PZC Snufjes voor op reis... riTiMitiiH -,/ r WËm^ Bom Dia voor Bourgondiërs en liefhebbers van bootjes Redactie bijlagen: 0113-315680 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 24 juli 2004 Door ANGELIQUE SPAN INKS mee Koffers gepakt, tent getest, alles bij de hand voor een lekker lange vakantie op een zonnig adres. Toch zijn er altijd nog wat handige snufjes die ontbreken in het reispakket. We zetten er op deze pagina ruim twintig voor u op een rij. Van insectengifpompjes tot een opvouwbare beker en van zwerfzeep tot wind- en waterproof lucifers. Wantje weet toch maar nooit. Voor de volle pakker: de Vacuümcom- pressor van Eagle Creelc (€11,95), een' plastic zak met luchtdichte afsluiting waarmee jassen, handdoeken en ande re dikke stoffen tot tachtig procent kleiner kunnen worden ingepakt. Gebeten of gestoken dan biedt de Aspivenin beet set (€16,95) eerste hulp. Een vacuümpompje met vier verschillende zuignapjes helpt het irriterende gif makkelijk uit te zuigen om pijn, jeuk, en aller gische reacties te verminderen. In ernstige geval len is serieus medisch advies daarna toch raad zaam. Tegen de irritante jeuk van muggenbulten: de Click-away Bite Relief van Care Plu: (€9,95) en de Stamp-it (€3,99). Zet ze op d< bult en druk. Bij de Click-away is het effeci te danken aan een kleine elektrische prik kel die je vijf keer moet "herhalen. Het appa raatje is goed voor zo'n 4000 behandelin gen. De Stamp-it drukt het gif in de bult naar een diepere huidlaag waardoor de op pervlakkige jeuk verdwijnt. Dieper in de huid worden sneller anti-stoffen aange maakt. Na tien of vijftien behandelingen heb je zelfs genoeg antistoffen aangemaakt om maandenlang helemaal geen last meer te hebben van jeukende insectenbeten. Een eenvoudig principe dat voortborduurt op het drukken van een kruisje in je huid met je nagels. Voor de wildkampeerder: de Super Wire Saw (€5,90) een draadzaag met ogen aan het uiteinde waar zich makkelijk een tak doorheen laat buigen. Zaagt door bomen, maar ook steen, aluminium en botten. Dus niet meenemen in de handbagage bij een vliegreis! Intenser licht komt er uit de Ultra dunne Flashlight van Garrity (€6,99) niet veel gro ter dan een creditcard en bedrukt met een rustiek berglandschap. De handdoeken van Rubytec (vanaf €14,95) zijn niet alleen zachtf lichtgewicht en makke lijk op te rollen tot een klein pakket, ze absor beren oök supergoed en zijn snel weer droog. Ook handig is de Urinelle (€0,70 per stuk), het piaskokertje waarmee ook vrouwen staand en dus hygiënisch kunnen plas- seivjofmakkelijk een urninebekertje kunnen vullen). En wil •men bijvoorbeeld langs de snelweg toch zitten dan zijn Toly wcbril-dekjes (€0,95 per 10 stuks) makkelijk Hoge nood en geen toilet in de buurt (€6,99) hulp. Een voor het hele gezin vocht, of het nu uri- of braaksel, opvangt en absor- zodat het niet meer weg kan lo- uit het zakje. De gel kan tot 800 ml vocht aan en is biologisch afbreek baar. Na gebruik weggooien. watersporter: De (€9,95), een sleutel- iet ingebouwde dob- laar liefst twaalf me- ici uiddu waardoor een niet al te zware sleutelbos ook in die per water makkelijk is terug te vinden. Zit een teek u op de huid dan biedt Ticlcpiclcer Kit van Travelsa-, ve (€12,50) uitkomst. Met bruiksaan wij zing, tekenpincet, pleisters en alcoholdoekjes om de wond te deppen als de teek verwij derd is. Ook op de ruimtevretende mok en kol ter is wat gevonden: de^jatte^maaf"uitvouw bare Orikaso beker (€?!95) en het uit een me talen spiraal optrekbare filter van Tatonka (€3,25). Ook voor de oren, maar niet vo< in het vliegtuig, is de Ear Putty (€3,50) van zachte siliconen. Rol tot een bal en druk in de oorope ning tot die helemaal dicht zit. Te gen hinderlijk lawaai, bijvoorbee." op de camping. Een mini naaikitje van Present Time (€2,90) is ook welkom omdat er altijd wel wat scheurt of een knoop afschiet. Met naald en draad maar ook sluitspelden, reserveknoopjes, drukker en zelfs twee haarspelden. Nareygëurtjes in de tent of lerlaarzen, outdoorjtle- cling of sandalen dat kan Mi- raZyme (€2,50) oplossen. Letterlijk. Deze mix van mi crobiologische enzymen en microben, wordt vermengd met een flinke badkuip vol water tot een ware geurvre- ter. Doordrenk de stinken de stoffen ermee en ze kun nen weer tijden mee zon der dat je je neus dicht hoeft te houden. Voor de echte d^grle- vers die onder alle standigheden licht ol ^een vuurtje willen zijn nog Coghlan's wind- en waterproof lucifers (€5,50). Een scherp hoog piepje produceert de Mosquito repellent keycain (€2,99). Muggen houden er niet van, maar helaas horen veel men sen het ook en dat is minder pret tig. Pluspunt: ër zit ook een lichtje in voor als je hét sleutelgat zoekt. De Earplanes (€8,95), oordopjes van voorgevorm de siliconen, verlichten het ongemak aan de oren tijdens het landen. Ze reguleren de lucht druk waardoor de oren minder verstopt voelen. Wie ze draagt heeft bovendien minder last van het lawaai in de cabine. Tandenpoe hoeft met de Va Bij diarree helpt het ors-scoop maatje van Care Plus (€2,50) dat precies de goede hoeveelheid wa ter en suiker afmeet die gemengd met een glas schoon water de vochtbalans op peil helpt te hou den. Niet voor in de handbagage maar wel handig is de kleine Antalis antispace multitool (€9,95), een re gelrechte afgeleide van de Leatherman multitool. Die is echter pas vanaf €85 verkrijgbaar. Toch biedt de Antalis ook een tang en schroevendraaiers, vijl en zaagje, schaartje en opener. Handig voor pp de camping is de superge concentreerde Zwerfzeep van Beversport 75 voor 100 ml). Een paar druppels en je zowel mee wassen als afwassen in ook koud water. aan de Au- Bird Call (€7,50) maakt vogels- nieuwsgierig. Het hars pfept tussen het hout en metaal en trekt zangvogels aan. kan ook en daar |le toilettas voor ude's Dentoffesh (€4,70), een kleine tweedelige tan denborstel met minitube pasta. Door Rien van Reems De jachthaven van Wemel- dinge behoort met zo'n vijf honderd ligplaatsen en tot honderd vijftig passanten per dag in het hoogseizoen tot de drukste recreatiehavens van Zeeland. Vanwege toeganke lijkheid en comfort is het ook één van de populairste havens. Een drijvend dorp van zulk een omvang ver dient ook een eetgelegenheid van vergelijkbare kwaliteit en met een sfeer die aansluit bij het vakantiegevoel van de bezoekers. Havenbrasserie Bom Dia biedt dit alles; in een atmosfeer van ongedwon genheid scharen hele fami lies en vriendenkringen zich er aan de dis, met uitzicht op de bootjes. Bom Dia draait sinds een paar weken onder nieuwe lei ding, de familie Nicodem, be kend van Ockenburgh in Goes, heeft de zaak overgeno men van de vorige eigenaren die hun horecageluk nu be proeven op het Caribische ei land Curasao. Joop Nicodem, zo juist 65 ge worden, ziet in Bom Dia een nieuwe uitdaging. Als maïtre de cuisine zet hij met zijn koks de keuken op poten, luisterend naar de gasten, vooral Belgen, liefhebbers van een goede tafel en dito wijnen. Zoon Raymond Nico dem: „Je moet Bom Dia niet vergelijken met Ockenburgh waar het wat sjieker is en vooral zakelijke diners wor den geserveerd waar mensen rustig de tijd voor plegen te nemen. In de zomermaanden draaien die activiteiten op een laag pitje en kunnen we ons meer op Wemeldinge concentreren. Daar gaat het allemaal wat vlugger en infor meler, vakantiegangers vra gen vlotheid, kwaliteit die be taalbaar is en een gemoedelij ke ambiance." Met die ambiance zit het wel goed. Gastvrouw Nicole Bee- rens en haar assistenten ont vangen me vriendelijk en met opgewekte gezichten. Hoewel volgeboekt, weten ze toch iets te regelen. Als gevolg van de overstelpen de belangstelling zijn de ge bakken paling (€21) en de ge bakken tongetjes, twee stuks en samen 400 gram (€21), uit verkocht. Er is nog wel grote tong van 500 gram 27,50). Andere hoofdgerechten zijn: gebakken zalmmoot met kruidenkaaskorst en visroom- saus (€16), varkenshaas ge vuld met ossenhaas en rode wijnsaus (€17), kalfs rib-eye met pikante tomatensaus (€18,50),tournedos pepersaus (€19,50), steak tartaar, pikant geprepareerd (€17) en gepo cheerde kabeljauw met mos terdroomsaus (€19,50). Terwijl de op het dak roffe lende regen de muziek even overstemt en de havenmon ding voor korte tijd aan het zicht onttrekt, krijg ik een mandje stokbrood met zelfge maakte kruidenboter en roomboter bij mijn aperitief, een droge witte wijn. Er is een ruime keus uit koude en warme voorgerechten: salade van huisgemarineerde zalm, fetakaas, appel en frambozen- dressing, salade van Stellen- damse garnalen, carpaccio van ossenhaas (alle drie €11,50), vis-assiette Bom Dia, gegratineerde wilde oesters met kruidenboter en oude kaas, roergebakken gamba's in lookboter alle drie €13,50), gerookte Serrano- ham met meloen (€10), kaas kroketjes (€6), gegratineerde geitenkaas met honing en ap pel (€9,50), tomatensoep (€4,50) en Zeeuwse kreeften- soep (€9). Het seizoen loopt op z'n eind maar Bom Dia serveert nog Zeeuwse Oosterschelde- kreeft, vers uit de eigen bun, voor €7 per ons. Er zijn kreef ten bij van 2,5 kilo, ideaal voor vier personen. Als voorafje neem ik Holland se garnalenkroketjes (€8,50) uit eigen keuken en geser veerd met frisse sla en zóveel verse garnalen dat je eigen lijk kunt spreken van kroket- jes met garnalensalade. De kroketjes zijn uitmuntend, goed gevuld met garnalen in een zachte bechamel en met een krokant korstje. Mijn hoofdgerecht is de ka beljauw, kort gepocheerd met een rijke Bourgondische roommosterdsaus met al weer veel verse garnalen en op een bedje van zilte zee kraal. Naast de aardappelgra- tin krijg ik ook nog een schaaltje heerlijk bruingebak ken aardappeltjes. Die aan dacht voor de aardappel ver raadt de culinaire meester hand van Joop Nicodem. Tot slot het ultieme zomer- toetje: aardbeien met slag room en vanille-roomijs (€6,50). De aardbeien komen van Robben uit Berkel-En- schot en zijn milieuvriende lijk geteeld. Het Bourgondische karakter van Bom Dia komt ook tot ui ting in de wijnkaart, met wij nen van overal maar vooral ook uit de Elzas en ingedeeld naar klasse: fris-fruitig, rijk en aromatisch, krachtig en klassiek, enz. Gezien de popu lariteit is reserveren bij Bom Dia geboden. Havenbrasserie Bom Dia Sluisplateau 30 Wemeldinge Tel OU 3-626100 Gesloten op dinsdag Keuken open vanaf 12.00 uur, maandag vanaf 18.00 uur Creditcards: Visa en Mastercard, pinnen Kinderen: menuutjes, verrassings doosje en spelletjes Vegetarisch: altijd van alles in huis Rolstoel: invalidentoilet in haven gebouw Roken: niet gescheiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31