de drie goals. Het was geen sprankelende ope ning van Hoek, dat de degelijke, hardwerkende tegenstander na de rust pas onder de knie kreeg. De combinaties bij de hoofdklas ser liepen nog te stroef, het was wennen aan het tempo en aan el kaar. Dat kan ook niet anders in een selectie waar twaalf spelers nieuw zijn. De eerste kennisma king was niet meer dan een speels partijtje. „We hebben vier keer redelijk zwaar getraind deze week", zei Johan Ballegeer. „Wat ik van avond heb gezien, is wat ik voor af had verwacht. De spelers die van nature fysiek sterk zijn, zo als Stijn Porteman, Pieter de Munnik, Steven de Croock en Jeroen van de Broeke, hebben dat weekje het best verteerd. Voor de anderen duurt het iets langer voordat ze het ritme van een wedstrijd te pakken heb ben." Veel wijzer is Ballegeer van het potje nog niet gewor den. De trainer experimenteer de er lustig op los, zowel in de as van het elftal als op de flan ken. Hij liet Charly Okonedo voor de rust centraal op het mid denveld spelen en na de pauze rechts vooraan. Pieter de Munnik begon als rechtsback en verhuisde later naar links. Het spitsenduo (Christoph Dewispelaere en Da vid de Storme) kreeg de volle speeltijd, Jeroen van de Broeke en Thomas Ragut mochten na de rust pas opdraven. De selec tie is voorlopig nog niet com pleet. Sam Ysebaert keert na dit weekeinde pas terug van vakan tie, Bart Poppe was gistei'avond ziek en Thijs Binnerts is nog niet topfit aan de voorbereiding begonnen. Nejim Melki, een bal goochelaar op links, had een on rustige week achter de rug. „Zijn vrouw is bevallen", voer de Ballegeer als excuus aan. Hoge score Hoek begon met een snelle tref fer. David de Storme, die de bal al in de zesde minuut in de voet kreeg gespeeld van Hoofd plaat-keeper Menno Heijens, be diende Christoph Dewispelaere op maat (1-0). Het leek de aan zet voor een hoge score, maar het selectieteam, gecoacht door Ruud Cornelis, gaf tot de rust aardig partij. Adri van Hane- gem (IJzendijke) en Dominique Verlinde (Oostburg) maakten het de verdediging van Hoek, met Stijn Porteman en Gunther de Meyer centraal en Ramazan Yuruk en Pieter de Munnik op de vleugels, bij vlagen knap las tig- Uit een van de counters, met een luchtje van buitenspel, werd Van Hanegem in de 25e minuut gelanceerd. De spits aarzelde geen moment en gaf Philip van der Vloet het nakijken. En om dat de verdedigers John Alle man, Frank van de Vijver, Hiel- ke Stroo en Alf Waatjes na de vroege treffer meer vat kregen op de aanvallen van Hoek, bleef die 1-1 tot de rust op het score bord. Met veel wissels op het veld deed Hoek daarna zijn morele plicht. Dewispelaere schoot raak na voorbereidend werk van De Croock en Okonedo (2-1). Steven de Croock tekende daarna zelf voor de nummer drie: de middenvelder krulde een vrije trap (na een overtre ding op De Storme) in de uiter ste hoek (3-1). De mooiste actie van de avond kwam tegen het eind van de wedstrijd van Pieter de Munnik. Met de bal aan de voet slalomde de linksback over zeker vijftig meter naar het doel van de jon ge keeper Michaël van Langevel- de. Het schot van De Munnik stuiterde van de lat terug in het veld. Hoek speelt maandagavond zijn tweede oefenpartij. Dan is Li massol uit Cyprus, dat wordt ge traind door Henk Houwaart, de tegenstander. De wedstrijd, op het veld van Hoek, begint om 19.30 uur. De wedstrijd tegen Cercle Brugge, die volgende week zaterdag zou worden ge speeld, gaat niet door. Hoek-West Zeeuws-Vlaamse selec tie 3-1 (1-1). 6 Christoph Dewispe laere 1-0, 26. Adri van Hanegem 1-1, 61. Christoph Dewispelaere 2-1, 71. Steven de Croock 3-1 Scheidsrechter P. Maas (Hoofd plaat). Hoek: Philip van der Vloet (46. Dennis Wondergem); Pieter de Munnik, Gunther de Meyer (72. Djamel Buyse), Stijn Porteman, Ramazan Yuruk (46. Jeroen van de BroekeWesley de Smet (46. Tho mas Ragut), Steven de Croock, Charly Okonedo, Nejim Melki; Christoph Dewispelaere en David de Storme. door Ben van den Aarssen BRUINISSE - Een ontroerend gezicht was het. Samen zaten ze aan tafel in de bestuurskamer. De legendarische voorzitter Maarten Verspoor en Kees van den Bos, secretaris in de gouden jaren van Bruse Boys. Oude ver halen opdissend, samen met de voormalige Bru-trainer Nico de Frel. De duidelijk in gewicht toe genomen Wim Geluk stapte bin nen en vond het ook leuk om Verspoor weer eens op het veld te zien. „Wel een borreltje doen, hoor. Niet aan de koffie blijven zitten." De opmerking van spits Geluk is Bruse Boys ten voeten uit. Ge zelligheid voorop, en als het even kan presteren. De Frel, gis teravond de verantwoordelijke coach van de veteranen van paars en wit, vond destijds de sleutel tot het succes. In die tijd leefde het voetbal in het vissers dorp. Verspoor haalde ook herin neringen op. Aan het eind van de zestiger jaren. Sparta was in dertijd een graag geziene gast op Bruinisse, de uitstapjes met de mosselkotter van Verspoor hebben de tand des tijds over leefd. Weemoed klinkt door in de stem van Verspoor die 33 jaar lang de voorzittershamer hanteerde. Na een jarenlange af wezigheid vanwege een intern conflict laat hij vanavond zijn gezicht weer eens op het sport park zien, op uitnodiging van bondstrainer en oud-Spartaan Cor Pot nog wel. Pot was er als jong broekie bij op de mosselkot ter. Het begin van een lange vriendschap. Lang geleden was het gister avond voor de meeste aanwezi gen allemaal. Lang geleden dat ze tegen een balletje trapten. Toch waren er in het duel tussen de veteranen van Bruse Boys en Oud-Sparta soms nog wel wat hoogstandjes te zien. De 1-2 van David Loggie bijvoorbeeld. De voormalige aanvalsleider van Sparta en AZ'67 speelde een te genstander door de benen en leg de de bal van afstand loepzuiver in de kruising. Doelman Jacob Muller kon enkel toekijken. „Hij zat er lekker in", stelde Loggie tevreden vast, Toch is de in Schagen bij Alkmaar wonen de Engelsman tegenwoordig vooral in de weer met golfbal- len. Hij speelt zelf op een meer dan aanvaardbaar niveau en heeft een groothandel in golf spullen. Voetballen doet hij af en toe nog met de oude garde van Sparta. „Maar wat boven nog wil, lukt vanonder niet meer."Jos van Unen had de gast heren in het vermakelijke potje al vroeg aan de leiding ge bracht. Daarna stelde het erva ren Sparta orde op zaken. Met name Loggie, Ron van de Berg en good-old Piet de Vries lieten zien het spelletje nog niet te zijn verleerd. De ook uitblinkende Wim Bubberman tekende voor de 1-1. Loggie nam in feite ook het derde Rotterdamse doelpunt voor zijn rekening. Na een fraaie solo eindigde zijn stiftbal op de lat en was het voor Perry Leidsman een koud kunstje om de 1-3 in te koppen. Ook de 1-4 op slag van rust (lob van Patrick Rüter) mocht er zijn. Na de pauze zakte het toch al la ge tempo naar bijna stilstand. Terwijl Sparta bekeken het bal letje liet rond gaan, probeerde Bruse Boys er het beste van te maken. Marcel Braam zou vroe ger vast en zeker hebben ge scoord na voorbereidend werk van Tonny van den Berge, maar stapte nu in droompositie op de bal. Cees Willemse zocht als een echte nummer tien naar de op lossingen, doch moest vooral met de handjes wapperen om zijn collega's richting bal te la ten bewegen. Tonny van den Berge stond geregeld vrij aan de zijkant, maar moest vaststellen dat de lange bal van zijn me despelers na jaren inactiviteit te wensen over liet. Eenmaal op adem gekomen waren er na de partij voor spelers en supporters gratis mosselen, zover de voor raad strekte. Oud Bruse Boys - Oud Sparta 1-4 (1-4). 10. Jos van Unen 1-0, 15. Wim Bubberman 1-1, 20. David Loggie 1-2, 26. Perry Leidsman 1-3, 40. Patrick Ruter 1-4. Scheids rechter: Jacob van den Berge. Aan tal toeschouwers: 175. BOEDAPEST - Simone de Klerk is in de eerste ronde van het EK tafeltennis voor jeugd uitgeschakeld. De speels^ van SAR verloor in Boedapest van Simona Lazarcikovs 4-1 (6-11, 11-7, 9-11, 4-11, 10-12). De Klerk kwamuitbij de meisjes kadetten. Ook in het mixed-dubbel was er geen succes weggelegd voor de Zeeuws-Vlaamse. Samen met haar Belgische pan- ner Yves Goyens verloor ze van het Deense koppel Hin- dersson/Agerholm. Het werd 0-3 (2-11. 5-11 en 10-12), AMSTERDAM - Ajax heeft John van den Brom op hei oog als opvolger van trainers Marco van Basten en John van 't Schip, die in onderhandeling zijn met de KNVB over de functie van bondscoach. Van Basten en Van Schip leiden momenteel Jong Ajax. Oud-voetballer Var. den Brom is nu nog trainer van amateurclub Bennekom ANP LONDEN - De Argentijnse verdediger Gabriel Heinze moet oppassen dat hij het niet direct verbruit bij coach Alex Ferguson van zijn nieuwe club Manchester United Heinze is door Argentinië opgeroepen voor het nationale olympisch team. dat in augustus meedoet aan de Olympi sche Spelen in Athene. Maar Ferguson wil dat Heinze een keuze maakt tussen Athene en Manchester. De 26-jarige Heinze is gekocht van Paris Saint Germain, Hij is de beoogde linksback van United. „Maar als hij Athene zit, zal ik aan het begin van het seizoen iemand an ders moeten opstellen", zei Ferguson, die zich ongewoon dreigend opstelde. „Dan kan het vervolgens lastig wor den weer in het team te komen. Mogelijk speelt hij zelfs nooit meer een wedstrijd voor Manchester. Hij kan hier een mooie loopbaan starten, maar dat moet hij zelf doen." Ferguson mist wegens de Spelen ook de Portugees Cristia- no Ronaldo, die onlangs ook al meedeed aan het EK „Maar zijn situatie is anders", oordeelt Ferguson. „We hebben afgelopen seizoen gezien wat hij kan. Ronaldo heeft al een carrière opgebouwd, Heinze nog niet. Deze si tuatie kan hem zijn carrière bij Manchester United kos ten. "ANP/AFP JINAN - Bondscoach Aad de Mos is na twee wedstrijden met de Verenigde Arabische Emiraten al uitgeschakeld bij de Azië Cup in China. De ploeg van de Hagenaar verloor gisteren in Jinan me; 2-0 van Zuid-Korea, dat onder leiding staat van de Lim burger Jo Bonfrère. Eerder ging de VAE met 3-1 onderuit tegen Koeweit. ANP LONDEN - Autocoureur Christijan Albers gaat testen voor de formule-l-renstal van Jordan. Hij kruipt op 15 september op het Engelse circuit Silverstone achter het stuur van de Britse bolide. Albers, die twee jaar geleden al eens voor Minardi testte, komt dit seizoen uit in het DTM-kampioenschap, waarin hij halverwege het seizoen het klassement aanvoert. ANP foto Peter Nicolai Den Haag. Open NK, achtste ronde: Anikeev (Oek) - Thijssen (Ned) 1-1, Samb (Sen) - Heusdens (Ned) 1-1, Balja- kin (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Ndjofang (Kam) - Virny (Dui) 1-1, Wijker (Ned) - Messemaker (Ned) 1-1, Bronstring (Ned) - Lagoda (Oek) 0-2. Stand aan kop: 1. Anikeev 14 punten, 2. Baljakin, Heusdens, Lagoda, Ndjo fang, Thijssen, Valneris, Virny 12. Baltray. Iers Open. Stand na tweede dag: 1. Lonard (Aus) 134, 2. Gallacher (Scho), Kingston (ZAf) 136, 4. Derksen (Ned), 131. Muntz(Ned) 151. Hickstead. CSIO Samsung Super League: 1 Engeland 17 strafpunten, 2. Frankrijk 20, 3. België 24, 4. Nederland 28, 5. Ierland 36, 6. Duitsland, Verenig de Staten 40, 8. Italië 61. Klassement: 1. Frankrijk 37,3, 2. Duits land 30,3,3. Nederland 29. Los Angeles. Vrouwen, 550.000 eu ro. Derde ronde: Serena Williams (VSt/1) - Parra Santonja (Spa) 6-0 6-3, Venus Williams (VSt/2) - Likhovtseva (Rus) 6-1 6-1, Davenport (VSt/3) - Fra- zier (VSt/15) 6-2 6-4, Dementieva (Rus/4) - Rubin (VSt/14) 7-5 7-6, Koez- netsova (Rus/5) - Smashnova-Pistolesi (Isr/10) 6-3 6-0, Petrova (Rus/7) - Kosta- nic (Kro) 6-3 6-2, Schiavone (Ita) - Su- giyama (Jap) 6-3 0-6 7-6, Zvonareva (Rus/8) - Bartoli (Fra) 6-2 6-3. Indianapolis. Mannen, 645.000 eu ro. Derde ronde: Roddick (VSt/1) - Gi- nepri (VSt/15) 7-6 6-4, Grosjean (Fra/3) - Malisse (Bel/14) 7-6 6-2. Srichaphan (Tha/4) - Bogomolov jr (VSt) 6-3 6-0, Hr- baty (Slw/6) - Johansson (Zwe/11) 7-6 4-6 7-6, Okun (Isr) - Beek (Slw) 7-6 6-2. Hilversum. Mannen, challenger, 125.000 euro. Kwartfinales: Kohl- schreiber (Dui) - Huta Galung (Ned) 6-0 6-1, Andersen (Noo) - Veronelli (Arg) 6-3 7-6. Kitzbuhel. Mannen, 850.000 euro. Kwartfinales: Gaudio (Arg/2) - Horna (Per/7) 7-6 7-6, Verdasco (Spa/8) - Lopez (Spa/4) 6-2 6-3, Schüttler (Dui/1) - Mayer (Dui) 7-6 6-2, Massu (Chl/3) - Za- baleta (Arg/5) 7-6 7-6. Umag. Mannen, 395.000 euro. Kwartfinales: Canas (Arg/6) - Calatra- va (Spa) 6-2 7-6, Moya (Spa/1) - Martin (Spa/5) 6-1 7-6, Garcia-Lopez (Spa) - No- vak (Tsj/2) 6-3 6-3. Palermo. Vrouwen, 88.000 euro. Kwartfinale: Pennetta (lta/5) - Koukalo- va (Tsj/1) 6-4 6-2, MEdina Garrigui (Spa/2) - Grönefeld (Dui) 6-4 6-3. Sas van Gent. Cerestartoernooi. VE 7: Julia Ross-Janneke van Driel wo. VE 8-9: Heike Krueper-Suzanne Coers 6-1 6-2. VD 7: Van Esbroek/Ross-Hu- bregsen/Bastiaansen 6-0 6-0. ME 3-4: Tom Huis-Paul Cortvriendt 3-6 6-4 6-1. ME 5: Kees Kommers-Edward Bleyen- berg 6-7 7-5 6-2. ME 7: Wilfried Stoffe- ris-Pascal Verbist 7-5 6-1ME 8-9: Ruud Audenaerd-Didier de Waele 6-2 6-1, Wil ly Thans-Frank van Pottelberghe 6-3 5-7 6-3. MD 6: Maes/De Baets-Vermeulen/ Van Bremen 6-2 6-2. MD 7: Pijpe- link/Ambrosini-Roelandt/Kampman 6-7 6-1 6-2, De Jonge/De Meijer-Faas/Me- ijer 6-3 6-7 6-4, Bakker/Rouw-Van Rumst/Donze 6-3 6-3. MD 8-9: Yse-' baert/Van de Vrede-Scheele/Kerpel 6-1 6-2 GD 5-6: Van den Boogaart/Maes- De Vries/Van Limmen 3-6 6-3 7-5, Pieters/Dutree-Boddaert/Donze 6-0 6-2. Oostburg. Fundex Eenhoorntoer- nooi. VE 4: Jose de Wit-Annemarijn van de Vlist 7-6 6-4. VE 5: Esther Arens-Brigith de Waele 6-4 6-2, Bianca

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 70