Waslijst aan wensen raad Sluis Overleg Veerhaven verloopt stroef PZC Cultuurfeest annex zuipfestijn Nieuw overleg over betaald parkeren Fracties bedelven college onder wijzigingsvoorstellen kadernota Zestienjarige aangereden en beroofd Expositie in Catharinakerk Hengstdijk Man krijgt jaar rijontzegging 11 Omleiding Tractaatweg genegeerd Werkstraf voor beledigen agenten Meisjes geslagen in Renesse Gestolen benzine in brand gestoken Drankrit bij tunnel bestraft Inbrekers op heterdaad betrapt rinor Raymond de Frel SLUIS - De beleidsvoornemens van de gemeente Sluis voor 2005 tot en met 2008 houden de gemoederen zo bezig, dat het col lege van B en W er donderdaga vond geen heil in zag de Kader nota inclusief een waslijst amen dementen vast te stellen. De Sluisse gemeenteraadsleden dienden in reactie op de Kader nota 2004 een berg amendemen ten in. Het college bestudeert al le wijzigingsvoorstellen in de ko mende maanden, waarna in het najaar de nota opnieuw in een raadsvergadering aan de orde komt. Verschillende fractievoorzitters gaven aan dat zij nooit eerder zo waren overspoeld met telefoon tjes en e-mails van inwoners van de gemeente Sluis, die op- of aanmerkingen hadden op de kadernota. Dat het beleidsstuk leeft onder de bevolking, werd nog eens onderstreept door het aantal insprekers. Ongenoegens over voorgenomen bezuinigin gen op schoolbegeleiding (RP- CZ), het afschaffen van het schoolzwemmen, de afbouw van subsidie voor de VW Zeeuws-Vlaanderen, de korting op het bibliotheekwezen in West-Zeeuws- Vlaanderen en het bezuinigen op leerlingenver voer, het is zomaar een willekeu rige greep uit de verwoede po gingen van belanghebbenden om de raadsleden te overtuigen van andere inzichten. Vrijwel alle partijen waren van mening dat er niet bezuinigd mag worden op het schoolzwem men in de gemeente Sluis. „We leven immers in een waterrijk gebied", stelde CD A-fractievoor zitter L. Flikweert. Haar Pv- dA-collega J. Boogaard: „Om te j voorkomen dat mensen die net boven de sociale minima leven j buiten de boot vallen, willen wij j het minima-niveau met tien pro- I cent oprekken, of tot zover dat i nodig is", hield hij het college voor. Eerder tijdens de vergade ring werd het plan voor ver- nieuwbouw van het gemeente- j huis in Oostburg afgeschoten. In RENESSE - Een zestienjarige jongen uit Den Bosch is in de nacht van donderdag op vrijdag rond kwart voor drie aan de Vroonweg in Renesse beroofd. De jongen fietste over de Vroon- weg. Net buiten de bebouwde kom van Renesse werd hij door een achteropkomende auto aan gereden, waard hij ten val kwam. oor Vervolgens beroof den de inzittenden hem. Het slachtoffer raakte hierbij ge wond en werd later opgenomen in het ziekenhuis. De politie verzoekt personen die iets hebben gezien zich te mel den op het politiebureau in Ren esse of Zierikzee of op telefoon nummer 0900-8844. de kadernota was voor de cen trale huisvesting een structurele dekking van 420.000 euro be groot. Dat bedrag wordt in af wachting van de nieuwe proce dure intact gehouden. „Als we dat nu al gaan verlagen, gaan we een onzekere toekomst tege- door Wout Bareman TERNEUZEN - Rijkswater staat wil af van de voormalige Veerhaven in Terneuzen. Maar de onderhandelingen met de be langrijkste kandidaat voor de overname, de gemeente, verlo pen stroef. De gemeente vreest vooral de fi nanciële consequenties. Met na me de ponton en de steigers in de haven zijn al jaren aan ver moet. Als we dit bedrag nu in de ijskast zetten, kunnen we in alle rust kijken naar wat er werke lijk nodig is", aldus wethouder R. Leentfaar. Kortingen op de bibliotheek wa ren voor de meeste partijen ook uit den boze. „Als we op deze vanging toe. Het aanbod van wa terstaat dateert al van ruim een jaar geleden. De oude ponton bleek toen al geruime tijd toe te zijn aan een grondige opknap beurt, maar het ontbrak water staat aan voldoende geld om dat onderhoud te laten uitvoeren. Sindsdien is de financiële posi tie van de dienst er niet op ver beterd. Waterstaat wil de hele Veerhaven overdragen aan de ge meente omdat de haven nauwe lijks een functie vervult die past manier doorgaan met het ver minderen van het voorzieningen niveau in onze gemeente, komt het voortbestaan van de biblio theek ernstig in gevaar. En juist deze voorziening wordt ge bruikt door ouderen en school jeugd", aldus D&T-fractievoor- bij de kerntaken van de dienst. De belangrijkste gebruikers zijn de watersportverenigingen, maar ook sleep- en bergingsbe drijf Multraship en een aantal beroepsvissers bezetten flink wat ligplaatsen aan de steigers De ponton heeft een belangrijke functie bij hulpverlening op het water; het is één van de weinige mogelijkheden voor de hulpdien sten om direct aan boord van schepen te stappen. Wethouder A. van Waes staat in zitter C. Bolijn. Voorzitter H. Enkelaar van de VW Zeeuws-Vlaanderen vroeg de raad helderheid te verschaffen over haar plannen met zijn orga nisatie. "„Nadat eerder twee kortingen zijn doorgevoerd, volgt nu nog principe positief tegenover een eventuele overname. Hij ziet mogelijkheden vooral de recreatieve functie van de ha ven (watersport) verder uit te breiden. Een belangrijk deel van de oude Veerhaven wordt nu al in beslag genomen door de pleziervaart. Aderlating Van Waes: „We willen bij een eventueel verder onderzoek naar de gebruiksmogelijkheden eens een bezuiniging. Als jullie de WV willen opheffen, dan hoor ik dat nog liever vandaag dan morgen. Dan kunnen wij daarnaar handelen." Het gros van de fracties gaf aan tegenstander te zijn van deze be zuinigingsmaatregel. ook de watersportverenigingen betrekken, want een verdere uit bouw is natuurlijk erg aantrek kelijk. Maar één ding staat voorop: de overname mag niet leiden tot een financiële aderlating voor de gemeente." Overigens wor den de onderhandelingen op de achtergrond nauwlettend ge volgd door een aantal potentiële investeerders uit de regio. Die willen zich nu nog niet bekend maken. door Frank Gijsel SLUIS - Het comité Oude Kerk straat in Sluis betreurt het dat kermvethouder L. Kamphuis zich mogelijk niet aan de af spraak heeft gehouden om het besluit voor invoering van be taald parkeren in de Klokstraat uit te stellen. De verenigde ondernemers vra gen zich af of hun vertrouwen in de wethouder nog wel gerecht vaardigd is. R. du Fossé maakte donderdag gebruik van het in- spreekrecht tijdens de gemeente raadsvergadering om het onge noegen namens de ondernemers te uiten. Motie In een motie van WD-Gemeen- tebelangen werd de wethouder verzocht nogmaals met de be trokken ondernemers om de ta fel te gaan zitten om de kou uit de lucht te halen, en nog twee maanden te wachten met invoe ring van betaald parkeren op die plek. De motie werd gesteund door HENGSTDIJK - In de Cathari nakerk in Hengstdijk is tot en met zondag 1 augustus een expo sitie te zien van schilderijen, ge dichten en beelden uit Zimbab we. De schilderijen hebben als the ma 'Westerschelde - water land' en zijn gemaakt tijdens het Midzomerfeest. Zestien kun stenaars maakten ongeveer twin tig werken die ook te koop zijn. Tien procent van de opbrengst gaat naar de Stichting Behoud Catharinakerk Hengstdijk. Ook hangen er diverse gedichten. In de kerk is ook ruimte gemaakt voor 25 stenen beelden uit Zim babwe. De beelden zijn in Zeeuws-Vlaanderen beter be kend als de Catex-collectie. Ze zijn de in natura betaalde reke ning aan een ondernemer uit Clinge. Ook de beelden zijn te koop. De openingstijden van de expositieruimte, de kerk, zijn ie dere middag van 14 tot 17 uur. Nieuw West en CDA. Dorpsbe langen Toerisme, PvdA en het CDA-raadslid R. de Croock stemden tegen. Volgens F. Maenhout (WD-Ge- meentebelangen) moet de impas se worden doorbroken en kan dat alleen als er nogmaals wordt gepraat. Het bedrag van 350 euro voor de huur van een parkeerplek voor met name per soneel van bedrijven dat regel- matig gebruik maakt van het ter rein aan de Klokstraat, is vol gens hem aan de hoge kant. Bij een parkeerproef elders in de stad kunnen inwoners voor een bedrag van vijftig euro een par keerplek reserveren. „Dit bedrag voor de Klokstraat staat in schril contrast met.de proef", aldus Maenhout. J. Boog aard (PvdA) vond dat Maenhout appels met citroenen vergeleek. Kamphuis liet duidelijk blijken weinig zin te hebben om nog maals te overleggen. „Ik voer uit wat in de parkeernota staat. Als ik weer aan de onderhande lingstafel moet, doe ik dat niet van harte. We hebben goed on derhandeld en oplossingen om het personeel elders te laten par keren aangedragen, maar die werden verworpen. Alternatie- ven waren niet bespreekbaar. Het enige wat ik kan doen is on derhandelen over de prijs." MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 47-jari- ge man uit Sas van Gent voor het rijden tijdens een ontzeg ging van de rijbevoegdheid ver oordeeld tot een jaar rijontzeg ging, 120 uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf. De man was eerder een aantal keren voor het rijden onder in vloed en rijden tijdens een ont zegging is veroordeeld. Officier van justitie G. Oosterveld wilde niet zover gaan om een gevange nisstraf te eisen. De officier hield het op 120 uur werkstraf en een jaar rijontzegging, maar ze eiste ook de verbeurdverkla ring van de in beslag genomen bestelbus. „Dan word ik wel érg zwaar gestraft. Mijn bus in mijn rijdende werkplaats De poli tierechter besloot de bestelwa gen terug te geven. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 I Postbus 31 4460 AA goes l Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 J E-mail: redactie@pzc.nl internet j www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur zaterdag 24 juli 2004 Jongleren in kilt bij St. Jacobs. door Jean-Lou de Gucht GENT - 't Is Gentse Feesten, 't is Gent se Feesten. We drinken niet, we zuipen. We lopen niet, we kruipen.' Kamagurka schreef dit lied voor de 161e editie van de Gentse Feesten. Of ze in Gent blij zijn met deze kijk op dit cultuurfeest an nex zuipfestijn is de vraag. Schepen van Feestelijkheden Daniël Termont in elk geval niet. Platvloers en smakeloos, vond hij het. De arme man is al jaren bezig om de feesten op te waarderen: minder worst en meer cul tuur. Hij streeft ernaar om in 2006 de ideale feesten te organiseren. Platvloers en smakeloos: het zal de be zoekers aan de Gentse Feesten worst we zen. „Wat een ambiance hier. Wat een ambiance. Agge maar leut et." En ple zier heeft het groepje feestvierders op een van de vele terrassen. Ze barsten uit in gezang. 'Als strop ben ik geboren, daar aan de Belforttoren, St. Baafsplein en stadhuis, daar voel ik me thuis.' El len Dumez uit Sas van Gent is een van de feestvierders. „Dit zijn nou echt de Gentse Feesten. Ambiance en plezier en dat een hele dag lang. We zijn al van vanochtend op stap en blijven hier tot in de late uurtjes. Feestvieren en drin ken." Philip van Acker uit Zelzate valt haar bij. „Verbroedering tussen Vlamin gen en Zeeuws-Vlamingen, dat zijn voor mij de Gentse Feesten. En cultuur opsnuiven." Kleurrijk, rebels, meestal uitbundig, soms ingetogen, gastvrij en tolerant. Dat zijn de Gentse Feesten. Volgens Ter mont is er niets Gentser. 'Iedereen doet mee, zonder onderscheid naar leeftijd, herkomst, rang of stand.' Zou dat nou echt zo zijn? Eet iedereen worst en fri tes? Een lange rij staat voor een frites- kot op de Korenmarkt. Zij komen af op de speciale aanbieding. Frites met mayonaise, ketchup en ajuin 4 euro. Maar niet iedereen laaft zich aan dat volksvoedsel. Aan de Graslei is het ex clusiever toeven. Daar wordt aan tafels gegeten. Met voorgerecht en veel wijn. Obers lopen af en aan. Maar daar hangt dan ook een flink prijskaartje aan. Hoe zo, zonder onderscheid naar rang of stand. Na het eten is het tijd voor iets anders. Flaneren, langs de terrassen schuifelen, zien en gezien worden. Veel leggings en blote buiken bij jonge meiden. Daar heeft de worstenbakker die even niets te doen heeft ook oog voor. „Dat heb je thuis niet hè, daarvoor kun je ook naai de Gentse Feesten komen." Natuurlijk, maar dan vergeet je de cul tuur waarmee je wordt overstelpt. In tien dagen tijd vinden er honderden ac tiviteiten plaats op negen pleinen. Pop, jazz, straat- en poppentheater, toneel en cabaret. Van de Gentse Feesten ma ken vier festivals deel uit: het Blue Note festival, het internationaal straatthea terfestival, het puppetbuskersfestival en het dance festival 10 days off. Op de Korenmarkt treedt Johan Vermin nen op. Hij droomt over een ver verge ten land. 'Zelfs de jukebox heeft heim wee. Naar de klank van tam-tam. Je wordt hier dronken van weemoed. In Bar Tropical.' Ingetogen, zo klinkt de muziek van Verminnen. Covers Even verderop, op de Groentenmarkt, staat de Gentse groep A.B. Nono op het podium. Hij brengt covers uit een ver verleden. Onder de klanken van Nut- bush City Limits gaat het publiek uit z'n dak. Een ouder publiek. Maar niet alleen op de Groentenmarkt is het gezel lig. Bij St. Jacobs treden de hele avond allerlei bandjes op. Hier tref je vooral een jonger publiek. En er wordt ge danst. Eerst voorzichtig door een paar meisjes, maar al gauw is het plein een foto Camile Schelstraete deinende massa. Het Polé Polé Festival op een drijvend podium tussen de Ko renlei en de Graslei staat garant voor Latijns-Amerikaanse explosiviteit. De groep Malu Vita met een mix van oude folksongs en een groovy achtergrond biedt vermaak voor een publiek van jong tot oud. En dat allemaal onder het genot van cocktails in de nabijheid van middeleeuwse trapgevels. „We hebben leut gemaakt, we hebben ons goed geamuseerd", zegt een groepje feestgangers. „We gaan naar huis." Een ander groepje is dat nog niet van plan. „Nee nog lang niet. We blijven door gaan." En hoe zit het met het aantal dronkelappen in de nachtelijke uurt jes? Volgens de Besluitwet betreffende de beteugeling van de dronkenschap van 14 november 1939 'wordt hij die in een openbai-e plaats in staat van dronkenschap wordt bevonden, ge straft met een boete van 15 tot 25 frank. Bovendien kan de delinquent, indien hij wanorde, schandaal of voor een an der of voor hem zelf gevaar veroor zaakt, in het gemeentelijk huis van be waring opgesloten worden gedurende ten minste twee uren en ten hoogste twaalf uren'. De bezoekers van de Gentse Feesten die te diep in het glaasje hebben gekeken, hoeven echter weinig te vrezen. De poli tie hanteert gedurende tien dagen een gedoogbeleid. TERNEUZEN - Verkeersdeelnemers negeren massaal de omleiding bij de afslag Axel/langeweg op de Tractaatweg in Terneuzen. Dat meldt de politie. Gisteren zijn bij dat punt vijftien bekeuringen uitgeschreven bij een controle. Vanwege werkzaamheden aan de verkeerslichten aan de Eversdam is de rechter rijbaan, komende vanaf Terneu zen, geheel afgesloten met hekwerken over de gehele rij baan. Er is een omleiding aangegeven. Maar veel automo bilisten passeren de verkeersgeleider aan de linkerkant en zijn dus aan het spookrijden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 32-jarige inwoner van Terneuzen voor vernielingen en het beledigen van de politie conform de eis tot vijftig uur werkstraf. De Terneuzenaar schold op 29 november vorig jaar hoofdagenten uit voor klootzak ken. Op het politiebureau beschadigde de man de 'op- houdkamer'. Nog geen maand later, op 20 december, ver nielde de verdachte huisraad (salontafel, glazen, kerst spullen) van zijn ex-vrouw. Aan het slachtoffer moet de man 150 euro schade vergoeden. RENESSE - Een zeventienjarig meisje uit Burgh-Haam- stede is in de nacht van donderdag op vrijdag in haar ge zicht geslagen in een horecagelegenheid aan de Hoge- zoom in Renesse. Een onbekende jongeman deelde dé klappen uit toen ze tegen hem op botste. Hierop gaf een zestienjarige vriendin van het meisje, ook afkomstig uit Burgh-Haamstede, de man een duw. Dat kwam haar ook op een klap te staan. BURGH-HAAMSTEDE - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede is in de nacht van donderdag op vrijdag een hoeveelheid benzine gesto len. Deze werd uitgegoten over de Hogeweg over een leng te van ongeveer vijf meter en in de brand gestoken. Hier door raakte het wegdek beschadigd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een twintigjarige Vlissinger voor dronken rijden een boete van 480 euro opgelegd. In de strafmaat werd meegewogen dat de drankrijder op 21 december vorig jaar schade had veroorzaakt op het Tolplein van de Wes- terscheldetunnel in de gemeente Borsele. Het gedrag van de Vlissinger viel op toen hij met zijn auto bij het tolpoort- je gevaarlijk achteruit reed. Uit de blaastest bleek dat hij twee keer zoveel alcohol had gedronken als toegestaan. VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 30 en 36 jaar zijn vrijdagochtend rond 1.45 uur in een winkelpand aan cle Singel in Vlissingen aangehouden. Ze werden, na een mel ding, op heterdaad betrapt bij een inbraak waarbij ze te toegang tot de winkel hadden geforceerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65