UCCdSIOflS ion i PZC Thailand steunt detentieverdrag 1 Onderscheiding voor Aznar kost Spanje 2 miljoen dollar vandaag, jQurjde france Het zit er op toneel speelfilm Z-Vlaanderen Hunter beschuldigt ex-vrouw Jones li Baby breekt armpje bij ruzie ouders MATRASSEN LEDIKANTEN MEUBELS De echte zomer begint in het reizenkaternl fan bekent 4 inbraken n Zeeland gedetineerden mogen in Nederland restant gevangenschap uitzitten Giro 555 ernnrfrefn 246e jaargang no. 173 saterdag 24 juli 2004 os nummer 1,70 24° |13° ZW 3 Zonnig Zonnig, vanmiddag dieper landinwaarts enkele stapelwolken, maar droog. Matige zuidwestenwind, maxima rond 24 graden. Je vindt de auto die je zoekt bij AUTO VERMEULEN Kijk op www.autovermeulen.nl of kom langs De laatste stop voor Frankrijk Regisseur Frank Herrebout is even terug op zijn geboor tegrond. De van oorsprong Temeuzenaar maakt dezer dagen opnames in Sas van Gent, Sluiskil en Temeu- zen voor zijn speelfilm Joy- ride. Hij schroomt niet hier bij een beroep te doen op oude be- kenden. Leven in de brouwerij Wat doe jij deze zomer? Vlaamse Baantjer K6IZ£r< in Brugge De Amerikaanse voormalige kogelstoter C. J. Hunter heeft zijn ex-vrouw Marion Jones beschuldigd van dopinggebruik tijdens de Olympische Spelen van Sydney in 2000. Sprintster Jones won daar vijf medailles, waar van driemaal goud. In 2002 scheidden Jones en Hunter, die zelf ook geschorst is vanwege do- ping, van elkaar. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4: Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7 en 8; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16, 17 en 18; Reportage: 19, 20, 21 en 23; Wonen: W1, W2, W3 en W5; Trends: W7 en W9; Jong: W11Reizen: W13 en W15. (Advertentie) TTTTI PZC b* gaat zorgvuldig om met petsoonsgegever treft u nadere informatie aan D Noteer u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) Noteert u mij voor een abon nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso 19,45). per kwartaal met automa tische incasso 56,60). O per jaar met automatische incasso 217,00) Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel met nodig) of bel gratis; 0800 - 0 231 231 VACATURES door Henk van den Boom BARCELONA - Verspilling van gemeenschapsgeld of fraude. Zo zien de meeste Spanjaarden het besluit van de vorige rege ring-Aznar om twee miljoen dol lar te betalen aan een Ameri kaanse lobbyist. Het pr-bureau kreeg begin dit jaar opdracht er voor te zorgen dat toenmalig premier Aznar de gouden ereme daille zou krijgen van het Ameri- (Advertentie) kaanse Congres voor zijn steun aan de Irak-oorlog. Aznar die momenteel op rond reis is in Amerika om zijn boek Acht jaar regeren' te promoten, heeft de medaille nog niet ont vangen. Volgens een van de ini tiatiefnemers, het Republikein se afgevaardigde Jim Gibbons, zijn er genoeg leden die het voor stel ondersteunen, maar moet nog iemand worden gevonden om de voordracht in de Senaat te brengen, omdat die de on derscheiding ook moet goedkeu ren. Premier Aznar maakte begin dit jaar een reis naar de VS, waar hij door president George Bush als 'mijn grote vriend' werd ont vangen. Een hoogtepunt was het optreden in het Amerikaanse Congres. Hij mocht de Congres leden toespreken, een eer die niet veel regeringsleiders te beurt valt. Drie maanden voor de Spaanse parlementsverkie zingen probeerde Aznar goede sier te maken met zijn vriend schappelijke betrekkingen met Bush. Nu blijkt dat ook dit op treden door datzelfde pr-bureau tegen betaling werd georgani seerd. Toeristen Omdat de belangstelling van de Amerikaanse afgevaardigden en senatoren voor de speech van Aznar uiterst gering was, zorg de het pr-bureau er voor dat de Congresbankjes gevuld waren met functionarissen van het Con gres en toeristen die op die dag het Capitool in Washington be zochten. De nieuwe socialistische rege- ring-Zapatero heeft nog niet ge reageerd op het geheime con tract met de Amerikaanse lob byist. Maar volgens Aznar is de hetze over de medaille een poging van de huidige regering om de aan dacht van werkelijk belangrijke zaken af te leiden. Zijn toenmali ge minister van Buitenlandse Za ken Palacio, die het bestaan van het contract toegeeft, heeft ver klaard dat het in de VS heel nor maal is als je voor dit soort din gen betaalt. Volgens haar heeft 70 procent van de landen Amerikaanse pr-bureaus en lobbyisten inge huurd om de relatie met de Ame rikaanse regering optimaal te houden. GPD STELLENDAM - Bij een ruzie tussen zijn ouders in Stellen dam is een vijf maanden oude baby gewondgeraakt. De 26-jarige vader gooide don derdagavond tijdens de echtelij ke twist een stenen beeldje naar zijn vrouw. Het beeldje brak en brokstukken raakten de baby. De arm van het jongetje brak op twee plaatsen. Het kind werd naar het zieken huis in Dirksland gebracht, waar hij een nacht moest blij ven. De vader is aangehouden en hij wordt maandag voorge leid voor de officier van justitie. Wegens opheffing slechts 3 weken alle echt waar, alles weg met korting VLISSINGEN - GILDEWEG naast Albert Heyn (elke zondag zijn wij open!!) MIDDELBURG-VEERSEWEG naast Super de Boer (Advertentie) |Bij inlevering van deze boni GRATIS BEZORGDg Elke week in de zaterdagkrant I Rc zeI Daar moetje naar toe. Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 3e katern pagina 22 NIJMEGEN - Stralend van trots gaan deelnemers aan de 88ste Nijmeegse Vierdaagse de eindstreep over. Op de 'Via Gladiola' bleek gisteren dat 39.711 het karwei af maakten. Van de 44.638 wandelaars die dinsdag begonnen, vielen er in totaal 4927 uit. Dat is een recordaantal. foto Vincent Jannink/ANP BDDELBURG - Een 29-jarige snuit het voormalige Joegosla- heeft 28 inbraken bekend, man 24 in Zeeland. De man isde per trein naar de plaats larhij 's nachts wilde inbre- monze redactie buitenland BANGKOK - Thailand is klaar om het verdrag te te kenen dat het Nederlandse evangenen mogelijk maakt jon resterende straf in ei- ten land uit te zitten. De Ihaise regering heeft dit zo- tnoemde Wots-verdrag iet Nederland goedge- eurd. Alleen een datum loor de ondertekening is sogniet vastgesteld. olgens goedingelichte bronnen Bangkok is de ondertekening ooral een zaak van agenda's ■^ken. Van opzettelijke vertra- 3?zou geen sprake zijn. Na de iticatie gaat het verdrag in «Ierland voor goedkeuring sar het parlement. Ie verwachting is dat daarbij en problemen rijzen, ook al eefteen aantal fracties nog vra- sover de uitvoering van de ereenkomst. „Iets is beter dan verwoordde een woord eer van de SP de gevoelens li de Tweede Kamer. tioriteit milieleden van de twaalf Ne- klandse gevangenen in Thai- sd klaagden de laatste weken rer gebrek aan voortgang bij S ondertekenen van het ver- ag. „Het duurt allemaal veel lang", vindt ook PvdA-kamer- IWolfsen. vraag me af of het verdrag ;t het Nederlandse voorzitter- lap van de Europese Unie nog wel de prioriteit krijgt die het verdient." Volgens een woord voerder van het ministerie van Justitie kan het echter 'niet snel ler dan het nu gaat'. In Bangkok wordt erop gewezen dat op dit moment geen van de Nederlandse gedetineerden vol doet aan de voorwaarden van het verdrag. In deze overeen komst, vallend onder de wet Overdracht Tenuitvoerlegging Strafvonnissen (Wots) wordt ge regeld onder welke voorwaar den gedetineerden kunnen vra gen hun in Thailand opgelegde straf in Nederland te mogen uit zitten. Ondertekening komt daarom niet op een maand vroe ger of later aan. Machiel Kuijt uit Amsterdam zou volgend jaar april één van de eersten kunnen zijn die voor- overplaatsing in aanmerking komt als hij voor die tijd geen vrijspraak krijgt in het hoger be roep tegen zijn levenslange ge vangenisstraf. Justitie moet voor die tijd beslis sen wat Kuijt bij terugkeer voor straf rest. Volgens de Nederland se rechtsnormen moet hij na melijk direct worden vrijgela ten, maar dat staat het verdrag niet toe. In het uiterste geval, zo waarschuwde minister Donner, zou dat kunnen betekenen dat Den Haag niet kan meewerken aan overplaatsing van een ge detineerde omdat er geen gron den zijn deze hier vast te hou den. Een woordvoerder van het mi nisterie kon gisteren niet zeggen of dat ook betekent dat Neder land een gedetineerde daarom maar in Thailand laat zitten. Kuijt zelf rekent erop dat hij nog een tijdje in Nederland de cel in moet, zo zei hij in Bang- koks Bang Kwang gevangenis. GPD pagina 4 strafmaat hinderpaal Advertentie MENSEN IN N00D/C0RDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES Den Haag f illegaal in Nederland verblij- sde joegoslaaf is woensdag agehouden. Hij bekende 24 in- sken of pogingen daartoe in sland tussen 23 juni en 15 i en vier in Rotterdam en Bra- sloeg dertien keer toe in Vlis- igen. zes keer in Krabbendij- lenvijf keer in Goes. Door het ibreken van het cilinderslot a de achterdeur wist de inbre- de woningen binnen te ko- fe politie kon de man traceren een hotel in Bergen op Zoom. ear werd hij aangehouden hij met twee tassen met ge- olen goederen de deur van het del uitliep. In de tassen ver arde de man eveneens inbre- ïsattributen. epolitie kon aan de hand van 'gestolen spullen ook inbra- "i in Rotterdam, Roosendaal iBreda oplossen. Joegoslaaf zit vast en is giste- m voorgeleid aan de rech- ï-commissaris in Middelburg. Advertentie PARTNERS 0118 - 616617 (Advertentie) ??e ETAPPE 1. Mercado (foto) 4.04.03 2. Garcia Acosta z.t. 3. Fofonov Ml" 5. Lotz 0.11 ALG. KLASSEMENT I.Armstrong 78.20.28 2. Basso 4.09 3. Klöden 5.11 74. Boogerd 2.02.42 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p^n.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1