Niets staat vast in Kanaalgebied pzc PZC Zo'n chalet vind je nergens Naar huis als het mooi weer wordt Streetparade Middelburg begint rustig Goesenaar bekent uitvoer xtc-pillen Verontruste bewoners bieden Middelburgse wethouder pak handtekeningen aan inbrekers op heterdaad betrapt -11 Auto uitgebrand Archipelscholen starten schooljaar niet strandweek Jnbeperkt lannenkoeken eten in kerktent Drankrit bij tunnel bestraft Werkstraf voor beledigen agenten Meisjes geslagen in Renesse Gestolen benzine in brand gestoken zaterdag 24 juli 2004 VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 30 en 36 jaar zijn vrijdagochtend rond kwart voor twee in een winkel aan de Singel in Vlissingen aangehouden. Ze werden, na een melding, op heterdaad betrapt bij een inbraak waarbij ze de toegang tot de winkel hadden geforceerd. dnnrNadia Berkelder MIDDELBURG - Omwonenden de nieuwe woonwijk rond industrieterrein Ramsburg in Middelburg krijgen nog ruim de gelegenheid om mee te praten over de plannen. Dat heeft wet houder H. Kool-Blokland giste ren beloofd aan actievoerders die handtekeningen hebben in gezameld. De eerste plannen voor de woon wijk en het gebied er omheen njn vorige week gepresenteerd. Bewoners reageerden verrast. Op de tekening die tijdens de in formatieavond werd getoond, was achter de Veerseweg een complete buurt ingetekend. Be- Ie huizen en bedrijven wa ren van de kaart geveegd. Met ei- ;n was van tevoren geen overleg geweest. Na de informa tieavond begon een aantal bewo ners direct een actie. Gisteren overhandigden J. Nijpjes en A. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 «460 aa goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www. pzc.nl E-mail: web@pzc.nl l^orgklachten: 0231231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; öterdags tot 12.00 uur Ouwerkerk het resultaat aan de wethouder: een pak handteke ningen en suggesties. Volgens wethouder Kool is er sprake van een misverstand. „Wat er nu ligt, is nog maai* een visie. We wilden zo vroeg moge lijk de bewoners informeren en niet met een uitgewerkt plan ko men. We willen er graag ieder een bij betrekken om mee te gaan denken. Alle reacties ge ven we aan de makers van de vi sie en die verwerken ze erin. Ver volgens komt het plan in het na jaar in de raad. Pas daarna volgt nog officieel de mogelijk heid om in te spreken en be zwaar te maken." Toegangsweg De bewoners van de Havendijk, de Punt en de wijk daarachter maken zich vooral zorgen over de toename van het verkeer. De Punt wordt na de opening van de nieuwe N57 de toegangsweg naar de stad. Verder bestaat de wees dat de huizen op de Haven- dijk in de toekomst weg moeten, omdat ze zouden ontsieren naast moderne appartementen complexen. „De presentatie is enorm hard aangekomen", zegt Ouwerkerk. Nijpjes heeft handtekeningen opgehaald bij bijna alle bewo ners van de 'even' kant van de Veerseweg. Hij wees Kool er op dat het wellicht beter was ge weest om op het terrein te ko men kijken voor de plannen wer den getekend. „Mijn huis staat niet op de maquette." Dat was voor Kool reden om op haar beurt verrast te reageren. „Het is niet de bedoeling om uw huis af te breken." Volgens Kool is de tekening niet meer dan 'een wilde houtskoolschets'. Nijpjes nam daar geen genoegen mee. „Er zijn plannen gemaakt. Die komen natuurlijk niet uit de lucht vallen, Die zijn gemaakt om ze uiteindelijk te realise ren." Kool beloofde dat de termijn waarbinnen bewoners kunnen reageren, wordt verlengd. „We willen met iedereen in contact komen. Alle opmerkingen zijn welkom." Het plan, dat officieel Kanaalge bied heet, omvat het industrie terrein Ramsburg, het gebied tussen de Veerseweg en het Ka naal door Walcheren en de ka naaloevers. Behalve de wonin gen achter de Veerseweg, zijn er plannen om industrieterrein Ramsburg om te vormen naar een aantrekkelijker woon-werk- gebied. Aan de kant van de Punt moeten langs het kanaal appar tementencomplexen komen. Aan de overkant zijn woningen en een jachthaven ingetekend. Ter hoogte van de Punt moet ook een brug komen voor fiet sers en voetgangers. MIDDELBURG - Het nieuwe vfhooljaar begint voor de leerlin gen van de Archipelscholen met een spelletjesweek op het strand. Ongeveer 3200 leerlingen van de Walcherse openbare basisscho- 'azijn van 14 september tot en :et 17 september te vinden op iet strand van Breezand bij Vrouwenpolder. DeArchiSpel Stranddagen, zo- is de speel week heet, worden voorafgegaan door een drie da- «en durende estafette op 9, 10 a 13 september. Leerlingen van «roep zeven en acht van de 22 Archipelscholen doorkruisen jan heel Walcheren. De strandweek wordt op 17 sep- anber afgesloten met een po- ing om het wereldrecord jojoën ■verbeteren. 1AGTEKERKE - De Nederland- seHervormde kerk in Aagteker- iehoudt dinsdagavond een pan- «nkoekenfeest. 'ogen betaling van 3,50 euro mor volwassenen en 2,50 euro mor kinderen tot en met twaalf ïar kan er onbeperkt pannen- toeken worden gegeten. Baamaast kunnen ge'mteresseer- a meespelen in het levend gan- abord. Bet feest van de Nederlandse pervormde kerk begint om i.30 uur en vindt plaats in de 'atop de hoek van de Pekeling- sweg en de Aagtekerkseweg. 3e opbrengst gaat naar een pro- fat voor bestrijding van aids in Marieke Balk uit Zeewolde bracht haar vakantie door op de camping in 's-Heer Hendrikskinderen. Links haar zoontje Jordy. door Freek Janssen KORTGENE - Donkere wolken pakken zich samen boven camping De Paarde kreek in Kortgene, als de familie Van der Kemp uit Ridderkerk de boel in pakt. De voortent wordt in de caravan geladen en dan vertrekken ze huis waarts. „We hebben drie weken alleen maar slecht weer gehad", zegt moeder Manon. De weersvoorspellers beloven vanaf dit weekeinde eindelijk standvastig zomer weer, maar daar mag de familie thuis van gaan genieten. Het is het grote risi co van vakantie vieren in Nederland. Wekenlang niets dan regen op de cam ping, zodra je weer thuis bent en moet gaan werken, laat de zon zich eindelijk zien. Vooral de vakantiegangers uit het midden van Nederland hebben deze zomer pech. Terwijl de schoolkinderen in Zeeland vandaag pas hun allereerste vakandiedag vieren, is de zomer vakantie daar al drie weken bezig. Veel gezinnen hebben de vakantie er al opzit ten. „Ik vond het erg jammer dat het zoveel regende", zegt zoon Sander. „Met dat weer had ik net zo goed thuis achter de tv kunnen zitten." De familie is tussen door dan ook de televisie thuis in Rid derkerk gaan halen. Maar ja, zonder schotelantenne ontvang je alleen maar Nederland 1, 2 en 3 en als je geluk hebt nog een Belgische of Duitse zender. Re den genoeg voor Jasper om de meeste tijd door te brengen met zijn spelcompu ter, de Xbox. „We hebben ons toch wel vermaakt hoor", stelt Manon gerust. Maar naar het strand gaan, dat zat er de meeste da gen niet in. „We zaten veel binnen, spel letjes te spelen. Ook zijn we veel in de omgeving gaan rondkijken." Overdekte activiteiten, zoals de Pasar Malam vo rig weekeinde in Kamperland, boden uitkomst. Jasper: „Het waaide er zo hard, dat de circustent wegwaaide." Enigszins geamuseerd: „Ze moesten met zijn allen aan de tentstokken gaan hangen." Veel regen is niet leuk, maar zo heet als het vorig jaar was vond de familie ook geen pretje: „Toen gingen we ook zo vroeg en zaten we midden in een hitte golf." Marieke Balk uit Zeewolde heeft negen dagen met haar gezin op Camping Fruit- zicht in Wolphaartsdijk gestaan. Dit weekeinde gaan ze naar huis. Met het weer vond ze het wel meevallen: „Het heeft vooral in de avonden en nachten geregend, ik moet zeggen dat wij daar weinig last van hebben gehad. We heb ben zelfs best veel gefietst. Slechts een foto Willem Mieras keer zijn we echt klemgeregend, in Kat- tendijke." Als het slecht weer was, kon de familie altijd ergens terecht: Marie- kes ouders wonen in 's-Heer Hendrik skinderen. „Ik ben hier opgegroeid, maar woon al tien jaar buiten de provin cie." Ook in Westerschouwen woont veel familie, dus daar is ook menige re genachtige dag doorgebracht. Marieke en haar man hebben de kinde ren maar een keer hoeven meenemen naar een echte slecht-weeraccommoda- tie: Het Klok'uus in 's-Heer Arendsker- ke. Vooral de ballenbak viel erg in de smaak. Een groot voordeel van Camping Fruit- zicht is dat de caravans tussen fruitbo men staan, die de wind tegenhouden. „Toch ben ik erg blij dat we in een cara van sliepen en niet in een tent." Marieke zelf kan in Zeewolde ook nog even genieten van het mooie weer van de komende dagen. „In Zeewolde heb je ook strand. Mijn man moet maandag weer aan het werk, die baalt wel een beetje." door Jeroen Jumelet KAMPERLAND - Ze zijn er nog steeds van onder de indruk. De familie Van de Meer uit Den Hoorn is net aangekomen in het aangepaste chalet op camping de Roompot in Kamperland. De zoon van Ingrid en Ton van de Meer, Stefan (17), heeft spas- ticiteit. Het chalet dat de fami lie een week huurt, is door de stichting On Wheels betaald en is bedoeld voor gezinnen met een of meerdere kinderen met een handicap. Oprichter van de stichting uit Maasdijk, Marijke Sentges, heeft zelf twee kinderen met een spierziekte. „We hebben de stichting opgericht omdat we za gen dat er een behoefte was voor aangepaste gezinsactivitei ten. En daar hoort samen op va kantie gaan ook bij." De stich ting had al langer twee aange paste campers te huur. Het cha let in Kamperland is net nieuw. „Ik had op een beurs een mooi chalet zien staan. Ik ben toen gaan praten met de fabrikant of er ook aanpassingen mogelijk waren. Met geld van sponsors konden we er een aanschaffen. Voor we het wisten stond het De chalet die de familie Van de Meer in Kamperland huurt, is bedoeld voor gezinnen met een of meerde- VLISSINGEN - Een personenauto is op vrijdagnacht rond drie uur brandend aangetroffen op een parkeer plaats aan de Kanariesprenk in Vlissingen. De brand is door de brandweer geblust. De politie tast nog in het duis ter over hoe de brand is ontstaan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een twintigjarige Vlissinger voor dronken rijden een boete van 480 euro opgelegd. In de strafmaat werd meegewogen dat de drankrijder op 21 december vorig jaar schade had veroorzaakt op het Tol- plein van de Westerscheldetunnel in de gemeente Borsele. Het gedrag van de Vlissinger viel op toen hij met zijn auto bij het tolpoortje gevaarlijk achteruit reed. Uit de blaastest bleek dat hij twee keer zoveel alcohol had gedronken als toegestaan. De verdachte scoorde 440 microgram. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 32-jarige inwoner van Temeuzen voor vernielingen en het beledigen van de politie conform de eis tot vijftig uur werkstraf. De Temeuzenaar schold op 29 november vorig jaar hoofd agenten uit voor klootzakken. Op het politiebureau be schadigde de man de 'ophoudkamer'. Nog geen maand later, op 20 december, vernielde de ver dachte huisraad (salontafel, glazen, kerstspullen) van zijn ex-vrouw. Aan het slachtoffer moet de man 150 euro scha de vergoeden. RENESSE - Een zeventienjarig meisje uit Burgh-Haam- stede is in de nacht van donderdag op vrijdag in haar ge zicht geslagen in een horecagelegenheid aan de Hoge- zoom in Renesse. Een onbekende jongeman deelde de klappen uit toen het slachtoffer tegen hem op botste. Hierop gaf een zestienja rige vriendin van het meisje, eveneens afkomstig uit Burgh-Haamstede, de man een duw. Dat kwam ook haar op een klap te staan. BURGH-HAAMSTEDE - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede is in de nacht van donderdag op vrijdag een hoeveelheid benzine gesto len. Deze werd uitgegoten over de Hogeweg over een leng te van ongeveer vijf meter en in de brand gestoken. Hier door raakte het wegdek beschadigd. Het schadebedrag is nog onbekend. door Ron Maqnée MIDDELBURG - De Middel burgse Streetparade ging giste ren rustig van start - niet wat de hoeveelheid decibellen, wel wat het aantal bezoekers be treft. Hoewel er toch zoveel te beleven was. De Streetparade ging dit jaar al op vrijdagavond van start. De muziekzender Yorin FM verzorg de een programma vanaf een speciaal podium op de Markt. De zendgemachtigde zorgde voor een avondje goed dansbare muziek, onder meer van de be kende dj Ronald Molendijk, en een prachtige lichtshow. Toch hield het aantal bezoekers niet over. Zo kwamen slechts enkele honderden toeschouwers naar het optreden van Molendijk kij ken. Vandaag staat de traditionele Streetparade door de stad op het programma. De karavaan vertrekt rond 13.30 uur vanaf het Damplein en eindigt op de Markt. De wagens worden voor namelijk ingevuld door de Mid delburgse danscafés. Nieuw dit jaar is dat één etablissement uit het buitenland meedoet De Bel gische discotheek Kokorico draagt zorg voor de laatste wa gen van de karavaan. Ondertussen kunnen liefheb bers van dance-acts hun hart op halen op de Markt. Vanaf 13.30 uur zijn daar optredens van on der meer salsa- en streetdansers te zien. Na 16.00 uur verhuist het feestgedruis naar het Hof van Tange. Daar zijn op twee po dia dans en muziek-acts te zien. Na 23.00 uur kunnen dancelief- hebbers nog tot in de late uur tjes doorfeesten tijdens verschil lende afterparty's in Middel burg, Domburg en Renesse. re kinderen met een handicap. chalet er. En hij is echt prachtig geworden." Dat vindt ook Ingrid van de Meer. „Het is echt ongelooflijk hoe mooi het binnen is. Alles is goed opgezet, de hulpmiddelen zijn er allemaal. In één woord prima." Ton van de Meer heeft foto Willem Mieras gelijk toen hij hoorde dat er plannen waren om een chalet te bouwen, een week geboekt. „Ik heb er geen spijt van." Hij laat in het chalet de aanpas singen zien die gemaakt zijn. Aan het plafond van de badka mer hangt een rails voor de til- lift. Door een ingenieus systeem kan de tillift overal naar toe. Van het toilet naar het bad en naar de slaapkamer. „Die lange rails door het huis is geweldig. Tijdens andere vakan ties zaten we ook nog wel eens in een aangepast huisje, maar toch moest je dan regelmatig nog zelf tillen Je kan zien dat ze bij On Wheels verstand van zaken hebben. Zoiets vind je ner gens." Stefan zelf ziet de vakantie ook wel zitten. Hij is blij dat hij over al kan rondrijden en dat er geen obstakels in het chalet en de tuin eromheen zijn. Rolstoelhockey Het verhuren van de campers en het chalet is niet het enige wat de stichting On Wheels doet. Ste fan speelt bij een rolstoelhockey team. „Ik ben keeper bij het eer ste elektrische team. Elke vrij dagavond zijn er wedstrijden." Volgens zijn vader is het onge looflijk wat On Wheels allemaal doet. „Marijke Sentges weet een heleboel te bereiken omdat ze doorzet en er voor gaat." door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 24-jarige Goesenaar heeft gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof bekend xtc-pillen naar Engeland te hebben uit gevoerd. Tot dusverre zei de man in april vorig jaar slechts een vakantiereisje naar Enge land te hebben gemaakt, samen met zijn vriendin en een beken de. Wel zei de man dat de partij van 6500 pillen niet geheel uit xtc be stond. Het merendeel van 4000 pillen was viagra, aldus de ver dachte. Voor aanklager G. Knob- bout maakte het niet zoveel uit. Hij vond bewezen dat de man een grote partij drugs naar Enge land had uitgevoerd. De aankla ger zag het bewijs dat het om echte xtc ging in de vondst van 98 pillen in de woning van de man. De pillen waren verstopt onder een laken in een kapotte wasdroogmachine. Aangezien de man uit Goes reeds vaker is veroordeeld voor drugsdelicten, eiste Knobbout een celstraf van achttien maan den en een boete van 3000 euro. De verdachte liep tijdens de drugsreis naar Engeland nog in de proeftijd van een eerdere ver oordeling tot zeven maanden voorwaardelijke celstraf. Als het aan de aanklager ligt, zit de man ook deze straf uit in de ge vangenis. Milder was de aanklager tegen de 22-jarige in Middelburg wo nende vriendin van de verdach te, die de Goesenaar vergezelde op de drugsreis. Hij vond dat de vrouw niet terug hoefde naar de gevangenis en eiste een celstraf van 360 dagen waarvan 330 voorwaardelijk en een boete van drieduizend euro. De eis tegen de 31-jarige uit Vlissingen af- konstige reisgenoot was 360 d,a- gen waarvan 333 dagen voor waardelijk en een boete van 3000 euro. De Vlissinger nam in Southampton het geld voor de geleverde drugs in ontvangst èn bracht het mee terug naar Ne derland. Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11