Varende kleuters bij Oude Vaart PZC Hulst en Kerckhaert akkoord over nieuwbouw 14.995,- <32 Rijdend circus nachtmarkt strijkt neer in Oostburg Groene Zwaan en basisschool zien voordelen in samenwerking Vrijspraak en straf ROOMPOT VAKANTIES www.roompot.nl zaterdag 24 juli 2004 =12 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ligplaats- school de Groene Zwaan voor varende kleuters krijgt na de zo mervakantie onderdak bij basis school de Oude Vaart in Terneu- Beide scholen zijn er van over tuigd dat de samenwerking veel wederzijdse voordelen heeft. „Maar vooral voor de kinde ren", zegt locatieleider Lucie de Groene van de Groene Zwaan. „En daar gaat het tenslotte alle maal om." De Groene Zwaan maakt deel uit van de LOVK, de vereni ging voor Landelijk Onder wijs aan Varende Kleuters. Die heeft in de rest van Nederland nog op vijf andere locaties scho len. Veel inwoners van Temeuzen weten niet eens van het bestaan van de Groene Zwaan af. Niet verwonderlijk, want het school tje staat wat weggestopt in de Van der Peijlstraat. Het gebouwtje dateert uit de ze ventiger jaren en door een terug lopend aantal schipperskinde ren is het eigenlijk te groot. Bo vendien wordt het onderhoud een kostbare zaak. Vandaar dat aansluiting is ge zocht bij een bestaande basis school. Bij de Oude Vaart wordt het schippersschooltje met open armen ontvangen. Schippersbeurs Nu de schippersbeurs in Temeu zen weg is, zijn er steeds minder schippers die een paar dagen blijven liggen", zeggen Lucie de Groene en haar collega Mariëlla van de Plasse. „Schippers moe ten hard varen om hun boter- hatn te verdienen en dat bete kent weinig stil liggen. Voor de kinderen is het dus moeilijk om onderwijs te volgen." De LOVK heeft zelf een speel-leerpakket ontwikkeld dat ouders aan boord krijgen. Ze kunnen dat dan met hun kin deren doorwerken. 'Stappen langs het water', heet de metho de. „We zijn daar best trots op", zegt Lucie de Groene. „Sinds we hiermee werken zien we dat de aansluiting voor kinderen als ze naar groep drie gaan een stuk gemakkelijker is." Sommige kinderen komen slechts één keer per jaar naar school. Anderen meren wat va ker aan in Temeuzen. Het groep je kinderen schommelt meestal rond de zes tot zeven kleuters. Eigenlijk te weinig om het schooltje zelfstandig te laten voortbestaan. Regelmatig bezoe ken Lucie en Mariëlla de kinde ren aan boord als die in de buurt liggen. Even in de auto naar Antwerpen of Gent is geen uitzondering. „Dan kijken we hoe het gaat, ne men we wat spulletjes mee, ge ven we de ouders instructie en nemen we toetsen af. De ouders houden kijklijsten bij en zo krij gen wij zicht op de ontwikke ling van de'kinderen." Lucie en Mireille hebben nu on derdak gekregen in de gemeen schapsruimte van de Oude Vaart, die vanwege nijpend ruimtegebrek al lang niet meer die functie heeft. Nu nog staan er overal volle verhuisdozen, maar tegen het begin van het nieuwe schooljaar moet alles in orde zijn. Groep drie Directeur Chris Dingemanse: „Voor de kinderen is het goed dat ze hier komen, want een groot aantal komt later toch al bij ons in groep drie. Ze zijn dan al aan de school gewend, we kunnen ze nu al volgen en wij krijgen er zomaar twee leer krachten bij." De samenwerking betekent niet dat de Groene Zwaan wordt op geheven. „Wij blijven gewoon bestaan onder de vlag van LO VK." De kinderen krijgen straks een plaatsje in de kleuterklas van juffrouw Mireille. Daar zal ook Mariëlla een paar dagen per week les gaan geven. Vaardigheden Omdat de schipperskleuters straks met meer kinderen in con tact komen is dat goed voor de ontwikkeling van hun sociale vaardigheden, is de overtuiging. Dat het klikt met de ander kleu ters is nu al zeker, want ze heb ben al een weekje 'geoefend'. De eerste schoolweek wil direc- De spullen van schippersschool de Groene Zwaan worden door Lucie de Groene, Chris Dingemanse en Mariëlla van de Plasse (vlnr) uitgepakt. foto Camile Schelstraete door Wilma Valk OOSTBURG - Een beetje droe vig verkocht Annie Wagenaar uit Wilhelminadorp al gelijk na het begin van de eerste Nacht- markt van Oostburg haar laat ste babbelaars: „Ik kan niet bak ken," zuchtte ze. „we hebben ons kacheltje thuis wel op stoep laten staan!" Voor de vele honderden bezoe kers van deze nachtmarkt was er nog genoeg te zien en te eten. Honderdtwintig kramen ston den op de markt en het Ledel- plein en het aanbod was bijzon der groot. „Dit is mijn zevende nacht markt," vertelde Peter Moens van de organisatie uit Goes. „Wij houden deze markten voor al in de buurt van de kust zoals Middelburg, Haamstede en nu dan Oostburg. Heel veel mensen die de hele dag op stap waren of aan het strand, lopen graag in de avonduren nog over een markt. Ik kan kiezen uit een groot aanbod van ambulante handelaren. Ze worden al in no- vember aangeschreven. Daar door is het assortiment groot en heel variërend. We zijn net een rijdend circus in de zomer, de echte harde kern is er ieder jaar weer bij." De bezoekers, naast toeristen ook veel mensen uit de regio en Oostburg zelf, konden zich op deze prachtige zomers avond dan ook goed vermaken. Op alle terrassen was er levende muziek en de aangeboden waar in de kramen was mooi en vooral niet duur. Naast tangaslipjes, sierra den en lederwaren waren vooral de scoubidoudraden in trek. Ze werden bij honderden verkocht. De problemen van Anfiie waren ondertussen ook opgelost. Echt genoot Lu had een kookstelletje op de kop getikt en de babbe laars en flokkers werden in rap tempo gemaakt. Nu alleen nog hopen, dat het andere stelletje thuis nog op de stoep staat. teur Dingemanse een welkomst feestje organiseren. Lucie en Mariëlla voelen zich nu al geen buitenstaanders meer. „We wor den door iedereen vriendelijk ontvangen. Nu krijgen we er in eens dertig collega's bij. Maar als we nu gebak moeten tracte- ren als wë jarig zijn..." door Sheila van Doorsselaer HULST - Hoefijzerfabriek Ker ckhaert en de gemeente Hulst zijn het eens over de aanleg van een ontsluitingsweg bij het nieu we distributiecentrum van Kerckhaert in Hulst. Over de volgorde van zakendoen was on enigheid ontstaan. De oude fabriekshallen van Ker ckhaert in Vogelwaarde worden gemoderniseerd en uitgebreid. De enorme verscheidenheid aan hoefijzers wordt in Vogelwaar de gemaakt, maar voor de op slag en distributie van de goede ren wil Kerckhaert een nieuw complex bouwen op bedrijven terrein Hogeweg in Hulst. Pro vincie, gemeente en het bedrijf .zelf hebben daar een paar maan den geleden overeenstemming over bereikt. Hulst en Kerckhaert waren het echter oneens over de aanleg van een ontsluitingsweg op het terrein wat Kerckhaert op het oog heeft voor het opslag- en dis tributiecentrum. De hoefijzergi gant heeft een optie op het per ceel van 1,8 hectare, maar de of ficiële handtekening onder het koopcontract is nog niet gezet. Kerckhaert wilde dat in eerste instantie pas doen nadat de ge meente de ontsluitingsweg, van vitaal belang voor de bedrijfs voering, had aangelegd. Hulst wil echter dat de grond eerst ver kocht is alvorens wordt begon nen met de aanleg van de ont sluitingsweg. Deze volgorde van zakendoen is immers gebruike lijk en het meest logisch. Overleg De Hulster wethouder P. Wee- maes en een afgevaardigde na mens Kerckhaert hebben over leg gevoerd om de kwestie op te lossen. Het resultaat van deze bespreking is dat Kerckhaert zich neerlegt bij de volgorde zo als de gemeente die wil aanhou den; eerst grond kopen, dan wordt de weg aangelegd. Weemaes: „De gemeente en de provincie trekken enorme bedra gen uit om de plannen van Ker ckhaert mee te helpen verwezen lijken. Het is het ons waard, de uitbreiding brengt immers werk gelegenheid met zich mee. Het is echter niet redelijk om van de gemeente te verwachten dat wij extra rentelasten gaan dragen wat de ontsluitingsweg betreft. Daarom ben ik blij dat de zaak is opgelost." Weemaes zegt dat de gemeente nooit heeft getwij feld of Kerckhaert de optie op de grond ook zou omzetten in een feitelijke koop, maar dat hij de zaak zuiver wil houden. Hij benadrukt Kerckhaert geen en kele beperking te willen opleg gen om snel te beginnen met de bouw van het distributie- en op slagcentrum. De bouwvergunning en de mi lieuvergunning moeten nog wor den behandeld, maar dat zal met voorrang geschieden. Kerck haert zal wellicht nog voor het eind van het jaar of vroeg in 2005 de opslag en distributie kunnen overhevelen naar de nieuwe hal in Hulst. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 39-jarige drankrijder uit Vlissingen veroordeeld tot negen maanden rijontzegging en veertig uur werkstraf. De Vlissinger werd 12 april in Biggekerke betrapt met een alco holpercentage van 860 micro gram: bijna vier keer zoveel als is toegestaan. Van het rijden on der invloed op 7 oktober vorig jaar in Veere werd hij vrijgespro ken. De officier van justitie G. Oos- terveld wilde de man voor beide alcoholmisdrijven veroordeeld zien. Ze eiste zeventien maan den rijontzegging en zestig uur werkstraf. De Vlissinger beweerde dat hij op 7 oktober zijn auto langs de kant van de weg had gepar keerd en daarna acht blikjes bier had gedronken. De politie trof hem daar slaapdronken aan. De lege blikjes zei hij een eindje verderop te hebben weg gegooid, maar die werden met gevonden. „De politie heeft niet goed geke ken. Het was donker", vertelde hij. Uit de blaastest, die de politie, hem afnam, volgde een score van 760 microgram. De politierechter had zo zijn twijfels en sprak verdachte hier- van vrij. In de straf voor het dronken rij den op 12 april hield hij wel re kening met het feit dat de man in 1999 en 2000 ook is veroor deeld voor dronken rijden. De officier overweegt om tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan. Dankbetuiging Omdat het voor ons onmogelijk is om iedereen persoon lijk te bedanken willen wij langs deze weg, ontroerd door de grote belangstelling en de vele blijken van medeleven dié wij mochten ontvangen bij het overlijden van mijn lie ve man, onze broer en oom KO BOONMAN onze oprechte dank betuigen. Magda Boonman-Drijdijk Familie Boonman Familie Drijdijk OVezande. juli 2004 Een handdruk, een brief of kaartje, een woord of gebaar. Hartelijk dank voor alle bewijzen van medeleven na het overlijden van mijn lieve man, onze pa. opa en zoon ALEX VALE Désirée Vale Rens en Marinka Vale Eline, Lourens Natascha en Dave Mangene Mickey Lenie Vale Juli 2004 Markt 58 4551 AH Veere Dankbetuiging Een kaart, een woord, een gebaar, doen je zo goed, als je iemand die je liefhebt verliezen moet. Daar het onmogelijk is om iedereen persoonlijk te benaderen, willen wij via deze weg iedereen bedan ken voor de kaartjes, brieven en persoonlijk medele ven die wij hebben ontvangen na het overlijden van "mijn lieve vrouw, moeder, schoonmoeder en oma ANNY WILLEMSEN-DU PUY Tonny Willemsen kinderen en kleinkinderen IJzendijke, juli 2004 Dankbetuiging Daar het ons onmogelijk is eenieder persoonlijk te bedan ken voor de belangstelling en het medeleven betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze dierbare tan teen oudtante DINA MARGARETHA GOESEIJE willen wij u langs deze weg onze welgemeende dank be tuigen. Een bijzonder woord van dank gaat uit naar het verple gend personeel van Huize "Ter Schelde" en het Anthoni- us ziekenhuis. Neven en nichten Achterneven en achternichten Graag willen wij u bedanken voor de belangstelling de laatste jaren en uw medeleven, telefoontjes en kaarten na het overlijden van onze lieve moeder en oma PIETERNELLA HUIBREGTSE-PEENE Familie Lous-Huibregtse Familie Huibregtse-Louwerse Westkapelle, juli 2004 Groot is de leegte die hij achterlaat Mooi zijn de herinneringen die blijven De overweldigende belangstelling, en het meeleven na het plotseling overlijden op zondag 1 3 juni, van mijn trouwe echt genoot, onze allerbeste pa, fijne schoonvader en trotse opa GERARD KRUITBOSCH heeft ons enorm goed gedaan Langs deze weg willen wij u hiervoor hartelijk bedanken. R. Kruitbosch-Somers kinderen en kleinkinderen Goes, |uli 2004 Voor uw belangstelling en medeleven, tijdens de ziekte en na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve, zorg zame moeder, oma en ouwe oma SUZANNAJAKOBSEN-MELSE zeggen wij u hartelijk dank. Veel waardering hebben wij voor de medische begelei ding van Dr. van de Male en Dr. Huisman en de verzor ging door de medewerkers van de Thuiszorg. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Meliskerke, juli 2004 Voor uw blijken van medeleven na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgroot moeder SIENTJE HANSE-DIJKGRAAF betuigen wij u langs deze weg onze welgemeende dank. N.P. van der Weel-Hanse J. A. van der Weel Marco en Rachel Ann, Debora, job Burgh-Haamstede. juli 2004 Voor uw medeleven en belangstelling na het overlijden van onze moeder, groot- en overgrootmoeder ANNA ADRIANA DE LANGE-SINKE zeggen wij u langs deze weg onze welgemeende dank. Namens de familie: E. E. van Dorp-de Lange Oost-Souburg, 24 juli 2004 Namens de hele familie wil ik u danken voor alle medele ven en steun door u gegeven na het overlijden van NEELTJE HOEK-DE RIDDER Het heeft ons gesterkt en is ons tot grote steun. Namens de kinderen Oost-Souburg, juli 2004 De vele blijken van belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder WILLEMINA DE KORTE-WISSE hebben ons goed gedaan. Wij betuigen u langs deze weg onze welgemeende dank. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Aa.gtekerke. juli 2004 Voor uw blijken van medeleven, hetzij persoonlijk of schriftelijk, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder en oma CATHARINA VAN DER HOOFT-MOL betuigen wij u onze hartelijke dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen 's-Gravenpolder, juli 2004 In plaats van kaarten Het was voor ons een grote steun zoveel oprecht medele ven te hebben ondervonden na het overlijden van mijn ge liefde man, vader en schoonvader KORNELIS JOHANNES ROTTIER We zeggen u hiervoor hartelijk dank. P. J. Rottier-Bustraan en kinderen Kapelle, juli 2004 DAEWOO De LCD TV aanbieding kan niet worden gecombineerd met andere lopende acties en/of actiemodellen Het getoonde model kan afwijken Zolang de voorraad strekt Vraag de dealer naar de voorwaarden Prijs mcl BTW. exd. kosten ngklaarmaken en verwijderingsbijdrage Gemiddeld brandstofverbruik 7,1 - 9.1 1/100 km en C02-uitstoot. 171 - 218g/km. Voor uw belangstellingen medeleven na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en overoma JANNA WAGENAAR-NOELS zeggen wij u hartelijk dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Goes, juli 2004 Het heeft ons goed gedaan, dat zovelen, op welke ma nier dan ook blijk hebben gegeven van hun medeleven na het overlijden van mijn allerliefste Vrouw, onze lie ve zorgzame Mam en Oma JOZINA CATHARINA TANNETJE DE JONGE-MACHEELS Dit heeft ons veel steun gegeven. Hiervoor willen wij u hartelijk danken. Uit aller naam: Jo de Jonge Domburg, juli 2004 DANKBETUIGING Het is vreselijk om zo onverwacht afscheid te moeten ne men van iemand van wie je zielsveel hield, van onze vader en schoonvader JAN VAN ESPEN die voor ons zo zorgzaam was. Wij zouden u graag alle maal persoonlijk bedanken voor al het medeleven maar dat is helaas onmogelijk. Daarom laten wij u weten dat wij door uw reacties - in welke vorm dan ook - dankbaar zijn voor de wetenschap dat hij niet alleen voor ons maar voor zovelen van u veel heeft betekend. André van Espen janet en Job Risseeuw-van Espen Axel, juli 2004 Roompot Vakanties is de grootste verhuurorganisatie van Zeeland. Wij zijn per direct op zoek naar een CONTROLEUR ASSISTENT HUISHOUDELIJKE DIENST Wat zijn o.a. de taken? Controle van de schoonmaakwerkzaamheden van de verhuurobjecten Aansturen en controleren van schoonmaak personeel Controleren van inventaris en technische zaken Assisteren Hoofd Huishoudelijke Dienst inzake planning en administratie Begeleiden van de grote schoonmaak Wat vragen wij? Kennis van Word en Excel In bezit van EHBO-diploma Goede kennis van Nederlands in woord en geschrift Spreekvaardig in de Duitse taal Flexibele instelling m.b.t. werktijden Goede contactuele eigenschappen Representatief voorkomen Stressbestendigheid Gastgericht werken en denken Leidinggevende capaciteiten Ervaring in deze functie is een pré Wat bieden wij? Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden Een leuke afwisselende functie binnen een jong en enthousiast team Goede doorgroeimogelijkheden binnen een sterk groeiende Roompot organisatie Voor verdere informatie kunt u terecht bij: Evelijn Mikalsen, Hoofd Facilitaire Dienst, Tel.: 0111-460607 of beheer@zee!andvillage nl Stuur uw brief met CV naar: De Soeten Haert, t.a.v. mevrouw E. Mikalsen Rampweg 14, 4325 LH Renesse Plaats uw familieberichten in de PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 66