PZC Voetbalmuseum lijkt haalbaar Vlaamse koketterie is troef 0MT OPRIJS Onderzoek voorspelt 150.000 tot 200.000 bezoekers 16 t/m 19 van de reepe Geen zeep te bekennen op de zeepbaan trepen blijven oorlopig liggen p Oostwestweg Vuurwerk op braderie nog onzeker Drie bekeuringen voor één man Celstraffen geëist voor diefstal Splinter vraagt Delta om soepele betalingsregeling Gimbrèie ZOMERCOLLECTIE RESTANTEN 70 KORTING Boete voor dronken fietser factie: 0113-315649 EMpzc.nl ■flöihredactie® pzc.nl jjstbus31,4460 AA Goes juertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; «uws-Vlaanderen: 0114-372770; Kionaal: 020-4562500. (onderdag 22 juli 2004 wnrAb van der Sluis 5DDELBURG - Een voetbal- iiiseum in Middelburg trekt op larbasis tussen de 150.000 en (0,000 bezoekers. Dat blijkt jleen onderzoek naar de reali- tilswaarde van een Nationaal oetbalmuseum in de Mortiere. [el pand zou een oppervlakte joelen krijgen van 2500 vier- jnte meter. De initiatiefne- jers reageren bij monde van wtbaljournalist Matty Verkam- verheugd. et Nationaal Voetbalmuseum «et deel gaan uitmaken van nieuwe Middelburgse evene- entencentrum Zep. opdracht van de gemeente iddelburg en projectontwikke- srTCN werd een eerste ver enende rapportage gemaakt ar de haalbaarheid van een ojseum. Daaruit kwam naar vo- a. aldus J. Kouwer van de ge ënte Middelburg, dat 200.000 per jaar best een bezoek- willen brengen aan een voet- ilmuseum. oorgaan Rj putten daar zoveel moed t, dat wij verder gaan. De be- ngrijkste uitkomst van het on- rzoek naar de realiteitswaar- naar het initiatief is dat er doende perspectief is. Met id.OOO a 200.000 bezoekers is editie Bevelanden-Tholen (Advertentie) SCHOCNMOOC I RASTISCH AFGEPRIJSD er voldoende basis voor een slui tende exploitatie." Kouwer zegt dat de conclusies ook voor de gemeente van groot belang zijn. „Wij wilden weten of we verder moesten gaan of niet." Ook is gekeken naar wat de gemeente Middelburg noemt de 'actieve speelplekken' in het museum. „Je kunt in een voet balmuseum niet alleen museum stukken neerzetten. Er moet ook een zekere dynamiek zitten in het museum om het publiek te boeien." Uit het haalbaarheids onderzoek is naar voren geko men dat er 140 actieve speelplek ken moeten komen, waaronder een voetbalveldje). Tevreden Voetbalkenner en journalist Ver kamman toonde zich gisteren te vreden over het haalbaarheids onderzoek. Dat 150.000 tot 200.000 mensen op jaarbasis een bezoek willen brengen aan een Nationaal Voetbalmuseum noemt hij niet echt verrassend, gelet op de enorme populariteit van het voetbal. „Maar ik ben er wel heel erg blij mee. Dit is een belangrijke push in de goede richting." Verkamman is samen met Johan Derksen (Voetbal Internatio nal), Jaap de Groot (Telegraaf) en Hugo Borst (AD) de initiatief nemer van het voetbalmuseum. „We zijn daar al heel lang mee bezig. Nu zijn de economische aspecten gewogen." Volgens de journalist uit Kats zijn de uitkomsten vooral voor politiek Middelburg van belang en minder voor de initiatiefne mers. „Als de gemeenteraad een besluit moet nemen, moet dat wel gebaseerd zijn op cijfers. Met het haalbaarheidsonder- zoek weet de gemeenteraad dat het plan niet op drijfzand is ge baseerd. Volgens mij is nu het belangrijkste punt bereikt. Eer lijk gezegd zou ik niet weten wat er nu nog mis kan gaan met het plan voor een voetbalmu seum." Gadegeslagen door andere deelnemers vuurt een jongen af bij het boogschieten. door Jeroen Jumelet KAPELLE - Zeep was er niet te bekennen op de mega-zeepbaan op de mega-instuif op het parkeerterrein bij sportcentrum 't Groe- newoud in Kapelle. Toch dromden bijna al le aanwezige kinderen er omheen om er eens lekker af te glijden. De belangstelling voor de middag, georgani seerd door de gemeente Kapelle, was groot. „Meer dan we hadden verwacht", zegt An- ouschka Terpstra van de gemeente Kapelle, coördinator bewegingsonderwijs. Jammer genoeg konden veel spelletjes, zoals het gooien van een bal door gaten in een clownshoofd, maar door één kind tegelijk gedaan worden. Hetzelfde was het geval met het boogschieten. Met als gevolg lange rijen wachtenden. De zeepbaan was meer een soort stormbaan geworden waar kinderen gewoon maar af sprongen. Glijden was op het canvas niet te doen. Desondanks was de helling erg popu lair. Vooral hier stond een forse rij wachten de kinderen. Met het opblazen van de mega-klimtoren voltrok wethouder Jon Herselman de ope- ilSSENKERKE - De dubbele oorgetrokken streep op de lostwestweg (N255) over ioord-Beveland, blijft voorlo- ig nog wel even gehandhaafd, lal heeft gedeputeerde A. Pop- slaars bekend gemaakt. SCHEEPSTIMMEROIJK ZIERIKZEE €200 RING DREISCHOR €180 ALGEMEEN FONDS NIEUWE HAVENWEG BURGHSLUIS €180 STATION WEST €200 GALGENVELD HULST €160 GENTSESTRAAT HULST €140 s*ê§) 'dH 2 GROTE MARKT HULST €140 SLECHTS OP BEZOEK Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor de ze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft gekre gen. De dobbelsteen brengt ons van daag op Gentsestraat Hulst. Hulst staat tot ver over de grens bekend om de zondagse winkelopenstelling. Dit is ook doorgedrongen bij de makers van de internetsite shoppenopzon- dag.nl. Zij stuurden onlangs zoge heten 'mysteryshoppers' naar Hulst, die de stad voor alle shopa holics eens goed doorlichtten. He laas scoorde Hulst slechts een 6,5. De Reynaertstad kwam daarmee, samen met Emmen, als slechtste uit de bus van de negen steden of woonboulevards die de anonieme zondagshoppers tot nu toe bezoch ten. Amstelveen scoorde een 9, Hel- levoetsluis een 8. Aan de sfeer in Hulst lag het teleurstellende rap portcijfer zeker niet. De altijd ge zellige zondagsdrukte in de Gentse straat was de groep shoppers 'van boven de rivieren' ook opgevallen. Vooral de winkeltjes in mooie his torische pandjes konden hen beko ren. „Het is echt heel gezellig, de oude straatjes en gevels, maar een leuke toeristische bestemming maakt nog geen interessante shop- pingbestemming", aldus het ju ryrapport. „Hulst was zeker niet het meest on aantrekkelijk om te zijn, maar wel om te winkelen", verduidelijkt een van de shoppers haar oordeel. De duizenden Belgen die wekelijks de stad bezoeken, zullen dat betwis ten. Zij lopen hun vaste route, op en neer door de Gentsestraat: voe dingssupplementen kopen bij het Vitaminehuis op de hoek, even bin nengluren bij de twee seksshops, schoenen passen bij De Splenter of Schirris, een grote pannenkoek of Brusselse wafel eten bij Petit Pana ché en men steekt zich in het nieuw bij Meersschaert of Hotlegs. Doosje bonbons bij Leonidas halen voor thuis of in de auto op de terug weg en de zondag zit er alweer op. Goed, tien jaar geleden kon men op zondag echt over de koppen lo pen in de Hulster winkelstraat, maar zondagopenstellingen zijn al lang niet meer zo uniek. Er is sim- Drukte in de Gentsestraat tijdens een van de slechts twee autovrije zondagen. foto Camile Schelstraete pelweg meer keus voor een dagje uit.' De anonieme dagjesmensen hadden zich heel wat voorgesteld van hun bezoek. Alsof ze een tripje naar het buitenland gingen maken, leek het wel. „Maak er maar een daytrip van. Over land kun je er al leen maar via het buitenland ko men. Ze spreken er Nederlands maar de mode in de etalages ver raadt Belgische koketterie." De Gentsestraat ontleent de naam aan de Vlaamse winkelstad Gent en blijkbaar is daar dan toch wat van blijven hangen. Daarbij, heeft Hulst zich immers uitgeroepen tot 'meest Vlaamse stad van Neder land'. De mysteryshoppers bereid den zich voor op een middagje 'smullen'. „Belgen hebben over het algemeen meer smaak en de Nederlanders brengen meer avontuur in hun as sortiment. Dit moet dus wel een bij zondere samensmelting van twee winkelculturen worden." De Gentsestraat viel ze deson danks nogal tegen. Het begon al bij het publiek. „Zeg maar alles be halve jongeren. Het begint zo bij de jonge gezinnen en loopt via veer tig plus naar de veertig plusplus." De grootste tegenvaller was echter dat voetgangers niet vrij baan heb ben in de Gentsestraat. „Wat ab-so-luut fout is: Auto's door het nauwe straatje. Zeer pu- blieksonvriendelijk, en ze maken een gruwelijke herrie op de klin kertjes", staat in het rapport te le zen. De mysteryshoppers kunnen het niet weten, maar een autovrije Gentsestraat ligt nogal gevoelig in Hulst. Vooral op politiek vlak en onder winkeliers. In april 2003 ging de Gentsestraat voor het eerst op een 'normale win kelzondag' dicht voor autoverkeer. Bij wijze van een proef van een half jaar. Politiek Hulst vond dat het winkelend publiek geen stro breed in de weg moet worden ge legd en dat ze in alle rust, en zon der angst van de sokken te worden gereden, hun geld moesten kunnen uitgeven. Een aantal ondernemers foto Willem Mieras ning van de instuif. Nadat hij de stekker in het stopcontact van de blaasmachine had ge stoken, kwam er een meermalen met plak kers provisorisch hersteld luchtkussenbouw werk tevoorschijn. Het ronde kussen met een soort klimpaal van anderhalve meter hoog in het midden, kon ook niet aan het predikaat mega voldoen. De kinderen in Kapelle leken er niet zoveel om te geven dat de instuif niet echt 'mega' uitgevallen was. En het ontbreken van zeep op de helling werd ook niet als erg ervaren. „Kun je d'r lekker aan de andere kant vanaf stuiteren." THOLEN - Of de braderie in Tholen dit jaar een knallend einde met vuurwerk krijgt, is nog maar de vraag. De orga nisatie weet pas in de week voor de braderie of de pijlen de lucht in mogen. Het is al jarenlang de traditie om de Thoolse braderie af te sluiten met vuurwerk. Vorig jaar kwam daar verandering in: door scherpe veiligheidsvoor schriften na de rampen in Volendam en Enschede mocht de organisatie geen vuurwerk afsteken op de plek waar dat al jaren gebeurde, op de dijk langs het Schelde-Rijn- kanaal. Dat zou gevaarlijk zijn voor de scheepvaart op het kanaal. Dit jaar diende het braderiecomité toch weer een vergunning in bij de provincie, maar kreeg nul op het rekest, om dezelfde redenen als vorig jaar. Het comité is rondom de tafel gaan zitten met de provin cie, gemeente en Rijkwaterstaat om een nieuwe locatie te zoeken. Het is de Zwarteweg geworden, helemaal aan de andere kant van de stad. „Maar het is nog zeker niet defi nitief dat het daar wel mag", zegt L. Tichen> van het bra deriecomité. „De nieuwe aanvraag ligt bij de provincie en diverse instanties moeten hun goedkeuring geven." Enig hoop is er wel: „We hebben positieve geluiden gehoord." De beslissing van de provincie valt pas in de week vooraf gaand aan de braderie. CADZAND-BAD - Een negentienjarige Belg heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in Cadzand-Bad drie be keuringen aan zijn broek gekregen. Agenten zagen de man zich schuldig maken aan gevaarlijk verkeersgedrag. Hij reed met zijn auto over het trottoir en het fietspad op Boulevard De Wielingen. De man had eveneens ruim twee maal zoveel alcohol gedronken als toegestaan en hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. MIDDELBURG - Officier van justitie H. den Hartog heeft gisteren in Middelburg tegen twee Amsterdammers van respectievelijk 34 en 29 jaar celstraffen van een half jaar en vijf maanden geëist. De mannen worden ervan beschuldigd met gestolen cre ditcards goederen, met een totale waarde van 3.600 euro, te hebben aangeschaft. De verdachten, die een fors straf blad aan vermogensdelicten hebben, ontkenden elke be trokkenheid. Het duo werd 3 juni in Goes bij toeval door de politie opgepakt, nadat ze met hun auto door rood licht waren gereden. In de auto werden de waardevolle spullen en de gestolen creditcards gevonden. De auto bleek te zijn gehuurd. De verklaringen van de verdachten waren tegenstrijdig. Uit het onderzoek bleek dat er in Goes in korte tijd een aantal winkels was bezocht. Twee winkeliers hadden een van de verdachten herkend. De po litierechter doet 4 augustus uitspraak. vreesde echter dat de afsluiting hun omzet zou kosten. De wethou der werd aan zijn vest getrokken en voorwaar; na twee autovrije zondagen in de Gentsestraat werd het blik toch weer toegelaten. De politiek zwichtte voor de onderne mers. Er werd schande van gespro ken, maar ondertussen rijden er nog steeds auto's door de Gentse straat. Het assortiment in de winkels in de Gentsestraat deed de shopaho lics niet echt watertanden. De modewinkels hebben de betere merken in hun collectie, maar om nou te zeggen dat je hier shoppend wordt ven-ast, nee. Misschien zijn de relatief vele seksshops spannen der. Ze zijn in ieder geval onmis kenbaar aanwezig in het straat beeld." Dat vond wethouder P. Weemaes nou ook. In verkiezings tijd verkondigde hij dat de shop op de hoek moest wijken. Hij ziet er liever een boekenzaak. Sheila van Doorsselaer door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Splinter, het Zeeuwse platform voor armoede bestrijding, wil dat Delta soepel omspringt met betalingsachter standen. Voor mensen die van een minimum leven, moet een betalingsregeling komen over een langere periode dan Delta van plan is. Splinter schrijft dat in een brief aan de directie van het nutsbedrijf. Door een nieuw computersys teem hebben naar schatting der tigduizend klanten van Delta geen rekening gekregen. Het nutsbedrijf heeft al beloofd cle mentie te tonen. Splinter is 'zeer verontrust' over de groep mensen met een inko men op het bestaansminimum, waaronder mensen die dit jaar nog nauwelijks of geen nota heb ben ontvangen. „Voor deze men sen is het altijd al uiterst moei lijk om de eindjes aan elkaar te knopen, zodat reserveren vaak niet mogelijk is. Zij stoppen het ene gat met het andere." Het platform vraagt begrip voor het feit dat grote betalingsach terstanden niet zomaar eventjes ingelopen kunnen worden. Bij een chronisch geldtekort blijft het een probleem. Splinter wil dat deze mensen hun gebruikelij ke maandbetaling normaal aan Delta kunnen overmaken, zon der dat er sprake is van een no ta. „De problemen waarvoor de ze mensen zich nu gesteld zien, is uiteindelijk ontstaan door moeilijkheden binnen uw eigen organisatie." Delta zou als ge volg van de computerproblema- tiek mensen niet mogen afslui ten van gas, water en licht. Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG (m.u.v. mantels jacks) WALSTRAAT 199 VLISSINGEN MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un- nik veroordeelde gisteren een 39-jarige inwoner van Graauw voor dronken fietsen conform de eis tot 350 euro boete. De man was zich van geen kwaad bewust toen hij op 20 maart in Hulst dronken naar huis reed. Onderweg zag de poli tie hem over de rijbaan slinge ren. Ook voerde hij geen verlich ting. Uit de blaastest volgde een score van 975 microgram, vieren- halfkeer zoveel alcohol als toege staan. „Automobilisten kunt u met uw gedrag schrik aanjagen. Ook met een fiets kunnen onge lukken gebeuren", zei de offi- zeeuwse almanak Waarheid als een... Zich er waarschijnlijk niet van bewust zijnde dat het raam van dat karitoor in Hulst openstond, liep een echtpaar van zekere leeftijd op straat op elkaar te vitten. Wat de oorzaak van het dis puut was, is niet bekend, maar vermakelijk was de op voering zeker. In onvervalst Hulsters dialect viel te horen: Hij: „Jao, jao... G'ed gelijk, loop nou maor deur, hou 't er nou maor over op!" Zij: Neejeik hou d'r me over op! Ge zijt een mutten!" (oftewel; een kalf) Hij: „O jao?!? Nou, een mut ten zijdde maor veur even, een KOE veur ou hele le- ven...!!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27