Reimerswaal komt geld tekort PZC Zo'n aangepast chalet vind je nergens Goesenaar bekent uitvoer xtc-pillen naar Engeland Begroting niet sluitend ondanks opzij schuiven van veel ambities Streetparade Middelburg begint rustig Man krijgt jaar rijontzegging Rechter twijfelt aan bewijs voor drankrit bil Jongen beroofd in Renesse Parkeerbeleid inzet van discussie Inbrekers op heterdaad betrapt Amokmakers aangehouden rfnor Rob Paardekam gRUININGEN - De gemeente Reimerswaal heeft bijna al haar ambities opzij geschoven en nog is de begroting voor de komende vier jaren niet sluitend. De tekorten voor 2005 en 2006 zijn respectievelijk 366.000 en 385.000 euro. Voor 2007 wordt een klein tekort van 33.000 euro voorzien om vervolgens in 2008 wel positief uit te komen met een bedrag van 125.000 euro. „Maar besef wel dat we dat al leen maar voor elkaar hebben gekregen door van 2008 een in- MIDDELBURG - De Middel burgse Streetparade ging giste ren rustig van start - niet wat de hoeveelheid decibellen, wel wat het aantal bezoekers be treft. Hoewel er toch zoveel te beleven was. De Streetparade ging dit jaar al op vrijdagavond van start. De muziekzender Yorin FM verzorg de een programma vanaf een speciaal podium op de Markt. De zendgemachtigde zorgde voor een avondje goed dansbare muziek, onder meer van de be kende dj Ronald Molendijk, en een prachtige lichtshow. Toch hield het aantal bezoekers niet over. Zo kwamen slechts enkele honderden toeschouwers naar het optreden van Molendijk kij ken. Vandaag staat de traditionele Streetparade door de stad op het programma. De karavaan vertrekt rond 13.30 uur vanaf het Damplein en eindigt op de Markt. Ondertussen kunnen lief hebbers van dance-acts hun hart ophalen op de Markt. Van af 13.30 uur zijn daar optre dens. Na 16.00 uur verhuist het feestgedruis naar het Hof van Tange. Daar zijn op twee podia dans en muziek-acts te zien. MIDDELBURG - Politierechter 1. Woltring heeft gisteren een 47-jarige man uit Sas van Gent voor het rijden tijdens een ont zegging van de rijbevoegdheid veroordeeld tot een jaar rijont zegging. 120 uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf. De man was eerder een aantal keren voor het rijden onder in vloed en rijden tijdens een ont zegging is veroordeeld. Officier van justitie G. Oosterveld wilde niet zover gaan om een gevange nisstraf te eisen. De officier hield het op 120 uur werkstraf en een jaar rijontzegging, maar ze eiste ook de verbeurdverkla ring van de in beslag genomen bestelbus. De politierechter be sloot de bestelwagen terug te ge ven. vesteringsarm jaar te maken", zegt burgemeester A. Verbree, die bepaald niet vrolijk wordt van de slechte financiële positie waarin ook zijn gemeente ver keerd. Beleid Er is totaal geen geld voor nieuw beleid en ook bestaande ambities kunnen niet of nauwe lijks worden waargemaakt. Als voorbeeld noemt Verbree de bi bliotheek, waar de gemeente graag een soort kenniscentrum van wil maken, dat zich veel meer dan nu richt op informatie- door Jeroen Jumelet KAMPERLAND - Ze zijn er nog steeds van onder de indruk. De familie Van de Meer uit Den Hoorn is net aangekomen in het aangepaste chalet op camping De Roompot in Kamperland. De zoon van Ingrid en Ton van de Meer, Stefan (17), heeft spas- ticiteit. Het chalet dat de fami lie een week huurt, is door de stichting On Wheels betaald en is bedoeld voor gezinnen met een of meerdere kinderen met een handicap. Oprichter van de stichting uit Maasdijk, Marijke Sentges, heeft zelf twee kinderen met een spierziekte. „We hebben de stichting opgericht omdat we za gen dat er een behoefte was voor aangepaste gezinsactivitei ten. En daar hoort samen op va kantie gaan ook bij." De stich ting had al langer twee aange paste campers te huur. Het cha let in Kamperland is net nieuw. „Ik had op een beurs een mooi chalet zien staan. Ik ben toen gaan praten met de fabrikant of er ook aanpassingen mogelijk waren. Met geld van sponsors konden we er een aanschaffen. Voor we het wisten stond het voorziening. „Een prachtig plan, maar het geld is er gewoon met." Feitelijk is het plan voor Yerse- ke-West het enige grote gemeen telijke project dat nog in de be groting is opgenomen. „Om ver der nog iets voor elkaar te krij gen, zullen we in de toekomst va ker deals met projectontwikke laars moeten sluiten", aldus Ver bree. Die weg is de gemeente in princi pe al ingeslagen als het om de ontwikkeling van Yerseke en het voormalige veerplein in Kruiningen gaat. Daar krijgen chalet er. En hij is echt prachtig geworden." Dat vindt ook Ingrid van de Meer. „Het is echt ongelooflijk hoe mooi het binnen is. Alles is goed opgezet, de hulpmiddelen zijn er allemaal. In één woord prima." Ton van de Meer heeft gelijk toen hij hoorde dat er plannen waren om een chalet te bouwen, een week geboekt. „Ik heb er geen spijt van." Hij laat in het chalet de aanpassingen zien die gemaakt zijn. Aan het plafond van de badkamer hangt een rails voor de tillift. Door een ingenieus systeem kan de tillift overal naar toe. Van het toilet naar het bad en naar de slaapka mer. „Die lange rails door het huis is geweldig. Tijdens andere vakan ties zaten we ook nog wel eens in een aangepast huisje, maar toch moest je dan regelmatig nog zelf tillen. Je kan zien dat ze bij On Wheels verstand van zaken hebben. Zoiets vind je ner gens." Stefan zelf ziet de vakan tie ook wel zitten. Hij is blij dat hij overal kan rondrijden en dat er geen obstakels in de chalet en de tuin eromheen zijn. Het verhuren van de campers en het chalet is niet het enige wat de stichting On Wheels doet. Ste de ontwikkelaars van de ge meente de ruimte om hun plan uit te voeren, maar overheids geld komt er niet aan te pas. Streng De forse tekorten voor de jaren 2005 en 2006 denkt de gemeente weg te werken door onderuitput ting (investeringen vertragen) en een streng begrotingsbeleid toe te passen. Dat wil zeggen dat het bedrag dat is begroot ab soluut niet overschreden mag worden. „De tijd waarin dat ge makkelijk kon, is nu echt voor bij", zegt Verbree. fan speelt bij een rolstoelhockey team. „Ik ben keeper bij het eer ste elektrische team. Elke vrij- Het college voert binnenkort een gesprek met de provincie over de begroting. Hoewel die in principe een sluitende begroting eist, verwacht Verbree dat ze toch akkoord gaat. Trendmatig Reimerswaal verhoogt de ozb de komende vier jaar alleen maar trendmatig, dat wil zeggen met het inflatiepercentage. Het rioolafvoerrecht en de reini gingsheffing gaan wel omhoog, al zal de gemeente daar niet rij ker van worden. De kosten zijn namelijk ook dagavond zijn er wedstrijden." Volgens zijn vader is het onge looflijk wat On Wheels allemaal flink gestegen. Het college wil de beide heffingen gewoon kos tendekkend houden. Het rioolafvoerrecht stijgt de ko mende vier jaar telkens met acht procent en de reinigingshef fing met elf procent. Dat bete kent dat een huishouden van meer dan twee personen, dat dit jaar 234 euro aan reinigingshef fing betaalt, in 2008 ruim 350 eu ro moet neertellen. De hele begroting 2005-2008 staat op de website van de ge meente. Hij wordt door de ge meenteraad besproken op dins dag 19 oktober. doet. „Marijke Sentges weet een heleboel te bereiken omdat ze doorzet en er voor gaat." f door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 24-jarige in woner van Goes bekende giste ren in hoger beroep bij het Haag se gerechtshof xtc-pillen naar Engeland te hebben uitgevoerd. Tot dusverre zei de man in april vorig jaar slechts een vakantie reisje naar Engeland te hebben gemaakt, samen met zijn vrien din en een bekende. Wel zei de man dat de partij van 6500 pillen niet geheel uit xtc be stond. Het merendeel van 4000 pillen was viagra, aldus de ver dachte. Voor hofaanklager G. Knobbout maakte het niet zo veel uit. Hij vond bewezen dat de man een grote partij drugs naai* Engeland had uitgevoerd. De aanklager zag het bewijs dat het om echte xtc ging in de vondst van 98 pillen in de wo ning van de man. De pillen wa ren verstopt onder een laken in een kapotte wasdroogmachine. Aangezien de man uit Goes reeds vaker is veroordeeld voor drugsdelicten, eiste Knobbout een celstraf van achttien maan den en een boete van 3000 euro. De verdachte liep tijdens de drugsreis naar Engeland nog in de proeftijd van een eerdere ver oordeling tot zeven maanden voorwaardelijke celstraf. Als het aan de aanklager ligt, zit de man ook deze straf uit in de ge vangenis. Milder was de aanklager tegen de 22-jarige in Middelburg wo nende vriendin van de verdach te, die de Goesenaar vergezelde op de drugsreis. Hij vond dat de vrouw niet terug hoefde naar de gevangenis en eiste een celstraf van 360 dagen waarvan 330 voorwaardelijk en een boete van drieduizend euro. De eis tegen de 31-jarige uit Vlissingen af- konstige reisgenoot was 360 da gen waarvan 333 dagen voor waardelijk en een boete van 3000 euro. De Vlissinger nam in Southampton het geld voor de geleverde drugs in ontvangst en bracht het mee terug naar Ne derland. Strenger De gëeiste straffen tegen de vriendin .en de bekende zijn la ger dan de eerdere vonnissen van de rechtbank in Rotterdam. Deze veroordeelde hen tot tien maanden cel waarvan vier voor waardelijk. De eis tegen de hoofdverdachte uit Goes is stren ger dan de eerdere veroordeling. De straf bij de rechtbank was veertien maanden aangevuld met de zeven maanden van de voorwaardelijke veroordeling. De politie kwam het drietal op het spoor door het afluisteren van de telefoongesprekken van een drugsleverancier. De in Mid delburg wonende vriendin had een originele uitleg van de ge sprekken. Als er over tellen werd gesproken, zou het niet gaan om pillen, maar om de pups van de zwangere hond. De man uit Goes zei dat de gesprek ken niet over pillen maar over geld gingen. Uitspraak volgt over twee we ken. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 39-jarige drankrijder uit Vlissingen veroordeeld tot negen maanden rijontzegging en veertig uur werkstraf. De Vlissinger werd 12 april in Biggekerke betrapt met een alco holpercentage van 860 micro gram: bijna vier keer zoveel als is toegestaan. Van het rijden on der invloed op 7 oktober vorig jaar in Veere werd hij vrijgespro ken. De officier van justitie wil de de man voor beide alcohol- misdrijven veroordeeld zien. Ze eiste zeventien maanden rijont zegging en zestig uur werkstraf De Vlissinger beweerde dat hij op 7 oktober zijn auto langs de kant van de weg had gepar keerd en daarna acht blikjes bier had gedronken. De politie trof hem daar slaapdronken aan. De lege blikjes zei hij een eindje verderop te hebben weg gegooid. maar die werden niet gevonden. Uit de blaastest, die de politie hem afnam, volgde een score van 760 microgram. De politierechter had zo zijn twijfels en sprak verdachte hier van vrij. De officier overweegt om tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 I Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur zaterdag 24 juli 2004 RENESSE - Een zestienjarige jongen uit Den Bosch is in de nacht van donderdag op vrijdag rond kwart voor drie aan de Vroonweg in Renesse beroofd. De jongen fietste over de Vroonweg. Net buiten de bebouwde kom van Ren esse werd hij door een achteropkomende auto aangere den, waardoor hij ten val kwam. Vervolgens beroofden de inzittenden hem. Het slachtoffer raakte hierbij gewond en werd later opgenomen in het ziekenhuis. De politie verzoekt personen die op of rond genoemd tijd stip iets hebben gezien aan de Vroonweg of getuige zijn geweest van de beroving, zich te melden op het politiebu reau in Renesse of Zierikzee of op telefoonnummer 0900-8844. Marieke Balk uit Zeewolde bracht haar vakantie door op de camping in 's-Heer Hendrikskinderen. Links haar zoontje Jordy. door Freek Janssen KORTGENE - Donkere wolken pakken zich samen boven camping De Paarde- kreek in Kortgene, als de familie Van der Kemp uit Ridderkerk de boel in pakt. De voortent wordt in de caravan geladen en dan vertrekken ze huis waarts. „We hebben drie weken alleen maar slecht weer gehad", zegt moeder Manon. De weersvoorspellers beloven vanaf dit weekeinde eindelijk standvastig zomer weer, maar daar mag de familie thuis van gaan genieten. Het is het grote risi co van vakantie vieren in Nederland. Wekenlang niets dan regen op de cam ping, zodra je weer thuis bent en moet gaan werken, laat de zon zich eindelijk zien. Vooral de vakantiegangers uit het mid den van Nederland hebben deze zomer pech. Terwijl de schoolkinderen in Zee land vandaag pas hun allereerste vakan- diedag vieren, is de zomervakantie daar al drie weken bezig. Veel gezinnen heb ben de vakantie er al opzitten. „Ik vond het erg jammer dat het zoveel regende", zegt zoon Sander. „Met dat weer had ik net zo goed thuis achter de tv kunnen zitten." De familie is tussen door dan ook de televisie thuis in Rid derkerk gaan halen. Maar ja, zonder schotelantenne ontvang je alleen maar Nederland 1,2 en 3 en als je geluk hebt nog een Belgische of Duitse zender. Re den genoeg voor Jasper om de meeste tijd door te brengen met zijn spelcompu ter, de Xbox. „We hebben ons toch wel vermaakt hoor", stelt Manon gerust. Maar naar het strand gaan, dat zat er de meeste da gen niet in. „We zaten veel binnen, spel letjes te spelen. Ook zijn we veel in de omgeving gaan rondkijken." Overdekte activiteiten, zoals de Pasar Malam vo rig weekeinde in Kamperland, boden uitkomst. Jasper: „Het waaide er zo hard, dat de circustent wegwaaide." Enigszins geamuseerd: „Ze moesten met zijn allen aan de tentstokken gaan hangen." Veel regen is niet leuk, maar zo heet als het vorig jaar was vond de familie ook geen pretje: „Toen gingen we ook zo vroeg en zaten we midden in een hitte- golf." Marieke Balk uit Zeewolde heeft negen dagen met haar gezin op Camping Fruit- zicht in Wolphaartsdijk gestaan. Dit weekeinde gaan ze naar huis. Met het weer vond ze het wel meevallen: „Het heeft vooral in de avonden en nachten geregend, ik moet zeggen dat wij daar weinig last van hebben gehad. We heb ben zelfs best veel gefietst. Slechts een keer zijn we echt klemgeregend, in Kat- foto Willem Mieras tendijke."Als het slecht weer was. kon de familie altijd ergens terecht: Marie- kes ouders wonen in 's-Heer Hendrik skinderen. „Ik ben hier opgegroeid, maar woon al tien jaar buiten de provincie." Ook in Westerschouwen woont veel familie, dus daar is ook menige regenachtige dag doorgebracht. Marieke en haar man hebben de kinde ren maar een keer hoeven meenemen naar een echte slecht-weeraccommoda- tie: Het Klok'uus in 's-Heer Arendsker- ke. Vooral de ballenbak viel erg in de smaak. Een groot voordeel van Camping Fruit- zicht is dat de caravans tussen fruitbo men staan, die de wind tegenhouden. „Toch ben ik erg blij dat we in een cara van sliepen en niet in een tent." Marieke zelf kan in Zeewolde ook nog even genieten van het mooie weer van de komende dagen. „In Zeewolde heb je ook strand. Mijn man moet maandag weer aan het werk, die baalt wel een beetje." MIDDELBURG - Het lijkt maar niet te lukken om de re gels voor invalidenparkeerplaatsen in de Walcherse ge meenten gelijk te trekken. De gemeente Vlissingen dacht hetzelfde beleid te gaan voeren als Middelburg, maar blijkt nu toch juist het tegenovergestelde te gaan doen. Al een paar jaar hanteren verschillende gemeenten ande re parkeerregels voor gehandicapten. In de ene gemeente mogen gehandicapten met een invalidenparkeerkaart overal gratis parkeren. In de andere woonplaats moeten ze zelfs betalen op een gereserveerde parkeerplaats voor gehandicapten. Veel boetes door die onduidelijkheid zijn het gevolg. Om hier aan een eind te maken zijn Middelburg en Vlissingen vin den dit niet kunnen en gingen met elkaar om de tafel gaan zitten om de regels op elkaar af te stemmen. Ook Veere was bij het overleg betrokken. Middelburg besloot vorig jaar dat bezitters van een gehan- dicaptenparkeerkaart vanaf 2004 geld in de meter moe ten doen als ze hun auto op een gewone parkeerplaats zet ten. Alleen op een gehandicaptenparkeerplaats kunnen ze gratis staan. Ter compensatie van de parkeerkosten zijn de kosten voor de keuring voor een gehandicaptenpar- keerkaart geschrapt. De gemeenteraad van Vlissingen buigt zich op 29 juli (19.30 uur) in het Arsenaaltheater over het voorstel het parkeren voor gehandicapten met een invalidenparkeer kaart, overal gratis te maken. Alleen voor het Keizersbol- werk en de parkeergarage wordt een uitzondering ge maakt. Daar moet wel betaald worden. VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 30 en 36 jaar zijn gisterochtend rond 1.45 uur in een winkelpand aan de Sin gel in Vlissingen aangehouden. Ze werden, na een mel ding, op heterdaad betrapt bij een inbraak waarbij ze te toegang tot de winkel hadden geforceerd. VLISSINGEN - Een zestienjarige Souburger is gisteroch tend rond 2.40 uur op het Bellamypark in Vlissingén aan gehouden. Hij had een een medebezoeker van een café aan het Bellamypark bedreigd. Tijdens de aanhouding be gonnen omstanders zich ermee te bemoeien. Twee perso nen van 17 en 18 jaar, beiden uit Oost-Souburg, weiger den zich te verwijderen. Hierop volgde een handgemeen tussen hen en de aanwezige politieagenten. De jongens werden eveneens aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49