tig1 Kinderen Arduin naar basisschool Alleen spelen is geen bal aan PZC giro 55 2000 v( nederlandse stichting voor het NSGK. Elk kind speelt mee. Straffen tot 15 jaar voor drugsbende Natuurvraagbaak biedt uitkomst N v Koeien kijken in Oostburg lezers schrijven Speelweek IV Speelweek V Idioterie Vlissinger krijgt boete voor onverzekerd rijden Samenwerking met De Wissel donderdag 22 juli 2004 wl2 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. .Toen ik in de PZC van 16 juli las dat speelstad Middelburg ge woon doorgaat, kreeg ik even hoop dat er een akkoord was ge komen tussen de vrijwilligers voor de huttenbouw en de SKWM. Helaas, even verder las ik dat er op het Meiveld geen hutten worden gebouwd en ook geen vreugdevuur plaatsvindt. Önze kinderen zullen het moe ten doen met wat spelletjes. Waarom? Er zit iets goed mis bij het SKWM en hoe SKWM met de vrijwilligers is omgegaan. Puur door een autoritaire hou ding zijn de signalen van de gro te groep vrijwilligers die altijd .de huttenbouw hebben bege leid, verkeerd opgepakt met als resultaat dat er voor de vrijwilli gers een onwerkbare situatie ontstaat. Ondertussen worden in de gemeenteraad vragen ge steld en SKWM stuurt signalen naar de gemeente dat er niets aan de hand is en dat vrijwilli gers altijd te vinden zijn. Niets is minder waar. Vrijwilligers zijn namelijk moeilijk te vinden, en zeker voor een goede hutten bouw heb je een grote groep ge motiveerde mensen nodig met kennis van zaken. Dit jaar dus een beperkt programma. Deze ontwikkeling doet he'el veel pijn bij al die vrijwilligers die zo graag met de kinderen aan de slag willen maar zich op dit mo ment solidair moeten opstellen puur door de arrogantie van het SKWM. Een advies voor ouders die kinderen in de Sterrenstad achterlaten: vergewis u ervan dat er voldoende begeleiding is of houdt zelf een oogje in het zeil. Jaap de Zeeuw Weerhaan 9 Middelburg De ingezonden brief van me vrouw Engelen (PZC 17-7) over SKWM en hun tekort aan vrij willigers voor de speelweek heeft ook mij aangegrepen. Ik zelf zou voor het vierde jaar mee doen als groepsbegeleiding, hut tenbouw Meiveld. Helaas heb ik dit met pijn in mijn hart opgege ven, omdat ik niet voor een so ciale stichting wil werken die onterecht een vaste vrijwillig ster de laan uitstuurde, zonder reden althans, het waarom werd nooit bekendgemaakt. Ik be grijp nog steeds niet dat dit zo maar kan. Ik hoor wethouder A. de Vries nog zeggen: „Niets aan de hand, huttenbouwen gaat ge woon door", nadat de Politieke Partij Middelburg vroeg om in te grijpen in het conflict. En nu meneer De Vries, gaat u zelf op het Meiveld staan? Het thema is passend, Hollywood: illusie (val se vrome hoop) daar waar u als burgervertegenwoordiger ook aan mee doet. mevr. Kreikamp Baljuwlaan 33 Middelburg Naar aanleiding van een reeks berichten in de PZC van de afge lopen week het volgende: in een democratie kiezen wij bestuur ders. Dus niet klagen als die be stuurders volslagen op hol slaan en er een potje van maken. Of zijn het de niet gekozen ambte naren die het in werkelijkheid voor het zeggen hebben. Even de idioterie van de laatste maan den in herinnering roepen. TNO stelt in een officieel rapport dat rotondes veiliger zijn dan ver keerslichten; dat is normaal ook zo, maar niet in Middelburg; die heeft al drie slachtoffers veroor zaakt. Sturm mocht niet uitbrei den in Sint Laurens, verhuisde noodgedwongen naar Rilland en 'mag' nu terug 'omdat het land schap toch wordt aangetast door de aanleg van de N57' al dus Middelburg. Het kassencom plex Blommendaele mocht om die reden ook uitbreiden, aldus Middelburg. GS zijn toch voor een WCT, aldus gedeputeerde De Kok. Nu iedereen op vakan tie is, heeft GS dit voorstel ge presenteerd; standaardtruc num mer 12 in het. democratisch be stel. De toeristenindustrie moet een impuls krijgen volgens vele belanghebbenden; dezelfde gede puteerde als die van de WCT vindt het een 'ambitieus plan'. Men hoeft zich geen illusies te maken. Walcheren drijft op de toeristenindustrie, maar dat is voor de geleerde heren waar schijnlijk te ongrijpbaar. Wat we hier moeten hebben zijn meer wegen, meer vrachtauto's, meer stank, meer lawaai, meer huizen achter de Veerseweg en nog meer bestuurders die op ba sis van volstrekt onvoldoende in formatie hun gewichtige beslis singen nemen. Het wordt echt tijd dat er weer verkiezingen ko men. Joep Vergroesen Vrouwenpolder sew eg 55a 4353 BC Serooskerke door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een tienkoppige drugsbende, met leden uit Ne derland en Colombia, die duizen den kilo's cocaine via de Wester- schelde ons land invoer, is giste ren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot celstraffen die opliepen van vier tot vijftien jaar cel. De douane trof in 2002 een par tij van niet minder dan 3000 ki lo in de Antwerpse haven, via de Westerschelde aangevoerd dooi de Colombiaanse vrachtboot 'Royal Klipper'. De vrachtwa gen waarmee die cocaïne vervol gens naar Nederland werd verre den, werd onderweg aangehou den door de politie en in beslag ■genomen. Eerder dat jaar had de bende al een paar honderd ki lo ingevoerd, wist de politie. Maar pas in juni 2003 werd de drugslijn opgerold na een vondst van nog eens 400 kilo in de Rotterdamse haven en wer den de vermeende bendeleden aangehouden. De 52-jarige Zaandammer^ door justitie als een internat» nale cocaïnehandelaar van bete- kenis wordt beschouwd, kreeg gisteren vijftien jaar cel. Zijn 45-jarige 'rechterhand' uit Am. sterdam kreeg negen jaar. Aan acht anderen werden gevange nisstraffen van vier, vijf of ze jaar toegemeten. Een elfde verdachte ging vrijuit wegers gebrek aan bewijs. Er was to; zestien jaar cel geeist tijdens dé behandeling van de strafzaak twee weken geleden. De Zaan- kanter, die in Amerika al eens werd veroordeeld voor drugsde licten, speelde een leidingeven- de rolbinnen de Nederlands-Co- lombiaanse drugsbende die voor minstens 165 miljoen euro (straatwaarde) aan cocaïne h voerde. De strafzaak diende bij de recht bank in Den Haagomdat die rechtbank de jurisdictie heeft over alle Nederlandse territoria le wateren, dus ook over de Noordzee voor de Zeeuwse kust waar de cocaïneinvoer 'fo: plaatsvond. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissinger is gisteren door de kantonrechter in Middelburg veroordeeld tot een boete van 420 euro. Hij veroorzaakte vorig jaar oktober ter hoogte van de oude bioscoop Alhambra in Vlis- singen een ongeval in een onver zekerde auto. Tegen de man was 520 euro boete geëist. De Vlissinger stopte niet op tijd en botste tegen zijn voorganger aan. Een van de inzittenden liep daarbij een lichte whiplash op. „Het had veel erger kunnen aflo pen", wist de Vlissinger, „maar daar moet ik maar niet aan den ken. Ik zie het als een wijze les. Gelukkig is het met een sisser af gelopen. Ik ben gewoon stom ge weest." De auto van de Vlissinger was onverzekerd. Hij draaide dan ook op voor alle schade. Officie van justitie G. Oosterveld za dat het veroorzaken van een on geval de schrik was van elke au tomobilist, die onverzekerd rondrijdt. „U had het moet® weten." De Vlissinger had geen enkel ex cuus. Hij, had de bestelbus ge kocht via de Dienst der Domei nen en had lange tijd moeten wachten op goedkeuring van de Rijksdienst voor het Wegver keer. In die tijd was de bi verzekerd. Hij maakte g'i van een wagen van zijn vader. „Maar voor dit ene kleine ritje dacht ik dat ik wel eventjes mei het busje kon." Kantom-echter A. Melens vod dat de Vlissinger de zaak keurig had afgerond, door alle schade te betalen. „Zo hoort het ook.' Om die reden verlaagde hij de boete die de officier van justitie had geëist. Jan Midavaine geeft een aantal kinderen uitleg over wat er zoal aanspoelt uit zee, zoals hier een hondshaaienei. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde VVESTENSCHOUWEN - Een bijzondere voorziening op een unieke plaats. Zo zien Jan en El len Midavaine hun natuurinfor- matiepunt, en met hen de vele bezoekers, zo concluderen ze na tien actieve zomers. Deze week werd onder meer de in Noord - Europa zelden voorkomende eendenmossel gevonden op het strand bij Westenschouwen. De 'natuurvraagbaak' biedt ant woord op uiteenlopende vragen over alles wat leeft en voorkomt in de Schouwse natuur. Zeera ketten, hondshaaien, wenteltrap jes en zelfs de schedel van een dolfijnachtige, de vondsten en de hang naar informatie daar over zijn groot, aldus Midavai ne. De vraagbaak werd tien jaar geleden ingericht in twee Russi sche zeecontainers. Binnen zijn wand- en zoekplaten op panelen getimmerd, die de bezoekers de weg wijzen in de dieren- en plan tenwereld. Met behulp van ver grootglazen en insectenpotjes kunnen de gevonden exempla ren worden bekeken. Ook be schikt het informatiepunt over een voorraad natuurboeken en naslagwerken. De overwegend zuidwestelijke wind maakt het strand van Wes tenschouwen volgens Midavaine tot een unieke vindplaats 'van allerlei aanspoelsels'. Amsterdam www.nsgk.ni gehandicapte kind Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. Samen kunnen we een hoop klaarspelen. Doet u mee? manege Paardoes van Arduin, had echter volop interesse. „An derhalf jaar geleden ben ik met een aantal andere schooldirec teuren naar Denemarken ge weest en daar hebben we het in clusief onderwijs in de praktijk gezien", verklaart E. Kwast van De Wissel het enthousiasme. „Ik heb gemerkt dat een grote school, zoals wij ook zijn, kinde ren met een handicap er makke lijk bij kan hebben." De Wissel heeft al enkele kinderen met bij voorbeeld het Down-syndroom op school. De contacten tussen school en stichting hebben geleid tot een samenwerking, in eerste instan tie voor een periode van twee jaar. Vanaf september gaan zes kinderen van Arduin voortaan naar De Wissel. Zij vormen daar een 'basis groep' die is ondergebracht in een aparte ruimte bij de hoofd vestiging aan de Flamingoweg, maar daarnaast hebben ze ook allemaal een plaatsje in een van de groepen van de school. Mini maal een uur per dag brengen ze daar door. „We hebben voor alle zes een klas uitgezocht die past bij hun leeftijd en ontwikke- ling." Medewerkers van Arduin zor gen ter plekke voor voldoende begeleiding. Zij zijn verantwoor delijk voor de gang van zaken in de basisgroep en zijn op de ach tergrond aanwezig op het mo ment dat de kinderen in de klas zitten. Kinderschoenen Een dergelijke intensieve samen werking is in een aantal landen al gebruikelijk, maar staat in Nederland nog in de kinder schoenen. Arduin heeft er hoge verwachtingen van. „Ik weet ze ker dat het goed gaat", zegt ma nager Murre. Ouders van leerlingen van De Wissel zijn ingelicht over de ver anderingen. Dat heeft niet tot kritische reacties geleid. Wel vroegen sommige ouders zich af of de samenwerking met Arduin ten koste gaat van de aandacht voor de andere kinderen. Direc teur Kwast heeft verzekerd dat dat zeker niet het geval is. Voorlopig komen de Arduin-kin deren alleen in de jongste groe pen (1 tot en met 3) van De Wis sel. Als het goed verloopt, is uit breiding naar de hogere groepen mogelijk. Arduin hoopt daar naast met meerdere scholen tot een dergelijke samenwerking te komen. „Als een school zich aan biedt, gaan we er zeker op in. We willen er heel snel mee ver der", zegt Murre. „Als het aan ons ligt. bestaat over een tijdje ons kinderdagcentrum niet meer." door Rolf Bosboom De meeste kinderen komen zelden zo dicht bij een kalfje. foto Camile Schelstraete VLISSINGEN - Stichting Ar duin en basisschool De Wissel in Vlissingen gaan nauw samen werken. Zes kinderen van Ar duin gaan vanaf september bij De Wissel naar school en volgen zo veel mogelijk samen met de andere leerlingen de lessen. door Raymond de Frel OOSTBURG - Oostburg leek gis teren voor een dagje op een we reldstad. Automobilisten struin den in lange rijen het centrum af op zoek naar een parkeerplek- je. Om vaak pas op tien minuten lopen van de plaats van hande len hun heilige koeien te kun nen stallen. De echte koeien op de 66e fok- veedag ondergingen alle belan- stelling ogenschijnlijk rustig. De omstandigheden waren dan ook veel beter dan vorig jaar. Toen vochten de runderen om scha duw onder een parasol, omdat de hitte niet te harden was. Deze editie was alles anders. De bij tijd en wijle vallende regendrup pels, het werkte verfrissend, ont spannend zelfs. De koeien met nummers 137 en 139 waren daar van een sprekend voorbeeld. Tij dens hun keuring gooiden ze alle schroom van zich af. Gadegesla gen door veel toeschouwers liet nummer 137 zien wat een perfec te koeienvlaai is. Haar buur vrouw 139 kon het daar niet bij laten zitten en zette prompt haar urinesluis vol open. Het le verde hartelijk gelach op van de belangstellenden. Waar een deskundige jury zich boog over alle specifieke kwali teiten van het melkvee en Bel gisch wit-blauw stamboekvee, had het gros van het pubhek vooral oog voor lieve koppies en dieren met een hoge aaibaar heidsfactor. Een Shetland-veu- len was daarom een geliefd dier tje. „Mama, hij is te koop! Mag ik hem hebben? Hij is heel lief voor kinderen, staat op dit pa piertje!", riep een meisje, alsof het om de aanschaf van een plu che variant ging. Ring De imposante stier Bonaparte de Holte van fokbedrijf Van Hof wegen uit Oud-Alblas trok op een heel andere manier de be langstelling. Het vijf jaar oude dier, met zijn 1300 kilo met recht een grote jongen, werd be wonderd om zijn waanzinnige omvang. „Ja, die ring door zijn neus is echt'nodig meneer. An ders is hij niet te sturen. Waar om wij hem hebben? Hij mag op ons bedrijf iedere dag zijn kunst je doen", legde de eigenaar zijn toehoorders uit. Kinderen van Arduin brengen nu nog de dag door in het kin- derdagcentrum van de stich ting. Dat is ondergebracht in het Palet, de brede school in de Mag'istraatwijk in Middelburg. Arduin is echter een groot voor stander van het zogeheten inclu sief onderwijs, waarbij de kinde ren ondanks hun verstandelijke handicap naar een reguliere school gaan, samen met hun buurt- en leeftijdgenoten. „In de huidige situatie worden ze 's morgens met de bus opgehaald en in feite apart gezet", zegt Ar duin-manager R. Murre. „Daar door gaan ze bijvoorbeeld naar een andere school dan hun ..broertjes en zusjes." (Dm het tij te keren is Arduin ■echter afhankelijk van de mede werking vah basisscholen. „Die .zijn nu eenmaal niet verplicht kinderen met een handicap op te nemen." De Wissel in Vlissingen, die vo rig jaar nog geld inzamelde voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12