spelen is bal aan Alleen geen Ziekenhuizen sluiten af met tekort Q PZC Spoedreparatie doorlaatmiddel Zandkreekdam giro 55 2000 vr.^, nederlandse stichting voor het Amsterdam www.nsgk.ni gehandicapte kind NSGK. Elk kind speelt mee. Gemeente wil kazerne niet voor euro kwijt Auto in brand op A58 Ramkraak in Heinkenszand Jaarverslag meldt gat van ruim zeven ton woensdag 21 juli 2004 Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. GOES - Op de A58 is gistermiddag rond twaalf uur brand ontstaan onder de motorkap van een personenauto. De bestuur der reed op dat moment ter hoogte van Arnemuiden in de rich ting Goes. De bestuurder hoorde eerst een knal en zag even later een vlam onder de motorkap. Hij zette het voertuig langs de kant en zocht contact met de brandweer. De brandweer van Arnemui den en Middelburg rukte met twee bluswagens uit. foto Kees Marijs door Ben Jansen KATSEVEER - Rijkswaterstaat moet een spoedreparatie laten uitvoeren aan de bodembescher ming van het doorlaatmiddel in de Zandkreekdam. Nog geen maand na de ingebruikstelling van de betonnen koker die is aangelegd om het water in het Veerse Meer te verversen, blijkt dat zich aan de Oosterschelde- kant ontgrondingen voordoen door de hoge stroomsnelheden. De ververskoker is tijdelijk bui ten bedrijf. Het euvel is geconstateerd op de overgang tussen de betonnen uit stroomconstructie en het daar op aansluitende stortbed. De aangebrachte laag stortsteen is niet zwaar genoeg om de krach tige stroom waarmee het water uit het Veerse Meer komt, te kunnen weerstaan. Aan de west kant van de ververskoker doet dit probleem zich niet voor. Daar is voor een andere uit stroomconstructie gekozen. Het voert projectleider D. de Kramer van Rijkswaterstaat te ver te spreken van een ontwerp fout. Hij houdt het erop dat 'aan de zuinige kant is ontworpen'. De aannemer die het werk heeft uitgevoerd, valt volgens hem niets te verwijten. Die heeft zich aan de in het bestek geformu leerde eisen gehouden. De Kra mer: „Je hebt altijd te maken met een verschil tussen mo delstudies en de praktijk. Ach teraf moet je constateren dat het beter was geweest wat zwaardere stortsteen voor te schrijven." Na de voltooiing van de storm vloedkering in de monding van de Oosterschelde deed zich een vergelijkbaar probleem voor. Toen ontstonden ontgrondingen aan de rand van de bodembe scherming. Extra bestortingen vormden de oplossing. Daar voor kiest Rijkswaterstaat in dit geval niet. De Kramer: „Een laag zwaardere stortsteen bete kent dat de bodem hoger komt te liggen en dat verkleint als het ware de doorstroomopeninn Besloten is over een oppervlak van ongeveer 10 bij 35 meierij onvoldoende sti-oombestendJ stortsteenlaag te verwijderend op de plaats ervan onderwater beton aan te brengen. Dit ka. wei zal over twee weken word®; uitgevoerd. Het neemt ongevej een week in beslag. De kosten zijn nog onbekend. De Kramer verwacht dat de tq. delijke stopzetting van de vs. versing van het Veerse Mee geen gevolgen zal hebben. Mö& gen hebben te zien gegeven zout- en zuurstofgehalte sinj de ingebruikname van de ver- verskoker al aanzienlijk zijn ve- beterd. Nu de schuif van het dooriagJ middel enkele weken is geè ten, zal'dat van weiniginvloa zijn op de waterkwaliteit. HEINKENSZAND - In de nach van maandag op dinsdag is een ramkraak gepleegd met een gr stolen personenauto in de con. puterzaak Compuzeeland aa de Dorpsstraat in Heink&c zand. De daders zijn achteruit de v® kel ingereden en hebben vis computers, drie laptops en ea monitor meegenomen. Door de ramkraak ging ha alarm af. Tegen de tijd dat dee-5 genaren aankwamen bij de zaai waren de daders al weg. Een buurtbewoner werd wak ker en zag de auto wegrijden de richting van Clara's Pad. Ze noteerde het kenteken va de auto, een donkere Opel As- tra. Uit onderzoek van de politi bleek dat het voertuig eerda die dag was gestolen in Bergg op Zoom. De schade aan de winkelpui s inmiddels weer hersteld en zaak is weer open. NIERSTICHTING V fcBFs m- weetuhetalvanelkaar.nl Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. Samen kunnen we een hoop klaarspelen. Doet u mee? door Claudia Sondervan GOES - De Oosterscheldezieken- huizen sluiten 2003 af met een tekort van ruim zeven ton. Over 2002 behaalden de ziekenhuizen in Goes en Zierikzee nog een re sultaat van ruim 80.000 euro. Dat meldt het jaarverslag 2003 van de Stichting Oosterschelde- ziekenhuizen. De helft van het tekort komt door de algemene korting van 0,8 procent door minister Hoo- gervorst. Ruim een miljoen euro ging op aan vervanging en uitke ringen voor vier personeelsle den doorarbeidsconflicten of disfunctioneren. Geschrapte subsidies kostten het ziekenhuis nog eens ruim 360.000 euro, stelt de Raad van Bestuur. De Oosterscheldeziekenhuizen willen zeker nog vijf jaar zelf standig opereren, nu de fusie met Ziekenhuis Walcheren uit beeld is. Die tijd is nodig om de schade door de afgebroken fusie te herstellen, stelt interimdirec teur A. van Alphen. In 2003 zijn veel gezamenlijke projecten om gevormd tot opdrachten voor in eigen huis, zoals de gezamenlij ke automatisering. Het ziekenhuis in Goes heeft grote bouwplannen, met name om de poliklinieken meer ruim te te geven. Daartoe is in april een tijdelijke vleugel in gebruik genomen, opdat de klinieken tij dens de verbouwingen kunnen blijven werken. De verloska mers en de hemodialyseafde- ling, die met vier stoelen uit breidde tot negentien, zitten nu te krap. Ten behoeve van Streek- laboratorium Zeeland, dat on toereikend behuisd is aan de Valckeslotlaan, en de zieken huisapotheek plant het zieken huis aan de zuidkant nieuw bouw. Ook de huisartsenpost bij het Goese ziekenhuis wordt bin nen de muren gebracht. Voltooid In 2003 werd voor 2.267.000 eu ro aan bouwplannen voltooid en begonnen. Voltooid zijn met na me in Zierikzee de oogpolikli niek, de fysiotherapiepraktijk en de ambulancepost, de tweede verdieping is gereedgemakt voor dagverpleging door Allévo, In Goes is de nieuwe afdeling kaakchirurgie voltooid. Het aantal medisch specialisten in het ziekenhuis is met vier ge groeid; twaalf nieuwe artsen tra den aan, zeven vertrokken er. Oogarts R. Verkaart overleed in oktober 2003. Met name de afde ling anesthesiologie werd ver sterkt met twee extra mensen. De ziekenhuizen tellen per ein de 2003 1421 personeelsleden en 364 erkende ziekenhuisbedden, waarvan 309 in gebruik zijn. Het aantal opnamen steeg licht in 2003 met ruim driehonderd patiënten tot 10.713. Het aantal verpleegdagen daalde in dezelf de orde tot 79.500. De gemiddel de verpleegduur is nu zeven da gen, een dag korter dan in het voorgaande jaar. De poliklinie ken kregen het veel drukker met 1600 meer eerste bezoeken en 1100 meer herhaalbezoeken. door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Burgemees ter en wethouders van Reimers- waal zijn niet van plan de brand weerkazerne in Krabbendijke voor één euro te verkopen aan muziekvereniging Concordia. De muziekvereniging huurt mo menteel een lokaal in de kazer ne voor de repetities. „We zien de bui al hangen", zegt voorzit ter K. van Boven van de steun stichting van Concordia. „Als de brandweerkazerne straks wordt gesloopt, zitten wij zon der ruimte." Van Boven ziet niet meteen al ternatieven. Zo is het dorpshuis volgens hem verre van ideaal. „Ik vraag me af of ze daar op ons lawaai zitten te wachten en of we onze instrumenten er wel kwijt kunnen." Om het gebruik van de huidige repetitieruimte veilig te stellen, heeft de steunstichting de ge meente gevraagd of ze 'de brand weerkazerne op termijn kan overnemen, bijvoorbeeld voor het symbolische bedrag van één euro. Daar kan volgens wethouder C. NIERDONOR JA/NEE Knuit geen sprake van zijn. „Dat druist in tegen ons be leid", zegt hij. „De gemeente geeft geen gebouwen weg voor symbolische bedragen." Boven dien wil de gemeente alle opties openhouden. Zo is ook al eens het idee geopperd om goedkope starterswoningen in de kazerne te bouwen als die straks niet meer wordt gebruikt. Dat kan overigens nog wel een tijdje duren, want de zoektocht naar een geschikte plaats voor een nieuwe kazerne schiet niet op. Volgens Knuit wordt er on derhandeld met enkele grondei genaren, maar die gesprekken verlopen stroef. Burgemeester en wethouders moesten op zoek naar een nieu we locatie, nadat de gemeente raad een perceel aan de Oude Rijksweg, nabij Vogelaar, had afgewezen als vestigingsplaats.' Een projectontwikkelaar wilde daar enkele bedrijfsgebouwen neerzetten en liet weten ook een 'goedkope' brandweerkazerne voor de gemeente te willen bou wen. In ruil daarvoor zou de ei genaar van het perceel, raadslid M. Weststrate, een kavel in de wijk Rozeboom moeten krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38